Merktprijzen. E. BOUQljlAUX Indien gij Hoest HOPSTAKEN EEN PAARD HOFSTEDE MAGAZIJN Spanje. Engeland. Rijwielers Opgelei voor uwe oogen Groote brilmakerij van VIjUMLWI en ZAAILANDEN, ZONDAGRUST. Terstond te huren Alfons DE BOLLE, BALSEMPILLEN 9 EIKEN BOOMEN tiOUT YVAREN BOUWGRONDEN WOONHUIZEN Openbare verkooping. men liep de dieven achterna en ze werden vastgegrepen. De schelmen boden aan het geld terug te geven en dat werd aangeno men, maar men verwittigde de wet. De gendarmen kwamen en de 2 nikkellief hebbers werden geboeid en naar Aalst meegevoerd. De gestolen som beliep tot ongeveer 13 franks, 't Zijn twee vreemde landloopers, de eene is Duitscher en de tweede Zwitser. Een van beide -was met een dolk gewapend,en eene som an onge veer franks was in zijne kleederen verborgen. Menschen mistrouwt u van de landloopers 1 Vrijdag is vrouw Van Her- reweghe en hare dochter teDendermonde oiderhoord geworden. Genezing te Lourdes. Gods dienstige betooging. Maandag meldde eene depeche uit Lourdes dat een jong meisje van Zurenborg, Mej. De Graevo. die verleden week met de Ant- werpsche beevaartgangers naar Lourdes was vorirokken, genezen het heiligdom had verlaten. MejDe Graeve was van haren 9jari- gen ouderdom, tengevolge van eene ziekte inde ruggraat, lam in verschillige lid maten, en verscheidene geneesheeren haddi n haar vruchteloos gemeesterd. Zij was gevoelloos voor vuur- en spelde- prikken. Nog onlangs hadden de geneesheeren verklaard, dat er geene genezing voor het thans lOjarige meisje mogelijk was. De moeder, gelijk alle moeders zouden doen,kon dit treurig nieuws niet zwijgen en zoo kwam het ook aan de ooren der jonge lyderes. die zegdeWelnu, als niemand mij hier kan helpen, zal ik ge nezing gaan vragen te Lourdes Er loopt oen gerucht in de stad dat het meisje genezen was eer zij vertrok. Dit is niet zoo; maar dit is waar, dat van het oogenblik, dat ».ij het voornemen had gemaakt, van naar Lourdes te gaan, zij haren toestand voelde verbeteren, zoodat zij, steunend met de eene hand op de kruk en met de andere op den arm harer moeder, gaan kon. Dit begin van verbetering sterkte haar in het voornemen om den beêweg te ondernemen. En toen de dag van vertrek daar was, werd zij in de omnibus get* gen en naar de statie gebracht. Te Lourdes, met een rijtuigje in het bad gebracht, voelde zij eensklaps eene geweldige pijn in het hoofd en de beenen, alsof al hare spieren te samen trokken en toen zij er uit kwam ging zij te voet zon der krukken naar de grot, waar zij de krukken ophing. Zij keerde te voet naar het logement terug, beklom de 84 treden naar hare kamer, waar men haar vroeger op moest dragen en deed dit viermaal per dag, ge durende den tijd dat de processie :aog te Lourdes verbleef. Een telegram bracht het goede nieuws te Antwerpen, en natuurlijk was do vreugde groot in de wijk van Zurenborg. Als van zelf, zonder door iemand daar too aangezet te zijn, kwam bij iedereen het denkbeeld op,de genezene eene schoo ne ontvangst voor te bereiden. En zoo geestdriftig was de bevolking dat voor de aankomst van den trein meer dan 3000 perronkaarljes werden afge leverd. Om te groote ontroering en ongelukken te vermijden had men echter voor een rijtuig gezorgd, dat het meisje tusschen het volk zou afhalen en naar Zurenborg brengen. Doch, dit bedaarde den geestdrift niet. Aan de Ruysbroeckstraat, het begin van Zurenborg gekomen, vond de gene zene daar 200 maagdekens en eene zoo ontzaglijke volksmenigte dat men waar lijk voor ongelukken vreesde. Met den blanken sabel moest de policie ruimte maken. Mej. De Graeve werd een huis binnen geleid en dit werd weldra dooi de menigte bestormd. Het