Zondag A December 1892. 10 centiemen per nummer. 17s,e Jaar N. 2729. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. Het Muntwezen. verschrikkelijke nacht. Gezondheidspolitie der Een en ander. DE DENDER-BODE ABONNEMENTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 4,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 34, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIE.YPRI.IS Per drukregel. Gewone 45 centiemen Ueklarnen fr. 4,00 Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. lleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiên uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden tot de Agencie [lavas, te Brussel,3-2, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse. Cuique suum. AALST, 3 DECEMBER IS92 Het Vaticoan en Rusland. De Matin maakt eenige merkweerdige bij zonderheden openbaar over de geschie denis der toenadering van Rusland tot het Vatikaan. Wij hebben het reeds in 't kort gemeld en geven de meèdeelingen van het parijsche blad hier nu volledig weer met het voorbehoud, dat zij vereischen. De eigenlijke aanleiding tot de toenade ring zou geweest zijn de bekeering van prinses Galitzine, eeredame van grootvor stin Sergius, tot het katholicism. Tegen zulk eene bekeering is in Rusland niets minder dan verbanning naar Siberië be dreigd. De prinses was echter zeer geliefd bij grootvorstin Sergius, die haren gemaal overhaalde de zaak barer eeredame zelf bij den czaar te bepleiten en de groot vorst gelukte daarin zoo goed, dat zijn keizerlijke broeder niet alleen alle straf voor prinses Galitzine voorkwam, maar dat deze zelfs niet aan het hof in ongenade viel en haren rang en weerdigheden mocht behouden, De eerste stap was gedaan, en sinds dien ontstond eene geheele reeks bespre kingen met den H. Stoel, die later in onderhandelingen overgingen, en waarin altijd volgens de Matin de nieuw- bekeerdeeene grooterol speelde. Zy kweet zich daarvan met zooveel tact, dat Rus land thans op vrij goeden voet met den Paus staat, wat niet weinig wil zeggen. De keuze des czaren van grootvorst Sergius als den gezant, die de gewichtige aanhangige vraagstukken met Leo XIII is gaan regelen, heeft ook veel beteekenis. De H. Vader vergeet degenen niet, die een dienst hebben bewezen aan de Katholieke Kerk, en grootvorst Sergius van zijn kant kan zeer beminnelijk zijn, wanneer hij het wil. Zonder een stellige voorzegging te durven uiten omtrent den afloop zijner zending, meent de Matin er den besten uitslag van te kunnen voorspellen. De Fransche bladen teekenen dees feit aan als eene overwinning voor het fransch-russisch en eene neèrlaag voor het drievoudig verbond. Londen,2 dec. Volgens den correspondent van den Daily Chronicle te Rome, maakt de Paus eene encycliek aan de oostersche Kerk gereed, om haar te verzoeken een einde te stellen aan het schisma, en het oppergezag der Kerk van Rome te erken nen. Om te voorkomen dat die encycliek eenen slechten indruk make op den czaar, heeft Z. H. zyn voornemen aan Z. M. doen kennen door bemiddeling van groot vorst Sergius die encycliek zou spoedig verschijnen. Ook zou de H. Vader met grootvorst Sergius gesproken hebben over de by- eenroeping van een europeesch congres, ter bespreking van de kwesties van Elzas-Lotharingen en bulgarië, dealge- meene ontwapening, vermindering van krijgs uitgaven, enz. Verledene week werd te Brussel het Congres van het Muntwezen geopend, dat geheel waarschijnlijk twee maanden zal duren. De vertegenwoordigers der verschil lende Staten zijn er ten getalle van 52, de geheimschrijvers van die afgeveerdig- den zijn daar niet bijgerekend. Die mannen moeten nu gedurig over goud en zilver spreken eene geheel moeilijke zaak, dit Muntwezen. Gelijk men weet, er zijn landen, lijk Engeland en