Iwein van AaJst. Allerhande nieuws. Onze lezers schrijft Het Fondsenblad, kennen reeds Liebknecht, een van de leiders derDuit- sehe socialisten en hoofdopsteller van het socialistenblad Vorxoarts. De onafhankelijk© socialisten vinden dat Liebknechi te veel geld wint als opstelleren dat hij leeft van het zweet van het arme volk. Op het kongres der socialisten, dat tegenwoordig wordt gehouden, hebben die onafhankelijke socialisten gevraagd hoeveel jaarwedde Liebknecht geniet. Bebel, de hoofdleider en schoonzoon van Liebknecht trekt zeven duizend mark of 8750 fr. de tweede opsteller 0250 fr. en de laatste der zes heeft 3000 fr. Hij voegde erbij dat Liebknecht vele kinderen heeft, en dat hij hun natuurlijk eene posi tie wilde bezorgeuhun gemakkelijker hun brood doen winnen dan de gewone volkskinderen. En verder, zegde Bebel, hebben wij, de voornaamsten der partij, représentatiekosten Daarna nam Liebknecht het woord - Ja, - zegde hy, - het kan zijn dat werklieden mijne jaarwedde te hoog vinden, maar ik moet mijne kinderen voorbereiden tot den socialen strijd. Het is mij onmogelijk het met min te doen het zou zelfs niet voldoende zijn voor mijne behoeften indien ik geene andere hulpmiddelen had. Wij kunnen ons niet gelijk stellen met den minste. Gij zelf. gij zijtallen Crésussen, verge leken by de wevers van Silesië. - Ik hang niet af van de partij, ik zou met andere zaken driemaal zooceel - kunnen winnen Men kan het geestes- werk niet schatten aan den tariet van het handwerk. Ik doe het niet voor min de belangen mijner kinderen ver- - bieden het my, - Dus,gezel Liebknecht schijnt het leiden der socialisten te aanzien nis eene andere bediening, en het te doen om zyn brood - en boter erby te verdienen. Waar blyft dan de gelijkheid Vriilieid Een zekere heer Aloïs De Pauw, van Antwerpen, werd in de Chronique beschuldigd dat hij over eeni- gen tijd den pastoor zijner parochie in zijn huis had ontvangen. Welke misdaad toch, niet waar Ook heeft de heer De Pauw rap, rap zijne beste pen genomen en aan de Chro nique geschreven dat hij nooit eenen pastoor in zijn huis had ontvangen. Dat dat zou hij nooit doen Alois De Pauw is een goede, sterke, overtuigde, fanatieke liberaal. Maar wat dunkt u van eene partij die spiedt wien ge bezoekt en in uw huls ontvangt i IK' ecrw. Pater» Trap- pieten, wier vertrek naar den Congo wordt aangekondigd, zullen zich vestigen opecnige mijlen afstand van Leopoldville. De vrije Congostaat zal hen 1000 hectaren grond toestaan, om te bebouwen, de ne gers voor den landbouw op te leidenen eene pratischelandbouwschool te stichten. Vijftigste vci'jaiii'dngvan de niaataclinppil van Mint- Vlncentius-n-Paulo. De maatschappij van Sint-Vincentius-a-Paulo heeft zondag laatstleden den vijftigsten verjaardag gevierd harer stichting te Brussel. 's Middags had in de groote Akadcmie- zaal de algemeene vergadering plaats. Aan het bureel, voorgezeten door Zijne Eminentie den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen, hadden plaats genomen Zijne Excellentie, de Pauselijke Nuncius, de Bisschoppen van Luik, Doornik en Gent, Mgr. Jacobs, Mgr. Cartuyvels, de heeren Pages, algemeene voorzitter van al de maatschappijen van den H. Vincen- livs-a-Paulo, graaf de Hemptinne, graaf de Villermont, Beckers, graaf Alf. de Robinano. Nog vele andere hooggeplaatste perso. non, waaronder de heeren DeBurleten Woeste, woonden dc vergadering by, Een telegram van Kardinaal Rempolla dat de pauzelijke zegen vermeldt, wordt onthaald op de kreten: Leve Leo XIII Mgr. Goossens wenscht de genoot schappen van den H. Vincentius-a-Paulo geluk over al het goede dal zij gesticht hebbengedurendehun vijftigjarig bestaan. Ook dankt hij hun in naam van de nood lijdenden die nooit bij het machtige genootschap van den H.Vincentius-a-Pau lo, te vergeefs hebben aangeklopt en die door hetzelfde ook steeds zijn gesteund geworden in hunne