HOPHANDEL. |M edbels HOPTEELT HUIS met HOF Merktprijzen. HOFSTEDE Allerhande Nieuws. LAND en MEERSCH PERCEEL LAND Fruitboomen. Te huren ZONDAGRUST. S Venditie Frankrijk. K tfo$83 Fr- j[\ uhMIIE!' TTTTIZElsr VENDITIE Openbare Verkooping Openbare Verkooping VEUKOOPING Botermarkt. - Heden zaterdag «erden 666 klonten boter ter markt ge- hracht, wegende te samen 4662 kilos. Programma van het Concert, to «ven op Zondag 2 Augusti 1896, om 11/2 uren voormiddag door de F antaar van Je Pupillenschool, onder de leiding vauM. Vandeblinden. 1 Lm V&c&nces, marche. Streabboi;. 2 L» Noce de Village, transcription, De Rillbt. 3 Huyadi IndulÓ, Vnmm. 4* Limfa, Cm,,L0' 5. Chent delete, valse. Steppe. AalSt>_'t Nijverheidseere- teeken'van 2e klas komt verleend to lorden aan M. Leo De Nul, meester trapmaker en schrijnwerker, Nieuwbeek- straat alhier, ter belooning der vlijt en kunst met de welke hy reeds zoo vele jaren zijn ambacht uitoefent. Burgerwacht van Aalst. M Alfred Mahieu, deurwaarder, is luite- nant-adjunct-major benoemd. Mr Joseph Eeman, Zoon van Mr Rudolf Eeman, Lid der Bestendige Depu tatie, komt zijn 2de exaam in Wijsbe- neerte en Letteren voorbereidend tot de Rechten af te leggen vóór dm Midden jury Van Brussel, met de allergroot ste onderscheiding: M' Joseph Eeman heeft verleden jaar zyn eerste exaam op dezelfde schitterende wijze afgelegd. Onze beste gelukwenschen 1 Ongeluk. Donderdag 30 Juli U. rond 7 uren 's avonds kwam een in woner van Hekelgem in volle vaart op den Brusselschen steenweg aangereden toen de bareel van den ijzerenweg reeds gesloten was. Het paard verschrikte bij het zien van den aanstoomenden express- trein en sprong den eersten bareel over zoodanig dat het harnas brak en de kar achteraan staande bleef. ZoDder dit voorval hadden er schrikke lijke ongelukken kunnen plaats hebben. De Machinist die de seinen des baan wachters bemerkte, hield den trein staande op 20 meters afstand. Uitgeno men het paard dat erg gewond werd aan de beenen zyn er geen ongelukken te betreuren. De voerman had het paard pas den zelfden morgen aangekocht. Zondag 11. zijn twee huizen gestaan Binnenstraat, te Mijlbeek, gansch de prooi der vlammen geworden. Dank aan de moedige tusschenkomst van ons Pom pierskorps zyn de aanpalende gebouwen bevrijd gebleven. De afgebrande gebou wen, eigendom van den neer Benoit Bei rens, zijn verzekerd voor 3400 tr. en de meubels, akkeralem, enz. voor 1000 fr. bij de Maatschappij Verecnigde Eige naars, agent den heer Ach. Eeman, Gemeenteraadslid, alhier. Men meldt dat er in het ministerie van landbouw kwestie is, bijzondere kommissarissen te benoemen voor het bestendig toezicht van boter en marga rine, ten einde het bodrog to vermijden, dat in bet verveerdigen dezer waren dik wijls gepleegd wordt. Opening der jacht. Ten gevolge van den gevorderden toestand van den oogst, zal de opening der jacht dit jaar veel vroeger plaats hebben dan anders. Men spreekt zelfs van den 26 augusti. De politie van Molenbeek hield woensdag eenen persoon aan,die 's nachts ten 1 uur, geheel alleen een vat voor trolde, dat 360 liters jenever inhield. Hij verklaarde al hakkelend, die kleinigheid gestulen te hebben bij eenen likorist. Hij werd herkend voor eenen herbergier van Molenbeek. De bestuurder zegde dat hij geduld ge noeg had getoond. Geef hem eene boet, zegde men dan. Dat kan niet, zegde de bestuurder, de boeten zijn afgeschaft, gelijk gij zelf hebt gevraagd. Daarop