Het socialistisch geluk Allerhande nieuws. Een en ander. DE KLUIZENAAR Deslraatnieeiings waren door de politie verboden. Overal stonden de socialisten tegenover de agenten.Op elke plaats waar eene meeting was aangekondigd stond een adjunct in uniform met tien agenten. Toen een der aanleiders het woord wilde nemen, verzette de politieofficier zich er tegen en de toehoorders, omtrent honderd in getal, stelden voor naar het grondgebied van St. Jans Molenbeek te gaan. M. Hens, de aanleider dier meetings, deed zooals gezegd was. Ily nam plaats aan den hoek van den Ninoofschen steen weg, en sprak de omstanders in het vlaamsch toe. Na hem volgde M. Pieron. Ten half 6 kwamen de socialisten terug de brug over en begaven zich naar de Vlaanderenstraat, waarde meeting juist geëindigd was, Daar hadden de ciloyens Eibers en Grimar gesproken, de eerste in het vlaamsch. de tweede in het fransch Zelfde comedie op de Place d'Anvers, waarvan de eene zij aan Brussel, de andere aan St-Jans-Molenheek toehoort. De manitesteerders werden van den eenen hoek naar den andere verdreven. Na de meeting werd er een stoet ge vormd, die onder het zingen van de Mar- set/latse naar het Matsou du Peurde trok. Op de Kapelleplaals poogden de citoy- cus Van den Dorpe en Purnémont eene meeting te houden. Nieuw optreden van de politie, die de groep uiteen dreef. In de Steenpooristraat poogden zij zich weer in groep te vormen en Van den Dorpe nam opnieuw het woord. En op nieuw kwam de agent het hem verbie den. De Carmaanole wordt aangeheven en men trekt alwéér naar het Maison da Peuplewaar de beweging hoe langer hoe grooter wordt. De socialisten hielden een heerenrijtuig tegen dat de groep poogde vooruit te loo- pen. De koetsier hield stand, deelde links en rechts zweepslagen uit, stelde zijne peerden in draf en reed voort, onder het gejouw en geschreeuw der socialisten. Men riep: Vive la République a bas Buis Al de soldaten die zij ontmoetten, wer den door de manifesteerders toegejuicht. Aan deMagdalenasiraat werd geroepen; Naar 't paleis. Neen, riepen anderen, vandaag niet I Ten 9 ure had eindelijk in het Maison du Peuple de meeting plaats. T«» Gent, Gedurende geheel Maandag avond had eene groolc beweging geheerscht. en in den Valentino werd door de Voortzif-mannen eene meeting gehouden. Anseele en De Bruyne voerden er het woord. Zij zouden willen dat de Gentsche volksvertegenwoordigers daar aanwezig waren. Na een kort slotwoord, zegt Vooruit wordt de Marseillaise en de Stemrecht' marche aangeheven, waarin voorkomt Wat zal paap en tiran doen verdw ijnen Het stemrekht daarna trekt men zingend naar het lokaal van Vooruit. Ze zijn waarlyk puik en prachtig de uitslagen van het algemeen stemrecht Om er zich van te overtuigen is het voldoende de blikken te werpen niet ver van de Fransche grensch grens op Rou baix. Degenen welke aldaar eene treffende studie zouden willen maken der volksze den ingehuldigd door de - onschendbare overheerschappij van het getal, zou den zich daarbij een Hauw gedacht kunnen vormen over de - nieuwe eeuw - ons door radikalen en socialisten met hun algemeen stemrecht voorbehouden. Puik, prachtig, overheerlijk Hl! Men oordeele Sedert Roubaix het geluk heeft eenen socialistischen stadsraad te bezitten, wint de werkstakende geest meer en meer veld in Noord Frankrijk. Nog meer dan dat de werkstaking is het voorwerp der bijzondere bezorgdheid van den