BUITENGOED Huis te huren TE KOOP. Merklprijzen. 10BIUMI VOffiRPl ZAAILANDEN BOOMEN van BOOMEN h: tj i s ZONDAiiRUST. Van 5 midda8s EERSTE WERKLIEDEN Sociêté Anonyme Alostoise AANBESTEDING. Overjarige Panden BOOMEN MEUBELS RENTENIERSHUIS WOONHUIZEN Landen en Meerschen, BOOMEN" Poging tot ontvluchting of tot zelf moord in het Jusliciepaleis. Dijnsdag werd de genaamde De Cuman Constant, van Pitthem. die reeds sedert verschei dene dagen aangehouden en te Brugge in het gevang opgesloten was voor den heer onderzoeksrechter De Necker gebracht om aldaar onderhoord te worden over de xedelooze feiten waarmede hij beschul digd is. Op een zekeren oogenblik binst het onderhoor stond hij op en richtte zich naar het venster en met het hoofd voren op vloog hij er door en viel gelukkiglijk zonder erge wonden in d'aarde van den hof van het paleis, Eenige meters verder had hy op de kasseisteenen te recht ge- komon en mors dood geweest. Op het geroep van den heer onderzoeks rechter snelden de gendarmen straats- waarts op en liepen zelfs blootshoofdig tot op de Groote Markt meenende dat hunnen gevangene aldaar do vlucht nomen had. Zij werden weldra achtergehaald en van het echte gebeurde verwittigd. De Cuman lag in den hof te spartelen en droeg slechts eenige kleine wonden aan de hand van de glasscherven die hij zijnen sprong bekomen had. De hoogte van het venster tot op den grond mag gerekend worden op een tien tal meters. Na eenige oogenblikken gerust te heb ben werd hij opnieuw onder goede geleide naar het Verzekeringshuis gevoerd. De Cuman verklaarde dat hij zulks go- daan had om zich van het leven te bren gen vreezende dat de straf die hem zal toegepast worden te groot zoude zijn. Zieke koeien. In korte dagen tijd.' zijn drij koeibeesten, die ter slachting naar het stedelijk slachthuis te Kortrijk waren gebracht geweest, ondienstig voor het verbruik verklaard geweest. Volgens de bestatingen van den veearts waren zij van pokziekte aangedaan. Door hooger bevel zijn twee der beesten op de mest- zate gedolven geweest. Zij behoorden aan landbouwers van den omtrek. De derde koeibeest, waarvan de ziekte ook is vast gesteld geweest bij het slachten van het dier, was maandag gekocht geweest door eenen beenhouwer van Kortrijk. Op het gehucht den Zilverberg, be staat er eeno school welke bestuurd is door drie kloosterzusters. Vrijdag om 5 uren 's morgens waren twee dier zusters naar Rumbeke gegaan om do eerste mis bij te wonen. Onbekende kwaaddoeners zijn bij middel van valsche sleutels in de schoof binnen gedrongen, hebben ver scheidene deuren opengebroken en zijn alzoo op den zolder der woning geraakt. De zuster die te huis gebleven was, was naar beneden gekomen en op de koer ge- faan toen zij wederom in huis kwam. oordeze stemmen boven; de eenezegde - wees niet verlegen. Twee der zusters zijn naar de mis en wy zullon de derde seffens te koele leggen. Geheel verschrikt is de zuster buiton- gesprongen om hulp roepende, en naar de hofstede Van de Casteele geloopen. De zoon der huizes en eenige werklieden ziju gewapend naar de school gesneld, maar de kwaaddoeners waren verdwenen. Niets is ontstolen. De kloosterzuster is van schrik in onmacht gevallen en ligt ziek te bed bij de familie Van de Casteele. De gendarmerie van Rousselaere was reeds zeer vroeg te been en doet opzoe kingen ten einde de daders op te sporen. Beraamde moordaanslag mislukt. Men schrijft uit Oostcamp, 20 januari Onze gemeente