Een en ander. Dood van Mgr Bélin Dit regiem zou nadeelig zijo aan de bevol king. aan welke zij de bekoring tot do t evolu tion zou geven; nadeelig aan ie Kamers, die er door zouden vernederd worden; nadeelig aan 't koningschap, waarvan men een speelbal van dn volksdriften maken zou. (Donder van toejuichingen). Ik smeek hel u, IJijnheeren, verbindt u nooit met hel Referendum. Sooit Dal op den ouden grond van Breydel en de Coninck, nooit Nspoleong-theoriön ontkiemen. (Seen, neen, langdurige toejuichingen). »Ten derde: de provinciale en gemeente lijke instellingen. Als men meerderheid is, steekt men geerne den armen uit naar bet cen traal bewind: maar in de samenleving waarin wij ons bewegen, is er maar éénen dam tegen de overweldigingen van den reus, dien men Staat noemt: hel zijn de provinciale en gemeen telijke instellingen Eene g'-mtenie mishaagt onslaat er ons niet Ie veel over beklagen,- wij zijn zooveel weldaden aan de provincislo en gemeentelijko vrijheden verschuldigd Laat ons deze drie groote dineren onge schonden bewaren (Zeer wel, teer wel). Men klaagt over bet kiesregem. en niet zonder reden. Hel offert den buiten op aan de sleden. Het stelt een evenwicht daar, ten voor- deele van ééne klas der natie; maar zoodanig zijn de waarborgen van toezicht en vrijheid, door onze instellingen bepaald, dat bel kies stelsel nog zoo slecht niet heeft gewerkt. Hel gaf oos zestig jaren veiligheid. Vandaag is de vraag der grondwetsher ziening voorgesteld Welnu, als een vraagpunt van dien aard de meerderheid der geschied kundige partijen op zich verteuigt, is hel onmogelijk hetzelve niet op te lossen. u Maar welk ook de oplossingen zijn, die er zullen komen.de conservatieve grondbeginsels moeten in alle onschendbaarheid bovendrijven (Toejuichingen-) Mijobeeren, hel is waarschijnlijk dat de nieuwe toestand een groot getal werklieden naar de stembus zal doen komeu. Die toestand •egt ons dringende verplichtingen op Vandaag is do werkman in strijd met hel socialism, en socialism biedt hem de verbetering van zijn stoffelijk lot aan. Arme werklieden Zij zien niet dat achter die inzichten, het plan van troebels, beweging, ontbinding verborgen. Als zij zich in deze strikken laten vangen, verliezen zij de hoop op een beter leven. De onderwerping verlicht tn ondersteund door het cbri3tendom, zal plaats m .ken bij ben voor de onverdraagzame gram schap, den geest van wanorde en geweld. Ja, arme werklieden Men moet hen cvan- gcliseeren, verzedelijken. Dat is de zending der katholieke kringen. Men maakt zich een valsch gedacht van die vereenigingen. Men verbeeldt zich dat dit enkel plaatsen zijn van bijeenkomst en vermaak. Neen, bel zijn, krin gen, ingrgeven om bet katholiekdenkbeeld uil te breiden. Zij vormen den beerd, waar mannelijke denkbeelden ontluiken Die kringen moeten het oog gevestigd hou den op de rampen der samenlevingen deze verhelpen. Toejuichingen De woorden van M. Woeste, over liet Referendum, zullen overal weérklank vinden. Het is op uitdrukkelijk bevel van Z. M. den Koning dat de minister van financiën het Referendum heelt voorgesteld en het met vurigheid verdedigt. Dijnsdag voormiddag vergaderden de Rechterzijden van Kamer en Senaat. De vergadering duurde van 10 tot 12 1/2 ure. De bespreking was zeer levendig. M. Beernaert hield eene lange rede voering ten voordeele van 't Referendum. MM. Woeste en Scholluert, bestreden het krachtdadiglijk en werden luidruchtig toegejuicht. De overgroote meerderheid is aart 't Referendum vijandig. Volgens Le Pathole werd de cabi- nietskweslie niet openlijk gesteld. Geene enkele beslissing werd geno men.Heden woensdag voormiddag wordt er eene tweede vergadering gehouden en men hoopt tol accoord te geraken. Alge meen is men van gevoelen dal in tegen woordigheid van de algemeene vijand schap tegen het Referendum het ministe rie niet verder zal aandringen. Mi nister