Davids fonds. Revalenta Arabica. ting van toevluchtsoorden voor de jonge landloopers; d) Maatregels te nemen voor de inrichting der behoudsgezinde partij. VI. Verslag van den schatbewaarder. I>e eerste zitting zal plaats hebben den zaterdag 23, om 4 ure namiddag; de tweede den zondag 24 om 10 's morgens. Het banket denzelfden dag, om 1 ure na middag. Ken nieuw l>ealn;r. Wie ooit al spelender wijze met een stuk kurk overeen bord of een glas heeft gewreven, zal hebben opgemerkt dat er een betrek kelijk groote weèrstand moet worden overwonnen. Dit eenvoudig verschijnsel heeft den heer Martin Piget op het denkbeeld ge bracht om kurk toe te passen op het be slag van paarden, ten einde het uitglijden te voorkomen. Het kurk wordt zoo be vestigd, dat het door het gewicht van het paard langzamerhand de geheele holte van den hoef vult en zoedoende de draag- vlakte van den poot vergroot. Niet alleen dat het uitglijden hierdoor onmogelijk wordt, doch liet schijnt dat ook het in dringen van vuil in de hoefholte wordt voorkomen,terwyl de gang van het paard vaster en gemakkelijker wordt en het scherp zetten niet meer noodig is. Volgens eene mededeeling over deze zaak in de St. James's Gazellezijn zoo wel de Brusselsche tramwegmaatschappij als de rijksveeartsenijschool zeer met de uitvinding ingenomen. Er zijn zeker wei nig steden die zoo bezwaarlijk zijn voor het verkeer als Brussel Wie de steile straat Berg van 't Hof kent en de zware omnibussen legen die helling heeft zien optrekken, zal toegeven, dat eene proef neming daar ter plaats wel iets beteekent. Welnu, na eenen proeftijd van zes maan den heeft het bestuur der Maatschappij besloten het kurkbes ag op al hare paar den loc te passen. De kosten bedragen on geveer 18 fr. per paard en per jaar. Dit is zeker niet weinig; doch daartegenover staan besparingen, de paarden blijven langer goed, er gebeuren minder onge lukken en men heeft heel wat minder te betalen aan den hoefsmid en den vee arts. Ook de algemeene Londensche Omni busmaatschappij is van plan de uitvinding van den heer Pigot. Influcnx.-i. In Frankrijk speelt die gehate ziekte nog steeds haren rol. Te Toulouse richt zij groote verwoestin gen aan. Het klooster der Karmelietessen wordt erg beproefd. Twee zusiers zijn overleden. Zes anderen zijn bedlegerig. Kene ge/.oiule plnnts. Het eiland Lesbos (Turkije) so.ijnt een bijzonder gezond klimaat te hebben, want in Mytilene, zoowel als in de overige deelen van het eiland,is liet volstrekt niet iets buitengewoons als iemand zijn hon derdsten verjaardag viert. Volgens eene mededeeling van de Murabet leeft op het eiland eene vrouw, Dadi Radi, van 145 jaar, die nog zeer gezond en levenslustig is. Eeno zekere Mezzie telt 130 jaar; een schoenmaker, Xalli Agi, 120, en een man in het dorp Argas, is 115 jaar oud. HOOFDBESTUUR. Ter zitting van 25 dezer werd, na be handeling eeniger zaken van bestuurlijken aard, besloten 1Dat de algemeene vergadering der afdelingsbesturen zal plaats hebben den donderdag 28 April e. k., te Leuven. 2. Dat in 1893 zullen worden uitgege ven a) Jaarboek. b) Het Water,door den zeer eerw. heer Kanunnik Martens. c) E. Tykort, leeraar van landbouw aan de Hoogeschool van Leuven een boek over landbouw. d) David, Vaderlandsche geschiede nis (vervolg). 3. Dat de leden van het Hoofdbestuur minstens vier maal in het jaar eene pro vinciale vergadering zullen beleggen. 4. Dat het algemeen feest der vereeni- ging dit jaar (5e en 6e September) zal plaats hebben te St.-N'icolaas. 