Iwein van Aalst. Allerhande nieuws. Invoer vnn vee. Bij afwij king van zijn besluit van 15 October laatstleden, laat de minister van Land bouw, Nijverheid n Openbare Werken, met 16 dezer, de in- en doorvoer toe van runderen komende uit Nederland. De in- en doorvoer zal uitsluitend, langs den ijzerentceg, via Ksschen (statie) plaats hebben. Bij hunne aankomst in voornoemde statie zullen de dieren onderzocht worden door eenen veearts, daartoe door den minister aangeduid Minister «Ie IStirlel t© Gent. Zooals men weet hadden de Genische progressisten en socialisten het voornemen opgevat, schandaal te maken, indien M. de Burlet, te Gent zou durven komen om deel te nemen aan de verjaar feesten van de Gentsche hoogeschool. Doch de bedreiging is mislukt. De man nen van Vooruit kenden het uur der aankomst niet en burgemeester Lippens die over het algemeen niet bijzonder liet is voor de socialisten, had in alle geval zyne maatregelen genomen. Het was 1 uur toen de minister aan kwam vergezeld van verscliillige hooge ambtenaars. H(j werd ontvangen door M. den gouverneur, ten wiens huize het ont bijt plaats had. De ofllcieele ontvangst had plaats ten 3 ure, in de ronde zaai der hoogeschool, welke stampvol was. De liberale studenten riepen Vire Lippens, toen deze binnen kwam, ofschoon men overeengekomen was elk van zijnen kant zich van alle betooging te onthouden, die eene politieke kleur had. Ook werd die kreet beantwoord door een luid geroep van Vive de Burlet. Na de eerste Brabanronne had de eer ste redevoering plaats door M. Motte. Hij maakte het historiek der hoogeschool. Dan spraken de rectors der hoogescho- len van Leiden, Bonn en Rysel. Bij elke mogelijke gelegenheid deden de liberale studenten hun best, om zoo veel toe te juichen als het maar kon. Wanneer eindelijk na de plechtigheid de minister rechtstond om de zaal te ver laten, berstten de toejuichingen der ka tholieke studenten los. Zij deden hem uitgeleide, terwijl buiten eenige socialis ten een verlegen geroep voor 't algemeen stemrecht doen hooren Op weg naar het banket, werd door liberale studenten a bas le calotte ge roepen. Maar zij branden deerlijk uit. Na het banket geene enkele betooging, en M. de Burlet heeft ongehinderd de stad kun nen verlaten. De verledene week schreef Vooruit. het orgaan der Gentsche roode volksbe driegers, dat er in eiken socialist stof steekt- voor eenen vrijdenker en in eiken vrijdenker stof voor eenen socialist. Vooruit schreef nooit grootre waar heid. En inderdaad, het liberalismus baarde de vrijdenkerij en de vrijdenkerij baarde het socialismus, dus de verwantschap is zeer nabij zij is van grootvader tot klein zoon. Die verklaring van Vooruit zal niet beletten dat Anseele en Cnie, schynheilig genoeg zullen wezen om uit te roejtcn dat het socialismus niet goddeloos is. Thomas a Iiempis. Een komiteit is in Holland tot stand gekomen ten einde een gedenkteeken op te richten aan den beroemden schrijver der Navol ging van Christus. Dat gedenkteeken zou opgericht worden op den Agnietenberg, bij Zwolle. Kabeljauw. Te Hamburg heeft men sedert eenigen tijd groote hoe veelheden kabeljauw uit Noorwegen ont vangen die kunstmatig bevroren was. De visch is zoo hard als steen hij is don kerder van kleur dan versche kabeljauw, verspreidt eene olieachtige lucht en gelijkt op stokvisch. Wanneer men hem onge veer twee uren lang in koud water heeft geweekt, ontdooit hij en kan men hem bereiden. Als de visch terstond na de vangst schoongemaakt en volgens eene nieuwe methode bevroren wordt, dan is zijn vleesch, zonder fijn van smaak te zijn, toch voedzaam en eene gezonde spijs; wordt met het schoonmaken en bevriezen eenigen tijd getalmd, dan is hij later niet eetbaar meer.Het gebruik van dezen visch te Hamburg en omstreken is zeer ver schillend. Men vreest, dat genoemd arti kel niet veel aftrok zal hebben, wanneer de prijs niet aanmerkelijk daalt en de hoedanigheid van den visch niet beter wordt. öpschorsing