KASSE1WERKEN HOFSTEDE Holland. Frankrijk. PI7M I I17 FU bied' "an al- Vlasnijverheid. Rijwielers Terstond te Huren. Merklprijzen VRUCHTEN TE VELDE Openbare Verpachting HOFSTEDE, PERCEEL LAND Openbare Verkooping Openbare Verkooping HUISMEUBELS Verkooping. De man is beambte in een belangrijk financieel gesticht der hoofdstad en gaat 's morgens naar zijn kantoor en keert dan 's avonds terug. De vrouw deed al het werk zelf, zonder hulp van eenige dienstbode, noch hove nier, noch koetsier, ofschoon er twee peerden te onderhouden waren. De twee echtgenooten leefden in de overeenkomst, maar geheel afgezonderd, ronder ooit bezoeken te ontvangen. Dinsdag avond, rond 7 uren of half 8 thuiskomend, wasM. Royer verwonderd, dat eene ruit in een der vensters van het woonhuis gebroken was. Door een angstig voorgevoel gedreven, riep bij zijne vrouw, ging het huis binnen zag de meubelen open gebroken en op de tafel het overschot van een eetmaal en M. Royer doorzochtnu het gehoelehuis, zonder ergens zijne vrouw te vinden, tot hij eindelijk op hel gedacht kwam, in den hof te gaan zien. Daar vond hij eindelijk, in eene dreef van hooge boomen, het reeds koude lijk zijner vrouw. De dood scheen door ver wurging toegebracht te zijn. De verre afzondering van de plaats, het late uur, de tijd die er noodig is om de naaste geburen, de overheid, de gen darmerie te verwittigen, waren oorzaak dat het feit niet reeds denzelfden avond ruchtbaar werd. Door de gendarmerie van Woluwe verwittigd, is het parket woensdag mor- gend ter plaatse gekomen. Volgens de eerste aanduidingen zou de misdaad reeds dinsdag in den voormiddag gepleegd zijn, korts nadat M. Royer zijne woning verlaten had om naar zijn kan toor in de stad te gaan. De briefdrager, die alle dagen rond 10 uren de gazet komt afgeven werd ge- woonlijk door Mad. Royer afgewacht. Dit maal was zij er niet en de facteur legde zijn gazet daar neer. De hof die tamelijk uitgestrekt is, is omringd van eene dikke, hooge hc doch waarin hier en daar openingen zijn, groot genoeg om eenen man doorgang te verleeneniets waarvan de fruit- en kie kendieven dan ook meer dan eens profi teerden. Het slachtoffer en haar man zijn van Fransche afkomst. Beiden zijn 57 jaren oud; de vrouw is een paar maanden jonger dan de man. Royer is sedert lange jaren kassier- der in het huis Noguès-Richard, rue du Bois Sauvage. Sedert elf jaren bewoonde hy met zijne vrouw de villa waar de misdaad werd gepleegd. Gewoonlijk kwam hij tusschen 5 en 6 uren thuis, doch dinsdag had het werk hem langer dan gewoonlijk in het bureel gehouden zoodat hij eerst ten 8 uren thuis kwam. Het hekken was met den sleutel geslo ten, zoodra de moordenaars moeten bin nen gekomen zijn langs eene der openin gen in de haag, In het huis hebben zy geene meubels behoeven open te breken, daar geen en kel met den sleutel gesloten was. Overal richtten zij de groote wanorde aan, doch zy hebben noch geld noch schatten vonden. Eenige stuks zilverwerk en eenige ju- weelen hebben zij onaangeroerd gelaten. Na het opmaken van den inventaris schijnt het dat de moordenaars niets heb ben meegenomen dan twee broeken en twee revolvers. Bloedige twist te Wommelghem. August De B. en Alf. W. warén samen in 't veld aan 't koren pikken. Op zeker oogenblik trok De B. zijne horlogie uit, en hij zag dat de veer ge broken was. Hij beweerde dat dit de schuld van W. was. W. loochende dit natuurlijk en hierop ontstond een twist, die echter weldra eindigde. Later, met schoftijd, toen beide den arbeid verlieten, viel De B. W. met zijne sikkel aan en bracht hem eene snee in den arm toe. Wat doet ge nu, riep