Iwein van Aalst. Een en ander. LANDBOUW. Aalst. Botermerkt. TWEEDE OPVOERING Iwein van Aalst. - Allerhande nieuws. jonge Congelezen in België onschatbare diensten aan ons vaderland zal bewijzen. Het is schoon om zien hoe die arme veria tenen der natuur zich met buitengewone wilskracht op het werk toeleggen, en na twee of drie jaren gemakkelijk mogen gelijk gesteld worden aan onze landgeno ten evenals die on beploegde landen der onuitgevorschte streken welke, na eenen malscben regen, eenen lommerrijken en weelderigen waklom ten toon spreiden. Het fransch, het vlaamseh, liet en- gelsch, de muziek, «le houding, de nauw keurigheid, de hoffelijkheid, niets is hen vreemd. Aan de meesters, en onder dezen, aan den stichter van 't werk, den eerw. heer Van Impe, komt vooral de eer van dien uitslag toe. Zijne uitmuntende opvoedingskunst, zijn schrandere waar nemingsgeest heeft kunnen onderscheiden wat die blinde en wilde naturen noodig hadden, op welke manier men ze stilaan die duizende gaven van het beschaafde leven moest doen betrachten. Er valt niet aan te twijfelen dat, wanneer het schei dingsuur zal slaan, meer dan een van die overzeesche beschermelingen door tast bare daden de erkentenis zal bewijzen welke hij heden aan den eersten den besten vrijwillig betoont. De menschlievende, edelmoedige en terzelfdertijd nuttige kant van dit werk is reeds in andere steden begrepen gewor den. Comiteiten zijn ingericht of op weg om ingesteld te worden te Dinant, Turn- Lout, enz. enz. ter bescherming en uit breiding van de opvoeding der Congolezen in België. Hier is geen spraak van politiek werk noch zelfs niet van eene bijtreding tot het kolonieaanleggen. Zij die aannemen dat de Congostreken ongezond zijn, dat de Belgen er niet mogen naartoe gaan, dat het klimaat doodelijk is. dat er geene toekomst is, enz. enz. diegenen zelf, zeggen wij, zouden hunne meewerking, aan het werk dat wij aanprijzen niet kunnen weigeren. Wij hebben inderdaad de zekere voordeden opgesomd welke het aan het land en aan de beschaving zal verschaffen. Wij hebben nog het nadeel noch de teleurstellingen ontdekt die het zou kunnen voortbrengen. Ook, wij hopen dat, in geval een comiteit van opvoeding der jonge Congolezen in België tot stand komt in onze stad, hetzelve de genegen heid van al de klassen der samenleving zal genieten. (Medegedeeld.) Congo. Verschillige tijdingen. De Mouvement gêoyraphique meldt dat de expeditie van Van Kerckhove zich te Lado, aan den Nijl bevindt. Hij wacht daar onderrichtingen.KapiteinChristiaens gaat zich met eene karavaan bij item aan sluiten. Zeven honderd soldaten, in Abyssinië aangeworven, zijn te Boma aangekomen, om in dienst te treden van den Congo- staat zij worden afgericht en zullen denkelijk de expeditie Van Kerckhoven gaan versterken. Tc Matadi zijn 500 Chinccschc arbci ders aangekomen voor de spoorwcgwer- ken. Kapitein Jacques, van de Anti-Slaver- nij-Vereeniging, telegrafeerde uit Albert ville aan het Tanganika-meer, dat hij in augusti door Arabieren werd aangevallen. Hij vraagt versterking. Uit dit laatste bericht blijkt dus dat de overdreven tijdingen uit de Tanganika- streek,- als zouden de anti-slavernij-expe- dilies, Jacques, Joubert en Bia vernield en vermoord wezen, onwaar zijn doch dat de toestand dezer zeer bedenkelijk is, mag men voorzeker aanschouwen. M. Pauwels, die te Antwerpen de jobs tijdingen over de anti-slavcrnij-expedities heeft verspreid, wordt hierdoor te recht- ge wezen. Oiit* leger. Ziehier getrokken uit een bijvoegsel over het Belgisch leger- konting< nt, hoe sterk ons leger landver- dedigers is op 1 november 1892. Werkdadig leger, vrijwilligers: 12,468 mannen de negen klassen van 1885 tot 1893 93,156 mannen. Totaal der manschappen van het werk dadig leger, 105,624. Reserve negende en tiende