Beernaert zal met Z. M. don Koning over de zaak bandelen. Buiten het ministerie Beernaert zou niemand onder de katholieke 61 liberale Kamerleden aangetroffen worden welke zou toestemmen onder 't schild van 't Referendum een ministerie te vormen. Onruststokers. Le suffrage Vniversel. het blad van Alfred Deluis- seaux, valt M. Janson, op het lijf, en zegt dat de wijze waarop hij 't algemeen stemrecht verdedigde, fel afgekeurd wordi. Het blad meldt tevens onder den titel l'Agitation dans le pays dat de socialisten van het Matsou du Peupte besloten heb ben, eene beweging gelijk die van 1886 in te richten. Eene groote manifestatie zal te Brussel, worden gehouden. l>en 2t februari, buitengewoon con gres. Aan de dagorde staan 1# Betooging van 1 mei 2° Middelen van handeling der partij. Talrijke meeling zullen in het land worden gehouden. In de vergadering van vrijdag waren verscheidene leden voor de algemeene werkstaking. Of nu de beweging, door le Suffrage Vniversel op het getouw gezet, lukken zal. valt te bezien. Wij vinden in de vol gende kolom van het blad eene jeremiade over de onverschilligheid der werklie den. Hervormer». Terwijl som mige vtijdenkets en socialisten vlakaf de verdwijning vragen van alle priesters, zijn er andere die het doelmatiger achten ze te verdelgen. Zoo is in Frankrijk een komiteil inge richt, onder den titel Scheiding van Kerk en Staat en Praktisch socialism, dal voor doel heelt de beweging voor de af schaffing van hel konkordaat te begunsti gen en het socialism in praktische toepas sing te brengen. Onder de zonderlinge eischen verval in liet program van dit komiteil treil men aan de kiezing der pastoors door hel volk en de vrijheid voor de priesters in het huwelijk te treden De vijanden van den godsdienst, ziende dat zij machteloos zijn om hem mei ge weid uit te roeien, pogen door het ver derven der katholieke instellingen tot bun doel te geraken. RECHTERLIJK KRONIJK. De zaak van Hamme. Vrijdag beeft de raadskamer der rechtbank van Deu- dermonde het aanhoudingsbevel, legen Van Damme uitgesproken,vernietigd mits voldoende borgstelling. De heer procureur des Konings,echter, heeft van deze beslissing beroep inge slagen. Zoodat, bijgevolg, de beschuldi- gingskamer van het beroepshof, in het begin der aanstaande week, over de beslissing, door de Raadskamer geno men, zal moeten beslissen. Zaterdag verschenen de genaamden Van de Capellen en De Knuyt, de aan randers van Mgr. Bethune, voor de boet straffelijke rechtbank van Brugge. Zij zijn veroordeeld geweest, ieder 1. Tot vier jaar gevang voor poging tot diefstal ten nadeele van Mgr. Bethune; 2. Tot zes maand gevang en 26 fr. boet wegens slagen en bedreigingen tegen denzellden 3. Tot 10 fr. boel voor beleedigingcn jegens denzellden 4. Tot drie jaar gevang voor diefle van eene ladder te Coolkerke en voor poging tot diefte iu de fabriek DeCruecke te Assebroeck 3. Tot 14 dagen gevang voor bedelarij. De Knuyt is daarenboven veroordeeld tot drie maand gevang, 26 fr. boet of acht dagen gevang voor diefle van eene vest ten nadeele van eenen werkman. §equali veroordeeld. De vertegenwoordiger der firma Sequah, die te Luik affairen doet is door de recht bank dier stad tot twee boelen van 35 fr. veroordeeld. Een apotheker kreeg 424 fr. boete, om met hem eene verbintenis te hebben aangegaan, met het inzicht om geld te winnen, wat in snijdt is met de wetten en besluiten op de uitoefening der geneeskunde. Doctor Cybille is vrijgesproken. De straffen zijn slechts voorwaarde lijk. Dat moest men hier ook doen De rechterlijke overheid van Berlijn heelt zich voorgenomen de namen af te kondi gen van al de koopliê en winkeliers, welke betrapt worden op vervalscbing van levensmiddelen. Men denkt dat dit stelsel een beter efiekt zal maken dan al de veroordeelin gen. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 8 Februari is de heer P. Desmet, voorzitter der rechtbank van ln aanleg te Gent, raads heer benoemd bij het hof van beroep, zetelend te Gent. in vervanging van den heer Tuncq, ontslaggever. lÜHHcliop van Namen. Zaterdag, te middernacht, is Mgr Bélin, de weerdige Bisschop van Namen,gestor- aan eem- korte ziekte, die hem slechts sedert eenige dagen overvallen was. Eerst sinds Vrijdag was hij te bed.Eene zware longontsteking had hem aange tast en alle hoop op genezing was ver loren. Zaterdag drukte hij hel verlangen uit de laatste Htl. Sacramenten to outvan gen. Deze werden hem toegediend door den zeer eerw. kan. Lambin. Tegen middernacht blies Z. Hoogw. den laatsten adem uit. Mgu Bélin werd geboren le Obignies (Henegouw), den 28 Augusti 1821. Hij was onderpastoor te Tbuin,later pastoor deken te Chitelet en vervolgens vicaris- generaal te Doornik. Overal werd hij om zijne onuitputte lijke liefdadigheid en zijn edel karakter bemind en geacht. Hij werd Bisschop gewijd den 13 April 1884, drie weken ua de verheffing van zijnen voorganger, Mgr Goossens, tot den Aarisbisscboppelijken zetel van Mechelen. Zijne aanstelling had een hevig debat in den Senaat ten gevolge, ter oorzake van de deelneming der troepen aan deze plechtigheid. Zondag namiddag is het lijk van Mgr Bélin, iu bisschoppelijk gewaad gekleed, met den witten mijter op hel hoofd, en den staf in den arm, naar de bisschoppe lijke kapel gebracht, waar het ter ver eering der geioovigeu werd uitgestald. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De eerw. heer F. A. Marimon. onder pastoor te Botlelare, is pastoor benoemd van Hundelgem. De eerw. heer A. F. S. De Spiegeleer, onderpastoor te St-Lievens-Huuiem, is pastoor benoemd van Kerckem. De eerw. heer L. B. M. 1de, onderpas toor te Waarschoot, is pastoor benoemd van Meulesiede. De eerw. lieer C. Scholten, onderpas toor te Appelierre-Eichem, is pastoor benoemd van Woubrechtegem. De eerw. heer Van Assche, surveillant in het bisschoppelijk collegie van Gee- raardsbergen is bestuurder benoemd te Looz (Luik)hij wordt vervangen door den eerw. heer Bebiels. leeraar in het pensionnaat Sl Gregorius te Ledeberg. De eerw. heer Simoe»s, priester der laatste wijding, is leeraar benoemd te Ledeberg. De heer Verhuist, diaken in hel semi narie, is surveillant benoemd der dag scholieren in 't collegie te Geeraards- bergen. Do Volkskamer heeft de be raadslaging voortgezet over de begroo ting van landbouw en openbare werken. M. Helleputte stelde voor een minimum van dagloon te bepalen in de kohieren van lasten der aanbestedingen van open bare werken en er kortelings eene proef meê te maken. M. De Bruyn verklaarde zich voort- staander van de veeverzekering bij pro vinciën. Allerhande nieuws. Stad Aalst. Katholieke Werk manskring. Zondag aanst. belangrijke Voordracht door den heer H. Kleih van Lokeren. Onderwerp liet Socia lism en de Werkman. Begin om 3 ure stipt namiddag. Nalst. De Vertooning der Katho lieke Bekwaamheidskiezers Zondag lest ter Stedelijke Schouwburgzaal gegeven is allerbest gelukt geweest. Het talrijk publiek T welk zich in de zaal verdrong, was ten uiterste te vrede. De Alleenspraak Jan Breydel, bij het lijk zijner moeder werd algemeen toegejuicht, zoo hebben wij het verno men, want eene omstandigheid onafhan kelijk van onzen wil heelt ons niet toege laten het Avondfeest bij te wonen. Aalst. De Voordracht van den E. P. Van Tricht s. j. welke wij reeds aangekondigd hebben, zal gehouden worden in de Groote Feestzaal van 't Collegie der E. E. P. P. Jesuïten, op Donderdag 18 Februari aanstaande, om 6 ure slipt 's avonds. Onderwerp De Familie. Pi ijs der ingarigkaarlen Familiekaar- ten fr. 5 Persoonlijke kaarten fr. 2,00 en 1,00. De opbrengst is ten voor deele der armen ondersteund door het Genootschap van den H. Vincenlius h Paulo. Beweging der haven gedurende de maand Januari 1892. 