Heden en Verleden Het eeUijnt dat er een middel ge vonden is om bij gebruik der elektriciteit zeer goedkoop, de metalen van het erts af te zonderen. Dit middel zou 80 0/0 be sparing teweegbrengen. Indien dat nieuws geen Aprilviscli is, zou die uitvinding den doodsteek geven aan de smeltovens en is de koleunijverheid ernstig bedreigen. De heer Darth progessisten- afgevaardijde bij den Rijksdag heeft een voorstel neérgelegd, strekkende tot het invoeren van het kiesganske stelsel Malou, bij de Duitsche kieziugen. In zake van kiesstelsels staan de Bel gen vooraan lieer Denderbode, Het is sedert lang in onze Stad bekend dat de liberale sociëteit het Concert van op de Vesten, op krukken springt, met zijne vijf of zes nog betalende leden,en waarvan een snelle vreemde francmapon het schoonste ornement uitmaakt. Er is dus kwestie geweest van het lokaal aan de ratten over te laten,en den boedel tus- schen de overblijvende deelnemers te verdeelen. Een begin van uitvoering heeft reeds ten dien einde,over weinige dagen, plaats gegrepen, wanneer de kostelijke bibliotheek lussehen weinige schaarsche liefhebbers is opgeroepen en verkocht. .Maar even als in alle netelachtige om standigheden de nacht raad geelt, zoo zijn de overblijvende leden van de ster vende sociëteit omlangs nachtelijk bijeen gekomen om over den toestand te be ramen. Sterven is toch 't laatste, zegden zij tot elkander; daarom sterven wij niet, indien het mogelijk is, al moesten wij daaroor, gelijk de kameleon van kleur veranderen Zoo komt het dat men heden onder de nieuwjaarsbezoeken langs hier en daar heeft hooren fluisteren dat het Concert opgehouden had een eenzijdig genoot schap uit te maken 011 dat de deur vierkant open stond om alle leden van goeden wil (bereid om 40 frs. 's jaars te betalen in haren schoot te ontvangen en, op die wijze, te Aalst, eene onzijdige socië teit, une sociéli neutre te vormen, precies gelijk het bestaat met de zoogezegde on zijdige scholen Wat zegt gij daarvan, geachte lezers Mij dunkt dat gij aan die nog overschie tende doctrinaire geuzen, van Aalst zult antwoorden uTimeo Danaos Wij kennen u,lieve heerkens gij zijt nog dezelfde die, over een vijf-en-twintigtal jaien, uit loutere partijgeest, de katho lieke leden uit hel Concert hebt huilenge- drommen. Gij wildet alsdan geene tegen spraak in uw geuzenhuis, zeer welmaar weet nu dat de katholieken sedert dien tijd ook hebben aangeleerd onder hun genootschappen in te richten.en dat zij de overtuiging bewaren dat verbroedering met liberale gasten hen niet meer aan lokt dan verbroedering met Turken of Mahometanen. Wij mogen dus aan de vermomde pop jes van het Concert de verzekering geven dat hunne werving,om katholieke over vlieger» tot leden te bekomen, mage- ren bijval zal ontmoeten, en dat zij, vlinders of vledermuisen, met hunne oude vlerken zullen mogen blijven vliegen. Recht voor de vuist. 25 Januari 1892. Manifesten. Zondag werd alhier van wege de socialisten een manifest rondgestrooid ten voordeele van het algemeen stem recht. Dit stuk gedrukt ter drukkerij van Vooruit te Gent, herhaalt slechts de be weegreden door de socialisten in deze kwestie duizend maal vooruitgezet. Een tweede manifest werd do verledene week door de liberale Associatie der Stad en Kanton Aalst uitgezonden. Het (actum is onderteekend Het Bestuur. Niemand dus heeft het met zijn naam willen of durven bekleeden. De naam en adres des drukkers is er evenmin op te vinden. Naar de drukletters te oordeelen komt het uit 't werkhuis van Vooruit. In algemeene zitting van 1891, zegt het liberaal manifest hebben wij met eenpa righeid aangenomen 1° De herziening der artikels, 47, 33 en 56 der Grondwet te vervangen door alge meen stemrecht met geëvenïedigde vertegen woordiging der gekende partijen. 2° Verplichtend en kosteloos onderwijs. 