Duitschland bij voorbeeld, die alles berekenen en vaststellen volgens de weerde van 't^owrf.Er zijn dan andere zoo de Vereenigde-Staten van Amerika en de vijf landen der I^tijnsche Vereeniging: Belgenland, Frankrijk, Zwitserland, Italië en Griekenland, die den dubbelen stan daard hebben goud en zilver. Doch hier ontspruit de moeilijkheid goud behoudt zijne weerde, zilver ver mindert gedurig. De wettelijke verhouding van 't zilver tot goud is van 1 tot 15 1/2, 't is te zeg gen dat 1 kilo goud de weerde heeft van 15 1/2 kilo zilverin de wezenlijkheid, door de weerdevermindering van t zilver, is de verhouding van 1 tot omtrent 25. Zoo is 1 kilo zilver 137 fr. weerd terwyl 1 kilo goud 3441 fr. doet. Ziet hoe aanzienlijk de trapsgewijze ver mindering gekomen is In 1885 was de weerde van 't zilver van 22 ten honderd gedaald; in 1890, van 25 tot 30 en nu is zij het van 35 °/0. Een stuk van 5 fr. doet t'onzent volgens de wet 5 fr., maar zijne wezenlijke weerde is 3 fr. 75 c. Begrijpt men de gevolgen van dien staat van zaken Dat brengt eene groote stoornis bij in de gemeenschap tusschen de verschillen de volkeren Is 't een land waar de dubbele stan daard van goud en zilver bestaat, het zil vergeld kan er binnen Is 't een land waar men uitsluitelijk 't goud als standaard aanneemt, het zilver en is er niet gangbaar aan de uitgegevene weerde. Hoe dien staat van zaken verhelpen «.pMton'. reounptaio.n ..r«n door Ro.Lni. outM, desielfs nftrigMMfc den wil der Vooriieliiglwd verijdeld- Ven Hosfou's rakende ptiinlrapen el.clitle bg, in .morde gevolgd do«r het ov.rUgftel bel Fr.n- sebe leger. Hun Keurig lol ie genoeg bekend. Bg bet einde on hel Jeer Idli n erd geen vijand meer bmnen BurUnd'. grenren gevonden. Eoropn'e ren vervuld. Met «le verijdeling der trotschc plannen des wereld- bestormers onWe.kt.n de lot dus verre »■»'«'«'- danc Polen als uit eenen droom, en keerden met be. „uw aan ileranders roeien lerug. De hem Iron, geblevenen waren ge.leelleigH uil bun vaderland gevlucbl. doel. keerden nu in beuel.e neier. hoewel de vlam des oorlogs nog aan de grenren woed- ^Onder de laatstgenoemden bevond rich ook de gra- vin P..:j mei hare beminnenswaardige dochter en een Hein gevolg van tedienden, om riet naar bare heed- 't Gemakkelijkste, zal men zeggen, is dat alle landen den enkelen standaard van 't goud aannemen oftewel den dubbelen goud en zilver. Jamaar, de vijf landen van 't latijnsche verbond hebben 4 milliards zilvergeld uit en zij deinzen achteruit voor het schielijk verlies, dat het hun zou berokkenen moest al dit geld ingetrokken en het zilver op de wezentlijke weerde heruitgegeven wor den. De enkele standaard en is dus nog niet onmiddelijk invoerbaar. De dubbele is 't nog veel min, want Engelanden Duitsch land en zullen goenzins uit liefde voor de andere staten, hun volle weerde hebben de goud verwisselen tegen het zoo gezon- kene zilver. Er zijn dus andere middels le zoeken. Verscheidene gedachten zijn opgewor pen geweest Ieder land heeft zijn bijzonder zilver geld, dat zou dienen voor het binnen- landsch vertier, en gebruikt bet gouden geld voor het wederlandsch verkeer. Men verhoogt de slaanrechten voor de bijzonderen, die zilver brengen naar de Munte, oftewel men schaffe geheel de wereld door die rechten om zilvergeld te slaan volkomen af. Ook werpt men een verdrag tusschen de zilvermijnen op om de voortbrengst te be perken. Nog andere ontwerpen zullen voor den dag komen, wie weet of er een aanveerd- baar zal gevonden wordendoor de beraad slagende afgeveordigden Men mag bijna zeker zijn dat de be schermende rechten, die in de Vereenigde- Staten geheven worden enom.zoo te zeggen de grenzen van dit uitgestrekte ameri- kaansch gebied sluiten voor de vreemde voortbrengselen,zullen