REDEVOERING Een en ander. Spaansche aftruggelaars. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. van M. WOESTE. In de zitting van de Conservatieve Ver- eeniging te Schaerbeek heeft M. Woeste volgenderwijze den toestand, de Kiezing en het algemeen stemrecht besproken. Welk ook den uitslag der aanstaande kiezing weze, zegt hij, allereerst moet gij nadenken dat gij mannen van de plicht rijt. De toestand van het land is gevaarlijk en moeilijk. De godsdienstkwestie beheerscht alles. Uit haar zijn alle politieke en sociale vraagpunten voortgekomen uit haar sproot het collectivisme, gesteund op de verwereldlijking tot het uiterste en het algemeen stemrecht. Wij moeten een duidelijk en goed afge- leekend program hebben. Hei is onze plicht het christen geloof in de hoogere kringen te herstellen alsook in de wer kende klassen, welke tot eene betere toekomst moeten geroepen worden. Maar dit program moet eerbied hebben voor de orde, den eigendom, de familie, de overheid.zonder welke er geene samen leving mogelijk is. Over het algemeen stemrecht sprekend, zegt dc redenaar De rcvolutionnairen zien er het middel in, om hunne doeleinden te bereiken. In grondbegin is het moeilijk partij ganger te zijn van het algemeen stem recht, dat ons overlevert aan de blinde regeering des massas. Wanneer de bevolkingen gezond en zedelijk zullen zijn, is het algemeen stem recht niet meer te vreezen. Men schreeuwt tegen onze parlemen taire instellingen men spreekt met min achting van het parlementarism. En het zijn deze instellingen, die de katholieken hier eenen rang bezorgden, die zij ner gens in Europa bezitten. Nu een woord over het referendum. Gij verwerpt hetdaar iccnsch ik u geluk over. Toejuichingen Waarom houdt men er zoo zeer aan Waarom, indien het zoo weinig belang heeft, wil men het dan doen zegevieren Het referendum zou in kalme tijden een werktuig zyn om de koninklijke macht te versterken maar kan het in troebele tijden niet gebezigd worden om onafhankelijkheid van een conservatief ministerie te schaden, zelfs om de kroon te verzwakken (Toej.) De kiezingen die gaan plaats hebben, zullen ii gelegendheid geven, om u met uwe candidate!), te verstaan. Gij moet van hen klare en stellige verklaringen eischen,opdat er eene volledige eendracht onder de katholieken beersche, tusschen de kiezers en de gekozenen. (Toej.) Wij hebben voor noodzakelijken plicht, elkaar te verstaan en te handelen. Maar de toewijdingen elkaar ontmoetende en al de afzonderlijke krachten, te samen vereenigd, zullen tot eene prachtige opwelling leiden. Het geschrevene zoo wel als het gesproken woord toonen ons, dat wij niets te vreezen hebben. Elkeen moet rond voor de waarheid uitkomen. Elkeen moet werken. Wij hebben nog duizende medeburgers te onderrichten, zoo wij den socialen brand niet willen zien voortwoekeren. Ik doe eenen oproep tot allen, tot de vurigen gelijk tot de dauwen tot de jongeren gelijk tot de bejaarden. Niemand geve toe aan het egoism, elkeen diene getrouw de Kerk, de samenleving, het vaderland. Geeft al den moed cn de toewijding die gij bezit. Het land en de samenleving zullen u danken en de Kerk zal u zegenen. Het tini* van Greenwich te IftriisMel. —Zooals men weel nam het Brusselsche gemeentebestuur het uur van Greenwich, door het gouvernement voorgesteld, niet aan, terwijl de voorste den zulks wel deden In eene vergadering, door de burge meesters gehouden, heeft M. buis zijn stelsel van oppositie met hardnekkigheid verdedigd. Eenige burgemeesters echter bekenden dat men in princiep niet aan de regeling van M. Van den Peereboom moest toege ven, doch dat men het moest doen oin de moeilijkheden te vermijden. Dit heeft M. Buis overgehaald om toe te geven. Schriftverandering. De heer Bruylaots, leeraar bij de hoogeschool van Leuven, heeft