De Kerk en de Werkerskwestie, H. Mgr. Goossens Congres der Socialisten. Een en ander. en geleid en gesteund, doet aanzien als bedrog, als men aan dat volk zijn geloof in God ontneemt, zijne trouw aan het koningdom, zijn verkleefdheid aan het vaderland, zijne gehechtheid aan de fami liebanden, aan den eigendom, aan 'terfe- lijk achterlaten van iemands goed aan kinders en nakomelingen als men dat alles ontneemt dan is 't niet meer moeilijk van iemand zooverre te brengen dat hij met den dichter uitroeptVer vloekt zij de hoop,vervloekt zij het geloof en vervloekt zij de verduldigheid Een mensch die alzoo verstandelijk en zedelijk verarmd is en van alles ontbloot, moet dan niets anders meer doen dan wild en woest zijn, zinnelijk genot najagen om nog 't tegenwoordig leven eenigszins te kunnen dragen. Ik voor mij, indien ik tot die onge- loovigheid gezonken ware, waartoe men dat volk verleidt, alhoewel ik in hooger werkzaamheid verkeere, en welstellend ben ik zoo niet vragen om een dag langer te mogen leven zoo ik, lijk de dichter zegt, in God niet geloofde en in eene betere toekoinste... Ontneemt aan den arme dat geloof, zonder iets te kunnen in de plaats geven en gij zult hem dwingen tol die wanda den, die bewijzen dat hij 't leven moede is.... De vastenbulle van dit jaar zal een ge zamenlijke brief zijn, onderteekend door al de Belgische Bisschoppen, met Mgr den Kardinaal Aartsbisschop vanMeche- len aan 't hoofd. Deze brief zal eene bondige opsomming zijn van de Pauselijke Eccykliek over den toestand der werklieden. Onnoodig aan te dringen op de groote bekentenis dezer daad. Deze gezagheb bende verspreiding der leeringen van Z. H. Leo XIII kan niet missen, in geheel Belgie, goede vruchten van heil en vrede te vrede te dragen, onder maatschappe lijk opzicht; daarenboven bewijst zij eens te meer de levendige bezorgdheid onzer Kerkvoogden voor de belangen der ne- derigen, der zwakken, der werklieden, en voor de zoo noodzalijke ontwikkeling der overeenkomst en verstandhouding tusschen de hoogere standen en de volks klas. Wij zullen als gewoonlijk deze vasten bulle binnen acht dagen meêdeelen. kiezingen der Constituante en al de werklieden uit te noodigen om niet te werken op den dag der kiezingen, welke moeten de Kamerleden aanduiden, die zullen uitspraak te doen hebben over het algemeen stemrecht. Met schier algemeene stemmen werd de voorstel bijgetreden van de algemeene werkstaking uit te roepen op den dag, dat de tegenwoordige Kamers de herzie ning der Grondwet zouden verwerpen of dal de Constituante het algemeen stemrecht zoude weigeren. De vlaamsche socialisten van Gent en Antwerpen, hebben hunne voorbehoudin gen gemaakt als de tijd gekomen is zul len zij zien wat er te doen valt. Slimme vossen, die kerels immers zij leven thans, dank aan de socialisten inrich tingen, als broodbakkerijen, winkels,enz. die zij met de centen der verleide arbei ders tot stand gebracht hebben en zij weten wel dat 't misschien gedaan zou zijn met de instellingen, indien de alge meene werkstaking uitbrak, die de voort- brengst onzer nijverheid en bijgevolg de winsten der nijveraars, en den loon der arbeiders moet verminderen alsmede de uitiandsche nijverheid bevoordeeligen. Na de beraadslagingen, had er een optocht plaats en in opene straat heeft Volders eene laatste aanspraak gedaan, die eindigde met de volgende woorden. Wij zullen liet algemeen stemrecht hebben,al moe» ten tie straten van Brussel zoo rood worden als onze vlaggen thans zijn. gemeente. De beroepsaete moet, behoor lijk gefrankeerd, aan den gouverneur der provincie gezonden worden. Eene enkele en zelfde akte van beroep mag niet tegen meer dan tien ingeschre venen gericht worden. De personen die terzelfder lijd zouden reclameeren tegen militianen die vrijge steld zijn, de eene voor gebrekkelijkhe- den en de andere voor alle andere redens worden verzocht verschillendeberoepsacten op te maken, de eerste voor den revisie- raad moetende gebracht worden en de tweede voor het beroepshof. Allerhaiide nieuws. De socialist Lafargue, die over eenigen tijd tot kamerlid gekozen werd te Rijsel, heeft zondag eene voordracht gegeven te Si-Gillis, bij Brussel. Hij heeft er gehandeld over de vrouw. Met de zegepraal der socialisten zal de vrouw geheel vrij zijn, zei hijZij zal zooveel mannen mogen nemen als zij wil, getrouwd zijnde of ongetrouwd, alles volgeus hare beliefte. Men ziel het even lijk bij de beesten. Die socialisten, zouden ons een wereldje maken. 