aangeraakt worden in de besprekingen over de muntzaken. Immers, 't is op verzoek van de Ver eenigde-Staten dat het Congres te Brussel bijeenkomt. Zij hebben ook groot belang in den goeden gang van 't zilver. Zy bezitten trouwens de rijkste zilvermij nen. Zy, die meerdere verspreiding van dit metaal willen, komen eigenlijk zeg gen tot de Europeesehe Staten De weerde van't zilver daalt.De zaken verslechten voor die ware. Komt mij ter hulp in den nood. Draagt een deel van den last en laat ons te samen werken om de zaken weer goed te maken. Zou het iemand moeten verwonderen dat de opmerking zal komen Opent de tolboomen, die uwe grenzen gesloten hou den want wilt gij met genegenheid be handeld worden, toont u dier weerdig. (ingen in het graafschap N... te begeven. De herfat met zijne ongenaamheden, vooral in de noordcrlijke streken, met zijne korte koude regendagen, met zijne lange donkere naehten, had zich over de verlatene en woeste streken verspreid. Overal waren sporen van jammer en namelooze ellende te ontdekken onbegra- vene lijken en doode paarden die de wegen bedekten en de lucht verpestten van weleer gastvrije wonin gen was niets meer dan de puinhoopen over. Doch niet alleen met de gevolgen van eenen verwoestenden krijn hadden die gewesten te kampen. Wolven, roo- vers maakten de wegen onveilig. Polen's uitgestrekte bosschen hadden de laatstgenoemden zich tot de woonplaats en de uitvoering hunner misdadige oog merken uitgekozen. In deze wildernissen viel, na de uitgestane schriklooneelen van den oorlog, menigeen door het moordend sUal ecner woeste op roof en moord verhitte bende menig echtgenoot en huisvader menig veclbelovnnd jongeling, menig bloeiend meisje, vonden daar hun graf. Het gerucht daarvan was ook de gravin Ier oore gekomen en vervulde haar met schrik, want hare reis ging ook door deze bosschen. Alleen met hare doch ter en slechts weinig mannelijke geleiders werden zij aan het verschrikkelijkste toeval overgegeven. De eene vreeselijke mogelijkheid volgde de andere ge dachten op, en verwekte droevige voorgevoelen». Op eenen duisteren decemberdag rolde het rij tuig door deze verdachte streken, de zwakke ssheme- Ministerle van landbouw, nijver heid en openbare werken. HUISDIEREN. Omzendbrief van 22 November 1892 aan de Gouverneurs, betrekkelijk het inenten, om het snot, den worm en de pokziehle te bestatigen. Mijnheer de Gouverneur, Verscheidene malen heb ik uwe aan dacht geroepen op de moeielijkheid om de kenteekens (diagnostic) der pokziekte vast te stellen deze inoeièlijkheid heeft tot heden al de pogingen om die ziekte te voorkomen en te doen verdwijnen vruch teloos gemaakt. In mijnen omzendbrief van 2 juli verle den, zinspeelde ik op de toepassing der tubercidine van Koch, en drukte de mee ning uit dat het, binnen korten tijd, mo gelijk zou zyn de vergunning der schade- oosstellingen voor pokziekte aan zekere schikkingen van gezondheidspolitie te onderwerpen, welke deze noodlottige aandoening zouden kunnen doen verdwij nen, of te minsten, in zekere mate, de ontwikkeling ervan te keer te gaan. Het gebruik der tuberctdine. waarvan de inspuiting bij de pokzieke dieren eene hevige koortsachtige reactie voortbrengt, zou toelaten het bestaan der ziekte te be vestigen, zelfs wanneer zij korteling ont staan of volkomen afgezonderd is. Het ware dus gemakkelijk de pokzieke dieren van de gezonde te onderscheiden, en ge- volgentlijk geschikte middels aan te dui den om de pokziekte te doen verdwijnen. In afwachting dat deze maatregels ge nomen worden, heb ik beslist in de vee artsenijschool van den Staat eenen depot van tubercidine in te richten. Den lieer bestuurder der school zal, van heden af, deze stof leveren aan de veeartsen die ze vragen, tegen de geringe som van 20 cen