zegden de werklied?n dat zij het werk lieten staan indien de wegge zondene niet mocht wederkeeren. De bestuurder zegde dat hij tegenover bedreigingen niet kon toegeven en dat zijn gezag vorderde dat hij zijne beslissin gen handhaafde. Daarop besloten de i60 wevers en weefsters in werkstaking te gaan en ze deden het. Dus 160 werklieden op straat uit soli dariteit voor eenen enkelen, die niet oppast. Eiken dag dat die werkstaking duurt is ten minste 300 fr. verloren. Men zou voordeeliger gehandeld heb ben roet te werken, en den weggezondene het loon te geven dat men nu toch ver liest. Een honderdtal werklieden, bomstors, spoelsters, meestergasten, arbeiders, enz., zijn aan het werk gebleven. Dinsdag morgend is men gaan onder handelen doch het bestuur verklaart, den weggezo deneniet te willen terugnemen Fonsenblad Drama aan boord. Moord op de Alberlville. De Matin bevat het verhaal van een drama, dat gebeurd is aan boord van de Alberlville, terwijl deze in de haven der Canarisebe Eilan den, te Las Palmas ten anker Zaak Courtois. Eene inwoon ster van Elscne heelt tamelijk laat aan het gerecht komen verklaren dat zij in den nacht van den moord op Mevr. Harry eenen persoon in ed straat ile wacht heeft zien houden. De rechter toonde haar eerst Courtois, toen De Vos, doch in geen van beiden herkende zij dien persoon. Toon Restiaux kwam, sprong zij op als door eene veer bewogen, en riep Hij was het. De rechter heelt die vrouw duchtig onder handen genomen, omdat zij met zulke belangrijke verklaring zoo laat voor den dag kamt. (Gazette.) Verdronken. Woensdag had te Vilvoorde het volgende plaats Twee vrienden, Jozef I. en Nestor H., wilden een bad in de vaart nemen. I., die leerde zwemmen, bediende zich van een kurken toestel. Doch eensklaps, zelfs eer H. nog in 't water was, moeten de banden van het kurkstoestel gebroken zijn, want I. ver dween iu de diepte. H. sproDg haastig in 't water, doch werd ongelukkiglijk door kramp over vallen, zoodat hij, waren anderen hem niet ter hulp gesneld, stelling verdronken zou zyn. Een voerman, die daar voorbij kwam en zag wat er gebeurde, wierp haastig zijne kleeren uit, dook herhaalde malen naar I., maar het was te laat. Hij kon slechts een lijk boven halen. Men schrijft uit Poperingho dat de hoppe voor hot jaar 1896 geheel veel be looft, en daarbij dat zij gezond is. Werslaking te Gentbrugge. Maandag morgeni kwam een werkman 15 tot 20 minuten te laat, het was reeds de vierde maal sedert korten tijd, dal zoo iels gebeurde, (men geelt in de fabriek Brabant aebt minuten toe). Daar sedert eene maand of drie, op het verzoek der werklieden de boeten afge schaft zijn, kon men den te laat komer niet straffen Men besloot dus liem weg tc zenden. De poortier liet hem niet binnen komen. Op schoftijd eebter kwam de wegge zondene bij zijne gezellen en verleide hun bet geval. Aanstonds ging eene afveerdiging by M. den bestuurder om te vragen dat de maatregel zou ingetrokken worden. De passagiers van tweede klas hadden twist gekregen en daar zij onder den in vloed van den drank waren, nam de twist weldra een dreigend karakter aan. Een der passagiers loste zijnen revolver op M. Vonnèche, die vertrokken was in hoedanigheid van klerk voor de Onaf hankelijke Staat. Hij zakte doodelijk gewond ineen, en gaf korts nadien den geest. De begrafenis van M. Vonnèche had te Las Palmas plaats. De doodskist was overdekt met eene Belgische vlag: het officieel