Een en ander. Kieskronijk. ZONDAGRUST^rmi'd'™S; Allerhande nieuws, tig jaar! maar 't was een held die de la RochejacqueJein «Is het dat ik achteruit ga, zei hij tot zijn volk, doodt mij Ga ik vooruit, volgt mij Sterve ik, wreekt mij Zij vochten gelijk leeuwen, stierven als martelaars en oen leger van 400,000 man was er noodig om die heldhaftige mannen eindelijk onder de overmacht te verpletteren. Dat was eene grootsche strijd, en wei nig schoonere daden staan in de Geschie denis geboekt. En te welker gelegenheid is er daar nu van spraak, zal menige lezer misschien vragen. Luistert. Wie zijn de aanbidders en de navolgers dier Fransche guitea 1 De socialisten. In de Kamer hebben zij zulks openlijk verklaard; hunne bladen staan er dage lijks vol van. Ten anderen, het kort begrip van al hun spreken en schrijven komt uit op laster, bedreigingen, geweld, wraak en allerlei andere vormen van hunnen haat. Socialist Smeets drukt den volgenden oproep aan de soldaten De groote da gen van het gevecht zijn nabij. Doet al het kwaad wat gij wilt aan de burgerij, nooit en zult gij slachtoffers genoeg kun nen maken... Ook zullen wy zonder ge nade zijn voor al dien vuilen bucht die 't menschdom bedroeft en uit den haak slaat, b Die zelfdo man een Kamerheer als 't u belieft verklaarde over eenige dagen nog dat hij, op 't voorbeeld der Communards, van morgen af, met het geweer in de vuist, zou oproer maken, indien zulks van hem alleen afhing. En het VolUsrecht, sprekende van de Fransche Revolutie, drukte verleden zon dag Opent de oogen, werkbroeders; ziet, de uitbuitors van heden zijn geeu heter dan die van over honderd jaar. Verheft het hoofd, trekt met ons ten Strijde, verbreekt de kapitalische k/lfetf die u nog gekluisterd houdt- .olgt de roodo vlag waaron geschreven staat brood en vgileid voor allen. iMlèlö praat in den grond, maar die toch bewijst dat, in hunne oogen, de bloedzuigers van over honderd jaar hel den waren en al dezen die, gelijk de la Rochejacquclein, God en land wilden wreken, hatelijke verdrukkers. Maar, hoe nu aaneen geknoopt dat het eigenste en zelfde Volksrecht van daar zoo oven, in dit eigenste en zelfde num mer van verleden zondag, den bevechter der omwentelaars, den beroemden do la Rocliejacquelein, afschildert als een held? Zijn portret staat boven aan het blad, en een opstel is uitsluitelijk zijnen lof toegewijd 1 En het slot is Hij werd door epn door hem (ouf\) geredde republikeinsche soldaat doodgeschoten. - Door zijno soldaten en de bevolking werd hij iu hunne liederen als do held van Vondée verheerlijkt, Dus. volgens het Volksreehl en al «ie socialisten, de tegenstaanders der revo lutie en waren niét weerd te leven, en volgens die zelfde mannen, een der groot ste tegenstaanders van allen is een held. Ofwel zulke opstellers weten niet meer wat schrijven, en dan zijn zy onnoo- zelaars. Ofwel zij weten wat zy schrijven, en dan zijn zij bedriegers. Ofwel zij verstaan niet wat zij schrij ven en dan zijn zij dwazerikken. En indien een hoop onnoozelaarsbe drieger en dicazerikken de maatschappij moeten redden, 't is verre gekomen. Wij, wij houden ons met meening langs den kant van den jeugdigen de la Roche jacquelein. Iloe doet ons denken aan de Vlaamsche booren die te dien iijde ook het verroest geweer van den balk namen, om hunnen heerd en hunne kerken te verdedigen to gen het gespuis der omwenteling. Mogen zy ons voorbeeld zijn om ons recht, onze vryheid, onzen God. tegen die roodhemdeu te beschermen. Grover Cleveland, president der Voreonigde-Staten. De man, van wol keu men het meest spreekt, ter gelegen heid van het geschil tusschen Engeland en Amerika, is voorzeker president Cle veland. Hij is het kind zijner werken in den vollen zin des woord. Hij word te Cal well in New-Jersey geboren, den 18 Maart 1837. Zijn vader was'een protostautsche pre dikant of dominé. en Grover Cleveland was de vijfde van negen kindoren. Hij begon zijnen levensloop op8jarigen leeftijd als loopjongen in oenen kruide nierswinkel, want zijne ouders waren niet rijk, en hunne kinderon moesten nog al vroeg medewerken in het huishouden. 