gemeenteraad. De adjunkten en gemeenteraadsheeren zitten de vergaderingen der socialisten voor en noodigen in eene al te sterke taal hunne broedersuit, den tegenstand vol te houden tegen hunne werkbazen. Zij beloven aan de werkstakers de volle dige straffeloosheid en de geheele bescher- midg per openbare macht. Oh, la chère France Welke les moe ten de Belgen nemen aan al wat bij u om gaat Inderdaad, de gemeenteraad van Rou baix bepaalt er zich niet bij zijne vóór helde te toonen voor de werkstaking. Neen, hij stemt aan de werkstakers het bagatelleken van 10,000 franks besluit dat echter door het prefektoraal bestuur niet bekrachtigd werd. Hij laat werkzame arbeiders achtervol gen die hun werk niet wilden verlaten, het ondanks de bedreigingen voortzette- den en daarom door de opruiers en roode bloedhonden met den naam van lafaards en luiaards w erden be stempeld De stoeten dor werkstakers worden door de politie beschermd, zij oefenen zich in den oproer onder het goedkeurend oog der stadsoverheid Men zendt afgevaardigden naar Car- maux om zich zonder twijfel goed in te wijden aan al de konkelfoezerijen der offl- cieele oprocrwekkende en verderfelijke werkstakingen ook misschien om hun ton te laten een onfeilbaar recept machtig te worden En dat alles in afwachting dat de roode vod op het stadhuis wappere»en dat men het geld neme waar het is uit de beurs der werkbazen, zooals overigens gezel Lepers het nog voor de kiezing zeg de Gelukkige stad Subliem kiesstelsel. Wat zal men nog in la grande patrie zien gebeuren En is dat alles niet eene langzame overhelling naar het socialistisch ideaal dat zoo voortdurend door die lammekens van het kolleetivism, bij middel van het algemeen stemrecht, wordt nagejaagd voorzichtigheid de moeder is van den por- celeinwinkel, wordt niemand bezonderlijk aangewezen 't is altijd, pastoor X tot X en niemand wonlt klaar en duidelijk ge noemd, zoodat ook niemand het recht heeft den logen- en lasteraar voor 't ge recht te dagen. Getuige "t verhaalselken over den zat ten pastoor die te Antwerpen, in de Nationale Straat, zou gezien zijn ge weest en dooi- Dendergalm aan zijne lezers opgedischt een veertiental dagen geledeh. La Gazette de Charleroi waagde het zich echter eens te ver en deelde meè dat een jong leeranr aan het Bisschoppelijk Collegie van Chimay was gezien geweest in de omstreken van Mariemont en er kromme sprong< :i maakte, enz. enz. De bestuurder en leeraars van gemeld Collegie aanzagen zich te recht als belee digd en gelasterd door die liberale aantij ging en daagden gezamenlijk den laste raar voor t gerecht om er rekening zijner snoode daad te geven. En La Gazette de Charleroi werd veroordeeld en moet nu een vonnis afkondigen, 't welk haar het merkteeken van laffe logen- en lastertaal op 't voorhoofd prent. Goed zoo Aldus moeten alle gelasterde priesters handelen en weldra zal delibe rale lastertong afgeknipt wezen. Deze veroordeeling bewijst ons welk geloof er mag gehecht worden aan die verhaalselkens van zatte pastoors enz. enz. Logen- en lastertaal is 't, en anders niet. Iteeo, de algemeene secretaris van 't ministerie van Landbouw, heeft het zeer belangwekkend verslag over de cho lera, door hem gedaan aan den hoogeren gezondheidsraad, in brochuur laten ver schijnen. Dat werk, waarvan de dagbladen uit treksels hebben meègedeeld, wordt zelfs in den vreemde zeer geprenzen. Men roemt vooral zijne