5. Dat een brief van bedanking zal worden gezonden aan Zyne Eminentie den Kardinaal Aartsbisschop van Mcchelen, voor de door hem uitgevaardigde veror dening, strekkende om op ernstige wijze het Vlaamsch aan te leeren in de zuster- gemeenten van het aartsbisdom, welke onderwijs geven. Ter zitting werd door verscheidene af gevaardigden der afdeelingen mededeeling gedaan van nieuwe aanwinsten van leden vooornamelijk bij de a'deelingen Gent en Brussel (ieder met een hondertal), en Has selt. De nieuwingerichte afdeeling van Veurne groeit ook langzamerhand aan. Nopens het ontwerp van het stichten eener afdeeling te Hammc kreeg het Hoofdbestuur geen nader bericht. Over het algemeen blyft de toestand der afdeeling zeer bevredigend. Kleclilerlifke kronijk. Dat is goed om te welen. Een vonnis der rechtbank van Marche heeft eenen persoon vrijgesproken, welke eenen haas, die schade in zijnen hof aanrichtte, dood geschoten had. Het vonnis rekent dien haas tusschen de wilde dieren die eigendommen be schadigen kunnen. STERFGEVALLEN. Dood van prins do Chi may. Prins de Chimay, minister van buitenlandscbe zaken, is dijnsdag mor- gend ten 9 ure 50 overleden. Joseph-Marie-Guy-Henri-Philippe de Riquet, prins de Chimay en de Caraman, werd geboren te Ménars, den 9 October 1836. Hij was de zoon van prins Joseph en van prinses Emilie, geboren Pelaprat. Hij trad voor de eerste maal in 't hu welijk, den 16 juni 1857, met eene doch ter van den burggraaf de Montesquiou- Fesenzac; deze stierfin 1881, en in 1889 hertrouwde de prins met eene jonkvrouw de Barandarian.die in 1862 werd geboren. Uit het eerste huwelijk van den prins zijn 6 kinderen geboren, 3 dochter en 3 zonen, waarvan de oudste thans den titel erft van prins de Chimay; de jongeren zijn slechts prinsen de Caraman-Chimay. De overledene was afgeveerdigde voor 't distrikt Philippeville en werd minister van buitenlandsche zaken den 24 october 1884,in vervanging van ridder de Moreau. Prins de Chimay had in zijne diploma tieke loopbaan veel bestuurlijke kennissen opgedaan, en men mag zeggen dat hij in het departement van buitenlandsche za ken, de rechte man op de rechte plaats was. De prins was sedert lang ongesteld;her- haaldelijk heeft reeds het gerucht van zijnen dood geloopen. De de Riquels stammen af van Pierre- Paul de Riquet, van Béziers, die 't kanaal van Languedoc aanlegde en in 1666 den titel kreeg van baron de Bonrepos en in 1670 dien van graaf de Caraman. Zondag nacht, rond 11 ure, is te Gent overleden den heer F. D'Elhoungne, ad- vokaat, gewezenen liberale volksverte genwoordiger van Gent en staatsminister. De overledene werd van de HH. Sakra- menten bediend. KIESKRDKIJK. Maandag namiddag heeft de liberale associatie van Gent hare algemeene ver gadering gehouden voor de kiezing van haren voorzitter en de aanduiding van eenen kandidaat voor de Senaatkiezing van 7 April aanstaande. De heer Lippens, burgemeester van Gent, is voorzitter gekozen. De heer Prosper Van den Kerckhove, kandidaat voor den Senaat, heeft eene redevoering uitgesproken waarin hij ver klaard heeft 1° Dat de herziening onvermijdelijk geworden is 2° Dat het land niet rijp is voor het algemeen stemrecht 3° Dat de buitenlieden onbekwaam en bijgevolg het stemrecht onwaardig zijn en dat hij, bijgevolg, partijganger is van het stelsel door den heer Lippens uitgevonden om de buitenlieden uit te sluiten. Volksltamer. De heer Voor zitter kondigt het overlijden aan van prins de Chimay, minister van buiten landsche zaken.Na de lofreden toegejuicht te hebben uitgesproken door minister Lejeune, in naam der regeering, door M de Baré de Comogne, collega van den overledene, door M. de Borchgrave in naam der Brusselsche Onafhankelijken, en door M. Graux in naam der liberale minderheid, heeft de Kamer, ten teeken van rouw, de zitting geheven. KERKELIJK NIEUWS. AALST. St. Marlinuskerk.— Do Sermoenen tot voorbereiding der I'aaschplicht, voor het mansvolk alleen, zullen gepredikt worden door den E. P. I'oppe, s. j. op Maandag 4, Dijnsdag 5, Woensdag G, Donderdag 7 en Vrijdags April, om 8 ure 's avonds. Na het Sermoen Benedictie van het Al lerheiligste Sakrament. Ingang langs de Lijkdeur. 's Zaterdags Bieehtdag. 