Zondag 12 Februari 1895. 10 centiemen per nummer. 47" Jaar N. 2749. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. MIJNHEER JUDAS Snipperingskens. Herziening. ROMA FATALE. Voor de gemeenten. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPimS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitanliën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoulstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. iDVERTENTIENPIUJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden tot de Agencie Havas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Puris, 8 Place de la Bourse. Guique suum. Aalst, 11 Februari 181)3. Frankrijk. Panama schandaal. Uitspraak van hel vonnis. Don derdag heeft de rechtbank haar vonnis, geveld in het proces voor aflruggelarij en misbruik van vertrouwen, ingespannen tegen de bestuurders der Panama-Com pagnie, Dit eerste vonnis is zoo streng, dat liet van aard is om al de betichten in de Pa nama-zaak te doen beven; en die gestreng heid treft zelfs hem, die men oens den grooten Franschtnan noemde, den grijzen Ferdinand de Lesseps. Het beroepshof der Seine veroordeelde AIM. Ferdinand tie I_.es- eeps en Oliai-lea tie Lesseps, zoon, tot 5 jaar gevangenis en 3000 fr. boete AIM. Mnrius Fontnne en Ilenri Cotlu, tot 2 jaar gevangenis en 3000 fr. boete AI. ICiffel (enkel voor misbruik van vertrouwen) tot 2 jaar gevangenis en 2000 fr. boete. De beweegredenen van het vonnis zijn heel streng en neemt voor geen enkel der betichten de goede trouw aan. MM. Eiffel en Cotlu hebben onmiddelijk besloten in verbreking te gaan tegen het vonnis en zullen zich reeds vandaag ge vangen geven. Het gerucht loopt ook dat M. Charles de Lesseps, veronlweerdigd over de ge strengheid waarmee men zich tegenover zijnen vader gedraagt, ook in verbreking zal gaan en alsdan niemand meer sparen zal. Het schandaal zou dus eerst voor goed beginnen. Op 't oogenblik der veroordeeling van MM. de Lesseps kwam uit Soedan eenen brief dat hun zoon en broeder, brigadier de Lesseps, door het klimaat en de ziekte afgeteerd, in het dorp Rivasola in deernis- weerdigen toestand werd achtergelaten. Het ongeluk drukt zwaar op die familie. Godefroy Cavaignac. De warboel is thans in Frankrijk vol ledig. Men dacht tol hiertoe, dat enkel de conservatieven en boulangisten de Pana ma-w-oeling met een politiek doel levendig hielden en dat de beweging in het land maar in schijn bestond. Dat zijn maar' gemaakte mannekens zegde men links, en daar zullen we gauw kort spel mêe maken. De redevoering van M. Cavaignac heeft hun de oogen geopend en doen zien dat heel de republiekeinsche partij in waar heid door schrik bevangen is, dat niemand weet waarheen te vluchten en dal men de eerste reddingsplank de beste vastgrijpt. 13' Vervolg. Oh. jongen Liefde misschien En haar naam? Mary Anne. 't Is een keukenmeid, en ik bemin laar. o, ik heb haar lieten haar hart wil ik veroveren. Weg thans, alle jjdcle vermaken Milton doktor, zooals ge ziel.... Maar, ik scherts en ik zou moeten ernstig zijn Wees ernstig als het past, gaf de doktor ten ant woord. De zaken eerst, de vermaken daarna. Kom dezen avond eten bij my. Neen, ik kan niet. Zeg ten zeven ure, morgen avond en ik neem aan. Doch nu, terzake. Om te be ginnen, welke waren de personen die u verlieten toen ik binnenkwam Zeg eens, voor wat duivel moet ge dat nu wéér weten vroeg de doktor verbaasd. Omdat ik geloof dat de eene dame Miss Judith Varlius en de andere Miss Florry Marson is. Honderd dccdetivcs Hoe weet gij En die heer, die haar vergezelde, wie is dat, Ja- pix. Die langere, magere man, die er uitziet als eeue oude zeemt in landkleeding. Wat zegde men niet van de interpellatie Goussot Die jonge boulangist, schreven de republikeinsche bladen, zal aan het ministerie de gelegenheid geven eene glansrijke overwinning te behalen. 