juistheid, zijne duide lijkheid en de kostbare raadgevingen die het bevat. De geneesheeren zijn verwonderd dat een ambtenaar, vreemd aan hun geleerd korps, er in gelukt is een zoo volledig overzicht van den toestand te geven. Die memorie is een model in hare soort. Alvorens te schrijven had M. Beco gehan deld, en hij is, men mag het zeggen de ziel geweest van alles wat in Belgie tot bestrijding van den geesel gedaan is. De koning heeft hem hierover zijne tevre denheid uitgedrukt. Indien ik u hiervan spreek is het, om dat het de plicht der drukpers is, de dien sten welke die verdienstelijke man, die goede burger, aan de menschheid bewezen heelt, niet onopgemerkt te laten voorbij Saan- (Handelsblad.) wordtDaarna wordt de room weer neder- gelaten tot den eersten vloer, om gekernd bewerkt en als boter in vaten gepakt te worden. De derde verdieping wordt ge bruikt tot bergplaats voor vaten, zout en gereedschappen. Al de ontvangen room wordt voldoende onderzocht om een doorslaande kennis te verkrijgen van de hoeveelheid boterbe- standdeelen in de farmers melk. De ge middelde boterbestanddeelen zijn minder dan 4 ten honderd doch verschillen van 3,25 lot 3,75 percent. De melk wordt niet rechts naar de - creamery gebracht, maar wordt ontvangen in 44 stations in oenen omtrek van 26 mijlen, en op die stations wordt de room van de melk ge scheiden en per bijzondere wagons naar de creamery gebracht. Omtrent 700 far mers mot 12,000 koeien voorzien de fac tory met den noodigen voorraad room en het dagelijks voortbrengsel is 10 duizend pond, maar daar nieuwe farmers zich ge stadig aansluiten voor het leveren van room, denkt men, dat eerlang de vervaar diging tot 20,000 pond per dag zal stijgen, zij gebruiken tien botervaten die ieder 500 pond boter per keer karnen en vier boterwerkers waarop 80 pond boter in eenige minuten bewerkten gezouten kan worden. Zij gebruiken 500 pond zout per dag en 60 werklieden. De eigenaars be weren, dat zij ineer bestellingen voor bo ter ontvangen dan zij in staat zijn te leve ren, zelfs indien de factory tot haar hoog ste leveringsvermogen gedreven wordt en tegen voldoende prijzen, ofschoon zij eerst ruim een jaar geleden begonnen zijn. Honderdjarige klooster- liit$~e. Eene anneniaansche kloos terlinge is in een kloo.-ter van Jeruzalem overleden ir. den ouderdom van 115 jaar. Zooals blijkt uit de officieele stukken, door de geestelijke overheden geleverd was de kloosterlinge op zeventienjarigen leeftijd in het klooster getreden en had ffwlnrnn/trt OQ n;n, 1 dwaasheid want eenen anderen naam kan men er niet aan geven - met lioo- ger gemelde straf schandvlekte. Thans in beroep gaande, heeft het militaire hof hem, na twee maanden gevangenis, vrijgesproken. Die vrijspi-aak werd met algemeene goedkeuring onthaald. De vader van den sergeant, die ter zitting aanwezig was, viel weenend in de armen van den vryge- sprokene. Iedereen was ontroerd. Ifcokkenfeeot. Maandag 11. /ierde de Maatschappij De Bokkenrij ders de 26' verjaring harer inrichting. Om 9 1/2 ure vergaderden de Leden ten lokale, Kring - De Eendracht en be gaven zich op klokslag van 10 ure, met standaard aan 't hoofd, naar onze St-Mar- tinuskerk om er de Zielmis bij te wonen voor de afgestorvene leden van den Katholieken Rydersbond. Een tachtigtal leden en nog al talrijke katholieken woonden de kerkelijke plechtigheid bij. Des avonds om 7 1/2 ure vereenigden de