een middel gevonden om elke verandering te ontdekken, op welkdanig papier ook. aan eenen geschre ven tekst toegebracht. Het is voldoende het papier gedurende eenigen tijd over eene kom of vaas te leggen, welke iode bevat. Elke trek op het papier gemaakt komt in violetachtig bruin te voorschijn. Zelfs de sporen der vingeren worden dui delijk. Men begrijpt welk nut uit deze ont dekking kan getrokken worden in de rechterlijke onderzoeken. Itnndgevingen. De plotse linge verandering der weersgesteldheid heeft op sommige plaatsen van het land typhuskoortsen verwekt, die reeds veel slachtoffers hebben gemaakt. Te Brussel, namelijk, is de sterfte des wege merkelijk gestegen. Ook te Doornik, te Luik, zelfs te Gent en Antwerpen en op andere plaatsen werden talrijke geval len van typhus bestatigd. Het is derhalve noodzakelijk, dringend noodzakelijk zelfs, dat de bevoegde over heden al de noodige voorzorgen nemen tot voorkoming of bestrijding dier gevaar lijke ziekte. Worden als doelmatig aangegeven T. Geen water drinken dan gekookt. 2. 's Avonds en 's morgends in de ge makken, riolen, waterputten, enz., een halven emmer oplossing van zwavelzuur ijzer te werpen. (Men neme een pond zwavelzuur ijzer per emmer water). I>e relikwieën der Passie. Het is niet zonder belang in de Paasch- week den lezer te doen weten, waar zich op dit oogenblik de geheiligde voorwer pen bevinden, die de passie van Chsistus herinneren. Het kleed zonder naad werd door de heilige Helena aan de kerk van Trier gegeven. De doornenkroon bevindt zich te Parijs. Zij is echter niet meer van doornen voor zien deze zijn aan een groot getal ker ken afgestaan. De voornaamste stukken van het kruis hout bevinden zich te Jerusalem, te Rome en te Parijs. Het opschrift I. N. R. I. (Jesus Naza- renus Hex Judceorurn) in 'tgrieksch, latijnsch en hebreeuwsch, bevindt zich in de kerk van het H. Kruis van Jerusalem, te Rome. Het bovenste gedeelte der kolom,waar aan den goddelijke Martelaar gegeeseld werd. berust sedert 1223 te Rome. Het andere is in de H. grafkerk te Jerusalem. Van de nagelen waarmeè Hij aan het Kruis werd gehecht, werd er een door de H Helena in de Adriatische Zee gewor pen, oin den storm te doen bedaren. De tweede is in de beroemde koningskroon van Lombardie en de derde in de metro- polilane kerk van Parijs. De O.-L.-Vrouwekerk van Parijs bezit insgelijks het ijzer der lans waarmeè de zijde van Christus doorstoken werd. Een beetje statistiek. In 1891 zijn in Frankrijk 81 duizend menschen van honger gestorven 71 duizend ongelukkigen werden in gezond heidsgestichten opgesloten en het getal strafzaken beliep tot 274 duizend. Verschrikkelijke statistiekgilt Vooruit. Verschrikkelijk inderdaad doch Voor uit heeft zeker vergeten als hij dat sciireef, dat het - algemeen stemrecht zijn middel tegen alle kwalen, in Frank rijk sedert meer dan 20 jaren in voege is. Kigen nnrdige vverkstn- hing. In de koolmijnen van Vendin (Frankrijk) is eene zonderlinge werksta king uitgebroken. De mijnwerkers hebben geweigerd in de putten neder te dalen, omdat er geen tabak meer in de gemeente was. De bestuurder was genoodzaakt naar Arras te reizen en onrniddelijk eene groote hoeveelheid tabak te bestellen. Eens hun pijpje gevuld, hebben de mijn werkers wederom moedig den arbeid her nomen. Ziedaar ten minste werkstakers die nie^ gevaarlijk zijn. D© heer lêVulfl. bestuurder van den circus die thans bij de middenstatie te Rotterdam vertooningen geeft, heeft met eenen sportman eene wedding gewonnen van 500 gulden Er was overeengekomen dat de heer Wulffin 12 dagen tijds eenen stier moest africhten. De stier is een fraai dier en gehoor zaamde dinsdag avond aan de bevelen van den bestuurder. Hij springt over hinder nissen, loopt voor- en achterwaarts in de renbaan en wordt ten