yierhlprijzen. schoon HUIS, EEN HUIS EEN HUIS Z a ail a nde n Kerkelijk Nieuws. Allerhande nieuws. ZONDAGRUST. BOOMVENDITIE Land en Meersch, PARTIJ LAND HUIZEN WOONHUIS LARIX HOPSTAKEN HOPPESTAKEN ningin en prins en prinses Clementine waren diep ontroerd. De kardinaal sprak de kerkelijke for- mulen uit-en zegende de trouwringen. Daarna begon de Huwelijksmis, gecele breerd door Mgr Jacobs, pastoor-deken van St'-Gudula. Gedurende de Mis wer den verscheidene kerkelijke gezangen uitgevoerd. De plechtigheid was zeer indrukwek kend. Na de Mis ging prinses Hendrikade eerste uit aan den arm van haren echtge noot, gevolgd door den bruidstoet. De prinses scheen waarlijk opgetogen. Voor aleer de kapel te verlaten sprak tie koning eenige woorden met Mgr Guossens. De Mis was ten 12 uren 20 geëindigd, ten 12 en half uren begonnen de genoo- digden het paleis der Regenciestraat te verlaten, terwijl eene ontelbare menigte nieuwsgierigen zich op straat verdrong om de rijtuigen te zien voorbij snellen. Het ontbijt in hel paleis. Na de huwelijksplechtigheid had in het paleis der Begenciestraat een ontbijt plaats, waaraan de koning, de koningin, de graaf en gravin van Vlaanderen, de jonggehuwden en al de genoodigden deelnamen. De koning stelde den heil dronk in aan de jonggehuwden. Mijn beste Emmanuel, mijn liefste Hendrika, zegde hij, het is uit het diepste van mijn hert dat ik u alle geluk en voor spoed toewensch Toen de galarijtuigen van het hof de koninklijke familie naar het paleis der Regenciestraat voerden, ging de menigte eerbiedig uit den weg, en de kreten weer klonken Leve de koning I Leve df koninklijke familie 1 x'en 2 uren keerde de koninklijke fa milie naar het paleis weer, dezen keer begeleid dooreen schadron van het 1® gid sen. De koning, de koningin en prinses Clementine, wier oogen nog rood waren van het weenen, werden geestdriftig door het volk toegejuicht. Nauwlijks was de koninklijke stoet de Koningplaats opgereden, of het voor naamste balkonvenster van het paleis der Regenciestraat werd geopend, en prins Emanuel en prinses Hendrika verschenen op het balkon door geestdriftige toejui chingen begroet. Men wuifde met hoeden en zakdoeken, terwijl prins Emmanuel zich herhaalde malen boog, en prinses Hendrika, verukkelyk in haar wit bruids kleed, glimlachend de menigte groétte. Het vertrek. Ten half 3 uren werd het bevel gege ven om de rijtuigen voor het vertrek in gereedheid te brengen. Ten 3 uren 50 kwamen de koetsen voor het paleis. In de eerste stapten de eere dames in de tweede open, op verzoek van prins s Hendrika, namen de graaf en de gravin van Vlaanderen met de jong gehuwden plaats. Geestdriftige toejui chingen borsten onder de menigte los. De graaf van Vlaanderen, de oogen rood geweend, scheen ten prooi aan eene hevige ontroering. De gravin scheen min der aangedaan. Prins Emmanuel was ook diep ontroerd, en prinses Hendrika, met tranen in de oogen, lachte de menigte toe. Op gansch den doortocht van het paleis naar de staiie van het Leopoldkwartier werden de jonggetrouwden geestdriftig toegejuicht. Het afscheid in de statie was hertroerend. Prins Emmanuel en zijne jeugdige gemalin vertrokken ten 4 uren 5 met den bijzonderen trein naar Keulen Van Keulen zullen de jonggehuwde zich naar Italië begeven. Priesterlijke benoemingen. Zijno Hoogweerdigheid Mgr de Bis schop heeft pastoor benoemd te Vosse- laere den Eerw. Heer P. J. Mabilde, on derpastoor te Schoonaerde. KERK VAN DEN H. MARTINUS. Zondag 16 Februari. Gebed van 40 uren, drijdaagsche oefeningen. Om 5 uren, uitstelling van het H.Sacra ment, om 9 uren. Hoogmis; om 3 1/2 uren Vespers, Lof en Miserere. Maandag 17 Februari. Om 5 Mis, uitstelling van het H. Sacrament; om 8 uren gezongene Mis; om 10 uren gelezene Mis; om 4 uren Lof,Sermoen en Miserere. Dijnsdag 18 Februari. Om 5 uren Mis en uitstelling van het H. Sacrament; om 8 uren gezongene Mis; om 4 uren plechtig sluiten, Lof, Sermoen, Miserere en Processie. Woensdag 19 Februari. Aschdag; om 6 uren wijding der asch; om 5 uren Lof en Pauselijke Benedictie. Botermarkt. Hoden zaterdag werden 855 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6840 kilos. AAIiST.