I\ EIEBKOERS Kiezingen van Dijnsdag aanst. Kaatsspel. Houtmerkt. Letternieuws. Allerhande nieuws. IIOOIGBAS ENKLAVERS Een onzer geëerde lezers vraagt ons wat wij van do vier liberale kandidaten gaan zeggen. Wel wat willen wij er van zeggen Trop innocent pour faire mort, zei Nollen zaliger. Ja, 't onnoozel om dood te doen. Waarom zouden wij ons nu toch met die janklazen moeten bezighouden Men bekijkt ze, 't zijn janklazen... Men draait of keert zo om.'t zijn nog jan klazen... Men steekt één in een doosje, men opent het en er springt een janklaas uit... Men duwt ze alle vier in oenen zak en men haalt ze er terug uit 't zijn en blijven janklazen die te voorschijn komen. Hoor eens, vriend lief, wy hebben ander werk dan ons met die onnoozeleers onledig te houden I Verleden Woensdag hebben wij van M. A. vander Noot van Moorscl eenen brief ontvangen. Geenszins verplicht het schrijven van dezen heer op to nemen, omdat er derde personen in vernoemd worden en er uit drukkingen in voorkomen die ons belee- digen, willen wij nogtans dit staaltje van Amerikaanschc letterkunde aan onze lezers kenbaar maken en er do noodigo ruchtbaarheid aan verleenen. Mijnheer de Uitgever van Den Denderbode. Men komt mij een nummer van uw blad van 5 juni 11. medo te doelen waarin gij, als antwoord op een artikel van Dcndergalm - aangaande M. Reyntens Burgemeester van Moorsel, het goed en geestig vindt om met uwen gewonen wrok u mei mij bezig te houden en mij verant woordelijk te maken voor eene briefwis seling verondersteld uit .Moorsel gezon den. Alhoewel gij mijnen naam niet noemt zijn uwe aanduidingen klaar genoeg om door uwe lezers doen te verstaan dat gij wel mijnen persoon bedoelt, want ik ben de eenigstë Edele Heer van Moorsel die deel maakt van de Liberale Associatie van Aalst. Moestik de schrijver van bedoeld arti kel wezen, M', tlan zou ik niet aarzelen het openbaar te bekennen, want ik heb de gewoonte niet, zoo als anderen, van mijne daden te verloochenen, en alhoewel M' Reyntens tot dezelfde politieke partij niet behoort als ik, hebben wij altyd de vriendsohappelijksle betrekkingen gehad, zelfs te midden van onze hevigste gemeen tek iezingen. Wat de andere feilen aangaat waarvan gij spreekt, ik veracht te zeer uw blad om daarop te willen antwoorden. Ik wil ii bovendien verklaren dat ik, in ile redactie van - Dcndergalm - niets te zien hebbende u verbied mijnen naam in uwe pennetwiston te mengen. Van mijn recht van antwoord gebruik makende cisch ik van in uw blad van zondag 12 juni aanstaande dezen brief op die zelfde plaats in te lasschen, waar gij goed gevonden hebt mij min te vallen, al mijne rechten voor latere vervolgingen voorbehoudende. Ontvang, Mijnheer, mijne groeten. B™ Acaiuler Noot. Moorsel, 8 juni 1892. Heer Opsteller, Gij zendt my den brief van M. den Baron Alex, vander Nootmag ik er eenige woorden bijvoegen Al schijnt M. de Baron de eenigste edele Heer van Moorsel te willen zijn, toch spaart hij uw geëerd blad geene hclccdigingen ik dacht dat zulks bij edel lieden niet betaamde. - Noblesse oblige - zegt de Franschman de boeren van Moorsel zijn van hetzelfde gevoelen. M. de Baron zegt ons dat hij de schry- ver of d£ medeopsteller niet is van gemeld artikel in den - Dcndergalm ik heb dit immers niet geschreven, en met genoegen zie ik dat M. vander Noot zijne vriendschap jegens tien Burgemeester van Moorsel inroept om zulk vermoeden ongegrond te doen uitschijnen. Maar de uitleggingen die ik aan Den dergalm - gevraagd heb, zou M. do Baron ons die niet kunnen geven Het spijt mij