slotte op een verhe venheid, onder de toonen van de marsch uit Aida, weggedragen door de stal knechten. Auatraliaelie lioier. De boter van Australië en van Nieuw Zee land komt in aanzienlijke hoeveelheid op de Engelsche markten, waar zij eene ge duchte mededinging doet aan de Fransche boter en bijzonder aan deze van Nor- mandië. Het schijnt dat deze vreemde boter op de markt van Londen veel meer gezocht wordt dan welkdanige andere, omdat de koeien in Australië steeds verscli groen voeder hebben en hunne boter der halve veel smakelijker is dan deze van de koeien gevoed met droog voeder. Reeds komt de Australische boter met verscheidene honderde tonnen op de markt en nog immer vermeerdert het ge tal. Reeds verschillende malen heeft de Moniteur het publiek op zijne hoede ge steld, tegen pogingen van gewaande poli tieke spaansche gevangenen, om geld af te truggelen. Een zoogezegde gevangene, in een brief uit den vreemde gedagieekend, vertelt, dat hoogst zonder in ge omstandigheden hem gedwongen hebben, belangrijke som men en kostbare juweelen ergens te ver bergen. Hij biedt den persoon, tot wien hy schrijft, aan hem dien schal te doen wedervinden en gedeeltelijk af te slaan. Nochthans vraagt hij, onder verschillende voorwendsels, dat hem te voren eene zekere som worde opgezonden. Onnoodig er bij te voegen, dat, als de som gestort is, de gevangene van zich niet meer laat hooren. Op aanvraag van ons Staatsbestuur, houdt het gerecht zich in Spanje bezig met deze aftruggelaars op te zoeken. De heer minister van Justicie verzoekt de perso nen, die dusdanige brieven ontvangen hebben, of er nog zouden ontvangen,hem die brieven met de adressen te willen toe zenden. Daar wij weten dat personen onzer stad zich in dit geval bevinden, raden wij hun aan het verzoek van den minister te vol doen, om alzoo op het spoor der deugnie ten te geraken. Sterfgevallen. Eene beproefde gemeente. De ge meente St. Antelinckx, wordt op eene bij zondere wijze beproefd. Over 3 maanden stierf aldaar de eerste schepene M. Bern. Van Herreweghe, over 6 weken volgde hem in het graf de burgemeester M. Dés. Van den Bossche, verleden zaterdag wierd er begraven de gemeente-sekretaris M. Hector Nuttinck, ende overblijvende schepene M. Barthel Nuttinck ligt onder kerkelijke rechten 1 UIESKROKI.1U. Dc katholieke kiesvereeniging van Turn hout heeft maandag 2° Paaschdag, eene zeer belangrijke zitting gehouden. Het besluit van het bureel, den heer Nothomb zijn vertrouwen onttrekkende, wordt goedgekeurd. Geen enkele stem verheft zich om het gedrag van den heer Nothomb te verdedigen. De volgende heeren worden als kandi daten voorgesteld Voor den Senaat, den heer baron Van de VVerve van Vosselaer en baron 't Ser- claes van Norderwyck. Voor de Kamerde heeren Coornans en Dierckx, aftredende leden en baron Karei de Brocqueville, in vervanging van den heer Nothomb, wier mandaat niet ver nieuwd wordt. De heer Dierckx heeft daarna het woord genomen en eene gewichtige verklaring afgelegd,namelijk dat hij het referendum niet zal stemmen. Deze verklaring werd op de geestdrif- ligste toejuichingen onthaald. De katho- tieke van Turnhout mogen fier zijn op hun krachtdadige en duidelijke afgetee- kende houding. De spoorlooze verdwijningen worden te Brussel hoe langer hoe talrijker. Men vermeldt er in de dagbladen van zondag niet minder dan vijf of zes, namelijk drie jongens van 8 tot 12 jaar, een 50jarige persoon, eene dienstmeid, alsmede een 18jarige jongeling van St. Gillis. Valsche bankbiljetten. Woens dag heeft een bediende der bank van Brussel vastgesteld dat liy een valsch bankbiljet van 100 fr. had ontvangen. Als men het tegen het licht houdt, ziet men er geen filigraan in. Het papier is dikker dan het gewone bankbriefje. Het draagt den datum 6 oktober 1887. De politie