HOFSTEDE ZAAILANDEN schoon HUIS, EEN HUIS EEN HUIS Allerhande nieuws. Geene maskaraden Te huren. A vendre ou a louer. Merklprijzen. VOORWERPEN HOFSTEDE HOPPESTAKEN HUISMEUBELEN WOON HUIS Land en Meersch, PARTIJ LAND Zie nolariëo.le Annoncen op tie 4d0 Bladzijde. Botermarkt. Heden werden 839 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6712 kilos. AALST. Vreeslijk ongeluk. Twee jeugdige knapen overreden. Vrijdag keerden verschillige leerlingen der school van de Eerw. Broeders, na de studie die om 6 1/2 uren eindigt huiswaarts naar Mijlbeek. Gekomen aan den bareel van den ijzerenweg, Denderstraat, werd hij juist gesloten, doch de knapen openden hem om zich al spelende te gaan ver warmen aan eenige gloeiende kolen die het manoeuver-machien op de baan had laten vallen. Zij bemerkten den aanko menden trein van 5 u. 37 m. uit Dender- monde niet en werden door een hunner gezellen verwittigd, doch als het te laat was, want beide liepen vluchtende onder den trein. De bareelwachter stond langs den anderen kant en kon niets zien. Waarom op de gevaarlijke plaats geene twee barreelwachters aangesteld De twee jeugdige slachtoffers zijn Van Neck Gustaaf oud 13 jaar, wonende Papen- straat en Meert Lodewijk oud 11 jaren, zoon van eenen spoorwegbediende, Pape dries. Van Neck is dezen morgend na verschrikkelijke pijnen overleden en Meert verkeert in doodsgevaar. Haeltert. Zondag 16 Februari aanstaande zal te Haeltert de plcchtiging inhuldiging plaats hebben van de juge de paix der smalle wet. Heldergem. Op zondag 23 Fe bruari zal de plechtige inhuldiging ge vierd worden van den heer J. B. De Swaef als Burgemeester van Heldergem. De stoet zal zich vormen ter Dorpplaats, om 12 uren 's middags, en tot Haeltert den heer Burgemeester te gemoet rijden, 't Zal waarlijk feest zijn dien dag te Hel dergem. Maandag heett men in het fabriek De Lieve te Gent gewerkt met hetzelfde getal werksters als de vorige week, 15 gendarmen te peerd en talrijke policie- agenten hebben voor het fabriek post gevat en beschermen het werkvolk. Naar het schijnt is de Koning voor nemens, te Mariakerke (Oostende) eene ijzeren kerk te laten bouwen, in den trant van die, welke in het koninklijk domein van Laeken is opgericht. Zij zou voor parochiekerk dienen. Reuzenverken. Het was te St-Pauwe!s al van zondag gekend, dat dijnsdag morgend de landbouwer Daenis, van St-Nikolaas zijn verken, dat buiten gewoon zwaar was, mocht leveren aan de bij ons vermaarde slachterij Wyckers en Seerdens. Toen het toekwam werd het gemeten door de gebroeders Waumans. Het had eene lengte van 2.14 m. van aan den snuit tot aan den staart, was dik 2.84 m. en had het buitengewoon ge wicht van 647 kilogr. Onnoodig te zeggen dat het eene aan beveling te meer is voor de gekende firma (Als de historie geene spekschietery is vraagt Het Handelsblad.) Twist en gevecht. Vooraan in de Kettermuit, een der verst afgelegene wijken vaa de mindenkom te St-Nikolaas, staan eenige kleine werkmanswoningen waar men langs een land-uitweg, die er nevens ligt, op de achterplaatsen dezer woningen kan komen, toegankelijk voor eenieder. De genaamde J. Fr. Vandenbosch, we ver oud 69 jaar, die een dezer huisjes be woont, kwam zondag in den laten avond buiten. Hij hoorde op den onvrijen hof drie jongelingen dio met elkaar ruzie hadden; vernemende dat zijn zoon tusschen de twisters was, wilde hij hen met goede woorden tot rede brengen. Doch toen nam een der ruziemakers eene schup, sloeg er meè