te moeten bestatigen dat van der Noot, onder den invloed zyner verachting bezwijkende, hierover het antwoord is verschuldigd gebleven. Aanvaard, geachte Heer Opsteller, de uitdrukking mijner verkleefde gevoelens. Jef Rechtuit, Moorsel, 10. Juni 1892. Priesterlijke BenoemiDgen. Zijn Pastoor benoemd Te Nukerke, de H. D. De Boe, directeur der Broeders te Selzaete te Rozenacker (Russigniesi. de E. H. B. Persoon, onderpastoor te Swijnaarde. TELEGBAFISCHE BERICHTE». Wij berichten onze politieke vrienden dat er telegrafisch berichten zullen aan komen aangaande de uitslagen der kie zingen in de arrondissementen waar er strijd is 1 Au Ik.-ivillon, Groote Merkt. 2° Itorze van AmMerdani, Katholieke Kring. Groote Merkt. Dus niet noodzakelijk van naar de Statie te gaan. ZONDAG 10 JUNI 1892, om 10 ure. Ang. De Coninck tegen Const. Heyvaert. Om 2 1/2 ure. Fr. Beygaert tegen Ant. De Witte, am 3 1/2 ure. J. Pyck tegen Ch. Spaens. Komt te verschijnen en is op aan- raag te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, tegen de prys van 40 cen tiemen De daghuur wal zij is en wal zij zijn moet, door F. R. Doctor in wijsbegeerte en letteren. Dit werkje, bevattende veertig bladzij den, is hoogst belangryk en verdient een algemeenen bijval ie genieten voorname lijk onder de arbeidende klas, die zich in dat ongelukkig tijdperk der stalen wet van -■ vraag en aanbod - over deze ge wichtige kwestie een gezond en krachtig oordeel wil vormen. De schrijver, de heer F. R., dokter in wijsbegeerte en letteren, heeft inderdaad getracht om het hangend vraagstuk over de bepaling van den loon eenigzins te doorgronden. Eenige middelen ter uilvoering zijner voorstellen worden er in aangewezen en zijn ten volle waard overwogen te wor den. Wij bevelen het onze lezers ten zeerste aan. §8^ Zie Notariêele nn- noucen op tie 4 Itladzijde. Botermarkt.Heden zaterdag werden 906 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongeveer "240 kilogr. Concert op Zondag 12 Juni 1892, f om 11 12 ure 's voormiddags, ter Groote i Markt, door de Koninklijke Maatschappij i van Harmonie, onder het bestuur van den I heer F.-L. Van den Hogaerde. Programma t 1" Aufgepast der Kayscr konunt. 2° Madchen von der spule, ouverture, Suppè. 3" Serenade Espagnole, Olie ter Metra. 4° Le Rendez-vous de chasse, Rossini. 5" Dans le bois, polka pour petite liftte, Muldermans. Aalet. Donderdag heeft het fanfaarkorps van het 4* Regiment Lan siers alhier ter Groote Merkt een concert gegeven 't welk door een talrijk publiek werd bijgewoond. De uitvoering der ver- schillige stukken was overheerlijk en de muziekanten werden luidruchtig toege juicht. 1* Vervolg. Zij ion\ be* us Ir loos ia awe innen herbaalde dc kapitein, peinzende over die nhuwe nieedeelin;. Iels zeer buitengewoonsEn, terwijl zjj aan die toe- Tallen lijdt, pat /ij torh naar feesten en bals. Dat is nog ruerkweerdiger I - Ge verfi«t u geheel en al, bmura mevronn (jjvfi.nl. /.ij is van avond bier gekomen, alleen om mij genoegen te deen. En zij danst alleen ter wille van mijnen man. In den regel schawl zjj gezelschappen. Iv dokh>r beveelt haar afwisseling en uitspanning atui, maar zij wit niet naar hem luisteren. Eenc zeld zame gelegenheid als deze uitgezonderd, volhardt zij er jlljjd in thuis te blijven. Hi t getal «au kapitein Helding klaarde op toen hij van den doktor boerde spreke» Van doktors tusschtn- knuisi was een praciisch gevolg le wachten Een wetenschappelijk man ion zeker die zeer duistere zaak 1 wet weteu op te helderen. Wat denkt de doktor er wel van vroeg de