Landbouw, Nijverheid- en llandelsbond. Naar aanleiding van doktoor Pleiffers openbaringen, betreffende de influeuza- bacille wijst de r»m«-korresdondent er op, dat aan de Duitsche geleerden de eer der bestrijding van de influenza toekomt. Zoodra in 1889 de ziekte zich in Duitsch- land vertoonde, werd een komiteit sa mengesteld, dat een onderzoek op groote schaal instelde. Dat komiteit heeft den arbeid thans voltooid en het verslag, den uitslag van een onderzoek in 8000 ziekte gevallen en door een groot aantal platen toegelicht, zal eerstdaags openbaar wor den gemaakt. De voorzitter van de medische faculteit der hoogescbool te Madrid deelde dezer dagen een en ander omtrent de ziekte mede. Voor 1173 wordt in geneeskundige werken geene melding van de besmetting gemaakt de professor geloott echter,dat tü reeds ten tijde van Hippokrates heerschte. Naarmate de ziekte zich verspreidde moet zij in hevigheid zijn toegenomen. St- Petersburg werd eeumaal zoo zwaar bezocht, dat 40,000 tnenschen aan de ge volgen overleden. In 1782 stierven te Koningsbergen dagelijks ongeveer 1000 inwoners aan die ziekte. Verder gelooft de Madridsche geleerde dat men bij de influenza te doen heeft met eene microbe die zich ook wel in het lichaam van die ren kan vastzetten en zich in drie graden kan vertoonen catarhaal, rhumatisch en venijnig. Pastoor Kneipp en «Ie influenza. In dezen lijd van griep en influenza zal het wellicht be langwekkend zijn te vernemen wat de vermaarde Beiersche pastoor, die met zijn waterstelsel alle ziekten geneest, over die gevreesde kwaal denkt. Pastoor Kneipp heeft eeno zijner volkvoordrach ten aan de influenza gewijd. Ziehier de opsomming van betgeen hij daarover heeft gezegd Zooals men wel denkeu kan is pastoor Kneipp niet bevreesd van de influenza en om ze zegepralend te bestrijden gebruikt hij zijn gewoon middel, het koud water. De dichter Pindarus, die den lof van het water heeft gezongen, moet de lieve lingsdichter van den Beierschcn pastoor zijn. In alle geval vindt hij in het water zulke wonderbare en algemeene genees kracht, dat men geneigd zou zijn de af schaffing van alle apothekerijen te wen- sclien. Pastoor Kneipp, ten minste, is van dit gevoelen en zou volgaarne al de geneesmiddelen der apothekers naar den duivel zenden. Hij is overtuigd dat de helft van het menschelijk geslacht gedood wordt door de apothekers en hunne scheikunde en misschien heeft hij geen ongelijk. Heeft de antipyrine, bij voorbeeld, de influenza belet de lieden naar de andere wereld ie zenden Mistrouwt u dus van de anti pyrine. Hebt gij de influenza Niels is gemakkelijker dan u ervan te genezen. Tijdens de groote besmetting van 1889 hebben talrijke zieketi hunne toevlucht tot pastoor Kneipp genomen. Hij heeft ze allen, in weinig tijds, genezen. Zijne geneeswijze is zeer eenvoudig. Voelt gij u aangedaan Gevoelt gij eene groote vermoeidheid, hoofdpijn, kortom, al de kenteekens der influenza Leg u te bed en doe u geheel hel lichaam met koud water overwasschen, wel zorg dra gende u daarna niet af te droogen. Reeds van de eersto wassching zult gij eene groote verzachting ondervinden. Doch natuurlijk zal de koorts, die hardnekkig is, u niet onmiddellijk verlaten. Wauncer men, zegt pastoor Kneipp, eenen vos uit zijn hoi wil verjagen, is hel niet genoeg hem bij één oor te hebben. Hij zou zich liever het oor laten aftrek ken dan zyn hol te verlaten. Men moet hem bij hel geheele lijf pakken. Zoo is het ook met de koorts zij zal, na weinig tijds terugkeeren. Welnu, eene nieuwe wassching met koud water (gemengd,zoo gij wilt, met wat azijn) zal eene nieuwe verzachting geven en alzoo voort. Deze wassoliiogen, welke zeer rap moeten ge schieden, zullen weldra een overvloedig zweet uitlokken en de zieke is gered. Pastoor Kneipp heeft altijd, met dit mid del, de influenza overwonnen. Waarom zoudt gij er de proef met mede nemen den dag,waarop