't Was voldoende dat er een eerlijk man rechtstond, een man van gezag, om op zijne beurt de Rouvier's, Floquet's en consoorten te schandvlekken, opdat al die overwinnaars als kaf voor den wind uit eenvlogen. M. Cavaignac heeft niets meer gezegd dan wat conservatieven en boulangisten vroeger zegden. Conservatieven en bou langisten, dat waren beleedigers en uit- schelders, en gerneene kerels. Als 't u belieft, wat is nu M. Cavaignac Waarom heeft minister Ribot dezelfde scheldnamen niet geworpen naar 't hoofd van den re denaar, in plaats van hem tc noemen mon ami Cavaignac De tegenwoordige bewindsmannen moe ten wel vrees hebben, dat ze niet eens tegen al de verwijtingen van den spreker zijn ingegaan en dat ze, als één man,zijne verklaringen bijtraden. Zij zagen wel in dat er geen middel was om te ontsnappen. Ze zagen in dat heel Frankrijk sprak uit den mond van M. Cavaignac dat het land dorst heeft naar andere mannen en niets gelooft van bou- langitische of royalistische samenzwee ringen, die het gouvernement uitvindt om de aandacht af tc trekken van het Pana- masehandaal en het bederf der regeerders Welnu, had er van eerst af een man durven spreken zooals M. Cavaignac, het schandaal ware zoo ver nietgekemen. M. Cavaignac is de zoon van den presi dent der republiek in 1848 maar 't was geen zoon van een president die spreken moest,'t was de president zelf, M. Carnot, ook een eerlijk man, maar die door zijn stilzwijgen in schijn de bescherming heeft genomen der verdachten. Er is niemand die een oogenblik twijfelt aan de eerlijkheid van M. Carnot maar door den mond niet te openen, heeft hij slecht gehandeld in 't belang der republiek Hij heeft gelegenheid gegeven aan iemand om op te staan en de rol van president te spelen in zijne plaats. Daarom kon niemand het kwalijk ne men, toen M. Déroulède uitriep 't Is de toekomstige president tier republiek die spreekt. M. Graux, Dendergalm's fameuze boniminister,is er niet min boertig in zijne komedie geweest die groote minister van geldwezen is doorslepen in 't kazak- keeren. Zou dit de rede met zijn waarom 't blad uit de Vooruiigangstraat hem zoo bewondert In een manifest, dat met kletterend trompetgeschal te Brussel in 1869 wierd afgekondigd en aan al de kie zers van dit arrondissement gezonden, Jackson Spolger, een patent-medecijn milionnair. Hij heeft alles gcèrfd, de centen en de uitvinding van papa Spolgers. Schatrijk onaangenaam van humeur zal trouwen met Miss Marson. Zal trouwen, onderbrak Fanks koudweg maar liefde bestaat er niet tusschen die twee. Ah bah riep de doktor uit, komt gij misschien 1 Ik Neen maar ik dacht dat Sebastian Melsta- ne... Dr Japix liet een gebrom hooren en zegde een hoe- danigheidswoord, dat niet heel vleiend was voor Mcl- staue ,s nagedachtenis. Sebastian Melstane, die kalededui Laat maar, viel Fanks hem in de rede ik ge loof dal hij reeds gehaald is. Doktor Japix aanzag den dedcctive zoo verwonderd mogelijk. Wat wilt ge zeggen Welnu, Melslanc is dood. Dood, zegt ge Ja hebt ge het geheim van Jarlchester niet ge lezen Welnu, de man die daar zoo geheimzinnig is overleden, is niemand anders dan Melstane. Hoe hebt ge dat ontdekt vroeg Japix, ernstig. De dedective zegde niets, doch haalde de doos uict pillen te voorschijn en legde haar neer op de tafel, ter wijl hij er's doktors aandacht op inriep. Versterkende pillen, las doktor Japix, vol ver wondering. Wel ja, zeker ik zelf heb hem die voor zijne zenuwen voorgeschreven. D.ich ik kan maar niet begrijpen hoe gij door die doos zijnen naam hebt oni- verklaardde M. Graux zich hevige, over tuigde voorstander van eene onmid- delijke herziening. Zijne rechtschapene ziel en kon