ka pitein. Eenvoudig als ziektegeval besehouwd.boc denkt hij er over I Hij wil geen stellig oordeel uitspreken, ant woordde mevtouw Crayford. Hij gaf mij te verstaan dat gevallen als dat van Clara geen onbekende zaken zijn in de geneeskundige praktijk. Wij weten zegde bij dat sommige verstoringen in den toestand der herse nen en van het zenuwstelsel even buitengewone uit komsten opleveren als ge m|i beschreven hebt -en daarmee houdt onze wetenschap op. Mijne kennis evenmin als die van ieder ander, is in staat het ge heimzinnige van dit geval op te helderen, 't Is een bijzonder ro-rilijk geval, waarmee we hier le doen hebben, daar Miss Burnham in hare jeugd met men sehen heeft verkeerd, die haar genegen hebben ge maakt een bijzonder gewicht toe te kennen aan de zie'»te sommige doktors zouden het zenuw ziekt* oemen waaraan zij Jljjdi. Ik kan u voorsehriftcB geven ter verbetering van haar algemeenen gezond heidstoestand en ik kan 11 aanbevelen te trachten eenige verandering in hare levenswijze te brengen mits gc vooraf haar gemoed knnt ontheffen van alle geheime zorgen, die er mogelijk op drukk'-n. De kapitein glimh.ehie goedkeurend. De doktor had de verwachtingen, die hij van hem koesterde, gerccht- veerdigd. De doktor had gezinspeeld op eene practischc oplossing van de moeielijkheid. Wij vernemen d;it Cammermans Amand, de moordenaar van Angelica De Valck te Esschene, door de gendarmen, Donderdag 11. werd aangehouden onnaar 't gevang van Brussel overgevoerd. Men spreekt dikwijls van merk waardige hoornen en planten, maar wat oprecht meldenswaardig is, is le zien in don hof van wijlen den heer Casimir De Meyere, Zandstraat, te Wctleren. Daar staan twee palmboomcn die 4 meters hoogte hebben en 10"'50 centi meters omtrek. De planten zijn gansch volgroeid zonder in het minste beschadigd te zijn. Brutale aanslag. De huisbe waarster van een hotel der Koninklijke straat, te Brussel, waarvan de bewoners op hun buitengoed zijn, werd woensdag nacht gewekt door eenen ruk aan de bel, Zij opende, doch had de voorzorg de ketting op de poort te haken. Het was haar neef, die gebeld had en haar kwam' zeggen dat zijne moeder zeer ziek was en verlangde haar te spreken. De vrouw gingmeè naar Schaerbeek doch aan de Sl-Servatiuskerk gekomen, trok de neef een mes uit den zak en dreig de zijne tante te dooden indieu zij niet dadelijk de sleutels van het hotel afstond, dat zij io bewaken had, en dat vol schoone kunstwerken en kostbare meube len is. De tante gebruikte een slimmen trek. Zy wist den deugniet in eene herberg te lokken, die twee uitgangen baden kon zoo de vlucht nemen. De neef werd aangehouden doch hij beweert dat zjjne tanteeenen hoop leugens vertelt. Een 22jarige jongeling, sedert 8 jaren in dienst van eenen koopman in fantasie- voorwerpen, te Brussel, is aangehouden voor ontvreemdingen ten bedragen van 20,000 fr. ten nadeele van zijnen patroon, die volle vertrouwen in hem stelde en bij wien hij tot den rang van boekhouder was opgeklommen. Een vondelingDezer dagen kwam in 't politicbureel dor vierde wijk te Brussel, eene jonge vrouw met een kind op den arm. Zij deed het volgende ver haal Ik heet Marie De Cock, en woon in de Kanonstraat, n. 6 Woensdag kwam een meisje op mijne kamer met dit kind. Zij vroeg of de vrouw, wier deur op het zelfde portaal uitkomt, thuis was. --Ik zegde van neen. Toen legde zij het kind op eenen stoel om toch nog eens te gaan zien en kwam niet meer terug. Ik kan het kind niet voeden, het is reeds zeer ziekelijk, en breng het dus bij u. De commissaris