stond maandag namid dag overhoop ten gevolge eener mislukte moordaanslag op het leven van den ieve- rigen heer politie-commisaaris Al. Van Compernolle. Zekere inwoner der gemeente die eerlang voor 't gerecht moet verantwoor den over erge feiten hem ten laste ge legd, was met een dolkmes gewapend het huis van den heer commissaris binnen gedrongen zeggende Hiermede wil ik hem dwars het lichaam doorsteken. De vrouw was echter alleen 't huis, zij gelukte er in buiten te loopen, moord en hulp roepende. Gebuurs ziende aankomen was de bal- dadigé weggelóopen en wierp zijn wreede moordtuig achter eene haag weg. Zekeren Martelé die dit bemerkt had en het wilde oprapen moest het onder de ergste verdreigingen den misdadiger te rug geven. De gendarm De Beir der brigade van Beernem die by gelegenheid juist op Oostcamp was, is met den veldwachter Van Houcke op zoek gegaan. De dader werd ontdekt op de wijk de Dale en niet zonder tegenstand aangehouden. Hij werd naar 't gemeentehuis overgebracht. Hy is ter beschikking van 't parket ge steld. De alkoolwct en het drankmisbruik- De Vaderlandsche Bond tegen dealkool, heeft, zooals men weet, zondag eene zit ting gehouden, waarin het ontwerp der regeering. betrekkelijk de landbouwsto- kerijen erg is aangevallen. De secretaris noemde het misdaad of zinneloosheid, het ontwerp dat -4000 niewe stokerijen gaat stichten en zes millioen menschen doen vergiftigen om zes duizend koeien te mesten Andere redenaars betwisten selfs de voordeelen, die het ontwerp aan den landbouw en de veekweek kan opleveren. De priester Vaslet riep nitHeeft men de negers in Afrika nog niet genoeg gealcooliseerd Hun drift voor dit vergif is zoo groot geworden, dat de missionna- rissen zich op den duur zullen moeten aanbieden met het kruisbeeld in de eene en de flesch met alkooi in do andere hand! De vergadering stemde, zooals men weet, eene dagorde, vragende dat de Kamers het ontwerp zouden verwerpen. Eene nieuwe moord is te Antwerpen, m de Vriérestraat,gepleegd. De genaamde Hendrika D. B., welke aldaar alleen woonde en herberg hield, heeft men zon dag morgend in hare woning gevonden, letterlijk den hals afgesneden. Diefstal schijnt het drijfveer der misdaad. Een Eersoon, die vroeger met het slachtoffer ennis had, is aangehoudeu. Trois Francais —geen Trois Fran- qois waren uit Parijs vertrokken, om zondergeld een reiske rond de wereld te doen. 't Waren alle drie kwajongens van 17 tot 18 jaar. Zij waren reeds tot in Antwerpen ge sukkeld, en een hunner droeg eene arm- plaat met het opschriftpour un voyage autour de monde, sans argent, terwijl de andereu horlogiekens van 10 en 25 cent. verkochten. De vader van eenen hunner, een parij- zer dagbladschrijver; maakte aan dit spel een einde door zijnen zoon te doen aan houden, eu hem meé naar huis te nemen. Gelukkig land. Waarlijk, ons land mag een waar land van belofte heeten. Een, brief uit Boom meldde aan Het Handelsblad, dat in die gemeente eene petroolbron was ontdekt thans heeft de secretaris der aardkundige maatschappij in eene vergadering, te Luik gehouden, melding gemaakt van de ontdekking van goudlagen in Luxemburg III De ontdekking is gedaan in de ge meente Petithier, bij vicl-Salm. Hoe groot de uitgestrektheid van het nieuwe goudland is, kan men nog niet schatten, doch het schijnt zeker, dat de ader zich uitstrekt in de richting van Saiut-Yith, in de Duitsche Ardennen- streek. Als er nu maar geen Jameson komt om