het voorrecht van een deel der Belgen op liet andere niet meer dul den Ook had hij in 1871 over 100 stem men beschikt,hij had ze geernc ten gunste van het voorstel Defuisseaux, Baliseaux en Cle afgegeven. Welhaast ging hij aan't kazakkeeren, een rolleken dat hij toch zoo goed heeft van buiten geleerd en op doortrapte wijze speelt. Overtuigde voorstaander in 1871 zoo niet van het algemeen stemrecht,toch ten minste van een zeer uitgebreid kiezer korps, veranderde de kluchtigaard schie lijk van gedacht in 1878en 1879 onzaliger memorie. Zijne vrienden vonden dat er in België nog te veel kiezers waren, ze gin gen ze nog wat snoeien door hatelijke part ij wetten, waarvan de geuzerij den alleen handel heeft. M. Graux had zijne demokratiek inborst verloren hij stemde met volle handen de knoeierijen, die aan een groot deel der boeren, door M. Graux als barbaren uitgescholden, het kiesrecht ontnamen Hij kon geene voorrechten verdragen En dat is een man, dien Dendergalm in zijn hert draagt In 1883 nieuw vertoog van eene nieuwe komedie. De vrienden, hij zelf was aan 't roer. Hij bezat wat hij geeren had, dus geen herziening! In 1884 wierd die kazakkeer- der, die famenze bonuninister uit de Kamers weggevaagd en was in 1890, in de maand november, genoodzaakt de stemmen der socialisten in - la maison du peuple 1 te gaan afbedelen. Deze toonden wat de tanden en M. Graux moest zich bijna collectivist verklaren. In zake van kiesrecht was hij zeer rondborstig, hij gaf toe wat de socialisten van hem eisch- ten. M. Graux was tot de volksgezindheid weergekeerd Welke schitterende aan werving voor het algemeen stemrecht, nu was de vesting genomen. Hij vergat alras wat hij de socialisten was gaan belooven. Geen algemeen stemrecht zegde hij want dit zou België voor altijd onder het beheer der barbaren brengen, de pastoors zouden bier onbeperkte meester mogen spelen. Belofte was geen schuld. In zijn voorstel betrekkelijk de herzie ning van art. 47 laat M. Graux bijna al de bepalingen aan de kieswet over.Waar om hy die de knoeierijen zoo lief heeft en er bijvoegd dat ze door de 2/3 moest gestemd worden is onverstaanbaar, maar 't staartje komt voor in een ander para- graphe: er mag gestemd worden wanneer de 2/3 der leden vau de Kamers tegen- woordigd zijn. Dus kunnen veranderingen, knoeierijen plaats grijpen met de 4/9 van het geheel getal leden gestemd, met min als de helft. Wat zijn die liberalen toch knoeiers van kazakkeerders, lijk diegene die wij reeds wat ontkleed hebben. Mag men niet veel anders verwachten. In een volgend nummer is het de beurt van den demokratieken Janson. De leden der rechterzij van Kamer en I Senaat schrijft Lc Patriote zijn don derdag, om 10 1/2 ure, opnieuw bijeengc- homen Evenals woensdag was de ver gadering zeer talrijk zij werd door al de ministers bijgewoond. In den aanvang der zitting hebben de beide voorzitters, de heeren baron 't Kint de Roodenbeke en De Lantsheere krachtig verzet aangeieekend tegen de onbeschei denheden, daags te voren door zekere afgevaardigden begaan. Zij laakten vooral het gedrag van een lid, dat aan eenen radikalen dagbladschrijver inlichtingen had gegeven, die dan nog onnauwkeurig waren. Eenige afgevaardigden, alhoewel zich aansluitende bij de opmerkingen des hee ren voorzitters, behielden zich het recht voor aan de katholieke bladen ten minste de genomene besluiten mede te deelen. dekt en hoe gij den naam van dien deugeniet van een Melstane in verband kunt brengen met den persoon, die tc Jarlchester is gestorven. Gjj zegtdie deugeniet van een Melstane Ik voeg er bjjdie gevaarlijke kerel,zegce Japix veronlweerdigd. Als gij dal zegt, antwoordde Fanks nadenkende, dan moet hjj zeker niel veel beteekend hebben. Een man die veel vijanden moet