'L. Sn het Davidsfonds. Verleden donderdag hield de Mechel- sche afdeeling van 't Davidsfonds eene belangrijke vergadering welke Z. H Mgr Goossens met zijne tegenwoordigheid vereerde. De Mechelsche Courant van zondag II. deelt ons een verslag over deze vergade ring mêe. Uit de redevoering van Z. H Mgr Goossens knippen wij 't volgende 't welk beteekenisvol is Ik vraag mij enkel af, wie gij zijt en waar heen gij streeft Allen die ik zie, zijn katholieke Belgen en stadsgenooten, welke hunnen naam hebben gegeven aan de heerlijke maatschappij die D vids- fonds heet, en op hare vlagge schrijft Voor Godsdienst, Moedertaal, Vaderland. Wat eene fiere leus, Mijne Heeren, wat een edel doel Godsdienst, Moedertaal, Vaderland, zegde ik u nog, over weinige maanden. zijn drij groote zaken, die een recht- schapen hert diep roeren, opbeuren en t verheugen Al te zamen blijven wij daaraan in trouwe vast. Een volk dat ge trouw blijft aan die drij duurbare panden, kern geene vrees voor de toekomst; dat volk is gered. Mijne Heeren, zijt en blijft ook over tuigde werkers onder eene kenspreuk, die de waarborg is van het heil van Kerk en Vaderland. Deze woorden van Z. H. Mgr. Goos sens u-onen ons klaar en duidelijk dat hij mrt de beste in/ichten bezield is ten op zichte der Vlaamsche zaak en bereid is de pogingen te ondersteunen welke wor den aangewend om het onderwijs onzer moedertaal te verbeteren. Zondag lest kwamen de belgische socialisten in Congres te Brussel bijeen. Zij spraken over de betooging van mei ten voordeele van het achturenwerk, en over de middelen, die dienen gebruikt te worden om het algemeen stemrecht af te dwingen. De mei komt van dejareop eenen zondag en in de steden waar 't mogelijk is, zullen de socialisten eene betooging houden, aldus den wil uitdrukkende dm liet werk op acht uren daags gebracht worde. Een voorstel om den 2 mei niet te werken werd verworpen. Gezel Defnet stelde voor op 1 mei een vertoogschrift, het algemeen stemrecht vragende, naar den Koning te dragen dit gedacht werd niet bijgetreden, want wie is de socialist, die zou willen gaan naar den Koning en hem iets vragen dit vroeg gezel Roger en dat is gemakke lijk te verstaan bij de aanhangers van de roode vlag die geen koninkdom erken nen. Over dc middelen die moeten gebruikt worden om het algemeen stemrecht te hebben, is er veel en lang geredetwist. Met algemeene stemmen heeft men beslist in al de nijvertieidsteden betoo gingen te houden, den zondag voor de Vergadering der Rech terzijden. De leden der beide rechterzijden van Kamer en Senaat ver gaderden Dijnsdag voormiddag. Deze vergadering had ten doele de bespreking van drij voorstellen der heeren Coremans en consoorten aangaande de grondwets herziening. Er werd besloten deze voor stellen niet te aanvoerden. De Volkskamer heeft de be raadslaging over de begrooting van justitie voortgezet. Eeno Rechtbank van eersten aanleg te Aalst. Antwoord des heeren Ministers. De heer Le Jeune, minister van justitie. De heer Van Wambeke heeft ten voordeele der rechtbank van Aalst gesproken. Die zaak verdient een zeer ernstig onderzoek. Moet er eene beslissing genomen worden met bet oog op de rechtbank van Oudenaarde, dan twijfel ik niet of de zoozeer toegejuichte redevoering van het achtbare lid ten voordeele van Aalst, zal hem zijne rechtbank doen verwerven. Rechts Zesr wel Uitwerksels der biecht. Een eigenaardig voorval heeft