3° Persoonlijke dienstplicht zonder uit zonderingen. Dus dwang en altijd dwang Het is ons onmogelijk heden over 't liberaal faoium uit te weiden, maar toch moeten wij doen bemerken dat hel Be stuur 't welk zich achter de gordijn schuilhoudt,'t wachtwoord of de leus van Jan He Lichte, Allen voor eene, eene voor allen. reeds door de Gentsche socialis ten aangenomen,op zijne beurt aanneemt. Aardige samenloop vau omstandighe den voorwaar! De bouquetof slot van het manifest is een oproep tot de liberalen om geld te slaSm. De bijlreders moeten zich verplichten met de liberale Associatie te strijden en eene jaarlijkscho bijdrage te betalen van Ir. 3. 3, 2 of 1. Wie wil m^é 'oen meet het manifest onderteekenen zijne bij-trage aanduiden en in eene brievenbus daartoe bestemd gaan nederleggen ter herberg Graaf van Bgmont. Er zal veel volk komen naar kijken Tol later. WETTELIJKE BESLUITEN. De Moniteur deelt de lijst meê der kan didaten voorgesteld door het Beroepshof van Gent en den Provincieraad van Oost- VlaandereD, voor de plaats van raadslid bij gemeld Beroepshof,opengevallen door het ontslag van den heer Tuncq. De beide vergaderingen hebben den heer De Smet, voorzitter der rechtbank van eer sten aanleg te Gent, als eersten, en den heer Van Wambeke, voorzitter der recht bank van eersten aanleg te Oudenaarde, als tweeden kandidaat aangewezen. STERFGEVALLEN. Een telegram uit l'au (Frankrijk) meldt dat generaal Chazal, gewezen Belgische minister van oorlog, maandag overleden is tengevolge eener longontsteking. Een half uur nadien stierf mevrouw Chazal aan dezelfde ziekte. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De eerw. heer Vital Pycke, bestuurder der Zusters van Liefde, te Doornik, is pastoor benoemd der parochie van den H. Martinus, te Ronsse. De eerw. heer L. De Vos, onderpas toor in O. L. Vrouw te St. Nikolaas, is pastoor benoemd te Burst. Volkskamer. Maandag ving de bespreking aan der handelstractalen inet Duitschland en Hongarië. M. Beer- naert sprak eene lange redevoering uit in den loop der welke hij breedvoerige uit leggingen gaf over de landbouw- en nij verheidsvoortbrengsels die door de Bel gen naar Duitschland worden uitgevoerd. Hij bewees dat deze handelstractalen tusschen België en Duitschland gansch ten voordeele van onzen natioualen land bouw, handel en nijverheid zijn. Dijnsdag heeft de heer minister zijne redevoering geëindigd. M. de flemptinne, vertegenwoordiger van Geot heeft de eerste geantwoord hij heeft 't bedrag van den Belgischen invoer iu Duitschland en Hongarië, door den heer minister voor het eerste land be paald op 50 millioen, en voor het tweede op 800 millioen, doen onizwellen tot 10 en 418 millioen. M. de Hempiiune ver klaarde dat hij de tractaten daar zij niet kunnen gewijzigd worden in hun geheel zal verstooien. M. d'Audrimont van Verviers zal de tractaten stemmen. M. Beernaert neemt de specifieke rech ten voor de garens en de geweefsels aan, maar verwerpt ze voor de voorwerpen van kleeding. Een verzoekschrift uit Aalst. Dijnsdag is ten bureele der Kamer een verzoekschrift neérgelegd geweest uitgaande van nijveraars en kooplieden onzer stad Aalst. Deze heeren vragen dat het Belgisch- Duitsch handelstractaat in zijn geheel gelijk hel aan de Kamer is voorgesteld, zonder eenige wijzigidg, zou aangenomen wordeD. Zij aanschouwen dit tractaat als gun stig aan de belangen des lands aangezien, boven do stabiliteit die er zal uit voort vloeien, de rechten op 't grootste getal der waren die naar Duitschland worden uitgevoerd, verminderd zijn. Ook, mag men dit tractaat niet als een ideaal aan schouwen, dan toch verbetert het den huidigen toestand. Nog meer, een groot getal artikels in dit tractaat niet begrepen zijnde, blijft de regeering vrij, het toltarief te wijzigen en aan de reclamatiën der verschillige nijverheden recht te doen welke, wat haar betreft, talrijke uitzonderin gen of ongelijkvormigheden aanwijzen namelijk vele bewerkte artikelen betalen min rechten dan de stoffen waarvan zij gemaakt worden. Eindelijk zeggen de petilionarissen dat het insgelijks noodzakelijk is de wijze