op het hoofd van den ouderling, en bracht hem eene zoo gapende wonde toe van 7 centimeters lang, die groot bloedverlies veroorzaakte. De geneesheer hierbij geroepen, heeft den ouden mau zijne beste zorgen toege diend. De policie-commissaris M.'Cruyssaert, heeft een onderzoek gedaan, wat voor ge volg zal hebben, dat de plichtige die ge kend i£, met het gerecht zal afrekenen. Wat den gekwetste betreft, men hoopt dat de wonde niet levensgevaarlijk zal zijn. Handelsblad. Te Lokeren werd donderdag do bur gerlijke cermonie voltrokken van een huwelijk, waarbij de bruid, de bruidegom en hunne vier getuigen, samen 408 jaren telden. Een dief doodgeschoten, Zater dag avond, weinig voor middernacht, zijn konijndieven ingebroken ten huize van Pieter Cauwraet, bij den Luttertap, te Poperinghe. De man, gerucht hoorende in de kamer die tot konijnenkot diende, stond haastig op en gelukte erin de dieven te verjagen. Doch na een kwartier uurs kwamen de booswichten wederzelfs een hunner durfde het wagen in de slaapkamer te dringen. Cauwraet, die nog waakte met een geladen geweer gewapend, schoot op den stoutmoedigen kwaaddoener. Deze ontving het schot in de rechterslaap, en viel ter plaats dood. Intusschen waren de andere dieven op de vlucht met oenen geringen buit, een haan en 2 konijnen. Eer:* kon men het slachtoffer niet er kennen, daar aangezicht en schedel gansch geschonden waren. Later werd het erkend voor zekeren Gaïlliaert, ge boortig van Poperinghe, slechts 27 of 28 jaar oud, een kerel van de gemeenste soort. Nog denzelfden nacht is Cauwraet de policie gaan verwittigen over het ge beurde en zich gevangen geven. Het parket van Yperen is zondag na middag ter plaats geweest. Cauwraet is in vrijheid gesteld. Niet alleen mogen zich verheugen in zoovele bewijzen van belangstelling, als woensdag te Oostende een echtpaartje ten deel viel. Een weduwenaar, met een talrijke kroost gezegend, en wiens oudste zoon dezer dagen aan de milicieloting moet deelnemen, is woensdag namiddag, in 't huwelijk getreden met... een meisje van nauwelijks 16 jaren. Bruid en bruidegom hadden den wensch te kennen gegeven, dat deze plechtigheid in alle stilte zou geschieden daartoe hadden zy dan ook oen uur gekozen, waarop, naar zy meenden, hun tochtje naar het stadhuis niet zou opgemerkt worden. Zy hadden echter huiten den weerd gerekend. Overal, langs iedere straat, welke de stoet volgde, verdrong zich eene dichte menigte, welke op luch tige wyze hare denkwijze over de echte lingen deed blijken. Groot was dan ook de teleurstelling van deze laatsten, die alles behalve inge nomen schenen te zyn met dit hulde betoon hunner stadsgenooten. De dag der loting te Meenen heeft zich wederom door baldadigheden geken merkt. Zekere L., en zijn zoon Lieven, hadden in de herberg van M. August Holvoet twist gekregen. Vader en zoon vergaten alsdan hunnen twist en gehol pen door drie lotelingen van Ledeghem, vielen zij op M. Holvoet, die door hen erg mishandeld en zelfs in den hals gebeten werd. Volgens de verklaring van den geneesheer, die het slachtoffer verzorgd heeft zal de wonde eene onbekwaamheid tot werken, minstens twee weken, voor gevolg hebben. Men gelukte er eindelijk in de vijf ke rels buiten de herberg te krijgen; om zich te wreken gingen zij by een blokmaker onafgewerkte blokken halen en sloegen er inede de ruiten der herberg in stuk ken. De justicie heeft de zaak in ganden. Te Saven them is een fabriek van wat en gekaarde wol, door