gehad hebben, veronder stel ik Ik geloof nog al heel veel. Maar, waarde Fanks, of Rixton, zoo gc wilt, dat alles zegt me nog niets van het gebeim van Jarlchester. Waarde doktor, antwoordde Fanks, ik ga u de zaak met een woord geheel uitleggen. De doktor zetten zich neer in zijnen grooten arm stoel, plaatste de beide groote handen op zijne twee groote knieCu en leende aandachtig het oor naar het verhaal van den dedcctive. Wel moest het den doktor belang inboezemen, want herhaaldelijk gaf hij blijken der grootste verbazing. Octavius vertelde al wat hjj gevonden had geuuren- f de het onderzoek te Jarlchester, verzweeg echt ar zijn gesprek met en den naam van Roger Axlon en eindig de met uit te leggen hoe hij, door Wosk et C'« den naam van den doode had gevonden. Zooais gc ziet, Japix, besloot de detective, kom ik thans tolu, omdat ik uw naam vond op het recept. Ik verlang van u dat gij deze acht pillen zoudt ontle den. Volgens uw voorschrift, volgens M. Wosk, vol gens zijnen leerling, werden twaalf pillen geleverd aan f Daarop heeft het bureel aan de drukpers 5 letterlijk de volgende nota medegedeeld De vergadering heeft besloten het bewoningssielsel met bijvoeging der be kwaamheid te handhaven, in den zin door de herzienings-kommisie voorge steld. De meerderheid heeft daarenboven, besloten geene toegevingen meer te doen aan de liberalen. Het is aan dezelaatsten eenen stap vooruil te doen. De heer Beernaert heeft, in de vergade ring, uitdrukkelijk verklaard dat, indien de liberalen in hunne koppigheid vol harden, de regeering niet zal aarzelen, door de ontbinding, een beroep op het land te doen, Uit de verklaring in de vergadering afgelegd blijkt dat bijna al de afgevaar digden, zelfs persoonlijk, den cijns ver- oordeelen. Deze is dus voor goed aan den kant gesteld. Dit incident gesloten zijnde werd de bespreking over de regeerings-voorstellen hernomen. Verscheidene heeren senators en volksvertegenwoordigers voerden het woord, namelijk de heeren hertog van Ursel, de Moreau, Orban de Xivry, Schol- laert, Hellepuite, Tack, de Smet de Naeyer, Coremans, baron Bethune en Nyssens. De heer Beernaert, hoofd van h. t ministerie,heeft twee maai het woord genomen. De opmerkingen door de sprekers ge maakt betroffen vooral vraagpunten van ondergeschikt belang. De heer hertog van Ursel is niet van gedacht do samenstel ling van den Senaat merkelijk te veran deren alleenlijk zou hij willen zekere soorten van kiesbaren zien aannemen, welke de kommissiën verworpen hebben. De heer Schollaert meent dat de uit breiding van het stemrecht palen moet hebben en verzoekt de regeering niet verder te gaan op den weg der toegevin gen. Andere leden maakten voorbehoudingen ten voordeele der meervoudige stem ming, van de vertegenwoordiging der belangen, de envenredige vertegenwoor diging, enz. De ontwerpen der regeering werden krachtdadig verdedigd door de heeren de Smet de Naeyer, de Moreau en ande ren. Kortom, zonder af te zien van hunne persoonlyke voorkeur voor het een of ander bijkomend voorstel, zijn al de sena tors en volksvertegenwoordigers overeen gekomen om de regeeringsvoorstellen te ondersteunen en een salvo van toejuichin gen begroette de woorden van den voor zitter. toen hij zegde De eensgezind heid is volledig tusschen de rechterzij van Kamer en Senaat en de regeering. Melstane. Van zes ken ik het gebruik en) in alle be schaafde landen is zes van de twaalf altijd zes en in die doos zult ge er acht vinden. Dit is niet klaar Neen, dat is vast niet klaar, monpelde de doktor, terwijl hij aandachtig de pillen beschouwde acht en zes is veertien en nooit twaalf, dat weet het kleinste kind. Dan moeten er twee extra pillen bijgevoegd zijn Twee pillen, niet gemaakt door \Vo>k et C". Fanks bezag