—Maconruek bezoek. Donderdag brachten drij vreemde logie- broeders opgeleid door twee Aalstersche broeders een bezoek aan pater Jam bonus Saucis te zijner woning Molenstr. Het onthaal moet in alle geval droog zijn geweest, want na 't verlaten zijner woning trok de maconnieke vijfde in een naburig liberaal lokaal om den dorst te lesschen. Hophandel. De verzendingen 1-Iop gedaan in de maand Jauuari laatst, in de landstreek Aalst, bedragen een gezamen lijk gewicht van 169381 kilogr. Diefstal met braak. Donder dag avond tusschen 6 en 8 uren zijn er alhier onbekende dieven gedrongen in de woning van de Wetuwe Van den Bossche wonende op de Hoogevesting Na het slot der deur open gebroken te hebben, kwamen zij in de kamer alwaar zy de schnifcener kommode hebben open gerukt waarin de Wc hare geld verborg. Da gestolene som bedraagt 1800 franks in vijffrankstukken en bankbrietjes. Nieu werkerken. Verleden don derdag viprden de echtgenooten Ch. L. Van den Brempt en Maria-Theresia Van den Bergh het jubelfeest van 50 jaren huwelijk. Een plechtige Mis van dankbaarheid werd ter parochiale kerk opgedragen. Wij wenschen dat die brave lieden hun diamanten jubelfeest zouden mogen vieren. Vlierzele. Men schrijft ons dat er in de omstreken op 't oogenblik eene die venbende aan 't werk moet zijn. Op verschillige plaatsen werd er ingebro ken en gestolen. Verledene week brak men des morgends in ter pastorij van Bambrugge, terwijl de E. H. Pastuor en zijne meid ter kerk waren. Men spreekt van geld en zilverwerk gestolen. De gen darmerie van Herztle heefteen onderzoek gedaan, en of er al iets aan 't daglicht is gekomen is niet geweten. Okegem. Op R grondgebied van Okegem nabij de Hollestraat, heeft men het lijk gevonden van den bedelaar J. B V. D. H. welke schielijk was overleden Zijn boterhamzak lag een meter verre van hem. Kortelings zou de overledene in huwelijk treden en heden zondag moest zijn eerste kerkgebod geroepen worden. Iddergem. De lotetingen dezer gemeente hebben dees jaar van de geluk kigen geweest te Meerbeke. Van 9 jonge lingen die aan de loting hebben deelge nomen trokken er 7 een goed nummer en 2 een slecht. Ziehier den uitslag Baeyens Emiel-Louis, 115 Baeyens Jozef, 110 De Leemans Frans, 113 De Pauw Philemon, 102; Jacobs Petrus, 161 Sonck Jan, 21 Siaels Karei, 106 Staels Emiel, 118 Staels René, 33. Heden zondag 15 februari,zal de inhul diging plaats hebben van den .Burge meester der gemeente. Te Iddergem worden zekere lieden nu beschaamd van Roelander of Donchist geheeten te worden en er zijn zelfs die er zoo lastig om zijn dat ze u zouden in 't hair vliegen, als ge het hun zegt. Maar ook ze zien ter oogen uit dat alle eerlijke lieden dejudassenkliek ontvluchten. Stc-Antelinckx. Eenige priesters en lieken vergaderden in 't begin dezer week alhier ter pastorij ten einde eenen Boerenbond in 't KantonHerzele te stich ten. Het doel van dezen Boerenbond k eene federatie te stichten van al de sociale werken bestaande in 't Kanton, ten einde tot hunne ontwikkleing en versterking te werken en nieuwe in leven te roepen. Niet alleen de zedelijke belangen maar ook de^toffelijke zullen in acht genomen worden. Later zal die federatie aan gansch 't Arrondissement toegepast wor den. Dit werk verdient aller ondersteu ning, Een koei gestolen in de omstreken van Eecloo word door de twee dieven ter merkt van Lokeren te koop gesteld. Eerst vroegen zij er 300 franks voor en later dan 200 franks. Die zonderlinge handelwijze kwam ter oore van de Poli- cie en deze sloeg de koei aan. 