's Avonds had hij vrijen tijd, cn ziju vader, gaf hem les in het latijn en in de rekenkunde. Doch een nieuw ongeluk trof het gezin Cleveland; de vader stierf vroegtijdig. Intusschen was aan Grover Cleveland, die eerst in den kruidenierswinkel rooi den kost gediend had, een klein weekgeld toegediend. Buiten zijne boodschappen vaagde hij nog het huis, kapte stooi'hout, stak do kachels aan, en deed moor ander klein t huiselijk werk. Als hij 's avonds te huis kwam bleef j hij nog op tot elf of twaalf om de boeken van zijn» vaders boekerij te doorsnuiste- ren, alsook andere die hem door ge- dienstige vrienden cn kennissen geleend J werden Als hij 17 jaar oud was bood een zijner ooms hem eene plaats van bediende aan, in zijne atudie van pleitbezorger. Cleveland had geeu ankel diploom, maar hij bezat de kennissen, vereischt om zijne bediening behoorlijk te ver vullen. Het was met spijt dat hij zijnen krui denierswinkel verliet, om zich met rechts- kwestiën bezig te houden to Buffalo, doch hij schikte zich weldra in zijn nieuw ambt. Hij legde zich met meer iever dan ooit op de studie toe en vijf jaren later, iu 1859, werd hij ingeschreven in de orde der advocaten. Drie jaren nadien werd hij substituut der Republiek genoemd te Buffalo. Van 1862 tot 1881 werd hij een der uitstekendste advocaten vau het Westen van den Staat New-York. In 1884 werd hij eene eerste maal tot voorzitter der Republiek gekozen en in 1892 eene tweede maal. Cleveland is een man van gemeeuza- meu en minnenlijkeu omgang, zonder pronkzucht hij is altijd eenvoudig ge kleed. Hij is den 2 Juni 1886 gotrouw met miss Polsorn, de dochter van eene vriendiu zijner zuster. Hij telde dan bijna 50 en zijne echtgenoote nauwelijks 22 jaren. Het gelieim van Edison. Edison verklaarde aan eenen interviewer dat, zoo er oörlpg ontstond tusscben Engeland en de Vereouigde Staten, by al zijne po gingen en wetenschap zoo gebruiken, tot de vei'dediging van ziju land. Middelen ontleend aan de electriciteit zouden de hedoudaagsche krijgskunst hernieuwen un ulo Engelschen vorstommen.5? Tabak. Ziohièr de -Jxjizonderste be palingen der nieuwe wet op de tiohcJ-. Vroeger bestond er een plantrecht dat van 25 tot 30 centiemen den kilo go- droogde tabak bedroeg. Dit recht wordt afgeschaft. Do minister van geldwezen stelt eeu recht voor van 20 centiemen den kilo voor den niet verwerkte uitlaudsche tabak en gedroogde inlansche tabak, bij uitzon- zondering der hoeveelheid die de plan ters voor eigen verbruik voorbehouden. De werkman.de landbouwer.de planter zijn dus ontslagen vau alle recht voor cle tabak dien zy vorbruiken. De fabrikatie, aan een accijnsrecht van 20 centiemen onderworpen, wordt be schermd tegen uitlandscne mededinging door een tolrecht van 50 centiemen. Verder zal al de verwerkte, of iu fabri katie zyndc tabak, bij het iuveeren der wet, van het accijnsrecht ontslagen zijn. Het accijnsrecht opliet tabakplauten zal voor 1895 niot opgeëischt worueu. De dwaze handelingen der socialisten hebben weerom gemaakt dat de Kamer nog niet begonnen heeft met de wet op do tabak, die reeds moest gestemd zijn. Een groep herbergiers van Aaltre, heeft dezer dagen het volgende verzoek schrift gezonden naar de Wetgevende Kamers Wij ondergeteekenden, herbergiers der gemeente Aaltre, tachtig frank por jaar betalende om sterken drank te n mogen verkoopen, protesteeren tegen n het laten bestaander herbergiers welke niets