leden ten gctalle van 85 zich opnieuw ten lokale,aan 't Avondmaal 'twelk hen werd aangeboden. De spijzen waren lekker en de dienst lietniets te wenschen over.'t gene tot eer strekt van den nieuwen hospes van den Kring, den heer Corn. Van den Bossche. Aan 't dessert gaf de heer Ach. Eeman, Sekretaris-penningmeester, verslag over den toestand der Maatschappij. De heer verslaggever bestatigde onder anderen dat, sedert de vergadering van verleden aar, het getal leden van 75 tot 100 is ge- uommen. Geen twijfel of dit getal zal nog aan groeien naar male het ware doel der Maatschappij door onze katholieke vrien- rlcn 7fll rroL*nn.ï rv:*- .11 iviwjicr getreden en had uuor onze Katnoiieke vrien- gedurende 98 jaar niet een maal den dor- j den zal gekend zijn. Dit doel is eenvoudig pel van het klooster overtreden. j ',e^ bestaat in bidden voor onze overle- I dene vrienden, zich aan een smakelijk r>ierenmislianclclin£. i avondmaal vereenigen en verbroederen Een afschuwelijk staaltje van dierenmis- f.n voor 1 overige desnoods onze katho- handeling wordt uit Teinonchent (Afrika) e recjlten en vrijheden verdedigen bericht, waar een pachter met zijn zwij- I wanneer het noodzakelijk is. nenhoeder, twist had gehad, waarvan het Na het Avondmaal werd oor Na de meeling werd de stoet, die 3000 man sterk kon zijn Vooruit zegt 10,000 man) door de politie tegengehouden. Vóór de verschillige bijzondere kringen werd gemanifesteerd en op de Vrijdag markt was de politie verplicht den sabel te trekken en revolverschoten te lossen. De agenten werden mishandeld, de banken en de roosters rond de boomen werden omgerukt,en de gendarmen moes ten ter hulp worden geroepen. Er zijn een achttal gekwesten onder de agenten en socialisten. •Inclit. Te beginnen van 15 de zer is de Jacht op patrijzen verboden. Alkootiam. In 1830 werden in België 18 millioen liters sterken drank gedronken in 1890 meer dan 70 millioen liters. Sedert 1830 is de bevolking zeer veel aangegroeid, maar toch niet verdubbeld integendeel is het verbruik verviervou digd dus per persoon ten minste ver dubbeld. Een liter, in halve en geheele druppels verkocht, kost aan de koopers nagenoej drie franks den liter. Dus worden aan die 70 millioen liters meer dan *.£00 millioen franks uit gegeven. Met die 200 millioen franks zou men ten minste COO millioen kilos brood kun nen koopen dat ware 120 kilos voor eiken Belg. Wat al honger en ellende zou daarmeê niet gelenigd worden <>oe<l zoo Bijna wekelijks deelen de liberale bladen verhaalselkens meè over eenen zatten pastoor, die zy hier of daar gezien hebben. Maar daar de Clongfo. De nieuwe gouverneur van Congo, M. De Wallis, gaat zijn ambt aan veerden. Hij vertrekt met geheel zijne familie. I Is een uitstekend man en een goed christen.die ginder een sterken steun zal zijn voor de katholieke missiën. Zijne vrouw is hoogst onderscheidenen zeer godvruchtig. Hij is van Luxemburg- sclien oorsprong door zijnen vader, oud opper-offlcier van het leger. De Koning koestert te zijnen opzichte groote ver wachtingen. Fransche vrijheid. In hel departement Saöne et Loire is een onderwijzer den heer Camusot, afgesteld omdat hij. naar de Mis ging. Ziedaar hoe, onder het algemeen stem recht, de vrijheid in Frankrijk wordt gehuldigd. Aan een mijnbestuur wordt het recht ontkend eenen werkman weg te zenden, die zijn werk niet kan oppassen, onder voorwendsel dat hij burgemeester