Iwein van Aalst LANDBOUW. 5e 01» VOERING Aalst. 1000° Geboorte. Allerhande nieuws. I Onnoodig dus de brieijes van 20 fr. te verstooten,omdat men denkt ze weldra te moeten binnenbrengen. De bank roept niets binnen en heeft ook niets binnen te roepen. Indien zy de oude briefjes wil ver- vangen door nieuwe, dan doet zij wat zy vroeger met alle hernieuwingen gedaan heeft. Zij houdt eenvoudig in alle de brief- j jes die haar van zelf binnenkomen en geeft niets dan nieuwe uit; op deze wijze wordt zonder dwang op korten tijd alles ver nieuwd. Wat de valsche briefjes betreft, men hoort er niet meer van, en, alhoewel de valsohinuniers nog niet gevat zijn, toch wachten zij zich hunne ware nog in om loop te brengen; het zou niet lang ineer duren. De valsche briefjes immers zyn zeer gemakkelijk te herkennen en, er zijn geene valsche dan onder eene enkele soort dezen die geteekend zijn links Ad.Bauffe, directeur, en rechts E A.NSPACH.Tusschen degenen die andere handteekens dragen heeft men nog geene valsche gevonden. Gazelle van Antwerpen. Algemeen Stemrecht. - De Katholieke Bond voor algemeen stem recht hield vrijdag jl. eene meeting. Ver scheidene zijner leden en ook de socialist Volders voerden het woord. Geene nieuwe bewijsreden ten voor- deele van 't alleman kiezer werden door de redenaars bij gebracht 't waren de doodgezaagde variatiën op alle Belgen zijn gelijk voor de wet, enz. enz. Eindelijk stomde de vergadering bij eenparigheid den volgenden wensch. 1. Art. 47 te vervangen door eene be paling vaststellende Zijn kiezers zonder voorwaarde van cijnsbetaling al de Belgen A. Welke ten volle 25 jaar oud zijn. B. Welke bewijzen twee achtereenvol gende jaren in de zelfde gemeente of samenliggende gemeenten verbleven te hebben. 2. Dat het aan de kieswet voorbehou den worde de bijkomende voorwaarden te bepalen, alsook de bepaalde of tijdelijke onwaardigheid of onbekwaamheid 3. I)at de evenredige vertegenwoordi ging ingericht worde, gelijktijdig met de herziening der kieswetten. 't Is dus een beperkt algemeen stemrecht dat men wil, aangezien de ouderdom op 25 jaar en 't verblyf in de gemeento op twee jaren wordt bepaald. De socialisten maakten op de meeting de overgroote meerderheid uit Dit ver bond van katholieken en socialisten zal door al de verstandige katholieken met een kwaad oog aanschouwd worden en 't alleman kiezer kan er niets dan bij verliezen. Immers Vooruit verheugt zich en zegt dat op die meeting gulden woorden werden gesproken. Geen wonder ook, de socialisten treffen in die katholieke voorstaanders van 't al gemeen stemrecht bondgenoten aan om hen te helpen in de verwezenlijking van 'tgene zij beoogen, namelijk de vernie i- ging van de thans bestaande samenleving welke den godsdienst, den eigendom en de familie tot grondzuilen heeft 1 <5ongre». De socialisten hebben zondag en maandag te Brussel Congres gehouden. De redenaars hebben weer eens bedreigingen vanalgemeene werkstaking, revolutie met moord en brand die er de gevolgen van zijn, laten hooren, indien liet algemeen stemrecht niet wordt toege staan. Men is overal bereid om te beginnen, doch de date kan volgens Anseele, niet bepaald worden. Er zijn twee legerscha ren voor algemeen stemrecht, het eene in de Kamers, het andere ter straat en het tweede moe't het signaal afwachten door de nederlaag der Kamerschaar gegeven. De afgeveerdigden van Aalst verklaar den alhier machteloos te wezen doch zy zullen te Gent, te Brussel of elders de bar- rikaden beklimmen, en.. brrrrr 't Zal wreed zijn als 't waar is,want 't zou wel kunnen gebeuren dat die groote sprekers bij de gedachte alleen aan de hairenmut- sen, het hazenpad kiezen immers als ze hier te Aalst, zelfs op grooten afstand, champetter Van Assche, den besten jon gen van de wereld, gewaar worden, krui pen zij uit vrees in hunne huisjes gelijk de slekken 1 VleeHchkeuring. Artikel 10 van hel koninklijk