de doos en daarna den doktor en de hand leggende op dezes hrecde knie /.egde bij Nu doktor, uu is de vraag wat beteckenen die twee boventallige pillen De doktor gaf geen autwoord en Heef de acht schijn baar onschuldige bolletjes beschouwen, alsof hij daarin een antwoord zocht. Ik beken, vervolgde Fanks, achterover leunende in zijn zetel, ik beken dat ik ecnigzins lust had te be rusten in bet oordeel der jury het had ook beel en al den schijn van eene zelfmoord. Doch. ik bad zoo een soort van voorgevoel dat wij ons bedrogen en het is daarom dat ik den naam zocht van dien man, om te ontdekken of er iets in zijn leven was dat hem aan leiding kon geven om zich te zelfmoorden. Ik heb dien naam gevonden, zooals ik u vertelde, cn nu ook ont dekt wat wij zoo even hebben bestatigd, namelijk dal er twee pillen iu die doos zijn bijgedaan, nadat zij de handen van Wosk et O' verliet. Dat is volkomen juist. Nu is b t stellig dal Melstane die twee pillen er Al de katholieke dagbladen hebben sedert meer dan twintig jaren gezegd en herhaald, dat Rome als hoofdstad van het ééne Italië, den ondergang des lands zou na zich sleepen. Die geheimzinnige kwaal waaraan Italië sedert 1870 lijdt, is Rome. - In Rome, de eeuwige stad, de stad der Cesars en der Pausen, is er geene plaats voor den strijd der moderne politiekers. Die stad is geroepen om het uitgangspunt te zijn van een geestelijk, gezag, dat zjich over do geheele wereld uitspreidtzij werd door God gekozen om tot verblijf plaats te dienen aan zijnen plaatsvervan ger en geene wereldlijke macht kan on gestraft de hand uitsteken naar Hem, die de lichtbaak der volkeren wordt ge noemd. Een eeuw geleden, toen de legers van het Directoire Rome bezetten, riep de dichter Monti uit Roma fatale En inderdaad, Rome wordt nood' itig aan hen, die er eene schendende hand naar uitsteken. Dat ondervindt op het oogen blik het ééne Italië, alhoewel de recht matige bezitter der eeuwige stad slechts een zwak gevangen grijsaard is. Wanneer men echter tegen dien grijsaard strijdt voert, dan strijdt men tegen God en in dien strijd kan de neerlaag niet twijfel achtig zyn. Tot hiertoe spraken enkel de katho lieke dagbladen in dien zin, irniar die waarheid begint voor elks oog zoo duide lijk te worden, dat sedert eenige dngen de liberale dagbladen ze volop belijden, en ronduit bekennen dat het verplaatsen der hoofdstad van Turyn naar Rome eene overgroote fout is, waarvan men nu voor niet heeft bijgedaan. Met twaalf had hij er genoeg, zelf voor zijne zenuw en, twee pillen is hij zeker daar ergens gaan bijkoopen waarom zou hij dit doen Ja, waarom sprak de doktor hem na. l'wc mee ning is dus? Mijne meening is eenvoudig deze Gij zegt dat Melstane een schurk was, die natuurlijk vijanden moest hebben. Ik geloof stellig dat die tweelpillcn ver gif inhielden - laat ons zeggen morphina. waarvan hjj stierf en dat zij er builen zyne weet door een dier vij anden is bijgevoegd. Heel goed mogelijk Melstane, vervolgde Fanks, met nadruk, voor over buigende naar den doktor, nam eene au die twee pillen, zooals dit zijne gewoonte was alvorens naar bed tc gaan, onbewust van hetgeen hij had ge. daan. 's Morgens vindt men hem dood cn er is niets, hoegenaamd niets, dat bewijzen kan hoe hij aan zijne dood kwam. Onwiiiikeurig liet de doktor zich mccsleepen door het verhjal van dit dram d it de verbeelding des po- iiciemans uit de duisternis opb lalde cn in hrt licht plaatste. Verschrikkelijk murmelde Doktor J «pix. Doch, zie nu, ging Fanks voort, terwijl hij met de gebarcut ml zijne uit'eggingen ophe'derde, ziehier iu indcre woorden boe de angst van den moordenaar om zijn sl .chtiilTer te dooden heeft geleid lol het gevaar dat wij hem zullen ontdekken. Indien li'J ik bedoel den