is en een onderwijzer wordt aan de deur gezel omdat hy naar de mis gaat I>e Grootste Ikoterfa- hi-iek. Wellicht de grootste Boter- makerij (creamery) is te St. Albans, Ver mom, Amerika. Het gebouw is drie ver diepingen hoog, met 9,000 vierkante voe ten vloerruimte. In den kelder is de stoomketel, een veertig-paardenkracht machine, alsmede de vaten voor boter melk. De eerste vloer is eigenlijk de fac tory, waarin de room ontvangen en op hoogere verdieping gepompt wordt,al waar tien kuipen staan, benevens het kantoor en kamers waar de room onderzocht VAM LOHETTO. Historisch verhaal uit den tijd der overweld igiging van de Kerkelijke Staten in I860. (15* Vervolg.) Maakt n niet noorteloos ongerust, broeders sprak de voorzitter. Ik ken Alberto by is te ver- trouwen. Vol dankbaarheid jegens ons. aan wie by al les verschuldigd is, dient hij ons uitstekend. Hij beert het niet vergeten, dat «ij zijnen naam voor oneer hebben hew aard, door zijnen vader aan de handen der bersaglieri (e ontrukken, toen by wegens moord en diefstal was aangehouden. Tot zelfs zijne betrek king bij den Paus, is hy aan onzen geheimen in» loed verschnMigc. En als gij nu eens bet ergste wilt ver- oaderstellen, gij begrypt toch wel dat ik eenen een voudige» gezel niet in ons plan heb ingewyd. Ik heb hem alleenlijk gezegd dat hij Ragioue, den pauselijken potmeester, de spreker lachte spottend, een kwartier tevoren van de aankomst van Pins IX moest verwittigen. Het is dus zeer goed mogciyk dat de Paus i vertragi' g heelt gehad. Wy zullen algelijk eens hoo- i ren. jlfoeder Brppo, gij wordt verzocht Ragione hier te brengen. Trotsch op zijne zending ging de verstokte carbonaro beneden. Weldra kwam hij met den postmees- Waarom zijt gij ons de aankomst van broeder Alberto komen berichten vroeg de voorzitter. Omdat by nog niet is aangekomen, brocder- zitter, antwoordde Ragione. - En boe is het met den kluizenaar afgeloopen Nu, die heelt my last genoeg veroorzaakt. Hij wilde niet vertrekken. Heeft hy zijne maag te goed zitten doen Neen. dat Biel, broeder-voorzitter. Welnu, waarom wilde hij niet vertrekken De man was zoo doodmof, dat hij bijna niet meer gaan kon. Ik had medciyden met hem. - - Gij hebt u toch door al dat nicdeiydcn niet laten medeslcepen Ik heb hem de tien minuten laten zitten die gij hem toegestaau badt. Ja, maar hij weigerde heen te gaan. niet waar Hoe weet gij dal i was de wedervraag. Gij ziet. «y weten meer dan gy denktant woordde de voorzitter, inwendig lachende om de on- noozelheid van Ragione, die niet begreep dat men zulks uit zijne eigene woorden had kunnen opma ken. Toen de tien minuten om waren, hervalt? de Postmeester, verzocht ik hem nogmaals heen te gaan maar hij toonde mij zijne doorwonde voeten,en smeekte inij hem te minsten godurenee eenige uren wat rust tc gunnen op eenen stoel. Toen hij echter zag dat ik volhcrddc, ging hij eindelijk heen maar ik kon aan zijn gelaat bemerken dat hij de voorwendsels niet geloofde die ik hem op de mouw wilde spelden. Het was beter geweest dien monnik op eene dolksteek te Irakteercn, zeidc een caibonaro. Indien de carbonori geweien hadden w at de voorne mens van den kluizenaar waren, zouden zy niet op huu gemak zijn geweest. De kluizenaar wist dat dc Paus het buis van den postmeester zou passecren, en hij had er geerne den zegen van Zyne Heiligheid ont vangen. Daarom verwonderde hem al dien aandrang waarmede