Een en ander. vervangen door eene dikke laag stroo of varenkruid. Hel voornaamste punt is van te beletten dal bet gevogelte koude aan de poolen hebbe. Ook moet men 's morgens en des mid dags voedsel uitdeelen op dezelfde uren en op dezellde plaats. Die doeuwijze heelt voor gevolg hel gevogelte gewoon te maken aan de uren van hel eten,welke bet spoedig kent, en al de kiekens te sa men te bewaken zonder een enkel te ver- waarloozen. Wat betreft de hoeveelheid voedsel, zij kan veel verschillen volgens bet ras, den ouderdom en de gestalte van het dier. Een te overvloedig voedsel beeft noodlottige gevolgen en vet zekere soorten aan, zoodal hel leggen heel en al wordt belet het is ook gevaarlijk van ze niet voldoendelijk te voeden. Een tc mager kieken legt weinig en zijne eieren zijn klein, somtijds zonder dooier. Ten einde de verhitting te beletten die het gevolg is van het gebrek aan bewe ging en van een te weinig afgewisseld voedsel, beveelt men voor 's morgends zemelen aan geweekt in lauw water. Hel is eene goede verfrissing welke ze over bet algemeen graag hebben en die zeer voordeelig is aan het leggen. Gedurende bel leggen wiut hel gevogelte er bij goed gevoed te wezen het eierwit, gevoegd bij een voedsel, drie of vier maal daags uitgedeeld, heeft eenen uitmuntenden uitslag. Ouder de beste rassen stellen wij op de eerste lijn de gezilverde Kempen, w ier eieren van gemiddelde grootte zijn, maar de overvloed is zoodanig dal er niet te aarzelen valt. Verscheidene kweekers rekenen tot 300 eieren per jaar met kiekens van 2 jaar in volle vrijheid. De Spaanschen leggen maar omtrent ISO eieren per jaar; maar hunne eieren zijn zeer groot en zwaarder dan diegenen van al de leg- sters. De Breda's leggen ook groote eieren daarna komen, voor de hoeveel heid, de Dorking's, de Langson's en de Hambourg's. Om te eindigen, zullen wij eene doen wijze vermelden welke cenige jaren ge leden werd aanbevolen door de dagbla den van Leipzig, om de verscbe eieren te onderscheiden van de oude. Ze is ge steund op de verzwakkende vastheid die de eieren krijgen als ze oud worden. Men ontbindt 120 grammen grof keuken zout in een liter water. Hel ei van den dag, in die oplossing gelegd, zakt lot aan den bodem. Het ei dat daags te voren werd gelegd, bereikt niet heel en al den bodera der vaas. Hel ei van drie dagen zwemt in de vloeistofis bet ouder dan drie dagen, bel drijft op de oppervlakte der vloeistof en verwijdert er zich meer en meer van naarmate het ouder is. Het voorschrift is goed gevonden en kan worden gevolgd in de groote exploi tation, waar men dikwijls, bier en daar, eieren vindt welkers geboorteakt niet wel vastgesteld is. (Buil. Horticole In onzen tijd van groote crisis en groo te behoedmiddeleu zal het niet verwon derlijk zijn dal in Stockpreussui, in Pornmereii ook landbouwvereenigingeu beslaan. Maar zij bestaan op geheel anderen voel als de verernigingen hier te lande. Zij kennen noch lokaal, noch program, nocli tentoonstellingen of voordrachten. Hun titel is Krakahler herein (Ruzie makers-vereeniging). Zij komen beurte lings bijeen op de hoeven der leden, onderzoeken die in alle deeleu het veld, destallen.de schuur, de mestvaalt, de mijlen, de voedervoorraed, kortom, alles wordt onderzocht en bekuibbeld waar te beknibbelen is. Hoe liet er dan toegaat, laat zich licht begrijpen. De eene heeft deze, de andere gene denkwijze er wordt geredetwist, ruzie gemaakt, maar ten slotte weet de eigenaar der hoeve dan toch waarom bij verbeteringen moet toebrengen. Komen de leden nu bij toeval op eene modi-lhoeve, waar mets af te keuren valt, dan zoeken zij iets, en iu dit geval bereikt de ruzie baar toppunt. Vasten. Aan den Slandaerd van Vlaenderen, van Brugge wordt mede gedeeld dat Onze Heilige Vader d<> Paus, ingezien de ifluenza die thans in een zeer groot getal plaatsen van Belgie heerscht, de geloovigen van