die Russische kwaal aan uwe deur komt kloppen. Fondsenblad Juli zal schoon en warm wéér geven, gestoord door eenige onweders.rond bet einde der maand. Die hitte en die onwe- ders zullen voortduren in Augusti, doch het einde zal gekenmerkt worden door eenige zachte regens. Zeer schoon weêr in September, uitge nomen tegen heleinde der maand, wan neer de luchtgesteltenis eensklaps zeer ruw zal worden. Regen en koude in October met eenige schoone dagen op het einde. Dit schoon weêr zal voortduren gedurende de eerste dagen van November en zullen plaats maken voor rijm, vorst en daarna over trokken en ruw weêr. Gedurende heel de maand December, koude, sneeuw en wind. Of het waar is, zal de lijd leeren, zeg den onze oükens Kracht en Licht. Het ontwerp-Van Rysselberghe Moris zal weldra voorden Antwerpschen gemeenteraad komen en zijne aanneming dringt zich op. Antwerpen zal dus de eerste groote stad der wereld zijn, voorzien, over ge heel haar grondgebied van eene algemeene eleclrische verlichting, aan goedkooper prijs dan de gaz. Wat meer is, de kleine nijveraar, de werkman die op zijne kamer arbeidt, zul len dank zij de waterleiding, voordeelig kuuuen wedieveren tegen de groote con currenten, van kostbare instellingen voor zien. Zij zullen, aan den geringe» prijs van eenige centiemen, de beweegkracht verkrijgen, welke noodig is voor den economische» strijd. Ziedaar, onder werkmansoogpunt de oplossing van een groot vraagpunt en liet is vooral aan den Koning dat de verdien ste er van toekomt. Zijne Majesteit heelt over eenige jaren van deze kwestie het voorwerp eener prijsvraag gemaakt. Het is op die uitnoo- diging dat M. Van Rysselberghe eene op lossing heeft gezocht, die weldra de be wondering der geheele wereld zal op wekken. Zeggen wij,ten slotte, dat de eleclrische verlichting van deu openbaren weg ter studie is en dat men nog maar eene kwestie onderzoekt, te weten ol zij zoo duur of minder duur is dan de gaz. Weervoorspellingen voor 1H9«. In de Brussdscne bladen treffen wij de volgende weervoorspellin gen voor het jaar 1892 aan, en wij deelen die meé voor hetgeen zij weerd zijn Van den 7 Januari tot den 14, afwisse lend heldere en overtrokkene lucht van den 15 tot den 22, zacht weer, daarna regen en wind van den 23 tot den 29; wind en sneeuw, vervolgens voorteekens van rijm en mist. Bewolkte lucht en mist lot den 12 Februariveranderlijk weer van den 12 tol den 21 en tot liet einde der maand wind, sneeuw, dooi eu mist. Gedurende de eerste helft van Meert hetzelfde weer als het einde van Febru ari, aangenaam weer een zachte luchtge steltenis, tot het einde der maand, onderbroken door eenige tempeesten. Van 5 tot 12 April, schoone dagen met ouweé'en het overige der maand ver anderlijk weêr, koude wind en eeiiigzins warmte. In Mei, zon en warmte, zacht en aan genaam weer. uitgenomen in de laatste dagen der maand, waarop de luchtgestel- tenis onregelmatig zal wezen. De eerste helft der maand Juni zal warm wezen daarna veranderlijk weer, ver volgens hitte metonweéren. Dijnsdag namiddag vergaderden de heeren Leden zich ten Stadhuize alhier. De vergadering was vrij talrijk uit ver scheidene Sleden en Gemeenten onzes Arrondissement waren de leden opgeko men. M. Vat: Wambeke, Onder-Voorzitter der Volkskamer en Burgemeester van Aalst, was ook tegenwoordig. De vergadering was voorgezeten door M. De Mol van Ninove, in afwezigheid van M. Monfils, welke belet was. Verder hadden plaats genomen aan 't bureel MM. Amaat Vander Smissen en Stan. Vanden Brempt oudrechlers aan onze Handelsrechtbank, Ad. Vander Smissen en D'Haese-Blommaert. M. Adolf Van der Smissen gaf voor eerst lezing van eenen brief des heeren Woeste, welke zich verontschuldigde de vergadering niet te konnen bijwonen en verder verklaarde dat, alhoewel het han- delstractaat nadeelig is aan de belangen van 't Arrondissement Aalstdealgemeene belangen des lands niet