voornemen om te voet naar huis te gaan, moest opgegeven worden. Het gedrang was te groot en men deed het meisje terug in het rijtuig slappen. Doch eenige geuzen, die in de nabijheid waren, begonnen te spotten en te roepen dat het comedie was. Wat comedie riep men. En nu deed men, onder de hulp der policie, de juffer weer uitstappen en ruimte maken, zoodat zij gemakkelijk en van alle kanten toegejuicht, te voet naar de kerk stapte, waar door de eerw. li. Van Aerden eene schoone toespraak gehouden en een Te Deurn gezongen werd. De kerk was wel twintigmaal te klein en de uitgestrekte Dageraadplaats was zwart van het volk, dat gekomen was om deze zoo schoone als onverwachte betooging te zien en er deel aan te nemen. Flauwe kluchtspeler.Woensdag avond liet een persoon zich in het water der vesting vallen aan de Kielsche-poort te Antwerpen. Men meende met eenen zelfmoordenaar te doen te hebben, en seffens kwamen eenige wakkere personen aangesneld om den ongelukkige to helpen. Toen zij hem gingen bereiken, zwom hij eenvoudig naar de kant en lachte de personen uit die in 't water stonden,waar na hij op den loop ging- Men zou hem anders eens geleerd hebben, dat men te Antwerpen wel met truut kan omgaan, maar dat er aan alles palen zijn. Moord te Brussel. De daders van de'moord op damewede Herry, zijn aangehouden. Zij maken deel van eene moordenaars bende. Zekere Courtois, een oudcommis saris van policie stond aan 't hoofd. Onder de 7 aangehoudenen treft men aan den broeder van den oudcommissaris zekere Adolf Courtois, bediende te Sl Jans-Molenbeek. Smits herbergier te Fo rest, Kcstiaux en zijne vrouw wonende te Brussel. Courtois en zijne mannen worden ook beschuldigd van den diefstal der juweelen in 't paleis van den Graaf van Vlaande ren en hunne plichtigheid is onbetwist baar bewezen. Courtois wordt beschuldigd van moor den en dieften gepleegd ten tijde dat hij nog in dienst bij de policie was 't is een aanhanger der onafhankelijke zedeleer en dit vereischt veel, zeer veel geld. Men heeft ten huize van Courtois de actiën ontdekt bij Mme Herry gestolen, doch hij beweert dat hij niet de moordenaar is, maar alleenlijk de verheeler van 't gesto len goed. üe eenen zeggen dat het Smits is die Me Herry heeft geworgd en ande ren beweren dat Restiaux de dader is. t Onderzoek zal het uitwijzen. In alle geval men ademt vrijer te Brussel en omstreken nu dat die gevaarlijke dieven bende in de klampen zit. De socialisten hebben eene plakkaart doen aanplakken tegen de fabriek Philé raon, waar men kinderen zou doorgezon den hebben, omdat zij waren opgetreden in den meistoet der socialisten. De Bien Public weerlegt ten stelligste dit feit en noemt de beschuldiging eene eerloosheid. Bij Philemon is een meisje doorgezonden, den dag voor den stoelen om hoege naamd geen politieke redens. Ongeluk. Dijnsdag, omtrent den middag kwam M. A. Thieleman-Van de Voorde, beenhouwer te St-Nikslaas, van St-Gillis (Waas) naar huis gereden. Tegen de baan omtrent de wijk Hoogeinde, zag hij een kind op het water van een rootput drij ven.Oogenblikkelijk hield hij zijnpeerd stil, staptejaf en trok het kind uit den put. Het kind was een knaapje van 0 l/e jaar oud, dat met een broerke en zusterke uit de school van den Yrouweneeklioek gekomen was, op het grondgebied der stad St-Nikolaas gelegen.In het naar huis gaan wilde het bloemkens plukken op den kant van den rootput, en was er in ge vallen. Het broerke was naar huis geloopen om zijne ouders te gaan roepen, ten einde het ongelukkig kind te redden. Het zusterke was blijven staan. Het was in dezen tusschentijd dat M. Thiele- man het kinderlijk bovenhaalde. De vader