deze week te Mechelen plaats gehad, dat wel dege lijk de goede uitwerksels der biecht laat blijken. Bij den heer Cauwenbergh, her bergier, Sinte-Kathelijnestraat, had een stoutmoedige dief een gouden uurwerk en idem ketting ontvreemd. Een onderzoek werd ingesteld, doch zonder uitslag, toen de heer Cauwenberg drie dagen daarna het bezoek ontving van den zeer eerw. heer pastoor van Sinte-Kathelijnekerk,die hemde gestolene voorwerpen ter hand stelde. Groot was de verwondering van den heer Cauwen- berc, op zulke wijze in het bezit te komen van zijn uurwerk. Hij kwam op het politiebureel melding maken dezer teruggaaf. Pogingen werden bij den heer pastoor aangewend, om den naam van den dief te kennen, maar daar deze de gestolen voorwerpen in de biecht had teruggegeven, wil de heer pastoor de geheimen van dit Sakrament niet ont sluieren en dus ook den dief niet aandui den. De berouwhedbende dief had zijne biecht gesproken en deu heer pastoor verzocht de gestolen voorwerpen aan den eigenaar terug te bezorgen. Wat zegt Vooruit daarvan Doe vredelievend. De Suffrage universel, een Fransoh bladje van denzelfden deesem als Vooruit, zegt De weêrstand van de bezitters tegen over dezen die hun werk ol brood vragen, zal dezen laatsten eerstdaags tot eenen oorlog ionder genade drijven. Het noodlottig uur is genaderd, waarop, na de burgerij gesteund ta heb ben in hare omwenteling tegen den adel, de proletariër eindelijk eene omwente ling gaai hebben te zijnen voordeele. Hoe vredelievend toch die socialist. Nogmaals verwittigd. Kiekentaai. De heer Louis Prevól van Haudray houdt zich sinds eene maand bezig met de taal der kiekens te ontleden. Hij gaat op dezelfde wijze te werk als de Amerikaansche wijsgeer Garnier die op dit oogenblik de taal der apen bestu deert. De heer Prevót van Haudray heeft midden eene kooi, waarin een aantal lianen en hennen zitten, eene phono- graphe geplaatst, die nauwkeurig al de toonen opneemt door voornoemde voge len geuit. De Gemeenteraad heeft maandag het onderzoek voortgezet der kwestie van het nieuw gasthuis. Na eene grondige bepleiting werd besloten dat het gasthuis voor ongeneesbaren en het moederhuis, gelijkvormig aan de voor schriften der gezondheidsleer, van het overige der gebouwen zullen afgeschei den wezen en dat het eigenlijk gasthuis zal bediend worden door de Gasthuis nonnen en het gasthuis van ongeneesba ren en moederbuis door de Zwarte Zusters. Het voorstel van M.Claus van den dienst dezer beide afgezonderde gesiichten aan de Gasthuisnonnen alleen toe te ver trouwen, is dus verworpen. UIX MOOR8EL. Drij Jubelfeesten. In onze gemeente wordt er duchtig gesproken over het bijzonder jubeljaar dat in Mei aanslaande, alhier, gaat ge vierd worden. De Harmonie-maatschappij Situe-Ceciliagesticht op het einde der voorgaande eeuw, viert haar hon derdjarig bestaan. Eenige ouderlingen ge heugde het nog over een dertigtal jaren, dat onze Moorselsche muziekliefhebbers met die van Herdersem, omtremt het jaar 1790, naar de abdij van Affligem gingen om er een godsdienstig feest op te luisteren. De onlusten der Fransche overweldiging en de wanorden die zij na zich sleepten, waren oorzaak dal doze eerste kunstontwikkeling in hare kiem werd versmachtniettemin was, in het begin dezer eeuw, de maatschappij weder tot stand gekomen, en den 19 September 1815 behaalde zij eenen eersten prijs op een muziekfeest te Meldert. Onder 't oere voorzitterschap van den Baron Antoon de Meer, had dit genootschap toen als voorzitter den heer P. P. De Vis, en later in 1856 den heer Doctor Nackers. Sedert 1868 staat deze maat schappij te Moorsel en het omliggende beter gekend, onder den bijnaam De Zwarte, haar in de hevige politieke twisten gegeven door eenige barer onte vredene oud-leden, Terzefder tijd ook wordt in de maand Mei de vijftigste verjaardag gevierd, der priesterwijding van den Eerw. Heer D Van Houck, pastoor van Moorsel, gedu rende meer dan 25 jaren, alsook de