van heffing der tolrechten op deze arti kels aan een zorgvuldig onderzoek te onderwerpen en namelijk van na te gaan aan welke artikels de specifieke rechten en aan welke andere artikels de rechten ad valorem best dienen toegepast te worden. Hebben dees verzoekschrift onder teekend MM. Cumont-De Clercq Aug. Lefeb- vre Burny Louis Emiel Borreman V. Siron A. Bruyndonckx; F. Van Severen; Aug. Ringoir Van Vaerenbergh-Ue WolfLievens-Van den Bossche; Van Eyck-V'an den Bulke Aug. Van der Schueren Ferd. Lefebvre F. Govaert, algeveerdigde bestierder der Naamlooze Maatschappij Union textile Ch. Cumont en L. Van Langenhove, afge- veerdigde bestierders der Vereenigde Garentwijnderijen Moens-De Coninck J. De Brandt Buekens L. Borreman P. Michiels en (onleesbaar handteeken). Allerhande nieuws. AalstMaandag avond, na 't ein digen van T werk ter fabriek van de Ver eenigde Garentwijnderijen, op den Tra- gil, waren een drijial werklieden een glas hier gaan drinken ter herherg van Custaaf Hulsebaut aan den Zwarten fioek. Bij 'i verlaten dezer herherg namen twee ier werklieden den weg langs den nieu wen loskaai en de derde, de genaamde i Peti-us Ghysbrecht moest terug de brug I over. Ghysbrecht die zeer bijziende was, en dus door de duisternis lichtelijk te misleiden viel, liep in den Dender. Op zijne hulpkreten snelden zijne twee gezel len die hem pas eenige oogenblikken kwamen te verlaten hem ter hulp. Ze sprongen in den daar liggenden boot, doch alle hunne pogingen om den dren keling te ontdekken en te redden bleven te vergeefs, liet lijk van den ongelukkige werd slechts dijnsdag namiddag opge- vischt. Ghysbrecht was 00 jaren oud, gehuwd met Francisca Petit, en vader van verscheidene meerderjarige kinders die nok allen gehuwd zijn verder is hij altijd gekend geweest als een eerlijken, deftigen en weloppassenden werkman, 't ls waarlijk droef aldus aan zijn dood te geraken. En nu een woord tot wie 't behoort Over eenige jaren liep er een persoon, ook door de duisternis verdwaald, op de Werf, in den Dender en ongeluk kiglijk schooi hij er ook hel leven bij in. Ten einde dergelijke ongelukken te ver mijden, werden er dadelijk kettingen aan de stijlen gebracht, die uithaakbaar zijn wanneer er aldaar een schip moet gelost worden. Een goede,zeer goede maatregel die op bevel van wijlen den heer Schepen Frans Gheeraerdis genomen werd. Nu, het is onbetwistbaar dat die goede maatregel alleen van nut kan wezen wan neer er gewaakt wordt, dat de kettingen bij 't vallen der duisternis opgehaakt wor den, Maar wal gebeurt er De kettingen worden afgelegd door de scheepslossers of door de spelende knapen en niemand zorgt er voor dat zij des avonds weer opgehaakt worden. Of dit nu in den dienst van den politieagent der wijk valt of niet valt, dal weten wij niet, in alle geval, er dient dadelijk voor gezorgd te worden, zoo niet zal men weéral den eenen of anderen dag een ongeluk te betreuren hebben. Indien de politieagent der wijk zich met de toezicht hierover niet kan gelas ten. in andere woorden, dat zijn dienst het hem niet altijd toelaat, zou men dan, bijvoorbeeld, den brugdraaier, mits eene geringe vergelding, hiermeê niet kunnen gelasten? Bovendien het zou niet beletten dat de politieagent der wijk en de nacht wakers er een wakend oog op houden. Ook nog zou men den brugdraaier kunnen gelasten de pis- en k..hoeken en de trap pen der passerelle te zuiveren van de vuilnissen die er vooral des nachts wor den gelegd, 't Is in 't geheel niet aange naam aldaar. Wij roepen er de bijzondere aandacht op in van wie 't behoort. Aalst. Een begin van brand is Dijnsdag voormiddag 11. ontstaan ter fabriek der naamlooze Maatschappij Union textile BrussHsche straat, 't welk onmiddelijk werd bemerkt en uitgedoofd. De schade is onbeduidend. Hoefsmederij. Een openbare en kostelooze leergang van hoefsmederij zal dit jaar te Peruwelz (Provincie Henegou wen) gegeven worden door den heer Contamine, veearts. Het programma diens