Ragione hem trachtte tc verwijderen. Hij wil Ie dus inde nabijheid blijven, om mogelijke onge vallen te voorkomen, en verborg zich achter een afge legen gedeelte van het buis. Nauwelijks bevond hij zich daar, of hij hoorde boven zijn hoofd een gedempt geruiscli van stemmen, wat hem nog in zijn wantrou wen versterkte. Ongelukkiglijk drong hij zoo dicht tegen den muur aan, dal hy, in het halfdonkere, eene plank omver stuikte, die tegen de luiken der vergaar- lamcr aanbotste. Ssst... (luisterde de voorzitter daarboven zyne carbonaii toe. i Er wordteen teeken gegeven. Daar zal broeder Alberto wezen. Broeder Beppo, ga zien wie er is. en laat hein met de noodige voorzichtig heid binnen. ..V.....VVMV.."ui, mm jjcuou, waai <m nu gevolg was, dat dc laatste wegliep. Daar over ontstemd, sloot de pachter zijne 55 varkens in den stal op met liet oogmerk ze te laten verhongeren en den her der later om schadevergoeding aan te spreken. Veertien dagen later werd de aandacht der politie gewekt door een vreeselijken stank. Zij deed den suil ope nen en een afschuwelijk schouwspel deed zich aan hare oogen voor. De varkens hadden ten koste van elkaar geleefd. De 10 grootste waren nog in leven, maar zij waren niet ongedeerd uit den strijd geko men. Hier ontbrak een poot, daar een oor daar de staart, verscheidene dieren lagen met opengespleten buik op den grond. Overal lagen de overblijfselen der in den strijd gebleven dieren. Tegen den pachter is eene vervolging ingesteld Ileclitei'Iiïk kronijk. Voor 'nen eierkoek. Een paar maanden geleden verhaalden wij onder bovenslaanden titel dat een onderofficier van liet brusselsche garnizoen, sergeant X., voor schriftvervalsching door den krijgsraad veroordeeld was tol zes maan den gevangenis, berooving van zijnen graad en een jaar inlijving in eene tucli toompagnie. Men zal zich het feit herinneren, waar voor die zware en onteerende straf werd uitgesproken. De cantienhoudster van het regiment had op zekeren dag een briefke gekregen van den volgenden inhoud «Madame, heb dc goedheid den drager dezes eenen eierkoek van vier eieren, voor 20 centie men boter en brood meè te geven. Het briefke was geteekend met den naam van een anderen onderofficier. Dc soldaat, die met de boodschap gc.aot, was, bracht ter zeiver tijd eenen frank mee om het gevraagde le betalen. Eenige dagen later kreeg zij een zelfde briefke bevattende andermaal de vraag om eenen eierkoek. Het wasgeteekenc even als het vorige. Het briefke droeg als naschrift Ik zal maandag betalen wanneer ik kom koffie drinken. Het toeval deed echter de vervalsching ontdekken en de zaak kwam voor den krijgsraad, die den pleger van deze Niiuwelyks was Beppo Sella naar buiten gegaan, op c-irbonan hoorden een gestommel, en daarboven uil klonk de stem van Beppo Helpt, broeders, ik heb den monnik te pakken Alle carbonari grepen haastig naar hunne dolken en stormden de geheime deur uit. Geen haar van zyn hoofd mag gekrenkt wor- riep de voorzitter, t Breng den kluizenaar ....roudig binnen. Wij kunnen misschien kostelyke gebein.cn van hem afpersen, fluisterde hij eenen zyner bijstaanders toe. Hulp hulp riep Beppo uithij rukt los. Dc kluizenaar had eene ongewone lichaamskracht. Hoewel aan den rechtercn arm door Reppo's dolk ge wond, had hij Item met den linkeren bij den nek ge grepen en ter aarde geworpen. De carbonaro hield hem bij het been vast, en de kluizenaar was op het