van het kind is de genaamde Van Duyse, werkman die niet vei van de plaats des ongeluks, op het grondgebied van St-Gillis woont.Daarde anderen kant der baan onder het grondgebied Nieuker- ken behoort, heeft men het lijk aldaar naar het armhuis gedragen. De ouders zijn ontroostbaar over dit smartelijk verlies (Handelsblad.) Maandag avond is op den Marcken- schen steenweg te Kortrijk de brouwerij De Witte-Delobel gedeeltelijk afgebrand. De schade wordt op 20,000 fr. geschat. Dat is sedert twee jaar de vijfde maal dat er brand ontstaat in die brouwerij,zoodat men de overtuiging heeft dat er kwaad willigheid in 't spel is, Een landbouwer is in de gevangenis van Brugge opgesloten, onder verdenking de pleger te zijn van den moord, in den nacht van zondag lot maandag gebeurd te Snaeskerke. Zekere Staelens werd daar, tengevolge van eenen twist over de prijzen vaneenen peerdjesmolen, door mes steken gedood. De moordenaar had bij het vluchten zijne klak achtergelaten op het terrein der misdaad. van Laken, Elastieken, Kleerstoffen enz. Huis J. Scheerlinckx-Du Caju, Lange Zoutstraat, N° 7, Aalst. Te beginnen Zaterdag 9 Mei 1896 uitverkoop aan den prijs van faktuur. Zaterdag, 9 Mei 1896. fr. Tarwe Masicluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Kooiend!oeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (gcele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers do 25, Vlas, de 3 kil. Viggeue: per kopp< I Ir. Ajuin. 15 OC a 16,50 13,25 a 15,00 11,25 a 11.75 00.00 a CO 00 15.25 a 16,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 5,00 a 0.00 0,00 a 0 00 4,95 a 6,48 1,32 a 1.53 2,90 a 3,10 40,0C a 50,OC 100 kil. fr. 15,00 a 16,00 voig.kw Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 30,00 a 29,(X) P0DER1NGUE8 Mei. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,Oo GENT, 8 Mei. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Kogge 12,00 a 12,50 Haver 16,00 a 16,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,C7 a 2,34 Eiers per 25, 1.35 a 1,50 ANTWERPEN, 8 Mei. De kuip boter werd heden morgend lor markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,00 a 2,10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,10 De aardappelen worden per. zak, ver kocht aan fr. 4,00 tot 5,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,50 a 1,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 15,00 11,00 a 11,50 00,00 a 00,00 15,75 a 16,25 15,00 a 15,50 00 00 a 00,00 16,00 a 00,00 14,50 a 15,00 De droogte in Spanje. Zij houdt nog altijd aan, de droogte in Spanjen, en uit Madrid wordt er, in date 4 Mei, als volgt gemeld <1 Er worden ten allen kante openbare gebeden gehouden, om van den hemel regen af te smeeken. De droogte is vreeselijk, en voor de beesten is er, in veel plaatsen van het land, schier geen eten meer. De relikwie van Saint-Isidor, is te Madrid in openbare processie door de straten gedragen geworden. Drij bisschoppen, al dc burgerlijke en militaire overheden en eene groote menigte gingen met de processie meè. De smeekingen en gebeden waren vurig men kan niet meer, en 't was avond als de processie introk. Nieuw geschut. Bij de engelsch- egyptische expeditie naar Soedan, zal eene nieuwe soort van geschut worden ingevoerd, die veel grootere verwoestin gen aanricht en tien engelsche mijlen verre draagt. De kogels ontploffen in de lucht, en dooden of vernielen vreeselijk, als zij neèrkomen waar menschen om trent zijn. Daarbij vuren die kanonnen zoo snel, dat het eerste schot nauwelijks is afgegaan, of het tweede volgt reeds. Daar de kogelfabriek van het arsenaal te Woolwich niet in staat is aan do behoef ten te voldoen, heeft de regeering veel schietmaleriaal bij andere fabrieken be steld. De kogels zijn van het fijnste staal verveerdigd /ij worden in het koninklijk laboratorium te Woolwich gevuld. Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongevallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. - .v—Wilt gij uw gezicht bewaren en verbeteren gebruikt dan geene an- dere als de fijne KRIS TAALGLAZEN der GEZIOHTKUNDIGE, 34, Vlaanderenstraat, 34, Gent, 2i* deel der Vlaanderenstraat. De glazen worden daar g°past met de grootste juistheid en door p-rsonen die er de noodige kennissen voor bezitten Keus van 100,000 BRILLEN EN PINCE-NEZ Met goede glazen aan fr. 1, 1,50 en 2 fijne glazen aan fr. 3, 3.50 en 4; met extra fijne glazen fr. 5, 6, 8, 10 enz. In zilver van 15 tot 30 fr., in goud 25 lot 100 fr. Reparation en vernieuwingen van glazen. KEUS VAN 2000 KUNST-OOGEN. Allergrootste keus van Thermo meters, barometers, manometers, jumel- len, verrekijkers, vergrootglazen, micros copen, stereoscopen met zichten aller landen, enz., enz. Melk-, Bier-, Alcool- en andere Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam Werkmanswoonhuizen, gelegen te Wichelen gelegen te Berlaere, Zele, Schoonaerde en Moerzeke. De Notaris FRAEYS, te Gent, Koning straat, Nr 16, zul krachtens arrest ver leend door het Hof van Beroep van Gent, in date 15 -April 1896 en ten overstaan van den bevoegden heer Vredechter open baarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Koop 1. Een Woonhuis, met stagie, steenen molen, magazijnen, stallingen, tuin, boomgaard en verdere afhankelijk heden, gestaan en gelegen te Wichelen, wijk Bohemen, gekadastreerd sectie B, deel van nummers 568f en 568/* met eene grootte van 25 aren 20 centiaren. Ingenottreding met het betalen der Rogü'-. Wintergerst, Zomei'gcrst, Haver, Boekvvet, IJoonen, Bitterpeën, Burgerlijke Stand der Stad Aalst Geboorten. Mannelijk geslacht 12j Vrouwelijk 6) HUWELIJKEN. B. Verhofstadt, tw. met R. De Waele, tvv. E. Eemans, bed. met I. Matihieu, z. b. F. Bosman, brouwersg. met M. Van Uelsuwé, tw. OVERLIJDENS. C. Tolleneer, hov. 65 j. Postweg. H. De Moor, vr. Hannick, z. b. 37 j., Moorselscheb. H. Claeys, vr. Bogaert, z. b. 57 j., Zoutstraatp. C. Callebaut, wed' Adam, z. b. 71 j Sl Jobstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht Zondag 10 Mei dienstdoende Apothe ker: M: Meirsehaut, Lange-Zoutstraat. Donderdag lé Mei. Mr Van Cae- lenbergh, Leopoldstraat, TBSMAP.STSIT. BRUSSEL, 8 Mei. Kalverenmarki. Getal ie koop gesteld 850. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,75 a 1,07 190 lammeren van fr. 13,00 tot 26,00. Huidenmerkt. Ossen, li*« 0,60 a 0,80 Slieren, 0,50 a 0,55 Koeien en veerzen 0,50 a 0,55 Kalveren 0,95 a 1,05 CUREGUEM ANDERLECHT, 7 Mei. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 619 I Koeien en Veerzen Stieren 263 626 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,73 a 0,83 Stieren 0,56 a 0,70 Koeien en Veerzen 0,56 a 0.70 GENT, 8 Mei. Getal te koopgestelde hoorenheesten 891 Melkkoeien 51 Vette koeien 188 Groote ossen 3 Slieren 119 Jonge ossen 151 Magere heesten 177 Vaarzen 172 Schapen 10 I Varkens 304 Lammeren 1 Loopers 10 Kalveren 110 Viggens 440 De goede, stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbecsten golden van fr. 0,00 lot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 lot 0,75. Huidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen Ir. 0,60 Koeienvellen 0,90 Kalfsvellen 0,50 schoon en welgelegen WINKELHUIS. Zich te bevragen bij Van Branteghem- De Luïck, Lange Zoutstraat 33, Aalst. HUIS VAN VERTROUWEN. Behanger. Gamierder Kerkstraat, 1, AALST. AMEUBLEMENT. Buitengewone