tiemen per dosis, door den eigenaar der dieren te betalen. De verzending zal kosteloos gedaan worden. Bij iedere verzending zal eene onder richting gevoegd worden voor het gebruik der tubercidine, alsook een formulier waarbij aan de veeartsen zekere door hen op te geven inlichtingen gevraagd worden. Deze inlichtingen zullen aan mijn de partement dienstig zijn voor het nemen van bepaalde maatregels om de pokziekte uit te roeion. Do veearts zal ook de dieren kunnen inenten uit de stallen waar men het be staan der kwaal vreest. Wat aangaat het geen er moet gedaan worden mot de beesten waarbij do koortsachtige en ken merkende reactie zich vertoont, niets tot ring en de aanhoudend door sneeuw afgewisselde regen vereenigden zich, om haar eene der ongenaamste rei zen te doen maken. De duisternis der bosschen werd zelden afgewisseld door eene opene cn bewoonde streek. Reeds werd het donker. Een sterk huilende wind joeg door de hoornen en slingerden den ijskouden regen tegen de glazen van het rijtuig. Zoo reed met tol ongerustheid verder.daar de nacht reeds aangebroken en nog geen dak te was. Eindelijk schemerde aan de reizigers in de verte eene lichtstraal te gomoet, voor hen eene straal der hoop. Spoedig bereikten zij de plaats vanwaar dezelve kwam. Het was eene afzonderlijk gelegene armoedige herberg. De wagen stond stil. De waard met een terugstootend gelaat, ontving de aangekomenen met kruipende beleefdheid, en beklaagde zich hun geene met hunnen stand overeenkomstige bediening te kun nen verschaffen. Eene kleine kamer was al wat hij voor hen inrui men kon. Men betrok dezelve gaarne, ten einde niet genoodzaakt te zijn verde' voort te reizen en zich aan het steeds ruwer wordende weder bloot te stellen. Het verlrek bood weinig gemak aan, en de kleine omftek vergunde alleen de dames daarin plaats te nemen geen verblijf was er, waar de mannelijke bedienden in de nabijheid banner meesteressen blijven konden zij moesten zich met bet voorste gedeelte der woning ver genoegen. De gravin besloot daarom met hare dochter cn de kamenier den nacht te Wijven waken. Na met bedrukt gemoed het avondeten genuttigd te heb ben, hetgeen zij zich uit hunnen voorraad zeiven be reiden moesten, daar er in de herberg niets voorhan den was, zochten zy door gesprekken het akelige van den nacht te doen verminderen. Zelfs de herdenking aan het onaangename schenkt ons innerlijke vreugde, en zoo was het ook hier. Zij herinnerden zich roet af wisselende vreugde en weemoed menig tooneel hun ner vlucht uit het vaderland. Hun oponthoud te Petersburg, hunne terugreize en menige strcelende hoop voor de toekomst vervroolykte de niet te min nog heimelijk bevreesde reizigers. Reeds was het elf ure. Een scherpe wind drong door de spleten van een huis, dat, volgens de aldaar gewone manier, uit over elkander liggende en met mos gestopte planken bestond, en sloeg met geweldig gejaag tegen de lage vensters het licht brande duis ter en tegen de muren schenen dwaalgeesten te zwer ven. Doch opoedig week de inbceldingskracht voorde wezenlijkheid. Een hevige slag aan de huisdeur deed allen van schrik opstaan. Met tegenzin schikte zich de waard om voor dit oustuimig geklop le openen. Een jonge officier mei edele gelaatstrekken, in uni form en met onderscheidene orders versierd, die door den gcopenden mantel schitterend het oog vielen, trad snel en eemgzins verstoord in de naastbij gele gene kamer der verscbriktedames en verontschuldigde zich mtl eene bjne beleefdheid. Hij droeg pistolen en hiertoe verplicht den eigenaar ze van kant te maken doch de veeartsen zullen aandringen op de noodzakelijkheid deze dieren af te zonderen, hunne melk voor het gehruik te koken, de dieren voor de beenhouwery te bereiden, en in alle geval, ze streng