dat land van den Vasten ontstegen heeft, binst gansch den duur van de ziekte. Ilulde nan Kardinaal .Man nin;;. Gedurende zijn leven werd Kardinaal Manning, Aartsbisschop van Westminster en katholieke Primaat van Engeland,terecht de Kardinaal der werk lieden genoemd. In meer dan een geval trok bij voor de belangen van den werkman te velde; bet was zijne bemiddelende lusschenkomst die, tot bevrediging der werklieden, een einde stelde aan de laatste groote werk staking der dokwerkers van Londen. Ook hebben de Londensche werklieden ter gelegenheid van zijn overlijden, niet willen nalaten aan de nagedachtenis van dien grooten kerkvoogd eene treffende hulde van dankbaarheid te brengen. Op de vergadering der afgeveerdigden van den raad der Trades Unions, donder^ dag avond in Memorial Hall gelbOudei>' onder voorzitterschap van den heer Ben Cooper (vereeniging der sigarenmakera) werd het volgende adres, voorgesteld door den beer George Baleman (letterzet ter) met eenparigheid gestemd De meaning van de vertegenwoordi- gers der londensche werklieden ver- langt haar grievend spijl uit te drukken over het onschatbaar verlies dal de zaak van den arbeid ondergaat door het overlijden van Henry Edward Manning, Kardinaal Bisschop van Westminster. Door zijne teedere gene- geiiheiu voor de lijdenden en door zijn aanhouden.! aanklagen van de ver- drukking der werklieden heeft hij zijne gedachtenis duurbaar gemaakt aan het iiert van eiken waren vriend van den arbeid. Dergelijke hulde aan eenen katholieken Kerkvoogd gebracht door lieden welke, grootendeels vreemd zijn aan zijnen godsdienst, steekt voordeelig af legen den spot en de lasteringen, waarmede onze socialisten bladen de katholieke werken ten voordeele van den werkman achtervolgen. Geene werkstaking. De Voorwaarts orgaan der socialistische par tij van Duitschland, siaat krachtdadig op tegen elk omwerp van eene nieuwe werkstaking. De gansche wereld, zegt het blad, heeft reeds genoeg moeten doen om de werkelooze makkers ter hulp te komen. Na de drukkers zijn hel de riemtouwers, de handschoenmakers, de brouwers die op hunnen poot spelen en die aldus dreigen onvermijdbare groote gel<1kosten[te veroorzaken voor de Duit- sche werklieden, wier beurs geheel ledig is. Het onvermijdbaar gevolg van dezen strijd tot loonsverhooging is dal men niet langer weerstand zal kunnen bieden, daar het ondersteuningsgeld der werklie den zal ontbreken. In de laatste jaren zijns le vens, schreef onze eerste koning aan M. de Conway bestuurder zijner burgerlijke lijst, dat de solidairen ons zouden terug voeren lot achter de bardaarschheid. Die voorzegging hebben wij meer dan eens zien bewaarheden, vooral door de dag bladen,welke den solidairen, vrijdenkers, geloofverzakers, of dergelijk volksken genegen zijn. Bij voorbeeld, alwie uiet leenemaal verstoffelijkt is, zal, bij het overlijden eens vrieuds, inzonderheid wanneer die vriend niet afgebroken had met de kerk en zijne plichten deed zijn gedacht verheffen naar de eeuwigheid en daar een woord van troost zoeken voor de diepbedroefde bloedverwanten. Zoo verstaan het sommige geuzenbla- den niet meer. In 't verhaal der begrafe nis zullen zij vooral zorgen, geen woord te reppen van de kerkelijke plechtigheid. En spreken zij nog van godvruchtig overleden, 't is omdat het de gewoon lijke uitdrukking is, hun eenigszins ont snappende. Want weet gij wat zij be schouwen als de hoogste uitdrukking van 't geluk des braven De rust der rechtvaardigen te vinden in den schoot der aarde Daar, tusschen die vier planken Is 't uitzinnig genoeg Dat herinnert ons de beruchte uitroe ping van een dignitaris der vrijmetse laars, op een gescholen kerkhofUw gas zal zich in de lucht verspreiden, en er de kiemen der vrijdenkerij onlwikke lenDie uitroeping was minder brutaal dan de vergeldende rust eens christenen in den schoot der aarde doch die ver