betaleu en die, ouder voorwend- sel van bier cn wijn te slijten,meer genever verkoeper op éénen dag, dan n wij op eene gansche week. Die soort van herbergiers geven een grooter glas sterken drank dan wij.Daarom gaat liet n volk er te liever, om veel genever voor n weinig geld te kunnen drinken. - Wij vragen maatregels tegen die misbruiken. Dat men allo herbergiers a denzelfden taks doe betalen. De drie a vierden dor drankhuizen zullen afge- a schaft zijn. Dc verguuningswet moest n zoowel op het bier als op den genever n drukken dau zouden er zooveel kroeg- jes of dronkemanshuizen niet zijn. a Ofwel dat do sterke drank belast worde n iu de stokerijen, als hij per vat wordt a uitgevoerd, en dat de vergunningswet n afgeschaft worden. n Wy durvon hopen, achtbare Hecreu, dat onze rcchtveerdige opmerkingen in b aandacht zullen genomen worden, zoo- wel in het belang der openbare zede- a lijkheid, als ia het voordeel der .lastbe- talers. a Het einde van een artikel van le Courrier de Bruxelles Men mag zeggen dat, op do bauken der rechterzij, eenparigheid bestaat en dit in Kamer en Senaat ten voor- dcele van het Vrijwilligersleger,tegen don persoonlijken dienstplicht. Wat men ook doe om do kiezers te bedriegen, het is aldus dat do kwestio in 1896 zal gesteld worden, en wij zijn ver zekerd dat do houdiug onzer vrienden, met het gedacht van het land overeen stemt. Goed gezeid 1 De socialisten zetten overal, ter gele genheid dor loting, groote betoogiugen op touw tegen do bloedwet n 't Is parade. De rooden willen de gewapende natie, dus alleman soldaat. 'tZal dus onder het socialistisch regiem erger zijn dan nu. Kluchtspelers 't Klaverzaad werd op 23 december te Maeaeyck verkocht tegen 22 cents het pond het wilde klaverzaad gold een cent meer. Het blauw is bijna om zeep.— Er komt eene kaart te vei-schijnen welke ons den uitslag der gemeenteverkiezingen voor oogen stelt. Men bemerkt duidelijk dat de blauwe partij meer en meer om zeep gaat. Daar waar zij door de katholieken niet van stad- of' gemeentehuis wordt afgekegeld, wordt zij door hare 2onen, de socialisten ontroond. In West-Vlaanderen behoudeu de libe ralen maar 11 gemeenten op de 250 wij hebben dus 239 gemeenten voor ons. Iu Oost-Vlaandereu hebben zij maar 17 en de katholieke 279 raden, en Geut is gemengd. Iu Antwerpen zijn er 5 liberale raden op 147 katholieke. In Limburg 4 liberale op 202 katho lieke. In Luik zijn 79 liberale, 24 socialis tische, 2 gemengde raden (Luik en Ver- viers) op 236 katholieke. Iu Luxemburg 52 liberale en 6 socia listische raden op 158 katholieke. In Namen 72 liberale en 6 socialis tische raden op 280 katholieke. In Henegauwen is het wat beter voor de blauwen daar zijn 132 liberalen, 38 socialistische raden op 270 katholieke. In Brabant tolt men 161 liberale raden, 4 socialistische, 8 gemengde (Brussel, Elsene, Laken, Schaarbeek, Molenbeek, Anderlecht, St-Gillis en Koekelborg) en 170 katholieke. De algemeene uitslag van gansch 't land is de volgende Op 2603 steden en gemeenten bobben evsL.9.81 een algeheelen of eouen in meer derheid "ka&hnlieken raad. De liberalen hebber? de meerderheid in 533 raden de socialisten in F# on Jaf raden zijn er waar geene der partijen de meerderheid heeft. En dan durven zekere liberale schrij- velaars uitbazuinen dat hunne partij de meerderheid bezit in 't land. Nog een stootje en de blauwe party rolt voor goed den berg af. Papier met leeuwkens. Wy vernemen dat de Commissie onzer burgerlijke Godshuizen besloten heeft liet weekblad La Justicc Sociale a voor de Rechtbank van Brussel te dagen ten einde rekening te vragen over een lasterlijk en eeri oovend artikel in dit blad afge kondigd. Het Land van Aelsl en Dendergalm die het bedoelde artikel, vertaald, hebben overgedrukt, zullen, als