perceel LAND HOFSTEDE HOFSTEDE Duitschland. Engeland. Italië. P REM IE! Nieuwe Belgische Illustratie Nieuwe Vlaamsche Illustratie Stad Aelst. Militie. de heerschouwing BERICHT. Henri DeClercq-LeClercq, Spanje. Overjarige Panden Louis DE NAEYER, Huis te huren. TE KOOP Vraagt plaats UITVERKOOP HOFSTEDE Openbare verkooping Meubelaire Venditie V E N iTl T I E Openbare Verkooping ^jon tusschen de bergeu en uaorian. In eeu soort ken tusscheu de beide bergen waren tv.i putten uitgegraven, de eeno was g nld met 1,500 kiic poeier en de audere een gelijke hoeveelheid meliniet E :ordou infanteristen, date -ug vier kilometers vormde. b;eld de gestroomde nieuwsgierigen terug op een afstand van 500 meters van de putten. Het eerst liet men den met poeier gevulden put springen; eene rookzuil van vele houderden meters verhief zich in de lucht, de in de bergen gevormde bres was over eene lengte van 50 meters 8 meters breed en 8 meters diep. De 1500 kilo peier hadden dus ongeveer 1000 kubieke meters rotssteen, waaronder ver scheidene kolossale blokken verplaatst. Met een lont werd daarop de mijn met meliniet ontstoken.De aangerichte schade geleek op het oog minder, maar was veel aanzienlijker de voortgeslingerde rots massa was in kleine stukken verdeeld, in plaats van in groote blokken. De schok en de knal van de melinietontploffing waren ook veel heviger dan bij de ont ploffing van het poeier. Instortingen. Talrijke slachtoffers. Tusschen Tenay en Itossillou.iu het Aisne departement, heeft ten gevolge der lange zware regens, eene berginstorting plaats gehad, waardoor naar men vreest, tal rijke personen het leven verloren. Dry lijken zijn reeds opgehaald. Men begon onmiddellijk met bet op zoeken der dooden, maar volgens het agentschap Havas, had eene nieuwe in storting plaats en werden verscheidene werklieden begraven. Misdaden. In de Mohrenstrassc te Berliju, werd zondag morgen ten 6 uren ingebroken bij den justicieraad Levy. De booswiebtten wondden den eigenaar en zijne vrouw zoo erg met ecnen dolk, dat M. Levy reeds overleden is. Over den moord wordt nog gemeld De moordenaars waren met vieren; zij zijn binnen gedrongen, nadat een bakker de deur bad geopend om zyne waren af te leveren. De woning van M. Levy is op 't tweede; de moordenaars verschaften zich toegang langs een venster, dat op den trap uit geeft en in de eetzaal leidt. Daarna open den zij zacht de slaapkamer waar M. en Mad. Levy in twee naast elkander staande bedden sliepen. M. Levy werd het eerst aangevallen- De moordenaar bracht hem verschillende steken toe met een zweedschen dolk. On middellijk wakker wordend poogde het slachtoffer op te staan en om hulp te roepen, 't Was dan dat de booswichten hem de doodelyke steken toebrachten. Mad. Levy, door het gerucht gewekt, sprong uit haar bed en liep, om hulp roe pend, naar de kamer der meid. Maar een tweede moordenaar hield haar tegen en bracht haar twee wonden toe, eene in de borst en eene in den arm die gelukkig niet levensgevaarlijk zijn. Door het hulpgeroep der slachtoffers, was de meid wakker geworden benevens andere bewoners van het huis, zoodat de booswichten in allerijl de vlucht namen. Sporen van bloed op de muren tot be neden toe, bewijzen dat zij erg bebloed moeten geweest zijn. Het gerecht