üelooging voor liet Algemeen Stemrecht te Antwerpen. TWEEDE OPVOERING Iwein van Aalst. Allerhande nieuws. Is het eene soort van tooverkracht, welke het water op die ongelukkigen uit werkt Die zinsverbijstering, door het mis bruik van sterken drank veroorzaakt, is toch zeker zoo algemeen niet. Op de achthonderd zinneloozen, welke in veertien maanden tijds in het asile de Vitte Evrurd werden opgeno men, telde men er twee honderd-veertig welke door het onmatig drinken daarheen werden gevoerd. In 1870 waren er in 't hospitaal S,e- Anne, te Parijs, 27 ten honderd krankzin nigen door alcoolism Verschrikkelijke statistiek Goud en zilver. De meeste goudvoortbrengende landen zijn De Ver- eenigde Staten, 172 miljoen; Australië, 127 miljoen; Rusland 117 miljoen; de Zuid-Afrikaansche Republiek, 69 miljoen; de Engelsche bezittingen in Afrika en Azië, 48 miljoen; China,27 railjoen;Nieuw Zeeland, 19 miljoen. De landen waar het meest zilver ge vonden wordt zijnDe Vereenigde Staten waarvan de ophrengst 390 miljoen be draagt, Mexico, 271 miljoen; Bolivië, 80 miljoen; en Duitschland, 69 miljoen. Vervolgens komt Chili met 15 miljoen, Spanje en Frankrijk, elk met 11 miljoen, midden Amerika en Engelsch Gyana, elk met 10 miljoen en eindelijk China, met 9 miljoen. FmitentoonstelliDg van Zondag 27 November 1892. Bekroonde Verzamelingen van 25 beste peersoorten. 1® Prijs M. De Clippele en M. Monfils 1. Josephine de Malines id. 2. Passe Colmar id. 3. Beurré Diel id. 4. Comtede Flandre id. 5. Bergamoite Esperen id. 6. Besi de Chaumontel id. 7. Olivier des serres id. 8. Beurré Six ld. 9. Beurré d'Hardenpout (Glou imorceau) id. 10. Nouvelle Fulvie (Grégoire id. 11. Doyenné d'hiver id. 12. Marie Guisse id. M. De Clippele 13. Doyenné d'Alenfon 14. St-Gerinain 15. Beurré de Naghin 16. Besi St-Vaast 17. Suzette de Bavay 18 Duchesse d'Angoulème 19. Zephyrin Grégoire 20. Bergamotte Hertrick 21. Poire de Curé 22. Madame Elisa 23. Grande Bretagne 24. Bré Delfosse 25. Prince Albert AI. Alonfils. 13. Armand Morel. 14. Jules d Airolles. J5. Jean De Witte. 16. Bonneserre de St-Denis. 17. Beurré Dumont. 18. Louis Torfs. 19. R!® Wolters. 20. Broompark. 21. Soeur Grégoire. 22. Beurré Dubuisson. 23. Nouvelle Aglaé. 24Souvenir de l'Evèque, 25. Triomphe de Jodoigne. De twaalf eerstgenoemde soorten wa ren in beide verzamelingen te vinden 't zijn immers onze fijnste en meest ge kende winterfruiten. Eenige te weinig ge kende nieuwigheden uit de verzameling van den Heer Monfils hebben hem in de oogen van de jury, op gelijken rang ge bracht met M. De Clippele die, in 't ge wicht der vruchten .overigens verre boven lag. Wij laten hier de namen volgen van twee verzamelingen boomgaardappelen van groole verdienste 1. Verzameling van 6 boomgaardappe- voorgesteld door M. De Clercq van Nieu- werkerken (buiten pryskamp als lid van de jury.) 1. Reinette grise 2. Belle fleur S. Court pendu 4. Court pendu francais 5. Berglander (Belle fille normande) 6. Reine des reineltes. 2. 6 boomgaardappelen voorgesteld door M. H. Haelterman, van Oultre 1° Court-pendu, 2° Jacques Lebel, 3° Rambour d'Autonme (Zomerstreping of groote belle-fleur,) 4° Belle-fleur de Bra bant, 5° Reinetle grise, 6° Belle fille Nor- mande (Berlanderi. H. De Bie-Appelmans. Maandag avond heeft de betooging plaats gehad, ingericht door de vooruit strevende en socialistische kringen van Antwerpen Borgerhout, Berchein en Ho boken, ten voordeele van het algemeen stemrecht. 