brand ver nield. De schade bedraagt 40,000 fr. Een persoon, die op sterven lag te Waver, heeft zijnen biechtvader gelast, bekend te maken, dat hij de pleger was van eene moord, gepleegd op eenen bosehwachter, misdaad waarvoor een onschuldige veroordeeld werd en gevan gen zit. Deze laatste zal dus weldra in vrijheid worden gesteld. Loling. Dijnsdag, had te Lier de loting plaats. Verschillende vechtpartijen hebben plaats gehad. Rond 6 uren, onder onder ander, waren lotelingen aan het vechten op den Lintschen-Steenweg. De genaamde Verstappen, bracht den stief zoon van den ouden veldwachter van Emblehem,eenen messteek toe in den rug en brak hem 2 ribben. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Erg gewond. Donderdag had den werklieden op de St-Michielskaai te Antwerpen, onder de hangars twee kas sen met spiegelglas rechtop tegen eenen der pilaren gezet. Stonden deze kassen nu niet schuin genoeg Althans op een gegeven oogenblik vielen zij op twee per sonen, die daar in de nabijheid werkten. Beiden personen werden naar het St-Eli- sabetgasthuis gebracht. Een hunner Amé- dé De Coninck is licht gekwest, doch de toestand van den tweede, Piet Calfmae- kers, is in 't geheel niet geruststellend. Het parket van Bergen heeft eene zonderlinge kwestie op te lossen. In eene nabijgelegen gemeente wilde de schepen d. d: burgemeester, een socialist, de aan stelling van den nieuwen raad bij middel van klokgelui vieren. De pastoor weigerde den sleutel van den kloktoren te geven. De schepen deed de deuren openbreken, maar de inbrekers gelukten er niet in, de klokken te naderen. Het gerecht zal nu moeten bepalen, wie het recht heeft meester te spelen over de klokken. In den Borinage. De bestuur raden der mijnen hebben nog niet geant woord op de twee brieven, waarin loons- opslag gevraagd wordt voor de mijn werkers. De aanhitsers maken hiervan gebruik, om de werkstaking aan te preken. Iedereen weet nochtans, zegt een brief schrijver,dat het niet mogelijk is den daghuurprijs te vergemakkelijken en dat weten de werklieden, die alle dagen den stock zien vergrooten, zeer goed. De groote mijnen hebben reeds de werk week met eenen dag verminderd, en als de winter hen niet een weinig helpt, door ons met eenige dagen vorst te begiftigen, zullen zij het getal werkdagen op vier moeten brengen. Dat is wat anders als de verhooging, die de socialistische kamerkandidaten in 1894 beloofden, zegt de Gazette. In 't westen van Bergen duurt de reeds begonnen werkstaking voort. De stakers zijn reeds 1250 in getal. Degenen, die verhooging van loon vroegen, zijn teruggekeerd die welke verandering van liet reglement eischen, zetten de staking voort. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. G. De Luyck, tabakb. met O. De Cock, br. A. Van den Berghe, tw. met C. Van den Borre, br. Th. Van Herre- weghe, tw. met M. Van Miegem, tw. OVERLIJDENS. L. Van den Abeel, tw. 20 j. Windmo- lenstr. Ph. Van Aerschot, leerl. bij de minderjarige soldatenschool, 11 j. rech terlijk wonende te Antwerpen. E. Van den Berge, m. Barrez, marktkr. 37 j. Varkensm. J. Meert, wed' Meirschaut, z. b. 77 j. Leopoldstr. N. Ledegen. wed® D'Haes, z. b. 76 j. Binnenstr. A. Ghyselinckx, wed'Louvau, renten', 66 j. Keizei lijkepl. 