van de voortteeling uit te slui ten de herbevolking der stallen met nieuwe dieren, zou maar mogen plaats hebben, nadat zij eene proef met lubercu- line onderstaan hebben. Wat Koch voor de luberculine gedaan heeft, russische geleerden deden het voor het snot en den worm. Met de gekweekte bacillen dezer ziekte, hebben zij eene ent stof met glycerine bereid, malleine ge naamd, welke bij kleine hoeveelheid in- gespuit onder het vel van oen peerd, van snot of worm aangedaan, eeno groote verhooging van temperatuur bij het dier verwekt, vergezeld van algemeene neer slachtigheid, versnelling van den polsslag jebrek aan eetlust, enz. deze reactie tornt niet bij het dier dat ziektevrij is. Ik ben gelukkig, mijnheer de Gouver neur, u te mogen berichten dat de veeart sen de malleine kunnen verkrijgen bij den heer bestuurder der veeartsenijschool, aan dezelfde voorwaarden als de lubercu line. Het zal dus in het toekomende gemak kelijk zyn de lange opsluiiing te vermij den van peerden bij welke het snot een verborgen karakter heeft. Het zal vol doende zijn dat de provincialen inspec teur veearts of den aangenomen veearts de inenting doe, met toelating van den eigenaar vanj het dier in geval van reactie, zal den inspecteur-veearts zon der uitstel het afmaken eischon van het dier, onder de voorwaarden van vergoeding bepaald in artikel 7, 2, van het reglement betrekkelijk het landbouw fonds, door het koninklijk besluit van 2 April laatstleden gewijzigd. Voor alle regelmatigheid, moet de vee arts, twee dagen te voren, den provin cialen inspecteur verwittigen van dag en uur der inenting, opdat dezen ambtenaar desnoods rekening kunne houden van de verhooging der lichaamswarmte door de inenting voortgebracht. De veeartsen die verlangen tubercidine of malleine te verkrijgen, zijn verzocht aan den bestuurder der veeartsenijschool aan te duiden het signalement van ieder dier (geslacht, ras, ouderdom, grootte klein, middelmatig of groot,) ten einde de dosis der te leveren entstoffen te kunnen Gelief, mijnheer de Gouverneur, zonder uitstel den inhoud van dezen omzendbrief mede te deelen aan de veeartsen, «aan de gemeentebesturen, alsook aan de land- bouw-genoolschappen uwer provincie. De Minister' van Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken. Leo De Bruyn. I*riiiM «Allaert. 't Is den 17 December dat Prins Albert vermoede- lyke troonopvolger, als onder-luitenant in dienst zal treden in 't regiment grena diers. Graaf d'Oultremont, onder-luitenant by de grenadiers, die het 1* gidsen-regiment verliet oin ordonnancie-oflicier van wijlen Prins Boude wijn te worden, zal nu dit ambt vervullen bij Prins Albert. Do plechtigheid der eedaflegging van het vaandel voor liet front van het regi ment zal plaats hebben in den voormiddag en bijgewoond worden door IIH. MM. den koning en de koningin, HH. KK. HH.den graaf en de gravin van Vlaanderen, do princesscn Clementina, Hendrika cn Jose- phina, den prins Hohenzollern-Sigmarin gen, broeder der gravin van Vlaanderen en een talrijk en schitterend gevolg. 's Avonds zal er den nieuwen onder luitenant een banket in de mess der otli- cieren «aangeboden worden 's anderdaags 's avonds ontvangt de Graaf van Vlaande ren op zijne beurt al de ollicieren van het regiment aan zijne tafel. De jonge Prins heeft, zooals gekend is, een levendig en meëdeelzaam karakter,en was ook meer populair in de militaire school dan zijn stiller en meer terughou dender broeder, 't Is een kameraad en met vreugde zijn dan ook al de gezellen zijner promotie hem Maandag een prach tig album, bevattende hunne potretten, gaan aanbieden. En als goed kameraad heeft Prins Albert besloten zijne schoolmakkers to bedanken door een groot banket, w.aarop «allen uitgenoodigd zijn en dat plaats zal