't Was goed weder en daarbij maandag dat werkte de manifestatie in de hand, en er was dan ook veel volk op de been. Terwijl de manifeesleerders zich vereenig- den op de Gemeenteplaats, vergaderde M de burgemeester aan zijne tafel de pro- gressistische leden der Kamer. MM. Jan- son, Eug. Robert. Richald, Lambioite, Carpenlier, Hanrez, Jeanne, Brocquet en Houzean de Lehaie, MFéron had zich laten verontschuldigen. De vlaamsche burgemeester, omringd door waalsclie woelgeesten Dat is nog al beduidend. Ten 8 ure kwam M. de burgemeester naar het stadhuis, alwaar hij in zijn ka binet de manifestatie afwachtte, omringd door de raadsheeren Vandc Walle, Groes- ser. Van Kuyck, Cupérus en Tonnelier. 1 Ondertusscben was de stoet van de Gemeenteplaats vertrokken, drie muziek korpsen speelden de Marseillaise en het Ungediert afgewisseld door par redou- j bles. Meestal roode en blauwe vlaggen, doch bovenal roode. Heel vaderlandslievend of beter gezegd omgekeerd Transparanten in overvloed, om een staaltje te geven van den geest der mani- festeerders, halen wij aan Krijgen mij het stemrecht niet Dan gebruiken wij dynamiet. En het volgende Gisteren vroegen wij. Vandaag eischen wij, Morgen t i Daar zijn er by die minder hevig zijn Wij willen wat is recht. En icinnen wat wij willen. En dees Wie is goed voor soldaat, Is ook het stemrecht oiaard. Onder hel zingen van Aux armes. citoyens en van "t Ongediert der Papen bereikt de stoet het stadhuis. De progres- sistische afgeveerdigden hebben het bene den hunne weerdigheid geoordeeld, meè, door de straten te loopen en zijn denke lijk, ten huize van M. Van Ryswyck.eene sigaar blijven rooken dat is eene echte democratie. 't Is dus de Antwerpsche afveerdiging, die op het stadhuis het adres Kotnt over handigen aan 't hoofd staan MM. Calle- waert, Terwagne, Koyen, Goetschalck, Van Fletteren en... de onvermijdelijke Neel Van Deuren. M. Callcwaert doet eene aanspraak en daarna geeft do socialist Van Fletteren lezing van een adres daarin wordt ge zegd dat het volk van Antwerpen het al gemeen stemrecht en de gelijkheid voor. alle Belgen wil en protesteert tegen de traagheid der commissie van de XXI. In andere landen heeft men het algemeen stemrecht met geweld moeten veroveren, he' moet eene eer voor België zijn, dit op vredelievenden weg te verkrijgen. M. Van Ryswyck antwoordt dat hij als burgemeester geen rechlstreeksch belang in de zaak stellen kan, en hij niets te doen heeft dan de petitie over te maken aan de Voorzitters van Kamer en Senaat per soonlijk is hij echter voorstander van het algemeen stemrecht en hoopt dat weldra heel de gemeenteraad zijn gedacht deelen zal. Hij hoopt dat de manifesteerders door hunne kalmte een voorbeeld zullen geven. En daarmeè is het onderhoud afgeloo- pen. De stoet trekt op naar 't Rubenspaleis, terwijl de socialisten voorbij het stadhuis gaan onder de loonen der Marseillaise en roepende Vivat onze Jan De Marseillaise en vivat onze Jan dat komt goed bijeen. In de Carnotstrnat was, vóór dat de stoet aankwam, heel de straat reeds ver sperd door de nieuwsgierigen die zich voor het Rubenspaleis verdrongen. Eene spiegelruit van I centimeter dik werd door 't gedrang ingedrukt en een persoon met het hoofd in 't glas gestoken, hij kreeg eene schijnbaar erge wonde aan den hals, 't was echter slechts een groote schram, maar 't geweldig bloeden deed verschillige vrouwen in onmacht vallen. De politie was niet bij macht het volk tegen te houden en het stroomde de zaal binnen. Toen nu de eigenlijke manifestatie er nog binnen wilde, on stond er oen ver schrikkelijk gewoel. Vele der aanwezigen, die wat te veel maandag hadden gevierd, maakten een helsch leven. Op de meeting werd het woord gevoerd door MM. Callewaert, Goetschalck. Wille- kens en Van de Walle, in 't vlaamsch; Eug. Robert, Paul Janson. Houzeau, als ook door advocaat Dyckmans, namens