onderzocht het kindje, dat een dag of tien oud scheen en er zeer ziekelijk uitzag. De vrouw verklaarde dat dit was, omdat zy het niet had dur ven voeden, daar zij zijne moeder niet was. Het kind werd naar het kindergcslicht gebracht en een verder onderzoek inge steld. Men vernam dat de jonge vrouw hoegenaamd niet in het opgegeven adres woonde, dat zij eene dienstmeid was, die de leugen bij den commissaris verzonnen had om hem haar eigen kind in de han den te stoppen. De meid schijnt de stad verlaten te hebben om naar een dorp in Vlaanderen te vluchten, waar hare ouders woonach tig- De troepen van het garnizoen,welke in het kamp van Beverloo waren, zijn naar Brussel teruggeroepen. Zij zullen den dag der kiezing in de kazernen gecon signeerd zyn. Drie dieven waren dinsdag nacht een nieuw opgebouwd huis te Schaarbeek, Brussel, binnengedrongen langs eenen muur, die verseli gemeist was en dien zij half hadden afgebroken. Zij stolen eene hoeveel gereedschap, doch werden ver rast door de politie, welke in hen oud- veroordeelden herkende. Vervolgd wor dende sprongen zij over den barreel van den spoorweg. Een hunner, die byna in handen van den agent was, sprong in de Vaart en zwom naar den anderen oever. Geen enkele der dieven kon aangehou den worden. - Uhkel. MoordpogingAan houding van den plichtige. Willem V.., hovenier, woont met zijne vrouw in de Lange Veldstraal, te Ukkel. Sinds eenigen tijd ontstond dikwijls twist in dit huisgezin. Woensdag avond kwam V... om 10 1/2 ure te huis. Zonder een woord te spreken, trok hij zijne vrouw uit het bed en na haar met de voeten getrapt te Precies Eindelijk hebben wij den nagel op den kop geslagen Geheime zorgen. Ja ja Dat is nu dui delijk genoeg. Eene teleurgestelde liefde Mevrouw Crayford. Ik weet 't niet, kapitein Helding ik last in den blinde ofschoon Clara in alle andere zaken mij haar ïolle vertrouwen schenkt; heeft zij mij tol dusver nog niets toevertrouwd omtrent hare vermeende zorgen. Overigens gaan w|j als zu-ters met elkaar om som tijds ben ik inderdaad bevreesd, dat haar een geheim op 't hart drnkt. Soms gevoel ik mij wel een weinig gek wetst over haar onbegrijpelijk stilzwijgen. Kapitein Helding had zjjn praciisch middcllje gereed. Aanmoediging heeft ze noodig, mevrouw, anders niets. Ik verzeker 1 u, 't hangt geheel van u af. De zaak is zoo I elder als glas. Moedig haar aan om in u vertrouwen te stellen, en z|j zal het doen. Ik ben o»k van plan haar te moedigen, kapitein, zoodra zij met mij alleen zal zjjn, na 't vertrek der expeditie. Intusschcn zult gc al hetgeen ik u heb mee gedeeld wel willen beschouwen als alleen voor u be stemd. En neem het mij niet kwalijk, dat ik beken dat de wending die ons gesprek genomen heeft, mij niet uitlokt daarop verder voort te gaan. De kapitein begreep den wenk. H|j liet dat onder- werp terstond varen en koos een ander, ontleend aan zijne beroepszaken. Hij sprak eerst over schepen, die j hebben, bracht hij haar, met een kneu zend wapen, verscheidene slagen toe op het hoofd. De ongelukkige slaakte hart verscheurende kreten, waardoor de buren aansnelden. De moordenaar sloot zich als dan op in eene andere kamer, waar de politie hem eenige stonden later aanhield. Na eeno lange ondervraging is V., in het gevang van St-Gillis opgesloten. Het slachtoffer is zwaar getroffen. Men hoopt haar echter te redden. Oni:oorzichtige baders. De on gevallen bij het baden, welke aan de on voorzichtigheid der baders moet toege schreven worden, zijn van dag tot dag menigvuldiger. Woensdag nog hadden 2 jonge scholieren