van abonnement. Op 27 November aanst, zal hetZang- Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'TLand van Riem, met medewer king van juffer Julia Verguit, opvoeren, het geschiedkundiglyrisch drama IWEIN VAN AALST,» door Doctor Is. Bauwens, muziek van toondichter Gustaaf Pape. Het drama speelt in 1128 het eerste bedrijf in de Ridderszaal van den Burcht van Aalst het tweede in den Kerker van het slot van Folke' bij Thielt en het derde op den Buitenhof van het Kasteel van Aalst. - Orkest en Kooren (175 Uitvoer ders, I onder de leiding van M. F. L. Vanden Bogaerde, Bestuurder der Konink lijke Harmonie. Nieuwe tooneelver- sieringen van M. Modeste De Mette. Kostumen van M. De Leu. Nieuwe pruiken van het huis W. Klinckenborg Prijzen der Plaatsen Voorbehou- dene genummerde plaatsen, fr. 2,50 Beneden plaatsen fr. 2,00 Balcon fr. 1,00 derde Rang 50 centiemen. Ingangkaarten zijn te bekomen ten lokale des Gezelschaps bjj den heer R. Hermans, Albcrt-Liénartslraat, tot den Zondag der Vertooning om 3 ure namid dag. De voorbehoudene genummerde plaatsen ten zelfde lokale tot daags vóór de vertooning. Bureel 5 ure. Gordijn 5 1/2 ure stipt. N. B. De vertooning zal eindigen vóór het vertrek der laatste treinen voor Gent, Denderleeuw, Dendermonde en tusschenstatiën. Aalst. I I 11 j; nasai* woonhuizen. - Het Bescherming- komiteit der Werkmanswoningen van 't Arrondissement Aalst heeft,in zijne zitting van maandag 11 op zijne beurt, in prin ciep aangenomen van jaarlijks een of meer werkmanswoningen af te loten, in even redigheid der aandeelhouders. Het Komi teit zal de noodige machtiging vragen aan de Hoogere Overheid. In ons nummer van donderdag 10 nov. lest, hebben wy, bij drukfeil, gezegd dat een inzet van 25 centiemen ter week, fr. 26 'sjaars geeft en dat 100 aandeelhou ders dus voldoende waren voor 't afloten van een huis, de onkosten van opbouwing op fr. 2300 geraamd zijnde. Onze geëerde lezers zullen die feil dade lijk hersleld hebben, want de jaarlijksche opbrengst tegen 25 centiemen ter week geeft maar fr. 13 en er moeten dus 200 aandeelhouders wezen. Alleen werklieden, mannen en vrouwen, zouden er mogen aan deel nemen. Wie een huis gewonnen heeft, mag aan geene latere lotingen meer deelnemen. Dees gedacht van den heer Frans Monfils, Voorzitter, wordt algemeen gunstig onthaald en bijgetreden. Tc I Ter gelegenheid van het patroonfeest van Z. M. Leopold II, onzen Koning werd gister dijnsdag, om 11 1/2 ure voormiddag, een Te Deum ge zongen in onze Sl. Martinuskerk 't welk door de Burgerlijke en Militaire Overhe den en de leerlingen der pupillenschool werd bijgewoond. Als gebruikelijk ver- eenigden zich de Overheden ten Stadhuize, van waar zij zich stoetswijze, onze Koninklyke Harmonie aan 't hoofd, ter kerk begaven. Aieuwe rkerken. I>ie- venhende geknipt. De ver ledene week werd te Nieu werkerken een diefstal van ongeveer 500 fr. gepleegd bij Karei Van den Bruele, landbouwer.aan de Kwalestraat. De dieven waren langs een venstertje binnen gedrongen en het "lesse naartje meegenomen waar het geld in ge borgen was. Dit lessenaartje stond in de keuken op de broodkas. Deze diefstal i moest door een bekende gepleegd zijn ge weest; ook vielen vermoedens op een 18jarigc werkman die bij Van den Bruele in daghure werkt. Hij werd dan ook met een zijner gezellen, aangehouden, doch zij werden beiden den zelfden dag nog losge laten. Bij 'l verhoor voor 't Gerecht be- kenden de twee dieven hunne plichtigheid en de werkman van Vanden Bruele voegde 1 er bij dat hij in den dag het werreltje had gedraaid van het venstertje langs waar zij waren binnen gedrongen. Bij een later verhoor hebben zy hunne verdere medeplichtigen bekend gemaakt, zoodanig dat de dievenbende nu bijna gansch gekend is. Deze lieden leven allen zonder werken en verkeeren veel in eene herberg der gemeente alwaar zij de opbrengst hunner diefstallen, oin zoo te zeggen, verbrassen. Zou men onder hen ook soms de daders van