W. Gij kapt mijnen arm af. Niettemin gaf De B. hem ig een tweeden slag. De gekwetste werd binnen gebracht in de pachthoeve van zijnen meester, waar de dokter twee wonden vaststelde van zeven tot acht centimeters diep. De man zal voor altijd van het gebruik van zijnen arm beroofd zijn. Bij den landbouwer Piens, te Tem- pleuve (Doornik,) was brand uitgebersten die zoozeer in hevigheid toenam, dat er aan redden noch blusschen te denken viel. In het hevigste van den brand wilde de pachteres nog eenige weerden, geld en juweelen redden. Zij heeft dit met den dood moeten bekoopen. Varken spelen. Te Ath waren twee kinderen aan 't varken spelen, dit wil zeggen, dat zij zouden doen alsof er een varken geslacht werd. Een der jongens zou varken zijn. De kinderen hadden gezien dat, wanneer het varken geslacht is, dit rondom in 't strooi wordt gelegd, dat dan aan wordt gesto- kon, om de hairen er af te bradden. Nu de jongen,die voor slachter speelde, wikkelde de andere, welke voor varken rondom in 't strooi en stak dit Men ziet van hier wat er gebeurde. De kleine, die voor varken speeld, kwam als eene verkoolde massa uit de vlammen. Te Spy, bij Namen, was een jacht wachter in eene herberg aan 't schertsen met verschillige personen, toen zijn schoonbroer binnenkwam. Lachend legde hij op deze zijn geweer aan, doch eer hij het zelf wist klonk een schot en de schoonbroer viel morsdood neer. Valsche wissels op de Nederlandsche Bank. Dezer dagen is een belangrijke ontvreemding ontdekt ten nadeele van de Nederlandsche Bank. Bij de inventa risatieder nalatenschap van M. Heems kerk, op 29 laatst te Dordrecht^overleden, bleek, dat een bearag van 123,000 gl. bij de Nederlandsche Bank was opgenomen tegen afgifte van wissels, voorzien van valsche handteekeningen. Een nauwkeu rig onderzoek is onmiddelijk ingesteld. Onioeêr. Op verschillende plaat sen in Holland hebben zware onweèrs gewoed, die tamelijk veel schade hebben aangericht. Te Huissen stak de bliksem eene woning in brand, die geheel vernield werd met alles wat zij bevatte. Te Hottem sloeg het hemelvuur in de woning van den machinist van Lohuizen waardoor mans tienjarig dochterke doodelijk getroffen werd. Te Yssel muiden werden 15,000 kilos hooi door den bliksem in brand Maar hoe is nu de Mad. Royer altijd alleen zijnde, was gewoonlijk van eenen revolver voorzien Zij moet echter zoo onverwachts door de moordenaars verrast zijn dat zij haar wa pen niet heeft kunnen bezigen, of dat de moordenaars zelfs haar den revolver ont nomen hebben, want men heeft de schee er van terug gevonden. Ook schynt chetdatzij getroffen werd, terwijl zij breidende door den hof wan delde, want men heeft haren brei nabij het lijk gevonden. Er waren ook twee honden op de villa. Hebben die geblaft Niemand kan het ïeggen. 't Is de kleinste dier honden, welke M. Royer op de plaats bracht, waar het lijk zijner vrouw lag. De grond vertoont hier sporen van eene worsteling. De eerste persoon die M. Royer ter hulp riep, was een hovenier, Frans X., die een kilometer van daar woont. Deze verwittigde de gendarmerie, welke een een eerste onderzoek begon en zoo kwam het dat het parket eerst in den nacht werd verwittigd. IMjiN H die lijden aan velziekle, hairwormeczemas puistjes, juekingen, chronische bron chitis, borst- en maagkwalen, rhuma- tism en breuken een onfeilbaar middel om zich zoo snel te genezen als hij zelf het geweest is na geleden en te vergeefs al de aanbevolene middels gebruikt te hebben. Dees aanbod waar van men het menschlievend doel zal waardeerden, is hel gevolg eener be lofte. Schrijven per brief of postkaart aan