eene conquéte te doen I Aanranding op den openbaren weg. Dijnsdag avond rond half zes kwam de genaamde Désiré De Groote, koolkoop man, van Desteldonck naar huis gereden met zijne hondenkar. In de Rechtstraat, grondgebied Exaar- de, kwamen hem twee personen tegen, die hij goeden avond wenschto, maar kroeg als antwoord, een slag met een knuppel op zijn hoofd, zoodat hij van zijne kar viel. De bandieten roofden zijn geld. De honden liepen voort tot aan de eerste huizen. De Groote bleef lang bewusteloos liggen en eindelijk is hij naar huis gesuk keld; aanstonds heeft men dokter moeten halen, die hem de noodige zorgen toe diende. Er is een streng onderzoek geopend. Zoohaast zijn toestand het toelaat zal men hem ondervragen. Later. De ongelukkige De Groote is aau do beterhand, maar heeft zijne aan vallers niet kunnen herkennen. (Handelsblad.) Het godshuizenbestuur, van Luik. heeft in de laatste jaren zoo veel onkosten gedaan aan verfraaiingen en opbouwin gen, aan bureelkosten, verbetering eu vermeerdering van personneel... dat ei geen geld meer is om nog zieken te plaat sen en men, om besparingen te doen, de zalen leeg moet laten staan. Dezer dagen zijn in de omstreken van Verviers vlinders gevangen. Dit is in maand Januari nog nooit gebeurd. tot middernacht Zondag 26 Januari, dienstdoende Apotheker M. MEGANCK, Leopold- straat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 9„ Vrouwelijk a 13 HUWELIJKEN. V. De Vuyst, spoorwegbed. met S. Van De Velde, herb. OVERLIJDENS. J, Becqué vrouw Jacob, winkel. 65 j. Langeridderstr P. Menschaert, man Franck, solferstekm. 71 j. Postweg, R. Eemans, wede De Smedt, dagl.65j. Withuisstraat. J. Willems. wed' Van Der Biest, kaaiw. 65j. Hoogev. P. Van Mol, m. Rimbaut, z. b. 58 j. Korte St- Janstr. J. De Wuffel, wed* Van Auden- hove, z. b. 75 j. Zoutstraatp. 5 kinderen onder de 7 jaren. I Hoest BT°eriïgt I êenezing- Keelziekten Influems Asthma I Neemt een geneesmiddel die kraebt geeft ai DE PERELS VAN HET WIT KRUIS aanbevolen door de doktors en door de I zieken genoemd het Beste So&OM&ldlel dat er bestaat tegen de Borstziekten PRIJS I FR- EN I.7S Zone doos ls voldoende Leest 'I boekje inhoudende alle inlichtin gen-, verkrijg baar bij de depothouders Algemeen depot voor Aelst Apotheek C. CALLEBAUT, Botermarkt. gestaan te Aelst, Gentschestraat Nr 20. Zich te bevragen zelfde straat Nr 12. Een extra schoon gerief voor vinkers zoo goed als nieuw. Zich te bevragen ten bureele dezer. VERWERS voor katoen in strengen gevraagd. A. Momm C'® te Forest. Zaterdag, 25 Jan. 1896. Tarwe Ir. 14,50 a 15,50 Masteluin 12,25 a 00,00 Rogge 11,00 a 11.75 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 14.00 a 15 50 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad s 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijtikoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a 5,75 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 4,95 a 7,20 Eiers de 25, 1,89 a 2,00 Vlas, de 3 kil. 2,90 a 3,09 Viggenen, per koppel fr. 40,00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 7,00 a 8,00 volg. kw. HO?l££BZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,OC 0 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINGHE24 Jan. Hoppe 1895 Stad Fr. 24,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 24 Dec. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 16,50 Rogge 11,25 a 11,50 Haver 16,00 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,16 a 2,34 Eiers per 25, 3,50 a 3,60 GENT, 24 Jan. Getal ie koopgestelde hoorenbeesten 888 Melkkoeien 76 Vette koeien 126 Groote ossen 71 Stieren 107 Jonge ossen 135 Magere beesten 272 Vaarzen 165 Schapen 31 Varkens 382 Lammeren 0 j Loopers 19 Kalveren 701 Viggens 362 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,70 tot 0,78. Iluidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellen 0,55 Kalfsvellen 0,65 VatBMA.B.Z'PaiT. BRUSSEL, 24 Jan. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 625. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,90 a 1,26 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huxienmerkt. Ossen, fr. 0,60 u 0,75 Slieren, 0,50 a 0,60 Koeien en veerzen 0,50 a 0,60 Kalveren 0,95 a 1,05 CUREGHEM-ANDERLECHT, 23 Jan. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 683 I Koeieu en Veerzen Stieren 159 644 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,87 Stieren 0.60 a 0,71 Koeien en Veerzen 0,60 a 0,71 ANTWERPEN, 24 Jan. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr.'Verkocht, aau de prij zen van fr 2,10 a 2,15. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,:'~ De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 lot 6,50. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 15,00 Rogge, 10,75 a 11.00 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,50 a 15,00 Haver, 14,50 a 14." Boekwet, 14.00 a 15,00 Boonen, 16,00 a 00,00 Bitterpeën, 14,00 a 14,20 PARIJS-La Villette. 23 Jan. Ter markt verk. l*k. 2'k. 3*k. Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 1863 366 190 1257 12166 1667 355 190 1257 11016 4777 4777 1-50(1-40 1-48:1-40 1-26 1-20 POUR LA construction (^habitations ouvrières, h Alost. (Statuts. Recueil spécial, 1891. N° 256.) L' assemblée générale ordinaire aura lieu le Lundi 17 Février 1896, A 10 heures du matin, au siège social, Rue Neuve, N° 37, A Alost, conformément a 1' article 22 des statuts. ORDRE DU JOUR: 1° Rapports du conseil d' administra tion et du collége des commissaires; 2* Approbation du bilan et du compte de profits ct pertes; 3° Approbations des propositions du conseil d' administration au sujet de 1' ordre de réélection des administra teurs et des commissaires; 4° Èlection d' administrateurs et de commissaires; en remplacement des sortants. 5° Nomination d'un administrateur dé- légué. N. B. Extrait de Partiele 24 des statuts Pour assister aux assemblues Srales, les possesseurs d' actions au porteur ou leurs mandataires doivent faire connaltre dix jours avant l'assemblée le nombre et les numéros de leurs actions au siège social. II seront admis sur la production des titres ou d'un certificat constatant le dépót de ceux-ci soit au siège de la société, soit chez 1' un des banquiere de la société. Het Bureel der Kerkmeesters van Pol- laere, 7.a\, op Maandag 3 Februari 1896, om 3 uren namiddag, in de bewaarschool van het klooster, overgaan tot de open bare aanbesteding van herstellingswerken aan de kerk, begroot op K14S,00 Franken. De aanbesteding zal geschieden met aanbiedingsschriften aan den heer Frans De Smet, voorzitter van het Kerkfabriek toe te sturen, volgens voorschrift aan geduid in het model lastboek. De plans, begrootingstaat en kohier van lasten berusten ter inzage der belang hebbenden in de Pastorij waar men er kennis kan van nemen alle werkdagen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Julius Goethals, bouw kundige te Aalst. Pollaere, den 9 Januari 1896. Namens het Bureel De Vooozilter, Frans DE SMET. Berg van Bermhartigheid. AALST. VERKOOPING VAN der maanden October, November en De cember 1894, welke zal plaats hebben op 6 Februari aanstaande, om i ure namiddag, in deszelfs lokaal, door het ambt van den Deurwaarder «lozef De Vos. OPENBARE VERKOOPING van Kanada, Esschen en Abeele- TE MELDERT. J.