den diefstal bij de weduwe Camu niet konnen ontdekken Het Te Deum, Dijnsdag morgend in St-Gudula te Brussel gezongen, ter ge legenheid van het naamfeest des Konings, is zonder incidenten afgeloopen. Van 10 ure's morgens, verdrong zich eene groote menigte nieuwsgierigen rond Ter Goelen, maar op den weg van den koninklijken stoet was weinig volk. De koningin heeft kwaart voor twee ure het paleis verlaten. In haar rijtuig bevonden zich de graaf en de gravin van Vlaanderen. In een tweede rijtuig prinses Clementina, prins Albert en de twee princessen. De leden van den adel hadden besloten bloemen te werpen op den doortocht der koningin, maar om geene aanleiding te geven aan tegenbetoogingen, heeft men dat ontwerp laten varen. Een der aanwezigen wierp nochtans een tuiltje viooltjes voor de peerden der koningin, en een twaalftal socialisten maakten er zich van meester, om ze te verkoopen ten voordeele der socialistische werken. De koningin is overal met veel geest drift ontvangen. Slechts hier en daar hoorde men eene afgezonderde kreet Leve het algemeen stemrecht! De terug keer heeft zonder incidenten plaats gehad. Vitriooldrama le Brussel. In de nabijheid van het Justiciepaleis van Brussel, had zaterdag het volgende drama plaats Een dagbladenverkooper, 30 jaren oud, heeft in het aangezicht zyner vrouw een flesch met vitriool geworpen. Haar ge heel gelaat is aan de rechterzij op de schroomlijkste wijze verbrand en haar rechter oog zal verloren zyn. Deze twee ongelukkigen waren sedert acht jaren getrouwd, maar kwamen nooit goed overeen. De vrouw werd zelfs door den echtgenoot mishandeld en geslagen, zoodat zij, het niet meer vol kunnende houden, besloot hem te verlaten. De man deed herhaalde pogingen om het gemeenzaam leven te herbeginnen, doch vruchteloos. Toen besloot hij zich te wreken. Daarom wachtte hij haar zaterdag namiddag op gezegde plaats af. Toen de vrouw voorbijkwam, voegde zich by haar, verklarende dat hij volgen zou waar zij ook mocht. Eensklaps trok hij het tleschke uit den zak en wiorp het de vrouw in het gelaat. Aangehouden zijnde, heeft die vrouwen beul verklaard spijt te gevoelen omdat de ongelukkige niet dood was. Geheimzinnige die/'stal. Een handelaar van St. Gilles, bij Brussel, M. De Wree, zond in een gezegeld zakje naar eenen koopman van Fismes, in Frankrijk zekeren M. Marchand, eene som van 2,613 fr. De letters op het zegellak gedrukt, V. D., waren op den vrachtbrief herhaald en het pak werd door den bediende een door en door eerlijke jongen in het verzendingskantoor der Zuidstatie over handigd. Toen M. Marchand het pakje ontving, waren de letters zoo wel op het zegellak als op den vrachtbrief vervangen door E. H. En het zakje bevatte nog slechts 1,074 fr. 50 c. Waar waren de overige 1538 fr. 50 c. gebleven Wie had de zegel letters en die van den vrachtbrief veranderd M. De Wree heeft, zoodra M. Marchand hem bericht van het voorgevallene zond, het spoorwegbes!uur verwittigd en 't par ket is onmiddellijk met een onderzoek begonnen. Het. valt nu le ontdekken waar en door wien de diefstal gepleegd werd. Geheimzinnige moord op een jong meisje. Op Allerzielendag begaf de jonge Paulina De'Vos, wonende met hare moeder te Laeken, zich naar het kerkhof der gemeente. 's Avonds was de oude vrouw niet weinig verwonderd en verontrust, toen zij hare dochter niet zag terugkeeren, Zij verwittigde de politie en 's anderen daags werd het signalement van het meisje overal rond gezondendoch on danks de ieverigstc pogingen gelukte men er niet in haar ergens te ontdekken. Maandag morgend vonden eenige voor bijgangers op het grondgebied van Neder- over-Heembeek haar lijk in de Wille- broeksche vaart. Aan den rechterkant van het hoold was eene schrikkelijke wonde zichtbaar, Het lijk is naar het doodenhnis der gemeente gebracht voor het onderzoek van het gerecht en de wetsdokters. Het vroegere voorbeeldig gedrag van Pauline doet onderstellen dat het arme meisje het slachtoffer