godsdienstige gevoe lens. Eene redevoering van den heer Cappel- len-Smalders, provincieraadslid te Leuven, die spreekt over de groote ontwikkeling die het genootschap in de laatste jaren genomen heeft, wordt sterk toegejuicht. Nog verscheidene andere sprekers namen het woord. Later had in het groote lokaal der Veydstraat, waar vroeger de Skating- Ring zyn lokaal hield, een banket plaats, waaraan700 dischgcnooten deel namen. Rechterlijk kronijk. Strijd om een vaandel. De correc- tionneele rechtbank van Gent heeft maan dag de socialisten gevonnisd, die het vaandel der anti-socialisten ter gelegen heid eener meeting, door deze laatsten in Valentino gehouden, in stukken scheur den en in de zaal Valentino drongen, door de anti-socialisten gehuurd, alsook een dergenen die men heeft kunnen aan houden in een bloedig gevecht met de po litie, den 8 november laatst, op de Vrij dagmarkt. Eene groote massa volk stond in en rond het paleis van justicie. Een twaalf tal politieagenten, onder het bevel van den commissaris Duquenne, en de gen darmen van dienst in het paleis hand haafden de orde. De zittingzaal was vol nieuwsgierigen. Men bemerkte er de socialistische en de anti-socialistische kopstukken. Alphonsc Temmerman werd wegens het dragen van verboden wapens, bij ver stek, tot 200 fr. boete of 2 maanden ge vangenzitting veroordeeld. De socialisten, tbetrokken inde feiten der zaal Valentino, werden door MM. Heynderickx en De Bruyne verdedigd. De rechtbank heeft Amand Millio, Ed. De Jonghe en Medard Mortier, elk tot 15 dagen gevangc-is veroordeeld.De anderen werden vrijgesproken, de feilen te hunnen laste gelegd niet bewezen zijnde. De nieuwsgierigen gingen rustig uiteen. Sterf gevallen. Dood van Mgr Dumont. Een tele gram uit Villers-Perwin meldt dat Mgr Dumont, gewezen Bisschop van Doornijk, maandag morgend aldaar is overleden. Mgr Dumont is in de godvruchtigste gevoelens gestorven Het is heden, 22 november, dertien jaren dat hij zijnen zetel had verlaten. Hij was geboortig van Chassart.alwuar de heer Dumont, zijn vader, een bloeiend landbouwgesticht bezat. Hij deed zijne studiën in het groot se minarie van Mechelen en nauwelijks priester gewijd vroeg hij oorlof om naai de katholieke missiën van Noord Amerika te vertrekken. .Na aldaar het Evangelie gepredikt te hebben aan de Indianen on aan de Iersehe landverhuizers, keerde hij in zijn vaderland terug, om er een ambt te bekleeden in het Ainerikaansch semi narie van Leuven. Als Bisschop van Doornijk onderscheidde hij zich door eenen vurigen godsdienst- iever. die hem echter in zulke groote moeilijkheden bracht dat de H. Stoel zich verplicht zag hem het bestuur van zijn bisdom te ontnemen. Mgr Dumont had liet ongelijk tegen die beslissing van den H. Vader protest aan te teekenen, waarvan door de liberale drukpers van dien tijd een schandelijk misbruik werd gemaakt. Later echter vroeg hij vergiffenis aan den H, Stoel en sedert leefde hij zeer afgezonderd te Villers-Perwin. Mgr Dumont had reeds twee jaren ge leden eenen aanval van beroerte gehad. Vrijdag werd hij opnieuw getroffen en vroeg aanstonds om deHH. Sakramenten te ontvangen. Zondag avond, om 8 1/2 ure, gaf hij den geest,omringd van geheel zijne familie na den zegen van den H. Vader ontvan gen te hebben. De plechtige lijkdienst zal Ie Villers- Perwin plaats hebben. De gebeden aan de lijkbaar zullen door Z. Hoogw. den Bisschop van Doornik gezongen worden. Opschorsing van abonnement. Op 27 November aanst. zal het Zang- Toonecl- en Letterkundig Gezelschap 'T land van Riem, met medewer king van juffer Julia Vergull, opvoeren, het geschiedt undiglyrisch drama - IWEIN A AN AALST,» door Doctor Is. Bauwens, muziek van toondichter Gustaaf Pape. Het drama speelt in 1128 het eerste bedrijf in de Ridderszaal van den Burcht van Aalst het tweede in den Kerker van het slot van Folket bij Thielt en het derde op den Buitenhof