9 kinderen onder de 7 jaren. zullen toegelaten zijn gedurende de Vastenavonddagen Borze van Amsterdam, Groote Merkt. St-EloiEsplanadeplein. Au bon Coin, bij de kinderen Huyle- broeck, Statieplein. In de Zwarte Leeuw, bij August Kie kens. Bopmarkt. WOONHNIS met HOF, te Aalst, Vaart straat, N° 16, laatst bewoond geweest bij Egidius Meert-Mouthys. Zich te bevragen bij Notaris Breckpot. AMERIKA. Zonderling verschijnsel. Uit Mexice komt het bericht vau een zonderling ver schijnsel, dat in het begin van januari heeft plaats gegrepen op het westelijk ge deelte van het Chapalameer. Do bewoners van deze onverstreek za gen op zekeren dag het meer plotseling in hevige beroering geraken, zoodat de ge- heele watormassa uit alle richtingen naar een middelpunt toestroomde en er een ontzettenden draaikolk vormde. Op hetzelfde oogenblik hoorde men een donderend geraas dat uit het binnen ste der aarde scheen te komen en wel twintig minuten duurde. Uit latere on derzoekingen is gebleken dat oen aan zienlijk gedeelte van den zeebodem is weggezakt en het water natuurlijker wijze met vreeselijk geweld den weg naar do diepte gevolgd is. Er worden tot nu toe verscheidene ple zier booten vermist en het vermoeden ligt voor de hand dat zij door den draaikolk in don afgrond zijn meegesleept. Magnifique terrain industriel, trés avan- tageugemeut situé. Chaussée deBruxelles, Alost, en face de le Gare des Marchan- dises, d'une contenance de 74 ares, tenant d'un cólé A la Chaussée et de l'autre cóté a la Dendre. Pour les conditions s'adresser A M' Aimé Leleu Gceroms, neg' en charbons, Chaussée de Gand, N° 23, Alost. Zateidag, 8 Feb. 1896. Tarwe fr. 14,00 a 15,50 Masieluin 12,00 a Ot'.OO Rogge 10,50 a 11.50 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 14,50 a 15 5C Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad a 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 5,94 a 7,65 Eiers de 25, 2,00 a 0,00 Vlas, de 3 kil. 2,90 a 3,10 Viggenen, per koppel fr. 50,00 a 60,00 Ajuin, 100 kil. fr. 6,00 a 7,00 volg. kw. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bal fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 25,00 a 30,00 POPERINGHE 7 Feb. Hoppe 1895 Stad Fr. 22,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 7 Feb. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,50 a 17,00 Rogge Haver t Gerst Boter per kilo, Eiers per 25, GENT, 11,25 a 11,50 16,00 a 16,50 00,00 a 00,00 2,25 a 2,34 2,34 a 2,50 Feb. Ziellier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,50 a 15,00 10,75 a 11.00 00,00 a 00,00 14,50 a 15,00 14,50 a 15.00 14 00 a 15,00 16,00 a 00,00 14.00 a 14,25 PARIJS-La Villette. 6 Feb. Ter markt verk. iek. 2ek. 3'k. Wintergerst, Zomergcrst, Haver, Boekwet, Boonen, Bitterpeën, Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 1919, 1707| 1-5611-4811-40 416, 347 1-56 1-48! 1-40 204 18211-34 1-26 1-20 1395 1264] 2-40 2-20,1-90 14800,12000 2-0011-90 1-80 58231 5310,1-22 1-18 1-14 By sterfgeval en om uit de gemeenzaam heid te scheiden. VRIJWILLIGE VENDITIE van meubelaire Herberg- en Winkelgerief, Landbouwersalem enBeestialen, te Haeltert, Hoogstraat. Deurwaarder Cam. VAN DEN BERGHE, te Herzele, zal ten verzoeke en behoeve van de kinderen van wijlen de echtgeno ten Ch. Scheirlinck-Iliano, (en hunnen huize te Haeltert, aan de Hoogstraat, op Dijnsdag 11 Februari 1896, om 8 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen Huismeubels, zooals 5 tafels, 20 stoelen, banken, kassen, kommoden, 2 kleerkassen, hangende horlogie, 4 kisten, ijzeren marmiet, hakers, braadschotels, kommen, potten, pannen, aard- en gleis- werk, lepels, vorken en messen, stoof met toebehoorten. transparanten, gordij nen, tobbens, teelen, botervat, drankem