is geweest van eene afschuwelijke misdaad. Erge zaak- Over een drietal jaren kwam zekere H.... uit de provincie Henegouw naar Brussel eene rijke tante kwam bij hem inwonen aan 1500 fr. per jaar. Die tante is nu gestorven, De broeders van H..., die in hunne geboortestreek zijn blijven wonen, hebben onderzocht of alles wel rechtig was toege gaan, De notaris, die het testament der tante heeft gemaakt, zegde hun dat zij elk 45 duizend fr- moesten erven. Men vond slechts nog 19 duizend fr. in alles. De zaak is in de handen van het parket. De laatste van de bende Sommer. Wegmann, de luitenant van den be rechten dief Sommer, die in 1888 door het assisenhof van Antwerpen bij verstek werd veroordeeld, en die reeds de politie zooveel last heeft aangedaan, is eindelijk le Parijs aangehouden. De kerel droeg niet minder dan 9 val- sche namen. Hij zal aan het Belgische ge recht uitgeleverd worden. Men weet nog dat men tijdens de aan houding van Catharina Boos, te Antwer pen, vruchteloos heeft gezocht naar dezes minnaar, den genaamden Geeraard Karl Wegmann. Men dacht dat hij was scheep gegaan naar Transvaal. Men bedroog zich echter Wegmann bevond zich eenvoudig te Parijs, waar hij nu is aangehouden. Het nieuws is door een telegram uit Parijs geseind aan M. Mecheiynck, onderzoeksrechter te Gent, die zich inzonderheid met deze zaak had gelast. Wegmann is geboren te Moere (Duitsch- land) den 19 mei 1863. Uit de verklaringen van Catharina Boos blijkt het dat Wegmann Antwerpen heeft verlaten den 3 meert,dag waarop Sommer te Rijsel werd aangehouden, Deze schurk had eene bijzondere gave om zijne identiteit te veranderen, volgens de plaatsen waar hij zich bevond. Hij noemde zich opvolgens Karl Pretzker, Pietzkes (onder dien naam gaf hij zich uit als reporter van den Escaul van Antwer pen). Daarna De Berr, De Beer, De Pebeer Weichmann, Deker Decker enz. Te Brussel woonde Wegmann in de Bogaarden- en Zuidstraten, Zijneminnares Catharina Boos, noemde zich alsdan Jeannette Rosen. De aanhouding van Wegmann is juist in tijds gedaan op het oogenblik dat Catharina Rosen hare moe der voor het Assisenhof van Brabant gaat verschijnen. De overige leden dezer be ruchte dievenbende zijn allen gevonnisd Sommer en Schimanky door het Assisen hof van DouaiStroysinsky, Hardryck en Sysmansky, die gestorven is in de gevan genis van Leuven. Reeds is Wegmann tweemaal by verstek veroordeeld. Een vrouwelijke uitgever. Het Vooruit is nogmaals van uilgever veran derd, in de plaats van Hardyns, die nu als drukker prijkt, was Stautemans g komen en heden vinden wij als uiigeefster van het blad gezellin Emilie Claeys. Op die wijze zal men den uitgever, als Vooruit een proces heeft, in 't gevang niet meer kunnen steken, daar de lijfs dwang voor de vrouwen is afgeschaft in druk persprocessen Zondag was Ronse in feest voor den honderdsten verjaardag van eenen M. Diricq. Deze burger maakte deel van het groote leger dat door Napoleon I naar Rusland werd geleid en later diende hij in het hollandsche leger. De ouderling is nog volkomen gezond. Hij heeft steeds goeden eetlust en smoort zijne pijp, dat het een lust is om zien. Een huisdief gestraft. Een nachtelijke inbreker is verleden week le Meenen op de volgende wijze duchtig gestraft. Donderdag nacht hoorde de zoon van pachter Decorme, oud 17 jaar, een onge woon gerucht in eene der afhankelijk heden van de hoeve. Hij stond op en zag twee mannen op de binnenplaats. Hij nam een geladen jachtgeweer en loste twee schoten op de indringers, die eene deur poogden open te breken. De twee dieven namen de vlucht. De gendarmerie werd verwittigd endeed opzoekingen, doch vruchteloos. Den dag nadien werd dokter Deraedt bij eenen zieke in het dorp geroepen, een oud veroordeelde. De geneesheer bevond met verbazing dat de zoogezegde zieke door eene lading loodkorrels getroffen was gansch de rechterzij maakte maar eene wonde uit. De justicie werd verwittigd, en het par ket van Kortrijk