MANIFEST Een en ander. Allerhande nieuws. Welke tegenstrijdigheid Alleen domme hoogmoed kan de mensch tot daar brengen..,. Wie heeft er nog niet bemerkt hoe ver schrikkelijk de socialisten in 't algemeen vloeken en zweeren Het vloeken en zweeren vermeerdert naar mate het soci alism zich ontwikkelt. Vloeken en zweeren staat bij de socia listen altijd aan 't orde van den dag. Men wone eene socialistische vergadering bij en men zal ervan overtuigd wezen. Nu, 't valt niet te verwonderen, de socialisten zijn de handlangers van den duivel en spreken dan ook zijne taal. Maar. O socialistische 'domheid de socialisten zeggen, er is geen God en zij vervloekken, bisteren en herlasteren zij nen aanbiddelijken naamWaarom iets vervloekken en willen lasteren en herlasteren dat niet bestaat Wij hopen dat deze weinige regelen de oogen zullen openen aan menigeen die er nog aan twijfelt dat de socialisten god verloochenaars, vijanden van den H. Godsdienst onzer vaderen zijn. Werklieden Met die godverlooche naars, met die vijanden van al 't gene gij liefhebt, wil Dendergalm u doen ver broederen en te samengaan. Wanneer hij u toeroeptLaat u in geene kringen inlijven, waar men u maar boeien n aan de beenen klinkt, om u beter in onmacht en knechtschap te houden, n Niets wordt daar voor uwe sloffe- - lijke verbetering gedaanwil hij u alleenlijk zeggen Sluit u aan bij de socialisten, bij de godverloochenaars, bii de vijanden van uwen godsdienst, 01 doet nog beterschaart u in onze gele deren, komt naar Concordia Maai- zeg eens, heeren grootsprekers, wat hebt gij zoo al gedaan tot verbete ring des lots van den werkman te Aalst?... Niets anders,zeggen wij, dan hem tot per soonlek profijt en uit zucht naar heer schappij uitbuilen DER SlavernpestrijdemteMaatschappij van Belgie. Voor onze Broeders van Afrika. De Belgische Maatschappij tegen de sla vernij is het eerste genootschap op het vasteland gesticht voor doel hebbende de afschaffing van den negershandel. Het bijzonderste oogpunt van 't streven der Maatschappij is het meer Tanganika, zuider grens van den Congostaat op eene lengte van ongeveer 130 mijlen. Het doel voortgezet door de Maatschap pij in die streken, is ten hoogst werkda dig. Het behoefde op de Congooevers van het groot meer, standplaatsen op te rich ten ter behoeding en beschaving der in landers, standplaatsen rond hen scharende de verdrukte volkeren, en die, door hunne tegenwoordigheid, de veiligheid der ge loofsboden en der werkers van de afri- kaansche beschaving krachtdadig hand haven, en aldus de kwaal der strooptoch ten en slavenhandel van die landstreken verdryven. De daden zijn veel beduidender dan de woorden. Ticee achtereenvolgende krijgstochten zijn naar den Tanganika door de zorgen der Maatschappij ge zonden geworden deze bestonden uit vier blanken en een duizendtal negers. Eene belangrijke verzending van wa pens heeft insgelijks door gezegde Maatschappij gedaan geweest. De uitslagen bekomen zijn zoo voortref felijk dat, volgens de woorden van kapi tein Jacques, deze alle verwachting overtreffen. - De aankomst van den Bel gische kapitein aan de oevers van den Tanganika heeft een eerst en voornamelijk uitwerksel tot stand gebracht De inlij vingen welke geschiedden in het gewest, onder de leiding van den voornaamsten arabischen bevelvoerder, ten inzichte aan aan Joubert, den heldhaftigen kapitein thans onder onze vaandels strijdend,eenen ontzaglijken en misschien beslissenden aanval te leveren, zijn afgewend het erg gevaar dat alle de vertegemcoor- digers der beschaving op den Tanga nika bedrijgde is uitgedoofd. Kapitein Jacques is onthaald geweest - als een bevrijder. - De bevelhebber der eerste Belgische slavernijbestrijdende zending, begon dan zijne werkingen met het oprichten, aan het noord van het meer. naby de Lukuga, eener versterkte standplaats nieuwe hinderpaal tegen de intochten der men- schenjagers. Aan die