eononmiddellyk een on derzoek ingesteld. M. Levy was een zeer bekend en alge meen geacht rechtsgeleerde. De zaak maakt groote opschudding ter Berlijn. Zondag uacht kreeg de baas uit de Mohrenkopfschenke, te Blasewitz, ruzie met eenige gasten en loste daarbij drie schoten op de aanwezigen. De slotmaker Piaff werd gedood en zekero Siwats erg gewond. De dader is aangehouden. Wonderlijke toevallen. Het toeval kan zeker een zeer wonderlijke rol spelen in des menschen leven, maar al heel wonderlijk is liet volgende verhaal uit Schotland. Te Lanark stierven de oude William Douglas en zijn vrouw. Zij waren op den zelfden dag geboren en in hetzelfde uur, zij zijn in dezelfde kerk en op een dag ge doopt zij waren altijd samen, daar hun ouders bureu waren, cn op 19jarigen leeftijd zijn zij getrouwd in dezelfde kerk, waar ze eens wareu gedoopt. Zij zijn eindelijk gestorven op denzelf den dag; tot aan den dag voor hun dood waren zij nooit ziek geweest, en toen zij stierven waren zij beiden honderd jaar oud. Zij zijn gestorven in hetzelfde bed, be- begravea in hetzelfde graf... Het toeval kan wonderlijk zijn Weeral een krach Uit Rome komt het bericht dat Giacomelli bestuurder van het Cridito Immobilare, wegens be- driegelijke bankbreuk in hechtenis is ge nomen. Al zijn boeken en papieren zijn in beslag genomen, en sommigen ver wachten eene nieuwe uitgaaf van het Banca Romana-proces. :n .arte Zumaraga. Daar heeft men eene dyoaniietkardoes gevonden, zonder ont- p.offingstuig echter. Men heeft daarop eenige voorzorgen genomen. M hof is zaterdag te Madrid aange komen 3 £r. 60, per jaar of Deze premiën moeten in elk huishou den welkom zijn want zij verschaffen een aangenaam tijdverdrijf en vormen elk af zonderlijk op het einde van't jaar een schoon, groot boekdeel van 416 bladzij den, gevuld met duizenden schoone pla ten on goed verzorgde lectuur. Dat voordeel in prijs, mag dus wel als eene zeldzame en voortduurende premie aanzien worden voor onze lezers, daar de inschrijvingsprijs voor de niet-geabon- neerde fr. 10 bedraagt. Om elke week geregeld eene of bei de Illustraties te ontvangen, moet men slechts bet inteekecbewijs op onze vierde bladzijde behoorlijk invullen met naam en adres, men gelieve ook aan te duiden welke Illustratie ofwel men beide IHustraties begeert cn dit naar ons burcol zenden of aan onze gazetdra gers meêgeven. Leest in de Nieuwe Belgische Il lustratie, Weergekeerd boeiende schetsen uit bet loven. Men verzuime ook niet de roman D' Nikola te lezen, voorkomende in de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, hij is belangwekkend en aangrijpend tot het einde toe. PROEFNUMMERS gratis en franco. De reeds verschenen nummers zijn verkrijgbaar ten bureele van - De Den- derbode. n van de in verlof' zijnde dienstplichtigen zal plaats hebben op Dijnsdag 3 Novem ber 1896, ten Stadbuize, Militiezaal, ten 8 uren 's morgens, voor de klassen van 1889, 1890 en 1891, alsook voor de vrij willigers zonder premie tn voor de voor gaande klassen die hunne acht jaren dienst niet bereikt hebben. Woensdag 4 Novembei1896. ten 8 uren 's morgens, voor de klassen 1892, 1893, 1894 en 1895. Wijnsteker, recht over het Postkantoor, AALST heeft de eer zijne achtbare klienten aan te sporen hunne provisie te doen namen- lijk