zoekt den valschmunter op die het briefje heeft uitgegeven. Een man, die door de politie te Nij- vel opgezocht werd, heeft gepoogd zich te zelfmoorden. In zijne zakken vond men eene soort van testament, waarin hij de burgerlijke begrafenis vroeg. Door goede zorgen het bewustzijn herkregen hebben de, heeft hij echter zelf de geestelijke hulp en de HH. Sacramenten gevraagd. De burgemeester van Gent, heeft de betooging van den 1° mei toegelaten, mits bepaling van eenen voorgeschreven weg wijzer en de voorwaarde dat geene maat schappijen vreemd aan de stad er deel aannemen. Maar als eene katholieke werkmansmaatschappij haar vaandel laat wijden O, dat is wat anders: dat wordt totaal verboden. Er is te Sleidinge besloten een gesticht van wateraanwending volgens de Kneipmethode op te richten. Er zal een huis zijn voor zieke mannen en een voor zieke vrouwen. De heer Van Hoecke- Peeters, bouwkundige te Gent, vertrekt maandag aanstaande naar Woerishoffen om daar ter plaats, de verschilligo instel lingen te bezichtigen en na te teekenen. Aanstonds na zijne terugkomst zal men met hel oprichten van het gesticht begin nen en alles laat verhopen dat met de maand Juni aanstaande de behandeling der zieken reeds zal kunnen aangevangen worden. Vreeselijke misdaad. Nadere bijzonderheden. Wij hebben gemeld dat eene vrouw van Waermaerde, bij Avelghem (West-Vlaanderen), werd aan gehouden voor brandstichting en moord op haar öjarig zoontje. Het schijnt inderdaad waar dat zij hart woning in brand heeft gestoken, om zich van het kind te ontmaken. Volgens hare bekentenissen zou zij eerst gepoogd heb ben, het bed van het jongske aan te ste ken. Daar dit geen vuur vatte, had zij het vuur in den kelder ontstoken. De echtgenoot dezer barbaarsche moe der is mede aangehouden, voor mishande ling van het kind. De moeder wordt daarenboven ver dacht, den 7 januari een pasgeboren kind vermoord en in het water geworpen hebben. Bij hunne aanhouding werden de har- telooze oudere duor het publiek uilge- jouwd. De vrouw is, zegt men, aan den drank verslaafd. Belangrijke vond van gestolen effecten. - In het dorp Mouland, bij Visé werd verleden week een belangrijken vond gedaan. Terwijl de knechts van den landbou wer Waterval in eene weide, naast den spoorweg gelegen, bezig waren, vond een hunner een pakje,dat bij nader onderzoek bleek te bevatten voor eene weerde van verscheidene duizenden franks effecten. Van de zaak werd kennis gegeven aan de burgemeesters der gemeenten Mouland cn Eysden. Men vermoedt dat dat deze effecten af komstig zijn van den diefstal, den 23 meert laatstleden te Luik gepleegd ten nadeele van Mad. Roberti Bettonville. In dat vermoeden wordt men versterkt door dat in den voormiddag van vrijdag 1 april by twee wisselaars te Verviere, eenige dezer effektcn voor de som van 6052 fr. verandeld zijn door eenen persoon, voor gevende te zijn Alphonse Raikem, inge nieur te Antwerpen. Verder doordat de gevonden effecten overeenkomen met de bo vengenoemden. Geene kans ziende om de overigen aan den man te brengen, zal genoemde per soon zich nog denzelfden dag uit de voe ten gemaakt hebben, en, alle verdere bewijzen van diefstal willende verwijde ren, het overblijvende tusschen Visé en Eysden uit den trein hebben geworpen. In de mijn der Sociétê des Produits te Flenu, werden een man en eene vrouw onder eene inzakking begraven. De eerste was op den slag dood. Do vrouw werd ernstig gekwetst. Men schrijft uit Jolhay dat er in die streek zooveel sneeuw is gevallen, dat men met schuppen en bessems wegen heeft moeten maken om de gemeenschap in het dorp te onderhouden. De gekwetsten van Anderlues. De werklieden, die tijdens de ontploffing gekwetst werden en brandwonden btkwa- inen, zijn nu allen bijna genezen. Hun toestand is zeer voldoende. Verscheidene