besluit van 9 Fe bruari 1891, houdende regeling van den handel in slachtvee, en luidende aldus De kosten van onderzoek zijn ten laste van den belanghebbende. In geval van tegen-expertise, zullen de kosten door dezen laatste betaald worden, indien de beslissing van den eersten expert beves tigd wordt,en door de gemeente in tegen overgesteld geval. - Deze kosten worden door tusschen- komst van de gemeente of van de regee ring aan den expert betaald, volgens het aangenomen tarief. Is gewijzigd als volgt De kosten van onderzoek zijn ten laste van den belanghebbende. In geval van tegen-expertise, zullen de kosten door dezen laatste betaald worden, indien de beslissing van den eersten expert be vestigd wordt, en door de gemeente of door de de regeering in het tegenoverge steld geval. In de gemeenten waar de toezicht- dienst van het slachtvee ingericht is door de gemeenteoverheid, zullen de kosten van het onderzoek en van de tegen-exper tise aan den experten betaald worden door lusschenkomst der gemeente. In de andere plaatsen, zullen de kosten rechtstreeks betaald worden aan de experten, volgens het tarief door de regeering vastgesteld.- Te Antwerpen hebben de geu zen der Burgerlijke Godshuizen, het kruis doen verdwijnen van den lijkwagen der armen en het vervangen door een heiden- sche urn of lijkbus. Dit gemis aan het kruis doet aan velen gelooven dat de over ledenen renegaten of afvalligen zijn, die als vrijdenkers in de eeuwigheid zijn ge treden. By den minderen man, zegt - Het Handelsblad zijn dergelijke begrafenissen zeer zeldzaam. De werkman heeft onder en met het kruis geleefd en verlangt onder het verlossingsteeken te rusten. Maar wat geeft dat aan de liberalen of geuzen moeten zij dan hunen haat tegen den R. K. Godsdienst niet koelen Een slnchtofler van den ln«ter. Twee hellevegen hadden eenen eerweerden onderpastoor van Dous- seray (Frankrijk) van schandige feiten be schuldigd. Daar het eenen priester gold, nam het vrij metselaarsgerecht die beschuldiging met geestdrifi aan, en 't klonk er in de li berale vuilnisblaadjes Zonder onderzoek werd de arme onderpastoor gevangen ge nomen, door de straten der gemeente ge sleurd en als ware hij de grootste misda diger der wereld, dertig dagen lang in 't geheim opgesloten. Het werd hem zelfs niet toegelaten aan zijne familie te schrij ven. Eindelijk hoe spijtig, hein, liberale helhonden heeft het gerecht moeten bekennen dat hier eene valsche beschul diging in 't spel was, en de priester werd op vrije voeten gesteld. Intusschen zal de laster sporen nalaten, intusschen loopen groote Panama-dieven en schelmen in Frankrijk vrij als in een aardsch paradijs Hulde van protestanten aan kloosterzusters. De protestansche Senaat van Hamburg heeft aan de kloosterzusters van St Carolus- Borremeus, van de heilige Elisabeth en aan de Franciscanersen diplomas [over handigd om hen te bedanken voor den iever en de zelfopoffering welke zij betoond hebben in het protestansche Hamburg tijdens de laatste cholerabe- smetting. Liclitgevende boom. Volgens de Horticultural Times groeit er bij Tuscarora een boom die de zon derlinge eigenschap heeft, licht te ver spreiden. De boom geeft zoo veel licht,dat in den meest duisteren nacht een persoon die er bij staat.met groot gemak zelfs het fijnste schrift kan lezen. De boom dankt zijn lichtgevend vermogen aan eene gomach tige zelfstandigheid, die, ten gevolge van wrijving, een fosfoorachtig licht ver spreidt. De Indianen geven den boom den naam van tooverboorn en durven hem zelfs op klaarlichten dag niet naderen. Voor 't geld. Er wordt be weerd dat Renan. voor het schrijven van zijn godlasterend werk, Het Leren can Jezus, één millioen zou ontvangen heb- bèn van eenen Rothschild. Dat zou men in plaats van een panama een pennemansschandaal kunnen noe men. Een eilnnd dut verdwijnt. In den Atlantischen Oceaan, nabij de Engelsche kusten, is