Een en ander. 5e ot» VO! UJMG Iwein van Aalst Allerhande nieuws. binnenlandsehe zaken begint M. Vander- kindere een stekelig debat over de benoe mingen, die in de siaatshoogescholen gedaan zijn. De rechterzij is er niet kwaad om,want de uitval van den vrijmetselaar-atgeveer- digde heelt voortreffelijke redevoeringen uitgelokt van MM. Woeste en de Smet- de Naeyer. Maar, wat denken van eene partij, die zelts de gedragslijn niet meer weet te volgen,die zij zicbzelve heeft voorgesclire ven Wat denken van afgeveerdigden, die op 't oogenblik dat zij geroepen zijn eene zoo gewichtige zaak als de herziening der grondwet te bewerken, de Kamer durven lastig vallen inet kleingeestige kwesliën van personen Merkt wel op dat er hier geen spraak is van een afzonderlijk geval op de ban ken der linkerzij. Al de doctrinairen zijn dezelfde zij zijn knorrig, oploopend. niet onverzoenlijken haat tegen het ministerie bezield, en hunne woede jegens het kabi net is zóóveel te grooter. omdat zij er tot hiertoe niet in gelukt zijn eene gelegen heid te vinden, om het ernstig te onder mijnen. En ziedaar de personen, met welke men zou moeten overeenkomen voor de herzie ning der grondwet Ha wij zijn nog verre, zeer verre van de vaderlandsche overeenkomst der partijen M. Beernaert heeft niettemin zijn ont werp gereed gemaakt, en hij heeft het op zulke wijze samengesteld men zal er zich spoedig van overtuigen - dat het elk redelijk menseh, van welke partij dan ook, kan voldoen. Het zal de schuld niet zijn van den achtbaren minister, indien men tot geene overeenkomst geraakt. Want hij heelt er zich op toegelegd te nemen wat in elk stelsel het beste is. De voornaamste basis is nog altijd de huisbewoning. maar hij ontleent ook iels aan het bekwaamheids- stelsel, met uitsluiting evenwel van alle voorrechten en allen willekeur mis bruiken welke de wet van 1883 zoo zeer bevlekten. De oplossing zal zeker door geheel de rechterzij aangenomen worden. Hoe men ze bij de linkerzij zal onthal- n, kan nie mand van nu af inet zekerheid zeggen. Maar wanneer wij het ergste onderstellen namelijk dat de voorstellen ón door de doctrinairen èn door de radicalen ver worpen worden, dan blijft aan het minis terie nog de ontbinding der Kamers over, om aan het land eene meerderheid te vragen, die sterk genoeg zij opdat de herziening gebeure, zonder de hulp der liberalen. Ik voor mij ben overtuigd, dat de vrienden van M. Frëre zich wel zullen wachten de zaken zóóver te laten komen zij weten te goed dat hun onwil door het kiezerskorps streng zou gestraft worden, en dat de weinig liberalen aan de schip breuk zouden ontnomen. Dat is volgens mij de eenige kans, om de liberale linkerzij tot overeenstemming met het ministerie te zien geraken. De doctrinairen moeten de ontbinding dreigend boven hunne hoofden zien han gen, als eenzweerd van Damocles, eer zij hunne hulp zullen verleencn tot eene goede en degelijke herziening. (Bij2. Brie/'w. Handelsblad Iteis de» koningH. Le Patriote zegt uit goede bron te weten dat er hoegenaamd geene kwestie is eener reis van Z. M. Leopold II naar Congo. Ilcrziei»ing. De heer Beernaert minister van financiën, zal kortelings de voorstellen der regeering betrekkelijk de herziening ten hureele der kamer neerleg gen. Deze voorstellen zijn op 't oogenblik aan het onderzoek des konings onderwor pen. Doodcnlijat. Ziehier de lijst der Belgische officieren, sedert 1878 in Congo gestorven, dus in 14 jaar lijds Crespel, kapitein bij het 2® linie, 24 ja nuari 1878 Wautier, luitenant bij de carabiniers, 19 december 1878 Popelin, kapitein van den staf, 1 mei 1881. Ramaekers, kapitein bij de genie,25 fe bruari 1882 Vandevelde, onder-luitenant bij het 5' artillerieregiment, 23 mei 1882 Parfonry, onder-luitenant bij het 10® linie, 24 Meert 1883 Grang, onder-luitenant bij de carabi