nieuwjaarskoek, van 't zelfde laken een broeksken krijgen. .Geene verwijtingon, geene lasteringen, alles iu eerlijkheid en deftigheid roept de H. Man van Chipka dan uit Gent. Maandag is do nieuwe ge meenteraad aangesteld. M. Braun, «en waal, die niet behoorlijk Vlaamsch spre ken kan, is Burgemeester benoemd. Na do eedaflegging deed de heer Burgemees ter dc regels keunen die zijne handelwijze zullen leiden. Volgens hem, zijn de liberalen alleen bekwaam om de ge meentezaken in 't algemeen belang te be sturen. Indien de Raad een liberaal Sche- penencollegie aanstelt, zal alles onpar- tiidiglijk gebeuren. M. Braun zegt dat hij alles zal aanwenden om den toestand der kleinhandelaars en werklieden te verbe teren. M. Cooreman verklaarde in naam van oenige katholieken dat zij, in tegenwoor digheid der bolofte van den heor Braun van met onpartijdigheid, eerlijkheid on deftigheid te handelen, en in de hoop dat de rechten dor catholieken in zake van weldadigheid en onderwijs zullen er kend worden, een liberaal Schcpeuencol- legio zullen ondersteunen. Anseelc deed oenen uitval en beschul digde liberalen en catliolitken van de socialisten buiten te sluiten en de klas senstrijd te willen. Men ging over tot de benoeming der schepenen. Voor ieder# plaats moest men tot drij stemmingon overgaan. Vijf liberale schepen zijn benoemd go- worden. Waarom hebben de Gentsche groote voorstanders der E. V. zo nu niet toege past by de verkiezing der schepenen Zij waren nogthans de meerderheid. Heb ben die hecren misschien nu ook de over tuiging dat met die chineezerij alle goed bestuur onmogelijk is? Iddergem. De Bostendige Depu tatie onzer Provincie heeft besloten dat or een onderzoek zal gedaan worden ovor de aangeklaagde feiten van dwang en otn- kooperij gepleegd in de gemoeutekiezin- gen van 17 November. De getuigen zijn heden dijusdag te Gent onderhoord ge- worde». Mechelen. De Bestendige Deputa tie vau Antwerpen hooft een enkwest be volen over do kiezing van 17 November. Oostende. Naar wij vernomen zijn er te Oostende talrijke gevallen van ou- gehoorden dwang en kiesomkooperij door de liberalen gepleegd aan 't licht geko- meu. De reklamauten hebbeu zich daar niet bepaald zekere Menheer Men aan te klagen als dader gelijk de liberalen en judassen van Aelst, maar zij hebben de feiten duidelijk opgegeven, iu andere woorden, de mannen die dwang hebben uitgeoefend, do koopers en verkoopera genoemd met naam en stuk. Men weet dat citoyen Brouwier, lid der Kamer vaD Luik, te kiezen heeft tusschen zijne plaats van bestuurder vau 't slacht huis en die van vertegenwoordiger. H#t mes aan twee kanten doen snijden, dat gaat niet, zoomin to Luik als elders. Het collegie van Luik heeft bericht ontvangen, dat M.Brouwier den 1 januari zijne functiën van directeur aan het slachthuis weer hervatten zal. Dus zullen wij kieziug hebben te Luik, in de maand februari, zogt de correspon dent van een Brussclsch blad. Woensdag i Januari (Nieuwjaarsdag) M. Van Caelenbergh, Apotheker, Leopoldstraat. Zie notariëelo Annoiicen op <le 41d0 Blaiixijdo. AALST. Rederijkkamer de Catharinisten. Op Zondag 5 Januari 1896 zal dit bloeieud Tooneelgezelschap ten 5 uren 's avonds ter Sadsschouwburg eene prachtige en luisterrijke vertooning geven ten voordeele van 't werk der op voeding van de jonge Congoleezen in België. Ilct alom gekende cn reeds vermaard tooueclspel Oude jaarsavond, met het blijspel Hij gaat procedeeren. alsook verschillige nummers uitgevoerd door de jonge Congoleezen zullen die vertooning aantrekkelijk makon. Een prachtig aria voor mandolijn zal door II Van den Plas, toonkunstenaar te Gent uitgevoerd worden; ook de keer Prosper D'Hoir, 1* prijs der muziekschool vau Aelst, zal ons op het schoone muziek- -stiilf. La pluie d'or vergasten, Kaabten zijn op voorhand te bekomen ten lokale der roderijkkamer, bij den heer Hendrik Do Sadoleer, Nieuwstraat. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand November laatst, in de lanstreek Aalst, bedragen een geza menlijk gewicht van 618837 kilogrammen. Eene lichte, zeer lichte verbetering is in den toestand van M. Frère waarge nomen. Volgens het Journal de Bruxelles vertrekt M. do Burlet de naaste week naar liet Zuidon, om zijne herstelling te volledigen. Hij zal daar eene maand ver blijven. Hel geheim van Ukkel. Wat voor eene misdaad aanzien word, blijkt oen zelfmoord geweest te zijn. Het is gebleken dat Amelie Pierson betrekkingen had met eenen jongeling, lieze betrekkiugen waren in 1893 afge broken, doch nu onlangs heraangeknoopt. Over eenige dagen echter moeten de ouders van Amelie haar verwittigd heb ben, dat de jongeling haar bedroog en op trouwen stond met eoncn audere. Dit was genoeg om haar tot zelfmoord te doen besluiten. Zij zou zich dan eerst met het mes eene snoê in den hals heb ben toegebracht en zich toen met d# punt van den hamer, waarmeê zij de «teenko len in den kelder klieft, op het hoofd ge slagen hebben. Deze bekentenissen zijn haar ontlokt door eene meid, die gewoonlijk hare brie ven schreef en las, aangezien zij zelf on geletterd is. Ziehier hoe een Brussolsch blad de ge schiedenis verhaalt Toen donderdag morgend, M. de com missaris Van Hemelen, zich met zijnen adjunkt ter plaatse begaf, kwam de zaak hem eenigzins verdacht voor, zoodat hij deuren en vensters onderzocht en niets vond, dat de aanwezigheid of de vlacht van eenen moordenaar aanduidde. Op eenen klomp steenkool stond de petroollamp, die had moeten omkantelen bij de minste beweging, welke bij eene aanranding of worsteling onvermijdelijk was. Hij deed zelfs met eene beweging van den voet de lamp omvallen. Ook was nergens de minste wanorde te bespeuren. Het mes en de steenkoolhamer waren met bloed bevlekt en aan den puntigen kant van den hamer kleefden hoofdharen. Waser nu moord ofzelfmoordgepleegd? De goneesheeren, die haar verzorgden, waren van gevoelen dat Amelie zelf zich die wonden niet had kunnen toebrengen. De commissaris poogde haar aan het spreken te krijgen, doch vruchteloos en (oen begou hij de slaapkamer der gekwet ste te onderzoeken. Daar vond hij brieven, die do betrek kingen dedeu kenneu, waarover hooger wordt gesproken en, daar hij wist dat het meisje ongeletterd was, ondervroeg hij eene der andere dienstmoiden, die voor haar de correspondentie hield. Ook bleek uit deze ondervraging dat Amelie sedert eenige dagon somber en neerslachtig was. Toen gelastte de commissaris deze be hulpzame gezellin, de gekwetste te on dervragen on het was zij inderdaad, die haar de bekentenis ontlokte, dat zij zich had willon doodon. Amelie hai gepoogd zichzeleen te doo- den. Haar meester, M. Lyon Claesseus, (de uitgeve/der platen van Oud-Antwer- pen) wa/aanwezig, toen zij deze beken tenis deed en bevestigde het gezegde der meid. Vrijdag morgend heeft Amelie hare be kentenis aan de magistraten herhaald. Eene afveerdiging der werkslaak- sters van de Lieve, te Gent, is door den gouverneur in gehoor ontvangen de spinsters willen niet terug aan den arbeid gaan zonder verhooging te bekomen. Het onderhoud heeft geenen uitslag gehad. De werkstaaksters hebben besloten, de werkstaking vol te houden. Alweer eene vergiftiging? Men meldl dat het pareet zich don 28 dezer naai 't kerkhof van Gent heeft begeven, om het lijk te doen ontgraven van den 16ja rigen Oscar Van Cauwenberghe, die der 15 dezer maand stierf aan hevige inge wandspijnen. Over eene week of drie ontriggeldi eenen trein, die naar Antwerpen reed, ii de nabijheid van Londerzeel. Eea onder zoek deed ontdekken, dat eene