in luxe wijnen zoo als Oporto, Ma- dère, Vermouth, Malaga, Paxarete, Pe dro Ximenez, Tintilla de Gula, Aiabroisie, Constance en andere spaansche wijnen die waarschijnlijk zeer boog zullen ge schat worden met de herziening der nieuwe wet op den invoer der wijnen. Champagne kan men nog verkrijgen >er mande van 50 flesschen, Del beek aan r. 3.50 de flesch in kelder geleverd, Kupfenberger aan fr. 3,25 en andere mar ken te veel om te melden. Hij vraagt naar een groot getal ijdele vaatjes van 16, 32 en 65 liters. Aanslag tegen de regentes. Het vertrek van de koninklijke familie uit San Sebastian naar Madrid, is 24 uren vertraagd, wegens de ontdekking, zegt men, van eene samenzweering, die voor doel had den koninklijken trein met dynamiet te doen springen te Venta Banos. Volgens de Correspondencia zou men waarlijk eenen aanslag vermoed hebben Berg van Bermhertigheid. AALST VERKOOPING VAN der maanden Juli, Augusti en September 1895, op Donderdag 5 November 1896, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door liet ambt van den Deurwaarder Jozef Ike Vos. Geerardbergschestraat34, Aalst. MAGAZIJN van alle soorten van papieren zakken en wit papier (cassé) voor winkeliers, alsook emballeer- en brouwerspapier, alle soor ten van wijn- en likeurflesschen. Door de goede hoedanigheid zijner waren, verhoopt hij de gunst van een ieder. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwer salem, Beestialen, Strooi, Brandhout, Mest en Vruchten te velde, te Nieuwerkerken, Laar. Deurwaarder Alfr. MAHlEU.te Aalst, zal op Woensdag 28 October 1896, om 9 uren voormiddag, ten huize van J.-B. De Boeck, te Nieuwerkerken, Laar, open baarlijk verkoopen 1 schoone kalfveers, 1 koei, 1 os, eenige hoenders, verscheidene koopen mest, akkeralem, raapmolen, snijpaard. melkkuip. keern, melktobbens, teelen, bakmouillie, kruiwagen, beerkuip, balan ce met gewichten, koperen zijg, ijzeren en koperen marmiet, tafel, beddekoets, een groot deel ongedorschen graan, eene groote hoeveelheid zaadstrooi,brandhout, en meer andere voorwei pen. Alsook 30 aren 15 centiaren loof en 12 aren 30 centiaren belteraven te velde. De koopen tot en met 5 franken moeten met gereed geld betaald worden verders op gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits te stellen goede en gekende borg. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal op Maandag 9 November 1896, openbaarlijk verkoopen Hoogstammige BOOMEN, te Haal- tert en Kerkxken. Men zie de plakbrieven. Openbare Verpachting der Landgoe deren van het Armbueel -van Erembode- gem, en van het Jachtrecht op zelfde goederen, gelegen binnen de gemeente Erembodegem, Teralphene, Denderleeuw, Welle, Nieuwerkerken en te Aalst-Mijl- beke. Door het ambt van den Notaris DE SADELEER, te Erembodegem op Dijns dag en Woensdag 3 en 4 November 1896telkens om 8 uren 's morgens, ter Estaminet van dame Weduwe Vander Poorten, te Erembodegem, aan de statie. OPENBARE VERKOOPING van een goed TE SMETLÈDE. Dé Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eenige hoop. Een perceel Land, gelegen te Smetlede, op den Grooten Elsch, ;ian den Pontweg, bekend bij kadaster wijk B, westdeel van nummer 119a, groot volgens titel 30 aren 90 centiaren, palende ten ooste den heer Auguste D'Hondt, ten zuide den heer Paul De Smet, ten weste het Godshuis van Gent en ten noorde den Pontweg. Gebruikt door M. Franciscus Hofman, te Smetlede. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 29 October aQr Verblijf, - 12 November) löyo' telkens om 3 uren namiddag ter herberg «Het Gemeentekuis gehouden door den heer Vital Schockaert, te Smetlede. Dorp. Te huren een schoon en gerieflijk huis, hebbende benedi n en bovenp&atsen, kel der. zolder, pomp- en regenwater, bot met grasplein, gestaan te Aalst, School straat, Nr 10. Zich te bevragen bij M. Leopold Van der Gucht, Korte Zoutstraat N' 34. eenen Camion dienstig voor een of twee paarden, een lich ten Char 5 bane voor 4 per sonen,een Ressortkerre en eenen Tilbury, bij J. Van der Biest, Nieuwstraat, 48, Aalst. als Winkeldochter, eene Juffrouw geleerd in het vlaamsch en fransch, met goed Zich te bevragen ten bureele dezer. aan den prijs van factuur van Elastieken, Mantellakens, Mosco- wa, wollen en katoenen Sargièn, Foulards, Kleerstoffen, schoone wollen Doeken, enz., enz. In 't huis Jean SCHEEB.LINCKX-DU CAJU, Lange Zoutstraat, Nr 7, Aalst. Openbare verkooping van eene behuisde Boomgaard en Lochting, te ERPE, Edixvelde. De Notaris EEMAN. te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar ver koopen Eene behuisde Hofstede, Boomgaard en Lochting, gestaan te Erpe, Edixvelde, groot volgens meting 50 aren, 27 centia ren, palende oost vrouw weduwe en kin deren Jan De Moor-De Ryck, zuid juffrouw De Scliaepmeester, west het Baantje en daarover den Arme van Nieuwerkerken en noord de Straat. Gebruikt door M. Desideer De Smet, te Erpe. Voorschreven Eigendom is verdeeld in 5 deelen met rechte lijn van het noorden naar het zuiden. Eerste deel. Een perceel Boom gaard ten weste, groot 8 aren, 25 cen tiaren. Boomprijs fr. 65. Tweede deel. Een perceel Boom gaard neven voorgaande, groot 8 aren, 57 centiaren. Boomprijs fr. 20. Derde deel. Eeu perceel Hotstede- grond met de gebouwen van Woonhuis, Poort, Bakoven en Stalling er op staande, groot 14 aren, 90 centiaren. Vierde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot 9 aren, 8 centiaren. Boomprijs fr. 30. Vijfde deel. Een perceel Lochting en Boomgaard neven voorgaande, groot 9 aren, 45 centiaren. Boomprijs fr. 35. DERDE ZITDAG Maandag 2 November 1896. ten om 3 uren namiddag, ter herberg gehouden door den heer Benjamin Ilof- felinck, te Nieuwerkerken, Edixvelde. Openbare verkooping van eene behuisde TE IMPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eenige koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen telmpe, wijk Langehaag, bekend bij kadaster wijk A, nummers 239a en 239b, groot 24 aren, 70 centiaren, pa lende ten ooste den heer Alfons Jooris, ten zuide de Straat, ten weste den heer August Luwaert en ten noorde de heeren Victor Van Cauter en Leo Herman. Gebruikt geweest door M. Jan-Bap- tiste Adam. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 27 October ,Rgfi Verblijf Dijnsdag 10 November Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg Het Wachtgeld, bij M. Camiel Van den Berghe, te Impe, Opsmeer. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen EEN HUIS le Aalst, Kerkstraat n' 4, groot 70 centiaren. Laatst bewoond ge weest door M. Adam Toussaint-Moens, aan 550 franks 's jaars, thans onbewoond. Te bezichtigen deu maandagen donderdag van iedere week 's namiddags. Instel 3, Verblijf, 10 November i896, om 3 uren namiddag Au Café du Centre» te Aalst, hoek der Kapelle- en Molen straat. Openbare Verkooping van eene welgelegen te Gysegem, Molendijk, kassei naar Dendermonde. Do Notaris EEMAN, te Erp'-, »al namens wien hot behoort met gewin van palmslag cn gelagen, in het enbaar verkoopen EENIGE KOOI'. Eene Hofstede met huis, schuur cn stalling, wn< geschikt voor tweewoonst, gestaan en gelegen te Gvscgem, Molendijk, aan de kassei naar Dendermonde, bekend bij kadaster wijk A, nummers 209 en 2:0 met eene groolle van 6 aren.en volgens litel groot 8 aren, palende oost den heer Baron de Brocqueville. zuid dame wed. Marcellin l)e Clippele, west den üender- mondscheu steenweg, en noord den kerkdreef. Gebruikt door M. Karei-Lodewijk Van Limbergen, te Gysegem. ZITDAGEN Instel, Maandag 26 October ,SQft Verblijf, 9 November) telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Het Kuipje» by M. Adolf Van Limbergen, te Gysegem aan de kerk. Voornoemde Motaris EEMAN, zal op Maandag 26 Octoiier 1896. om 12 uren stipt 's middags, ter voor melde hofstede, opcnbaarlijk verkoopen I luis meubels, zooals stoof met toebehoorten, tafels, kassen, stoelen, hangende horlogie, quinquets, mar- miiten,zinken bakers, melktijden, steenen meikteelen, aarden- gleisen- ijzeren en tinnen keukengerieven, bedstoelcn, melktobbens, keern, melk en vleeschkuip. broodmouillie en temschten. wasrli en andere kuipen, enz enz. Landbouwertalem, als 2 kruiwagens, handkar, dubbel ladder, aalkuipeu met schepper, gaffels,rb-ken, reeken, pikken, zeissens. dorsch»leugels, spaden, braken, wijrne manden en meer audere voorwerpen. Eene hoeveelheid ongedorschen rogge, tarwe en haver, ongezwingeld vlas, aardappels, hooi, strooi, mest, aal cu hopstaken, alsmede 40 aren loof te velde. De koopen lot en met 10 fr. moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tyd betaling mits tc stellen goede en gekende borg. Uit oorzaak van Vertrek. van schoone meubels en meubelaire voor werpen, waaronder eenen goeden Velo op Vrijdag 30 October 1896, om 9 uren voormiddag te Aalst, in de Esplanade straat, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. 1° Een Huis in de Pontstraat. Be woond door Mr Weymeerscli, aan 425 fr. Ingesteld fr. 6100. 2° Een Huis nevens voorgaande. Bewoond deer Mad. wed0 Van Cauwon- bergh, aan 431 fr. Gebracht op fr. 6450. 3° Een Huis hoek der Pont- en Klap- straat.Onbewoond. Gebracht op fr. 2550. 4° Een Huis in de Klapstraat. Be woond door de kinderen Van Nuffel. Gebracht op fr. 3400) 5° 30 aren, 60 centiaren Land, in de Bergemeerscheu, sectie F, nummers 863 en 864. Gebruiker Mr De Leeuw. Ingesteld fr. 1200. 6° Eene hoveniers hofstede, in de Berge- straat, sectie F, nummers 729b en733ü, groot 1 hectaar, 44 aren, 70 centiaren, Verdeeld in 5 deelen. Bewoond en gebruikt door Van Ysewyn en Fr. Sonck, aan 436 fr. Gebracht op fr. 8250. 7° 84 aren, 32 centiaren Land op Spits- veld, Mijlbeke. Gebruiker Frans Van Langenhove. Ingesteld fr. 2900, 8° 46 aren. 50 centiaren meersch in de Bergemeerschen, sectie F, nummer 769d. Onverpacht. 9° 46 aren, 50 centiaren meersch in de Bergemeerschen, sectie F, 769c. On verpacht. 