mers, waschkuip, vleeschkuip, koperen moor en koffljpot, koperen pan, koffljmo- len, goeden vleeschblok, mouillie met deksel en verscheidene bedsteden. Herberg gerief'. Toog met bierpomp, étagère, liters, tinnen maten, pinten, gla zen, kappers, roomers, karaffen, eene groote hoeveelheid ydele champagne fles- schen, kleine fleschjes en trechter. Winkelgerief Loketten, bakken, kassen, tonnen, siroopstan, zout- en bloembakken, balancen met gewichten, bocaals, grooten bascuul met gewichten, enz., enz. Landbouwersalem .- Braken, schup- pen, reek. riek, mesthaak, gaffel, zeis, pik- en pikhaak, aargetij, ladders, krui wagen, 2 aalkuipen, aalschepper, egge, vlegels, enz. Eene groote hoeveelheid strooi, mest, rapen, beetwortelen, enz. Eene extra goede Vaars 8 maanden be- kalfd, Zwijn en 8 Kiekens. Op klokslag van 12 uren zullen de Beestialen verkocht worden. Deze verkooping geschiedt met gereed geld en onder de gewone voorwaarden. palende oost het volgende goed, zuid de erven van der Noot, west de erven Schockaert en noord de rede. Gebruist zonder termijn door vrouw wed' Donaat Venneman, leSmetlede. Derde koop. Eene partij Land gelegen te Smet- lede. nevens voorgaande, groot 16 aren SO centiaren, gekadastreerd wijk A. deel ten oosle van nummer 776, paleude oost mijnheer Stas, zuid dc erven van der Koot, west het goed onderkoop twee en noord de rede. Gebruikt zonder termijn door vrouw wed' Venne- au voornoemd. Vierde koop. Eon perceel Land. gelegen te Vlcckem, op de Molcnkauter.genoanul liet Goed Land, gekadastreerd wijk A, nommer 379u en 379b nis, groot 35 aren 50 centiaren, palende oost juffrouw Maria De Landtsheer, zuid de rijbaan, west en noord de erven Meuleman Gebruikt zonder termijn door de kinderen Auguste Schockaert, te Vleckem. Vijfde koop. Een perceel I^and. gelegen te Olter- gem. op den Molenkauler,groot 13 aren l'ïi centiaren, bekend bij kadaster wijk A, nummer 895, palende oost mijnheer Martin de Trover, zuid den llaeltert- schenweg, west de kinderen VerstuylX en noord myn heer De Smedt. Gebruikt als voren door vrouw wed* De Windt te Erondegem. Zesde koop, Een perceel Land te Erondegem op de Driebunders, bekend bij kadaster wijk A. nummer 361e groot 53 aren 50 ceniiaren, palende oost den rijweg, zuid mijnheer Vital Coppens-Noel, west den Gentscliensteenweg en noord mijnheer Jan-Baptist Standaert. Onmiddeiijk in gebruiktreding (laatst in pacht geweest bij mijnheer Friant, te Erondegem). Zevende kooo. Eene partij Land, gelegen te Erondegem. op hel Kruisken, bekend bij kadaster wijk A, nummer SÖCbis groot SC aren 60 centiaren, palende oost vrouw wed' Verstraeten te Gontrode, zuid de Speurtslraat of het gescheed met Ottergem, west den los en het gescheed met Ottergem en noord de Burger- Hospitalen van Aalst. Verdeeld in oost- en westhelH. Gebruikt alsvoren door mijnheer Alfons De Smet te Erondegem. Instel, Maandag 5 Februari,aQR Verblijf, 17 töuö- Telkens om 3 uren van den avond ter herberg Het Gehekntehüis te Erondegem, Dorp, bij M' wed* Lopus Van Belle. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 875 Melkkoeien 78 Vette koeien 153 Groote ossen 7 Slieren 97 Jonge ossen 115 Magere beest6n 298 Vaarzen 127 Schapen 30 Varkens 291 Lammeren 01 Loopers 28 Kalveren 531 Viggens 449 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 lot 0,80. De grasheeslen golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,70 tot 0,78. tluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellen 0,75 Kalfsvellen 0,65 VERKOOPING VAN eene TE GYSEGEM. De Notaris MOENS, te Lede, zal ten verzoeke van wien het behoort, op het gewoon gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk le koop bieden Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur en Stallen, te Gysegem, omtrent de Kerk, sektie A, nummers 189 en 190 van het kadaster, groot volgens titel 5 aren, 37 centiaren, palende oost de kinderen Beeckman, zuid de Meerschstraat, west de weduwe Eduard De Block en noord mijnheer Collier. Bewoond door de weduwe J.-B. Van der Cruyssen. Ingebruiktreding twee maanden na de toewijzing. EENIGE ZITDAG Woensdag 1.2 Februari 1896, om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Gonzalis Blendeman, te Gyse gem. Bij sterfgeval en om uit gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING VAN eene allerschoonst gelegene en een goed perceel ZAAILAND, TE HAELTERT. De Notaris VAN OUDENHOVE, verblijvende te Dcndcrhautem, zal ten verzoeke en behoeve van dc kinderen Charles Sciieihlinck Iliano, te Haeltert, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk erkoopen de volgende goederen te weten Eersten koop. - Eene allerschoonst gelegene be huisde en bebouwde Hofstede, bevattende, herberg plaats, winkel, mime kamer, schotelhuis, slaapka- keldors. schuur, kocistal, varkenskoten, e, enz., gestaan en gelegen te Haeltert, op den Kleinen Drocskauter, aan den Steenweg van Aalst naac Geerardsbergen, aan de Hoogstraat, zijnde de van ouds gekende herberg De Ki.ok. gekend bij kadaster seklie B, nummer 651 en C52, groot 3 aren 70 centiaren, palende oost de kinderen Eduard Van den liruelic, zuid dezelfden, west Francisctis Muy- laert-De Pauw en den Steenweg, noord zelfden Steenweg. Tweede koop. Een goed perceel Zaailand, gele gen le Haeltert, op den Kleinen Droeskauter, aan den Hondengracht, gekadastreerd sektie B, nummer 879, groot 14 aren 61 centiaren, palende oost de kin deren Scbcpens. zuid de kinderen Nicasius Coppens, «est de weduwe Francisus Heynaert en zoon, noord denzelfden en den voetweg. Deze Goederen zijn bewoond en gebruikt door de eigenaars kinderen Scbeirlinck-Iliano, ZITDAGEN Instel Dijnsdag 4 Pphrimrl .«op, Verblijf Dijnsdag tl )1'el)n,ari ,89°- Ter herberg Het Koningsken, bij de weduwe -B. Soxck-Pirdaens, te Dcnderhauiem, Anderen- Broek. V321EAP.2T3X7. BRUSSEL, 7 Feb. Kalverenmarh. Getal te koop gesteld 635. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,90 a 1,28 100 lammeren van fr. 17,00 tot 24,00. tluidenmerkt. Ossen, Slieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,70 a 0,90 0,60 a 0,70 0,60 a 0,70 1,10 a 1,20 CUREGHEM-ANDERLECHT, 6 Feb, Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 662 1 Koeien en Veerzen Stieren 177 1 571 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,87 Stieren 0,60 a 0,72 Koeien en Veerzen 0,60 a 0.72 ANTWERPEN, 7 Feb. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,25 a 2.30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,35 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,50 lot 6,50. De eieren betaalde men per 25 stuks ir. 2,25 a 2,50. OPENARE VERKOOPING van 3300 goede Landbouwersalem, ingelegd Loof, Mest en 30,000 kilos allerbeste Voederbeteraven. Do Notaris FEMAN, te Erpe, zal namens M. Max Moens, bierbrouwer te Aalst, op Maandag 24 Ft bruari 1886. om 12 uren stipt 's middags, in het openbaar verkoopen Te Aalst-Mijlbekc, aan dc Breedestraat, in een perceel mcersch van M. Judocus