van het Kasteel van Aalst. - Orkest en Kooren (175 Uitvoer ders.) onder de leiding van M. F. L. Van den Bogaerde, Bestuurder der Konink lijke Harmonie. Nieuwe tooneelver- sieringen van M. Modeste De Mette. Kostumen van M. I)e Leu. Nieuwe pruiken van het huis W. Klinckenborg Prijzen der Plaatsen Voorbehou- dene genummerde plaatsen, fr. 2,50 - Beneden plaatsen fr. 2,00 Balcon fr. 1,00 derde Rang 50 centiemen. Ingangkaarten zijn te bekomen ten lokale des Gezelsehaps bij den heer R. Hermans, Albert-Liénartstraat, tot den Zondag der Vertooning om 3 ure namid- dag. De voorbchoudene genummerde plaatsen ten zelfde lokale tot daags vóór de vertooning. Bureel 5 ure. Gordijn 5 1/2 ure stipt. N. B. De vertooning zal eindigen vóór het vertrek der laatste treinen voor Gent, Denderleeuw, Dendcrmondc en tusschenstatiën. I andbouwcomice, (Aalst-ZuidJ Wij herinneren onze lezers dat eene Tentoonstelling van Chrysanthenen, Frui ten en Bieënteelt, in de zaal van S'-Mar- tens-Oesiicht zal plaats hebben op Zondag 27 dezer en volgende dagen. Wie een abonnement neemt op Den Denderbode oor 't jaar 1893, zal hem ontvangen te rekenen van 1 Decem ber aanst. Annoncen bekendmaking van huis te huren, aanbeveling, te koop bieden van voorwerpen door geabonnecrJen inge zonden en die de vijf regels niet overtref fen worden gratis afgekondigd. Lnnd vanRiem. Het gerucht is in de stad verspreid geworden »1at er geene kaarten van voorbchoudene plaatsen voor de vertooning van Iwein vuil AalHt, op zondag aanstaande, meer te verkrijgen zijn. Rul gerucht ie volkomen vnlscb. Het Bestuur van 't Genootschap ver zoekt ons aan te kondigen dat er nog voorbehoudene plaatsen beschikbaar blij ven en dat geene kaart meer dan het wezenlijk getal plaatsen zal afgeleverd worden. Wie het valsch gerucht onvrijwillig heelt helpen verspreiden weze nu ook zoo eerlijk het te helpen bestrijden of logen straffen. Aal»t.- Pnuselijke /oua* ven. Zondag namiddag werd ter Groote Feestzaal des stadhuizes alhier, door den E. H. De Ridder, Onderpastoor en Aalmoezenier der Troepskinderen- school, aan de nog levende Pauselijke Zouaven der Stad en Arrondissement Aalst,een herinnerings-eereteeken belian- digd hen door Z. H. Leo XIII geschon ken. Het spijt ons die plechtigheid niet te hebben kunnen bijwonen, daar er geene de minste ruchtbaarheid werd aan gege ven. Des avonds, ten lokale van den Katholieken Werkmanskring, hebben wij eenige oudzouaven ontmoet en hoorden wij er het eerste woord over Het spijt door 't Fondsenblad uitgedrukt, namelijk, dat geen enkel stedelijk blad er een woordje over repte, raakt ons dus niet. Als men het blad Paris-Bruxelles gelooven mag, zou de koning-souverein voor het Tanganika-meer twee kanon- neerbooten hebben aangekocht, en voor dc aanstaande Belgische vloot eenen kruiser die 5 milliocn Die kruiser is bestemd om Brussel-zeehaven te verde digen. De dagbladen van Brussel hebben gemeld dat een ofllcier, die aan eene on geneesbare ziekte leed, zich in een bad van het hospitaal heeft door den kop geschotén. De Patriole meldt nu dat die officier, welke boekhouder was in een artillerieregiment, een aanzienlijk tekort in zijne kas laat. Zou dat misschien de ongeneesbare ziekte geweest zijn Zijn lijk is vrijdag morgend ten 7 ure, zonder militaire eer begraven. De politie der hoofdstad heeft eenen persoon aangehouden, die te Parijs een agentschap voor weddingen had ingericht en in verschillige steden ook van België eene menigte slachtoffers had gemaakt De gezamenlijke bedriegerijen bedragen 150 tot 200,000 fr. Hij deed meer dan voor 350,000 fr. zaken. Eene zonderlinge werkstaking heeft dinsdag de vischmarkt te Brussel in op schudding gebracht. I)e verkoopers in 't klein weigerden aan de mijn te koopen, ten teeken van protestatie tegen een al te streng ordereglement. Dreigbrief. Zaterdag morgend ontving de'heer Goffael,wonende Gauclie- retstraat, 101, te Schaarbeek, bij de eerste brieven-uitdeeling, eenen verzegel den omslag, eenen briel bevattende in drukletters geschreven en van den vol genden inhoud Brussel, 18 November 1892. Burger Goffael, Het uitvoerend komiteit heeft u aange wezen om - gerecht - te worden. Wij hebben u reeds twee verwittingen gege ven, waarvan de laatste gisteren middag. Welhaast zullen wij den beslissenden slag slaan Pas dus op. Gij weet dat wij de - verklikkers niet vreezen. Oog voor oog, tand voor tand. Het uitvoerend komiteit. (Hier twee gekmiste degens). 