een eiland dat stille- kens aan verdwijnt. Over eenige jaren was zijne oppervlakte nog het dub bele van hetgeen zij nu nog is. Men heeft er opvolgenlijk drie vuurto rens opgebouwd, want het eiland was zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. Opvolgenlijk zijn de twee eersten door de zee ondermijnd en ingestort. De puinen werden langzamerhand door de golven verzwolgen. Nu staat de derde vuurtoren ook op het invallen. Binnen kort zal het eiland ge heel onder water staan en dan eene ge vaarlijke zandbank vormen. VertinnI van eon Panama lijder. Het is een verhaal van bit tere ellende, dat door een slachtoffer van de Panama-onderneming in de Pali Mall Gazette wordt meegedeeld. De man die het verhaal doet. is niet een kleine rentenier, die zijn geld bjj de on derneming heeft verloren, maar een ar beider, die gehoor gaf aan de lokstem der lallooze Panama-agenten en zich naar de landengte begaf, om aan het kanaal te werken. Hij beweert dat de agenten met allerlei leugenachtige meedeelingen de on gelukkige werklieden hebben gelokt. Die agenten vertelden niets dan goeds van Panama en verheelden alles wat slecht was. Zij wisten dat zij de arbeiders naar eene hel op aarde zonden, en dat van do duizenden, die gelyk vee vervoerd werden, maar weinigen levend zouden terugkeeren. Van die weinigen zou nog het meerendeel een door de koorts onder mijnd lichaam hebben rond te dragen. Vol blijdschap ging do nam in 1885 scheep. Hij berekende, dat hij met het hooge loon, hem toegezegd, in vijf jaar een aanzienlijk sommeke kon overleggen. Hij wist niet, dat één jaar in Panama doorgebracht, voldoende was, om een sterk man zoo zwak te maken als een af geleefde grijzaard. Na een verblijf van drie maanden aan de landengte waren hij en zijne makkers een treurig beeld van menschel ij ke ellende. De arbeid aan het kanaal begon dagelijks met het opkomen van de zon. Het teeken van ophouden werd gewoonlijk eei-st dan gegeven als eenige werklieden door de kooi-st werden aangegrepen en ineenzak ten. Na den arbeid werd de tijd doorge bracht met drinken en kaartspelen. Som migen die minder sterk waren, lagen weldra met verstijfde leden in hunne tent en wachtten den dood af. De nacht was altijd mistig, en menigeen, die gezond te bed was gegaan, ontwaakte met hevige koorts. Het voedsel was slecht, en het drink water nog slechter. Er waren geneesmid delen voorhanden, maar in geringe hoe veelheid. Zij waren moeilijk te krijgen en werden gewoonlijk verstrekt, als het reeds te laat was. Het geld werd geregeld uitbetaald, maar er werden voor voedsel en kleeding zulke belangrijke afkortingen ingehouden, dat de werklieden maar weinig in handen kregen. De schrijver verwondert zich er over, dat er geen opstand onder de werklieden kwam.Nu en dan had er eene kleineoproer plaats. Het was merkweerdig, dat de belhamels van zulk een tumult gewoonlijk binnen een paar dagen aan de koorts stierven. De schrijver gelooft evenwel dat dit louter toeval was. Hij zelf heeft slechts vier maanden in Panama vertoefd.Op zekeren dag wist hij te ontvluchten. Hij had aan de kust van den Grooten Oceaan het geluk, door een schip opgenomen te worden, en men bracht hem naar San Francisco. Toen hij op zijn weg naar New York te Kansas- City kwam.zag hij daar een restaurateur, blijkbaar iemand wiens gezondheid onder mijnd was door de koorts. De man was ook in Panama geweest. Hij had genoeg geld verdiend om zich in Kansas-City eene restauratie te koopen, maar hij had voor dit geld zijne gezondheid in ruil gegeven. Helnngrijke omzendbrief. Het Staatsblad deelde vrijdag een lan gen omzendbrief van den minister van landbouw mrè, gericht aan de voorzitters der provinciale landbouwcommissiën. De minister wijst in de eerste plaats op dien belangrijken factor des vooruitgangs, de wedstrijden, welke in verschillige stre ken hun doel missen, doordien de plaat selijke belangen