Schockaert, nabij de hofstede van M. J. Van Heek, 1500 goede Hoppe- staken. Ten huize van M. Max Moens, te Aalst, Molen dries, 2000 goede Hoppestaken, 20 koopen goed ge teerd Fanrdenmest, 30.003 kilos B -teraven verdeeld in koopen "t elks gerief, eene goede Ploeg, Egge. Sledde, Wanmolen en andere Landbouwgurieven. N. B. De verkooping zal aanvang nemen te Aalst- Mijlbcek, aan dc Breedestraat, op bovengemelde uur, en zal geschieden op gewone voorwaarden, met tijd van betaling mitste stellen goede en gekende borg OPENBARE VERKOOPING van goede en Meersch, te Smetlede, Vleckem, Ottergem en Erondegem, Dc Notaris EKMAN, te Erp«, zal namens wien h beboert, met gewin van palmslag en gelagen in hrt openbaar vrrkoopen Eerste koop. Eene party Laud en Meersch, gele gen te Smetlede. op Smetledekauter, wijk Anum mers S80 en 581 van het kadaslraal plan. groot 27 aren 60 centiaren, palende oost m-jnliccr De Clercq, zuid de Diepcstraat, west hel baantje en noord oe erven Van Den Bossche Boomprijs fr. Gebruikt zonder termijn .1oor M. Karei D'Hondl, te Smetlede en vrouw wed' Blondeel, te Impe Tweede koop. Keno partij Land te Smetlede, op de Rampsande, groot 12 aren 90 centiaren, gekada streerd wyk A, deel ten weste van nummer 776, VENDITIE van Landbouwersalem Vruchten en schoone BOOMEN, te Hofstade. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Woexsdac 12 Februari 1896, te 12 uren te middag stipl, na mens de kinderen Los, ter hunner woning te Hof- stade, in bet Eeckhout. overgaan tot de openbare ver kooping van het volgende te welen Ten eerste tan Huismeubels, Slaapgerief, Klieding- stukken cn gerief van Huishouding, Brandhout, Hooi. Strooi eu Mest. Ten tweede van Landbouwersalemsooal» Krui" agens. Spaden, Braken, Rieken, Kuipen, Egge, Sleep, Bascule met gewichten, Dorschvlegels, 2 Handwanneu en andere diergelijke Voorwerpeo. Tén derde Ingeoogste Vruchten als Aardappelen gedorsehen Tarwe en Masteluin en andere. Ten tierdeSchoon en dikke Doornen als Notelaars, Peerlaars, Eiken, Olmen en Abeelen. En ten vijfde In eenen Bosch nabij de hofstede van de kinderen Los, elf schoone en gave Kunada Boomen, waaronder van 2 tot bij de 3 meters dikte, verscheidene koopen Schaarhout en Erwtrijs. Gewone conditiën en voor de koopen boven dc vij franken tijd van betaling mits borgstelling. Bij fallissementver klaring OPIÜWBARË VEIL1IVG van een schoon en gerieflijk met afhangendheden, zijnde eene HERBERG en WINKEL, te ST. LIEVENS-HAUTEM, wijk Hauwerzeele. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN te St. Lievens-Haufem, daartoe aangesteld, zal bij toelating van den heer Rechter commissaris bij de Koophandelsrechtbank van Aalst, namens den heer De Schaep- drijver, advocaat te Aalst, curator der failliet van Livin Van de Wiele, te St- Lievens-Hautem, met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, op den hierna bepaalden zitdag, openbaarlijk verkoo pen Gemeente St-Lievens-Hautem. Eenige koop. Een Woonhuis met verdere gerieven, zijnde eene herberg en winkel, staande te St-Lievens-Hautem, wijk Hauwerzele, groot in erve volgens titel 6 aren 68 cen tiaren, en volgens kadaster 7 aren 20 centiaren, gekend ten kadaster sectie D, nummers 582a en 582c, palende noord oost Benedikt Casteels, zuid-oost de Straat, zuid-west den heer Désiré Meule man, noord-west den heer Notaris Ver- brugghen. In 't gebruik met 15 April. EENIGE ZITDAG: Woensdag 19 Februari 1896, om 3 uren 's namiddags, ter Zaal van het Vredegerecht, te