moordenaar slechts eene jpil in die doos had goed de gevolgen begint te ondervinden. Ware 't niet dat eene gewone briefwis seling mij te weinig ruimte aanbiedt, ik zou u hier gaarne den inhoud meèdeelen van een artikel, geschreven door M. Scarfoglio, en verschenen in den Mallino van IVapels. Rome, zegt hij onder andere, is de groote onverzadelijke geworden; zij ver slindt de eene na de andere de beste krachten der natie. En verder Om Rome uit haren slaap op te wekken, te vernieuwen, te verjongen, om or de mo derne hoofdstad van het moderne Italië van te maken, heeft men alles gedaan, maar alles is vruchteloos gebleven. Wij hadden Rome moeten bezetten, maar er nooit de hoofdstad van maken. Moest men echter denken dat de schrij ver, na zoo duidelijk te hebben uiteenge zet, wat kwaad Rome aan Italië gedaan heeft en nog doen zal, de ontruiming dier stad aanraadt, men zou zich deerlijk be driegen. Neen, liever den ondergang van Italië, dan aan den Paus zijne rechten te rug te geven. Ziedaar de vaderlandsliefde, welke de mannen van het nieuwe stelsel bezield. De liberale drukpers is onbeschaamd genoeg om, van lijd tot tijd, te beweeren dat de gemeenten door 't katholiek minis terie wordt uitgezogen. Welnu,niet eene regeering heeft zooveel voor de gemeenten gedaan als de tegen woordige. Onder hel geuzenbewind, van 1878 tot 1881 werden de gemeentebesturen, des noods bij middel van speciale kommis- sarissen, gedwongen hunne kas tot op den bodem te ledigen, voor het bouwen van uuttelooze schoollokalen, voor het onder houd van scholen, onderwijzers en onder wijzeressen zonder leerlingen. Het katholiek ministerie heeft de ge meenten, in zake van onderwijs, vrij gemaakt. Het heeft het grootste deel der jaar wedden van de wachtgeld-onderwijzers, ter ontlasting der gemeenten, op zich genomen. Het heeft een nieuw gemeentefonds gesticht dat aan al de gemeenten een minimum inkomen van eenen frank per inwoner verzekert. Het heeft door alle mogelijke middelen de opbrengst van het oud gemeentefonds getracht te verhoogen. Onder dit laatste oogpunt kunnen wy onze lezers eenegoede tyding mededeelen. Verloden jaar kondigde de heer Beer naert aan, dat het gemeentefonds voor 1891 zou beloopen tot fr. 32,483,427,06, zijnde ongeveer 4,300,0<>0 fr. moer dan in 1890. Doch hij voegde erbij dat dit bedrag bijgevoegd, wat dertien had gevormd, een gelukkig nummer voor zulk een kerel, dan zou het slachtoffer genomen hebben en niet het minste spoor zou er over gebleven zijn. Ongelukkiglijk vor den dader echter heeft deze, in zijne vrees dut eene pil niet voldoende zou geweest zyn om den dood tc veroorzaken, cr twee ingelegd. Met eene is nu Melstane gestorven de andere, beste doktor, ik gevoel bet, is d <ar nog in ik verzoek u ze alle acht te willen ontleden om die eene tc vinden. Deze redenecring, ofschoon enkel door vermoedens samengebracht, was inderdaad doorslaande. Maar,veronderstel! nu eens dat ik er geene mor phina pil tusschen vinde I zegde Japix, de doos op de tafel zettende. In dit geval valt heel mijn getimmerde als een kaartenhuis in een cn dan zal de dood vn.i Melstane voor eenwig een geheim bJjjven. Maar zoo waar als ik leef, Japix, ik ben overtuigd dat van die acht pillen er zeven schuldeloozon zijn lerwyl eene doodelyk is. Uwe theorie, merkte Jipix aan, is mderdaad spitsvinnig cn kan ge ziet dat ik met zeg en is en kan juist niet bevonden worden. Ik zal die pillen onderzoeken en u morgen vroeg het gcvn'g doen ken nen, indien ik hier, zegde Japix, zyne reuzenhand op de doos leggende, eene morphina pil vind, dan is uwe stelling in eenen zin bevestigd. Ik geloof dat alsdan mijne stelling in eiken zin zal Levestigd zyn, viel Fanks levendig uil. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1