keus van Behangpapieren tegen prijzen buiten alle concurrentie. MAGAZIJN van spiegels, gegarnierde Meubels en rieten Stoelen; Doornijksche Tapijten, Carpetten, Foyersin alle slach, Stoffen, Tafel tapijten en witte Gordijnen. Linoleum-Tapijten zelfde prijzen van 't fabriek, Toile cirées, Toiles gommées, Galleries, Stores en Frinjen. Wollen Matrassen, Crin végétal, Zee- grasse en Ressorts op alle maten, wollen en pluimen Kussens gestadig in het maga zijn, in alle prijzen. Specialiteit van Rouwkapellen, katoe nen Draperiën, nationale Vlaggen en andere décoratieve Voorwerpen kei ken en feesten. Het Huis gelast zich met 't versieren van kerken en feesten en 't placeeren van rouwkapellen, vermaken van Matrassen en alles wat den stiel betreft binnen en buiten de Stad. THERMOMETERS VOOR TE KERNEN voornaamste huis van 't land voor alle slacb van Teekengerief en Passerdoozen Benoodigheden voor Bouwkundigen, Landmeters, Brou wers, Stokers, enz. Plaatsing van electrieke bellen. Indien gij aan influenza lijdt, Indien gij horlborslig zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij niet goed slaapt, Indien gij gejaagd zijt, Indien gij aangedaan zijt door bronchiet,o/t is gelijk welke borstziekte GEBRUIKT DE van F. CALLEBAUT. Gij zult er welhaast verzachting en na eenige dagen volkomene genezing it vinden. PRIJS DER DOOS 1 fr. 25. Algemeen Depot F. CALLEBAUT Overdekte Botermarkt, AALST. Men zendt ze ook franco door geheel het land, tegen een postmandaat van fr.1,30. IIIÏPOT» Brussel, Fredrix, Brd du Nord Ant werpen, Dia Beul Gent, De Moor Ninovf., De Ruyver Wetteren, Van DaelSottegem, Vanderschueren; Diest. Jans-Fredrix Oostende, De Cock. N. B.—Men kan die bolle kens opslik ken of opzuigen volgens beliefte. In de zeilde Apotheek van F. CALLE BAUT, zijn te bekomen Bloedzuiverende Pillen tegen gal, maagzuur, slijmen, slechte spijsverteering, velziekten, enz Remedie voor de eksleroogen. Remedie voor de tandpijn. A lie remediën voor het vee en pluim gedierte, enz, enz. OPENBARE VERKOOPING "VAN te AALST, Vaartkaai, OP DIJNSDAG 12 MEI 1896, om 3 uren namiddag. Deurwaarder Ai.fr. MAHIEU.te Aalst, zal op voormelde dag en uur, krachtens een bevelschrift van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Brussel, overgaan tot de openbare ver- kooping van 9 Eiken van verschillige dikten, liggende te Aalst, aan de Vaart- kaai, nabij de IJzeren-Spoorwegbrug en de Nieuwe Vischmarkt. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke betaling mits verhooging van 10 t. h. voor onkosten. Men zal vergaderen aan de Eiken lig gende nabij de Nieuwe Vischmarkt. N. B. Voornoemde Deurwaarder MAHIEU, zal onmidddijk na hierboven- staande verkooping, namens wie behoort, nog verkoopen Eene groote hoeveelheid brandhout, liggende verdeeld in koopen 't elks gerief, in Je Achterstraat, te Aalst. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Door het ambt van den Notaris MOENS te Lede, zal er op Zaterdag 16 Mei 1896, om 1ure namiddag, ten gehoor- zale van het Vrelegerecht te Aalst, navolgens de bepalingen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk te koop aange boden worden Een perceel Bouwgrond, gelegea te Lede, Dorp, in de Nieuwstraat, groot 16 aren,palende aan de weduwe en kinderen Blondeel.de erven De Backer.de weduwe Van der Meulen, den heer Wybo cn de Nieuwstraat. Eenige zitdag. "verkooping van 10,000 sparren en 5000 BOONSTAKEN te Erembodegem, aan de Statie, door 't ambt van den Notaris DESADE- LEER, te Erembodegem, op Maandag 11 Mei 1896, om 1 ure namiddag. VENDITIE VAN Meubels en Landbouwersalem te Aalst-Mijlbeek. De Notarissen DE GHEEST en BRECK- POT, te Aelst, zullen op