den Katholieken Bond voor 't algemeen stemrecht in het f'ransch. In al die redevoeringen, werd, door deze redenaars het algemeen stemrecht geeischt met kalmte, door anderen met ongehoorde hevigheid; als men het ons niet geeft, zullen we't nemen, was de grondtoon van de meeste redevoeringen Rond 11 ure liep de meeting ten einde. Aan M Janson werd andermaal eene ova tie gebracht en buiten weerklonk nog maals de Marseillaise. De handel, de vreedzame burgerij,kort om de gegoede standen in Antwerpen zien dus waar de nieuwe burgemeester naartoe wil en wat Antwerpen van den bescher mer van Ongediert en Marseillaise te wachten heeft. Handelsbldd Scliouwhurg van Aalst. VAR Op Zondag 11 December aanst., zal het Zang- Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 'T Land van Riem, met mede werking van juffer Julia Verguit, voor de 2® maal opvoeren, het geschiedkundig lyrisch drama - IWEIN VAN AALST, i door Doctor Is. Bauwens, muziek van toondichter Gustaaf Pape. Het drama speelt in 1128 het eerste bedrijf in de Ridderszaal van den Burcht van Aalst het tweede in den Kerker van het slot van Folket bij Tliielt en hel derde oi» den Buitenhof van het Kasteel van Aalst. - Orkest en Kooren (175 Uitvoer ders,) onder de leiding van M. F. L. Van den Bogaerde, Bestuurder der Konink lijke Harmonie. Nieuwe tooneel ver sieringen van M. Modeste De Mette. Kostumen van M. De Leu. Nieuwe pruiken van het huis W. Klinckenborg Prijzen der Plaatsen Voorbehou- dene genummerde plaatsen, fr. 2,50 Beneden plaatsen fr. 2,00 Balcon fr. 1,00. Ingangkaarten zyn te bekomen ten lokale des Gezelsehaps bij den heer R. Hermans, Albert-Liénartstraat, tot den Zondag der Vertooning om 3 ure namid dag. De voorbehoudene genummerde plaatsen ten zelfde lokale tot daags vóór de vertooning. Bureel 4 1/2 ure. Gordijn 5 ure stipt. éOjS" Wie een abonnement neemt op T)en Dendt rbode voor 't jaar 1893, zal hem ontvangen te rekenen van lieden. Annoncen bekendmaking van huis te huren, aanbeveling, te koop bieden van voorwerpen door geabonneerden inge zonden en die do vijf regels niet overtref- en worden gratis afgekondigd. Een smartelijk ongeluk is hier dijnsdag avond voorgevallen aan den barreel van den IJzerenweg, Brus- selschen steenweg. Zekere Francies De Goedt, werkman der Union Textile, keerde om 8 ure huiswaarts, doch de barreel was weèr gelijk altijd gesloten, en hij blijft het soms 15 A 20 minuien. De Goédt die geerne thuis was, wilde niet wachten tot het oogenblik dat men zou openen en klauterde er over, doch hij bleef haperen, viel met het hoofd op de steenen cn was dood. Een passerel is daar dringend noodzakelijk, wil men verdere ongelukken vermijden. Wij komen er op terug. Bestolenen door eigene schuld. De inwoners der omstreken van Brussel zijn maar al te dikwijls bestolen door hunne eigene onvoorzichtigheid. In den nacht van zaterdag tot zondag vond de patrouille niet minder dan negen deuren open staan. Behalve MM. Belpaire en Janssens zullen nog drie andere hooge beambten van het spoorwegbestuur op pensioen worden gesteld, namenlijk MM. Witt- mans en Desamblanc, inspecteurs en Le- noiró, toezichtsbëstuurder van de gecon- cedeerde wegen. Stier ontsnapt. Vrijdag avond, rond 8 ure, is een stier ontsnapt uit de stallen van het slachthuis van Schaar beek. In de Kleine Boschstraat wierp hij eenen boer omver,kwetste zeer een paard en liëp dan de 'spoorbaan op. Aan den barreel der Josaphatstraat poogde een beenhouwer, de heer Kreeuwors, voorzien van een strop, het woedend dier te van gen, en liep het achterna. Een trein kwam juist aangereden, en de moedige man had nog pas den tijd hem te ontwijken. De slier werd van de