uit hei oog mogen verloren worden. Vooraleer uitspraak te doen verlangt hij nadere inlichtingen. De achtbare spreker droeg daarna eene hoogst merkweerdige studie voor door de welke bewezen wordt hoe voordeelig onder alle opzichten liet handelstractaat voor üuitsciiland is en hoe schadelijk, ja zelfs, ruineerend hel voor België valt. De heer Slichelmans van Ninove bewees dat de Belgische garens onmoge lijk nog in Duiischland kunnen inge voerd worden. Op voorstel van M. A. Vander Smissen wordt er met groote meerderheid beslo ten dat een verzoekschrift aan de Kamers zal 'oegezonden worden waardoor de verwerping van het tractaat zal gevraagd worden. M. Leo Gheeraerdts doet bemerken dat het verwerpen van het handelstrac- iaa', volgens hem eene onvoorzichtigheid wezen zal. België zal de voorwaarde van de meest bevoordeeligde natie verliezen, overtakseo van stapeling zullen door Duiischland geheven worden hetgeen de ondergang van de haven van Antwerpen ten voordeele van deze van Rotterdam zal veroorzaken. De haven van Antwer pen, door den transit naar Duiischland, brengt millioenen en millioenen aan deii Staat op, en zijn wij die kwijt, dan zullen wij, Belgen, de gebroken potten betalen. Verscheidene leden verklaren de ziens wijze van M. Leo Gheeraerdts niet te deelen; de transit van Rotterdam naar zuid Duiischland zou te kostelijk vallen. M. Van Wambeke verklaart dat de Ver tegenwoordigers van 't Arrondissement de belangen hunner mandaten zullen voorstaan en zelfs de verwerping stem men, doch hij stelt de vraag wat er hen zal te doen staan wanneer het zal bewe zen worden dat de welbegrepen algemee ne belangen des lands de aanneming van het tractaat eischen Na verscheidene bemerkingen door verschillige leden wordt besloten dat een verzoekschrift aan de Kamers zal gezon den worden waarbij gevraagd wordt het tractaat na rijp onderzoek te verwerpen. Wij moeten ons heden bij dit kort ver slag bepalen. Wij hebben verledene week ge- vraagd, zegt Dendergalm, of het gerucht waar was dat stadswerklieden de ver- huizing der meubelen van zekere klerikale zangmaatschappij hadden ge- daan. lieden voegt men er hij dat het nieuw lokaal van den kring door de zelfde werklieden zou opgepoetst en in orde gebracht zijn. Wij verzoeken nog eens ons stad- huisorgaan daarover inlichtingen te geven. Door stadhuisorgaan wordt De Dender- bode bedoeld. Wij zullen dus vooreerst herhalen dat Dender bode noch het or gaan van 't stadhnis, noch van wie ook is Denderbode hangt slechts af van 't katholiek geweten en de plicht zijner opsteller en medewerkers Neen, tegen Denderbode kan, van uit zeker bureel het bevel niet uitgaan dat men hem,'1 slot op den mond zetten moet, gelijk het met u, Dendergalm, 't geval is... Neen, Den derbode, hangt niet af van personen, lijk Dendergalm, die morgen zijn doodvonnis kunnen uitspreken. Dal gezegd zijnde, bespreken wij de zaak Alhoewel Dendergalm, de vraagwijze gebruikt, is het oogthans klaar en duide lijk voor wie tusschen de regelen lezen kan, dat bij 't feit wil aanklagen van werklieden, die in dienst der stad en door haar betaald zijnde, ten voordeele eene bezondere katholieke zangmaat schappij hebben gewerkt. Dit zou onbetwistbaar een misbruik daarstellen, 't welk dadelijk dient uitge roeid te worden. Geen andere uitlegging is aan de vraag van Dendergalm te geven, want wat kwaad is er in gelegen dat de werklieden der stad, in hunne vrije uren, voor be zondeien werken Benijdt Dendergalm het wellicht dat die arme drommels een stuiverzen meer verdienen Wij hebben dus inlichtingen willen nemen en wij hebben vernomen A. Dat de stadswerklieden aan die verhuizing hebben gewerkt ln hunne vrije uren, na 4 1/2 ure 's namiddags. B. Dat de verdiende loon hen is be taald geworden op 31 Dec. 1891, door M. den Deurwaarder Mahieu, Schatbe waarder der Maatschappij. Ziedaar wat de verhuizing betreft. Wat het oppoetsen van 