is den gekwetste komen ondervragen. Deze heeft bekend dat hij geraakt was aan de hoeve Decorme. Zijn toestand is wanhopig. De gekwetste heeft zijne medeplichtige niet willen doen kennen, doch men denkt dat deze ook erg moet gewond zijn Men maakt de opmerking dat denachte- lijke diefstalllen met braak en aanrandin gen op schrikbare wijze toenemen. Alge meen vraagt men doeltreffende maat regelen. Een aanslag gewapenderhand ge pleegd, heeft vrijdag bij klaren dage plaats gehad op het gehucht Stuyvenberg, te Oostkamp. In een huis dezer wijk wonen de echt- genooten Bogaert. Hunne dochter Euphra- sie was aan het huiswerk bezig, wan neer zij al met eens, het was toen 5 ure namiddag, een zonderling gerucht hoorde, komende uit den hof. Zij liep naar dien kant zien, doch daar zij niets bemerkte, hervatte zij haren arbeid. Nauwelijks was zij wederom in huis, of een kerel trad binnen met zwart gemaakt gelaat. De misdadiger, een kloek gebouwde kerel, sprong het jonge meisje naar den hals en stopte haar een pakje mousseline in den mond om haar het schreeuwen te beletten. Vervolgens een groot mes uit den zak van zijnen overjas trekkkende, bedreigde, hij het meisje den hals te doorsnyden, indien zij het wagen dorst om hulp te roepen. Vervolgens nam hij eene koord die hy bij zich had en bond er de ongelukkige mede vast. Al de meubelen werden doorzocht en hun inhoud geledigd. De schurk stal in het geheel een vier honderdtal franken. Wanneer hij vertrok, dreigde hij het arme meisje nogmaals den hals te door snijden zoo zij het wagen dorst, eenen kreet te slaken. Wanneer de bandiet weg was, gelukte het meisje er in zich los te maken en om hulp te roepen. De buren snelden toe en vonden het meisje bewustloos ten gronde liggen. De misdaad getuigt van eene zeldzame stoutmoedigheid. Het huis waar de diefte plaatshad, staat midden andere huizen. De poltiekommissaris heeft een onder zoek ingesteld en gansch de politie en de gendarmerie is te voet om den misdadiger op te sporen. MoordpogingAanhouding Moedige daad van een meisje. Vrijdag middag ten 12 ure. had in de Kroonstraat te Borgerhout, eene samen- scholling van volk plaats, rond den dader en het slachtoffer eener moord poging. De genaamde Gom. Hendrickx, 27 jaar oud,rijtuigsmid,woonachtig in de Schoen straat. 57, leeft sedert een 16tal dagen gescheiden van zijne vrouw. Te recht of ten onrecht verdenkt hij ze van huwelykschennis. Thans wilde hij opnieuw bij haar komen wonen, iets waarin de vrouw niet al te gewillig toestemde. Vrijdag besloot hij haar opnieuw te vragen en indien zij niet toestemde haar van het leven te berooven. Daartoe nam hy een broodmes mede van den winkel en ging haar afwachten in de Kroonstraat. Nauwelijks stond hij daar, of de vrouw kwam aan en hij vroeg haar opnieuw om samen te gaan wonen. Op de weigering der vrouw trok hij het mes en bracht er haar zes steken mede toe in den hals, de borst en den linken arm. Waarschijnlijk zou de plichtige zijn slachtoffer hebben afgemaakt, indien een meisje. Leonie Bayens, 24 jaar oud,woon- acn»ig in de Zonstraat, de dader niet had vastgegrepen en op den grond gewor pen, zoodat hij zijn slachtoffer moest loslaten. Door het samenscholend volk werd de dader aangehouden en aan de politie gele verd, die hem naar 'l politiebureel bracht, waar hij verklaarde geene spijt te hebben en het inzicht had haar te doóden. Bij werd vervolgens naar de celgevan genis der stad gevoerd en ter beschik king gesteld van den procureur des konings. De vrouw werd intusschen in een naburig huis verzorgd en vervolgens naar het St-Erasmusgasthuis gevoerd. De moedige daad van Leonie Bayens wordt overal geroeme. Graandieven. De politie van Boom heeft verleden zaterdag 21 zakken tarwe aangeslagen, buiten allen twijfel voortkomende van diefstal. Tien zakken waren reeds geleverd en te huis besteld, de elf overigen voerde men juist weg, toen de politiekommissaris die op wacht zat, den koopman verzocht uit te