standplaats gaf hij de naam van Albrechtstad. Zijne Majes teit Leopold II en Z. K. H. prins Albrecht van België hebben wel willen die vader- landsche inboezeming goedkeuren. België, nogmaals, mag trotsch zijn over hare kinderen. - Met onze geringe mid delen, - schrijft kapitein Jacques aan het Bestuur Komiteit, - hebben wy groote uitslagen bekomen. Heden beslaan er op de oevers van den Tanganika duizen- de arme lieden die hunne gerustheid en vrijheid aan de milddadigheid der Belgische Maatschappij legen de sla vernij verschuldigd zijn. De Maatschappij wij hebben het onlangs vernomenkomt, op hare beurt, aan den Afrikaansclien bodem, het bloe- digtol te betalen. Een harer vrijwilligers, den Heer Alexis Vrithoff, is onder de kogels des slavendrijvers gesneuveld. Die door den dood gemaakte ruimte behoeft gevuld te worden 1 Men moet onze onlangs ingerichte Standplaatsen versterken en vrijwaren 1 Men moet onze belgische broeders, die ginder zoo glorierijk de met guide sterren versierd blauwe vlag verdedigen, met levensmiddelen voorzien De slavernijbestrijdende Vergadering van Brussel, door de stem harer voor zitter, den Heer baron Lambermont, heeft er aan gehouden, door eene bijzondere schikking, de hooge prijs welke zij echt aan de persoonlijke betrachtingen, die zoo nultiglijk de openbare machten kunnen bijstaan, te kenmerken. - Die gene die 't Belgische slavernij bestrijdend Werk hebben ondersteund, wanneer het echter maar eene hoop was, allen die zich thans overtuigen van de gedane werken zullen het als een eer achten jegens dit Werk hunne milde toegenegenheid to bevestigen. Indien allen niet geroepen zijn, zooals Vrithoff. hun bloed te storten, of, op elke uur, hun leven te wagen zooals Jacques, Joubert, Rénier, Doquier,Long, Duvivier en Bemol, allen moeten en zullen willen, door hunne penningen, eene onderneming ondersteunen die tusschen de edelsten de zer eeuw zal gerekend worden en welker naam in guide letteren in de geschiedenis van het Belgisch volk zal geschreven blijven. In hunne aanspraken tot het afwezig vaderland, noodigen Jacques en zijne makkers ons hen een behulpzame hand toe te reiken. Wij moeten,schrijven zij, zonder uitstel, van manschappen voor zien worden. - Dat men het zich niet verbergeeen terugkomen der aanvallende slaven drijvers benden, die heden geheel het midden punt van het afrikaansch meer aan onze broeders hebben overgelaten, is altoos te vreezen. Alle de vrienden der afrikaansche beschaving moeten alles te werk stellen om die schrikkelijke moge lijkheid af te wenden. Dagelijks worden er in ons land mil- lioenen uitgegeven voor pracht en ver maak. Dat onze landgenoten, bijzonderlijk de rijken eens nadenken wat nut zij gin der zouden kunnen te weeg brengen bij het doen eeniger opofferingen, mits mild dadig het sla verny bestrijdend Werk ter hulp te komen Overigens, onze nationale waardigheid vergt het men moet een Werk zoo edel gesticht zoo dapperlijk voortgezet, en dat heden de blijken van haar nuttig bestaan heeft gegeven, ondersteunen Nogmaals is België geroepen de schat ten van edelmoedigheid te toonen die de harten harer kinderen bevatten. Die oproep zal de galmen der sidde rende aandoenningen ontwaken welke eertijds de stem van den grooten prelaat van Afrika deed ontstaan. De Belg, op het edelmoedig gebied, laat zich nooit overtreffen. Giften van allen aard zidlen mei erkentenis ontvangen worden, tenzij ten LOKALE DER BELGISCHE MAATSCHAPPIJ TEGEN DE SLAVERNIJ, GELDWEZEN-STRAAT, 12, te Brussel, tenzij door de zorgen der plaatselijke Komiteiten, of der dagbladen, die, wij zijn er van verzekerd, aan dezen oproep niet zullen te kort blijven. Hoe bedorven sommige waalsche stre ken ook mogen zijn, toch vindt men er nog, die aan velen tot voorbeeld mogen strekken. Ten bewijze de statistiek van het post- burecl van Gerpinncs, eene gemeente van 2100 zielen,waarbij gevoegd moet worden Joncret