klassen 21,416 mannentotaal der elfde, twaalfde en dertiende klassen 30,243 mannen in het geheel51,739 reserve mannen. Indien men de getrouwde soldaten van de drie laatste kontingenten afrekent, dan komt men tot een algemeen effectief van 140,521 mannen. Dat kan er nog aldoor vooreen landeke dat maar eenen voorschoot groot is, gelijk het onze. En toch is generaal Brialmont niet tevreden. De oogst bedreigd. Men schrijft uit Opwijck aan een blad van Brussel, dat inen op de koornvelden sedert eenigen tijd kleine larven ontdekt, die uit «len grond schijnen te komen en de jonge tarwe aantasten. Deze larven doorboren de jonge planten en doen deze na eenige dagen sterven. De landbouwers hebben reeds vruchte loos verschilligo middelen ter bestrijding der kwaal aangewend. Men vreest dat die larven, wanneer men ze niet in tijds kan vernietigen, den oogst zullen bedreigen. Gebrek aan Boter. In het dorp Bovenknijpe (Friesland; waar groote veeboeren wonenen veeteelt de hoofdbron van het bestaan uitmaakt,is gebrek aan... boter, terwijl er melk in overvloed is. Alle boeren leveren deze aan de boterfa- briek, zoodat de boeren zelfs de boter aan die thbriek moeten koopen aan 80 cents het pond. De burgerij moet ook van de fabriek koopen tegen dien prijs, terwijl de boer- enboter in andere dorpen 65 cents per pond kost. Rechterliik Uronijk. Vervolgde socialisten. De vervol gingen tegen de personen, die tijdens de plechtige opening der Kamers den Koning beleedigden, zijn gegrond op artikel 1 dei- wet van 6 april 1847, luidende dat hij, die in openbare plaatsen of vergaderingen door redevoeringen, geroep, bedreigingen zich plichtig maakt aan beleediging van den persoon des Konings, gestraft zal worden met eene gevangenis van 6 maan den tot 3 jaren en eene boete van 300 lot 3000 fr. De eerste betichte Schenk van Gent, die een pak kleine stukjes papier naar den koning wierp met het opschriftAlge meen stemrecht. Men weet dat dit pak den Koning in het gelaat trof. De twee anderen zijn beticht op den doortocht van den koning bezongen te hebben Vice la république A bas le }'oi cation De mijn aan de mijnwerker. De korrektionneele reohlbank van Bergen heelt zaterdag uitspraak gedaan in deze geruchtmakende zaak. De notaris Carez, voor wien de akte van samenstelling der maatschappij verleden werd, is vrijge sproken De heer Delattre, ingenieur en bestuur der der mijn is, wegens schriftverval- sching het gebruik maken van (len naam van Bastien, ondanks zijn verbod veroordeeld tot vier maanden gevang en 100 fr. boet. De socialisten Marville.Roger.Fauviaux Dendal, Brcnez en Delbauw ieder tot 200 fr. boet, wegens a ft roggel a rij. l)e veroordeeling is voorwaardelijk voor degenen onder deze laatsten, die nog geene veroordeelingen hebben ondergaan, in elk geval niet voor Fauviaux, reeds vroeger veroordeeld voor zijne vrouw te slaan en voor openbare onzedelijkheid, en die niettemin een kopstuk der socialis ten blijft in het centrum. Ziedaar het einde van de Mijn aan de mijnwerkers, waarvan de werklieden, zoolang het spel heeft geduurd, geen loon hebben ontvangen. Sterfgevallen. Kardinaal Lavigerie. Zaterdag, om 1 ure 's morgens, is kardinaal Lavigerie, aarts-bisschop van Carthago, leider der krislene zondingen en der be schaving in Midden-Afrika, ten gevolge van eenen blocdopdrang naar de hersens, in den ouderdom van 67 jaar overleden te Sint-Eugene, in do nabijheid der kerk van 0. L. Vrouw van Afrika. Niets deed dit schielijk overlijden voor zien, dat de omgeving van den Kardinaal in verslagenheid heeft gedompeld. Mgr. Lavigerie stond vrijdag morgen op naar gewoonte en begaf zicli tot zijne gewone bezigheden, doch oin 10 ure gevoelde hij zich vermoeid en ging naar zijn bed. Zijn toesland verslechtte van uur tot uur en oin 1 ure 's morgens gaf hij den