spoor baan gedreven en liep de Rogierstraat in, waar hij nog verscheidene personen om ver liep. In de Heuvelhellingstraat stiet hij een bakkerskarken en wat verder een hovenierskarken aan stukken. M. Kreeuwels, die den stier nog altijd achtervolgde, gelukte erin hem op een onbebouwden grond te drijven en hem daar eene strop om de hoorns te werpen. Gelukkig kreeg hij spoedig versterking, en na één half ütir worstelen, kon men hel dier bedwingen, dal naar zijnen stal teruggeleid werd. Verscheidene wagens, die op den onbebouwden grond stonden, zijn beschadigd. De gekwetsten zijn ten getalle van zes; slechts een, mad. De Vuyst uit de Huevel- hellingstraat, is erg gewond, zij heeft een been gebroken. •-- De xoerkeloozen te Gent. Wij lezen in het Fondsenblad De Werk- en Nijverheidsraad is zater dag morgend, ten 10 ure, vergaderd in eene der zalen van het stadhuis, om te handelen over de werkstaking, uitgebor sten in de fabriek van M. Wild. De zitting heeft 1 1/2 uur geduurd. De drukpers was niet toegelaten. De werk stakers verweten aan M. Wild dat hij geen loontarief heeft vastgesteld en bewe ren dat dit eene oorzaak tot geschil is. Volgens hunne verklaringen zou het loon, bij M. Wild, 16 tot 17 fr. per week be dragen. M. Wild betwistte die cyfers. Na be raadslaging heeft hij zich verbonden on middellijk het meeste deel der werksta kers terug te nemen; de anderen zouden mogen komen, naarmate er plaatsen in zijne fabriek openvallen. Hij weigert de werklieden weg te zenden, welke hij aan geworven heeft om de werkstakers te ver vangen. Na de zitting hebben de werkstakers zich naar Vooruit begeven, om over die voorstellen te beraadslagen. Zij hebben geene bepaalde uitspraak gedaan, maar beslist den Weve.rsbond te raadplegen vooraleer een besluit te nemen. De werkeloozen hebben afgeveerdigden gezonden naar de verschillende dagbladen der stad, om de uitgevers te verzoeken, inschrijvingslijsten te openen of deze aan te bevelen, met welke zij zelve zullen rondgaan. Overal werden zij goed ont haald. Zij hehben besloten M. den burgemees ter te verzoeken hunnen toestand op het dagorde der eerstkomende zitting van den gemeenteraad te brengen. Het dagorde van dinsdag beval echter niets van dien aard. De werkeloozen hebben afgeveerdigden naar den gouverneur gezonden. Deze hen niet kunnende ontvangen, hebben zij hem een verzoekschrift gestuurd, waarop M. de gouverneur eene gilt van 100 fr. heeft gezonden. Deze som is, evenals die van Z. Hoogw. den Bisschop, gebruikt om brood te koopen. Iedere werkman, zegt men, heefter twee ontvangen. De bakkerij van Vooruit heeft het brood geleverd en het 1 centiem per brood goedkooper gelaten. Zij wint dus nog geld op de giften van hen, die Vooruit voor hunne edelmoedigheid uitscheldt en be- leedigt. Men zou, in de annalen der stad Lokeren, den nacht van donderdag tot vrijdag gemakkelijk den dievennacht - mogen noemen. Ziehier wat de knipridders zoo al be werkt hebben Op het gehucht de Katte, bij landbouwer Rompu eene koe gestolen. Op de Werkstede, bij De Bock, de konij nen geroofd. Op den Bergendries, bij pachter Hoebeke, het kiekenkot leegge plunderd. En eindelijk, op de wijk Hei burg, bij Jan Aerens, zijn de konijnen verdwenen, 't Is te hopen dat de politie niet lang achter de schelmen zal moeten loopen. Liefdedrama te Vosselare. Reeds sedert geruimen tijd heerschte er, om wille eener meid,oneenigheid tusschen zekeren Bruno De Ketelaer. een 22jarige jongeling,wonende nabij het dorp, en den genaamde August VanNeste, oud 18 jaar, herkomstig van Bachte-Maria-Leerne, en dienstknecht bij den landbouwer Karei Mertens. Verleden donderdag ontstond opnieuw een twist