personneel had er eene kroon op de kist neergelegd met opschrift Het officieel personeel van de paketboot A Iberiville aan den ongelukkig en Von nèche, 14 juli 1896. De consul van België leidde den rouw. De hoeken van het baar werden gehou den door M. Walton, zoon. M. Edward Eranssen en twee agenten van het huis Elder Dempster. Onder de aanwezigen waren majoor Walton, Don Resendo Ramos van het huis Elder Dempster, enz. De vier personen, die met Vonnèche waren, op liet oogenblik dat deze gedood werd, zijn aangehouden, en zullen met de eerst volgende pakketboot terug naar Antwerpen worden gebracht. De briof meldt niet of Vonnèche in zijne laaste oogeablikken geestelijke hulp heeft gehad. Hij meldt ook niet <1at het eene christelijke begrafenis was... niets. Geene andere bijzonderheden dan dat de moordenaar en het slachtoffer onder den invloed van den drank waren. En zulke menschen gaan wilden be schaven Een socialistische schep"ne van Bergen zou op zonderling kiesbedrog be trapt zijn. Hij zou namelijk, als voorzit ter van 'een kiesbureel aan een socialisti- schen kiezer, die maar ééne stem had, twee stembulletijns hebben gegeven Proces-verbaal werd tegen hem opge maakt. Een gedeelte der stad Luik is ont roerd door het volgende feit. Een geheel huisgezin werd vergiftigd door het eten van visch. De vader, M. Lauriers, dro gist, is dood. De toestand der vrouw en twee kinderen is beter. Die lieden hadden gegeten van visch, die vooreerst niet zeer versch meer was, en ten tweede, die gevangen was in het vergiftigd water der Ourthe. Ongeluk door 't oniweêr veroorzaakt. Het onweer van zondag heeft nabij ia een erg ongeluk veroorzaakt. M. DriesmaD, van Dison, keerde met zes leden van zijn huisgezin uit Spa terug en was met zijn rijtuig, juist toen bet onweer losbrak, op de hoogte van La Reid. Een zware donderslag deed het peeerd schrikken en het verschrikte dier, in de duisternis op hol gaande, sleepte het rijtuig op hoopen steenen, die langs den weg lagen. Het rijtuig viel om en vier der reizigers werden gekwetst, terwijl hot peerd met het rijtuig voortholde tot tegen den spoorwegbareel. Een der gekwetsten, de koetsier, zal zijne wonden niet overleven. Alweer een Eene depcche meldt dat de koolmijn Pdlurages et Wasmes, ten gevolge van geldelijke moeilijkheden alle werkzaanheden staakt. Dit ontneemt de broodwinning aan 500 menschen. en OPROEP TOT DE PLANTERS EN KOOPLIEDEN. Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbenden dal de heer Mini ster van Landbouw alhier eene Commissie heeft ingericht, ten einde de middelen op ie sporen om de Hopteelt te verbetereu en den handel op ie beuren. Om dit doel te bereiken raad de Com missie alle hopplanters aan 1. Enkelijk de verscheidenheden van de Hop te verbouwen, welke rijk zijn aan lupuline (geel- of'reukstof). 2. Do Hop zuiver te plukken, zoo kort mogelijk, zoodanig dat zij noch stelen noch bladeren bevat on ze te drogen op onberispelijke wijze, zoodat zij haren aangenamen geur en hare fraaie kleur behoudt en door den rook niet is bezoe deld. Er wordt bijzonderlijk aanbevolen de Hop te plukken bel voor bel. 3. De gewone eesten te wijzigen,zoodat de Hop met verwarmde lucht wordt gedroogd en de rook zynen onaangenamen geur aan de bellen niet kan mededeelen. Toestellen van ijzeren buizen, ten be drage van de som in hare begrooting gebracht, zullen verleend worden aan de planters, die bunnen eest zullen inrichten volgens de inlichtingen der Commissie. Er worden drie Prijskampen uitge schreven voor de Landbouwers, welke van hun eigen gewas de meeste Hop, volgens de bovenstaande voorschriften bewerkt, naar de Waag zullen brengen i» Ten minste 300 kilos voor den eersten Prijskamp 2° Ten minste 500 kilos voor den tweeden Prijskamp 3<> Er wordt een bijzondere prijs uitge loofd van 100 fr. aan den planter die de meeste puike Hop aan de Waag zal gebracht hebben. De volgende geldpremiën zullen toegekend worden 1* Prijskamp. 