't lokaal aan gaat, 't is eenvoudig eeno van die loge'ns waaraan Dendergalm zich uit gewoonte, dus uit tweede natuur, plichtig maakt want A. Het lokaal bestaat nog niet en zal slechts met den uitkomen gemaakt wor den. B. Twee kamers zijn slechts in een ge slagen en dit werk werd verricht door den aannemer Benoit Hermans, ten koste van den eigenaar des huizes: C. Op Woensdag 6 Januari hebben de stadswerklieden de piano naar boven ge daan langs een venster, bij klaren dage om alle ongeval te vermijden en nog den zelfden dag zijn die zelfde werklieden hierover betaald geworden door den zelf den lieer Mahieu, op eene rekening door den heer Stadsbouwmeester goedge keurd. Wees dus gerust, Dendergalm, het Stadsbebluur van Aalst houdt hedendaags geen paard meer dat makrons eet, gelijk ten njde van 't gevallen liberaal bestuur 't Gene gebeurd is voor de zangmaat- schappij, (noemen wij ze maar) St.Cecilia gebeurt bijna wekelijks.Wanneer 't Land van Riem, Taal en Vrijheid of vreemde tooneelisten ter stedelijke Schouwburg zaal eene vertooning geven dan worden de werklieden der stad ook te werk ge steld en 't zijn de maatschappijen enz. die hen hun loon betalen. Wat valt djarlegen te zeggen Wij herhalen dus Dendergalm heeft door zijne vragen willen doen gelooven dat de verhuizing der Maatschappij St. Cecilia op kosten der stadskas is ge beurd, wel wetende dal het onwaar of liever valsch was en dat noemen wij kortweg eene gemeene en verachtelijke streek HANDEL EN NIJVERHEID. Margarine in de Fransclte Kamer. In de Fransche Kamer is Maandag de beraad slaging hervat over het ontwerp tol hel tegengaan van bedrog in den boterhan del. M. Grousset stelde voor, het laatste gedeelte van het eerste artikel te schrap pen. M. Després eischte voor de hande laars in margarine het recht om in alle vrijheid hun bedrijf uit te oelenen, en wilde het ontwerp naar de commissie teruggezonden hebben. Dit voorstel werd verworpen met 315 stemmen tegen 213. Ten slotte werd het artikel, verbieden- denëe den verkoop onder den naam van boter van elk product, dat niet uitslui tend uit melk of room gewonnen is, bij toejuiching aangenomen. De Kamer heeft art. 2, verbiedende het kleuren van margarine om haar den schijn van boter te geven, naar de com missie verwezen. RECHTERLIJK KRONIJK. De zaak van den verkoop der nieuws bladen op straal, is maandag voor het verbrekingshof gekomen. Zooals men weet, waren de verkoopers van hel Laalste Nieuws vervolgd om dat blad verkocht te hebben te Nevele, te Eecloo en te Aelier, ondanks de regle menten dier gemeenten, door het be roepshof van Gent vrijgesproken geweest. De advokaal generaal Bosch heeft de verbreking dier uitspraak gevraagd, om dat de gemeentereglementen van Nevele en Eecloo grondwettelijk zijn. De ge meentebesluren hebben inderdaad het recht, volgens de Grondwet,den verkoop der dagbladen te regelen. Het reglement van Aelter is daarente gen ongrondwettelijk, omdat de burge meester dier gemeente den verkoop dier bladen verboden heeft, niet bij maatregel van politie, maar omdat hij ze beschouwt ~'s onzedig en oproerig. De zaak der kiezing voor den goeden- mannenraad van Brussel zal den 30 ja- nari voor het beroepshof van Brussel gepleten worden. STERFGEVAL. Dijnsdag is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen den E. II. J.