de onvoorzichtigheid be dreven te zwemmen in de waters van het kanaal, eenige stonden nadat zij geëten hadden. Nauwelijks waren zij te water, of zij voelden zich onpasselijk en zonken. Hen niet terug ziende boven komen, riepen eenige makkers om hulp. Een brave man, huisvader, hoorde de wanho pige kreten. Ilij snelde loe, sprong gansch gekleed in het water en gelukte er in, na vele pogingen, de twee onvoorzichtigen nog levend op het droge te brengen. Het is te hopen dat de moed en zelfop offering van den redder zullen beloond worden. Moedige daad. Maandag avond stapte een reizigers van den trein te Charleroi en ging over de riggels, terwijl in tegenovergestelde richting de trein van Brussel aankwam. Hij ging door de loko- motief getroffen worden, wanneer een moedige treinwachter, met gevaar van zijn eigen leven, naar hem toesprong,hem achteruit stampte op de kaai, en hem in deze houding hield tot wanneer de trein geheel stilstond. De machinist, die het gevaar bemerkte, bad do freinen in werking gesteld, doch hij zou er niet in gelukt zijn het gevaar te voorkomen, zonder de koelbloedigheid van den treinwachter. Deze onttrok zich aan de dankbetuigin gen der menigte. Aan zijne oversten te zorgen dat hij be loond worde. Een gepensionneerde pompier van Brussel, die te Ivnocke (Brugge) woon achtig is, werd met verbrijzeld gelaat en halfdood op de baan gevonden. Hij was het slachtoffer geweest van een moord aanslag. Daags te voren had hij zijn pen sioen ontvangen en nu had hij geen cen tiem meer bij zich. Een persoon, wiens kleeren bebloed waren, is aangehouden. - Onschuldig 't Zou pijnlijk zijn als het zoo ware. De timmerman Emiel Horgnies, die met Flavie Derombise veroordeeld werd, voor moord op den echtgenoot dezer laatste, is olgens eene verklaring, door deze vrouw onlangs in de gevangenis afgelegd, on schuldig veroordeeld. Men weet dat het Verbrekingshof de herziening van hel proces verworpen heeft Dien ten gevolge werd Horgnies woens dag naar de gevangenis van Leuven over gebracht. Eene leurster van Luik kreeg woensdag eene rammeling van haren man. Om zich te wreken liep zij naar het politiebureel en vertelde dat baar man dynamiet in zijn bezit had. De politie onderzocht de zaak en men vond onder het dak zijner woning inderdaad tien kardoe zen, welke de leurder beweert van eenen kamaraad gekregen te hebben. De leur der en zijn kamaraad zijn aangehou den. FRANKRIJK Te voet van Parijs naar Belfort. De Petit Journal, een blad van Parijs lieeft eenen wedstrijd uitgeschreven voor voetgangers, waaraan 850 personen deel namen. De af to leggen afstand was van Parijs naar Belfort, 500 kilometers. Don derdag morgend is de eerste concurrent, zekere Ratnogé, staljongen bij graaft Bri- soult, ten 11 u. 25, te Belfort aangeko men en dus als overwinnaar uitgeroepen. De geheele stad was bevlagd en eenc massa volks juichte den overwinnaar toe. Ramogé was in betrekkelijk goeden toestand maar zijne voeten waren erg ge steld. Bij het vertrek woog hij 59 kil. 600 gr. bij zijne aankomst nog slechts 56 kil. 200 gr. De burgemeester van Belfort wenschte hem hem geluk en gaf hem eenen bloem tuil. voor den dienst in den vreemde waren aangewezen dncli bemerkende dat dit Mev. Crayford treurig stemde begon hij over schepeu te spreken, die bevel hadden ontvangen huiswaarts te keeren. Die laatste poging nu miste baardoel niet eene uitwerking, waarop onze kapitein niet gerekend had. Weet ge al, begon hjj, dat de Atalanta eiken dag wordt terugverwacht van de westkust van Afrika Hebt ge ook kennissen