waarin Van Neste het onder spit delven moest. Vandaar zucht naar wederwraak bij dezen. Zondag 4 december kwamen de twee mededingers van de hoogmis en keerden langs denzelfden weg huiswaarls. Toen zij ter plaats De Vierweegsche gekomen waren, waar zij scheiden moesten, vroeg VanNeste aan De Ketelaereof hij opnieuw wilde vriendschap maken en bood hem daarom opvolgenlijk eene som van vijf en tien franks aan. Daar deze laatste weigerde, ontstak Van Neste in woede en bracht zijnen te genstrever met een scherpsnijdend mes zeer erge wonden toe in het voorhoofd en op heelden hoofdschedel. De Ketelaere verloor overvloedig bloed en stortte ten gronde. Daar hij slechts een tiental stappen van zijne woning verwij derd was, heeft men hem naar huis gedra gen, waar de heer Blomme, van Nevele, hem de eerste geneeskundige zorgen heeft toegediend. De plichtige heeft zich onmiddellijk na do misdaad in handen der gendarmerie van Nevele overgegeven. Ovwgroot schip. -- Zaterdag is te Antwerpen aangekomen de engelsche stoomboot Rammore Head, kapitein Mac Calmouth, komende van Bombay, alwaar hel den 3 November was vertrok ken. Deze stoomboot heeft eene lading aan boord van circa C500 balen katoen en 50,000 zakken raap-, lijn- en mosterzaad, enz. Het schip liep binnen met eenen diepgang van 26 voethet ligt aan den Noorderwandelweg, tegen het Steen. Nieuw slachtoffer der petrool. Op de parochie Sinte-Margueriet, te Luik, had zondag morgend een ijselijk ongeluk plaats. Vrouw Paridans die de onvoorzichtig heid beging een vuur aan te steken met petrool, is vreeselijk verbrand geworden. Zij lag roerloos ten gronde, wanneer zij door eenen soldaat is opgenomen gewor den en naar het Engelsch gasthuis ge bracht. Het lichaam der ongelukkige vormt slechts nog eene afzichtelijke wonde. Alleen het hoofd is niet aangetast. Men vreest voor haar leven. Een heer te Luik, die van de reis kwam, werd dinsdag aan de statie ver welkomd door eene lieve dame, die hem haar lieven Edgard noemde, en harte lijk omhelsde. De dame zag eensklaps dat zij zich bedroog. Haar lieve Edgard geleek zoo goed aan den heer, dat zij hem er voor had aangezien. De heer nam die vergissing niet kwalijk integendeel en inet veel complimenten nam hij van de dame afscheid. Toen hij thuis kwam, miste hij zijne gouden speld van 500 frank. De gemeente Seraing is in opschud ding gebracht door eenen nieuwen dyna- mietaanslag. De ontplofllng had plaats Zondag namid dag, ten kwart voor 5 ure, in een klein bureel, geplaatst aan de binnenzij der fabriek. Twee bedienden werden gekwetst. De vermoedens vielen aanstonds op een lid van het dienstpersoneel, daar niemand van daar buiten den aanslag kon gepleegd hebben. De verdachte was zekere Pacquay. Men doorzocht zijne woning en vond er acht kardoezoezen van geperst schietpoeier, twee meters lont, een stapel socialistische brochuren, enz. Uit verder onderzoek is gebleken dat Pacquay inderdaad de plichtige moet zijn, en hij werd dus aangehouden. Het voorval heeft zeer veel ontroering in de gemeente te weeg ^gebracht. Na ondervraging, waarin Pacquay bekentenigsen deed,is hij naar Luik over gebracht. Het parket is ter plaatse. Brixhe, van Verviers, die door zijn dochterke beschuldigd wordi, zijne echt- genoote uit het venster te hebben gewor pen, heeft tc samen met dit kind een verhoor ondergaan. Het tooneel was hart verscheurend. De rechter herinnerde aan het meisje wat het gezegd had, en alles werd door het kind bevestigd. Brixhe van zijnen kant blyft hardnekkig loochenen. FRANKRIJK Bedrog per telefoon. Men meldt de aanhouding van den spion Luskina te Parijs. Vrydag werd op het Journal officiel getelefoneerd en de