-TH. VASTENAVONDT, Gemeentesekretaris, te Meldert, zal op Woensdag 5 Fkbhuabi 1896, om 8 i/2 uren stipt, door het ambt van Deurwaarder MAHIEU, te Aalst, openbaarlijk verknopen 1. Namens August Philips, 2 Kauudas aan eene weide te Meldert, «ijk Kokerij. 2. Namens Charles Bruyniuckx, te Meldert, 1 schooncn en hoogstammigen Abeel, aan zijne woonst wijk üoment. 3. Twee Kanadas. aan de woning van Th.Bruy- ninckx, ook wjjk Kokerij. 4. Namens Mevrouw de Kcrcbove d'Exaerde, te Gent, 6 koopen Esschen en 4 scboone Kanadas, te Meldert, wijk Dorp, ter plaats den Hala. 5. Namens dezelfde, 23 scboone Kanadas, ter plaats genoemd de Drooge Weide, aan het Dorp. Men xal beginnen wijk Kokerij om de aangeduide orde te volgen. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en comptanlc betaling van het ongeld. By sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Vrouwenstraat. Deurwaarder ALFR. MA h i ton te Aalst, zal, ten sterfbuize van Francisca Boel. weduwe van Judocus Willems, te Aalst, Vrouwenstraat. omtrent de Hout markt, openbaarlijk verkoopen op Dins dag 28 Jannari 1896, om 9 uren voor middag. Al de mobilaire Voorwerpen zich aldaar bevindende als Tafels, stoelen, spiegels, 2 kleerkassen, andere kassen commode, stoof met toebehoorten, han gende horlogie, beelden en bloemvazen onder bocals,beelden in plaaster, bedstoel, wollen matras, hoofdpeluwen, pluimen bed, sargiën en slaaplakens, verders vele kaders met printen, schilderijen, storen, jordijnen, tinnen- en koperen kannen, koperen kandelaars, koperen- en ijzeren kasserollen, 3 koperen mooren, ijzeren potten en pannen, strijkijzers kotheser- vies in porselein, penduul, vazen, potten, pannen, lepels, vorketten, tellooren, gla zen, roomers, quinquets, caraffen, enz. 2 wasehkuipen, ladder, ijdele manden, brandhout, immers al hetgeen zich aldaar bevindende. Met comptant geld en verhoopgiDg van 10 t. h. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal te Hofstade, in het Jachtpark, op Maandag 10 Februari 1896, om 9 uren voormiddag openbaarlijk verkoopen, een groot aantal koopen schoon Raspbout, dienstig voor Hopstaken, Erwtrijs en Bakkersgerief. PENBARE VERKOOPING van goede en Meersch, te Smetlede, Vleckem, Ottergem en Erondegem, De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in bet openbaar verkoopen Eerste koop. Eene partij Land en Meersch, gele gen te Smetlede, op Smetledekautcr, wijk A, num mers 380 en 381 van bet kadastraal plan, groot 27 aren 00 centiaren, palende oost mijnheer De Clercq, zuid de Diepestraat, west het baantje en noord de erven Van Den Bossche ltoomprijs fr. Gebruikt zonder termijn door M. Karei Ü'Hondt, te Smetlede en vrouw wed* Blondeel, te Impc. Tweede koop. Eene partij Land te Smetlede, op deRampsande, groot 12 aren 90 centiaren, gekada streerd wijk A, deel ten weste - palende oost het volgende goed, zuid de ervef van der Noot, west de erven Schockaert en noord de rede. Derde koop. Eene partij Land gelegen te Smet lede. nevens voorgaande, groot 16 aren 50 centiaren, gekadastreerd wjjk A. deel ten ooste van nummer 776, palende oost mijnheer Stas, zuid de erven van der Noot, west bet goed onderkoop twee en noord de rede. Gebruikt zonder termijn door vrouw wed* Venne- man voornoemd. Vierde koop. Een perceel Land. gelegen te Vleckem, op de Molenkauter,genaamd het Goed Land, gekadastreerd wijk A, nummer 379b en 379k bis. groot 35 aren 50 centiaren, palende oost juffrouw Maria De Landtsheer, zuid de rijbaan, west en noord de erven Meuleman. Gebruikt zonder termijn door de kinderen August* Schockaert, te Vleckem. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen te Otter gem, op den Molenkauter,groot 13 aren 95 centiaren, bekend bij kadaster wijk A, nummer 893, palende oost mijnheer Martin de Trover, zuid den Haeltert- Gebruikt als voren door vrouw wed* De Windt te Erondegem. Zesde koop, Een perceel Land te Erondegem op de Driebunders, bekend bij kadaster wijk A, nummer 365e groot 32 aren 50 centiaren, palende oost den rijweg, zuid mijnheer Vital Goppens-Noèl, west den Gentschensteenweg en noord mijnheer Jan-Baptist Standaert. Onmiddciijk in gebruiktreding (laatst in pacht geweest bjj mijnheer Friant, te Erondegem). Zevende koop. Eene partij Land, gelegen te Erondegem, op het Kruisken, bekend bij kadaster wijk A, nummer 396ms grootSC aren 60 centiaren, palende oost vrouw wed' Verstraeten te Gontrode, zuid de Speurtstraat of bet gescheed met Ottergem, west den los en het gescbeed met Ottergem en noord de Burger- Hospitalen van Aalst. Verdeeld in oost- en westheltt. Gebruikt alsvoren door mijnbeer Alfons De Smet te Erondegem. Instel, Maandag 5 Februari Verblijf, 17 1896. Telkens om 3 ureo van den avond ter herbergHrr Gemeentehuis te Erondegem, Dorp, bij M* wed' OPENBARE VERKOOPING van en Smidsalem, te HAELTERT, Eede. De Notaris DE SADELEER, te Erembo- degem, zal op Donderdag 6 Februari 1896, om' 2 ure namiddag ten sterfhuize van Frans Van den Berghe, to Haeltert, Eede, openbaar verkoopen 1. De Vruchten 1200 kilos Aardap pels en 2000 kilos Strooi. 2. Het Smidsalem Een Blaasbalg, Aambeeld, 3 Smidvyzen, Hamers, Tan gen, Vijlen, Ijzer, enz. 3. De Meubels en Gerieven Stoof met toebehoorten, hangende Horlogie, Tafels, Stoelen, Quinpuets, een Kruiwagen', eene Draaibank, en menig ander gerief. De koopen onder de vijf franks comp tant te betalen. Kapitalen te bekomen mits grondpand. OPENBARE VERKOOPING van TE HELDERGEM. Door 't ambt van Notaris De Sadeleer te Erembodegem, op Maandag 3 Fe bruari 1896, om 8 ure 's morgends. Zie plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING te Haeltert, Eekent en Boekent. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal op Maandag 27 Januari 1896, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van de w® Sienaert te Haeltert, mevrouw gravin de Spangen te Brussel, mevrouw Parmentier te Dendermonde, Mijnheer Leirens oud-senator te Aalst en verschei dene andere eigenaars overgaan tot de openbare verkooping van 150 Kanadas, Wilgen, Eiken en Ol men, te Haeltert, Eekent, Boekent, Gee- tegem en Oost-Dorp. Zie plakbrieven. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen EEN SCHOON OPENBARE VERKOOPING van een schoon te Aalst, Aalst-Mijlbeek, Aalst-Schaar- beek, Meire, Vlierzele, Baerdegem, Hof- stade, Gijsegem, Mespelaere, Wieze, Denderhautem, Denderleeuw, Iddergem, Erembodegem, Bambrugge, Borsbeke, Letterhautem en Scheldewindeke. De Notarissen De Gheest en Breckpot te Aalst, zullen met tusschenkomst van den Notaris De Vuyst te Borsbeko, in het openbaar verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen, de volgende goede ren, te weten Eerste reeks Stad Aalst. 