1 Co in on dynamiet. De nacht te voren inderdaad, hoorde de agent Jolly verscheidene opeenvol gende ontploffingen inde Gaucheretstraat. Hij liep toe met den revolver inde hand. Te midden der straat stond de heer Goffael, geheel verward. Hij wees den agent een rookend pak aan da! nog op den dorpel zijner deur lag en verhaalde wat kwam te gebeuren. De agent nam het pak zeer voorzichtig op en droeg het naar het politiebureel. Het pak bevatte de overblijfsels van drie groote afgeschoten vuurpijlen, die de ontploffingen hadden teweeggebracht. In denzelfden omslag lagen twee blik ken buizen, dicht gesondeerd. Wat zij bevatten weet men nog niet men zal het onderzoeken. Reeds in Mei laatst had eene ontplof fing plaats in den kelder van den heer Goffael, die nogal erge schade aanrichtte. Het bedreigde huis werdt bijzonder bewaakt. De heer Goffael vermoedt dat eene vraakneming in 't spel is. Poging tot moedermoord. Een 25 jarige kerel, had eene hevige ruzie ge had met zijnen vader, een herbergier uit de Paleizenstraat, te Schaarbeek, omdat de ouders weigerden hem geld te geven. Toen hij zijne goesting niet kreeg, ging hij de herbergkamer in, waar zijne moe der met kalanten aan 't spreken was. Deze ook weigerde hem geld te geven. Op die weigering sprong hij de oude vrouw te lijf, wierp haar op den grond en hield haar zoo met de handan om de keel vast, ten einde haar te verwurgen. De andere personen poogden de moeder uit zijne handen te verlossen, doch zy ge lukten er niet in vóór dat twee agenten hen ter hulp kwamen. Het was hoog tijd. Eenige oogenblikken later en het ware met de oude vrouw gedaan geweest. In het gevecht heeft de slechte zoon de arme vrouw eenen vinger afgebeten. Wees dan al huisbaas. De eigenaar van een huis te Etterheek, die de eerste verdieping van dat huis bewoont en de andere gedeelten in perceelen ver huurt, stond zaterdag niet weinig te zien, toen hij bij zync thuiskomst de deur zijner kamer toegenageld vond. Hij vroeg hierover uitleg aan de huur ster van de benedenvertrekken, en deze zegde dat de huurders ondereen besloten hadden hem te doen verhuizen. Men had inderdaad voor de vensters van zijne kamers eenen huurbrief opge hangen. De arme hjisbaas heeft bij de politie eene klacht ingediend. Geheimzinnige zaak.Dezer dagen vond men te Borgerhout eenen man op de vesting liggen, met wonden, die hem veel bloed deden verliezen. De gendarmerie werd verwittigd en de man naar het St-Eramusgasthuis gebracht. Bij ondervraging verklaarde hij te zijn: Pieter Kroes, leurder, wonende te Osscn- drecht Aan de dokken was hij door eenige mannen aangerand/geplunderd en mis handeld. Meer kon hij, ten gevolge van kracht- verlies, niet zeggen ook verzocht hij het vervolg zijner ondervraging tot den vol genden dag uit te stellen. Toen men den dag nadien xerug kwam was de man dood. De geneesheer ver klaart dat hij gestorven is ten gevolge van inwendige wonden. Vergiftiging te Gheel.