's Zondags Paaschcommunie, ieder in zijne Parochiekerk. G. Z. J. C. A. Allerhande nieu^vs. AaUt, St-Jol). Bij de erven B. Buekens, wyk St-Job alhier, staat eene wondere koei. Dees beest heeft drijmaal achtereenvolgens tweeling-kalveren ge worpen de eerste maal op 20 november 1889, de 2e in maart 1891 en de 3e op 28 maart 1892, dus op 28 maanden 6 kalve ren. Dat noemt men kunnen kalven. Hom Ili»y»r<l.— Het Stedelijk Bestuur van Rijsel (Frankrijk) gaat eene groote en prachtige kavalkade inrichten ten voordeele der slachtoffers van Ander- lues en verzoekt het Bestuur onzer Stad Aalst zijn wereldvermaard Ros Bayard te willen afzenden om aan den stoet deel te nemen. Het Rijselsche Bestuur geeft de verzekering dat het Ros goed zal bewaakt en ongeschonden zal teruggezonden wor den. 't Ware oprecht spijtig moest er aan 't beestje iets miskomen. Maar wat zullen de Dendermondenaars daar van zeggen nu dat ze zien dat hun Ros door dat van Aalst in den schaduwe wordt gesteld Do oudste algemeene kiezer des arrondissernents Gent, de heer Jan Slock, is te Wontergem, zijne geboorteplaats overleden in den gezegen- den ouderdom van 94 jaren en 3 maanden. De heer Jan Slock nam in Juni 1890 deel aan de kiezing voor de Volkskamer. "Welle, 30 maart 92. - Dezen nacht zijn bij den heer T'Kint, Burge meester der gemeente, meest al de hoen ders en kalkoenen gestolen. Te beginnen van 1 april, zullen in dien het weer zulks toelaat.de treinen niet meer verwarmd worden.Zou het echter te koud blijven, dan zal die verwarming eerst den 15 ophouden. De verwarming der nachttreinen zal echter kunnen voort duren tot 1 mei. De politie te Brussel, heeft eenen ellendeling aangehouden,die verrast werd, op oogenblik dat hij zijne oude moeder ten gronde wierp, en haar sloeg, terwijl hij zijne knieën op hare borst gedrukt hield. De agenten hebben de grootste moeite ge had om den deugeniet, welke reusachtig sterk is, aan te houden. Een Franschman stapte maandag af in een voornaam hotel aan de Noordersta tie te Brussel, waar hij een diner vroeg. Hij at goed, vroeg nog een paar bijscho tels, dronk twee Hesschen wijn en stond toen op.zeggende dat hij niet betalen kon. Hij verklaarde handelsreiziger te zijn. Hij had den hotelhouder dezen toer gespeeld om door het gerecht kosteloos naar zijn land overgebracht te worden, 't Is te vreezen dat die grap hem duur zal te staan komen. Een a/lruggeloar. De parketten van Brussel en Charleroi hebben een on derzoek begonnen over de heldendaden van een jongen heer, die een ontelbaar getal diefstallen, schriftvervaischingen en aftruggelarijen gepleegd heeft. Hij begon zijne heldendaden te Manage, waar hij zich, onder den naam van de Dauphin in een hotel had gevestigd en er leefde als een groote menheer. Een juwelier en een pianoverkooper waren zijne eerste slachtoffers. Zij had den van zekeren M. de Thier uitmuntende inlichtingen over de Dauphin ontvangen. Welnu, de brieven van de Thier kwamen van de Dauphin zelf. Onder zijne slachtoffers telt men ook eenen geneesheer, van welken hij aan zienlijke sommen wist los te maken. Zekeren keer gaf hij een kostbaren ring ten geschenke aan eene jonge juffer. Daags nadien vroeg hij het juweel terug, om het te vervangen door een nog veel kostbaar der Terzelfder tijd truggelde hij haar nog een harer eigene ringen af en poetste er de plaat meé. Notarissen en houdsters van confectie- huizen tellen meê onder zijne slachtoffers. Er ware ook een boekdeel te schrijven over zijne heldendaden. Ongelukkiglijk kan de politie hem niet vinden. Ongeluk te Pelegem bij Deinze.