2e Prijskamp. Een eerste prijs van 40 fr. 50 fr. Een tweede prijs van 30 fr. 40 fr. Twee derdeprijzen van 25 fr. 35 fr. Elf vierde prijzen van 15 fr. 20 fr. De prijskamp zal eindigen met 1 Decem ber 1896. Degene welke er willen deel aan nemen, zullen uit de baal een staal doen nemen door den Bestuurder der Stadswaag, die de genomene stalen in tegenwoordigheid van de belanghebben den zal nummeren, bewaren en de namen der planters en de nummers hunner stalen in een daartoe bestemd register schrijven. De stalen zullen bovendien door don heer Secretaris der Commissie dagelijks toege- zegeld worden. De bekroonde stalen Hop zullen ten toon gesteld zijn. De uitdeeling der prijzen zal plaats hebben d°n 6 Januari 1897. Van heden af kan men verdere inlich tingen bekomen bij de Leden der Com GENT, 31 Juli. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,50 a 17,00 Rogge 10,50 a 00,00 Haver 15,00 a 17,00 Cerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,48 a 2,88 Eirtis per 25, 2.07 a 0,00 •7^Ziir.±.~.Zr?'3V BRUSSEL, 31 Juli. Kalverenm'tril Getal te koop gcsleld 970. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,65 a 0,95 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. lluidenmerkl. Ossen, I'"- MO ^l'eren' a'ka Koeien en veerzen 0,50 a 0,55 Kalveren 0,85 a 0,9o CU KEG HEM - AN DEHl.F.CIIT, 30 Juli l\-r veemarkt werden te koop gestelJ. 0sseii 500 1 I' oeien en Veerzen Stieren 293 687 Men betaalde per kilogram op vot t Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0.54 a 0,68 Koeien 011 Veerzen 0,54 a 0.68 GENT, 31 Juli. Geial <e koopgesu Ide lioorenbeesten 665 Melkkoeien1 04 Vette koeien 59 Grooie ossen 3 Stieren 86 Jonge ossen 150 Magere beesten 132 Vaarz-11 170 Schap--» 0 I Varkens 220 Lammeren 01 Loopers 1 Kalveren 1491 Viggens 630 De goede sialbeestcu golden gemid deld van fr. 0,65 lot 0,80. De grasheesten golden van fr. 0,00 lot 0.00. A De varkens van 70 tot 100 kib* en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tol 0,75. Huidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellcn fr. 60,0 Koeien vellen V5,G Kalfsvellen M ANTWERPEN, 31 Juli. De kuip bou-rwerd heden morg -ud ter markt per kilogr. verkochl, aan de prij zen van fr 2,45 a 2.50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,70 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 4,50 lot 6,00. De eieren tvtaalde men per 25 stuks fr. 2,40 a 2,50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het BoMeken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,CO R0g„e 10,50 a 00,00 Wintorgerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 16,00 a 00,00 Raver 15,00 a 15,50 Boekwet, 00 00 a (>0,00 Boonen, 16.50 a 00,00 Bitterpeën, 15.00 a 00,00 Ingebruik bij David Daelman mits 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1325. Tweede koop. Een partij Land ter plaats genaamd Steenberg bekend ten kadaster sectie C, nummer 217, groot 31 aren, 80 centiaren, palende