— Mad.V..., had in september laatstleden, bij onacht zaamheid, eene flesch, waarin zich een weinig acide phénique bevond, in de achterkeuken geplaatst. Een der zinneloozen, die bij haar inwo nen, zekere Van Daele, had de flesch ge nomen en van den inhoud gedronken.Een half uur daarna overleed hij in de hevig ste pijnen. Mad. V... moest zaterdag voor dit feit voor de boetstraffelijke rechtbank van Turnhout verschijnen onder de beschul diging van onvrijwiligen doodslag, door onvoorzichtigheid gepleegd. M. Alois Dierickx, advokaat te Ant werpen en provinciaal raadslid pleitte met veel talent ten voordeele der betichte die, zoo het schijnt, de meeste zorg droeg voor do ongelukkige zieken, welke haar worden toevertrouwd. Mad. V... werd voorwaardelijk ver oordeeld tot 26 fr. boete. Zij gaat tegen dit vonnis in beroep, De pogingen tot ontriggeling op den Franschen Noorderspoorweg worden met duivelachtige hardnekkigheid voortgezet. Men heeft thans voor de tweede maal op het grondgebied van Fontaine Valmont, de riggels losgemaakt gevonden doch de misdadigers hadden, om te beletten dat men het zien zou, d9 bouten vervangen door zwartgemaakte peeën. Het is telkens tegen den trein 33ibis, dat de aanslagen gericht zyn, namelijk tegen den express, die rond 2 1/2 ure 's morgens uit Parijs te Charleroi aankomt. Onder eenen rotsblok verpletterd. M. Farcy.die tijdens de laatste Kamer- kiezing liberaal kandidaat was, reed met zijne vrouw en een koetsier over den weg van Hoei naar Vinalmont. Die weg loopt tusschen overhangende rotsblokken en eene beek. Naar het schijnt had M. Farcy reeds meermaals do aandacht der overheden geroepen op het gevaar, dat die overhan gende rotsen opleverden en Dij zelf moest het eerste slachtoffer zijn. Op het oogenblik dat hy de rotsen van Statte voorbijreed raakte er een der blok ken los, viel op het rijtuig, verbrijzelde dit en verpletterde M. Farcy. Hij bleef op den slag dood. De dame en vooral de koetsier werden erg gewond. De peerden door den schok verschrikt, rukten den voortrein van het rijtuig en holden er meè voort tot nabij de kerk, waar men hen tot staan kan brengen. De ontroering, door dit ongeluk teweeg gebracht is zeer groot. De oorzaak er van wordt toegeschreven aan den overvloe- digen regen der laatste weken. Later. De toestand van Mad. Farcy is betrekkelijk goed,maar men vreest voor hare verstandvermogens. De koetsier zal denkelijk zijne wonden niet overleven en is reeds van de HH. Sacramenten bediend. De eikels. Nooit zijn, van men- schen geheugen.de eikels zoo overvloedig geweest als dit jaar. Zij word on in de handel gemiddeld 2 fr. tot fr 250 de 100 kilogr. verkocht. Aan dien prijs echter hebben vele landbouwers ze liever te behouden, om ze als beestenvoeder te gebruiken. Voor de zwijnen vooral zyn zij een uitmuntend voedsel. Die voedingswijze echter, eens begon nen, moet volgehouden worden, anders zou het dier van dag tot dag zichtbaar vermageren. Ook zekere fabrikanten van suikery zullen er gebruik van maken. FRANKRIJK DynamietontploffingDe agenten der opzoekingsbrigaden hebben zondag een anarchist van duitschen oorsprong aangehouden, zekeren Fritz Puschel. Men vond in zijn bezit een aantal anarchisti sche brocheren. Hij weigerde zijne woning aan te duiden en zegde dat hij nu hier dan daar sliep. Hij verklaart gejene enkele inlichting te willen geven. Fritz Puschel is 31 jaar oud. Hij staat in betrekking met de anarchisten van Londen. Hy had die stad verlaten, eenige dagen voor de ontploffing in de rue des Bons Enfanls. Is nu Puschel zyn ware naam Dat weet men nog niet. De aangehoudene is ter beschikking gesteld van M. Athalin, onderzoeksrech ter. Het Panama-schandaal. Wy hebben zaterdag reeds de beschuldiging meegedeeld,welke de Cocarde in de zaak van Panama heeft uitgebracht tegen M. Floquet. Ziehier eigenlijk die beschuldi ging. Het gerucht loopt in de wandelgan gen der Kamer dat M. Delahaye heden of morgen het grootste parlementair incident zal veroorzaken; dat wij ooit gezien heb ben, en M. Floquet zal verplichten van zijnen zetel te komen om zich aan de tri buun te verdedigen. Ziehier wat M. Delahaye zal zeggen M. Floquet, was president van den Raad, de geheime fondsen waren uitge put, toen men in december 1888 vernam dat Boulanger zich kandidaat stelde