onder de officieren op dat schip. Het toeval wilde dat hij deze vragen tot Mevrouw Crayford richtte, lei wijl zij bezig waren een der figuren van de quadrille uitlevoeren, die hen zoo dichtbij hunne overburen bracht, dat deze hen konden hooren. Op hetzelfde oogenblik bracht tot verbazing van hare vrienden en bewonderaarsMiss Clara Burnham doer een verkeerden pas de quadrille in ver warring ledereen verwachtte dat zij hare fout zou her stellen. Maar zij deed er geen de minste po^ng toe zij werd bleek, en vatte haren j danser bij den arm. De warmte sprak zij zacht. Breng mjj naar buiten, breng m|j in de lucht Luitenant Crayford leidde haar terstond uit dc bal_ zaal naar den koelen wintertuin, waar zich niemand bevond, 't Sprak van zelf dat kapitein Helding cn Mev. Crayford tegelijkertijd hunne plaats in de quadrille verlieten. De kapitein meende eene goede gelegenheid Gonnet.de slachlersjongen.is den twee den aangekomen ten 12 u. 13. Gonnet was in ellendigen toestandhij kon zich bijna niet meer recht houden en men moest hem inwrijven met alcool en kan- fer. Diefstal bij Vérij. In de kelders van liet vroegere restaurant Véry, te Pa rijs, is een diefstal gepleegd. Na de ontploffing was de kelder, die nog veel wijn bevatte, onaangeroerd ge bleven, tot bij de verhuizing. Nu vier da gen geleden had men eene expertise be gonnen, ten einde de schaè te schatten, door de ontploffing veroorzaakt, en toen Mad. Very, die pas het hospitaal verlaten heeft, gisteren morgend in den kelder ging, stelde zij vast dat een vijftigtal flesschen champagne en vele roode en witte wijnen verdwenen waren. Men begrijpt niet hoe die diefstal heeft plaats gehad, want het restaurant Véry wordt dag en nacht door de policie be waakt. Een schandaal. Onze lezers kennen het schandaal der levering van 800,000 paar schoenen voor 't leger, die slechts' goed waren om weggeworpen te worden. M. Conturier, onderzoeksrechter, heeft zich begeven naar de bureelen van de rue Glacière, en er MM. Hemerdinger en Mayer ondervraagd. Ingevolge die onder vraging werden deze beide heeren, alsook M. Lambert, bediende bij Hemerdinger, aangehouden. M. Sarda werd voorloopig in vrijheid gesteld. Moedermoord. Wij hebben gemeld dat te Mesnil, bij Ingrande zekere vrouw Terrien verworgd was door haren acht tienjarigen zoon, die aanstonds daarna verdwenen was met eene som van 6000 Ir.Men had zijn spoor verloren te Gravelle waar hij zijn peerd had achtergelaten. Zondag is hij aangehouden te Nantes. Vrijdag avond slapie een jongeling in die stad uit den trein van Angers en ging in het Hotel Sauvestre op de Quai Riche- bourg eene kamer vragen. Hij bracht in het hotel den nacht door onder den naam Berteau. Zijne handel wijze wekte spoedig de aandacht op men wist niet of hij dronken was of zinneloos. Zaterdag liet de commissaris van politie die verwittigd was, hem naar het politie bureel brengen. Men trachtte hem te ondervragen, maar hij weigerde te anlwoordeu alvo rens geëten te hebben. Intusschen kwam een reporter hel bu reel binnen, die getroffen werd door de gelijkenis van dien jongeling met singna- lement van Terrien. Hij vroeg hem eens klaps - Zijt gij niet van Mesnil Verrast en verschrikt zegde de andere; Ja, Zijt gij de zoon van Terrien Ja. Gij zijt het die uwe moeder gedood hebt Ja, antwoordde de beschuldigde en voegde er bij Heb ik ze wel gedood Het parket van Cholet is verwittigd. Dc snelheid (les levens. Het menschclijk leven is gelijk een w eg. die lot een llcndige afgrond voeit. Men waarschuwt ons spoedig genoeg, maar het