van hen, onder anderen de porion Sabaut, kunnen reeds uitgaan. Het onderzoek is na eene onderbreking van veertien dagen hernomen. De onder- zoekrechter Arnold, bijgestaan door den ingenieur Desmaret gaan voort met de mijnwerkers te onderhooren, die aan de ramp ontsnapt zijn. Tot hiertoe is men er niet in gelukt, naar het schijnt, eenige vaste inlichtingen te bekomen. De mijnwerkers weten veel te vertellen onder elkander, doch als zij voor den onderzoeksrechter staan is het alsof zij van niets meer weten. Het werk is sedert 4 april in den put n. 2 hernomen. Het is sedert niet meer onderbroken geweest en geen enkel voor val heeft plaats gehad. Men weet dat de werklieden der putten n" 2 en 3 uitgenoodigd zijn geweest, zich opnieuw aan te bieden. Enkel de twee ;derden hebben dien oproep beantwoord. De anderen zijn voor het meerendeel mijnwerkers, van wien nog bloedverwan ten in den put n. 3 liggen, en zij willen in den naburigen put niet gaan werken zoolang de lijken niet zijn opgehaald. Zij werken in het veld of in andere kool mijnen. Dynamietdynamiet —Te Brus sel zijn twee Italiaansche anarchisten aangehouden,Bajolaen Colombo genaamd. Zij waren in dienst van eenen aanne mer der hoofdstad. Te Bergen is in eene herberg eenen mijnwerker aangehouden, in wiens wo ning men dynamiet en poeierkardoezen alsook eene hoeveelheid lont heeft gevon den. Men deed eene gelijke ontdekkking in de woning van eenen werkman te Gem- bloers. Te Angleur heeft men eene belangrijke ontdekking gedaan. Een schipper, die de Ourthevaart in kwam, heeft eene hoeveelheid buizen ge vonden gevuld met dynamiet van het merk Nobelvan Hamburg. Men kon de voorwerpen van op den wal niet zien liggen, daar zij nabij de sluis in eene holte van eenen uitgevallen steen waren gestoken. Deze kardoezen zijn ter vernietiging aan de krijgsoverlieden geleverd,te samen met eenige anderen en 2 vaatjes poeier, welke men in de steengroef Campana heelt gevonden. Te Luik heeft zaterdag avond eene nieuwe aanslag plaats gehad. Eene kardoes is ontploft op den dorpel der woning van M. Beltjens, den advo caat-generaal, die in het proces der dyna- mietdieven den zetel van 't openbaar mi nisterie bekleedde. De kardoes heeft geene sporen nagela ten en was waarschijnlijk met poeier of dynamiet gevuld. Er werd ook geene schade aangericht. M. Beltjens kwam juist naar huis toen de toegesnelde geburen in groep voor zijne deur stonden, om het voorgevallene te be spreken. Zijne echtgenoote en kiijderen zaten vol schrik in den salon zijne terug komst af te wachten. De politie en de gendarmerie zoeken de plichtigen op, die streng zullen vervolgd worden. P. S. Volgens sommige bladen was de kardoes niets dan eene schadelooze fusee, waarmeè de kinderen spelen. Aangaande de le meibetooging te Luik is men nog van niets zeker. In het publiek verhaalt men dat zij is toegestaan, terwijl de dagbladen het tegendeel beweeren. Te Seraing heeft andermaal een aan slag plaats gehad, ditmaal op de woning van den meestergast Munster, van de werkhuizen Cockerill. Al de ruiten uit de Buurt, sprongen in stukken.Er werd geene andere schade aan gericht. De straat waar de aanslag plaats had, is nacht en dag eene der meest bezochten van de gemeente. DUITSCHLAND. Groote brayidramp. Te Wörth, in Beieren, heefteen brand gewoed, die acht uren heeft geduurd, waarbij 32 pompiers- korpsen (uit Regensburg, Straubing, Falkenstein, enz geholpen door militai ren uit Regensburg, hulp hebben ver leend. In weerwil van alle ieverige pogingen om den voortgang der vlammen te sluiten is het grootste gedeelte van het dorp totaal vernieldDit kwam vooral door dien de meeste huizen waren gedekt met houten dakspanen, die onder het branden door den wind ver werden weggeslingerd, zoo dat zij hier en daar tot op afstanden van 