geest. In zijno laatste oogeriblikken had hij alle bewustzijn verloren. Aan zijn sterf bed bevonden zich Mgr. Dusper, aarts bisschop van Damas, Mgr. Livinhac, be stuurder der Afrikaansche zendingen, verscheidene andere hooge geestelijken, alsook zijn biechtvader. Z. Em. zal te Carthago begraven wor den in het graf dat hij zelve doen maken en gewijd heeft. Kardinaal Lavigerie werd geboren den 31 Oktober 1825 en bereidde zich al vroeg tot het priesterschap. Na zijne wijding werd hij leeraar benoemd in het gesticht der Karmelieten te Parijs en later in He Sorbonne. In 1863 werd hij bisschop van Nancy benoemd. Weldra moest echter een breedere werkkring voor liern geopend worden. Den 27 Maart 1867 werd Mgr. Lavigerie, op voorstel van het Fransch gouverue- ment tot den aartsbisschoppelijken zetel van Algiers verheven. Als onvermoeibare apostel doorliep bij zijn uitgestrekt bis dom, slichtte overal nieuwe kerken en zond missionnarissen. Hij werd opvolgenlijk primaat van Afrika, apostolischen delegaat van Sou dan, Sahara en Midden-Afrika benoemd. Den 27 Maart 1882 werd de onvermoei bare geloofsprcdiker, door Leo XIII kar dinaal benoemd met den titel van St-Agnes builen de muren. Eindelijk be noemde Hij hem aartsbisschop van Carthago. Zijne ondernemingen legen de slavernij heelt de oogen van de geheele beschaafde wereld op liern gevestigil. Men weet dat hij de eerste was die de Franschc katholieken aanraadde den regeeringsvorin der republiek aan te nemen, om alzoo eensgezind, aan de gods dienstige heropbeuring van Frankrijk te kunnen werken. Zatenlag 11. werden op onze Botermerkt, door den lieer Nelis, lid der provinciale gezomlheidscom missie en toezichter des gouvernements over de eetwaren,!S stalen boter genomen om onderzocht, of liever, gekeurd te worden. 12 Stalen werden goed en zuiver be vonden en 6 stalen zullen aan eene ver dere keuring of chemische ontleding onderworpen worden. De boter genomen van de klonten der volgende personen werd goed en zuiver bevonden 1. De Nil Clemencia, te Meldert. Kleer- haog. 2. Steenhaut Theresia, vrouw Jan Moens, te Meldert, Klcerliaeg. 3. De Smet Desideer, te Meldert,Nyvel. 4. Rorms-Van de Perre, te Moorsel, Statie. 5 De Swaef David, te Vlierzele, Siry- meersch. 6. Standaert Maria-Theresia, te Otter- gein, Plaats. 7. Veldeman August, te Berlaere, Dael. 8. Uyttersprot Frosina, te Wieze, Wol- vest raat. 9. Focquet Edward, te Vlierzele, Stry- meersch. 10. Canhoven Maria, vrouw Braeck- man, te Baevegem, Beneden. 11. De Bruyn Alfons, te Zonnegem, Hoeksken. 12. De Swaef Dom. te Erpe, Zevecote. De boter genomen van de klonten der volgende personen zal aan eene nadere keuring onderworpen worden 1Vermassen Sidonia, dochter Victor, te Vlierzele, wijk Hoeksken. 2. Vonck Franeiscus, te Moorsel,Groen straat. 3. De Landsheer Silvia, te Vleckem, Kattestraal. 4. Nimmcgeers Theodoor, te Zonnegem, Hoeksken. 5 De Clercq Delphina, te Oordegem. 6. Van der Eecken Karei-, Vlierzele, Hoeksken. De boter dezer zes personen zal dus nader onderzocht of gekeurd worden. Wij moeten doen bemerken dat deze verdere keuring nogtlians niet zeggen wil dat die boter slecht of vervalscht is ge worden. Die boter kan zoo goed zijn als die welke werd goedgekeurd. Door de schaarschheid van het veevoe der, wordt zoo wat van alles aan 't vee gegeven en hieruit komt het soms voort dat de boter eeno min of meer onnatuur lijke kleur en zoo wat vreemde sinaak heeft. Wij hopen den uitslag der verdere keu ring te kunnen meèdeelen. Er zijn lieden die het als een affront aanzien dat hunne boter gekeurd wordt. Wij denken dat ze in dwaling verkeeren. Wie zuivere boter ter merkt brengt, moet geen onderzoek vreezen. Gebeurt het dat hunne boter onderzocht wordt, ze wordt goed en zuiver bevonden en 't is eene eer voor hen. Alle eerlijke landbouwers hebben er be lang bij dat de botervervalschers ontdekt en gestraft worden, want door de ver- valsching moet eindelijk het vertrouwen der koopers verminderen, de goede faam onzer Vlaamsche boter totaal verdwijnen en, als natuurlijk gevolg.de prijzen dalen. 