hebben in het paleis zijns vaders. Oefeningen «Ier Burger- wnclit. M. de Burlet heef'l een besluit genomen ter bekrachtiging van het nieuw reglement op de oefeningen der burgerwacht. Door dit reglement worden de oefenin gen der burgerwacht, evenals die des legers, vereenvoudigd, zoodat de ingewik kelde bevelen en de verouderde bewegin gen worden afgeschaft. In sommige steden, waar de burger wacht veel iever toont, maakt men het haar lastig door onmogelijke oefeningen. De m«oatregel van M. de Burlet, die eenmaking van dienst voor heel het land voorschrijft, is goed genomen. De gedwongen militairendienst is een geva«ar voorde huidige samenleving voor al in de tijden welke wy beleven. Bij de aankomst der inilicianen tc Roubaix schreeuwden verscheidene van hen Leve de anarchie Dood aan do ofli- oieren!.... En dat volkske gaat mende wapens laten handteeren. 't Zoii gcrus- tellend wezen moest den gedwongen soldatendienst ingevoerd worden! sabel. Spoedig werd het gesprek aangeknoopt. Hij was de overste van Wdie, hoewel een Pool zijnde, reeds vroeger in russische dienst was, met braafheid en zijnen eed getrouw, den keizelijken veld tocht voor de algemeene zaak mede gemaakt, in den zalven uitgemunt en de helooning zijner verdiensten en goedkeuring van den monark verworven had. In de nabijheid zijner geboorteplaats zijnde, wilde hij zijn vader, die. hoewel niet gelijk hij gezind zijnde, echter aan zijn kinderlijk hart dierbaar was, bezoeken, en verwijderde zich na gekregen verlof, voor ecnigen tijd van het leger. Ook had hij. om zich naar de in de nabijheid zijnde goederen zijus vaders te begeven, met geleidde van eeuen bediende, te paard door dit boseh moeten rij den. was doordc duisternis van den gewonen weg af geraakt, door roovers overvallen en zijn knecht dood geschoten geworden. Hij zelf ontkwam ben, door de duisternis des nachts beschermd, door dc vlucht. Paarden cn bagaadje wa ren geroofd. Hij vluehllc te voet, op onzekere wegen in het bosch, lot dat hem dc schemering van het licht, jat nog in de kamer der gravin brandde, tot aan dit verblijf voerde. Hoewel de gravinn- n hem de hartelijkste deelne ming betuigden, en den schrik van het doorgestane gevaar uit zijne gedachten poogden te verbannen, moesten zij evenwel bekennen, dal de aankomst van den jongen beidbafligtn man haar niet ongelegen, en in haren eigenen vreeselijken toestand van groot nut wezen kon. Intosscben verbood de welvoegelijkbcid het nachtelijk te samen zyu en de jonge officier moest zich naar bet bovenste gedeelte der woning begeven. Dan niettegenstaande het moedig besluit van dedarocs om des nachts alleen op te blijven, scheen de slaap deszelfs rechten te doen gelden. De officier groette de dames en beloofde den volgenden morgen vroeg haar geleider te zijn. Men scheidde tamelijk gerust gesteld van elkander. Eene ladder tegen bol luik van den zol der geplaatst, voerde deu door vermoeienis en levens gevaar afgemalleu jongeling naar zijne slaapplaats. Voorzichtig geworden zijnde door de ondervinding, laadde h|j zijne pistolen en lag de scherp geslepenc sabel aan zijne zijde, tevens bet valluik van binnen grendelende en bet licht latende branden. Een ellendig bed verstrekte hem tot rustplaats, ech ter sluimerde bij spoedig in en viel in eenen diepen slaap. Onrustige cn beangstigende droomen verhitten zijne verbeelding. Zoo mocslen eenige uren verstreken zijn, toen een luid geraas en angslgeschrri bet oor van den ingesla- den officier Irof. Hij ontwaakte. Dc beangstigingeu des drooms waren in werkelijkheid overgegaan. Hoovers waren door dc hulp vau den met hen in verstandhou ding staanden waard biunrn gedrongen. Plotselings was alles overrompeld. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1892 | | pagina 1