Herzele. Voor nadere inlichtingen vervoege men tich ter studie van voornoemden Notaris VERBRUGGHEN. OPENBARE VERKOOPING van een BUITENGOED, Hofstede, Landen en Meerschen, te Aalst, Aalst-Schaarbeek en Aalst- Mijlbeek, MoorselLede, Vlierzele, Haeltert, Denderhautem en Opwijck De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met tusschenkomst van Meester NOTEL- TEIRS, zynen ambtgenoot te Lier, eerst daags overgaan tot de openbare verkoo ping van bovengemelde Goederen, ver deeld in loten, breedvoerig te beschrijven bij gewone plakbrieven in de volgende nummers van dit blad, met aanduiding van plaats, dagen en uur der verkooping te vermelden. OPENBARE VERKOOPING van te Meldert, Moorsel en Herdersem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederech ter ter zijner Zittingszaal in het Stadhuis, op Zaterdag 7 Maart 1896, ten 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen Gemeente Meldert. le koop. 60 aren Land, op de Kam- mekauter. gebruikt door Jufvrouw de weduwe De Gols-Moens. 2* koop. 26 aren 80 cent. Meersch, in de Bevenhauten, ook gebruikt door Jufvrouw de weduwe De Gols-Moens. Gemeente Moorsel. 3C koop. 12 aren Land, op de Perre- kauter, gebruikt door Joseph Heireruans. 4e koop. 14 aren 20 centiaren Land, op het Steenveld, ook gebruikt door Jo- ph Heireman -. 5e koop. 28 aren 70 centiaren Land, op D'Hoef, gebruikt door Constant Pode- vyn. 6C koop. 21 aren 40 centiaren Land, op den Triest, gebruikt door Frans De Rop. Gemeente Herdersem. 7" koop. 30 aren 70 centiaren Land, op de Wee, gebruikt door Louis De Gols. 8* koop. 33 aren 60 centiaren Land, ook op de Wee, gebruikt door Louis De Gols. OPENBARE VERKOOPING van eene goede te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eene goede partij LAND, gelegen op den Truiënboschkanter, groot 1 hectaar, 53 aren, 74 centiaren,gekadastreerd wijk D, nummer 106e, met eene grootte van 1 hectaar, 52 aren, 20 centiaren, palende ten ooste met half Kauterbaan aan den heer De Vis, ten zuide aan de weduwe De Gols, Joannes Hauwelaerten de weduwe Killemaes, ten weste met half Baan, gezegd Truiènboschweg, en ten noorde ook met half Kauterbaan aan den heer Karei De Vis. Gebruikers Joannes Hauwelaert, Petrus Josephus Heiremans, Benedictus Heire- maDs, de kinderen Moyersoen, Victor Merckx en Petrus Josephus Van de Velde, ailen zonder termijn. Verdeeld in 5 koopen elk van 30 aren 75 centiaren. ZITDAGEN Instel, Donderdag 13 Fpbruari Verbfijf, Donderdag 27 *eDruan 1}jy6- Ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Charles-Louis Wille, te Meldert, in de Klaarhaag. Openbare Verkooping van TE AALST, in de Vrouwenstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van don heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Huis en Grond, gestaan in do Vrouweustraat, geteekend N° 1 en geka dastreerd wijk A, nummers 1724 en 1723, met eene grootte van 1 aar 40 centiaren. Laatst bewoond geweest door wijlen Petrus De Boeck. EENIGE ZITDAG Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ton Stadhuiie te Aalst. Openbare Verkooping van TE AALST, iu de Zonnestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Zonnestraat, getee kend nummer 51 en gekadastreerd wijk A, nummer 1874, 13bis, met oene grootte vau 1 aar 60 centiaren Bewoond door do weduwe van Bernard Ernst, thans hertrouwd met Leopold Verhulst. EENIGE ZITDAG Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadbuize te Aalst.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3