met 400 zielen. Daar is reeds meer dan een millioen in de spaarkas gestort door de kleine burge rij en de werkende klas. In den loop van het verleden jaar werd er 125,000 fr. gestort, en 75,000 fr. terug betaald. Iletweêr volgcnsninjoor Waelput. Tot 25 september zul len wij eene betrekkelijk droge periode hebben van den 26 tot 6 december zal het vochtig weer zijn. Vervolgens weer tamelijk droog tot 15 februari. De winter zal tamelijk streng zijn,even wel zonder ijsgang. In den herfst veel storm. Het is waarschijnlykdater veel sneeuw zal vallen en dien tengevolge zal het jaar 1893 zeer goed zyn voor den landbouw. 't Zal zeker weer eens zijn lijk met do vorige voorzeggingen van major-weder profeet Men herinnert zich nog de werksta king en de onlusten van Fourmies (Frank rijk) waarbij een twintigtal personen het leven verloren. Zekere Culine was een der voornaamste opstokers van die wanor ders; hij doet nu in het gevang de straf uit waartoe de Franscbe rechtbanken hem hebben veroordeeld. Hewel, zou men het gelooven, zondag laatst werd Culine, door het algemeen stemrecht, te Roubaix, arrondissemenls- raadsheer gekozen, benevens Carrette, meier van Roubaix en dezes adjunkt. Als het algemeen stemrecht tot derge lijke uitslagen leidt, dan veroordeelt het zich zelve. I'etroleiimbronnen. ln de Vereenigde Staten bevinden zich onge veer 46,000 petroleumbronnen, welke da gelijks 130,000 vaten petrool op leveren. De stoet van het Landjuweel te Antwerpen De eerste uitgang van den zoo lang be sproken stoet heeft in ,de Rubensstad plaats gehad. De eerste en blijvende indruk welke men gevoelt bij het aanschouwen dezer kunstrijke pracht, is voorzeker een ge voel van ongrensbarc bewondering. Nooit aanschouwde de oudste grijsaard zulk een prachtig schouwspel. Die optocht van 44 praalwagens en on telbare, rijk uitgedoschte prinsen, rederij kers enz. verplaatst ons waarlijk te mid den van het oud schilderachtig Antwerpen der middeleeuwen en is waardig der kunst minnende sinjoren. Dat diegenen welke dit feest nog niet bijwoonden, aanstaanden Zondag zich naar Antwerpen begeven. Alhoewel de stad verleden Zondag en Dijnsdag als 't ware belegerd was, kon men toch vrij goed den optocht zien, welke anderhalf uur duurde. Sterfgeval. M. Leopold De Wael, Burgemeester van Ant werpen, komt aldaar te overlijden in den ouderdom van 74 jaren. A.alet. Om aan onze geëerde lezers een gedacht te geven van den toe loop der reizigers op de ijzerenwegen, willen wij ineèdeelen dat er ter statie onzer stad Aalst, gedurende de feestdagen van 14, 15 en 16 Oogst die komen te ver- loopen, eene som van fr. 7790,60 voor af geleverde reizigerscoupons werd ontvan gen, terwijl het, op gewone tijdstippen, slechts tot fr. 650,00 daags beloopt. Men schrijft ons uit Meire. De herstellingswerken aan de kapellen van den ommegang gaan goed vooruit. Op 8 september aanst. zal Z. H. Mgr Stillemans ze plechtig inwijden. De Geestelijken on zer parochie, ondersteund door mildadige lieden, verwaarloozen niets, sparen noch moeite noch geldopofleringen om onzen ommegang zoo prachtig mogelijk te ma ken. Op den dag der plechtige inwijding zal er een allerprachtigste stoet of proces sie gevormd worden, aan den welken na burige parochiën hunne medewerking gaan verleenen, in een woord, onze be gankenis zal luisterrijk wezen. V. L. A. Treurige plezierreis. Een ge zelschap inwoners van Brussel, dat een plezierreisje naar Holland had gedaan, keerde per stoomboot langs Vlissingen naar Oostende terug. Een persoon van het gezelschap kreeg onderweg zoo erg de zeeziekte, dat hij bij het binnenvaren van Oostende den geest gaf. De gestorvene is zekere M. Lespagnol, getrouwd en vader van 7 kinderen. Uit Congo. De stoomer Lulu Bohlen is den 11 dezer Los Palmas ge passeerd. De stoomboot kan tegen den 20® hier verwacht worden. Verschillige agen ten van het Congobestuur keeren met die boot naar het