7 schepen geladen met kolen metende te zamen tonnen 870 12 schepen geladen met granen maïs en zaden melende te tarnen tonnen 1730 6 schepen geladen met zand, steenen, hout en katoen, melende tonnen 530 6 Beurtschepen geladen met ver- schillige koopwaren te samen metende tonnen 360 Zijn uitgevaren 6 schepen geladen met haver en rogge te samen melende tonnen 770 Te samen tonnen 4280 ol 4.280.000 kilos. Aalst. .Vit n lio tiding. Zondag avond li. 7 dezer maand, rond 8 ure, werd de genaamde Basliaens Leopold, bijgenaamd Polle de lacher, deserteur sedert 13 Dec mber jl. van het 2' regiment lansiers, door twee onzer politieagenten in eene herberg der Scherrestraat, Osbroeck, aangehouden. Basliaens verweerde zich om uit de han den der agenten te geraken en werd hierin door zijne broeders, zusters en vrienden geholpen. De agenten wilden den aangehoudene naar 't gevang leiden, doch voor de dreigende houding der me nigte die hen achtervolgde en met scheld woorden bejegende zooals: AhoeMrikken Ahoe sclioeffeluars en meer andere ie veel om le melden, zagen zij zich ver plicht met hunnen gevangene een nabu rig huis binnen le vluchten en verster king naar do permanentie le vragen. Twee andere agenten kwamen hunne collegas ter hulp en Polle de lacher werd aliijd gevolgd door de huilende en tie rende menigte naar de doos geleid. Valst. Brand. Heden Woensdag om 2 1/4 urn des namiddags is er brand uitgeborsten ter woning van M. P. Morray-De Schrijver, likorist, Geeraardsbergschc |straat. Het bed en eenige ledige kassen die op de slaapka mer van den werkman stonden alsook de deur zijn gedeeltelijk vernield gewor den. Dank aan de spoedige hulp der geburen en hezonderlijk van MM.E. Kiec- kens slachter, lid van ons Pompierkorps en Theofiel Wauters, den baas van den Meiboom, wjs het vuur wel dra uitgedoofd. Ons vrijwillig Pompiers korps alhoewel gelijk altijd spoedig ter plaats, moest zijne tusschenkomsi niet verleenen. De oorzaak is ons onbekend. Do schade is gering. Lede. De jongste der zeven zonen van Constant De Kerpel, wonende wijk Keiberg heelt dit jaar aan de loting voor de Nationale Militie moeten deel nemen en heeft even alszijn zes oudere broeders een goed nummer uit de bus getrokken. De oudste trok 67 de tweede 90 de derde 87 de vierde 71 de vijlde 97 de zesde 123 en de zevende 141. Dat noemt men kunnen loten. Erembodegem. Zondag aanst. 14 dezer, zal de Aalstersche Bond der Katholieke Bekwaamheidskiezer te Erembodegem eeneluisterrijke vertooning geven ter gelegenheid van het stichten eens dergelijken bonds. Het programma is ons niet meêgedeeld geworden. Bedrogen. Het schijnt dal ver scheidene wijnhandelaars, in de ver wachting dat do nieuwe handelstraclaten eene verhoogde taks op den wijn zouden gebracht hebben, eene goeden oogst hadden opgedaan, 't zij uil maatregel van voorzichtigheid. Nu, die menschen zijn gefopt. De inkomrechten op den wijn zijn niet ver hoogd en wat erger is, de Fransclie leve ranciers hebben hen waarschijnlijk ook uit geest van speculatie, een wijntje gezonden, dat precies niet van 't paters vaatje is. Schrikkelijke misdaad. Donderdag, 4 dezer, was het jaarmarkt teOvermeire. Zekere Lodewijk Lawaed is in den avond aangerand geweest door vier kerels welke hem mishandelden, hij kon echter ontsnappen, doelt een honderdtal meters verder geloopen zijnde, werd hij weder gevat en nu zoo geweldig met messteken getroffen, dat hij ter plaats is blijven liggen. De daders hebben dan eenen anderen persoon eenen tinnen liter in den kop geslagen. Men denkt dat de schedel van dezen laatste gekloven is. (Nadere bijzonderheden). Lodewijk Lawaed is in den nacht van vrijdag tot zaterdag jan zijne wonden bezweken, naar men zegt heelt hij niet min dan der tien messteken bekomen, waarvan er verscheidene doodelijk waren. Het slachtoffer laat eene jonge weduwe met een kind achter. Vrijdag namiddag is het parket te Calken geweest, de persoon