geldende rust was daar het werk der ontbinding en, vervolgens, het werk van 't gas voor de ontwikkeling van de vrij denkende kiemen. Ziedaar ons reeds wat verder dan de barbaarschheid; want de barbaren legden wat meer eerbied voor nunne dooden aan den dag. Het geluk begon niet voor ben met de heerschappij der vormen. Min stens, zij zegden liet niet, en hunne woorden klonken niet als een laatste vaarwel brutaal als een laaste hoon naar katholieke bloedverwanten geslingerd. O eeuw van petroolverlichting Do influenza. De influenza is in België aan 'l afnemen. Het is echter niet zoo in de zuidelijke landen. T< Livorno bestatigt men van 500 lot 600 nieuwe gevallen per dag. Te Parma is de toestand langs om erger. De Bisschop beeft bevolen in al de parochiën der stad het H. Sakrament te doen uitstellen en gemeld dat, met bij zondere toestemming des Pauzen, het verbod van vleesch eten en bel vasten opgestelde dagen, opgeheven is. Kiezing le Antwerpen. Gister dijnsdag greep te Antwerpen de verkiezing plaats van een Volksvertegeu woordiger in vervanging van den be treurden heer Victor Jacobs. Ziethier den uitslag Aantal ingeschrevene kiezers 14,938. Aantal stemmers 7,260. M. Max Bausart, kandidaat der Meeting 4,724 st. M. De Beukelaer, kandidaat van den lierbergiershond 2,422 st. Het Handelsblad schrijft over deze kie zing het volgende M. Max Bausart is dus tot lid der Ka mer gekozen De Mealing is op haren post geweest en heeft andermaal doen zien dat zij zich niet zoo gemakkelijk laat overrompelen. Toch waren vele Meetingisten afwezig. De kandidaat, die gisteren nog door de liberale Opinion werd aanbevolen en on dersteund, heeft eene geduchte klopping bekomen. Wij hebben hem dit voorspeld doch wij werden, natuurlijk, niet geloofd. Vele liberalen hebben voorden zooge zegden onparltjdigen kandidaat gestemd. 't Was wel degelijk een liberale kandi daat. Anderen, toen zij zagen dat de Meeting hare voorzorgen nam, bleven thuis en lieten hunnen vriend en br.\ in den steek. Al het blagueeren, schreeuwen, schel den, schimpen en tamboeren van een brusselsch straatbladje, dat zijnen kandi daat aan den Antwerpenaar wilde op dringen, heeft dus tot niets geleid. Voor geenen centiem crediet in ons loyaal Antwerpen Het beste wat er van de kiezing over schiet voor M. De Beuckelaer is, dat er acht dagen lang reclaam gemaakt is voor zijnen elixir. Al de andere schoone droomen, die den kandidaat mag gehad hebben, zijn, eilaas vervlogen, en hij jis weer gros Jean gelijk te voren. Duitsch-Belgisch Handelsverdrag. Men meldt ons uil Brussel dat volgens eene schatting gedaan door het ministe rie er in de Kamers eene groote meer derheid bestaat voor het verdrag met Duitschland. RECHTERLIJK KRONIJK. Dagbladver hoopers. Het Verbrekings hof heeft een arrest uitgebracht waar door de vonnissen betrekkelijk de dag- bladverkoopers van Eecloo en Nevele worden verbroken,en de betichten voor de rechtbank van Audenaarde verzonden. In de zaak va" Aellre wordt de be tichte voor goed vrijgesproken. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van ?1 December 1891, is de heer A. De Clippele, Com missaris van 't Arrondissement Aalst, vereerd geworden met het burgereeretee- ken, medalje van 1° klas, in belooning van meer dan 25 jaren eervolle diensten aan de openbare zaken bewezen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De eerw. beer Van Damme, professor aan hel kollege van E> kloo,is te Denden- monde onderpastoor benoemd en niet te Oudenaarde zooals wij, volgens de Gods dienstige Week, veikeerdelijk hebben gemeld. Zijn opvolger als professor te Eekloo, is de eerw. heer Van Hulle, dia ken in het seminarie. Do Volksknmer heeft gister Dijnsdag hare werkzaamheden herno men. De herziening der grondwet is het tweede punt 't welk aan 't dagorde staat na de hegrooting van binnenlandsche zaken. Echter denkt men dat het dagorde