Vaderland terug, alsook een zeker getal arbeiders. Dat de duivenmelkers niet altijd zoo zachtmoedig zijn als hunne gevleugelde lievelingen, blijkt uit de volgende his torie Over eenigentijd was A. Van Gansbeke, een groote duiven liefhebber te Drongen, veranderd van woning. Doch vier zijner beste duiven, meer getrouw aan het oude hok dan aan hunnen meester, waren weergekeerd naar de oude woning, waar van de bewoner van geen weergeven wilde hooren. Nu ging A. Van Gansbeke vergezeld van den politie-commissaris en den veldwach ter, zijne duiven opeischen. Doch de bewoners van het oude huis onthaalden hem op scheldwoorden en weldra op stok slagen, waarbij de politie-commissaris zijne schoone pijp verloor en eenige schrammen in het aangezicht bekwam. Proces-verbaal is opgemaakt voor het eerste bezoek, doch zij mogen zich aan een tweede verwachten met verstei-king van politio. De grafkapel, te Welden opgericht tot nagedachtenis van Mgr Lambrecht, is opgebouwd. Nog eenige kleine werken zijn eraan te verrichten. De beeldhouwer, Remi Rooms, is bezig met de tombe en het Christusbeeld af te maken. In de aan staande maand september zal waarschijn lijk de plechtige inwijding kunnen plaats hebben. Doodslag. In den nacht van zondag tot maandag kregen twee jonge lingen twist in eene herberg te Balegem. De eene vertrok daarna naar huis. Eenigen tijd nadien volgde hem zyn tegen strever, vergezeld van eenen anderen jon geling. De eerste, zich door twee man achter volgd ziende en in de onmogelijkheid hem te ontsnappen trok zijn mes, keerde zich om en bracht zijnen tegenstrever eene steek toe zoodat deze ter plaats dood bleef De dader is des morgens, rond 3 ure, door de gendarmen van Oosterzeele, die onmiddelijk verwittigd werden, aange houden. Hij werd te Oosterzeele opgeslo ten en is dijnsdag morgend naar Gent overgebracht. Hij zegt in staat van wet tige verdediging gehandeld te hebben. Het slachtoffer is zekere De Moor. Ontploffing in eene badplaats. Vrijdag avond heeft een misdadige aan slag de badplaats Mariakcrke in opschud ding gebracht. Eene kardoes geplaatst aan het Café du Prince Albert is ontploft, en heeft er ernstige schade aangericht. Een badgast heeft ernstige verwondin gen bekomen en twee anderen zijn licht gekwetst. De ontploffingsluigen waren sardinen- doozen, welke met jachtpoeier waren ge vuld. De hotelhoudster en twee leden van het dienstpersonneel bekwamen schrammen by het vallen van gebroken glas. Een persoon, die onder verdenking was aangehouden, is weer losgelaten. Graandieven. Bij het lossen van eene schuit voor rekening van M. Lissny- der, te Antwerpen, werd deze laatste door eenen naainloozen brief verwittigd, dat de schipper zich plichtig had gemaakt aan ontvreemding van 2500 kilo tarwe, welke hij in twee andere schuiten zou verborgen hebben. Men onderzocht de zaak en vond in de beide gemelde vaartuigen inderdaad 900 kilo gestolen tarwe, die voor 30 fr. ver kocht was. De drie schippers zullen vervolgd en de tarwe aan de eigenaars, de gebroeders Do Clercq teruggegeven worden. Razernij. Vrijdag, rond 5 ure 's morgends, bemerkte Jan-Baptist Van Maele, landbouwer te Vleurgat, dat zijn hond er ongemeen zonderling uitzag. Het dier werd bij eenen veearts gebracht die verklaarde dat het aangedaan was door razernij. Een jonge knaap die daags te voren door den hond was gebeten gewoiden, is naar het gesticht Pasteur vertrokken. Vrijdag, rond 2 ure, waren eenige knapen bezig met in de Charleroische vaart een bad te nemen. Toen zij den veldwachter zagen aankomen, grepen zij in allerhaast hunne kleederen en vluchtten weg, dwars door het veld. Een jongen, verlamd door schrik, was in de rivier gebleven en gezonken. De veldwachter sprong in het water en gelukte er in den kleine te redden, toen deze voor de derde maal aan de opper vlakte verscheen. Op de foor te Charleroi was tusschen eenige barakmannen een twist ontstaan, die