't Gaat al slecht genoeg met de land bouwnijverheid dat men het nog niet verslechte Zondag jl. werd alhier voor de tweede maal sedert 18S6, door 7 Land van Riem het geschiedkundig lyrisch drama - Iwein van Aalst opgevoerd. Een talrijk en uitgelezen publiek der Stad en omliggende Gemeenten vervulde onze Schouwburg zaal. Het is ons onmogelijk,gezien de weinige plaats waarover wij beschikken, het werk van den DrBauwens, breedvoerig te behan delen. Bemerken wij nogthans dat hel stuk zoowel op letterkundig als op too- neelkundig gebied onder alle opzichten hoogst verdienstelijk is en tot eere van den schrijver strekt. Het muziek gecomponneerd door M. Guslaaf Pape getuigt in 't algemeen van eene buiiengewone begaafdheid. Wilde M. Pape er zich op toeleggen, voorzeker zou hij meermaals den palm behalen en ware eene roemrijke toekomst hein verzekerd. Overheerlijke alleenzangen, majesiatische en indrukwekkende kooren en goed verzorgd orkest rijk aan harmonie,ziedaar in weinige woorden 't gewrocht des In-eren Pape beoordeeld. Ongeminderd eenige tijdrekenfouten of anachronismes mag het muzikaal gedeelte waarlijk een oprecht kunstjuweel genoemd worden. Roepen wij de aandacht op eenigen dezer tijdrekenfauten Vooreerst het bazuingeschal dat door den uitkijker op een der torens aangehe ven wordt, telkenmale een voornaam ridder den burcht nadert,gelijkt te veel aan de signalen onzer hedendaagsche Pom piers Ten tweedo.inde triomfmarsch van het 3* bedrijf schijnt ons die opkomst van muzikanten welke instrumenten van onzen tijd, (schuiftrompet, hoorn, tuba, enz.) bespelen hoogst berispelijk. Ook lietgene de bazuinen laten hooren gelijkt te veel aan 't geschal van de hedendaag sche klaroenen. Waarom dien quatuor op 't tooneel doen verschijnen, en kon men, indien noodig, het orkest er niet meè gelasten? Die beide anachronismes moeten onzes dunkens verdwijnen. Nu. het schijnt ons gemakkelijk, want het Landjuweel van dezen jare te Antwerpen, levert er over vloedige stof toe. En nu een woord over de eigenlijke opvoering. Algemeen is men van gevoelen dat het muzikale deel te veel werd verzorgd en dit te nadcele der tooneelkunst. I)e uit muntende gezangen bewezen het ten klaarste. Buiten een gering vergrijp, was het orkest volmaakt in alle zijne deelen en wij moeten hier eene warme hulde bren gen aan den bestuurder den heer F.-L. Van den Bogaerde. De tooneelinrichling was wel bezorgd ondanks de engheid der vertoonplaats. Jammer dat zekere heeren weèr hunne rol onvolledig of onvolmaakt kenden en begrepen. Eenigen spelen te los, of liever, houden zich niet ernstig genoeg in uitspraak en gebaren. Juffer Julia Verguit verdient eene eervolle melding zoowel over de uitmun tende vertolking van hare moeilijke rol als over hare zielroerende en begeeste rende gezangen. Buiten deze kleine bemerkingen ware de opvoering volmaakt geweest, en, wij maken ze enkel, om onze vrienden tot meer studie, tot meer iever en vlijt aan te zetten, opdat de twee volgende opvoerin gen, door hare onberispelijkheid,den reeds zoo welverdienden roem mogen vermeer deren welken 7 Land van Riem zoo eervol heeft weten te verwerven. Ten slotte zeggen wij dat het publiek te vrede is geweest en 't bewijs hiervan vinden wij in de geestdriftige toejuichin gen en handgeklap waarmeê onze zangers en tooneelspelers begroet werden. Schouwburg van /Aalst. VAN Op Zondag 11 December aanst., zal het Zang- Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 'T Land van Riemmet mede werking van juffer Julia Verguitvoor de 2® maal opvoeren, het geschiedkundig lyrisch drama IWEIN VAN AALST, door Doctor Is. Bauwens, muziek van toondichter Gustaaf Pape. Het drama speelt in 1128 het eerste bedrijf in de Ridderszaal van den Burcht van Aalst hef tweede in den Kerker van het slot van Folket bij Tliielt en het derde op den Buitenhof van het Kasteel van Aalst. - Orkest en Kooren (175 Uitvoer ders,) onder de leiding van M. F.