welke met den liter geslagen had is aangehouden en te Weiteren in verzekerde bewaring ge bracht. Zaterdag morgend heeft men te Calken den dader aangehouden, die de messte ken heeft toegebracht. Hij is door twee gendarmen naar het gevang van Den- dermonde gebracht. Men zoekt de andere twee medeplich tigen op, die ook weldra in de handen van het gerecht zullen zijn. De toestand van den persoon die met den liter werd geslagen is bedenkelijk. Men schrijft uit St. Nicolaas, 7" februari, aan het Handelsblad Onder de bewoners van het Steedwijk, le Belcele nabij onze stad, was er tot over korte jaren eene volksvertelling in den mond van elkeen, die aldaar ver bleven hadden. Men zegde dat er daar somtijds op een stuk land dat zij aanwezen, geheimzin nige zaken gebeurden eu wel voorname lijk op Kerstnacht, want eene vreemde klok werd er alsdan jaarlijks op midder nacht gehoord en niemand zou het dan gewaagd hebben daar voorbij te gaan. M. Noppe, destijds hoofdonderwijzer en aldaar thans gemeentesecretaris, een man in oudheidskunde ervaren, kreeg het gedacht dat er daar iets mocht onder schuilen, en dat het dikwijls gebleken was dat plaatsen waar volksoverleverin gen over in omloop waren, meermaals stof opleverden tot belangrijke ontdek kingen. Hij kwam het bestuur van den Ouds- heidskundigen Kring van het Land van Waes zijn gevoelen nopens deze zaak meèdeelen, gaf den raad op dat stuk land opdelvingen le doen, waaraan gevolg ge geven werd, en die met den gewensch ten uitslag bekroond werden. De muren eener romeinsche landhoeve werden er ontdekt met steenen en pan nen van een vreemdsoortig, doch uiterst geriefelijk maaksel, die zoo goed in el kander sluiten dat men zou denken dat er in ons tijdstip hierin achteruit gegaan is. Ook wei den er kleinooden en vaat werk ontdekt, dat nu tentoongesteld is in het Museum onzer stad. Thans heeft men aldaar weer eene vinding gedaan. Bij uitdelving heeft een landbouwer in eene steenen vaas, 1587 muntstukken gevonden, welke te samen vier kilogrammen wegen, voortkomende uil het gallo-romeinsch tijdstip. Allen zijn goed gemerkt en verscheidene zil verstukken zijn er onder bevonden. M. Felix Van Naemen, bestuurlid van den oudsheidskundigen kring, hi-efi ze aangekocht en thans zijn deze stukken tentoongesteld in ons oudheidskundig Museum. Een erg ongeluk had te Oosterzeele woensdag namiddag, rond 5'ure, bijna plaats. De zoon van de wed. Christiaens kwam met twee driewieikarren, bespan nen met twee koeien, door het dorp gere den. Toen hij aan de gemeenteschool kwam, in den omkeer, wilde hij op de voorste kar springen, doch hij viel met het hoofd onder liet wiel. Hij had nog den moed van te roepen de koeien ble ven staan. Eene jufvrouw, die hei ge beurde zag, viel in bezwijming. De zoon van de weduwe Remorie, mulder alhier, zag het ongeluk van op den molen hij snelde ter hulp en trok den zoon Chris tiaens van onder het wiel en bracht hem in zijne woning, waar hem de noodi, zorgen werden toegediend. De jongen ér gelukkig met den schrik en eene klei; wonde aan 't hoofd van af. Over de leuning. Vrijdag avot was zekere P. smoordronken thuis gek men in zijne woning te Laeken. Hij vond niets beter dan zijne vrou en vier kinderen op de straat le zetten i zoo veel leven te maken, dat de policie moest komen. De agent Bruret werd ontvangen m de woorden a Ik zal u den kop aftre ken Er ontstond inderdaad een gevecht! om lijf, tot dat eindelijk P., die reusaci tig sterk, is, den agent vierkant opna en hem over de trapleuning smeet. gBrunet kon zich aan de ballusters va; houden en bleef zoo'hangen.tot men hp. kwam verlossen, P. werd aangehoudei Een brandstichter betrapt. M; meldt uit Gosselies Verleden Woensdag avond reed ee der zonen van Pachter Pierard met een kar mest naar het veld, gelegen naa; de hoeve. Eensklaps zag hij dat een der hoo mijlen welke op dit veld staan, brandi en