zal gewijzigd worden en de Kamer zich eerst en vooral zal onledig houden met de handelsverdragen met Duitschland, Hongarie, Frankrijk, enz. De regeeririg heeft den wensch uitgedrukt dat de herziening voor 't einde der maand zal besproken worden. Men weet tot hiertoe niet of het minis terie de kabinetskwestie zal stellen be trekkelijk het handelsverdrag met Duitsch land maar de afgeveerdigden worden persoonlijk bewerkt. De vergadering hernam de beraadsla ging over de begrooting van openbaar onderwijs. M. Woeste legde een amende ment neêr 't welk een krediet van 100 duizend franks toestaat voor de vrije niet aangenomene schoien maar die alle de voorwaarden tot de aanneming ver eenigen. Onze achtbare vertegenwoor diger heelt bewezen dat dees amendement een rechtveerdigheid jegens die scholen en eene besparing zou daarstelien want, moesten zij verdwijnen, het zou aan de gemeenten duur te staan komen. Politie-verordening op de Danspartijen, Café-Conoerts, enz WIJZIGINGEN. De Gemeenteraad der stad Aalst be slist De volgende schikking wordt gevoegd aan art 10 van de Politie-verordening van 22 Juni en 17 September 1888 Bovendien zal de Politie onmMdelijk de danspartijen,concerts of alle andere muziekfeesten doen ophouden die zul- len plaats hebben in overtreding van liet tegenwoordig reglement zij zal desnoods het lokaal doen ontruimen en het gesticht, de herberg, de tente waar de overtreding is gepleegd sluiten. Onze stedelijke Politie bezit dus de noodige macht om het reglement ie doen eerbiedigen en aan den kwaden wil en overmoed van zekere dansorgelbazen een einde te brengen. Allerhande nieuws. Bureel van Den Dender bode. Te verkrijgen Mijne Waterkuur sinds 30 jaren toege past en goed bevonden, geschreven tot genezing der ziekten en tot bet behoud der gewondheid, door Hebastiaan Kneipp, prijs Ir. 3,50. Hel zeilde werk ook te verkrijgen in de Fransche taal. Ma cure d'eau, prijs fr. 3,50. Voor de armen. Op Dijns dag 2 Februari aanstaande, O. L.-Vrouw Lichtmis, om 6 ure -ies avonds zal de Koorzangmaalschappij Sinte Cecilia een groot concert geven ten voordeele der armen. Wij zullen het programma later meêdeelen. De koninklijke familie van België zal hij de lijkplechtigheden van den hertog van Clarence vertegenwoordigd worden door prins Philips van Saksen Coburg, schoonzoon des Konings, die zal verge zeld zijn van twee officieren van 't paleis. Het ware pijnlijk geweest den graaf van Vlaanderen met die zending te ge lasten omtrent den verjaardag van het overlijden van prins Boudewijn, en prins Albert is nog te jong. Het is om die re dens dat de Koning zijnen keus gevestigd beeft op zijnen schoonzoon. Prins Philip is van Brussel naar Oostende gereden om van daar verder naar Londen te reizen. Hij draagt eene prachtige kroon mede welke hij, na mens de koninklijke Familie van Belgie, op de kist van den betreurden hertog van Clarence zal neêrleggeu. De gezondsheidstoestand van gene raal Jacmart Volksvertegenwoordiger van Brussel is eenigzins verbeterd. Over eenige dagen werden te na- deele van mad. B. te Biussel, eene aan zienlijke hoeveelheid juweelen gestolen. Zaterdig ontving de dame het bezoek van eenen pater, welke haar vroeg of zij nietbei slachtoffer was van eenen diefstal. Op haar bevestigend antwoord overhan digde de geestelijke haar eene horlogie met diamanten bezet. De dame wilde den naam van den berouwhebbenden diel we ten, doch de priester weigerde die te doen kennen. BedrogenM. X. van Sint- Jans-Molenbeek had over eeiigen tijd kennis gemaakt met eenen electricien, S. genaamd. Deze kwam veel in huis en eindigde met de dochter van M. X. ten huwelijk ie vragen. Hij kreeg die, trouwde en vroeg op den dag der bruiloft reeds 300 franks als afkorting op den bruid schat. Daarmeê vertrok hij met zijne jonge vrouw op huwelijksreis. In Zwitserland, te Bern, gekomen, verliet hij haar en poetste de