M. Vincent, Victor Hugoplaats 8, te Orenoble, welke gratis en franco per post zal antwoorden en de ge vraagde aanwijzingen zal zenden. —Het blad le Commerce et l'industrie de Oand meldt, dat de metaalnijverheid vele bestellingen voor Congo heeft ont- vangj^rp-on de katoennijverheid op hare heurt ook leveringen heeft bekomen voor Congo.Verscheidene fabrikanten van Gent en omligende, moeten 14,000 stukken katoen leveren. De sargienijverheid van Dendermonde heeft ook eene aanzienlijke bestelling ontvangen. Aanslag te Parijs tegen M. Felix Faure President der Fransche Repu bliek. Dijnsdag 14 Juli, werd in Frank rijk het nationaal feest gevierd. Zooals alle jaren, waren er te Parijs feestelijk heden ingericht, die nogtans niet veel belang opleverden 't is alle jaren het zelfde. De bijzonderste plechtigheid van den dag was de groote revue, die 's namid dags te Longchamps over de troepen van het garnizoen van Parijs moest gehouden worden in tegenwoordigheid van M. Fe lix Faure, President der Republiek. Eene depeche meldt dat, gedurende die wapenschouwing, 2 revolverschoten ge lost zijn op M. Felix Faure, die gelukkig niet getroffen werd. De dader was nog al wel gekleed. Hij stond tegen een boom van den weg, dien do stoet van den President moest volgen. Zoodra de agenten hem uit de handen der verontweerdigde menigte verlost hadden, brachten zij hem naar het poli- ciebureel der Cascade. Hij verklaarde dat hij enkel mot los poeder geschoten had. Het is een genaamde Francois, die on langs in de Kamer strooibrieCes uit eene der openbare tribunen had geworpen. Hij woont in de rue de Cléry, te Parijs. Hij is afkomstig uit Morbihan, waar zijne moeder nog woont. Door den policieprefekt ondervraagd verklaarde hij letterkundige te zijn, en een werk, le Masqueuitgegeven te hebben. Hij herhaalde dat hy enkel met los poeder en in de lucht geschoten had. Zijn revolver bevatte nog drie looze kar doezen. Men vond geen het minste geld in zijn bezitnaar hij beweert wilde hij enkel de aandacht op zich trekken. Een moordenaar van 15 jaar. Een bloedig drama had woensdag plaats te Parijs, in de rue Harveyin het sta- tiekwariier, dat bijna geheel door vodden- koopers bewoond wordt. Dijnsdag avond was er twist ontstaan tusschen Francois Bruck, 15 jaren oud en Jules Villard, 16 jaren oud, beide vod denrapers. Men scheidde hen van elkander, maar bij het heengaan zegde Villard 't Is nog niet gedaan hoor, ik zal u morgen eens goed komen afranselen Woensdag morgend, rond 9 uren, be vond Bruck zich voor zijne woning, toen zijn aanvaller van den vorigen dag bij hem kwam en hem eenige slagen toe bracht. Daar hebt ge nu wat ik u beloofd heb, zegde Villard. Zonder een woord te spreken ging de jonge Bruck binnen, nam een groot mes van de tafel en sprong op zijnen tegen strever toe, dien hij met een enkelen steek dood op den grond uitstrekte. Het mes was dwars door het hart ge drongen. Het lijk werd naar eene apotheek en verder naar de woning zijner ouders ge bracht. Bruck werd aangehouden. Al hoewel slechts 15 jaren oud had h(j reeds meer dan eens met het gerecht af te rekenen. De jonge bandiet is wees. Zijn vader verdween in 1881 en zyne moeder stierf in 1892, Hij woonde nu bij eenen Italiaan, zekeren Antonelli. Vreeselijk drama. Uit Cap wordt gemeld M. Etienne Semioud, van Pelvoux, gaf sedert eenigen tyd ondubbelzinnige blij ken van zinneloosheid. Onder een of ander voorwendsel lokte hy zijne twee jongste zonen, 17 en 9 jaar oud, op den oever der rivier Gyr, en daar, denkelijk in eene vlaag van woedende zinneloosheid, wierp hij de twee knapen in het water en sprong ze dan