vijf en twintigste verjaring der benoeming als Burgemeester van Moorsel van den Heer Eugeen Reyntens, voorzitter der muziekmaatschappij sedert meer dan dertig jaren. Er is reeds spraak van een groot Fes tival, dat zal plaats hebben, op Zondag 15 Mei. Nadere schikkingen zijn tot deze Jubelfeesten nog niet genomen, doch zonder twijfel zullen de Moorselaren aan houden, aan hunne geestelijke wereldlijke overheid te dezer gelegen heid hunne eerbiedige gevoelens van liefde en verkleefdheid te betuigen, MILITIE. Bij omzendbrief van den gouverneur der provincie, wordt aan de belangheb bende rnilitianen herinnert dat zij acht dagen hebben, te rekenen van de beslis sing van den militieraad, om ten hunne voordeel le reclameeren, en vijftien dagen le rekenen van de eerste afkondiging bij het art. -16 der wet voorgeschreven, om tegen anderen te reclameeren. Het beroep moet door den belangheb bende zelf, of door zijne ouders of zijnen voogd opgemaakt zijn, en klaar en aan duiden waarop het gesteund is. Het harid- teeken van den in beroep gaanden be langhebbende, of het merk dat hetzelfde vervangt, moet gelegaliseerd *ijo door een lid van bet schepen-college zijner Otter^em.liet Fondsenblad van Gent deelt de uitslag der kiezing meê van den Sekretaris onzer gemeente en zegt De heer Frans Van den Eeckhout, Erondegem, liberale kandidaat bekwam stemmen; de heer Remi Baten katholieke kandidaat, 3 stemmen. Er is hier hoegenaamd geene kwestie van liberaal en katholiek, daar de beide kandidaten tot de katholieke partij behoo- ren. De heer Frans Van den Eeckhout,de verkozene, is zoon van den heer Van den Eeckhout, Burgemeester te Erondegem, een katholiek die altijd zijne plicht heeft vervuld. Indien Hel Fondsenblad wil inlichtingen nemen, dan zal het w- ldra overtuigd we zen dat men hem beet heelt genomen. X. Z. Huishuurboekjes, nieuw model te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode prijs 10 centiemen. Moorsel. Maandag namiddag, is aldaar zekere Lod. Van de Velden, boomsnoeier van beroep, van eenen hoo- gen boom gevallen. Hij werd met gebro ken ruggegraat en arm opgenomen, en 's anderdaags 's morgends was hij reeds aan zijne pijnen bezweken. Schoolboeken.. De heer minister Bui let heeft aan de oversten der scho len, welke van den Slaat hulpgelden genieten, eenen omzendbrief gestuurd, waarin hun verboden wordt de leerlingen elk jaar verschillige uitgaven te doen koopen van hetzelfde klassiek boek. Voorlaan zal hetzelfde boek moeten gebruikt worden, zoolang de leering al t e leerstof niet hebbe bestudeerd, die in het boek vervat is. Dit is een voortreffelijke maatregel Misschien zullen de verkoopers van schoolboeken wel eens achter het oor krabben, maar de papas, die betalen moeten, zullen eene goede noot stemmen voor den minister. Aanhouding. Mad. Buysse maakte zich Zondag avond aan de Noord- statie van Brussel gereed om den trein naar Dendermonde te nemen. Op het oogenulik dat zij haar reis- kaartje wilde betalen, besladigde zij dat een persoon die nevens haar voor het inket stond haren geldbeugel ontfut selde. Verrast zijnde, wilde de dief de vlucht nemen,doch hij werd weldra bij de kraag gevat door den polilie-officier der statie, mijnheer Thuysmans. In hól politiebureel der Kruisvaart straat gebracht, weigerde hij zijne identi teit te doen kennen. Men weet echter dat hij van Franschen oorsprong is en dat hij een medeplich tige heeft die hij niet heeft willen doen kennen. Het parket is ten tweede male in het Grand Hotel gekomen om een onder zoek te doen,waar Mellerio en zijn bloed verwant sedert het begin der vervolging niet meer verschenen zijn. Men weet zelfs niet of zij zich nog te Brussel bevin den. Mej. Lacroix is nog altijd aange houden. De 400,000 fr., in haar bezit gevonden, maken slechts de helft uit van den schat welke bij Mad. Mellerio van Parijs ontvreemd is. Men denkt dus dat de vluchtelingen het overige in veiligheid gebracht hebben. Mej. Lacroix