persoon aan het toestel hoorde het volgende 't Is van wege de prefectuur van policie. Uw telefoon is het dichtste bij het Hotel Beaune. Verzoek den patroon van het hotel aan den telefoon te komen, voor eene meèdeeling van de preqfectuur van politie. Men ging den man in kwestie halen. De onbekenden deelden hem meè dat een meèplichtigc van Luskina zich bij hem zou aanbieden met een outvangst- bewijs van 450 fr. Betaal die som, zegde men wij hebben er belang bij. Men zal den kerel opvolgen en aldus zullen wij de meèplichtigen van den spion ontdek ken. Niettegenstaande den gezaghebbenden toon waarop dit alles gezegd werd, twij felde de hotelhouder Hij wilde telefo- neeren naar M. Cochefert, om de juistheid der mededeeling te onderzoeken, maar de magistraat had geen telefoon. Hij wendde zich dan tot de pref. ctuur, maar hij kon geene verbinding bekomen. Op de prefec tuur zegt men dat er geene verbinding gevraagd werd. In alle geval, de man heeft de 450 fr betaald en Vvijdag ver nomen dat hij het slachtoffer is geworden van eenen oplichter. DUITSCtlLAXD. Ongeluk. Te Creuzthal, bij Siegen, klommen Vrijdag namiddag, twee jonge lingen, de 22jarigen werkman Münker, van Ernsdorf en de löjarige Irle van Eichen, bij middel eener ladder op een nieuw opgerichten gazometer, welke waterstolgas bevatte. Münker opende bij middel van eenen sleutel eene kraan, en beging de onvoor zichtigheid er een brandend stekske tegen te houden. De vlam deelde zich meè aan het uitstroomend gas,de gazometer berstte meteen geweldigen knal en het ijzeren deksel werd met de twee jongelingen hoog in de lucht geslingerd. Beiden bleven ter plaats dood. ENGELAND. Snelle reis. De P. and O. stoom boot Himalaya, welke thans hare eerste reis gedaan heeft, verliet. Bombay op Zaterdag 19 November ten 2 ure namid dag, en bracht hare mail aan land te Brindisi, Woensdag avond ten 11 ure, 't is te zeggen na eene reis van 11 dagon en 9 uren,de korste tijd in welke tot hier toe die reis gedaan werd. De mails zullen Zaterdag morgend te Londen zijn aangekomen, 13 1/2 dagen na hun vertrek uit Bombay. ITALIË. Brand in eene solfermijn. Er is Vrijdag brand ontstaan in de solfermijn van Lucia, provincie Girgenti. Het ge rucht liep dat er verscheidene werkliê in eene galerij waren achtergebleven. Volgens een later bericht duurt de brand in de mijn reeds verscheidene jaren, maar hij was door afsluitingen geheel afgezonderd. Op 2 December ontstond er brand buiten de afsluitingen. De werklieden namen de vlucht, na de jampen uitgedoofd te hebben. Vijf werkliè zijn verstikt en tien ge kwetst in hunne vlucht. Men heeft den brand bij middel van nieuwe afsluitingen kunnen beperken. Men hoopt dat de werkliè heden den arbeid zullen her nemen. KERKELIJRE-STATEN. 's Pauzen gezondheid. Het gerucht liep zaterdag in Rome dat de Paus op sterven lag 't geen een zeer die pen indruk op de gansche stad maakte. Gelukkig was Z. II. gezond en wel, en was het gerucht niets dan een uitvindsel. Het Consistorie. Volgens een telegram uit Rome zou Z. H. de Paus op het eerstvolgende consistorie, te houden in de eerste helft van januari aanstaande, den cardinaalshoed verleenen aan Mgr Persico, Bisschop van Breslau, de Aarts bisschoppen van Keulen, Westminster, Sevilla, Tours, de Nnntiussen, te Madrid en Weenen, en vermoedelijk ook den Aartsbisschop van Dublin. Mgr Dusser, coadjutor van Mgr. Lavi- gerie, zal Aartsbisschop van Algiers wor den. Stad Gent. Leening van 12,000,000 fr. van 1880. 33® trekking. 5 December 1892. 45 obligatiën aflosbaar den 15 Januari 1892. Nr 30195 fr. 15000 N. 107591 fr. 250 46412 1000 55574 - 250 32100 - 500

De Denderbode | 1892 | | pagina 2