achterna. De oudste zoon was bij zyne thuiskomst ongerust, omdat hij niemand vond, en hy vermoede aanstonds een ongeluk. Hij ging op zoek en vond op de boorden der Gyr een hoed en sporen van worsteling. e kinderen hadden tegen hunnen zin- neloozen vader geworsteld, om hun leven te redden. De lyken van den vader en den 17jari- gen zoon werden twee dagen later gevon den. Dat van den jongsten zoon ligt nog in de rivier. Dit drama heeft de geheele streek in verslagenheid gedompeld. Ernstige zaak Een wijnkoopers- bediende, Jean genaamd, had in de wijk Picpus, te Parijs, een stuk wijn geleverd. Hij bemerkte naderhand dat men hem ne koord van zijne kar ontstolen had. Zijne vermoedens vielen op een daar aan wezigen persoon, met wien hij dan ook twistte. Agenten kwamen er tusschen en hielden Jean aan, in plaats van den ver- moedelijken dader. De aangehoudene schijnt vruchteloos gevraagd te hebben om onmiddellijk ge hoord te worden; voor alle antwoord kreeg hij een goed pak slagen van de agenten. 's Anderdaags werd Jean door den commissaris gehoord en in vrijheid ge steld; men had hem echter zoo erg toege takeld, dat hy kort daarna aan zyne wonden zou gestorven zyn. Gezwingelde vlassen. De handel blijft onbeduidend gelijk alle jaren rond dien tyd. Grove vlassen. Omtrent al het vlas is getrokken, vele partyen zijn reeds ge bonden en in schelven geplaatst De ver koop gaat traag vooruit. De landbouwers rekenende op den slechten uitslag van den oogst vragen te hooge prijzen voor de kwaliteit der grove vlassen. Het is te voorzien dat de dry derden zullen moeten ingeschuurd worden zon der verkocht te zijn. Vlas ter Leye. Men klaagt veel over het gebrek aan water door de aan houdende droogte veroorzaakt. tot middernacht Zondag 19 Juli, dienstdoende Apothe ker Mr "Van Caelenberg, Leopoldstr. Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongévallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. HOPMAEZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,OC Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINGHE17 Juli. Hoppe 1895 Stad Fr. 23,00 a 00,00 o Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 17 Juli. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Rogge 11,50 a 12,00 Haver a 15,00 a 17,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 1,98 a 2,16 Fiiers per 25, 1.50 a 1,70 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 16 „ft Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. J. Cornelis, postbed. met M. Clinckaert, z. b. A. Kieckens, vellenpl. met L. Bastiaens, z. b. C. Smokens, meubelm. met A. Van Cauwenborgh, br. P. Van Cauwenbergh, wever, met S. De Meers man, tw. H. Van Aerschot, vuurst. met V. Hofman, br. A. De Gendt, kleerm. met Pb. Mens, z. b. O. Van den Bosch, z. b. met M. De Haeck, kleer maakster. OVERLIJDENS. C. Jacobs, wed* De Wuffel, z. b. 71 j., Hoogstr. A. De Rouck, m. Snel, brou- wersg., 58 j., Stoofstr. Th. Jelie. w' Schellekens, eig. 72 j., Keizerlijkepl. F. Van den Bossche, we Michiels, z. b. 85 j., Dendermondschensteenw. C. Van Neck, scholier, 8j., Nieuwstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. 0,60 a 0,80 0,50 a 0,55 0,50 a 0,55 0,85 a 0,95 Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren T331/:.k?.ZT31T. BRUSSEL, 17 Juli. Kalverenmarki- Geial le koop gesteld 904. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 0,95 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt. Ossen, fr. Slieren, Koeien en veerzen Kalveren CUREGHEM-ANDERLECHT, 16 Juli. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 564 I Koeieu en Veerzen Slieren 351 582 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0,54 a 0,68 Koeien en Veerzen 0,54 a 0.68 GENT, 17 Juli. Getal te koopgestelde lioorenbeesien 778 Melkkoeien 49 Vette koeien 108 Groote ossen 2 j Slieren 138 131 Magere beesten 193 159 4 I Varkens 332 8 Loopers 16 122 I Viggens De goede sialbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 lot 0,80. De grashecsten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van r. 0,65 tot 0,75. Huidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 60,0 Koeienvellen 75,0 Kalfsvellen 50,0 ANTWERPEN, 17 Juli. De kuip boter werd heden morgend Ier markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,25 a 2,30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,15 a 1,35 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. o,00 tot 7,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,25. Ziellier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,CO Rogge, 10,50 a 00,00 00,00 a 00,00 16,00 a 00,00 15,00 a 15,50 00.00 a 00,00 16,50 a 00,00 15,00 a 00,00 PARIJS-La Villeiie. 16 Juli. Ter markt verk. l*k. 2*k. 3*k. l-46il-36 To hfif\ii 2 schoon TILBURYS met c r vallende kap, in het va- chetteleer en loopende op dubbel patentas; en eene DOGKAR, voor 4 personen, met eene kap, Nieuwstraat, Nr 48 AALST. Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekwet, Boonen, Bitterpeën, Ossen 1711 Koeien 585 Slieren 132 Kalveren 1637 Schapen 10851 Varkens 5610 1661 585 132 1523 10851 5610 Schoon gelegeu en gerieflijk winkel huis alhier in de Molenstraat N° 36 met ruime kelders, verscheidene beneden en bovenplaatsen, regen en pompwater, alles best geschikt voor winkel, herberg of andere bedrijven, zich te bevragen bij Edmond Rumbant, handelaar in colonial- waren, aan de Vaart, te Aalst. Zaterdag, 18 Juli 1896. Tarwe fr. 00,00 a 16,00 Masteluin 13,50 a 14.00 Rogge 00.00 a 11,25 Garst 00,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 16,00 a 17,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaadkoeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 7,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 5,94 a 6,75 Eiers de 25, 1,71 a 1.80 Vlas, de 3 kil. 0,00 a ft.oo Viggenen, per koppel fr. 35,00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg.kw OPENBARE VERKOOP ING van TE OTTERGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 20 Juli 1896, om 2 ure aamid- dag, namens de weduwe en kinderen Frans Govaert, te Ottergem, in het open baar verkoopen de nagemelde veldvruch ten staande op goederen te Ottergem. 1. 12 aren ajuin, 12 aren rogge, staande op eene partij land aan het dorp; 2. 8 aren aardappels, 8 aren tarwe, op eene partij land op den Doorn 3. 12 aren masteluin op de Perre 4. 12 aren aardappels,15 aren tarwe in 't Mey. N. B.Men zal vergaderen aan boven gemelde partij land, onder nummer 1, alwaar de verkoopingzal aanvang nemen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede borge. Provincie Oost-Vlaanderen. GEMEENTE HAELTERT. OPENBARE AANBESTEDING van Het Gemeentebestuur van Haellert, Provincie Oost- Vlaanderen, zal op WOENSDAG 12 AUGUSTI 1890, om 5 uren namiddag, ten Gemeentehuize aldaar, over gaan tot de Openbare Aanbesteding der Kassciwerken aan de Buurtwegen N'1, 2, 5, 7, 9, 10 en 11, heb bende eene oppervlakte van 4422 vierkanle meters uit te voeren in 1SD6 en te voltrekken binnen de 3 maanden volgende op hel schriftelijk bevel van het Gemeentebestuur. Het bestek beloopt tot 3847 fr. 72 cent. De aanbesteding zal plaats hebben met op zegel geschrevene biedingsbiljetten, gelijkvormig aan het model voorkomende ten voete van het bestek cn het kohier van lasten voor de