puBt zich los te rukkc», toen de andere eedgenoten hem omsingelden. Heer, uw wil geschiede, zuchtte dc kluizenaar, die meende dat zyne laatste uur gcslegen was. Breng hem in dc zaal, beval hel opperhoofd. Begrijpende dat alle tegenstand nutteloos was, ging de kluizenaar met opgeheven hoofde tc midden der dreigende carbonari. Dc voorzitter ging op zijnen zetel zitten en wilde daar een verhoor beginnen Wie zyt gy. i vroeg bij op strengen toon, en wat komt gij in dezen omtrek doen Na het Avondmaal werd een overheer lijk Concert gegeven door de heeren Ed- mond Scheerlinckx, Karei De Mette, Emiel Scheerljnck en Aug. Lenssens. Me nig vroolijk lied werd gezongen, met een woord, er was vermaak en er heerschte onafgebroken de meeste gulhartigheid, de beste vriendschap en genegenheid tot wanneer het uur van scheiden eindelijk sloeg en elkeen welgemoed huiswaarts keerde. Ar* 1st. -- Kluizen af te lo ten. Wij vernemen dat de Bestuur raad der Naamlooze Maatschappij tot het ophouwen van Werkmanswoningen in t princiep besloten heeft eene loterij naar woonhuizen in te richten, mits goedkeu ring der hoogere Overheid. Werklieden alleen zullen er mogen aan deelnemen. De inzet zou bepaald zyn op 25 centiemen ter week, 't gene fr. 26 s jaars uitmaakt. Daar de onkosten van opbouwing eener werkmanswoning op 2300 franks geschat wordt, zouden 100 aandeelhouders voldoende wezen voor een huis. De eerste prijs zou het huis wezen waarover de winnaar zou mogen beschik ken volgens de voorwaarden, en de vol gende prijzen zouden bestaan in aandeelen van 13 franks in evenredigheid der be schikbare gelden. Aalst. Beweging der haven ge durende de maand October 1892. Zyn binnen gevaren 13 schepen kolen, metende te samen tonnen J33Q 16 schepen granen, bloem en zaden, metende te samen tonnen 1100 8 schepen steen, hout, kalk en zand, metende te samen tonnen 1050 8 beurtschepen verschillige koop waren,metende te samen tonnen 800 Zijn uitgevaren 2 schepen rogge en maïs, metende te samen tonnen 200 Tonnen tezamen 4480 Zij dus 4,480,000 kilogrammen. De afgeveerdigden van den Alge- meenen Bond der belgische Brouwers zijn door M. den minister van financiën in gehoor ontvangen. Zij hebben hem breedvoerig de reden uitgelegd, waarop zy zich gronden, om de afschaffing van de wet op het vergunningsrecht te vragen. Met welk recht stelt gij mij die vragen Ant woord mij eerst, wie gy zyt. gemaskerde Kalm en weerdig, trotseerd de kluizenaar den vlammenden blit die uit het masker schoot. Weet gij wel dat uw leven in onze handen is vroeg de gemaskerde voorzitter dreigend. Ons aller leven is in Gods handen, was he1 kalm antwoord van den kluizenaar. Uw God kan u niet aan onze dolken onttrek, ken. Mijn God heeft Daniel tc midden der woeste leeu wen gespaard. Zwijg over uwen God en antwoord 1 Wat doet gij hier 1 Uwe vraag verbaast mij. Gij hebt my zelf hier heen doen slepen. Gij zyt aangehouden als spion. «Als spion?... Er vallen dus hier zaken voor die een nauwlettend toezicht vereischen T Toon my uwe bevoegdheid, om my van myne vrijheid te bcroo- Corpo di Bacco 1 tierde de gemaskerde zijt gy hier om ons te belcedigen 1 Ik weet niet waarvoor ik hier ben. Het spijt my dat de waarheid u eene beleediging toeschijnt - Welnu, indien gij zoo zeer voor de waarheid zyt zeg mij dan oprecht waarom gij u tegen den muur »an dit buis vcrschoolt. (Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2