1* koop. Het Huis en Grond met Hof, in do Vaartstraat, geteekend nummer 18 en gekadastreerd wijk A, n™ 367°bis en 3677bis, met eene groote van 3 aren 50 centiaren. Bewooud door den heer Petrus Van Bever, huurhouder en her bergier aan 425 fr. 's jaars. Ingesteld fr. 5870,00 2* koop. Het Huis en Grond met Hof, ook in de Vaartstraat, geteekend num mer 16 en gekadastreerd wijk A,nummers 367a8bis en 367a9bis, met eene grootte van 3 aren 20 centiaren. Bewoond door den heer Egidius Meert, voerman en her bergier, mits 400 fr. 's jaars. Ingesteld fr. 5920,00 Aalst-Mijlbeek. 3* koop. Een Buitengoed en behuisde Hofstede, met de daarvan afhangende ge bouwen, gestaan en gelegen in de Berge- meerschen, gekadastreerd wijk F, num mers 791a, 793a, 790, 790c, 795, 796, 808 807 en 806b, te samen met eene grootte van 2 hektaren, 73 aren 82 cen tiaren. Het buitengoed is ouverpacht eu de behuisde hofstede is gebruikt door den heer Ludovicus De Bisschop. Ingesteld fr. 9000,00 4* koop. Meersch achter voorschre ven buitengoed in de Bergemeerschen, froot 1 hektaar 22 aren 20 centiaren, ge- adastreerd wiik F, nummer 809. Ver deeld in twee aeelen, als volgt: 1*57 aren 56 centiaren ten weste. Boomprijs 85 fr. 2° 64 aren 64 centiaren ten ooste. Boomprijs 225 fr. Deze meersch hoeft recht van los over don eigendom van den heer Du Monceau. Ingesteld fr. 1600,00 5* koop. Meersch, in de Bergemeer- chen, groot 72 aren 88 centiaren, geka dastreerd wijk F, nummer 810a, palende ten ooste aan koop drij, ton zuide aau koop vier, ten weste aan de Hospiciën van Aalst en ten noorde aan den IJzeren- weg. Deze meersch zal eene bijzonde ren los hebben ten noorde langs denlJzo- renweg. Boomprijs 560 franken. Ingesteld fr. 900,00 6* koop. Meersen, iu do Borgemeer- schen, groot 28 aren, gekadastreerd wijk F, nummers 180b en 805a. Boomprijs 880 fr. Ingesteld fr. 200,00 7* koop. Meersch, in de Bergemeer schen. groot 14 aren 82 centiaren, geka dastreerd wijk F,nummer 811a.—Boom prijs 375 fr. Ingesteld fr. 100,00 8® koop. Land, op Bergekautor, groot 1 hektaar 76 aren 90 centiaren, gekadas treerd wijk F. nummers 673b, 674 en 673o.Gebruiker, de heer Ludovicus te Aalst, Albert Lienartstraat, 21. I De Bisschop. Verdeeld in 7 declen als Vit. nttr 80 INintiapBn T.naïef homnnnd 3 volgtr1°36 aren 24 centiaren,ten noo de groot 1 aar 80 centiaren. Laatst bewoond geweest bij M, Trentels, aan fr. 700,00 's jaars. Slechts ingesteld fr. 10,700. Verblijf Jo) JaDua"1896- Om 3 uren namiddag ter Estaminet Au bon coin te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen te AALST, aan de Groote Kerk. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in bet openbaar verkoopen STAD AALST. Een HUIS en GROND, allerbest gestaan ten voor hoofde in de Kerkstraat, aan de Groote Kerk, getee kend Nr 35 en gekadastreerd wijk A, nummer 1264, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan een huis van den beer Breckpot bewoond door den heer I'ensaert, van de andere zijde or noordwaarts aan de grmeene poort, langs welke de eigenaar van voor schreven huis ten eeuwigen dage, zonder vergeld, doch Un minste schade, los en rede heeft te voet en met rijtuigen en van achter aan eene gemeene opene plaats. Bewoond geweest door den beer Jean Van Nuffel en Zuster. Onmiddelijk in gebruiktreding. Voorschreven Huis mag bezichtigd worden alle dagen van 9 uren 's morgens tot 's middags. Slechts ingesteld Ir. 5900. Derde en laatste zitdag VRIJDAG 31 JANUARI 1890. Ter herberg van den heer Victor Van den Eynde, in de Groote Kerk, om 4 uren namiddag. VENDITIE VAN alsmede van Schaarhout, te Erembodegem en Nieuwerkerken. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Dijnsdag 4 Februari 1896, in bet openbaar verkoopen 1. Ten 9 uren 's morgens, ter herberg Hit Muisken, b|j den beer Leopold Podevyn, te Aalst, Brusselschensteenweg, 38 scboone Kanada Boomen van i tot 2 meters dikte, wassende te Erembodegem in eenen bosch aan de Kieistraal en Denderland, eigendom van Dame wed' Emile De Paepe, te Her- zele. 2. Ten I ure namiddag, namens Dame weduwe Auguste Nooy, U Brussel, 50 koopen Schaarhout in haren bosch te Nieuwerkerken' icbter 't Kasteel van Sint Job. De liefhebbers zjjn verzocht de Boomen (reeds ge schalmd en geteekend) ter plaats te gaan bezichtigen, daar dezelve ter voormelde herberg zullen opgeroe id en toegewezen worden. Gewone conditiën en tijd van betaling, mits borg stelling voor eenieder. N. B. Degene die nog achterstellen van veudilitn te betalen hebben, zullen noch als kooper noch als borg aanvaard worden. met het gebouw vau remisio eu bakoven er opstaande. 2° 20 areu 20 centiaren, daarneven uitmakende den hof. 3° 16 areu 38 centiaren,daarneven. 4U 21 aren 95 centiaren, teu zuide. 5° 32 aren 92 centiaren, achter voorgaande 4 deelen. 6° 30 aren 45 centiaren, neven voorgaan de. 7° 30 aren 5 centiaren, ten ooste. Ingesteld fr. 5770,00 9® koop. Land, op Somergem, groot 63 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 226. Gebruiker de heer Ludovicus De Bisschop Jngest.fr.2720,00 10* koop.Meersch,op den Wijngaard, achter het dorp van Hofstade,groot 1 hek taar 64 aren 10 centiaren, gekadastreerd wijk D, uummers 2bis, 3 en 4a. Ge- bruikster de'wed. Callebaut aan 250 fr. 'sjaars. Verdeeld in 5 deelen als volgt: 1° 39 aren 54 centiaren, te weste neven de Beek. Boomprijs 250 fr. 2° 42 aren 13 centiaren, daarneven. Boomprijs 280 ft-3° 28 aren 12 centiaren,daarneven. Boomprijs 100 fr. 4° 28 aren 30 centi areu, daarneven. Boomprijs 150 fr. 5° 29 aren 18 centiaren, ten ooste aan de Oude Beek en aan jufvrouw Mattbys. Boomprijs 600 fr. Ingesteld fr. 3100,00 Aalst-Schaarbeek. 11* koop. Land, op den Hoezokautcr. groot 39 aren 70 centiaren, gekadastreerd wijk B,nummer 35. —Gebruikers de kin- Van de Meersche, aau 75 fr. 's jaars. Ingesteld fr. 1800,00 Meire. 12* koop. Meersch, op Cauwenberg, groot 36 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 338. Gebruiker Caro- lus Van Impe, aan 50 fr. 's jaars Boomprijs 275 fr. Ingesteld fr. 1040,00 13® koop. Meersch, op Beek, groot 19 aren 10 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 312a. Gebruiker Joannes Meuleman, aan 20 fr. 's jaars. Boom prijs 110 fr. Ingesteld fr. 460,00 Vlierzele. 14® koop. Meersch en Bosch, aan don Moloudijk, groot 82 aren 90 centi aren, gekadastreerd wijk E, nummers 380 en 381. —Gebruiker Augustus De Pril, aan 25 fr. 's jaars.—Boomnriis 450 fr. Ingesteld fr. 900,00 15* koop. Meersch, op het Rot,groot 18 aren 40 centiaren, gekadastreerd wijk Fnummer 42. Gebruiker Franciscus De Pril, aan 20 fr. 's jaars. Ingesteld fr. 400,00 16* koop. Land, op het Rot, groot 23 aren 30 centiaren, gekadastreerd wijk F, nummer 74. Gebruiker Franciscus Vermeulen en Petrus De Naveu. Ingesteld fr. 800,00

De Denderbode | 1896 | | pagina 3