tot een hevig gevecht oversloeg. De baas, zekere Romain, werd handgemeen met zijnen lutteur, een neger, Bamboula geheeten. De eerste was met eene bijl en de andere met eenen knuppel gewapend. Het gevecht dreigde een moorddadig einde te zullen hebben, en dit zou wel het geval zijn geweest, ware de politie er niet met levensgevaar tusschen te komen. Een tweede !gevecht was in eene an dere barak ontstaan, waardoor een clown ernstige wonden bekwam. Er zijn ver scheidene aanhoudingen gedaan. Mijnwerkerscongres. Te Frame- ries wordt op dit oogenblik een congres van mijnwerkei's gehouden, waar alweer het oude deuntje van het suffrage uni- versel op het dagorde staat. De voornaamste deelnemers zijn de ge wone woelmakers Fauviaux, Callewaert en anderen. Dethet heeft uitgeroepen Indien de Constituante ons tot de al- gemeëne werkstaking dwingt, zullen wij er naartoe gaan Wordt de algemeene werkstaking revolutie, dan gaan wij er ook naartoe Die woorden werden luid toegejuicht. HOLLAND. Drama te Haarlem. Nu omtrent 5 jaar geleden had in den Hout, te Haarlem, een moordaanslag plaats, door een zeke ren Hoogerbeets, gepleegd op de dienst bode Rika Weyland en M. Balabrega, waarvan de aanleiding was, dat deze laat ste liefdesbetrekkingen had aangeknoopt meisje, waarop ook Hoogerbeets verliefd was. Hoogerbeets werd door de recht bank tot 5 jaar gevangenisstraf veroor deeld,en Balabrega trouwde met het meisje dat hem een jaar later twee kinderen schonk, doch zelve in het kraambed over leed. De vader leefde met die twee kinderen liefderijk tot zaterdag avond, toen hij, waarschijnlijk in eene vlaag van krank zinnigheid, een der kinderen wurgde en ook het tweede trachtte te dooden, doch hierin werd verhinderd door de overige huisgenoten. De jonge man meldde zich zelf bij de politie aan hij is dadelijk aangehouden en voorloopig naar het huis van bowaring overgebracht. Noch de politie, noch het parket is er in gelukt hem iets te doen zeggen. Later wordt nog gemeld Balabrega was een zeer oppassend man, werkzaam aan de Duinwater-maatschap pij. Hij wordt door zijnen meester zoo geacht, dat deze met zijne echtgenoote op zijn huwelijksfeest aanwezig was. Na den dood van zijne vrouw ging hij inwonen bij zijn vader en zusters, welke laatsten voor de twee kleinen meer waren dan eene moeder kon zijn. Ook Balabrega zelf was goed voor zyne kinderen, en it'deren middag kon men hem, van het kantoor komende, met de twee kleinen op den schoot voor de ramen zien zitten, met hen spelend en lachend 'dat liet een lust was om zien. Hij was in één woord voor de kindereh een liefhebbende vader. Er worden allerlei dingen met betrek king tot het vreeselijke voorval verteld maar de eenvoudige waarheid is, dat de man na den dood van zyne vrouw leed aan vlagen van droefgeestigheid en dan dagen achtereen niet sprak. Dat schijnt nu weer sedert vier dagen het geval te zijn geweest en hij moet het denkbeeld zijne kinderen te dooden op voorhand gekoesterd hebben, daar hij, toen hij ten 10 ure 's avonds thuis kwam, eerst eenen brief heeft geschreven aan zijne familie, waarin hij haar bezwoer toch de reden niet te zoeken der vreese lijke daad die hij ging volbrengen. Hierop ging hij naar de slaapkamer en wurgde zijn zoontje. Door zijne daad waarschijnlijk ver schrikt, liep hij het huis uit naar den commissaris. Daar verhaalde hij alles zoo kalm, dat men hem niet geloofde en een adjunct ging zien. Niemand der liuisgenooten had iets be merkt, zoodat vader en zusters, toen zij het verschrikkelijk nieuws vernamen, als verpletterd stonden. Het medelijden met den ongelukkigen jongen man en zijne familie is algemeen. Een gehangene.... die spreekt. In het noorden van Friesland trachtte de zer dagen een arbeider, wien niemand werk wilde geven, zich van het leven te berooven. Reeds hangende werd hij door zijne dochter gevonden, die hem on middellijk lossneed en met behulp der buren