plaat, met den overschot van hel geld, dat hij den schoonvader had afgetruggeld, zoo mag men dat wel noemen, want bij onder zoek werd ontdekt dat S. reeds vroeger getrouwd was, en zich nu van een valschen naam en valsche papieren had bediend. Verschrikkelijk l De koewachter, een jongen van 13 jaar, van eenen land bouwer le Nazareth, Adolf Ci.ockaert, ging verleden week, tegen den avond, eene mand beeten halen uil den kuil, droeg de dieren hun voedsel en maakte den kuil wederom dicht. Des avonds waren man en vrouw niet weinig verwonderd hun kind, een knaapje van twee jaar en half niet te zien. Eerst dachten ze dat het kind met iemand van 't hof, die eene boodschap was gaan doen, medegeloopen was. De boodschapper echter kwam alleen te huis. Men oordeele over den angst der ouders Onmiddellijk ging men aan 't zoeken. Den ganschen nacht bleven hunne pogin gen vruchteloos. Eindelijk, des morgens, rond zeven ure, kwam men den vader zeggen, dat men liet kind met een mes in de beeten had zien kappen, nevens den koeier, in den kuil. De kuil werd geopend en ijselijke ontdekking men vond het kind in den kuil.... versteven van koude. Volgens den geneesheer had het schaap ken al vijf of zes uren opgehouden te leven. Een onderzoek is ingesteld. Ouders, past toen op uwe kinderen. Felix Andries, veekoopman te Waclitebeke, verkocht Vrijdag op de markt te Gent eene vaars voor 155 fr. De kooper zegde aan Andries dat hij zijn geld om 10 ure iu eene naburige herberg mocht komen halen. Daar hij op hel gestelde uur niet verscheen, stelde Au- drirs zich op zoek en vond zijne vaars in het slachthuis. De aftroggelaar had ze alreeds voor 110 fr. verkocht en het geld ontvangen, waarmede hij zich verhaast had de plaat te poetsen. Terwijl Andries zich naar het pditiebureel begeven had, was de vaars geslacht geworden. Het vleesch is aangeslagen, in afwachting dal het ge recht beslisse. Verleden week heelt men dezelfde aftroggelarij ter markt gepleegd. Een ongeluk is Zondag namiddag, rond 3 1/2 ure, voorgevallen op eene der vervrozen afgedamde watervlakten, die rondom hel aangelegde schietplein, op liet grondgebied van de gemeente Asse- broucke, liggen. Honderden jongelieden waren er lustig aan 't schaverdijnen, als wanneer, op den oogenblik dat een jongeling en eene jonge jufter van eene goede familie van Brugge, over eene in 't ijs ontstane spleet reden, tiet ijs brak en beiden iu 't water vielen. De jongeling kon zich redden, maar de juffer ging verdrinken, toen MM. Victor Magis en Jos. Beke toeliepen en haar uil liet water wilden halen. Dat ging echter zoo gemakkelijk niet, daar het ijs bij alle stappen losbrak. Door hunne moedige pogingen gelukten zij er nog- thans iu de jufier op eene kloekere ijs vlakte te brengen. Ongelukkiglijk, eene menigte menschen drongen seffens ron dom de jonge vrouw, die bijna buiten kennis gevallen was; zoodanig dat hel ijs onder hun gewicht brak. Iedereen nam oogenblikkelijk de vlucht, uitgenomen ouzo twee moedige redders, die het meisje vasthielden. Alle drie vielen terug in het water. Nogthans, de twee mannen die doornat waren lieten niet los en ge lukten er eindelijk in den dijk te bereiken. De geredde jufler werd onmiddellijk naar een naburig huis overgebracht en verzorgd en daarna met een rijtuig naar hare woning gevoerd. Wat de twee moedige redders betreft, zij ontvingen de gelukwenschen van tal rijke aanwezige personen en verdienen eene b: looning van wege de hoogero overheid. Wildstroopersdrama. Men schrijft uit Cruibi ke Zaterdag avond omstreeks 8 ure is aldaar, nabij het kasteel van graaf Le Boucq de Beaupignies, eene erge misdaad gepleegd. Do jachtwachter van den graaf, Jos. Heyman, vervolgde, met zijnen zoon Frans, eenen wildstrooper. Deze, zich op 't punt ziende van aan gehouden te worden, keerde zich om en schoot den zoon van den jachtwachter eene volle lading in den