noord mijn heer Lierens te Gent, oost het Armbureel van Hofstade, zuid mijnheer Somers te Hofstade, west mevrouw de la Faill In gebruik bij Felix Roels mits 55 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 2350. Derde koop. Een partij Land op den Molenkauter bekend ten kadaster sectio C, nummer 442B, groot 36 aren, 90 centi aren,paleode noord mijnheer Gheeracrdls, te Aalst, oost den ijzerenweg, zuid en west Je erfgenamen Cornet De Smet. In gebruik bij Frans De Coster mits, 45 franken boven de lasten. Ingesteld fr. 1000. Vierde koop. Een Meersch ter Maats genaamd Beukeling bekend ten tadastor sectio C, nummer 474 groot 7 aren, 40 centiaren, palende noord mijn heer Gheeraerds, te Aalst, oost de erfge namen Cornet-Do Smet, zuid de kinderen Anselmus Daelman, west de Kerkfabriek en de beek. In gebruik bij Daelman mits 240 fran ken zonder de lasten. Ingesteld fr. 4150. ZITDAGEN Instel, Woensdag 29 Juli .gQ6 Verblijf, Woensdag 19 Oogst) Telkens om 10 uren voormiddag te Dendermonde, ten Stadhuize, op het Vre degerecht. OPENBARE VERKOOPING te Erpe en Erondegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, lal inet gewin 111 palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop, Een perecel Land prooi 7 aren, 61 centiaren, gelegen Ie Erpe, op den Molenkauter, gekadastreerd wijk deel van Nr 709), palende ten uosleaan de Kassei, ten zuide aau Angelus DeWindl, ten weste aan de wed» Van Belle, en ten unorde aan de kinder, n van Felix V»n Leuven. Gebruiker Joseph De Craecker Tweede koop.— Een perceel M- eisch. groot 51 centiaren, gelegen te Erondegem, nabij het Dorp. gekadastreerd wijk It, Nr 490a eii <9Ga, palende te.i ooste aan de kassei naar den Geutscheu steenweg, ten zuide aan de kinderen Van deu Eeckbout, ten weste aan den Voetweg, daar over aan Angelus De Windt en ten noorde aan Mailinus De Troyer. - Onverdacht Buuuiprijs fr. 500,00. ZITDAGEN: Instel. Hijnsdag 4) Augusli tsOu. Verblijf, fl) Ten 4 uren namiddag, ter herberg vau Joanne* Baptisti: Schockaerl, te Erondegeoi aan den Genlweg. Bewoond door Cornelius Van der Poor ten, aan 3 fr. per week. Vierde koop. Twëe werkmanshuizen met grond, in de. Duivekeetstraai, getee- kend N' 4 en 6, en gekadastreerd wijk A, N» 20981 en 2098k, palende oostwaarts aan den hof van den heer De Mulder en zuster, ten zuide aan de lochting van de koopen 2 en 3, westwaarts aan den hof van een jiuis, behoorende aan den heer Monfils, en van voren of ten noorde aan de straat. Bewoond door Ludovicus Meert en Camillus Eibers, te zamen aan fr. 3,50 per week. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 4 September.Rufi Verblijf, 18 18JÜ' telkens ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Hof van Weeuen bij deu heer Adolf De Ghendt,te Aalst Boterstraat aan de overdekte markt. OPENBARE VERKOOPING van een goed TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ill het open baar verkoopen, om er iu hel gebruik van te treden met de betalmg van den koopprijs Een goed perceel Land, groot volgens titel 31 aren, 24 centiaren.gelegen te Hofstade.op den lloogenbosch, gekadastreerd, wijk A, nummer 7a, met eene grootte vru '28 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den lieer Jaiisseos-De Scbryver, ten zuide aau de Beek, daar over het gescbeed met de gemeente Gysegem, ten weste aan de Baan en ten nooide aan Andre Van Hauwenueiren. Gebruiker Franciscus De Swael. Ingesteld fr. 1300,00 Tweede en laatste zitdag WOENSDAG 5 AUGUSTI 1896, teu 4 uren namiddag, ter herberg van Zacbeus D'IIaese te Hofstade, gehucht Babbelaar. Te bekomen bij LEO DE NUL, meester trapmaker, schrijnwerker en boomkwee- ker, te Aalst, Gentschepoort, alle soorten van Fruitboomen,alsook Wilge- en Kana- da-plantsoenen tegen gematigde pryzen. Openbare Verkooping van een schoon te Aalst, Keizerlijkeplaats. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met do tusschenkomst van zijnen ambt genoot Meester VAN DEN BERGHE, Notaris te Ninove, in het openbaar ver koopen, met winst van "«ïmaio» or MM, L. G/ieeraerdtsVoorzitter Baron Paul Bethune F. Gumont C. De Coninck-De WindtPh. De Wolf- van der NootFr. Monfils Aug. Van der Scheuren L. Van Overstralen J. Reyniers, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 24 Juli 1896. De Secretaris, De Burgemeester, Ed. Scheerlinckx. Leo Gheeraerdts. een schoon en gerieflijk H U I S, in de Stoofstraat, n° 2, met zeven beneden en bovenplaatsen, met hof, regen- en pomp- i water. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert, Brusselscbestraat te Aalst. Zondag 2 Oogst dienstdoende Apothe ker Mr Van Tilborg, Lange Zoutstr. I van eene groote hoeveelheid droog ge- zaagd Eiken- Beuken- Olmen- Notelaren- Esschen- en Kanadahout, op Maandag 10 Augusti 1896, om 3 uren namiddag ter herberg De Groen Poort bij den heer Jean Wellekens, te Aalst Geerards- bergschestraat, onder de direktie van Louis BUEKENS. Burgetiijke Stand dei- Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 16 gg Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. J. Van Nuffel, kartonsl. met M. Meert, breist. F. Laurent, bed. met A. Del- cambe, pianoleer. OVERLIJDENS. J. Corthals, z. b. 14 j. Leopoldstr Tb. De Bisschop, man Vereecken, winkel. 51 j. Pontstr. E. De Neef, wede Van der Borght, hei berg. 46 j. Oude Graanm. F.Rimbaut, twijnd. 20 j. Hoogevesten. 7 kinderen onder de 7 jaren. KloostervervolgingThans be ginnen, nu de weigering van sommige kerkelijke vereenigingen om het zooge naamde droit d'acroissement te beta len, haar beslag heeft gekregen, de eerste gerechtelijke verkooping van aan haar toebehoorde goederen. Zoo is maandag le Le Puy de oogst van het kerkelijke weeshuis de la Rcche- Arnaud ve; kocht en te Ccyssac die van de vereeniging van St-Fraociscus Ré/i De orde werd niet verstoord dan door eenige kreten Weg met de vrijmetse laars 1 Leve de katholieke republiek 1 leven de weezen, de broeders enz. De verkoopingen brengen echter zeer weinig op soms een tiende van de weerde van het verkochte. Zaterdag, 1 Oogst. 1896. Tarwe fr- O0-00 a 00»(>0 Masteluin 13.00 a 00.00 ■rarpttUOUI. Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 I iiuzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koekeu 00,00 a 00,00 Lijnkoeken °0,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 6,50 a 0.00 Boter per 3 kil 6.66 a 7,56 p:prc Ho 25 2.07 a 2,ib vlas de 3 kil. 0.00 a 0.00 Viggeneii, per koppel ft'. 35.00 a 46,00 Ajuin 100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg.kw Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,OL Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPEII1NCHE31 Juli. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van en Herberggerief, te Aalst, Oude Graanmarkt. bt-urwannli-r Alfked MAHIEU, te Aalst, zal ten verzoeke van wie hel behoort op Donderdag 0 Augusti ÏH'JC, om 8 uren stipt voormiddag, ten sterfbuize van Eugenie Üe Neel.weduwe van llenricus Van den Borcht te Aalst, Oude Graanmarkt, openhaar vrrkooprn HUISMEÜBELS zooals tafels, slm l-n. kasscn.com- rnode, cuisiniÈre, stoof uiel locDcl.ooiteu, qumquets, lijsten, oude pcuduut met kas, koffieservics, kruisbeel den, bedstee! met ressort, 2 matrasseu, wollen Surgicu, slaaplakens, stors cn gordijnen,waschmanden,koffers, waschstoel, waschkuipen, vazen in porselein en ande ren, koffiemolen, kan en moor, lepels, forketlen en messen,koperen marmiet,koperen pannen, kandelaais en keerspannen, verzijp, braadpannen, soepketel, tcllooren, 2 basculs met gewichten, (leschrek, ladders, Tegenstanden, ijdclo Iksscheu, brandhout, enz. Vrouwenklecdorcn, waaronder zwartzijden kleed en laken uiautel. llerberggerief zooalsronde tafel, 3 andere tafels, banken, penduul, loog, lampe-bclge, spoelbak rn versijp. grooten spiegel, lijsten, stoelen, kapstokken, tinnen maten, treffers, bier en likeurglazan.bierpomp nu t dunn, bierstclling. ijdelelb ssch. n. immers al Int- gecn zich ten gemelde sterfhuize bevindt De verkooping zal geschieden tegen dadelijke beta ling met verboog van IU "/o. STAD AALST. Een schoon HUIS, met Achtergebouw, Koer en H f. gestaan te Aalst, Keizer- lijkeplaats, Nu 47, gekadastreerd wijk A, nummer 1933a, houdende van de eene zijde of zuidwaarts aan liet huis van den heer De Gheest en van de andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Albert De Wolf. Bewoond door den heer Daniël Smet, tegen 500 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Augusti )igy6 Verblijf Donderdag 3 September ten 4 uren namiddag ter estaminet van jufvrouw weduwe Tolleneer-De Brul, te Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 60. Openbare Verkooping van eene behuisde Landen en Meersch TE DENDERHAUTEM. De Notaris VAN OUDENHOVE, ver blijvende te Denderhautem, zal ten ver zoeke van wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlyk verkoopen de volgende onroerende goede ren, te weten Eerste koop. Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Denderhautem, in de Stichelen, groot 20 aren, 67 centiaren, gekadastreerd sectie A, nummers 1537e, 1537g en 1537i, met eene grootte van 21 aren, 70 centi aren, palende oost de meerderheid, zuid de straat, west verscheidene, noord de weduwe Taelman. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Denderhautem, in de Wille- beke, gekadastreerd sectie C, nummer 827, groot 10 aren, 50 centiaren, palende ooste Ludovica Redandt, zuid en west Domien Taeleman en noord de baan. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Denderhautem, in hetjong- hout, gekadastreerd sectie C, deel van nummer 865, groot 7 aren, 60 centiaren, palende oost Petrus Suenaert, zuid den voetweg en daarover verscheidenen, west De Smet, en noord de erven De Brauw. Vierde en laatste koop. Een perceel Land, gelegen te Denderhautem. op hel Trappenveld, gekadastreerd sectie A, nummer 1139a, groot 8 aren, 40 centi aren, palende oost Jan-Baptist Van den Ste ene, zuid Frans Taelman, west Domi.