leggen, van waar die koopwaar voortkwam, van wien en voor hoeveel hij ze zelf had aangekocht, voor welken prijs en aan wien zij verkocht was, enz., vragen waarop zulke vewarde en domme antwoorden werden gegeven, dat de tarwe onmiddellijk naar het politiebureel werd gebracht, en dat denzelfden avond nog verscheidene personen werden on- derhoord. Waarschijnlijk hebben wij hier weer met eene gansche bende graandieven te doenzooals wy over eenige jaren de wol- dieven of schimers der Schelde hebben gehad. De politie zet ieverig haar onderzoek voort. Brutale moordpoging te Luik. Een zeventigjarige grijsaard, M. Fressart, die aan het hoofd staat van alle katho lieke goede werken te Luik, werd zater dag avond, terwijl hij zijne dienstbode met eenig werk gelastte, verrast door het binnentreden van een gemaskerd persoon, die eenen dolk zwaaiende de lamp omver wierp en uitdoofde. Verschrikt opende de meid het venster sprong den hof in.klouterde over de muur en kwam terecht bij den geneesheer H. Jean. De politie werd in alle haast verwittigd terwijl M Fressart in hevige worsteling was met den indringer, die hem eenen hamerslag in het gelaat toebracht,waar door hem bijna geheel het onderkaaks been werd afgerukt. Toen de politie kwam, was de moor denaar reeds gevlucht. Hij werd echter later aangehouden en herkend voor een razend anarchist. Het schijnt dat hij voor nemens was, van M. Fressart 100,000 fr. te onteigenen. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Een medeplichtige van den moordenaar is ook aangehouden. Die misdaad heeft te Luik een treurigen indruk gemaakt, daar M. Fressart alge meen geacht wordt. Nadere bijzonderheden. M. Fré- sart, een 74jarige ouderling was, zooals wij hooger zeggen in zijne benedenkamer met de dienstmeid het meisje Anssens. Hij vroeg haar inlichtingen over eene buitenplaats die hij in de nabijheid van haar geboortedorp wilde aankoopen, de twee personen zaten van elkander geschei den door de tafel, waarop de brandende lamp stond. Eensklaps stond een zwart gemaskerd persoon in de kamer.gewapend met eenen dolk en een zwaren hamer. De meid slaakte eenen kreet van schrik en sprong op. Dit was haar behoud, want de gewapende hand des misdadigers trof nu de lamp in plaats van haar hoofd. Roepende om hulp sprong de meid door het venster en M. Frésart bevond zich tegenover den moordenaar alleen in de duisternis, terwijl de meid over eenen muur bij de geburen te recht kwam en daar in haast kon verhalen wat er ge beurde. Intusschen had M. Frésart eene ver schrikkelijke worsteling te doorstaan. De moordenaar, door de duisternis misleid, kon zijne slagen niet juist meer richten en dit is de oorzaak waarom het slachtoffer wel zware, doch geene gevaarlijke won den meer bekwam. De vrees deed hem vluchten, zonder dat hij iets had kunnen stelen. Intusschen waren eehige geburen, on der ander een koetsverhuurder, die mei een zwaren engelschen sleutel gewapend was, toegesneld. In afwachting dat de deur kon geopend worden, trokken zij he vig aan de bel, om den moordenaar te verschrikken. De politieagenten konden eindelijk binnen gaan met den huissleutel dien de meid hen had overhandigd. Na zich over den toestand van het slachtoffer verzekerd te hebben, werd de moordenaar opgezocht. Men vond hem verborgen in den hof. Aangehouden be kende hij zijne misdaad. Hij was reeds over den muur gevlucht, in de woning van den rechter Ruys de Beerenbrouck, waar hij vertelde dat hij van eenen muur gevallen was, en vroeg om langs hier zich te mogen verwijderen. De meid weigerde en de vluchteling moest terugkeeren van waar hij gekomen was. Hij verklaart met een valschen sleutel bij M. Frésant, te zijn binnengekomen. Men heeft ook de vrouw van den aan gehoudene ondervraagd, en op hare ver klaring, is een tweede verdachte aange houden. De eerste. Petit genaamd, verklaart dat de misdaad reeds sedert eene maand te hebben beraamd.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2