vonnis is uilgespiokcn Men moet altijd vooruit op (den ingeslagen weg. Men zóu terug willen keeren, doch die innerlijke stem zestvooruit VooruitEcu onweerstaanbare kracht dringt U voor waarls. Men voert den afgrond tegemoet. Alle ver moeienissen zou men zich echter nog gelrootsten, indien men den afgrond slechts vermijden kon, doch men moet vooruit met de snelheid des tijds. Een rui- schendc beek of welriekende bloemen werpen soms lichtstraal op onzen weg, wij zouden daarbij gaarne oogenbliik blijven vertoeven, doch wjj moeten vooruit; eindelijk nadcrl men hel einde nog een slap, men wil nog terug, doch onmogelijk. Hel einde is daar, alles is gedaan. Deze weg is die van het leven, dc af grond is dc dood Bij deze woorden van een der be- roemsie schrijvers, kunnen wij voegen dat in onze dagen het leven ons z<er dikwijls ondragelijk wordt, tengevolge van lijdende kwelling» <lc geneeskundige wclens' hap kan dc pijn wel is waar verzachten, maar er zijn zoovele gevallen waar de wetenschap machte loos is, hoofdzakelijk onder rhumatiek lijders cn per sonen van hoogen leellijd lijdende aan leverziekten, verstoppingen, hoofdpijnen en invralgics Er zjjn ech ter medccijnen welke steeds volkomen genezing aan brengen. dit zijn Scquah's geneesmiddelen. De heer Bcncdictus Satys, te Sl-Nicolaas, schrijft ons: Erkentelijkheid verplicht mij U mijn iinrtclyken dank tc betuigen voor de spoedige en volkomen genezing door Scquah's Olie en Prairie Bloem. Meer dan 35 jaren heb ik aan rhumatiek geleden en thans hen ik door Sequah's middelen van alle pijn verlost. Nogmaals mijn oprechte dank. Sequah's geneesmiddelen zijn in alle apothekerijen te verkrijgen. Hurgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 11 Huwelijken. F. Dc Haeck, schipper met V. De Grauw, kleerm. E. Meersman, dagl. met R. Vcrslraeten, dagl. F. De Veyl- der, tw. met J. De Mol, tw. OVERLIJDENS. H. Van der Kelen, m. Saeys, tw. 50 j. Dendermondschesteenweg. v. Bayens wed. Van Acoleyen, dagl. 67 j. 'woon. te Hofstade. M. Podevyn, vr. Van den Spiegel, z. h. 72 j. Keiz. plaats. H Verhulst, m. Meert, kleerm. 30 j. Gazo- moterstraat. D. Staudaert, m. Van der Eyken, herb. 74 j. Leopoldstraat. a Wtllems, broed, der krist, leering. i9j. Keiz. plaats J. Delamottez. b. 57 j Vrijheidstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. te hebben iets te zeggen. Komt nu het droomgezicht hij haar op Duls- leerde hij zoo ja, dan heb ik commandant van de Noordpool-fxpcdiiie een eigenaardig verzoek te doen namelijk, of de Zienstcr mij zou wiiien verplichten door mij den koristen weg naar de Noord-westelijke doorvaart tc doen kennen voor wij uitzeilen Mev. Crayford wilde de geestigheid niet begrijpen. Neem mij niet kwalijk dat ik u verlaat, zegde zjj be daard. ik zal eens zien of ik te weten kan komen wa' Miss Burnham deert. Toen zjj den wintertuin binnentrad, ontmoette Mev. Crayford haar man. De luitenant was van mid delbaren leeftijd, langen welgemaakt, een man met innemende, eenvoudige, minzame pianieren en met onweerstaanbare goedhartigheid in zijne heldere blauwe oogen. In een woerd, een man dien iedereen liefhad, en in de eerste plaats zijne vrouw. Wees niet bezorgd, zegde de luitenant. Dc warmte heeft haar benauwd, anders niet. Mev. Crayford schudde 't hoofd en zag haar echtge noot spoltend maar tegelijk tceder aan. Onschuldig kind dat ge zijtriep zij uit. da's een goede uitvlucht voor mij, geloof er geen woord van. Ga nu maar een andere danseres zoeken en laat mij met Clara alleen. Zij ging den wintertuin binnen en zette zich