te Parys. Er moest ten alle prijze geld zijn. M. Floquet wendde zich tot de Panamamaat schappij, die de melkkoei der parlemen tairen is. Zij weigerde. Het grootste gedeelte der leden van den bestuurraad waren erg boulangistisch gezind. M. Floquet drong aan het bestuur van Panama moest toegeven ofwel zou liet gouvernement de uitgifte zijner loten niet meer beschermen. M. Charles de Lesseps gaf toe. Hij gaf 300,000 fr. aan den president van den raad. M. Floquet zou de fondsen, die hij zoo behendig had weten te bekomen, heb ben gebruikt als volgt 100,000 fr. werden uitgegeven aan de candidatuur Jacques 100,000 fr. werden geschonken aan een morgendblad 100,000 fr. werden geschonken aan een avondblad. M. Delahaye heeft verklaard dat hy in die zaak niet wenscht tusschen te komen en het bericht der Cocarde geheel onjuist is. M. Floquet loochent stellig die beschul diging maar de Cocarde houdt ze niette min staande. AMERIKA. Landbouwbericht. Het jaarlijksch \erslag van het landbouwdepartement bestatigt, dat bijna 80 van den uitvoer van Amerikaansche produkten, die meer dan een milliard dollars bedraagt, land- bouwartikelen zijn. In het verslag wordt verder met inge nomenheid gewag gemaakt van de aan zienlijke inkrimping, die de katoenteelt in de Vereenigde Staten ondergaan heeft. De overmatige teelt, wordt in het verslag gezegd, strekte tot nadeel van de land bouwers. Er wordt gewezen op de groote ver meerdering in den invoer van ruw katoen aan welke de Amerikaansche fabrikanten behoefte hebben, dewyl de Amerikaan sche katoen eenige kenmerkende eigen schappen mist, die de vreemde bezit. Ten einde dien invoer echter onnoodig te maken, voornamelijk dien van Egyp- tischen katoen,zullen er proeven genomen worden met het aanplanten van inland- sche katoensoorten,in staat die uit Egypte volkomen te vervangen. Vrouwen emancipatie. De dames van Montana hebben niet voor hare zusters van Wyoming willen onder doen. Hebben deze laatste eene vrouw tot vrederechter gekozen, dan hebben de an dere thans het genoegen eene der haren, juffrouw Ella Knowles, meesteresse in de rechten, tot den hoogen post van advo caat-generaal bij het hoogste gerechtshof van den Staat verheven te zien. Hoe die dwaasheden zullen uitvallen, zal de ondervinding moeten leeren. Zeker is het, dat de Nieuwe Wereld, hoewel zij voor de beschaving 400 jaar oud is ge worden, haar naam weer begint te ver dienen. Een borstbeeld in steenkool. Men is er dezer dagen in gelukt uit eene koolmijn van Pennsylvanië eenen blok steenkool op te halen, die omtrent 5080 kilogrammen weegt. Een beeldhouwer zal uit dien blok een reusachtig borstbeeld kappen von M. Cle veland, 't welk een der groote attracti ons der wereldtentoonstelling van Chi cago zal worden. Men weet niet wie het beeld zal maken, maar het comiteit der wereldtentoonstel ling heeft besloten een beroemd beeldhou wer te kiezen. KEKKELIJKE-STATEN. In het Vaticaan. De houding der meerderheid ln de Hongaarsche Kamer, in de kwestie der burgelijke huwelijken heeft, volgens een bericht uit Rome, een pijnlijken indruk gemaakt in 't Vaticaan. In de omgeving des Pauzen gelooft men dat een Culturkampf onvermijdelijk is. Hooggeplaatste leden van de Hongaar sche geestelijkheid en der katholieke partij worden te Rome verwacht. Icteom te Indien. Vurig verlangen naar zakdoeken. Toen vorst Leopold van Dessau te Bern- burg over de Staalbrug ging, zag hij eenen straatjongen met eenen vuilen neus staan. - Jongen, veeg uwen neus af, riep hij hem toe. - Ik heb geenen zakdoek, - hernam deze. Leopold taste in den zak en gaf hem eenen gulden met de woorden Daar, koop er nu een Den volgenden dag, toen de vorst weer over de brug ging, stond er eene menigtestraatjongens, die op hunne vuile neuzen wezen, allen in de hoop eenen gulden te krijgen maar de vorst ging glimlachend voorbij.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2