niers, 11 april 1883; Janssen, onder-luitenant bij het Ge linie 12 juli 1883 Orban, onder-luitenant bij het Ge artil lerie, 22 december 1883 Hanssens. kapitein bij het 6® linie, 28 december 1881 Dubois, luitenant by het 4' lanciers, 28 augusti 1886 Warlomont, luitenant bij de grenadiers, 2 februari 1888 Vandevelde, kapitein van het 4* linie, 7 februari 1888 Baron de Negri, luitenant bij het 2* jagers te peerd, 4 april 1889 Loehtmans, onder-luitenant by het 11* linie, 8 april 1889 Puttevels, onder-luitenant bij het 2e ja gers te voet, 17 juni 1889 Girard.onderluitenant bij de carabiniers 1 decemher 1889 Vial, luitenant by het 4® linie, 19 meert 1890 Lenger. luitenant bij het 3® linie, 18 October 1890 Coquilhat, kapitein van den staf, 24 meert 1891 Tack, kapitein van het 14® linie,9 janu ari 1891 Duthoy, onder-luitenant bjj het 3® linie, 22 meert 1891 De Rechter, luitenant bij het 8® artil lerie, 19 mei 1891 Cruuquet, onder-luitenant bij het 2® linie 19 mei 1891 Delporte, kapitein bij hel 13® linie, 2G mei 1891 Vandevelde, kapitein bij hel 5' artillerie 29 september 1891 Salpetier, onder-luitenant bij het 11® linie, 11 november 1891 Mahute, onder-luitenant bij de carabi niers, 27 december 1891 Bodson, kapitein bij de carabiniers, datum onbekend Graaf d'Ursel, luitenant der genie, 9 januari 1892 Wauters,onder-l ui tenant by het I* linie 2G februari 1892 Vandercruyscn. onder-luitenant by het 3® jagers te voet, G April 1892 Ladam, luitenant bij het 7® linie, 28 juli 1892 Liégeois, onder-luitenant bij het 11® li nie, 15 augusti 1892. Iloc dn ui- is eene werk Kinking Antwoord geelt het verslag over de werkstaking in de Carne- gie-fabrieken te Homestead (Amerika). Die werkstaking heeft aan de eigenaars der fabrieken, de arbeiders en den Staat 8 1/2 millioen dollars (ongeveer42,000,000 franks) gekos'. Het verlies aan loonen be draagt 12.500,000 fr. De eigenaars der fabrieken hebben eene schade geleden van 15,009,000 fr. en de regeering der Ver- eenigde Staten heeft tot het zenden der soldaten 5,000,000 fr. moeten uitgeven. De Carnegie-maatschappy werkt met een kapitaal van 125,000,000 fr. Kriek, een der ministers heeft aandee- len tot het bedrag van 13,750,000 fr. Land van Itieni. met opschorsing van abonnement van op Zondag 8 Januari 1893 ten voordeele der Armen. Correspondentie. Ontv. van M. V. D. V. te Erwetegem, fr. G,00 over 1892. IHpST"Wie een abonnement neemt op Den Dendirbode voor 't jaar 1893, zal hem ontvangen te rekenen van heden. Annoacen bekendmaking van huis te huren, aanbeveling, ie koop bieden van voorwerpen door geabonncerden inge zonden en die de vijf regels niet overlref- en worden gratis afgekondigd. Werksfsiking. Een ge deeltelijke werkstaking is maandag ont slaan onder de werklieden der firma Vereenigde Spinnerij en Garenlwijn- derijen, aihier. Over de oorzaak dezer werkstaking werden ons zulke uitoenloopende verha len meègedeeld, dat het ons waarlijk onmogelijk is de echte waarheid te onder scheiden. Heden woensdag ontvingen wij 't be- zo- k van twee werklieden welke ons kwamen verzoeken de vraag van bijeen roeping van den Werk-en Nijverheidraad welke den heer Burgemeester zal toege stuurd worden, te willen ondersteunen. Deze Raad is tot hiertoe nog niet wet telijk aangesteld. Nu, de werkstaking van lieden bewijst ontegensprekelijk dat de Raad dringend en noodzakelijk dient aangesteld te worden opdat hij. desnoods de diensten kunne bewijzen die men er van verwacht. lluellert. In den nacht van zondag tot maandag werd er in onze statie binnengebroken. De dieven dachten hunne klauwen te kunnen leggen op het geld, doch 't was mis, want alle avonden wordt alles zorgvuldig in de brandkas gesloten Men denkt algemeen dat er eene dievenbende in de omstreken bestaat. Het onderzoek, in zake van diefstal van zilverwerk, over eenige