niet genoeg worden in 't oog gehouden. De voorwaarden der prijskampen worden slecht nageleefd, niet alleen door de deelnemers, maar ook door de jury's, en zoo komt het dat de beloo ningen worden toegewezen voor inzen dingen, die het niet verdienen. - Het grootste gebrek der programs, zegt M. de minister, is dat deze dikwijls veel te uitgebreid zijn; zij omvatten soms gansch de landelijke huishouding, zoo dat niet een vak ernstig wordt aangemoe digd. De minister wijst verder op de taak der cornices De cornices van eene streek, waar bij voorbeeld het zaad te wenschen laat, zouden met veel nut gedurende eenige jaren al hunne aandacht kunnen vestigen op het uitlezen van zaden, hetzij door nieuwe soorien in te voeren, hetzij door bijzondere prijskampen uit te schrijven, om de voortbrengers van verbeterd zaad te beloonen of het gebruik van zaadsor teerders algemeen te maken. Vervolgens roept M. de minister ook de aandacht op het gebruik in veel boer derijen van verouderde of ondoelmatige werktuigen, het bereiden van veevoeder, het verwaarloozen van ontledingen der meststoffen enz. Vooral heeft M. De Bruyn het oog op de samenwerking, zooals die gedurende de laatste jaren in verschillige deelen des lands in zake van zuivel-nijverheid tot stand kwam. Men wende die samenwer king ook aan, voor het aankoopen van zaad, mest, eetwaren, enz. In Duitschland worden prijskampen in gericht, welke geopend blyven tot een bepaald vraagstuk is opgelost. Deze han deling verdient vooral de aandacht der cornices te wekken. Ten einde over de geldmiddelen te be schikken, welke daartoe noodig zijn, raadt M. de minister de cornices aan, de jaarljjksche toelagen, door de provinciale coramissiën geschonken, op een andere wijze te verdoelen. M. de minister verlangt dat al deze pun ten, in de cornices besproken, en vóór 15 april 1893 verslag daarover gezonden worde, opdat de Hoogere Landbouwraad in den loop van het aanstaande jaar de zaak in bespreking kunne nemen. Wettelijk besluit. Bij koninklijk besluit van 16 December is de heer Pieter Colson, ontvanger der rechtstreeksche belastingen te Beeringen in de zelfde hoedanigheid benoemd te Geerardsbergen (intra muros). Rechterlijk, kronijk. De volgende heeren uit ons arrondisse ment Aaslt zijn door't lot aangewezen om deel te maken van de gezworen der eer ste reeks van den zittijd van het eerste kwartaal 1893, waarvan de opening be paald is op maandag 23 januari om 10 ure voormiddag. MM. J. Everard, sigarenfabrikant te Geerardsbergen A. Baert, grondeigenaar te Sottegem A. Van Vaerenbergh, sekretaris te Erembodegem A. Coppens, burgemeester te Lede. Vervalsching van de melk. Het hof van beroep heelt dinsdag laatst een gewichtig punt beslist, dat alle melkver- koopers nauw aangaat. Het is bijna in alle gemeenten eeno ge woonte alleenlijk bij middel vanden melk weger (lactodensimètre) te onderzoeken indien de melk zuiver of vervalscht is.Het is gemeenlijk de eerste politieagent de ge reedste die ermede gelast is. En nogthans is het hoogst moeilijk met den melkweger de vervalsching vast te stellen, omdat warmte, verscheid, en allerhande omstan digheden zulkdanigen invloed hebben op de aanduidingen van den melkweger dat de politieagenten de beste melk kunnen aangeven als vervalscht en de slechtste laten verkoopen, als gansch zuiver. Ook volgens de deskundigen kan een schei kundig onderzoek alleen de zekerheid geven dat men geene onschuldigen ver oordeelt. Zulks was het geval van VirginieVan Wouterghem, vrouw Louis De Ceuninck, van Blankenberghe. Een politieagent had met den melkweger bevonden dat er in hare melk een zesde deel water was De rechtbank van Brugge had haar tot 15 dagen gevang veroordeeld. Het hof van beroep, van zijnen kant, heeft de onbe voegdheid der politie in zaken van schei kunde bekrachtigd met Virginie Van Wouterghem vrij te spreken, op pleidooi van Mer Jozef Schramme, advokaat