's Ander daags kwam de eigenaar zyne koei afha len en werden de roovers aangehoudenen naar Dendermonde overgevoerd. In eenen kruidenierswinkel van Brussel kwamen twee kerels, die er zeer verdacht uitzagen, terwijl een 18 jarig meisje, Jeanne Hauwaert alleen was. Een hunner bestelde een stuk kaas en de andere stool, terwijl het meisje zich omkeerde, een heelen bol, van vijf kilos zwaar. Hy slak dien onder zijnen frak en liep de deur uit. Jeanne zag dit, sloot de schuif, kwam achter den toog uit, wierp den anderen man aan de deur, sloot toen den winkel langs buiten en liep den dief achterna. Zij vatte hem bij den kraag, terwijl meer dan 100 bewoners van het Marollen- kwartier poogden den dief te verdedigen. Zij hield echter den kerel vast tot de )olicie kwam, die hem mee nam en her kende voor een gewezen hercuul van de fooren, die reeds meer dan 40 veroor- deelingen op zyn kap heeft. In het begin van December werd te St.-Pieters Jette een groenselverkooper bewusteloos met zware wonden op den steenweg gevonden. Men meende eerst dat de wonden door eenen val waren veroorzaakt, doch de geneesheeren bevonden dat zij voort kwamen van geweldplegingen. Men onderstelde een gevecht, nu met dezen, dan met genen en de vrouw van het slachtoffer hielp het gerecht ieverig in het opzoeken der plichtigen. Twee uren voor zene dood riep hij den commissaris bij zijn bed, en verklaarde dat zijne vrouw, die hem altyd het loven zuur gemaakt had, hem die wonden met den stoofhaak had toegebracht. Het gerecht ondervroeg haar en zij gaf zulke verwarde antwoorden, dat zij ein digde met bekentenissen te doen. Een knaap te Gent, die in het water gevallen was, werd op zonderlinge wijze geredEen jongeling die pas het gasthuis had verlaten,liet zich van de brug hangen met de voeten tot aan het water om het knaapje de gelegenheid te geven zich aan deze vast te klampen. Zoo werd de jongen met hulp van twee andere personen gered. Men schrijft uit Lichtervelde Zondag avond ging pachter Rich. Ver- gote, alhier eene hofstede bewonende, dicht bij de plaats,volgens zijne gewoonte eenige stonden overbrengen bij zijnen gebuur Pieter Depuydt. Vooraleer te vertrekken, had hij zorg vuldig de voordeur gesloten, en de lamp in de voorkeuken op eene tafel laten branden. Bij zijne terugkomsPging hij eerst zijne noodigheden doen en daarna zich tut de deur begevende, werd hij plotselings door twee zwartgemaakte kerels vastgegrepen. De eene hield hem bij den nek en zette een groot mes op zyne keel. zeggende - Kiest Uw geld of uw leven. - Het antwoord volgde niet, want de schrik en de angst hadden den gorgel van den aan- !geranden boer toegenepen. Ontsluit in allerhaast de deur en geef ons uw geld haast u wat of anders dit mes hier vliegt door uwe keel. - riepen de boosdoeners vol woede. De man hijna dood van schrik, gehoor zaamde,deed de deur open, trad de kamer binnen, ontsloot de kas en nam er eene geldbeurs uit. Een van hen sloeg het geld uit zijne handen en beiden vertrokken, den verschrikten man aan zijno bedenkin gen overlatende. Het ontstolen geld bedraagt de somme van 120 frank. De policie zoekt ieverig de misdadigers op. Het parket is dinsdag ter plaats geweest. Dood eener honderdjarige. Vrouw Amelie Delannoy, wed. van Pieter Seys, is zaterdag avond in haar huiske, gelegen in het Velgenspoortje te Kortrijk. overleden. Amelie Delannoy werd te Kortrijk geboren den 14 september 1793. Zij was dus 103 jaar oud. Sedert twee jaren ver liet zij de woning niet meer harer 80jarige dochter, bij welke zij inwoont en zij had bijna volkomen de spraak verloren. De aflijvige die tien dochters had, die op hunne beurt mceder en groetmoeder zijn geworden, had eene talrijke rij van kleinkinderen en achterkleinkinderen. Maandag had de teraardebestelling der honderdjarige plaats. Ontploffing. Dijnsdag morgend, omstreeks 3 uren, heeft er in de dyna- mietfabriek te Arendonckeene ontploffing plaats gehad. Daar de werklieden nog niet aanwezig waren, zijn er geene onge lukken te betreuren. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. De ontploffing had plaats in een wasch- huis, een gebouw, waar denkelijk de grondstoffen gewasschen worden. Eenige werkmeisjes, die dijnsdag mor gend wilden gaan werken, konden niet gebezigd worden. Te Charleroi werden even als overal de dagen van milicieloting door walle- bakkerij en schandalen gekenmerkt. In het Faubourg ontstond een gevecht tus schen twee broeders. De eene heeft den andere met eenen tamboer-majoorstok doodgeslagen. De pleger verklaarde dat zijn broeder hem met een mes zou gedood hebben, en hij zich dus moest verdedigen. Hij werd voorloopig vrij gelaten. Zes honderd werklieden van Boussu hebben den arbeid hervat.De werkstaking heeft aan niemand nadeel toegebracht dan aan de stakers zelf. Het mijn bestuur heeft met groot genoegen den stock gedu rende dien tijd eenigzinszien verminderen. Zondag 16 Februari, dienstdoende Apotheker Mr Bonner, Bisschopstraat Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboortes. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. Alb. Borreman, bez. met M. Meert bez. W. Malluon, nijveraar, met A. Le Clercq, bez. G. De Smedt, landb. met V. De Coninck, twijnst. J. Van Geert, vellenpl. met M. Schokkaert, twijnst. L. Verbestel, fabriekw. met E. Rmgoir, dagl. B. Meert, twijnd. met L. Eeck- hout, twijnst. B. Bocqué, twijnd. met V Van Nieuwenborgh, twijnst. F. Peerlinck, schrijnw. met O. De Sme U, landbouwster. F. De Smedt, landb1". mei J" Vander Heyden, landbouwster. J. Van Mulder, dienstk. met E. Traest, dienstm. J. De Cock, kleerm. met L. Van Geem.breist. P. Moortgat.koopm. met M. Van Driessche, z. b. B. Van der Vorst, Vleeschh. met E. Borms, felee- derm. E. Ruelens, z. b. met F. Plas, herbergierster. OVERL1JDENS. J. Van Delsen. man De Geyter, landb. 60 j. Meirestr. G. Van Neck, scholier, iOj. Papestr. C. Heebeeck, man De Pelsmaekor, landb. 79j. wooneude te Heldergem. C. Bovy, priester der Soc. Jesus, 64 j. Pontstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Ter gelegenheid der Vastenavonddagen zullen de bureelen van den Burgerlijken Stand, Maandag, Dijnsdag én Woensdag 's namiddags ge sloten zijn. Zaterdag, 15 Feb. 1896. Tarwe fr. t3,50 a 15,00 Masteluin ie.00 a 11,25 Rogge 12.50 a 14.00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 14,50 a 16 50 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koekeu 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0 00 Boter per 3 kil 6,30 a 7,65 Eiers de 25, 2,00 a 2,09 Vlas, de 3 kil. 2,90 a 3,10 Viggenen, per koppel fr. 54,00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 7,00 a 8,00 volg. kw. HOPMABZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 25,00 a 30,00 POPERINGHE 14 Feb. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 14 Feb. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,60 a 17,00 Rogge 11,25 a 11,50 Haver 16,00 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,16 a 2,43 Eiers per 25, 2,07 a 2,16 GENT, 14 Feb. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 867 Melkkoeien 86 Vette koeien 176 Groote ossen 4 Stieren 96 Jonge ossen 135 Magere beesten 219 Vaarzen 151 Schapen 22 Varkens 427 Lammeren 0 Loopers 33 Kalveren 51 Viggens 390 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,70 lot 0,78. liuidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellen 0,75 Kalfsvellen 0,65 T33MAS.ZT31T. BRUSSEL, 14 Feb. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 725. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,98 a 1,28 100 lammeren van fr. 17,00 tot 23,00. liuidenmerkt. Ossen, fr. 0,70 u 0,90 Stieren, 0,60 a 0,70 Koeien en veerzen 0,60 a 0,70 Kalveren 1,10 a 1,20 CUREGHEM-ANDERLECHT, 13 Feb. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 662 I Koeien en Veerzen Stieren 177 1 571 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,87 Stieren 0,60 a 0,72 Koeien en Veerzen 0,60 a 0.72 ANTWERPEN, 14 Feb. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,10 a 2,20. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,20 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 6,00. De eieren b"taalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,50 a 15,00 Rogge, 10,50 a 10,75 Winiergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,25 a 14,75 Haver, 14,50 a 15,00 Boekwet, 14 50 a 15,00 Booncn, 16,00 a 00,00 Bitterpeën, 14,00 a 14,25 PARIJS-La Villette. 13 Feb, Ter markt verk. l*k. 2®k. 3®k. Ossen Koeien Slieren Kalveren Schapen Varkens 1729 1523 1-52 508 473 1-52 264 204 1-34 1246 1264 2-20 12587 10837 2-00 1484 4484 1-28 1-40 1-30 1-40.1-30 1-24 1-18 OPENBARE VERKOOPING van een BUITENGOED, Hofstede, Landen en Meerschen, te Aalst, Aalst-Schaarbeek en Aalst- Mijlbeek, Moorsel, Lede, Vlierzele, Haeltert, Denderhaulem en Opwijch. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met lusschenkomst van Steester NOTEL- TEIRS, zijnen ambtgenoot te Lier, eerst daags overgaan tot de openbare verkoo- ping van bovengemelde Goederen, ver deeld in loten, breedvoerig te beschrijven bij gewone plakbrieven in de volgende nummers van dit blad, met aanduiding van plaats, dagen en uur der verkooping te vermelden. te Aalst-Mijlbeek De Notaris DE GHEEST te Aalst,zal na mens Madame Liénart-Vanden Broucke, in het Buitengoed, te Aalst-Mijlbeek, Bergenkauter, op Maandag 24 Februari, ten 8 ure 's morgens overgaan tot de open baar verkooping van 105 koopen zeer schoone Kanadas, II koopen Sparren en 12 koopen Snoei. OPENBARE VERKOOPING van te Meldert, Moorsel en Herdersem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederech ter ter zijner Zittingszaal in het Stadhuis, op Zaterdag 7 Maart 1896, ten 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen Gemeente Meldert. 1® koop. 60 aren Land, op de Kam- mekauter. gebruikt door Jufvrouw de weduwe De Gols-Moens. 2® koop. 26 aren 80 cent. Meersch, in de Bevenhauten, ook gebruikt door Jufvrouw de weduwe De Gols-Moens. Gemeente Moorsel. 3® koop. 12 aren Land, op de Perre- kauter, gebruikt door Joseph Heiremans. 4® koop. 14 aren 20 centiaren Land, op het Steenveld, ook gebruikt door Jo seph Heireman 5® koop. 28 aren 70 centiaren Land, op D'Hoef, gebruikt door Constant Pode- vyn. 6° koop. 21 aren 40 centiaren Land, op den Triest, gebruikt door Frans De Rop. Gemeente Herdersem. 7® koop. 30 aren 70 centiaren Land, op de Wee, gebruikt door Louis De Gols. 8® koop. 33 aren 60 centiaren Land, ook op de Wee, gebruikt door Louis De Gols. OPENBARE VERKOOPING van eene goede te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. "Eene goede partij LAND, gelegen op den Truiënboschkanter, groot 1 hectaar, 53 aren, 74 centiaren,gekadastreerd wijk D, nummer 106e, met eene grootte van 1 hectaar, 52 aren, 20 centiaren, palende ten ooste met half Kauterbaan aan den heer I)c Vis, ten zuide aan de weduwe De Gols, Joannes Hauwelaert en de weduwe Killemaes, ten weste met half Baan, gezegd Truiënboschweg, en ten noorde ook met half Kauterbaan aan den heer Karei De