-B. De Baer- demaecker, Pastoor van Beggijnhof. De Eerw. overledene was geboren te Ever- gem in 1809. Kiezing te Antwerpen. Zondag had te Antwerpen dealgemeene vergadering der Meeting plaats, voor de aanduiding van eenen kandidaat voor de Kamerkiezing. De vergadering werd voorgezeten door den heer Coremans, die, in eene warme redevoering, de kandidatuur van den heer Max Bausart, voorstelde. Daarna sprak de heer Bausart, en leg de, onder andere, eene prachtige, Vlaamschgezinde verklaring af. Verder werd nog het woord gevoerd, door de heeren Van den Broeck en Welters, waarna, onder de geestdriftige toejuichingen der aanwezigen, de heer Bausart, kandidaat der Meeting werd uit geroepen. De herbergiersbond van Antwerpen biedt als kandidaat aan voor de kiezing van 19 januari aanst. M. De Beukelaar, fabrikant van den Elixir d'Xnvers. De liberalen ondersteunen deze kandidatuur. De libe rale kliek moet te Antwerpen leeg geval len zijn om de kandidatuur te ondersteu nen van één persoon die geen ander doel heeft dan reklaam te maken voor zijnen winkel. Maar wat is 't De liberalen zijn totalle3 bekwaam I Allerhande nieuws. Eene mededeeling is ons te laat toegekomen om heden opgenomen te worden. Katholieke Werkmans- ki-iitf. Met onuitsprekelijk genoe gen hebben wij Zondag II. de meesierlijke voordracht gehoord, gehouden door den E. H. Pasioor Glaeys. In een sierlijk Vlaatnsch en eene met ongemeenc wel sprekendheid bewees de Eerw. Spreker ontegensprekelijk dat de R. K. Kerk in alle eeuwen de goede Moeder der werk lieden is geweest eene Moeder altijd met hunne welvaart bezorgd. Zulke voordrachten moeten onbetwist baar veel goeds slichten. In naam van den Katholieken Werk- manskring dankte de heer Baron Leo Betliune denE. H. Spreker over zijne zoo leerrijke voordracht gansch op de waarheid gesteund. Een lafaard. De vrouw K. wonende in eene werkmansbuurt der Hoogstraat, te Brussel, had veel van haren tweeden man te lijden. Hij werkte met, dronk en vroeg aanhoudend geld, wat de vrouw niet altijd geven kon. Vrijdag morgend rond 7 ure thuis komende,met het inzicht wraak te nemen wierp hij de vrouw, op het oogenblik dat zij zich omkeerde, eene volle tas vitriool in het gelaat. Zonder zich aan haar geschreeuw te storen, ging de beul henen, alsof er niets gebeurd was. Het gerucht dat de arme mishandelde maakte, wekte de aandacht der buren en deze vonden haar ton prooi aan do ijsc- lijkste pijnen, en met gruwelijk verbrand aangezicht. Hare oogen zullen onherroe pelijk verloren zijn. De vrouw is naar het gasthuis ge bracht. P. S. De politie heeft den plichtige aangehouden in eene herberg der Hoog- Levend verbrand. De twee kinde ren van M. Jonassen, wonende in de Kerkstraat te Koekelberg, speelden za terdag namiddag in de keuken, terwijl hunne moeder een oogenblik in hare slaapkamer was gegaan. Eensklaps vat ten de kleeron van den kleinen Paul vuur en het knaapje werd door de vlammen omringd. Geene redding baatte. Na een uur verschrikkelijke pijnen, gaf het arm kind den geest. Wonder voorval. - Bij de weezen Haentjeus, landbouwers in den Heuvel- schoot, te Exaarde, is een nest kanarie vogels uitgebroeid, welke goed gezond Een erg ongeval had dezer dagen kunnen plaats hebben te Wolvertliem Een beenhouwer der g-meente Meysse die te peerd naar Wolvertliem gekomen was en wat te veel in het glas had geke ken, kwam voorde herberg, genaamd de Kroon, gehouden door de weduwe Jos Baeck. Hij reed er met zijn peerd binnen en reed vervolgens tol 4 maal rond deu biüard, die in de herberg slaat, terwijl hij verschillige stoelen omver wierp. Hij werd eindelijk door alle de klanten tegengehouden zonder dal er ecnig onge luk gebeurd was. Donderdag voormiddag, rond U ure heelt een hevig orkaan over Assenede ge woed en er, onder andere, een der oud- sie gothische gebouwen, genaamd Hotel du Lion d'Or, in eene der schoonste zichten van Oud-Assenede. Overdijk, afgerukt. Het gebouw was getuige van den inval der Hollanders te Assenede in het jaar 1830, toen zij, op de plaats den Molen berg genaamd, zich in gelederen stel den. De storm bleef niet bepaald bij het af werpen van T gebouw maar ook «Je loge- memkamers zijn weggerukt. De vreem delingen, die daar gewoonlijk den nacht overbrachten, zullen verplicht zijn zich een ander logiest aan te schaffen. Hopen wij dat alles, door een der be- roemste kunstenaars van Belgie, weldra in zijnen vorigen strijd zal hersteld zijn. Gazette van Eekloo.) Te St-Nikolaas heersch de influenza