weken in het paleis van den graaf van Vlaanderen ge pleegd, heeft tot geenen uitslag geleid. De raadskamer heeft dien ten gevolge een bevel van niet-vervolging uitgevccrdigd. Geheimzinnige persoon. Een persoon, die verleden vrijdag te Brussel van den trein van Verviers stapte, zakte daar bewusteloos in-een. Men vond in zyne zakken bewijzen van identiteit van verschillige personen,hand schriften in geheimzinnigen stijl, een aan houdingsmandaat, verscheidene nummers van Le Père Peinard, eene zwarte vlag met het opschrift Brood of dood, enz. Men is nog niet te weten kunnen ko men, wie dit geheimzinnig personnagie is. Men weet dat de aanhoudingsmandaten zooals hy er een bij zich droeg, onder geene voorwaarde uit de handen der agenten van de openbare macht mogen gaan. De toestand van den persoon is zeer ge vaarlijk. Schrikkelijk ongeluk. Een schrikkelijk ongeluk is zaterdag morgen in de Zweerdstraat te Brussel gebeurd. De echtgenooten Dubellois hadden zich naar de markt van Mechelen begeven, hunne kiuderen toevertrouwend aan de waak zaamheid van hunnen oom. Omtrent 7 12 ure, hoorde deze schrikkelijke kre ten in de slaapkamer der kinderen. Hij snelde toe en vond zijn nichtje, de kleine Marie, 6 jaar oud, door de vlammen omringd. Het ongelukkig kind had met stekskens gespeeld en zijne kleeren in brand gestoken. Dubellois nam het kind,, liep er mede naar de achterplaats en doof de de vlammeg uit bij middel van eenen eminer water. Gansch het lichaam der kleine Marie vormde maar eene brand wonde. Het vleesch plakte aan de over blijfsels der kleeren van hel slachtoffer. De arme kleine is in wanhopigen toestand naar het St-I'ietersgasthuis gebracht. Valschmunlers. De gemeente St. Gillis-bij-Brussel was sedert eenigen tijd overstroomd van valsch geld en on danks ieverigste opzoeking gelukte men er niet in de verveerdigers en uitgevers te ontdekken. De commissaris verzocht de kleinhan delaars bij middel van eenen omzendbrief op hunne hoede te zijn en eindelijk ge lukte het eenen herbergier, de hand te leggen op een twaalfjarig meisje, dat een halven liter bier met valsch geld betaalde. Hij volgde haar op en zag dat zij in de straat werd opgewacht door een anderen persoon, die met haar de vlucht nam. Het meisje verraadde de schelmerijZij woonde met hare moeder en eenen Duit- scher, die het valsch geld verveerdigde, en het haar deed uitgeven. De politie van Laeken heeft eenen weglooper van het Fransche leger aange houden, die de volgende zonderlinge ver klaring aflegde: Ik heet Albert Jacquart en heb over eenige weken mijn regiment liet 127' linie in garnizoen teValen- cijn verlaten. Met eenen kameraad was ik over den kazernemuur geklommen wij hebben de schildwacht, die zich tegen onze vlucht wilde verzetten, in het water geworpen. Een onderzoek is ingesteld, om te weten wat er van die gezegden waar is. Zondag avond rond half tien, kwamen drie kerels in eene herberg te Laeken binnen. Zij grepen den baas vast, mishan delden hem en sloegen glazen, spiegels, stoelen alles in stukken wat hen onder de handen viel. Drie agenten die binnen tra den. werden zoo slecht ontvangen, dat zij den revolver moesten voorden dag halen, om de deugnieten op afstand te houden. De schoten trokken de aandacht der nachtwakers en zoo gelukte men er in, de bandieten aan te houden. Vier gevallen van krankzinnig heid. De patroon van een koffiehuis der Dwarsstraot, te St-Joos-ten-Noode, is schielijk woedend zot geworden. Gewapend met een stokijzer, sprong de ongelukkige op zijne vrouw en overdekte haar met slagen. Vervolgens verbrijzelde hij het marmer der sclienkbank. Op dezen oogonblik kwam de brigadier Duras der politie van St-Joos-ten-Noode binnen, doch hij bekwam ook erge slagen met het stokijzer. Eindelijk,geholpen door de omstanders, kon de politieman den krankzinnige