leergangs is be rustend in het Provinciaal Bestuur van Oost-Vlaanderen (4« afdeeling, bureel n° 11), alwaar de belanghebbenden er ken nis kunnen van nemen. BRUSSEL. Het hotel d'Arenberg afgebrand. Een geweldigen brand heeft Vrijdag nacht geheel en gansch den linker vleu gel van het paleis van het hotel d'Aren berg vernietigd, gelegen op den kleinen Zavel en in de Wollestraat. Gansch dat gedeelte van 't gebouw dat in deze laatste straat lag bestaat niet meer. Er staan nog slechts eenige zwartgerookte muren en schouwen. De afgebrande vleugel, gekend onder den naam van Egmont paviljoen, diende lot woning van prins en prinses de Croy. De brand is rond 2 ure hoe weet men niet ontstaan in de kamer zelve van de prinses. Men vermoedt, zonder nogthans het leit te kunnen verzekeren dat een half brandend solferstekje het vuur aan de gordijnen meegedeeld heeft. Do prinses heeft nauwelijks den tijd gehad eon licht kleed aan te doen om te vluchten, 't Is zij die het noodsein cece- ven heeft. De brand heeft in korten tijd zulke groote uitbreidingen genomen dat de prinses die er eerst niet op gepeinsd had de kostelijke juweeien die zij bezit, niet heeft kunnen redden. Deze juweelen zijn in een sterk ijzeren koffer tje gesloten zoodat men hoopt ze onder de puinen terug te vinden. Het Egmont-paviljoen paalt aan het paviljoen Lodewijk XIV waar de groote en rijke ontvangstsalons zich uitbreideu en waar het vuur zich aanstonds uitge strekt heeft. Vooraleer het nogtans den tijd had er groote schade te veroorzaken, hoeft men de prachtige tapijtwerken der Gobelijncn kunnen redden die een dersalons versie ren, alsook talrijke meesterstukken van groote weerde. Gelukkiglijk zijn de rijke verzamelin gen van de familie d'Arenberg, de gaan derij van schilderijen en het museum door den brand gespaard gebleven. Het Egmont-paviljoen is totaal vernie tigd. Het paviljoen Lodewijk XIV is half de prooi der vlammen geworden. De prins en de prinses de Croy en hunne drij kinders, die zich half gekleed ered h.et>bed, hebben eene scbuilplaais ge- ouden in het hotel van den graaide) Lanuoy, Wollestraat. De pompiers zijn haastig ter plaats geloopen en hebben krachtdadig den brand bestreden. Verscheidene hunner klommen op de dakingen der omliggende huizen, van waar zij hunne spuiten op het brandende gebouw richtten. Maar de spuiten, noch de fijne regen die viel, ver mochten niets tegen het geweld van het vuur. De vlammen hadden een hijzonder krachtig voedsel gevonden in het oud en droog houtwerk en in het behangsel. In weinige stonden had de brand zich uitge breid tot de kamers die aan het vertrek der prinses Iverdiep,) paalden. De prinses had slecht den tijd om naar de kamer harer kinders te loopen en ze samen met den prins weg te dragen. Inderwijl greep er eene dramatische redding plaats. Men meende dat geheel het dienstpersoneel in verzekerde plaats was, als wanneer eene oude bovenmeid, juffer Hubertine Poplimond, die sedert meer dan 40 jaar in dienst van het huis d'Arenberg is, aan een der vensters ver scheen. Een pompier klom aanstonds op eene ladder en gelukte er in de ongelukkige vrouw vast te binden. Alzoo werd zij meer dood dan levend naar beneden gebracht. Een hovenier van prins de Croy, die tot de redding der schilderijen meêhielp en eene kamer van het gelijkvloers wilde binnendringen, is de bil gebroken en het kakebeen verbrijzeld geweest. De vuurpoel was zoo geweldig dat men op geen tien meters de warmte kon ver dragen die hij uitspreidde.. Men herinnert zich dal prins Karei de Croy-Dulmen den 28 april 1888 te Brussel in den echt getreden is met prinses Maria Ludmille d'Arenberg en dat de godsdien stige plechtigheid tot betreurlijke betoo gingen aanleiding gaf. De oorzaak van den brand is nog niet gekend. Twee malen gedurende den dag heeft men de opnieuw uitslaande vlammen moeten uitdooven. Eenige kostbaarheden, onder anderen een bronzen uurwerk van groote kunst- weerde, zijn teruggevonden. De prins van Croy