Vrijdag 22 Mei 1896, ten 8 ure, ter hofstede van de Weduwe Willems, te Aalst-Mijlbeek, aan de Kleistraat, overgaan tot de openbare verkooping van de voorwerpen welke aldaar zullen bevonden worden,bestaande voornamelijk in huismeubelen en gerief van huishouding, landbouwersalem en gereedschap, waaronder karre, botervat met kamwiel, ploeg, slede, eggen, waan- molen, raapmolen, aalstuk en kuipen, balans en gewichten, verders slijpsteen, schaafbank, ladders, vleeschblok, esschen karretremen, esschen en andere planken, eene groote hoeveelheid strooi en een paard. Gereede betaling van de koopen onder de vijf franken. Koop 2. Een perceel Tuin, met schuur en remise, gestaan en gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie B, deel van nr 568i, groot 3 aren 90 centiaren. Ingenottreding met het betalen der koopsom. Koop 3. Vier Werkmanswoningen, met erve en afhankelijkheden, gestaan en gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie 569b, 569c, 569d en 569e, inet eene gezamenlijke grootte van 2 aren 40 cen tiaren. Gebruikt door VerholenPeerlinck, Hersens en Van den Abeele,-v^is voor elk een frank per week. Koop 4. Twee Woonhuizen, waar van het eene zijnde de herberg De Molen, met erve en afhankelijkheden, gestaan en gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie 568<7 en 568/i, groot 1 aar 90 cen tiaren. Gebruikt als volgtde herberg door Louis De Rudder, mits fr, 1,50 pet- week, en de andere woonst mits fr. 0,75 per week door Baeyens. Gemeente Berlaere. Koop 5. Een perceel Zaailand, gele gen te Berlaere, aan Baarbroekdijk, ge kadastreerd sectie B, nr 89, groot 49 aren 30 centiaren. In pachte bij Leo de PalmeneirFrans Samson en Augusta Heirman, mits 70 fr. 'sjaars met Kerstavond, zonder voorwaarde. Koop 6. Een perceel Zaailand, gele gen alsvoren, in den Korten Langenberg aan het Bauwensstraaije, gekadastreerd sectie B, nr 344, groot 37 aren 20 cen tiaren. In pachte bij de binders Van Caule- •en, mits 60 fr. bijjare met Kerstavond, zonder voorwaarde. Koop 7. Eene partij Zaailand, gelo gen in de Schriecken, gekadastreerd sectie A, n1' 1303, groot 29 aren 40 cen tiaren. In pachte bij Karel-Lodewijk De Maesschalck, te Uytbergen-dorp, mits 35 fr. met Kerstavond, zonder voor waarde. Gemeente Zele. Koop 8. Eene partij Zaailand, gele gen te Zele, in do Vrijheien, genaamd Achterste Heide, gekadastreerd sectie B, n' 275, groot 1 hectare 10 aren 10 cen tiaren. In paehte bij Theoficl De Geest, mils 100 fr. bij jare, met Kerstavond, zonder voorwaarde. Gemeente Schoonaerde. Koop 9. Eene partij Zaailand, gele gen te Schoonaerde, in het Cuypersveld, gekadastreerd eenige sectie, nr 623, groot 30 aren SO centiaren. In pachte bij Donalus Bogaert, mits 60 fr. bij jare, met Kerstavond, zonder voorwaarde. Gemeente Moerzeke. Koop 10. Eene partij Zaailand en Dijk, gelegen te Moerzeke, in Vrouwen- broeek, gekadastreerd sectie A, nrs 172, 173 en 176, groot i hectare 33 aren 90 centiaren. Het Land in pachte bij Martin Van Geyte, mits 150 fr. en de Dijk bij De Smedt, mits 10 fr. bij jare met Kerst avond, zonder voorwaarde. Koop 11. Een perceel Zaailand, ge- egen alsvoren, gekadastreerd sectie A, nr 194, groot 64 aren 30 centiaren. In pachte bij De Cauwer, mits 80 fr. bij jare, met Kerstavond, zonder voor waarde. Koop 12. Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie B. nr 414, groot 53 aren 10 centiaren. In pachte bij Dionisius Lemmens. mits 80 fr.'sjaars, tot Kerstavond, zon der voorwaarde. Eenige zitdag voor verblijf Zaterdag 16 Mei 1896, om 2 uren namiddag, te Aalst, ter Ver hoorzaal van het Vredegerecht. Vooralle inlichtingen wende men zich r studie van bovengemclden Notari: FRAEYS, Koningstraat, Nr 16, te Gent. VENDITIE VAN Amerikaangche dennen te Aalst, Saskaai. De Notaris l)E GHEEST, te Aalst, zal op Maandag IK Mei 1806, te middag stipt, (e Aalst, aan de Saskaai het openbaarverkoopen 600 koopen schoon Amerikaanse!: rood en wit dennen hout, bestaande in kepers, ribben planken, berd voor vloeren, en verders in groote stukken van alle lengte, hreedie en dikte. Gereede betaling. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen 14 koopen schoone Bouwgronden, allerbest gelegen te Aalst, in de School straat, aan de gewezen kappelle to Meu- leschette, hebbende ten voorhoofde naast de kassei erne I reedte van 4 meters 74 centieméters op rene diepte van 30 meters. Instel Woensdag 20 Mei Verblijf Woensdag 3 Juni) Ten 4 uren namiddag ter afspanniu. Hel Klein Gent, te Aalst, Nieuwstraat OPENBARE VERKOOPING van te AALST en een BUITENGOED, te EREMBODEGEM. De Notaris Limpens, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eenen Eigendom be staande in vier Woonhuizen, gestaan en gelegen te Aalst, in de Lange Nieuw straat, vijf Woonhuizen in de Korte Nieuwstraat, eenen Hof, en een Magazijn boven de weegzaal der stad Aalst. Verdeeld in 11 koopen. Tweede koop. Een Buitengoed met woonhuis, stallingen, remisien, jardin d'hiver, broeikassen, bossehen, water, enz., gestaan en gelegen te Erenbodegem, nabij de Statie van den I.Tzerenweg vau Brussel naar Aalst on Gent, groot in gronde 12 hektaren, 19 arèn, 4 centiaren. In gebruik bij den hoer Notaris Dc Sadeleer, te Erembodegem, mits 1970 fr. 's jaars zonder termijn. EENIGE ZITDAG Zaterdag 23 Mei 1896. Om 1 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht ten Stadhuize van Aalst. Men zie de verdeeling van eerste koop en plans op de plakbrieven. Voor verdere inlichtingen zich te be vragen bij den Notaris LIMPENS voor noemd. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone bebouwde te Aalst, Erembodegemschestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eene schoone bebouwde Hofstede, be staande in e< n ruim woonhuis, bijzon deren los met poort, schuur, stalling en andere gebouwen, groot 3 aren 98 centi aren, te Aalst Erembodegemschestraat. Slechts ingesteld fr. 3150. LAASTE ZITDAG: Zaterdag 16 Mei 1896, uren namiddag ter zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Haallerl. iu 15 aren 10 centiaren Land, op hét Nederlareveld. Boomprijs fr. 15. Gebruikers Bavo Ruyssinck en J.-B. De Ryck. Ingesteld fr. 650 *2° 8 aren 90 centiaren Land, op den Nederkraaiwiukel. Gebruiker Joseph De Schutter. Ingesteld fr. 270 3° 8 aren Land, op het Hooglarevcld. Gebruiker Frans Allard. Ingesteld fr. 560 aren 90 centiaren Land, op den Groolkauter. Boomprijs fr. 20. Gebruiker Leonard Arys. Ingesteld fr. 360 4 aren 60 centiaren Land, op het Holland, tegen het Dorp. Gebruiker Charles Sterck. Ingesteld fr. 290 6° 15 aren 90 centiaren Land, op het Terrenthout. Boomprijs fr. 70. Gebruikt door de kinderen Judoeus De Ryck. Ingesteld fr. 600 8 aren 20 centiaren Land, op den Kleinen Droeskauter. Boomprijs fr. 10. Gebruiker Franciscus De Pauw. Ingesteld fr. 300 8° 26 aren 10 centiaren Land, op den Wijngaort. Boomprijs fr. 55. Ge bruiker Herman Henemans, te Kerkx- ken. Ingesteld fr. 1650 9° 71 aren 90 centiaren Land, op hel Papenveld aan de kasseide naar den Keiberg en aan die naar 's Graven- kerselaar.Gebruikt door verscheidenen. Verdeeld in vier deelen Boomprijs fr. 160. Ingesteld fr. 4G60 Instel Dijnsdag 28 April ,80A Verblijl id. 12 Mei 1ÖW' Om 3 uren namiddag «In Nederbasselt» bij M. Alph Matthys. te Aalst aan den Geeraerdsbergschen steenweg.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3