binden. Een bijgeroepen geneesheer deed den man aanstonds naar het gesticht van krankzinnigen overbrengen. Denzeltden dag begon eene oude juffer, die in de Twee Torenstraat woont, zoo luidruchtig te zingen, dat haarhuis er van weergalmde. Dan liep ze naar de kamer liarer meid die gelukkiglyk langs binnen met den sleutel gesloten was, en beukte, stampte en schopte op de deur, terwijl ze aller hande doodsbedreigingen tegen hare meid uitbraakte. De meid klom langs een dakvensterken op het dak. waar zij om hulp riep. De politie gehikte erin in het huis te dringen en zich van de arme zinnelooze meester te maken. Deze had zich bijna al het haar uit het hoofd gerukt Een klein hondje die haar lieveling was, had zoop vreeselijke wijze gedood. De oude juffer is naar het krankzinni genhuis gebracht. Zaterdag avond, rond 10 ure, liep een kerel, welke nauwelijks gekleed was, langs de Henegouwlaan, en leverde zich over aan allerlei gekkige bewegingen. Twee agenten gelukten er in, niet zon der moeite, dezen zonderlingen persoon naar het politiebureel te leiden. Door de papieren welke hij op zich had, vernam men dat hij een genaamde C.... was, geboren en woonachtig te Assche. C... welke aan zinsverbijstering lijdt.is voorloopig in het St-Janshospitaal opge nomen. In den nacht heeft eene patroelje der 3® afdeeling eenen genaamden D. aange- houden.die insgelijks aan zinsverbijstering leed. Lokomolief op toandel. Zondag namiddag, rond 4 ure, sprong eene klep- kraan van eene lokomotief bij het verla ten der statie van Schaarbeek (Brussel.) De stoker, verschrikt, sprong van de lokomotief, den machinist medetrekken- de. Dan liep de lokomotief alleen voort tot aan de statie der Wetstraat daar was al de stoom ontsnapt en de lokomotief bleef staan Had zij de helling moeten af- in plaats van oprijden, men had wellicht ongeluk ken te betreuren gehad. Bloedige oploop te Gent. Twee politieagenten die in liet gevecht gckwcsl werden,zullen binnen eenige dagen geheel hersteld zijn. De toestand van den heer Coppine is bevredigend. Alleen de agent Bovyn blijft nog in gevaar. De kolonels der beide legioenen van de burgerwacht zijn aanzocht gewordende oproepingen gereed te maken en ze aan den staf te leveren, opdat de generaal oogenblikkelijk een of twee bataljons zou kunnen bijeenroepen. Er is tegen Millio, alias Stautcmans, een tweede proces opgemaakt, omdat hij op de Bolerinarkl, toen de gevangenen uit deMammelokker werden weggebracht, zou opgehitst hebben. Millio is mede-opsteller van Vooniil en dit blad zegt dat hij daar zijn dienst verrichtte en de confrontie gevraagd heeft inet de personen die hem aangeklaagd hebben. Nieuwe aanhoudingwij vernemen zegt de Bien Public dat gezel Stautemas, anders gezegd AfïWto,opsteller van Vooruit en Vorscliraegen aangehouden zijn. Een onderzoek is te hunnen laste geo pend, uit hoofde van ophitsingen welke door feiten gevolgd werden Drie andere socialisten, waarot.der een Hollander, zijn ook vastgezet, onder ver denking van gewapenden opstand. Het getal aangehoudenen beloopt dus tot dertien. Diefstal. Zaterdag, rond elf ure voormiddag, kwamen vijf mannen in den vleeschwinkcl van Hulpiau, Wondelgem- straat, 176, te Gent. Wij moeten bloedworsten hebben, zegden zij. Als ge maar be taal l, zei de bazin, die in den winkel stond. Bah bah zeiden zij, en begonnen met een der bloedworsten at'letrekken,we zullen betalen als we geld hebben. Daarop liepen ze weg de bazin liep hen achterna, maar kon zeniet inhalen. De waarde der gestolen bloedworsten beloopt siechts tot 1,20 fr. Droeve bruilof te Oostakker. Het verhaal dat wij in een vorig num mer van dit ongeluk gaven was on juist, hel volgende dient tot terechtwij zing Donderdag morgend had de bruiloft plaats van zekeren Debilde. Toen hij met zijne vrouw van de kerk kwam in een gerij om