— Zaterdag namiddag leverden de twee zo nen der weduwe Cozijns van Deinze, eene verkochte koe naar Machelen. Gekomen aan den ijzeren weg Deinze Thielt, reed juist de trein voorbij. De koe verschrikte en sprong om, hare geleiders medeslepen de. Al worstelende kwamen zij allen te recht in eene haag. waar den oudsten zoon gelukte het zeel, waarmede hij de de koe vasthield,rond eenen stijl te slaan. Alzoo belette hij het woedende dier, ver der te loopen. Maar ongelukkig werd zijn tweede vinger gegrepen tusschen den stijl en de koord waar de koe met alle geweld aan trok. De vinger pletterde eu brak daarna in het tweede lid gansch af. Het stuk is niet teruggevonden. De koe werd voort- geleid en geblinddoekt maar moest nog driemaal ten gronde geworpen worden eer zij ter bestemming was. Honderdjarige van Weerde. Wij hebben gemeld dat de gemeente Weerde verleden zondag den honderdsten verjaardag zou vieren van een harer in woners, M. Jan-Jos. Goovaerts. Hij is een inboorling dier gemeente. In 1836 was hij weduwnaar met 6 kinderen waarvan er nog drie in leven zijn. Goovaerts diende in Napoleons tijd in liet groote leger In 1810 nam hij aan de loting deel te Vilvoorde. Hij werd bij een dragondersregiment ingelijfd dat te Ham burg in garnizoen lag. Daar de paarden in dien tijd zeer zeld zaam waren, moesten hij en zijne mak kers te voet langs Brussel, Leuven, Ton geren, Maastricht, Aken, enz., naar Bre men reizen, waar zij paarden bekwamen. In 1813 na den veldtocht in Rusland, werd Hamburg belegerd door de gallieer- den, en de dragonders werden gelast de overtollige inwoners do stad uit te drij ven, om de mondbehoeften te sparen. NEn nog stierven er geheele families van honger. Na de overgave werden de troepen ge deeltelijk ontboden en Goovaerts werd niet meer opgeroepen. Hij nam dus geen deel aan den slag van Waterloo. Ilij mag als een der laatste overblijven- den van het groote leger beschouwd wor den. Het feest van zijnen hondersten ver jaardag is naar wensch afgeloopen, of schoon het weder de wegen bijna niet bruikbaar had gemaakt. Alle huizen waren bevlagd en de ont vangsten ten gemeentehuize en in de kerk waren allerhartelijkst. De moedige grijsaard droeg met fier heid zijne S,c Helenamedalie. Het slechte weder heeft den uitgang van den stoet belet. Hoe men in West-Vlaanderen steelt. Een dezer laatste nachten heeft eene bende van een tiental mannen, allen vreemdelingen, de gemeente Ruddervoor- de doorloopen. Zij waren voorzien van eene kar en een paard. Zij bezochten niet minder dan 17 hoe ven, om overal de konijnen te stelen; ook stolen zij eene geit, een melkschaap, twee zakken guano, enz. Toen zij genoeg hadden verlieten zij het dorp in de richting van Kortryk. Het schaap hebben zij in een veld den kop af gesneden. Men vond daar ter plaats eeni- ge kogel kardoezen, heigeen doet veron- stellen dat de dieven van geweren waren voorzien, waarvan zij in voorkomend geval zeker wel gebruik zouden gemaakt hebben. Men ziet, het geslacht van Baekelandt en Jan de Lichte is nog niet uitgestorven. Stoute dief. Bij den horlogiema- ker Van Delen, een ouderling van 73 jaar, woonachtig op de Charlottalei, te Ant werpen, kwam zaterdag morgend eenen persoon binnen binnen om eene ketting te koopen Terwijl M. Van Delen den man het gevraagde liet zien, schamoteerde deze twee dameshorlogiën weg. Indien gij eene ketting wilt hebben, moet gij die horlogies laten liggen, zegde de horlo- giemaker. Maar de vreemdeling, die reeds vroeger onder een flauw voorwendsel in den winkel was geweest, greep M. Van Delen bij de keel en zegde Schreeuw niet of ik dood u Vervolgens nam de kerel de vlucht langs de Leopoldslei in de richting der Warande. Vreeselijke broedermoord Eene vreeselijke broedermoo. d is te Chatelineau gepleegd geworden. Een genaamde Hen drik Van Mol ontmoette zijnen broeder Victor, die eenen sjerp aan den hals had, welke hem toebehoorde. Hendrik vroeg op barsche wijze hem de sjerp te over handigen, doch Victor weieerde. Alsdan greep de eigenaar der sjerp eenen revolver en schoot zijnen broeder dood aan zyne voeten. De moordenaar is koperslager en 22 jaar oud. Het parket is ter plaats geweest. In de zakken van het slachtoffer vond men eenen revolver, juist gelijk aan dezen van den moordenaar, die nog met zes schoten was geladen. De beide broeders woonden slechts sedert eenige maanden te Chatelineau. Te Doornik heeft een nieuw sterfge val zich voorgedaan onder de soldaten,die met de typhuskoorts in