en de hertog van Arenberg hebben de gekwetsten in het gasthuis en in de pompierskazerne be zocht en hen hunnen dank en deelne ming uitgedrukt. De graaf van Vlaanderen is het tooneel der ramp komen in oogenschouw ne men. Volgens een bericht zou geen enkel familieportret verloren zijn. (lok zou de bibliotheek ongeschonden bewaard zijn. De politie houdt de menigte op afsiand, daar de nog rechtstaande muren bouw vallig zijn en er nu en dan brokken van instorten. De schaê is nog niet te schatten. Het afgebrandde gedeelte had, zooals onze lezers weten, eene groote histori sche weerde. Het werd gebouwd in 1548 door de prinses van Gavere en voltooid door haren zoon, Lamoraal graaf van Egmont, wiens standbeeld thans het plein versiert. Door wel onderhouden herstellingen had men het gebouw in zijnen oorsprou- kelijkeu staat behouden. Het kabinet, waarin de graaf van Egmont zijne laatste dagen doorbracht, en dat hij, naar men zegt, enkel verliet om het schavot te beklimmen, werd als eene kostbare relikwie bewaard. Thans is het vernietigd. Dit pavilloen herbergde vele beroemde personen, als koningin Christina van Zweden, koning Lodewijk XV au Frank rijk, markgraaf de Mie, maarschalck Gé- rard, enz. Het paleis van Arenberg is het oudste zeggen de brusseische bladen der heerenkasteelen, niet alleen van de hoofdstad, maar van het geheele land. Het afgebrandde gedeelte stond in den weg voor de verbreeding der Wolstraat. Thans is die hinderpaal verdwenen. Met de weerde van het zoo veel be sproken kabinet van Egmont loopt het Journal de Bruxelles zoo hoog niet op als de andere bladen. Egmont bracht daar niet zijne laatste dagen door. Hij had verscheidene maan den te Gent gevangen gezeten en werd toen onder een sterk geleide van ruiterij naar Brussel gebracht, twee dagen voor zijne halsrechting. Die twee dagen bracht hij door in hel Broodhuis, en niet in het bewuste kabinet. Hier wachtte hij de uit voering van zijn vonnis af. De casette met juweelen van de prin ses de Croy is nog niet terug gevonden. De toestand der gekwetsten bij den brand van hel paleis van Arenberg blijft voortdurend voldoende. De pogingen om het kofierke met juweelen der prinses van Croy te vinden, zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. De prins heeft eene groote premie beloofd voor het vinden dezer kostbaarheden, Een student van Brussel, die eene juffer van eene deftige familie trouwbe loften had gedaan en haar tot wanhoop had gebracht, zoo dat zij zich poogde te zelfmoorden, werd door den broêr der juffer in een koffiehuis der Boudewijn- laan ontmoet en ontving van hem eene oo duchtige rammeling, dat zijn gelaat niet meer kennelijk was. De student heeft geene klacht ingediend. Bijna vermorteld. Een dronkaard had zich zondag avond op de riggels van den tram gelegd in de Brabaulstraat en ging onvermijdelijk worden vermorzeld, toen een voorbijganger op het plate-forme van het rijtuig sprong en den frein toe draaide. De dronkaard, Van G. uit de Land van Luikstraat, werd echter vertrappeld on der de hoeven van een der paarden en moest naar het Jansgasthuis worden overgebracht. Zoodanig veel genever had die kerel gedronken, dat hij maaudag morgeud nog niet nuchter was. Een zonderling drama had vrijdag namiddag bij eenen houtkoopmau to Schaerbeek (Brussel) plaats. Een kalant, die aankoopen kwam doen, heeft in eene aanval van zinsverbijstering, den maga zijnier eenen kogel in de borst gescho ten. De man werd aangehoud8u en door den commissaris ondervraagd terwijl de geneesheer den kogel uit de wonde kon halen. De pleger beweert hoegenaamd niets van het gebeurde te welen: Hij en zijue vrouw hebben het parket gesmeekt geet: gevolg aan de zaak te geven, daar de man aan koorts-crisissen onderhevig is. Zij willen het slachtoffer een levens lang pensioen betalen. In den nacht van dinsdag tot woensdag is te Moortzeele een feit ge beurd, dat nog zou doen denken aan de bende van Jan De Lichte. De weduwe Maas werd 's