huiswaarts te keeren, werd er geschoten om hot feest te verheffen. Een der aanwezigen schoot met een ge weer in de ruit van het rijtuig zoodat het schot en de stukken glas van het rijtuig op het hoofd van den bruidegom terecht kwamen en dat hij badend in zijn bloed nevens zijne vrouw viel hij werd on middellijk naar huis.gebracht, waar hem de eerste zorgen toegediend werden. Zijn oog is verloren Wanneer zal dal schieten een einde hebben. (Fondsenblad). Brand. Zondag avond ton 7 ure is er een hevige brand uitgeborsten op de hofstede van landbouwer Fr. Verbeeck in de Gentstraat, wijk Ossenhoek.tcBclcclc. De bewoners der hoef waren aan het kaarten, toen men hen kwam verwittigen dat de schuur en stallingen in brand ston den. Daar het zondag avond was, kwam het volk uit de naburige herbergen geloo- pen, om met de geburen tot de redding over te gaan. Jozef Colleman haalde vier koeien uit den brandenden stal, terwijl A. Verbeeck, zoon des landbouwers, een knaap van 14 jaren, den moed had, het paard uit den stal te redden terwijl de ruif reeds brand de en de vlammende stukken hout van het dak achter hem op den grond vielen. Daar het huis, schuren en stallingen, eenen winkelhaak vormden van gebou wen in steen, met elkander in gemeen schap, verkeerde de woning des landbou wers in het grootste gevaar. De boerenknecht Colleman voornoemd, niets dan zijnen moed raadplegcnde.kroop op het dak des huizes en kon, met het water dat men hem aangaf, gedurig het dak begieten. I)an kroop hij naar de schouw, waaraan hij zich vasthield en van daar stampte hij met den voet. de brandende stukken van het. dak der stal lingen weg, die dreigden den brand aan het huis te steken. Aan hem is men de redding van de wo ning des landbouwers verschuldigd. Toen hij beneden kwam, hingen hem de klee deren van het lijf, die op verschillige plaatsen verbrand waren. De schuur en stallingen zijn totaal ver nield. De muren liggen ten {gronde, en de boornen, die op den boomgaard staan, zijn als geroosterd. Met een woord, het is eene gansche verwoesting. In de schuur is gebleven, 'den geheelcn korenoogst, eene groote hoeveelheid beet wortels, veel hooi en strooi, in de stallin gen gansch het peerdengeiuig, eenen raapmolen en boerenalen. Alles was verzekerd door de maat schappij De Vereeniging (l'Union) van Gent. De oorzaak van den brand is onbekeud. Diefstal met braak. Belang rijke aanhoudingMen zou zeggen dat eene gansche dievenbende te Turn hout is aangeland. Met eene ongeloollijkc stoutmoedigheid voorden bijna lederen nacht, nu hier, dan daar, diefstallen ge pleegd. Opmerkelijk is het, dat de dieven het voornamelijk op de winkels hebben gemunt en de meeste diefstallen nagenoeg op dezelfde manier gepleegd worden. Men breekt de vensterluiken open, eenige ruiten worden verbrijzeld, de dieven ma ken oen ruimen buit en nemen.... de vlucht. Maandag nacht werd andermaal een diolstal gepleegd bij de jufvrouwen Van den Brandt, winkeliersters, in de Herent- lialschestraat. Omstreeks 2 ure braken de dieven de vensterluiken open, sloegen twee ruiten uit en stolen al wat Uun on der de handen viel, zooals baai, kousen, saai. enz. De jufvrouwen werden door het gerucht gewekt en riepen om hulp. M. Merten, die naast de jufvr. Van der Brandt woont, had ook het inbreken ge hoord. Hij sprong het bed uit en dreef de dieven op de vlucht. Vervolgens snelde liij naar het policiebureel om de agenten te verwittigen. Deze vergezelden hem dadelijk, twee nachtwakers volgden de agenten. Zij ver moedden dat de dieven in zeker huis wa ren binnengevlucht, om daar het gesto- lene te verkoopen. Het huis werd omsin geld en men hield icverig de wacht. Weldra had men de overtuiging dat er inderdaad in het huis zich verdachte per sonen bevonden. I)e kerels moeten evenwel lont geroken hebben, want zij kwamen niet te