-n De Scliryver en noord de baan. ZITDAGEN Instel, Donderdag 30 Juli zgoa Verblijf, Donderdag 6 Augusti Telkens om 2 uren namiddag ter her berg van Phil. Megaiick-Van Bockstael, te Denderhautem, Stichelen. Aanmerking. Er zal geen 3d* zitdag plaats hebben. Openbare Verkooping van goede le Hofstade Grembergen en Moerzele. De Notaris VERMEERSCH te Dender monde daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter des Kantons Dendermonde, op gewin van een half ten honderd instelpremie, opne- baarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Eerste koop. Eene partij Land ter plaats genaamd Kruvsveld,bekend Kadas ter sectie C. nummers 672 en 673, groot 36 aren, 60 centiaren, palende noord cn oost de kinderen Anselmus Daelman u- Hofstade, zuid on west M.Van Brantegem, tc Aalst. Openbare Verkooping van TE AALST, Nieuwstraat en Gentachestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag, in het open baar verkoopen, de volgende Huizen te weten STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Huis, zijnde de herberg genaamd -Café Minard» hebbende Winkelplaats groote Btllard- zaal, achtergebouwen overdekte bolle- baan, koer en hof, gestaan en gelegen in het begin der Nieuwstraat, nabij de Grooie Markt, geteekend N° 3 en geka dastreerd wijk A, nummers 271 en 272, met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Madame Druck, van de andere zijde of westwaarts aan het huis van M. Leon Van den llende en van ach ter aan MModeste De Motte. Bewoond door den lieer Emile Druck, aan fr., 1200's jaars. Tweede koop. - Een Huts met grond achtergebouwen en lochting ten voor hoofde in de Gentschcstraat, (Nieuw- straaipoort,) geteekend N° 95, en geka dastreerd wijk A, nummer 2098u, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aau een huis van den heer Aloïsius Mertens en verders aan den hof van den heer De Mulder en Zuster, ten zuide aan de kassei, van de andere zijde of westwaarts aan het huis en hof onder den 3" koop en ten noordo aan den 4r' koop. Bewoond door Alfred Van Langenhove aan fr. 16,50 per maand. Derde koop. Een Huis met grond achtergebouw en Lochting ook ten voor hoofde in de Gentschestnat, (Nieuw- straalpoort), geteekend N° 97, en gekada streerd wijk A, nummer 2098o, houdende van do eene zijde of oostwaarts aan deu 3Q koop ten zuide aan de kassei, van ue andere zijde of westwaarts aan een huis en hof van ^en heer Monfils en ten noorde aan den volgenden koop. van Meubels en roerende voorwerpen door 't ambt van den Notaris DE PAU W, te Aalst, op Dijnsdag 4 Augusti 1896, om 2 uren namiddag, ten sterthuize van dame weduwe Petrus-Judocus Michiels- Vandenbossche, te Aalst, Dendermoud- schesteenweg. (Kattestraatpoort). De Notaris BRECKPOT, te Aalst, r.al, op Dijnsdag 4, voor den instel, en op Dijnsdag 11 Oogst 1896, voor bet verblijf, telkens om 3 uren namiddag - Iu den Boerenhandel bij M. Ch. L. De Smet, te Lede, wijk Gucht, openbaarlyk verkoopen 1 hectaar 8 aren 30 centiaren Land, Meersch en Bosch te Lede, op het Beek- veld en op het Steenland of Bruxveld. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlyk verkoopen 2 hectaren 44 aren 55 centiaren Land en Meersch te Ilaeltert; 4 aren 30 centi aren Land te Nieuwerkerken; 49 aren 80 centiaren Land en Meersch te Lede, en 15 aren 60 centiaren Land te Gysegem. Verdeeld in 7 koopen.(Zie plakbrieven). LAATSTE ZITDAG Woensdag 12 Oogst 1896, om 3 uren namiddag, ter herberg - In Nederhasselt - bij M. Alf. Matthys, te Aalst, Zoutstraatpoort. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal definitief toewijzen u In de Warande - bij Egidius Meert, te Melderi, Klooster AfHigem op Donderdag 6 Augusti 1890, om 2 uren namiddag De goederen gelegen te Hekelgem aan geduid op de plakbrieven onder de koopen 1, 7, 14 en 15, en het perceel Bosch te Teralphene onder den 19 koop.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3