-L. Vanden Bogaerde, Bestuurder der Konink lijke Harmonie. Nieuwe tooneclver- sieringen van M. Modeste De Met te. Kostumen van M. I)e Leu. Nieuwe pruiken van het huis W. Klinckonborg Prijzen der Plaatsen Yoorbehou- dene genummerde plaatsen, fr. 2,50 -> Beneden plaatsen fr. 2,00 Balcon fr. 1,00. Ingangkaarlen zijn te bekomen ten lokale des Gezelscliaps bij den heer R. HermansAlbort-Liénartstraat, tot den Zondag der Verlooning om 3 ure namid dag. De voorbehoudene genummerde plaatsen ten zelfde lokale tot daags vóór de vertooning. Bureel 4 1/2 ure. Gordijn 5 ure stipt. Wie een abonnement neemt op Den Denderbode voor 'l jaar 1893, zal hem ontvangen te rekenen van 1 Decem ber aanst. Annoacen bekendmaking van huis te huren, aanbeveling, te koop bieden van voorwerpen door geabonncerden inge zonden en die de vijf regels niet overlrei en worden gratis afgekondigd. Ei-emtxjilegrem. Op Zondag 1 December aanst. gaat de Katholieke Bekwaamheidskiezersbond dezer gemeen te, ter zaal des Gemeentehuizes, eene L.ui»t ei*i*i jkes Vertooning geven mei de medewerking der Faufaar- Maatschappij, Een blijspel - Geneesheer tegen dank,» een tooneelspel - De boer met zijne hesp, - zullen opgevoerd worden. Verder klucht- en andere liederen. Deze vertooning wordt gegeven ten voordeelc der Armen van de Gemeente. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene plaats, fr, 2.00 lc plaats fr. 1.00 2® plaats, fr. 0,50 Opening der zaal om 3 1/2 ure. Gordijn om 4 ure stipt. llaeltei*!. Een stoutmoedige diefstal met braak werd hier zondag lest rond half tien des avonds gepleegd ter hof>tede van M. De Brouwer, wonende nabij het Doq>. Drie dieven waarvan een vrouwenkleederen had aangetrokken bra ken in en bewezen door hunne doening dat zij den keer van 't huis goed kenden. Zij hebben de afwezigheid van den eenigen zoon des huizes afgewacht om hun schelmstuk ten uitvoer te brengen. M. De Brouwer en zijne vrouw waren reeds te bed alwaar zij verrast werden. Twee der dieven grepen hen bij de keel, terwijl de derde alles doorzocht en roofde wat te rooven viel. Eene som in geld, om trent 600 franks, eenige gouden juweelen met diamanten, enz. werden gestolen. Rond 10 ure (les avonds kwam dc zoon thuis, doch de schelmen waren reeds een halve uur te voren met hunnen buit ver dwenen. Wontergcm. Brandramp. De roem van Wontergem is verdwe nen. De schoone molen van de juffers Lauwers, de schoonste van 10 uren in de ronde is verleden maandag om 9 ure 's avonds afgebrand. De wind was nog al hevig. Op weinige stonden was alles in brand. Aan blusschen was er niet te den ken Rond middernacht had het vuur zijn werk reeds voltrokken. Er blijven nog slechts de muren over. Wanneer de as met de vier zeilen beneden vielen, was het een slag dat wel 5 uren in de ronde gehoord is. Men zou gezegd hebben dat het een vuurberg was wanneer de bran dende kolen van boven uitkwamen, bij zonderlijk als de molensteenen vielen. 