800 a 1000 meters op andere huizen neer kwamen en aldaar nieuwen brand ver oorzaakten. Langs de eene zijde van den aldaar lig- genden Schlossberg is het geboomte in asch gelegd. Ofschoon het kasteel aan dien berg betrekkelijk zeer hoog ligt, werd het niettegenstaande dcn.grooten afstand der brandende huizen aangetast, met het ge volg dat het dak van den zuidwestelijken toren in vlam geraakte. Onder dit dak ligt de prachtige histo rische worstenzaal uit de 16° eeuw, waar van het plafond werd vernield, te gelijk met een trap op het binnenplein. In een der lager gelegen huizen was onlangs eene nieuwe drukkerij gevestigd aldaar werd in een gang een vat petrool geborgen, hetwelk kort daarna ontplofte, zoodat de petrool, die tevens vlam vatte, naar alle kanten wegvloeide en tot eene sneller verspreiding der vlammen by- droeg. Een merkweerdig verschijnsel was het dat sommige huizen aan den voet van den berg en niet ver van het middenpunt van den brand gelegen, bevrijd bleven, terwijl de hooger gelegen huizen tot zelfs aan de andere zijde van den berg werden aange tast. Tot de grootste afgebrande gebouwen behooren het raadhuis, de gevangenis, het hotel Geiger en twee groote bierbrouwe rijen. De kerk, die in groot gevaar ver keerde, is onbeschadigd gebleven. De verbrande onroerende goederen wa ren allen verzekerd van de roerende was slechts ongeveer een derde gedeelte geas sureerd. Het grootste aantal dergenen die door het onheil zijn getroffen behoort tot minder bemiddelden. Bij de ramp is nie mand omgekomen. Ten behoeve der noodlijdenden zijn er uit de omliggende plaatsen onmiddellijk groote bezendingen levensmiddelen en be- noodigdheden afgezonden. De bacillus der mazelen. Uit Berlijn wordt gemeld dat de bacteorologie een nieuwe triomf viert. Dr Canon, die met Dr Pleiffer den baccillus der influenza ontdekte, heeft nu met Dr Pielicke den baccillus der mazelen ontdekt. Hy is ge heel verschillig van al de andere baccillen. ENGELAND. Zonderlinge samenzwering. Er pakken zich boven het hoofd der Engel sche anarchisten ook dreigende wolken te samen. Het feit, dat men in 't bezit van een der veroordeelden te Wallsall chloro form vond, heeft de politie aangezet een geheim onderzoek in te stellen, 'twelk een verrassenden uitslag schijnt te hebben opgeleverd. Men zou namelijk op het spoor zyn gekomen eener samenzwering, die voor doel had staatslieden, hooge ambtenaren of rijke vreemdelingen te chloroformi- seeren en te ontvoeren, om ze dan slechts tegen een zwaar losgeld weer vrij te laten aldus hopen zij hunne ledige kas sen weer te vullen. De politie heeft echter gegronde hoop al de leden der samenzwering aan te houden. GEZOiNDHÏED AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel. Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijrnerighhedei- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid. benauwdheid, bloedsopdrang. zenuwkwalen, sla peloosheid, droelgicstigheid, suikerpis. zwakheid uiti geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontslelte- uissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas, lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed ah ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj hel opslaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den labak. 't In bovendien het voedsel bjj uitmuntendheid dat allee» ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. iOO.OOO genezingen jaarlijks er onder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas. van wjjlei Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré han, lord Stuarl dc Defies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476de E. II. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spijsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zwetei

De Denderbode | 1892 | | pagina 2