misdadig hand de ontriggeling had veroorzaakt. D gendarmerie heeft thans yier jonge boe en aangehouden, doch allen loochene: plichtig te zijn. 25 kecren overgrootmoeder. Doe do geboorte van den hertog van York, i koningin Victoria, voor den 25* keer ovei grootmoeder. Er zijn 16 jongens en meisjes. Men ziet het vorstelijk geslacfc zal nog zoo gauw niet uitsterven. Het eerste slachtoffer. Pas lij er een dun schaaltje ijs over do vestiuge te Antwerpen of jonge waaghals ;n steil# hun leven blóot. Hot eorsto slachtoffer van dezen winte isdel5jarige Aloïsius Van den Steei die op de vestinggracht van het Noon kasteel wilde schaatsenrijden. Hij zakt door het ijs en worstelde wel vijf minute tegen den dood, zonder dat iemand he: ter hulp kon komen. Hot lijk, twee uren later opgehaald, naar het gasthuis van Stuivenberg gi bracht. Zal dit eene les zijn voor anderen Geheimzinnige vauk. Sede eenige dagen ligt een otterschip ten hali der rivier den Rupel, op de grensschc ding van Boom en Niel. De werklieden der daaromtrent liggent steenbakkeryen toonden elkander m verwondering dit vaartuig; men vertelt dat er veel volk aan boord was men ha er werklieden op gezien in verhakkel) kleedij; heeren met pelsen frakken kw men 's avonds aan boord in een woor er was daar voor het volk iets geheimzir Dig», en algemeen geloofden en verteld de werklieden, dat dit vaartuig het ne was van gansch eene bende rivierschi mex's. Naar het schijnt nu, is hetvaartu verleden vrijdag door do patroons verC ton, welke tegen den avond te Boom d1 trein voor Brussel hebben genomen, de policie van Niel, welke zaterdag boord van 't vaartuig is gegaan, heeft eene stokerij in ontdekt. Ziedaar de geruchten, welke hier omloop zijn. Ik geef ze u voor wat weerd ziju en ga op inlichtingen uit, I einde u meer bepaald nieuws te kunr zenden. Nadere bijzonderheden. Ik k daareven van Niel en kan u thans m den dat de geruchten die ik u hierbo' meêdeelde, grootendeels waarheid zijn Het schip, waarvan spraak i«, lig de Kil (inham van den Rupel) der ste fabriek van M. Laurent-Tuvaerts, bui meestor van Niel. Op verzoek van dezen ambtenaar gaven zich zaterdag de rivierwachter V riuck en een veldwachter van Niel boord van het vaartuig. Te vergeefe zocht men den schippe gasten op, niemand was aan boord. Het schip werd doorzocht en men i dekte weldra dat er zich een gansch terieel in het vaartuig bevindt, dat t niets anders schijnt te dienen dan v eene jeneverstokerij. Een stoomketel, die zijn water ui rivier trekt, ketels, groote vergaar li ken van zoo wat 3 meters lengte op 1 hoogte, trechters, verschillig vaatwerl dit alles spinternieuw. In dc ketels bevindt zich nog eene welke eene soort van mélast schijn zijn, terwijl zich ook een tiental v^ aan boord beviuden, gevuld met t' stof van denzolfden aard. Volgens de oeverbewoners verkla die het schip verschillige dagen, dai gene plaats der rivier zagen liggen, mon er 's nachts op gestookt hebben do damp over den Rupel heen vloog. Het vaartuig hoort toe aan eenen j soon vau Lier, die naar wij verner hetzelve over eenig# weken zou verin bobben aan eenen persoon, wiens n hij zelfs niet kent. Onnoodig u te zeggen dat er noj deze zaak door de policie een ernstig derzoek is geopend. Handelsblaj De dikste man der wereld ii dezen oogenblik te Parijs. Het ii Zwitser, Canon Berg genaamd. Hij w 260 kilogr. Zijn middel is 2,45 meter zijne billen zijn ieder 1,45 meter inj trek. De dikke man, die voor 5 pers eet, is zeer gezond en scbijnt niet veel van zijne dikte te hebbeu behalvi welke een gevolg is van zijn reusachl omvang, als bij voorbeeld op den sf trein, waar hij in een goederenw moet zitten, omdat hij niet door do tieron der persononwaggons kan.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2