zal binnen j tort uitgeleverd worden. De Liberté van Parijs beweert het tegendeel. Woedende stier. Een woedende slier ontsnapte Zondag morgend uit de handen van zijnen geleider op de baan van Brussel naar Kalevoet. Op dit oogen blik reed eene kar met fruit voorbij, getrokken door eenen ezel. De stier reet den armen ezel den buik open en kwetste den koopman. De toe stand van dezen laatste die door eenen hoornstoot getroffen werd aan de long, is zeer erg. Citoyen Lafargue, socialistisch lid der Fransche Kamer, welke aan het con gres van zondag deel genomen heeft, en ondanks zijn gegeven woord zich hier niet bij bepaalde, doch daarentegen nog voordrachten hield, is door hel Belgisch gerecht aanzocht het land te verlaten. Te Cureghem had een zonderling ongeluk plaats.Een kleinen jongen stond op den rand van eene diepte te zien naar werklieden, die daar den zachten, leem- achtigen grond uitgraven. De werklieden zakken er tot aan de knieën in.Eeusklaps viel de kleine voorover in de diepte en en met het hoofd, tot aan de schouders in den leem. Hoe meer de jongen worstelde om los te geraken, boe dieper hij zakte. Toen de werklieden, die haastig toescho- Dievenkroiiijk.Men meldt uit Ant werpen. Terwijl M. en Mad. De Grtief, wonende op de Oude Koornmarkt,zondag avond uit waren, hebben de dieven van hunne afwezigheid gebruikt gemaaktfom de volgende voorwerpen te stelen3 gouden ringen met brillanten, 3 dito spelden met brillanten; 1 dito dameshor- logie; 1 dito ketting met 2 bollekens; 1 paar brillanten dormeuzen 1 koralen speld met diamanten; 1 gouden armband met ketting, slot en fijne peerlen; 2 paar fantasie oorbellen en ten slotte f03 fr. in gouden en zilveren munt. De dieven zijn niet gekend. Twee knapen hebben ten nadeele van den aannemer der werken van de nieuwe vischmarkt, 5 kilos lood gestolen. Beiden zijn aangehouden. In de Groote Pieterpotstaat, 28, le Antwerpen, een logement, laat men soms, wanneer de gasten nog niet allen binnen zijn, de deur van deu afzonderlij ken ingang open staan. Dit was zondag weêr 't geval. Een dief had hier gebruik van gemaakt om binnen te komen. De slaapkamer van den hotel houder was ook niet in 't nachtslot en de dief, die op den trap een lichtje had aan gestoken, opende zachtjes de deur. De vrouw die niet sliep, riep tot haren man Schiet Edward Schiet De dief dit hoorende, poetste de plaat, en vergat zelis, zijnen parapluis meê te nemen, dien hij, in den gang had neêrge- zet. Moord te Klein Willebroek. Zater dag morgend, rond 7 ure, bevond zich de genaamde Jan Opdebeek, bijgenaamd de Slokker, met zijnen zoon Louis, oud 21 jaar, langs de vaart van Willebroek. Beiden hadden twist en waren hevig aan 't kijven. De Vader, die zoo het schijnt van geen gerucht vervaard is en reeds verschei dene veroordeelingen heeft ondergaan voor vechten, enz trok op een gegeven oogenblik een mes uit zijnen zak en bracht er zijnen zoon eene wonde mede toe boven in de linkerbil waardoor de groote ader doorgesneden werd. Onnoodig te zeggen, dat hij veel bloed verloor hij kon nog een 70lal meters verder gaan, terwijl het bloed de sneeuw verfde, tot voor de herberg La ville d'An- vers, bij G. Dam. Daar viel hij neder en gaf weldra den geest. Men plaatste hem eerst onder het I venster langs de vaart, doch daarna heeft men het lijk opgenomen en binnen- i gedragen. De moordenaar Jan Opdebeek heeft I zich bij den heer Désiré Lamot-Reypens, schepene van Klein-Willebroek begeven, om zijne euveldaad bekend te maken, vervolgens is hij naar Groot-Willebroek gegaan om er den politie-kommissaris van te verwittigen. Zaterdag namiddag is het parket ter plaatse geweest De moordenaar werd aangehouden en in de gevangenis opge sloten. Eenige brusselsche dagbladen heb ben het verhaal medegedeeld van eenen moord met diefstal, die in de Statiestraat te Mechelen, op vrouw Winnepenninckx zou gepleegd zijn. Dit is onnauwkeurig; er werd in deze stad noch moord, noch diefstal bedreven. Ziehier wat er is ge beurd Eene 72 jarige vrouw Anna Kerseleers wier man tliaris in hel gasthuis word ver zorgd, en die, zoo 't schijnt zich aan den drank overgaf, werd verleder, donderdag door de geburen niet opgemerkt. Deze verwittigden de politie, die de woning deed openen. Men vond in de keuken het lijk der vrouw, die eene schielijke dood moet ondergaan hebben. Uit het onderzoek, dat onmiddellijk werd ingesteld, bleek weldra dat men zich voor geene misdaad 1UC1I uo ncmiiwi..., v.v weiara uai men nvu VWI fcotuo uiiouaau ten, hem uit zijn gevairlijken toestand bgvonj. Het geld en de weerden werden redden, was de arme jongen reeds bijna 0p j)Unn0 plaats gevonden verstikt. Waarschijnlijk is hij niet meer te redden. Aan den zoon uit de Polygone te Zonnebeke, Camiel Vermander, is er een groot ongeluk voorgevallen. Hij laadde zijn geweer om kraaien te schie- teu. Als er 't poer in was keek hij in den loop, de schot ging af, trof hem in de linker kaak en had het kakebeen en de oog uitgerukt. De E. H. Joestens, onder pastor, was er welhaast bij even als de heer doktor Vanneste, van Beerlaere, die de ijselijke wonde vermaakte. De vader van den jongeling ligt slecht te bedde klaar van schrik. Dit gebeurde dijnsdag ten 6 1/2 ure 's avonds. Naarvolgens het cijfer der bevol king is er geene gemeente in Vlaanderen die meer landverhuizers opleveit dan Oost-Eekloo Niet minder dan 35 onzer ingezetenen waren onder de eerste kara vaan die Zaterdag, 13 Februari, uit Ant werpen naar de nieuwe wereld vertrok ken is. Vrijdag laatst zijn er vijl anderen de eersten gevolgd en acht landverhuizers dezer gemeente zijn gereed om heden De leurders der dagbladen die 't val solt nieuws meldden, werden op het politie bureel ontboden, alwaar hunne bladen in beslag werden genomen. Eenieder heeft in den laatsten oogsttijd genoegzaam kunnen besiatigen, dat het koren; hetwelk ter oorzake van den strengen winter is moeten herzaaid worden, veel brandkoren of gelijk men gewoonlijk zegt, zwartkoren heeft opge bracht. Natuurlijk zag de landbouwer zulks met spijt, denkende dat hij hier door genoodzaakt was, gedurende het gansche jaar bitter brood te moeten eten. En inderdaad, zulk vooruitzicht was alles behalve aangenaam. Maar men zou moe ten bekennen, dat, daar waar God zijne kwalen zendt. Hij tevens ook een middel ter genezing ter hand stelt. Want, wat ziet men te Genenbosch en in de omstre ken gebeuren 1 Terwijl het goede graan of echt koren 25 tol 26 centiemen kost, hetgeen waarlijk veel is, in vergelijking van andere jaren, betaalt men hier het zwartkoren of beter bet brandkoren, het geen eenieder met recht, hel slechte uvuv. j- o - KOCH CClllOUü. luw» .vv".., Woensdag aanstaande scheep te gaan. eraail noemt, van 4 tot 4,50 frs den kilo. II1.1 n Is minuan i r» o II... I Het zijn allen jonge en kloeke mannen in den boei des levens. Men heelt te Meenen ee'nen smokke laar aangehouden, onder verdenking van plichiigheid of medeplichtigheid aan den i moord op de wed. Lepers. Hij is in de i gevangenis van Kortrijk opgesloten. Eene doodarme hongerlijdende vrouw van Oostende had ongeveer een half pond vleesch gestolen. Op heeter- daad betrapt, werd hiervan proces-ver haal opgemaakt. Wij vernemen thans dat deze arme vrouw zich mei een afkooksel van solferstekjes vergiftigd heeft, om aan de justicie te ontsnappen En of de opkoopers raar zijn Het zij mij genoeg te mogen zeggen, dat er uit Meerhout-Gestel en omstreken, op een enkelen dag een veertigtal koopers op gang waren. Dus, landbouwers, op uwe hoedeals gij kooplieden in dit artikel thuis krijgt. Verder, leert uit dit schrijven, dat het niet altijd genoeg is te kermen en te kla gen legen het weder en het gewas, want hij ziel, men kan nooit weten waarmede men liet beste is. Daarenboven Hij, die zorg draagt voor de bloemen des velde, de vogelen der lucht, zal zeker niet den f mensch vergeten.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2