70 Zakken rogge en veel kilos kempkoeken zijn er in gebleven. I)e schade wordt ge schat van 15 tot 20 duizend franken. Niets was verzekerd. Verders, geene on gelukken. Wacken. Het Stc-Cecilia's feest is hier luisterlijk gevierd geweest door De Vriendenkring, de katholieke muziekmaatschappij, onder leiding en bestuur van M. Kamiel Tydtgadt haren kundigen muziekmeester. Vele schoone stukjes zijn op meesterlijke wijze uitge voerd geweest. Des avonds was het ban ket in den Tap ofte Villa Rio Nono, het lokaal der maatschappij. Aangezet door de pleziertochtjes van den dag, wat verwarmd door de dampen van 't schui mend gerstennat, zijn er vele schoone toasten uitgesproken cn allen hadden den grootsten bijval. Daarna hebben felle schoone gemoedelijke zangers op aan doenlijke en vermakelijke wijze het ge zelschap vergast op eenige treffende liede kens, zoo aantrekkelijk schoon, dat daverend handgeklap en toejuichingen de zangers gedurig onderbrak! Onder hen hebben bijzonder «le heeren Kamiel Van Acker, Joseph Keirsbilck onJulienVan der Haeghen bijval gehad' Wanneer deze het laatste strolje van zijn aardig en kluchtig Ik ben von Sibberstein eindigde, ging een donderend bis bis op bij zoover dat de Cecilia's vriend, recht moest staan en herbeginnen. Met een woord luisterlijk, prachtig, aantrekkelijk men kan niet meer, een echt familie feestje. De gemoedelijkheid van dit feest heb ben de zangeressen der Congregatie, waarlijk jaloersch gemaakt en alras heb ben zij de hoofden saamgesloken om ook wat in dien zin te beleggen. Op hunne beurt hebben zij de kristelijke Euterpe, 't is te zeggen, S,0-Cecilia willen vieren. Maar dit is gebeurd na men het odi profunum vulgus had afgekondigd, het weg met de oningewijdden want een hulde ging ook gebracht worden, misschien zuldeaan de heidensche godinne Terpsichore. Wat echter aan de ooren is gekomen, is, dat zij eens goede en spaarzame huisvrouwen zullen zijn. Zij hebben getoond dat zij met bitter wei nig onkosten een feestje kunnen beleggen dat in aantrekkelijkheid en genoeglijkheid geenszins bij dit van het sterke geslacht afstak. Vele kunnen met weinig geld, is dit niet de hoofdhoedanigheid der goede huismoeder 1 Naar men zegt is het feestje opperbest gelukt, maar of er zal gelachen zijn, dat laat ik den lezer oordeelen. Vervalschte boter. Bij liet boteronderzoek te Gent van vrijdag laatst, heeft de politie niet min dan 1200 kilos boter aangeslagen. Als men dat wel inziet zou men wel haast geene boter op de markt meer dur ven koopen. In een gevecht, dat in de gemeente Hulste plaats had, heeft een dronkaard gepoogd den veldwachter met messteken te vennoordenDe moordenaar werd door den E. H. onderpastoor aangehouden en aan de gendarmerie overgeleverd. Men leest in 7 Handelsblad van Antwerpen Onze dievenkronijk is zeer uitgebreid, zoowel om het getal der| gepleegde feiten, als om de stoutmoedigheid waarmee de meesten werden gepleegd. Vooreerst maken wij melding van eenen diefstal, die plaats had ten huizo van M. Michiels, St Bernardussteenweg. De die ven maakten zich meester van twee loten van Luik 1874 en 1879, van 35 fr. in geld. een militair boekske op naam van Michiels en een trouwakte, alles gesloten in een blikken doos. Bij eenen inwoner der Melkmarkt stool men, bij middel van valsche sleutels, eene som van 70 fr. Een stoutmoedige diefstal had ook zondag avond tusschen 6 en 9 ure op de St-Jacobsmarkt plaats. In het huis nummer 53, niet verre van de St Annaslraat, is een merceriewinkel, gehouden door de weduwe M. Boven, woont Mej. H., die door werken en sparen het fortuintje verzameld heeft, waarvan zij nu leeft. Zondag avond nu. waren beide dames rond gezegd uur uit. Gedurende dien tijd zijn er dieven met valsche sleutels binnen gekomen. In den winkel braken zij eenen lessenaar open, doorzochten verder geheel het huis, openden alle kassen en schuiven cn maakten zich meester van alles wat weerde had. Ten nadcele van Mad. M. stolen zij 150 fr. in geld en voor 950 fr. in juweelen. In de vertrekken van Mej. H. stolen zij haar geheele fortuintje, bestaande uit stadsloten van Luik, Brussel, Antwerpen en andere weerden. Dat alles was in een ijzeren kofferken gesloten, dat zij ter plaatse zelf openbraken.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2