Vis. Gebruikers Joannes Hauwelaert, Petrus Josephus Heiremans, Benedictus Heire- maDs, de kinderen Moyersoen, Victor Merckx en Petrus Josephus Van de Velde, ailen zonder termijn. Verdeeld in 5 koopen elk van 30 aren 75 centiaren. ZITDAGEN Instel, Donderdag 13 .ona Verbluf, Donderdag 27 Februari 1896 Ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Charles-Louis Wille, te Meldert, in de Klaarhaag. Openbare Verkooping van TE AALST, in de Vrouwenstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van don heer Vrederechter in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Hui« en Grond, gestaan in de Vrouwenstraat, geteekend N° 1 en geka dastreerd wijk A, nummers 1724 en 1723, met eene grootte van 1 aar 40 centiaren. Laatst bewoond geweest door wijlen Petrus De Boeck. EENIGE ZITDAG Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare Verkooping van TE AALST, in de Zonnestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen teu voorhoofde in de Zonnestraat, getee kend nummer 51 en gekadastreerd wijk A, nummer 1874, 13bis, met eene grootte va nl aar 60 centiaren. Bewoond door de weduwe van Bernard Ernst, thans hertrouwd met Leopold Verhulst. EENIGE ZITDAG Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuizo te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van twee Land en Meersch, te Erondegem, Erpe en Ottergem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in hot openbaar verkoopen, de volgende Goederen te weten Gemeente Erondegem. 1® koop. Een Huis eu Grond, groot 3 aren 8 centiaren, in het Dorp, geka dastreerd wijk B, nummer 166b bis. Laatst bewoond geweest door Henrica Kennof. 2® koop. De helft ten weste van het perceel Land, groot 10 aren 90 centiaren, gelegen op het Kruisken, gekadastreerd wijk A, nummer 604bis. Gebruiker Angelus Kennof. 3® koop. Een perceel Land, groot36 aren 68 centiaren, gelegen op het Kau- terken, gekadastreerd wijk B, nummers 139h eu 139i. Gebruikers Franc. Wauters en Joan.- Bapt. Schockaert. Verdeeld in zuid- en noordhelft. 4® koop. Een perceel Land, groot 9 aren 66 centiaren, gelegen op het Kau- terken. gekadastreerd wijk B, helft ten ooste van nummer 193. Gebruiker Franciscus De Ras. 5® koop. Een perceel Land, groot 18 aren 30 centiaren, gelegen op Eron- degemkauter, gekadastreerd wijk B, nummers 106e eu 106c. Gebruikers Aloïsius Van de Maele en Joannes-Baptist Van Boxstael. 6® koop. Een perceel Land, groot 15 aren 90 centiaren, gelegen op Eronde- gemkauter, gekadastreerd wijk B, num mer 125a en 125b. Gebruikers August Van Cauwenbergh en Franciscus Wauters. 7® koop. Een perceel Land, groot 12 aren 10 centiaren, gelegen op den Nederkauter, gekadastreerd wijk B, num mer 587a. Gebruikers Carolus Everaert en Joan- ues Kennof. 8® koop. Een Huis en Grond, groot 5 aren 96 centiaren, geleeen op Eronde- gerakautcr, gekadastreerd wijk B, num mers 75 en 77b. Gebruiker Joau.-Bapt. Schockaert. 9® koop. Een perceel Land, groot 6 aren 22 centiaren, gelogen op den Neder kauter, gekadastreerd wyk B, nummer 579. Onverpacht. Gemeente Erpe. 10* koop. Een perceel Land, groot 14 aren 20 centiaren, gelegen op Eron- degemkauter, gekadastreerd wyk D, nummer 550. Gebruikers Petrus Moerenhout en Franciscus Wauters. 11® koop. De naakte Eigendom van de helft ten weste, groot 8 aren 33 ceu- ttareu, van een perceel Meersch, gelegen in de Halfbunders, gekadastreerd wijk A, nummer 147. 12® koop. De naakte Eigendom van do helft ten weste, groot 12 aren 61 cen tiaren, van een perceel Land, gelegen in het Leem, gekadastreerd wijk A, num mer 68a. 13® koop. De naakte Eigendom van de helft ten noorde, groot 9 aren 92 ceu- tiaren, van een perceel Land en Bosch, gelegen in de Wcrfbosschen, gekada streerd wijk A, nummer 17. Het vruchtgebruik van de goederen onder de koopen 11, 12 en 13, behoort aan Cathariua De Corte weduwe van Constantinus Corthals, te Erondegem. Gemeente Ottergem. 