voor schijn. De agenten bleven niettemin moe dig op hunnen post. Rond G ure werd eensklaps eene ach terdeur geopend en drie mannen meenden in allerhaast het huis te verlaten. De agenten sprongen toe en konden een der kerels aanhouden de anderen ontvlucht ten. De aangehoudene werd naar den amigo gebracht. Er werd een onderzoek ingesteld. Het schijnt dat inen bij den winkelier inder daad de stoffen iieeft gevonden, welke bij de jufvrouwen Van den Brandt gesto len waren. Dé aangehoudene, zekere Aug. C..., beweert met zijne gezellen, de genaamden Fr. L... en Jaak C..., de stoffen gevonden te hebben De winkelier, die ook aangehouden is, zegt dat hij die stoffen hoegenaamd niet wilde koopen. Wal er ook van zij, de bevolking van Turnhout is over den uitslag der zaak uiterst tevreden en brengt eene hulde aan den iever der politieagenten. Diefstal. Zaterdag nacht, om streeks 4 1/2 ure, is bij M. Boenders- Smouts, winkelier in de Otterstaat, te Turnhout, een stoutmoedige diefstal ge pleegd. De dieven hebben bij middel van eenen heitel de vensterluiken opengebro ken en daarna twee ruiten verbrijzeld. Vervolgens stolen zij een stuk flanel, een stuk baai on een stuk elastiek, voor eene gezamenlijke weerde van ruim 90 fr. Boenders had de dieven gehoord, hij sprong het bed uit, doch vooraleer hij be neden was, hadden de dieven, langs het kwnkvclstraalje, reeds de vlucht geno- Misdaad te Vilvoorde. Nadere bijzonderheden. Het parket heeft con nieuw bezoek gebracht, op de plaats der misdaad. In tegenstelling met hetgeen gezegd was, weigert de aangehoudene S. beken tenissen tc doen. Het parket heeft het meisje Jacobs, stiefdochter van Baeck, den vermoordde, langdurig ondervraagd. Deze heeft be langrijke inlichtingen gegeven overeen ander meisje, dat van huis was weggeloo- pen en betrekkingen met Baeck aan knoopte,terwijl zijne vrouw,die|met welke hij nog maar onlangs getrouwd was, te Laeken ging wonen. In het koffer van S. werd een bcbloed- den handdoek gevonden en een mes, dat zijne zuster voor haren eigendom herkent. In het huis van den vermoorde heeft men sporen van braak, alsook eene leego geldbeurs gevonden. Twee personen, van Ans, een koperslager en een schoenmaker, die twist kregen, raak ten aan het vechten. De eene sloeg zijeen tegenstrever met eene geweerkolf morsdood. De twist was ont staan doordien de kinderen van den een, liet Sl-Nicolaasspeelgoed der kinderen van den andere zouden afgenomen hebben. Een gevecht in regel heeft zaterdag nacht te Luik.tusschen eene bende dieven en eene politiewacht plaats gehad. De dieven losten het eerst vier revolverscho ten. De soldaten uit de naburige kazerne snelden ter hulp, doch de roovers konden ontsnappen. FRANKRIJK Vreeselijk drama. Inden nacht van donderdag tot vrijdag heeft er in de wijk St. Leu, in nummer 1, der rue de la Crevasse, te Amiens een vreeselijk drama plaats gehad. Vrijdag namiddag rond half drie, ver spreidde zich in de stad liet gerucht dat men in die woning vier lijken had gevon den. Twee andere slachtoffers, twee kin deren van 3 en 4,waren door onuitlegbare omstandigheden gespaard gebleven. Eenegeheele familie, bestaande uit va der, moeder en vier kinderen, was in eene potdicht gesloten kamer, waarin zij drie komfooren ontsteken hadden, geslikt, uit genomen de twee kleinen. De familie Poineau bewoonde het bene dengedeelte van nummer 1 in de rue de la Crevasse. Het was zooals men zegt een valsch huishouden. Poineau; een steen houwer, leefde van zijne vrouw geschei den, en woonde bij de wed® Debeauvais, die twee kinderen had, een meisje van negen, dat in het godshuis St. Charles verblijft en een jongen van elf jaar. Uit hare onwettige verbintenis met Poineau waren drie kinderen gesproten, 4 en 3 jaar en 1 laatste van 3 maanden oud.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2