nog altijd voort. Hier, gelijk overal, zijn het de ouderlingen en de kinderen die er door weggerukt worden. Deze week telde men 48 overlijdens. Zonder overdrijving, liggen er ruim honderd in Kerkereehten. Volgens de geneesheeren is hare grootste hevigheid voorbij en zal zij wel haast verdwijnen In sommige wijken dezer stad bloeden de personen die de inflnenza hebben uit hunnen neus. Moord te Zoningen. De 50jarige Wiltner Miche die van haren man ge scheiden leefde en in een huisje afgezon derd woonde, werd daar dezer dagen ver moord gevonden. Haar gelaat was geheel door de ratten verslonden. De politie begaf zich ter plaats. De echtgenooten Miche, leefden sinds lang in oneenigheid. Beiden dronken, twistten en vochten zonder ophouden. Donderdag avond had de man zijne vrouw verscheidene slagen met eene rijf toegebracht, welke den dood zou veroor zaakt hebben. DeMader wordt opgezocht. Mijnwerker gedood. In de kool mijnen der Sociité de La Louvière et La Paix, put n. 7, te La Louvière, heeft een verschrikkelijk ongeluk plaatsgehad. Een genaamde Joseph Durieux, jong man, 51 jaar oud, wonende ie Houdeng- Aurierds, werkte op den bodem van den put. wanneer een wagonetje geladen met kolen, in volle snelheid kwam aangere den, den ongelukkige mijnwerker ten gronde wierp, die zich juist op de riggels bevond, en hem vermorzelde. Bij de kreten welke het slachtoffer slaakte, kwamen zijne werkgezellen hem ter hulp gesprongen. Het was echter reeds te laat. De arme man had opgehou den te leven. Vreeselijk ongeluk. Een vreeselijk ongeluk is zaterdag morgend te Dam- prémy gebeurd. De buurtram, die het standpunt van Chapelle, 1 kilometer afstand van Mon- tigny Ie Tilleul, om 10,18 ure *3 morgens verlaat, stoomde met eene nog al groote snelheid vooruit, wanneer bij het stand punt van Sinte-Barbara gekomen, de ma chinist al met eens eenen man zag die de baan volgde en die nog slechts op eenige meters afstand van de lokomotief verwij derd was. De machinist spande al zijne krachten in om de lokomotief tegen te houden, het was te laat, de ongelukkige werd door de maohien getroffen en op zijde geworpen. Onmiddellijk opgenomen, droeg men het slachtoffer in eene naburige herberg middelerwijl liep men om eenen genees heer. De arme man heeft zijne wonde niet overleefd. Hij stierf zonder een woord te kunnen spreken. Men heeft op hem geen enkel papier gevonden. Zijne identiteit is niet kunnen vastgesteld worden. Hij is van 65 tot 70 jaar oud. Een mijnwerker, wonende te Jemappes, die aan de mijnpomp werkte, is van boven tol op den bodem van den. put gevallen, eene diepte hebbende van meer dan 500 meters. Onnoodig te zeggen dat de man dood op den bodem kwam. Een man van Gilly, die in zijnen kelder ging om boter te halen, viel op zulke ongelukkige wijze.dat het mes hem diep in den buik drong. De ongelukkige had een uur te voren de begrafenis van zijn kind bijgewoond. Nooit hoorde men te Doornik zoo veel van diefstallen spreken als tegen woordig. De politie heeft twee leden eener bende aangehouden. In de jacht, die men op hen maakte, sprong een der dieven in de Schelde, zwom een eind voort en poogde een politieagent,die hem er wilde uithalen, in hel water meê te sleepen. Gelukkig kwam er hulp, zoodat de agent en de dief gered werden. De zoon van eenen staatsbediende, te Luik. die om zijne ongehoorde ver kwistingen onder voogdij staat, was dezer dagen liet voorwerp van eene zon derlinge grap. Eenige vrienden zagen hem in eene dorpsherberg zitten en zeg den aan den hospes, die den man niet kende, dat hij de beruchte dief Sommer was. De herbergier verwittigde de politie en de gendarmen en eenige oogenblikkeu later was de arme jongen naar de statie gebracht en in eenen wagon gestoken om naar Luik ie worden overgevoerd. Onderweg werd hij echter herkend en met veel complimenten weer losgelaten.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2