buik, welke hem doodelijk kwetste. Aanstonds is hij bin- neiigediagen bij den landbouwer, Liv. Abbeel, waar hij de eerste zorgen heeft ontvangen van M. den docter Verschae- ghen, die zondag morgend reeds een 20tal zaadkorrels had uit zijne wonden gehaald. P- S. Het slachtoffer is overleden. De jongen moest dees jaar aan de loting deelnemen. De dader is aangehouden en n de gevangenis opgesloten. Drie dieven, die op St-Anneke ge vestigd waren en daar den grooten sin jeur speelden, in de stad Antwerpen met bouwmeesters en aannemers onderhan delden over het bouwen van 30 werk manswoningen, die hout kochten, weer verkochten, enz., werden dezer dagen aangehouden. Alle drie zijn oudveroordeelden, en werden door de politie opgezocht, om straffen te ondergaan, die zij nog niet hebben ondergaan. Hel parket der hoofdstad had gevraagd een hunner derwaats te zenden. Toen 't gevangenkarke de Bpggijnenstraat ver liet, viel het om en de menheer met pel senfrak en valies moest onder het gelach der buurvrouwen, terug binnen worden gebracht. Een droevig tooneel had verleden zaterdag plaats in de Brouwersvliet, te Lier. Daar woont een zekeren Van B...., schoenmaker van stiel, vader van 6 jon ge bloedjes de echtgenooie, eene brave vrouw, heeft veel te lijden van het barsch karakter van haren man. Armoede brengt dikwijls woorden. Dezen keer had Van B... al de deuren gegrendeld om zijne vrouw als naar gewoonte te mishande len. De ongelukkige, vol schrik, liep naar boven en langs de venster der ach terkamer sprong zij in hel hofje met het droevig gevolg dat zij zich den voel brak. Door het gekerm der ongelukkige echt- genoote werd de aandacht der geburen gewekt, welke haar opnamen en binnen droegen. Ondertusschen kwam eene liefdadige vrouw daar voorbij, aan wien het gebeurde verhaalde en welke op hare kosten een rijtuig deed komen, waarmede men hel slachtoffer dezer barbaarschheid naar het gasthuis voerde. Eene hevige opgewondenheid heerschte tusschen de geburen, welke terecht het walgelijk ge drag van dien woestaard laakte. Verleden week was August De Boever van Lembeke in het vadeilijk huis na elf jaren afwezigheid teruggekeerd. In 1880 had hij aan zijnen broeder en aan zijne zuster, voornamelijk aan zijnen vader, vaarwel gezegd en zijn geboorte dorp verlaten, om iortuin in Amerika te gaan zoeken. Dank aan zijn goed gedrag,zijne werk zaamheid en zijn wijs beleid was de jonge man in zijn kloek besluit geklaagd. Laatst had hij te Moline. in de Veieenigde Sta ten, eene uitgestrekte hofstede gekocht en die aan gereedschap en beestiaal voorzien, en nu kwam hij met veel geld naar iiuis om al de zijnen te beschenken en hen uit te noodigen naar zijneut, te Moline, in Amerika te gaan wonen. Men kan denken welke blijdschap in het huis van vader De Boever heerschte. Na zoovele jaren afwezigheid zijnen zoon terugzien en al dal schoons uit zijnen mond vernemen Het akkoord was gauw gesloten. Ouder gejuich en blijde uitzich ten werd het vastgesteld mei Maart zou geheel het huisgezin met den terugge keerde r.aar Amerika optrekken om er in overvloed te leven en de oude vader zou dakr als een patriark te midden van zijne brave kinderen, de laatste van zijne dagen slijten. Helaas, de vreugde was van korten duur Nog denzelfden dag zegde de goede man Kinderen, ik voel het,mijn hart is vau vreugde gebroken.» Inder daad, des anderendaags beweenden zijne kinderen vaders overlijden. Zoo gevoelig is een vaderhart. (Gazet van Eecloo.) In de groote ijzergieterijen van Gouiliet is inen bezig met het maken van eene ijzeren kerk in otivalen stijl, be stemd voor de republiek Costa-Rica. De groote beuk is 17 m< ters 60 c. hoog. D; geilede kerk is ruim 56 m. lang en 24 breed. Het geheele gewicht van het ijze ren gebouw bedraagt 520 ton, dus de volle ladiug van eene tamelijk groote stoomboot.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2