8* eu 9® koop samen gebracht op fr. 3500 10° i hectaar, 20 aren, 80 centiaren meersch in de Bergemeerschen, sectie F nummer 770. Onverpacht. Gebracht op fr. 5000. ii° 29 aren, 80 centiaren hosch in de Bergemeerschen, sectie F, Nr 773.' Onverpacht. Gebracht op fr. 210. 12° 1 hectaar, 28 aren, 30 centiaren beplanten meersch in de Bergemeerschen, sectie F, num. 772. Onverpacht. Gebracht op fr. 2060. 13® Eene hoveniershofstede, Brussel- schensteenweg, groot 95 aren, 50 centi aren.Bewoond en gebruikt door Joseph De Witte. Verdeeld in 3 deelen. Gebracht op fr. 7160. 14° 36 aren, 70 centiaren land nevens voorgaande hofstede. Gebruikt door den zelfden De Witte. Gebracht op fr. 190Cl 15° Eenen eigendom bevattende woon huis, stoom- wol- en katoenweverij en garen bleek .rij, stoommachien en ketels, aan den Brusselschen steenweg, groot volgens meting 83 aren, 34 centiaren. Het fabriek en grond daarachter gebruikt door Mr Emile de Cocquéau-Leirens aan 1000 fr. 's jaars boven de contributiën, en het overige onverpacht. Verdeeld in 18 deelen. Gebracht op fr. 15,000. 16° 34 aren, 98 centiaren bouwgrond aan de Saskaai, inde Eilandstraat, met een huis daarop, bewoond door Egidius Spitaels, aan 104 fr. 's jaars, 't overige onverpacht. De bouwgrond verdeeld in 30 deelen. Ingesteld fr. 9400. Gemeente Kerkxken. 17° 22 aren, 40 centiaren land in den Boekent, Houdsbroeck, sectie A, num. 3. Gebruiker Fr. De Wilde. Ingesteld fr. 400. 18° 27 aren land op den Houdsbroeck, sectie A, nummers 11a en 11b. Gebrui ker Dom. De Neef. Ingesteld fr. 500. 19" 9 aren, 70 centiaren land op het Smesveldeken, sectie A, nummers 104 en 105. Gebruikster wed® Bellens. Ingesteld fr. 230. 20° 1 heet., 52 a., 67 c. meersch en bosch in den Boekent, sectie A, numra 62 tot 66. Verdeeld in 5 deelen. Gebruiker wed® Cobbaert en andere. Gebracht op fr. 4640. 21° 11 aren, 80 centiaren, tuin ea landweg op den Neuken, sectie A, num" 509a en 509bis. Gebruikers kinderen Domien De Troyer. Ingesteld fr. 780. 22° 12 aren, 20 centiaren bosch op Landlede, sectie A, num™ 211 en 212. Gebruiker Camille Scheerlinck. Ingesteld fr. 50. 23° 13 aren, 30 centiaren land op Land lede, sectie A, nummer 222. Gebruiker Petrus Vonck. Ingesteld fr. 200. 24° 45 aren, 40 centiaren land op den Moerkauter, sectie A, nummers 299, 303 en 304. Gebruikers Charles Ghysels en J.-B. Sonck. Gebracht op fr. 1540. 25® 27 aren, 27 centiaren land en meersch op den Moerkauter, sectie A, nummers 250a en 251. Gebruiker Elias Coppens. Gebracht op fr. 820. 26° 13 aren, 30 centiaren land op den Moerkauter; sectie A, nummer 252. Gebruikers Charles en Alex. Taelman. Gebracht op fr. 440. 27® 27 aren, 90 centiaren land op den Moerkauter, sectie A, nummer 2-87. Gebruiker Elisius De Neef. Ingesteld fr. 900. 28° 12 aren, 20 centiaren land op den Moerkauter. Gebruikster wed® Van Impe. Gebracht op fr. 460. 29° 18 areD, 45 centiaren land op Boekeniveld. Gebruiker Petrus De Pelsmaeker. Gebracht op fr. 800. 7 aren, 23 centiaren tuin in den Boeckent op Bergveld. Gebruiker Frans Vyverman. Gebracht op fr. 260. Gemeente Haaltert. 31° 13 aren, 50 centiaren land op het Nederlarenveld, sectie A, nummmer 513a. Gebruiker Ch.-L. Eeckout. Gebracht op fr. 540. 32° 34 aren, 70 centiaren land op Bran- tegemveld, sectie C, nummers 706a en 706b. