EEN HUIS ZAAILANDEN WOONHUIS Vereenigde-Stalen. Australië. Uit ter hand te koop HOFSTEDE schoone MEUBELS, HOFSTEDE VENDITIE Openbare Verkooping Om hoos l he1 eld oed, nilie men ieën lak- vaar iaast gen t in ver- ukt; ïvor- riet r de grij eene kan hij zich voor het portel om den armeu Rijselaar te bewaken. Van tijd tot tijd, door vaderlandsche verontweerdiging aangegrepen, toonde hij de vuist aan zij nen gevangene, en vereerde hem met ae rijke reeks scheldwoorden die in het woordenboek der Parijsche koetsier voor komen. Onnoodig er bij te voegen, dat de zoo gezegde commissaris niet meer terug kwam, evenmin als de beurs en de porte feuille van André M. Na een uur wachtens verloor de koet sier zelf het geduld. Hij ging eens zieu in het postgebouw, terwijl een welwillend Ëolicie-agent op ziinen gevangene waakte, lij keerde geheel ontnuchterd terug na eene moeilijke verklaring met de bedien den, en stelde eindelijk den armen be drogene in vrijheid. Deze legde eene klacht neer op het po- liciebureel. André M. heeft gevraagd om terug naar Rijsel gevoerd te worden. Men heeft aan dit verzoek voldaan, maar de feesten zal hij niet zien. Maandag is de Czaar in Frankrijk toegekomen. Ziehier in 't kort het pro- gramme der verschillende plechtigheden van zijn verblijf. Zondag 's middags vertrok de presideut der Republiek naar Cherbourg met den voorzitter van den ministerraad, de mi- nistors van buitenlandsche zaken en van zeewezen en de voorzitters van Kamer en Senaat. De Czaar kwam er ten 2 uren 20 's na middags aan. Hij was in groot uniform van russisch generaal. M. Faure ging hem te gemoet tot op de overgaugbrug van het schip naar de kaai. De keizer stak hem do hand toe, welke de Presieent drukte. De Czaar omhelsde vervolgens M. Faure met zichtbare ontroering. De muzieken der vloot speelden het russisch keizerslied en de Marseillaise, terwijl salvoschoten gelost werden. Een minuut na den czaar, kwam de keizerin op de overgangbrug, en M. Faure kuste haar de hand. Dan begaven de vorsten zich met den president in de ontvangstzaal, waar de voorstellingen plaats hadden. Maandag 5 october. De keizer en de keizerin zijn 's middags te Cherbourg aangekomen, aan boord van De Poolster. Ontvangst iu het arsenaal scheepsrevue op de reede. Ten 6 uren 's avonds, ban ket ten 8 uren vertrek naar Parijs. Dinsdag 6 october. Ten 10 uren, aankomst te Parijs ten 3 uren, ontvaugst in het paleis van den President, het Ely- seum, ten 7 uren, banket aldaar ten 10 uren, gala-vertooning in den Opera. Woensdag 7 October. In den voor middag, bezoek in de O. L. Vrouwkerk, de H. Kapel, het Pantheon en de Invalie- den. Ten 2 uren, legging van den eersten steen der Alexander HI brug, bestemd voorde tentoonstelling van 1900 bezoek in de Munt, zitting in de frausche Akade- mic en iu den gemeenteraad ten 7 uren, banket in het russisch gezautschap ten 9 uren gala vertooning in den Comcdie. Donderdag 8 october. In den voor middag, bezoek in het museum van den Louvre. Er wordt gezegd dat dien dag de czaar, enkel vergezeld van den generaal de Boisdeffre, eene wandeling te voet op de boulevards zal doen, doch het gedrang der menigte zal dat zonder twijfel belet ten Ten 1 ure, bezoek in de porceleinfa- briek van Sèvres en in de paleizen vau Versailles en Trianon ten 7 uren, in het paleis van Versailles, banket en vertoo ning. Ten 11 uren, vertrek naar Chalons. Vrijdag 9 october. 's Middags, groote revue in het kamp van Chalons ten 2 uren, ontbijt aangeboden door den President der Republiek ten 4 uren, vertrek van den keizer en de keizerin naar Darmstadt. Een bataljon zouaven uit Algiers, die den czaar tot eeregeleide dienen is vrijdag te Parijs aangekomen, en werd met uitzinnigen geestdrift ontvangen. Wel 100,000 nieuwsgierigen verdrongen zich op hunnen doortocht en juichten luidkeels de zouaven toe. De vrouwen liepen tusschen de rangen en omhelsden de soldaten. Men wilde den bataljons overste Marquct van zijn peerd nemen en in triomf dragen. Slechts met de grootste moeite kon het bataljon zich eeu door tocht tusschen de samengepakte menigte banen. Te Reims worden thans de Clovis- fcesten gevierd. Vrijdag heeft Mgr. Car- tuyvels, in de hoofdkerk, eene prachtige redevoering gehouden, die een diepen indruk op de toehoorders gemaakt beeft. De welsprekende redenaar zette het ge dacht uiteen dat Frankrijk het einde zijner beproevingen zal zien, wanneer het rechtzinnig tot den godsdienst zal weer- keeren Amerikaansch. Sommige dingen kunnen maaralleen in Amerika gebeu ren, dat staat vast. Te Huntiugton, Oost-Virginia, volgde M. Marion Newman, sedert 24 uren weduwnaar, den lijkstoet zijner vrouw. De dieist had plaats in de Buffalo Valley Baptist Church. Nauwelijks was deze geëindigd, of M Newman gaf den arm aan een zijner nichten, trad met haar voor het altaar, riep den dominee, die den lijkdienst had gedaan en zegde Terwijl ge nu toch bezig zijt, moest gij ons eens gaan trouwen. Terwijl de aanwezigen stom stondeu van verbazing en niet durfden protestee ren in^ den tempel, gmg de dominee, die niet id 't minst verwonderd was,aanstonds tot die plechtigheid over. Eonige «ogenblikken nadat do dooden- wagen Mad. Newman n° 1 had had weg gebracht, vertrokken M. Newman en Mad. Newman u° 2, in hetzelfde rijtuig, waarmee zij den lijkstoet gevolgd hadden, op huwelijksreis. Het schijnt dat M. Newman aldus gehandeld hoeft, omdat hij spiritist is en 's nachts zeer bang voor geesten. Een waaghals. - In April 1895, ver trok een waaghals, kapitein Slocum, alleen in eene zeilboot van 13 ton van Boston en stak den Oceaan over. Hij kwam behouden te Gibraltar aan, zette koers naar Zuid Ameiika en stevende door straat Magallaan naar Australië. Hij is nu te New-castlo,in Nieuw-Zuid-Wales aangekomen. Men verhaalt het volgende avontuur dat den jongen waaghals, die op zijn jacht kapitein, stuurman, kok, bemanning en kajuitjongen is, overkwam aan de zuid punt vau Zuid-Amerika. Toen hij daar 's nachts voorbijkwam, kreeg hij hot onwelkome bezoek van menschenetende wilden. Misschien had de kapitein wol eens gehoord van admiraal De Ruyter's krijgslied, die, toen hij eens door zee- roovers werd overvallen, wier macht zijne bemanning verre in getalsterkte overtrof, het dek van zijn schip met boter liet bcsmeeren, zoodat de aanvallers zich niet recht konden houden en hij ze gemakke lijk overwon. Kapitein Slocum had nu wel geen boter op het dek gesmeerd,maar hij had, toen hij de wilden zag komen, geheel het dek met puntige nageltjes bezaaid. De eerste wilden, die aan boord kwa men, hadden er zoo spoedig genoeg van, dat zij snel in hunne schuitjes of zelfs in zee sprongen en wegvluchtten. De kapi tein moest zelfs geen enkel schot lossen. een Velo of Trapwiel. Zich te wenden ten Bureele dezer. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING Landboawersalem, Beestialen, Strooi, BrandhoutMest en Vruchten te velde te Nieuwerkerken, Laar. Deurwaarder Ai.fr. MAHIEU.te Aalst, zal op Woensdag 28 October 1896, om 9 uren voormiddag, ten huize van J.-B. De Boeck, te Nieuwerkerken, Laar, open- baarlijk verkoopen 1 schoone kalfveers, 1 koei, 1 os, eenige hoenders, verscheidene koopen mest, akkeralem, raapmolen, snijpaard. melkkuip. keern, melktobbens, teelen, bakmouillie, kruiwagen, beerkuip, balan ce met gewichten, koperen zijg, ijzeren en koperen marmiet, tafel, beddekoets, een groot deel ongedorsche.n graan, eene groote hoeveelheid zaadstrooi,brandhout, en meer andere voorwerpen. Alsook 30 aren 15 centiaren loof en 12 aren 30 centiaren be'teravon te velde. De koopen tot en met 5 franken moeten met gereed geld betaald worden verders op gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits te stellen goede en gekende borg. Openbare verkooping van eene behuisde le Aalst-Mijlbeek, O ODEN DENDERMONDSCHF-NSTEENWEG. De Notaris MOENS, te Lede, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaar lijk verkoopen Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst- Mijlbeek, aan den Ouden Dendermond- schensteenweg, gekadastreerd sectie D, nummers 324, 326 en deel van 325, groot 36 aren, 50 centiaren, palende ten oosten den heer De Trrch, ten zuiden den Ouden Dendermondschensteenweg, ten westen de heeren Beaucourt-De Bièvre en Charles De Vis-De Cock en ten noorden jufvrouw Eugenie De Buysscher. Boomprijs fr. 460. ZITDAGEN: Instel Donderdag 24 September 18C.G Verblijf Donderdag 8 October Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg In den Hert. bij den heer Ca- miel Willen:,s- Van Langenhove, te Aalst-Mijlbeek, aan den Dubbelen Arend. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal op Maandag 9 November 1896, openbaarlijk verkoopen Hoogstammige BOOMEN, te Haal- tert en Kerkxken. Men zie de plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Molendries. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis en Grond, te Aalst, ten voor hoofde aan den Molendries, geteekend n° 11 en gekadastreerd wijk A, nummer 672, houdende van de eene zijde of oost waarts aan het huis van jufvrouw wedu we Singelyn, van de andere zijde of west waarts aan een huis van den heer Notaris Eeman en van achter ook aan het huis van den heer Eeman. Bewoond door jufvrouw weduwe en kinderen Arents, aan 276 fr. 's jaars. Slechts ingesteld fr, 2600,00. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 25 September ,Rqfi Verblijf, id 9 October löyo* Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd De Klok, - by den heer Egidius Eylenbosch, te Aalst, aan de Hopmarkt. Openbare Verpachting der Landgoe deren van het Armbui eel van Erembode- gem, en van het Jachtrecht op zelfde goederen, gelegen binnen de gemeente Erembodegem, Teralphene, Denderleeuw, Welle, Nieuwerkerken en te Aalst-Mijl- beke. Door het ambt van den Notaris DE SADELEER, te Erembodegem op Dijns- dag en Woensdag 3 en 4 November 1896telkens om 8 uren 's morgens, ter Estaminet van dame Weduwe Vander Poorten, te Erembodegem, aan de statie. Openbare verkooping van TE AALST, in de Kapellestraat, Nr 25. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal op Woensdag 14 October 1896, om 1 uur nanoen, te Aalst, in de Kapellestraat, Nr 25, openbaarlijk verkoopen Chineesche porcelein, eene Vlaamsche eetzaal (oudheid).be Idens, lavabos.oiblio- theek, suspensions, lusters, stoven,foyers, pendules, tafels, candelabers, lampen,éta- gèren, stoelen, zetels, wtrktuig om het hout te snijden, cylinder,en meer andere voorwerpen Al deze voorwerpen zijn zichtbaar den 12 en 13 October, van 1 tot 4 ure 's na- Gereede betalingen 10% voor onkosten. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en Lochting, te ERPE, Edixvelde. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar ver koopen Eene behuisde Hofstede, Boomgaard en Lochting, gestaan te Erpe, Edixvelde, groot volgens meting 50 aren, 27 centia ren, palende oost vrouw weduwe en kin deren Jan De Moor-De Ryck, zuid juffrouw De Schaepmeester, west het Baantje en daarover den Arme van Nieuwerkerken en noord de Straat. Gebruikt door M. Desideer De Smet, te Erpe. Voorschreven Eigendom is verdeeld in 5 deeleu met r- elite lijn van het noorden naar hei zuiden. Eerste deel. Een perceel Boom gaard ten weste, groot 8 aren, 25 cen tiaren. Boomprijs fr. 65. Tweede deel. Een perceel Boom gaard neven voorgaande, groot 8 aren, 57 centiaren. Boomprijs fr. 20. Derde deel. Een perceel Hofstede- grond met de gebouwen van Woonhuis, Poort, Bakoven en Stalling er op staande, groot 14 aren, 90 centiaren. Vierde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot 9 aren, 8 centiaren. Boomprijs fr. 30. Vijfde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot 9 aren, 45 centiaren. Boomprijs fr. 35. ZITDAGEN Instel Maan. lag B 0ctober 18% Verblyf Maandag 19 telkens om 3 uren namiddag, ter herberg gehouden door den heer Benjamin Hof- fclinch, tc Nieuwerkerken, Edixvelde. Openbare Verkooping van goede MEERSCH, BOOMGAARD EN LOCHTING te Erpe en Nieuwerkerken. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met tusschenkomst van den Notaris VAN DE VELDE te Lebbeke, namens wien het behoort en met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land. gelegen te Erpe. aan de Meircsiraat, (Groote Kapel), bekend bij kada ster wijk nummer 407 2bis, groot 28 aren 80 centi aren, palende oost den heer Isidoor de Saedeleer, zuid Meirestraat, west de erven Moyersoen en noord de ven De Wint. Boomprijs fr. 00,00 Gebruikt door M. Jos. De Moor, te Nieuwerkerken. Ingesteld fr. 020. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen le Erpe, Boschveld, gekadastreerd wjjk C, nummer 062, groot 20 aren 20 centiaren, palende oost den heer baron Bethune, zuid de erven Danm Loom, west de erven van den heer Fredcrik De Saedeleer en noord den Arme van Mcire. Gebruikt door M. Augu't Van Landuyt, tc Nieuwer kerken. Ingesteld fr. 400. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Nieuwerkerken, Edixvelde, bekend bij kadaster wjjk C. nummer 1048. groot J1 aren 20 centiaren, palende oost de erven Coppens, zuid jufvrouw weduwe Gull- lelraus Bleys-Van Vaerenbergh, west en noord het baantje or het gcscheed met de gemeente Erpe. boomprijs fr. 450,00 Gebruikt door M. Domien De Kegel, te Nieuwer kerken. Ingesteld Ir 400. Vierde koop. Een perceel Boomgaard, gelegen te Nieuwerkerken, Edixvelde, bekend bij kadaster wijk C, nummer 1047a, groot 10arcn,80centiaren,palende oost den heer Domien De Kegel en koop 5 hierna, zuid M. Karei Van Vaerenbergh, west de rede en noord jufvr. weduwe Guillelmus Bleys-Van Vaerenbergh. Boomprijs fr. 12,00 Gebruikt door M. Frans Van Caeckenberghe, tc Aalst. Ingesteld fr. 150. Vijfde koop. Een perceel Lochting, gelegen le Nieuwerkerken, Edixvelde, gekadastreerd wijk C, nummer 1057c, groot 8 aren 46 centiaren, palende oost de kassei, zuid de beeren Domien De Kegel, Philemon Boelaert en Karei Van Vaerenbergh, west koop 4 hiervoren en noord Domien De Kegel voor noemd. Gebruik! door MM, Franciscus Roeland! en Remi Callcbaul, te Nieuwerkerken. Ingesteld fr. 300. Zesde koop. Een perceel Land. le Nieuwerkei keu, Edixvelde. bekend op 't kadaster wijk C, nummer 835. groot 17 aren 87 ceuliaren, palende oost juf vrouw Van de Velde, zuid de baan en daarover den Arme van Nieuwerkerken, west jufvrouw Augelique Boelaert en noord voornoemde jufvrouw Van de Velde. Gebruikt door M. Domien De Kegel, le Nieuwer kerken. Ingesteld fr. 150. Zevende koop. Eeu perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, Streek, gekadastreerd wijk C.nummer 911, groot II aren 40 ceuliaren. palende oost den beer liaelens. zuid jufvrouw Augelique Boelaert.west jufvrouw Van de Velde en noord de straat. Gebruikt door M. Philemon Boelaert, le Nieuwer kerken. Ingesteld fr. 300. Achtste koop. Ken perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, Streek, bekend op 't kadaster wijk C. nummer 92lms, groot 14 aren 10 centiaren, palende oost jufvrnuw weduwe en kinderen Van Landuyt,zuid de stiaat, west Jufvrouw «edu«eGuillelmus Bteys- Van Vaerenbergh en noord de ervt-n Dc Wiut. Gebruikt door M. Fianciscus Slagmulder, le Nieu werkerken. Ingesteld fr. 520. Negende en laatste koop Een perceel Land, gelegen le Nieuwerkei ken, Giool Broeckveld. gekada streerd wijk C, nummer 1074b nis, groot 15 aren 60 centiaren, palende oost jufvrouw weduwe Guillelmus D>ys-Van Vaerenbergh, zuid dc erzen Langendries, west voornoemde jufvrouw weduwe Bleys en noord mijnbeer liaetens. Gebiuikt door M. Karei Van Vaerenbergh. te Erpe. itngesteld fr.500. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 6) Ootob. lft9B Verblijf, Dijnsdag 20)üctob 18öö> telkens om 2 uren nanoen ter herberg Der Goeder Leeuw, hij den heer Joseph Vau deu Keckhaut, te Erpe, Dorpplaats. OPENBARE VERKOOPING Bouwgrond en Land TE BURST en BAMBRUGGE. De Notaris VAN DEN BOSSCHE verblijvende te Herzele, zal, namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Burst. Eerste koop. Een Woonhuis niet Stalling en GroDd, gestaan en gelegen tc Burst, aan de Plaats, groot ongeveer 1 aar. 23 centiaren, palende noord en oost Henri Van der Straeten le Burst, als naakten eigenaar, zuid de straat naar dc Statie en west Camiel De Vuyst. Tweede koop. 3 aren, 7 centiaren Bouwgrond gelegen te Burst, langsheen den steenweg van Aals naar Audenaarde, deel van nummer 395c, der sectie A, palende noord voormelden steenweg, oost Henri Van der Straeten voornoemd, als naakten eigenaar, zuid Camiel De Vuyst voornoemd en west den volgen den koop. Derde koop, 3 aren, 7 centiaren Bouwgrond, gelegen le Burst, nevens voorgaanden koop, deel van nummer 3!)5c, der sectie A, palende noord den steen weg van Aalst naar Audenaarde, o«st knop twee hiervoren, zuid Camiel De Vuyst voornoemd en west den volgenden koop. Vierde koep. 3 aren, 7 centiaren Bouwgrond, gelegen te Burst, nevens voorgaanden koop, deel van nummer 395c, der sectie A, palende noord den steen weg van Aalst naar Audenaarde, oost loop drij hier voren, zuid Camiel De Vuyst voornoemd en west den volgenden koop. Vijfde koop. 3 aren, 9 centiaren Bouwgrond, gelegen te Burst neven voorgaanden koop. deel van nummer 3' 5c, der sektie A; palende noord den steenweg van Aalst naar Audenaarde. oost koop 4 hiervoren, zuid en west C. De Vuyst voornoemd. Gemeente Bambrugge. Zesde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Bambrugge, aan De Landsheerestraat, hekend bij kadaster sectie A, nummers 023. 620 en 625a, voor eene grootte van 57 aren, 40 centiaren, palende noord Kduard Itenneboog en Livinus Van kerekhove, oost de weduwe Schouppe, zuid Ficderik SienaeD, west voornoemden Eduard Renneboog en De Laudsheere- straat. Gebruikt door Kduard Renneboog, te Bambrugge, mits 70 fr. 's jaars tot 24 December 1896. Boomprijs 75 fr. Zevende en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren te Uatnbrugge, aau de Landshecre- straat. bij kadaster bekend sectie A, nummer 636a, met eene grootte vau 7 aren, palende noord de kinde ren Dc Paepe als gebruikers, oost en zuid de erven De Paepe en west den los. Gebruikt door Verbraekel, te Bambrugge, mits 12 fr. s jaars tol 24 December 1896. Boompiijs 25 fr. EENIGE ZITDAG: Donderdag 8 October 1896, om 5 uren namiddag, ter herberg vau Henri Van der Straeten. te Burst, op de Plaats. Door sterfgeval. van eenen schoonen zwarten Ponney, Ponney-chaise, Dogkar op 2 wielen en Hamassuren, op Maandag 12 October 1896, om 3 uren namiddag, - Au Miroir bij Mr J. Amant, te Aalst, aan de Graan markt, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. 1° Een Huis in de Pontstraat. Be woond door Mr Weymeersch, aan 425 fr. Ingesteld fr. GiCO. 2° Een Huis nevens voorgaande. Bewoond deer Mad. wed" Van Oauwen- bergh, aan 431 fr. Ingesteld fr. 6000. 3° Een Huis hoek der Pont- en Klap- straat. Onbewoond. Ingesteld fr. 2500. 4° Een Huis in de Klapstraal. Be woond door de kinderen Van Nuffel. iDgesteld fr. 3200. 5" 30 aren, 60 centiaren Land, in de Bergemeerschen, sectie F, nummers 863 en 864. Gebruiker Mr De Leeuw. Ingesteld fr. 1200. 6° Eene hoveniers hofstede, in de Berge- straat, sectie F, nummers 729b en 733d, groot 1 hectaar, 44 aren, 70 centiaren. Verdeeld in 5 deelen. Bewoond en gebruikt door Van Ysewvn en Fr. Sonck, aan 436 fr. Te samen ingesteld fr. 7350. 7° 84 aren, 32 centiaren Land op Spits- veld, Mijlbeke. Gebruiker Frans Van Langenhove. Ingesteld fr. 2900. 8° 46 aren. 50 centiaren meersch in dc Bergemeerschen, sectie F, nummer 769d. Onverpacht. Ingesteld fr. 1040. 9° 46 aren, 50 centiaren meersch in de Bergemeerschen, sectie F, 769c.. On verpacht. Ingesteld fr. 1440. 10° 1 hectaar, 20 aren, 80 centiaren meersch in de Bergemeerschen, sectie F, nummer 770. Onverpacht. Ingesteld fr. 4500. 11° 29 aren, 80 centiaren hosch in de Bergemeerschen, sectie F, Nr 773. Onverpacht. Ingesteld fr. 150. 12° i hectaar, 28 aren, 30 centiaren beplanten meersch in de Bergemeerschen, sectie F, num. 772 Onverpacht. Ingesteld fr. 2000. 13° Eene hoveniershofstede, Brussel- schensteenweg, groot 95 aren, 50 centi aren.Bewoond en gebruikt door Joseph De Witte. Verdeeld in 3 doelen. Ingesteld fr. 6960. 14° 36 aren, 70 centiaren land nevens voorgaande hofstede. Gebruikt door den zelfden De Witte. 15° Eenen eigendom bevattende woon huis, stoom- wol- en katoenweverij en garenbleek rij, stoommachien en ketels, aan den Brusselschen steenweg, groot volgens meting 83 aren, 34 centiaren. Het fabriek en grond daarachter gebruikt door Mr Emile de Cocquéau-Leirens aan 1000 fr. 's jaars boven de contributiën, en het overige onverpacht. Verdeeld iu 18 deelen. Ingesteld fr. 12,860. 16° 34 aren, 98 centiaren bouwgrond aan de Saskaai, in de Eilandstraat, met een huis daarop, bewoond door Egidius Spitaels, aan 104 fr. 's jaars, 't overige onverpacht. De bouwgrond verdeeld in 30 deelen. Gemeente Kerkxken. 17° 22 aren, 40 centiaren land in den Boekent, Houdsbroeck, sectie A, num. 3. Gebruiker Fr. De Wilde. Ingesteld fr. 400. 18° 27 aren land op den Houdsbroeck, sectie A, nummers 11a en 11b. Gebrui ker Dom. De Neef. Ingesteld fr. 500. 19" 9 aren, 70 centiaren land op het Smesveldeken, sectie A, nummers 104 en 105. Gebruikster wed® Bellens. Ingesteld fr. 230. 20° 1 heet., 52 a., 67 c. meersch en bosch in den Boekent, sectie A, num" 62 tot 66. Verdeeld in 5 deelen. Gebruikers wed0 Cobbaert en andere. Ingesteld fr. 4140. 21® 11 aren, 80 centiaren, tuin en landweg op den Neuken, sectie A, numr® 509a en 509bis. Gebruikers kinderen Domien De Troyer. Ingesteld fr. 780. 22° 12 aren. 20 centiaren bosch op Landlede, sectie A, num" 211 en 212. Gebruiker Camille Scheerlinck. Ingesteld fr. 50. 23° 13 aren, 30 centiaren land op Land lede, sectie A, nummer 222. Gebruiker Petrus Vonck. Ingesteld fr. 200. 24° 45 aren, 40 centiaren land op den Moerkauter, sectie A, nummers 299, 303 en 304. Gebruikers Charles Ghysels en J.-B. Sonck. Ingesteld fr. 1520. 25° 27 aren, 27 centiaren land en meersch op den Moerkauter, sectie A, nummers 250a en 251. Gebruiker Elias Coppens. Ingesteld fr. 800. 26° 13 aren, 30 centiaren land op den Moerkauter; sectie A, nummer 252. Gebruikers Charles en Alex. Taelman. Ingesteld fr, 300. 27° 27 aren, 9u centiaren land op den Moerkauter, sectie A, nummer 287. Gebruiker Elisius De Neef. Ingesteld fr. 900. 28° 12 aren, 20 centiaren land op den Moerkauter. Gebruikster wed® Van Impe. Ingesteld fr. 440. 29° 18 areD, 45 centiaren land op Boekentveld. Gebruiker Petrus De Pelsmaeker. Ingesteld fr. 775. 30° 7 aren, 23 centiaren tuin in den Boeckent op Bergveld. Gebruiker Frans Vyverman. Ingesteld fr. 200. Gemeente Haaltert. 31° 13 aren, 50 centiaren land op het Nederlarenveld, sectie A, nummmer 513a. Gebruiker Ch.-L. Eeckout. Ingesteld fr. 440. 32® 34 aren, 70 centiaren land op Bran- tegemveld, sectio C, nummers 706a en 706b. Gebruiker Frans De Wilde. Ingesteld fr. 900. 33° 24 aren, 50 centiaren land op Willekensborre, sectie C, nummer 894. Gebruiker Petrus De Pelsmaeker. Ingesteld fr. 360. 34° 27 aren, 20 centiaren land op Holbeekveld, sectie C, nummer 1118. Gebruiker Modest Scheerlingk. Ingesteld fr. 540. 35° 31 aren, 80 centiaren land en meersch op Holbeekveld, sectie C, nurnm" 1125 en 1126. G-bruikster wed0 Marti- nus De Smet. Ingesteld fr. 70o. 36° 11 aren, 70 centiaren land op Fierensveld, sectie C, nummer 1156BIS. Gebruiker Frans De Jaegher. Ingesteld fr 220. 37° 32 aren, 30 centiaren land, Drooge- weide, sectie C, nummer 1216. Gebrui ker Ch. De Schrijver. Ingesteld fr. 680. 38° 12 aren, 70 centiaren land op Nederlareveld, sectie A, nummer 424a. Gebruiker Frans Van Cauwenbergh. Ingesteld fr. 800. Gemeente Aygem. 39° 23 aren, 80 centiaren meersch in den Volckaert, sectie A, nummer 1404. Gebruikster wed® J.-B. Van der Stockt. Ingesteld fr. 200. Gemeente Steenhuffel. 40° 74 aren, 20 centiaren land en meersch, Holsbosschen, sectie B, nummer 308. Verdeeld in 3 deelen. Ingesteld fr. 850. 41® 55 aren, 60 centiaren op den Peertsberg, sectie B, nummer 294e. Ver deeld in 2 deelen. Deze twee laatste koopen gebruikt door de wede Verstraeten. Ingesteld fr. 700. Instel, Maandag 5) Verblijf; - k19j October 1890, om 9 uren voormiddag, voor de goederen gelegeD tc Aalst, en voor de andere goederen om 2 uren namiddag, te Aalst in - St-Lieven bij M. Victor Van den Eynde, aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3