dat een man, die zich daar in c nabijhei 1 bevond, wegvluchtte om zie achter eene andere mijt te verbergen. Pierard spande een zijner peerden ui; spiong er op en rende op den vluchlelin toe hij pakte hem bij den kraag e bracht hem naar de gendarmerie, wat de brandstichter volledige bekentenisse deed, doch weigerde zijnen naam e hoedanigheid of te geven. Dat zal het parket van Gharleroi mot ten onderzoeken. Vreeselijk ongeluk. Drie persont verbrand. De genaamde Roza Braibao; een vijftienjarig meisje, wonende l Andenne mei hare ouders, begaf zie naar eene bovenkamer. Zij hield een aanstokene petroollamp in de hanc Ongelukkiglijk deed zij eenen misstap e viel af den trap. De lamp brak, en d petrool schoot in brand en deelde ht vuur meda aan hare kleederen. Op de hulpkreten van het jonge meisj kwam hare moeder toegeloopen en wildi het vuur uitdooven. Ook hare kleedere vatten vuur. Beiden zouden tot kool gebrand zijn indien, de vader er niet in gelukt war de vlammen te versmachten met een n! beddelaken. Da kleine Roza is erg verbrand aan d ribben en in de lenden. De vader en d moeder hebben zware brandwonden aai de handen en aan de voorarmen. ENGELAND. Tegen de veeplaag. Ingevolge de 0; de markt van Islington ontdekte veeplaaj heelt de minister van landbouw eem strenge toepassing voorgeschreven vai de verschillende bepalingen omtrent di toelating van buitenlandse!) vee. Er mag geen buitenlar.dsch vee wordet ontscheept, indien niet de kapitein vai het vaartuig de door hem onderieekendi schriftelijKe verklaring indient, dat lii gedurende 28 dagen voor de inscheping van zijne lading vee, geen vee heeft aan boord gehad uit Malta, B-lgip, Duitsch land en Denemarken dal zijn schip ge durende 21 dagen sedert de inschepitij van het vee, geen haven der genoemdt landen heeft aangedaan, en dat het schi[ gedurende 28 dagen voor het laden vat het vee, geen varkens uit Zweden ei Nederland heeft aan boord gehad. De eerw. pater Schofieid, Engel- sche Redemptorist, is deze week honderd jaar oud geworden. Hij was reeds 58 ja ren oud toen hij, in 1850, door kardinaa Neuwman, tot den katholieken godsdiens' werd bekeerd. Hij verblijft voortdurenr in hei klooster van Teignmouth, heef het volle genot van al zijne zintuigen en verheugt zich in eene bloeiende gezond heid. DUITSCflLAND. Veel belovend knaapje. Een recht veelb dovend knaapje is de 12jarige zooa van den fabriekwerker L. die in de Reinickenstrasse te Berlijn woont. De jongen heeft zijne ouders en de politie al heel wat last veroorzaakt 't is een echte vagebond, die reeds herhaaldelijk weken lang in de bosschen rond Berlijn heeft d omgezworven en enkel met geweld kan s ter school gebracht worden. p In 't begin der verleden week had hij; g een zijner kameraden overgehaald om v hem op zijne avontuurlijke tochten te v vergezellen, en heide knapen dwaalden d doelloos door de Jungternhaide, sliepen' n in een hol onder een gestolen peerden- deken en L. sloolgin de naburige dorpen, in winkels en huizen, de noodige leven*- middelen. Na zes dagen van dat leven werden de jj, jonge vagebonden door eenen gendarm te opgepakt en terug naar hunne ouders gebracht. Als nu de diep bedroefde vader van L. zijnen zoon eene welverdiende tuchtiging wilde toedienen, greep de 1 knaap het broodmes dat op de tafel lag en bracht er zijnen vader verscheidene' steken in het onderlijf mee toe, die even- P! wel te zwak waren toegebracht om de P! vader te kwetsen. Zij doorboorden geluk- kig enkel de kleeren. De jonge deugniet is naar de stadsver- p'J beteringsschool overgebracht. |jr Soldaten mishandeling. De Vor- d« wartz stelde vrijdag vast, dal het verslag van den prins George van Saksen over or de soldaieomishandeling in het leger, door het blad meegedeeld, nog niet gelo genstraft is, een bewijs dal het document n( wel zeker echt is.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2