te Brugge. Wanorders te Tilleur. De rechtbank van Luik heeft zich vrijdag be zig gehouden met het proces der wanor ders van Tilleur. De personen, die beticht werden, als hebbende gendarmen mishandeld, waren voor deze rechtbank gedaagd. De Frère is de persoon, die gedreigd had eenen bijlslag op het hoofd van eenen gendarm te willen toebrengen doch ge lukkig niets dan zijne tuniek beschadigde. Hougardy was beschuldigd van gewa- penden opstand. Hij was het die eenen kolfslag bekwam, zoo dat hij voor het gerecht verschijnt, het hoofd gansch met doeken omwonden. De eerste werd tot zes, en de andere voorwaardelijk tot drie maanden gevan genis veroordeeld. Land van Riem. met opschorsing van abonnement van op Zondag 8 Januari 1893, ten voordeele <ler Armen. Gister Dijnsdag, des namiddags, werd ten Bureele van den Burgerlijken Stand onzer Stad, de 1000® geboorte van een kind aangegeven. Het is de eerste maal dat het feit hier wordt bestatigd sedert de inrichting van den Burgerlijken Stand. Deze 1000° nieuw geboren werd inge schreven onder de namen van Leleu Omer-Petrus-Emmanuel, zoon van Amatus, bediende ten Bureele van den Burgerstand, en zijne huisvrouw Maria Geeroms,wonende Gentschensteen- weg. Te dezer gelegenheid zond onze Beiaard zijn vreugde tonen over onze stad heèn. Heden woonsdag 5 ure des namiddags is het getal geboorten tot 1002 geklom men. Velen zeggen dat onze bevolking zich niet al te zeer moet verheugen in dien hier buitengewonen bestatigden aangroei. Of het een goed of een kwaad zal wezen, dat zal de toekomst ons leeren. Wat er dan ook van zij, wij verkiezen onder dit opzicht, toch nog liever vooruit gang dan achteruitgang I Vervalscht© Roter.Zaterdag 11. zijner, door onze Stedelijke Politie op do wekelijksche botermarkt alhier, eenige kladjes boter aangeslagen die, naar men vermoedde samengesteld was uit natuur lijke boter vermengd met vet of magarine. Zoohaast de boerin de Politie zag nade ren nam zij ijlings de vlucht in eene her berg, doch werd geknipt. Volgens het verslag van den heer apo theker Bogaert, zouden de aangeslagene kladjes, 81,3 ten honderd vet of magarine bevatten. Wel besteed dat zij geknipt is, des te meer dat deze kladjes gekocht worden door doodarme lieden die niet meer kun nen koopen. Aalst. Brandramp. Maandag 26 dezer, rond 9 1/2 ure voor middag, is er brand uitgeborsten inde her berg TicoliDendermondschensteenweg alhier, bewoond door den heer Alfons Spanoghe, herbergier en schrijnwerker. Het vuur is ontstaan in het werkhuis aan de woning palende. In weinige oogenblikken stond alles in vlam. Het verslindend element vondt overvloedige voeding in 't hout.de schave ling enz. Ons Pompierskorps kon slechts het woonhuis van 't vuur bevrijden. De schade kan moeilijk bepaald wor den, aangezien niets, geen beiteltje zelfs, kon gered worden. Het hout en alem is verzekerd door de maatschappij Aw«- rances générales - en het gebouw door de maatschappy - Securilas. Het alem van een der werklieden schijnt niet ver zekerd te wezen. Er had dien morgend nog niemand in het werkhuis geweest. Aan het woon huis is er weinige schade. Wichelen. Een sluwe dief stal.In den nacht van vrijdag,23dezer, zijn bij den genaamden Amand Jacobs, drie personen welke hun aangezicht zwart hadden gemaakt, aan de deur komen schrabben en miauwen als eene kat. Jacobs meende dat het zijne kat was, stond uit zijn bed om het dier biunen te laten, doch werd eensklaps, als hy de deur opende, door de drie zwartgemaakte kerels vastgegrepen en aan de handen en voeten gebonden. Jacobs heelt hun moeten zeggen waar zijn geld was. Er was vier honderd frank in liuis.die de dieven alsdan hebben mede genomen. Doch, vooraleer le vertrekken, hebben zij Jacobs, die aan handen en voeten gebonden was, eene prop in den mond geduwen om hem het roepen te be letten. s Anderendaags, den vrijdag, zijn de geburen. de deur open vindende, binnen