het gasthuis lig gen. Er zijn nog een honderdtal zieken, waaronder velen, wier toestand zeer slechts is. Kind levend verbrand. Over eenige dagen had zekere Guilmot, in de Justiciestraat, te Seraing, eenen hoop hout en onkruid verzameld en hem in brand gestoken. Eenige uren nadien kwam een vijfjarig meisje in den hof spelen en zette zich op den aschhoop. Doch er lagen nog kool tjes onder de asch te smeulen en weldra vatteden de kleeren van het kind vuur. Op de noodkreten van het arme schep sel kwamen geburen toegesneld, doch dn kleine had zalke erge brandwonden be komen, dat zij na twee dagen is beweken na onbeschrijflijke pijnen te hebben gele den. Voor duivenlie/hebbers. Men meldt dat de Duitsche spoorwegbesturen de grootste mogelijke voordeelen en ge mak aanbieden aan de maatschappijen welke hunne prijsvluchten daar willen houden. Het lydt geen twijfel of het ver lies zal voor Frankrijk zeer groot zijn. Alleman velocepedist. In Enge land heeft men het practische middel uit gevonden om de peerden van tramways af te schaffen,zonder tot stoom of electriciteit zijnen toevlucht te nemen Men heeft van binnen een twaalftal pedalen aangebracht die door de reizigers zelf in beweging gebracht worden. Vooruit maar jongens Hard gaat je zou men te Rotterdam roepen. FRANKRIJK De dynamiet te Parijs. Zondag morgend, kwaart na 8 ure,heeft eene ver schrikkelijke ontploffing plaats gehad in het huis nr 29 van de Clichystraat. Het gebouw werd om zoo te zeggen in eenen puinhoop veranderd. Het was be woond door tien gezinnen, te zamen 70 tot 80 personen tellende. De aanslag was gericht tegen den sub stituut van den procureur, die tegen de anarchisten van Clichy heeft gesproken en de sekretaris van den lieer Goron, die beiden in dat huis wonen. Er werd niemand gedood, maar er zijn een achttal gekwetsten. Het huis was vijf verdiepen hoog; van binnen is alles overhoop geworpen; al de ruiten zijn verbrijzeld, de plafonds zijn afgevallen; de muren en afsluitsels zijn ge scheurd,de middentrap is geheel vernield; door den diensttrap kon men nog tot op den entre-sol komen, maar niet tot de hoogere verdiepen. De pompiers hebben de bewoners bij middel van ladders moeten naar beneden halen. Al de uurwerken van het kwartier zyn op den slag stilgevallen. De bevolking is in verslagenheid ge dompeld; waar gaat dat eindigen, vraagt men. De dader is niet aangehouden. In een huis in opbouw der Berlijnstraat rechtover het huis waar de ontploffing plaats had, werden drie metsers gekwetst, die aan 't werk waren. Ontsnapt. De heer Bulot, substituut generaal, zijne vrouw en zijne schoon dochters waren laat naar bed gegaan. Om 8 ure 's morgens waren* zij nog te bed, toen een geweldige knal weerklonk, ge volgd van een verschrikkelijk gekraak. Het venster hunner kamer, dat op den koer uitgeeft, werd te midden der kamer geslingerd, de stoelen werden omgewor pen en het bezetsel viel van het plafond. De meid, die reeds aan het huiswerk bezig was, kwam toegeloopen, roepende Madame, wij zijn dood Wee, wee De meid was als uitzinnig. De schoondochter, wier kamer door eenen langen gang van de overige is ge scheiden, kwam blootvoets toegeloopen op gevaar af zich te kwetsen aan de glas scherven, die overal den vloer bedekten. Zoo is het in elk huisgezin geweest, el keen is even onverwacht als verschrikke lijk ontwaakt. De dader. Het eenig spoor dat men heeft is de verklaring van eenen jonge ling die om de pompiers geloopen is. Hij zag eenen persoon de vlucht nemen. De jongeling ondervroeg hem, doch de kerel lachte hem uit en riep hem toe, dat hij zich zoodanig niet moest haasten om hulp te halen; het was maar eene klucht.zegde hij. I)ie kerel liep naar Clichy toe, hij was slecht gekleed, had bruin hair en bruine oogen en een krommen neus. In de buurte. De huizen van den omtrek zijn niet gespaard gebleven. De schade aan het huis nr 4 van de Berlijn straat in het gedeelte van dit gebouw dat op den koer