ondernoming van bedoelde werken vastgesteld. De biedingsbiljetten moeten aan bel Gemeentebe stuur gezonnen worden bij aanbevolen brieven, ten Postkantoorc overhandigd ten langste den Zaterdag 8 Algüsti 1896, onder dubbelen omslag. De binnenste omslag van hi t aanbiedingschrill zal voor opschrift dragen Aanbieding voor de onder neming der Kassciwerken door de gemeente Haellert eener oppervlakte van 4422 vierkanle meters uit te voeren aan de Buurtwegen nummers 1, 2, 5, 7, 9, 10 en 11. De buitenste omslag zal voor opschrift dragen Aanbieding voor het aannemen van Openbare Werken. Buiten den aannemer zal de soumissie onderteekend worden door eenen gegoeden persoon in Belgie wonen de, die zal verklaren zich als borg te stellen en zich met hem als voornaamsten en solidairen aannemer te verbinden De biedingsbiljetten wier uitwendige omslag een postmerk zal dragen van latere dagteekening dan den laatsten dag voor de nederlegging bepaald, zullen als niet toegekomen worden beschouwd. Het lastkohler cn bestek berusten ter inzage van het publiek op bet Secretariaat dezer Gemeente. Haellert, den 1 Juli 1890. Van wege het College Het College van Burgemeester en Schepenen, De Gemeentesecretaris, Em. Di Sadeleea. Ed. Scburuxck. ARMBESTUUR VAN MOORSEL. VAN GOEDEREN gelegen te Moorsel, Aalst-Mijlbeke, S1* Calharina-Lombeek, Meire, Wieze en Meldert en van het JACHTRECHT op zelfde goederen. De Notaris EEMAN te Erpe, zal ten verzoeke van gemeld Armbestuur, op Woensdag 22 Juli 1896, om 9 uren 's morgens,ter herberg - Den Biekorf bij de kinderen De Backer, te Moorsel, Dorp, openbaarlijk verpachten de Goede ren en 't Jachtrechl op zelfde goederen, gelegen als hiervoren aangeduid. N. B. Het gewoon ongeld zal door de pachters op den oogenblik van verpach ting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeten betaald worden. Alle pachters zullen moeten goede borg stellen. Degene welke voor verschenen ter mijnen nog zullen te betalen hebben zullen als pachter of borg geweigerd worden. Zie plakbrief. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone behuisde te HOFSTADE, op de Blekte. De Notaris De Gheest te Aalst, zal krachtens bevel op rekwest verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg,zetelende te Dendermonde, den li April 1896 en met de pleegvormen voorgeschreven bij artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusti 1854, op de gedwongene onteigening, in het openbaar verkoopen Eene schoone Hofstede, met woonhuis, schuur, stallingen, boomgaard, lochting en zaailand, gestaan en gelegen to Hof- stade, op de Blekte,nabij den steenweg naar Aalst, gekadastreerd wyk C, num mers 360, 361, 362a en 363, met eene grootte van 46 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan verscheidene, ten zutde aan de baan, ten weste aan verscheidene en ten neorde aan den heer Van der Sloten. Bewoond en gebruikt door don heer Cl. Van der Cammen. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 17 ,89(. Verblijf. Vrijdag 24) Ju 11 18J0' Telkens ten 3 uren namiddag ter her berg Het Schipken,by jufv. Rosalie D'Haese, te Hofstade, aan het Dorp. N. B. Er zal geenen derden zitdag plaats grijpen. OPENBARE VERKOOPING van een goed TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het open baar verkoopen, om er in hel gebruik van te treden met de betaling van den koopprijs Een goed perceel Land, groot volgens titel 31 aren, 24 centiaren,gelegen te llofstade.op den lloogenbosch, gekadastreerd, wijk A, nummer 7a, met eene grootte vrn 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den lieer Jansscns-De Schryver, ten zuide aan de Beek, daar over het gescheed met de gemeente Gysegem, ten weste aan de Kaan en ten nooide aan Andre Van Hauwenneiren. Gebruiker Franciscus De Swaef. Woensdag 22 Juli 1896, ten 4 uren namiddag, ter herberg van Zacbeus D'Haese te Hofstade, gehucht Babbelaar. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Een HUIS te Aalst aan de Vaart, met magazijn in de Moutstraat, groot 2 aren 20 centiaren. Laatst bowoond geweest door wijlen M. Joseph Pyck-Sanders. Slechts ingesteld fr. 14,000. Instel, Dynsdag 14) - ,8Q6 Verblijf, - 2118öt)' om 4 uren namiddag In de Concordia - bij M. Philemon Van den Bulcke, te Aalst Molenstraatpoort. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal. op Woensdag 15 Juli voor den instel, en op Woensdag 29 Juli 1896 voor he, verblijf, telkens om 3 uren namiddagt ter herborg In Nederhasselt bij M. Alf, Matthys te Aalst, Zoutstraatpoort, open-, baarlijk verkoopen 2 hectaren 44 aren 55 centiaren Land en Meersch te Haeltert; 4 aren 30 centi aren Land te Nieuwerkerken; 49 aren 80 centiaren Land en Meersch te Lede; en 15 aren 60 centiaren Land te Gysegem. Verdeeld in 7 koopen.(Zie plakbrieven). OPENBARE VERKOOPING van Herberggerief Vruchten te Velde en Trekhond te AALST MIJLBEEK. De Notaris MOENS, te Lede, zal op Maandag 20 Juli 1896, om 9 uren stipt voormiddag, namens de erven en kinde ren Leopold Van de Velde, in het open baar verkoopen Ten huize bewoond geweest door de echtgenooten Van de Velde, aan den Dendermondschensteenweg. Herberggerief als herbergtoog, gla zen berd, spoelbak, beirpomp met toe- behoorten, vier herberg tafels, stoelen, twee banken. Huismeubelen als stoof en toebehoor- ten, kasken, tafel, stoelen, hangende horlogie, printen en heiligen beelden, quinquet, moor en koffiepot, bedstoel of ledekant, drij spiegels, stores,strijkijzers, verscheidene emmers, lynwaadkist, tel- looren en andere huishoudelyke voorwer pen. Kleinen alem als maat vat, beirkuip, waschkuip, spandraad, houtzaag, hop staken en ook verscheidene kiekens en eenen goeden trekhond 2 jaar oud.beirput en mest. Vruchten te velde op land aan de hof stede, 't zij circa 4 aren tarwe, 8 aren aardappels, eenen koop haver, roode koolenen betteraven. De verkooping geschiedt met gereed geld en verders op gewone voorwaarden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen, ter herberg De Warande - bij Egidius Meert, te Meldert, klooster Afiligem, op Donderdag 16 Juli voor den INSTEL, en Donderdag 23 Juli 1896 voorj het VERBLIJF, telkens om 2 uren namiddag 3 hectaren, 9 aren, 53 centiaren be huisde hofstede, zaailanden en meerschen te Hekelgem; 36 aren 23 centiaren land en bosch te Meldert7 aren 14 centiaren bosch te Teralphene, en 6 aren 42 centi aren land en bosch te Erembodegem. Verdeeld in 21 koopen (Zie Plakbrieven). Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone Landen en Meubels. te Haeltert Denderhautem De Notaris DE SADELEER, verblijvende te Erembodegem, zal ten aanzoelce der familie van beide wijlen den heer Silvère De Loose en juffer Louise De Loose, met gewin van een half o/o pre- ie op den instel, openbaar verkoopen GEMEENTE HAELTERT. Eenen schoonen uitgestrekten Eigendom, be staande in woonhuis met groote poort, schuur en stallingen, wagenhuis, oliestoom- en graan molen met slaande en draaiende werken, koet en boomgaard, welgeschikt voor nijverheidsgosticht, zeer voordeelig gestaan en gelegen aan de Hout markt, steenweg van Aalst op Geerardsbergen, kadastralijk aangeduid Middilkauter sectie B, nummers 704a, 7©5a, 706a bis, 706b, en 706c, met eene gezamenlijke grootte van 53 aren 30 centiar.; volgens meting slechts 