naast Clara neder. Gemeente Erembodegem, Ter-Joden. TER GELEGENHEID DER KERMIS (JHOOTE ROMEI,\tlCHE met tweewielige Rijtuigen, bespannen met een paard, gegeven door de Maat schappijElk zijn Recht, op Zondag 19 Juni 1892, aan den steenweg van Aalst op Goerardsbergen. Voorwaarden Art. 1. De Maat schappij geeft vooruit 10 fr. Art. 2. De prijzen bestaan in geld. Art, 3. De in schrijving om 4 ure namiddag ter herberg genaamd Wannckens, bij P. Van Glicht. Art. 4. De inleg is bepaald op 0,50 fr. per inschrijving, niemand mag et- meer dan twee nemen. Art. 5. De wie len der rijtuigen, mogen niet meer dan 0,07 centimeters breedte hebben. Verdere voorwaarden zullen vóór het spel bekend gemaakt worden. N. B. Deze feest zal opgeluisterd worden door de Fanfaren-Maatschappij van Welle. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste Te Ilofslade. FRANS CRICK. Gcmeente-Sekretaris van Hofstade, zal door het ambt van Deurwaarder DE VOS, op Maandag 20 Juni 1892, om 3 ure stipt namiddag openbaarlijk verkoopen 1. Namens Mad. weduwe Foucart-De Winno, eigenares, te Hofstade. In de Kerkmcersclten, 2 koopen Hooigras. 2 Namens de Kerkfabriek van Hofstade. In de Kcrkemeerschen, 3 koopen Hooi gras. 3 Namens de kinderen van wijlen den heer Antonius Matihys, grondeigenaars, te Hofstade. In den Bocht, nabij den watermolen der verkoopers, 23 koopen Hooigras. 4. Namens den heer Jan Possemiers Schepen, (c Hofstade. Nabij de herberg Het Schuitje 2 koopen Hooigras. 5. Namens den heer August Pensaert eigenaar, te Hofstade. In het Denderland en in het Weiveld, 4 koopen Klavers. 6. Namens Jufvrouw Maria Pensaert, eigenares, te Hofstade. In de Denderlan- den, 4 koopen Hooigras. 7 En namens het Gemeentebestuur van Hofstade. Op de Beekdyken, 21 koopen Hooigras. Do verkooping zal aanvang nemen in de Kerkmeerschen en aldus volgens bo- venaangeduid orde voortgezet worden. Zij geschiedt verder op gewone voor waarden en tyd van betaling, mits stel lende goede en gekende borg. Op bovengemclden Maandag 20 Juni 1892, om 1 uur stipt namiddag, zal er door het ambt als voorzegd, ten verzoeke en aan de woning van Bernardus Roels, te Hofstade, wijk Kamdrics, overgegaan worden, tot de openbare verkooping van de Bouwmaterialen voortkomende van de afbraak eener woning bestaande name lijk in Deuren, ramen, trappen,kepers, ribben, balken, berd, arduinen dorpels, pannen,' cimenttichelen, plaveien en eene hoeveel heid steen, enz., enz., De koopen onder de 5 franken, beneven Jiet ongeid, zullen met gereed geld moeten betaald worden. II. Kom, lieve, zeg mij eens, begon mevrouw Cray ford, wat deert u Niets. Gekheid, Clara. Toe, zeg bet maar. De warmte van de zaal. Dat geloof ik niet. Zeg dan maar liever dat gjj uwe geheimen voor u zelven wilt houden dan weet ik wat ik er van denken moet. Clara's droevige heldergrjjze oogen zagen nu voor •t eerst mevrouw Crayford in 't gelaat en werden toen plotseling door tranen verduisterd. Als ik 't u maar durfde zeggen fluisteidé zij. Ik stel er zooveel prijs op dat ge goed over m|j denkt, Lucy, en ik vrees dat gij mij slecht zult vin den. Mevrouw Crayford veranderde van toon. Hare oogen bleven met ernst cn bezorgdheid op Clara's ge laat rusten. Ge weet evengoed als ik, dal niets mijne genegenheid voor u aan 't wankelen kan brengen, zjj stel vertrouwen in uwe onde vriendin, kind lief. Niemand kan ons hier hooren. Stort uw hurt voor mij uit, Clara. Ik zie dat ge door zorg ge kweld wordt en ik wenschte u zoo gaarne tc kunnen troosten. (Wordt voortgezet),

De Denderbode | 1892 | | pagina 2