uitkomt, is ook zeer groot. Al de ruiten der vensters op den koer uit gevende zijn verbrijzeld. Van binnen in de kamers zijn de gordij nen afgerukt, alsook de ijzeren roeden, die te midden der plaatsen liggen. In den entresol van nr 4 zijn zeer kloeke deuren aan stukken geslagen. Onlusten in eene kerk Woens dag avond in de St-Jozefskerk eene conferencie plaats over de godsdienstige en sociale kwestie, door de eerw. bh. Gribergues en Lenfa. Er waren omtrent 2500 personen in de Sl-Jozefskerk aanwezig. De eerw. heer Lenfa had nauwelijks begonnen met spreken, of hij werd ten allen kante onderbroken. De predikant bleet koel bloedig en dreigde de onderbrekers te doen buiten zetten. Hierop ontstaat een groot gewoel, ge roep en geschreeuw. Er wordt gevoch ten. De stoelen vliegen door de kerk, de pastoor der parochie wordt door een dier werptuigen erg gekwetst. Weldra zijn de betoogers meester in de kerk. De preekstoel wordt belegerd, de geloovigen in de sacristij gedrongen. Men zingt de Carmagnolestampt biecht stoelen in en verbrijzelt lusters enz. en eindelijk wordt de gaz uitgedraaid. De politie jaagt de lawaaimakers ein delijk de deur uit. Deze gaan, de Carmag nole zingend, heer.. Er is niemand aan gehouden Vreeselijke misgreep. De bestuur der van een gemeubeld hotel te Parijs, M. A. is dezer dagen liet slachtoffer ge weest van eene vreeselijke misgreep. M. A. was nog al erg ziek en lag sedert verscheidene dagen te bed hij was al leen in zijne kamer, toen eensklaps de deur geopend werd en twee mannen bin nentraden mei eene doodskist. M. A., als zinneloos van schrik,sprong uit zijn bed roepende maar ik ben niet dood De twee lijkbidders voelden hunne knieën knikken en weken doodsbleek voor het spook, dat daar uil het bed sprong. Op dat oogenblik kwam Mad. A. toe geloopen Men gaf uitleggingen. Is er hier dan geen doode in huis vroeg de drager. Wel in 't geheel niet, zegde Mad. A. Waar meent ge dan te zijn In n. 39. Neen, gij zijt in n. 35 f En de brave lijkbidders gingen zich veront schuldigend met de kisi weer henen. M. A. is thans genezen. De arme man is er met een vreeselijken nacht vol dwaze droomen van afgeweest. Hij ver klaart dal hij dit interview in extremis niet spoedig zal vergeten. Hij wordt nog doodsbleek wanneer hij het vertelt. (iEZONDIHED AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgaliezonder kosten door het aangename gezondlieidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerighhedci- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, aslhiua, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nisscn, der borst, keel, adem, slem, loozen, blaas, lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In hovendieu hel voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. iOO.OOO genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen I. II. Pius IX, van dame dc hertogin van Casllestuart den hertog van Pluskow, dame dc markiezin de Bré- han, lord Stuart de Decics, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476 de E. II. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spljsvertcering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. !'9,625. Avignon 18 April i876. De Reva lenta van Du Barry heelt mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van dc verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik gcene beweging meer kon maken, noch mij aankleedcn, noch ontklecden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaplooshcdcn. Tegen al e deze kwalen, waren alle remedicn even krachten loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bcsseuistraat, N Genezing N- 98,6i4. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, tan het hart, der nieren, der blaas, aan zenuw prikkelingen en langmocdiglieid alle di ze kwalen zijn verdwenen onderden weldoendeninvloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, ondl wijzer tc Ejnansas(Frankrijk.)

De Denderbode | 1892 | | pagina 2