14' koop. Een perceel Land, groot 8 aren 60 centiaren, gelegen op den Mo- lenkauter, gekadastreerd wijk A, num mer 895a. Gebruiker Franciscus De Bruecker. ZITDAGEN Instel Woensdag 26 Februari 100. Verblijf Woensdag 11 Maart 8 Ten 2 uren namiddag, ten Gemeente huize van Erondegem, bewoond door de kinderen Van Belle, nabij de Kerk. Bij fallissementverklaring. OPENBARE VEILING van een schoon en gerieflijk met afhangendheden, zynde eene HERBERG en WINKEL, te ST. IilEVENS-HATJTEM, wijk Hauwerzeele. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN te St. Lievens-Hautem, daartoe aangesteld, zal bij toelating van den heer Rechter commissaris bij de Koophandelsrechtbank van Aalst, namens den heer De Schaep- drijver, advocaat te Aalst, curator der failliet van Livin Van de Wiele, te St- Lievens-Hautem, met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, op den hierna bepaalden zitdag, openbaarlijk verkoo pen Gemeente Sl-Lievens-Hautem. Eenige koop. Een Woonhuis met verdere gerieven, zijnde eene herberg en winkel, staande te St-Lievens-Hautem, wijk Hauwerzele, groot in erve volgens titel 6 aren 68 cen tiaren, en volgeDS kadaster 7 aren 20 centiaren, gekend ten kadaster sectie D, nummers 582a en 582c, palende noord oost Benedikt Casteels, zuid-oost do Straat, zuid-west den heer Désiré Meule- man, noord-west den heer Notaris Ver- brugghen. In 't gebruik met 15 April. EENIGE ZITDAG: Woensdag 19 Februari 1896, om 3 uren 's namiddags, ter Zaal van het Vredegerecht, te Herzele. Voor nadere inlichtingen vervoege men rich ter studie van voornoemden Notaris Verbruggiien. Studie van den Notaris Breckpot te Aalst. Venditie van 6000 schoone en zware ook dienstig voor bouwmaterialen le Aalst, Vaartkaai, op Woensdag 19 Fe bruari 1896, om 2 uren namiddag. Alles op gewone konditien en tyd van betaling. Openbare Verkooping van en Meerschen, te Denderleeuw en Erpe. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1® 52 aren 56 centiaren Land, te Den derleeuw, Hoogvorst, in gebruik by den heer Franciscus Pauwels, te Welle. 2® 5 hectaren 81 aren Landen en Meer schen, te Erpe, Ledekauter, Beekveld en Breckmeer, in gebruik bij verschelde. Instel Donderdag 13 Verblijf Donderdag 27 an *896. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet De Vlasmerict, bij den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan Sl Mar- tenskerk. Venditie door het ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst, op Maandag 17' Februari 1896, om 9 uren voormiddag, aan het Buitengoed van Dame weduwe De Ganseman-Giets, gelegen te Aalst, Binnenstraat, van 5 Kanadas van 3 me^ ters dikte, van Erwtrijs, Brandhout on Hooi. OPENARE VERKOOPING van 3300 goede Landbouwersalem, ingelegd Loof, Mest en 30,000 kilos allerbeste Voederbeleraven. De Notaris EEMA.N, te Erpe, zal oament M. Max Moems, bierbrouwer le Aalst, op Maandag 24 Fe bruari 181XJ, om 12 uren stipt 's middags, in liet openbaar verkoopen t. Te Aalst-Mijlbeke, aan de Breedestraat, In een perceel meerscb van M. Judocus Scliockscrt, nabü de hofatede van M. J. Van Ileck, 1300 goede Iloppe- t taken. 2. Ten buize van M. Max Moens, te Aalat. Molen- dries, 2000 goede IloppestakeD, 20 koopen goed ge leerd l'aardenmost, 00,003 kilos B. U-raven verdeeld in koopeu 'I elks gerief, eene goede Ploeg, Egge, Sledde, Wanmolen en andere Landbouwgcrievu. N. B. De verkooping zal aanvang nemen le Aalal- Mijlbeek, aan de Breedestraat, op bovengemelde uur, en zal geschiedeu op gewone voorwaarden, inut tijd van betaling mits le stellen goede eu gekende borg

De Denderbode | 1896 | | pagina 3