52 aren 34 centiaren op grondteekemng verdeeld in 4 koopen als volgt Koop i. bevattende al de voormelde gebou- en en 39 aren g5 centiaren grond langs de oostzijde of Kapellestraat palende noord den steenweg van Aalst op Geerardsbergen, oost de Kappelestraat, zuid den heer Louis De Rouck, west volgenden koop. Boomprijs fir. 840. Onmiddelijke ingebruiktreding, alsook de 3 vol gende koopen. Koop 2. Eenen schoonen Bouwgrond, zijnde n deel tuin en boomgaard, hebbende eene opper vlakte van 7 aren 7 centiaren, palende noord den steenweg, oost koop 1, zuid L. De Rouck, west volgenden koop. Boomprijs fr. 90. Koop 3. Eenen Bouwgrond als voren,van 7 aren 64 centiaren oppervlakte,palende noord den Steen weg, oost koop 2, zuid L. De Roeck, west volgen de koop. Boomprijs fr. 125. Koop 4. Eenen Bouwgrond als voren, groot 7 aren 58 centiaren palenoe noord den steenweg, oost koop 3, zuid M. Felix De Knyf en dame wed. Reynacrt, west deze laatste. Boompr. 75 fr. Koop 5. De oostzijde van eene partij Land, ge naamd Kerkcland, gelegen op den Kruiskauter, sectic B. nummers 408 en 32 ie, samen groot 80 aren 60 centiaren, volgens titels maar 77 aren 65 centiaren, palende oost M. Van Merstraeten-Baets, zuid de erven Henri Meganck cn west verschei dene eigenaars. In gebruik bij den heerCamille De Gracve, tot Kerstavond. Koop 6. De westhelft van gemelde partij Land, op den Kruiskauter. Koop 7. De oostheft van eene partij Land, ge legen op den Brulkauter, sectie B, nummer 29a, groot in 't geheel 42 aren 40 centiaren, volgens titel 44 aren 45 centiaren, palende noord de kouter- baan, oost madame wed. Fred. Dc Sadeleer, zuid de erven van den heer Ch.-L. Peleman, west den heer Felix Coppens. In gebruik bij den heer Frans Coppens. Koop 8. De westhelft van dit perceel Land. Koop 9. Eene partij Land, gelegen op de Bank, ctie B, nummer 448. groot 31 aren 80 c— an M. Romain Van den Hende en west het Bureel van Weldadigheid van Haeltert. In gebruik bij de kinderen van Petrus De Schryver. Koop 10. Een partij Land, op den Kruiskoutcr, sectie B, nummer 3o8, groot 12 aren 5o centiaren, palende noord den steenweg van Aalst op Geerards bergen, oost de erven van den heer Cn.-L. Pele man, zuid den heer Amedé Alternant, west de kin deren Peleman en den heer doctoor Van Londer- zeele. —Gebruikt door Frans Coppens voornoemd. Koop 11. Een perceel Land, gelegen in den Middcnkoutcr, sactie B, nummer 929, groot 17 arcngocentiaren.palendc noord Ch.-L. Standacrt, oost de kinderen Peleman, zuid dezelfde en de erven Ch.-L. Van Gutte, west de kouterbaan. Gebruikers Frans Van Poel en Jozef Herremans. Koop 12. Een perceel Weiland, genaamd Ruys- broeck, in de Mussclienzeelmeerschen.sectie B, nummer 83o, groot 15 aren 40 centiaren, palende noord de erven Jan Beeckman.oost de erven Louis De Backer, zuid het gescheed van Haeltert en Denderhautem, west den voetweg.— Onverpacht. Boomprijs 400 fr. Koop i3. Een perceel Weiland, gelegen op Brantegem, sectie C, nummer 32#, groot 8 aren 10 centiaren, palende noord den heer Dominique Da Grieve, oost Bernard Ruyssinck, zuid Theo- phile De Schryver, west den voetweg. Niet ver pacht. Boomprijs fr. 125. GEMEENTE DENDERHAUTEM. Koop 14. Eene partij Land, op het Molenveld, sectic A, nummer 5t, groot ia aren 20 centiaren, palende noord den heer Baeyens, oost den voet weg, zuid den heer Frans Dc Buysscher, west den voetweg cn De Buysscher genoemd. ln gebruik bij Benoit Da Buysscher. ZITDAGEN i Instel, Woensdag i5 Verblijt, Woensdag 22 telkens ten 3 uren namiddag, ter herberg IIET KANTON,» te Haeltert, Hoogstraat. Juli 1896,

De Denderbode | 1896 | | pagina 3