gegaan en hebben den ongelukkige in dien toestand op den grond vinden liggen, De politie is met de zaak bemoeid en zoekt ieverig de daders op. Een bootje, waarin drie jagers zaten vaarde te Potles (Ronsse) de Schelde af, op eene plaats waar de stroom zeer sterk is. Ten gevolge van eene verkeerde bewe ging sloeg het lichte vaartuig om, en de drie ihannea vielen in 't water. Een hun ner verdronk. Een treffend feest had zondag na middag in het paleis van den graat' van Vlaanderen te Brussel plaats. Een groot getal arme kinderen der parochie was in het paleis genoodigd, waar een over- schoone en groote Kerstboom was opge richt. De takken waren met verrassingen, speelgoed en lekkernijen behangen. De graaf en de gravin van Vlaanderen, de prinsessen Hendrikaen Josephina en prins Albert deelden dit alles aan de kinderen uit. Elk der kleine genoodigden kreeg daarenboven een nieuw kostuum. Maandag nacht vonden voorbijgan gers in de Ravestraat te Brussel, eenen man smoordronken op het gaanpad lig gen. Zij belden aan een naburig huis om hulp te bekomen. De lieden van den huize, welke kwamen openen, stonden niet weinig verwonderden den dronkaard hunnen broeder te herkennen. Al de zor gen die men aanwendde, waren niet in staat hem tot het bewustzijn te brengen. Hij stierf, zonder een woord te kunnen spreken. Dè groote hoeveelheid sterke drank had hem bewusteloos gemaakt, en de koude eenen bloedopdrang teweeg ge bracht, waaraan de ongelukkige bezwe ken was. Zonderlinge historie. De Etoile verhaalt eene zonderlinge historie voor vallen op den dag dat de moord te Ko- nings-Loo (Vilvoorde) ontdekt is. Zoo ver klaart een koetsier, dat hij eenen man voor klant heeft gehad, die beweerde van Gent te komen, en dezelfden dag naar Pa rijs moest vertrekken. Hij was als een buitenmenscli gekleed en deed den koetsier beurtelings bij eenen baardscheerder.eenen schoenmaker,eenen kleermaker stilhouden en toen hij eene volledige gedaanteverandering had onder gaan, gaf hij den koetsier zijn afscheid en overhandigde hem bij zijn loon een goed drinkgeld. De koetsier had het vermoeden dat deze man de moordenaar van Vilvoorde zou kunnen zijn,, doch dit is waarschijnlijk, want hij was in het bezit van titels, ju- weelen en veel geld, en juweelem of titels bezat de vermoorde niet. Die voorwerpen komen dus waar schijnlijk van eene andere misdaad voort, indien er althans eene misdaad in 't spel is. Erge vergissing. Naar het gasthuis van Stuyvenberg te Antwerpen, werd gebracht Joanna Simons, 28 jaar, wonende Braziliaanschestraat, die bij ver gissing vitriool gedronken had. Zij kreeg de eerste zorgen in het verbandhuis. De vrouw bekwam gevaarlijke inwendige wonden. Een paar Duitschers, die vrijdag avond in de Hoogstraat te Boom, aan alle woningen gingen bellen en aalmoezen vragen, en indien zij niets kregen de be woners bedreigden en tot geweld wilden overgaan, stolen eindelijk in den oliegoed en klakken winkel van M. Verbruggen- Bal eenige kleinigheden, zy werden door de politie bij den kraag gevat. In den amigo opgesloten, werden zij zaterdag morgend door den vrederechter voor een on bepaalden tyd naar Hoogstraeten ge zonden. In hetzinnenloozengesticht te Door nik was een verpleegde er in gelukt,eenen steen onder zijne kleeren te verbergen. Toen de geneesheer, M. deschepene Lenz hem bezocht, sloeg hij dezen met dien steen zoo geweldig op het hoofd, dat hij ernstige wonden bekwam Andere perso nen hebben den doktor uil de handen van den zinnelooze moeten halen. Een beetpenningIn de dieren tuin van Luik, heeft men eenen beer. Sedert langen tijd verheugen de kinderen en de dienstmeisjes zich met de oefeningen van Bruintje,die nogzoo zeer klein zijnde, te I.uik aangebraeht werd. Het schyni dat men in de laatste tijden besloten heeft, zich bij middel van geweerschoten van dien beer te ontmaken.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2