nachts gewekt door gerucht aan huis. Zij wilde opstaan, doch drie mannen stonden aan haar bed. Zij vroe gen haar to zeggen waar haar geld lag, of anders zou zij haar leven laten. Ver schrikt sprong de vrouw op en liep naar den zoldertrap, klom hem op, kroop door het zoldervenster en kwam op het dak, waarover juist een boom zijne lakken uitsteekt. Alhoewel zij 80 jaar oud is, greep zij den hoorn vast, liet zich ervan afglijden en liep de geburen wekken. Sef fens stonden dezen op en gingen andere geburen roepen. Onderwijl hadden de dieven de gelegenheid om de vlucht te nemen, anders geen spoor achterlatende dan hunne voetindrukken in de sneeuw en twee rieken en een pomptrekker die zij gebruikt hadden om de deur open te breken. De politie heeft een onderzoek ingesteld om de daders te ontdekken. Donderdag avond, tusschen 5 1/2 en kwart.voor 6 ure, kwam Mgr Belhune uit het engelsch klooster en trok langs de Jerusalemslraat naar het huis van den heer dokter De Meyer, wanneer twee kerels hem in de Bleekersstraat, te Brugge, bij den arm vastgegrepen en geld vroegen. Een hunner bracht hem een vuistslag toe, waardoor de hoed van den eerbiedwaardiger! priester afviel, Die twee mannen, die door een derde geholpen werden, waren bij drank. Mgr Betliune die, ondanks den schijn, zeer sterk is, gelukte er nogthans in zich los te rukken. Maar aan de Strooibrug werd hij door zijne aanvallers ingehaald en terwijl een hunner de soutane van Mgr opentrok en hem belastte, stootte een andere hem tegen de borstwering van de brug. Terzelfdertijde wierpen zij hun slachtoffer de laagste scheldwoorden naar het hoofd. Mgr Belhune kreeg zelfs nog een geweldige slag, waardoor hij uit den neus bloedde. Binst dat een der deugnieten den pries ter bij de schouders vasthield, greep een andere hem bij de beenen. om hem over de borstwering der brug te werpen. Mgr hield zich uit al zijne krachten aan de leuning vastgeklemd, maar hij hadde onvermijdelijk moeten loslaten, zonder de tusscherikomst van den koetsier van mevr. Verstraete-Lycke, die aldaar voor bijkomende, te zijner hulp kwam en de aanranders wegstootte. Onder de bescherming van dezen braven werkman, zette Mgr, wiens kleê ren in wanorde waren en het gelaat lichtelijk met bloed besmeurd, zijnen weg voort tot aan de St-Jansplaats, waar hij in het klooster van 's Hemelsdaele trad om zich wat herop te schikken. De aanranders van Mgr hadden de stoutmoedigheid hem daar te volgen. Zij klonken aan het klooster, vroegen achter den pastoor die hun ontsnapt was en eischten al dreigen het geld van dezen priester. De politie, die aanstonds verwittigd werd, begaf zich naar 's Hemelsdaele waar twee der aanranders zich nog bevonden de agenten erkenden ze als zijnde twee oude kennissen. De 2 kerels waarvan sprake waren inderdaad de genaamden Van de Cappelle en DeKnuyt, die reeds meer dan eens met het gerecht hebben afgerekend. Het zijn dezelfde kerels die op Kersnacht laatst op heeter- daad van diefstal betrapt geweest zijn in het fabriek buiten de Gentpoort,eigendom van M. De Craecke. Van de Capelle en De Knuyt werden onmiddelijk r.aar het politiebureel geleid en zijn Vrijdag morgeud voor den heer onderzoeksrechter verschenen die een aanhoudingsmandaat ten hunnen laste heeft afgeleverd alsmede ten laste van eenen derden kerel die de twee andere deugnieten in hun schoon werk geholpen heeft en op de vlucht is. Deze zaak maakt veel gerucht in Brugge. (Standaard van Vlaanderen.) - Het kleine stadje Herenthals is iu groote onrust. De Engelsche maatschappij, die op eenigen afstand eene dynamietfabriek heelt gevestigd, vraagt de toelating om drie nieuwe stapelhuizen te bouwen. De gansche stad komt hier tegen op en tal rijke vertoogschriften vol handteekens, vragen de vtrw rping dezer aanvraag. Kindermoord te St-Truiden. Zon dag namiddag, ontdekten eenige jongens het lijkje van een meisje, dat volgens het zeggen der geueesheeren 10 lot 15 dagen

De Denderbode | 1892 | | pagina 2