zocht bij te brengen. De pogingen waren vruchteloos, de man bleek dood en werd vervolgens te bed gelegd. Geruimen tijd later kwam de dokter, die niet in de buurt woonde en om wien men had gezonden, hem tevens berich tende, dat de man overleden was. Hij treedt de kamer binnen en vindt daar de treurende dochter. Wie beschrijft echter beider schrik, toen op zijne vraag, om welk uur de zelfmoord gepleegd was, men eensklaps in het bed van den vermeenden doode dezes stem hoorde, zeggende ten vijf ure, meneer FRANKRIJK Valsche stempels. Het onderzoek in zake der valsche stempels op militaire kleedingstukken, 'twelk door den onder zoeksrechter Couturier gedaan wordt, zal lang duren en misschien niet voor het einde van het jaar gedaan zijn. Er zijn nieuwe overtredingen ontdekt, welke verscheidene aanhoudingen voor gevolg hadden. Vrijdag werd een zeer belangrijke aan houding gedaan, die namelijk van M. Meyer, 45 jaar oud, officier bij de admi nistratie, ex-boekhouder in het magazijn van klecren en uitrustingen te Parijs, ridder van het eerelegioen. Het onderzoek heeft reeds bewezen dat er valsche stempels gezet zijn, niet alleen op de voorwerpen van uitrusting, maar ook op de kleederen. De opzoekingen in de magazijnen hebben onder andere man tels doen ontdekken, welke valsche stem pels droegen. De feiten ten laste van M. Hemerdinger zijn ook veel erger dan men eerst dacht. Hot bedrog is niet alleen in Parijs ge pleegd maar ook in de departementen. En men zegt dat er met 't algemeen stem recht geen bedrog meer mogelijk is. Zeldzame brandstof. Eene zeld zame brandstof om eene machien te sto ken, was wel die, op de laatste reis van de stoomboot Eugène Peisire gebruikt. Deze boot dienst doende op Algiers, had in die stad 45 zakken bankbriefjes van de Algerijnsche bank ingenomen. Die brief jes zijn in zee, in de ovens van den stoom boot verbrand, onder toezicht van den be stuurder der bank en twee administra teurs, die proces-verbaal van het feit op gemaakt hebben. 'tWas aardig om de opmerkingen te hooren welke de stokers maakten, die deze zonderlinge brandstof gebruikten. Wat zouden zij geerne eenige briefkens in den zak hebben gestoken Het speet hen geweldig alles te moeten verbranden. Ook de nieuwsgierigheid der passagiers was hierdoor in hooge mate opgewekt. Het waren al de bankbriefjes, die uit den omloop gdtrokken en met een byzonderen zegel nietig verklaard waren. DUITSCHLAND. Zeven soldaten verdronken. In een telegram uit Berlijn, zaterdag meegedeeld is gemeld dat er te Neisse zeven soldaten bij het zwemmen zijn verdronken.Volgens nader bericht is zulks gebeurd by eene zwemoefening van ongeveer 200 man voetvolk in volle uitrusting. Een der soldaten begon te zinken, hield zich vast aan zijnen nevenman, die hier door werd meegesleept en weer een ander meetrok, hetgeen zoo van den een op den anderen voortging, tot er tien in de diepte waren verdwenen. Toen zij waren opge haald, bleek het dat er nog slechts drie leefden. Ontrouwe kassier.In de socialis tische kringen, te Mannheim, lieerscht groote verslagenheid,wegens het verdwij nen van den kassier der geneeskundige vereeniging, de sociaal-democratische leider Hansier, die met 20,000 mark uit de kas de plaat heeft gepoetst. Hiinsler was de bijzonderste leider te Mannheim en had op de kiezers grooten invloed. Zijne handelwijze is des te schan delijker, omdat het geld voortkwam van de zuurverdiende spaarpenningen der werklieden, voor wiens welzijn hij, zooals hy zelf zegde, gedurig op de bres stond. De verslagenheid der socialisten wegens het gedrag van hunnen afgod, is onbe schrijfelijk. Tot hiertoe heeft men geen spoor van den vluchteling. Ingevolge de vlucht van Hansier moet de geneeskundige vereeniging ontbonden worden. Het bestuur is verantwoordelijk voor hot gestolene. De verbittering onder de werklieden is groot.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2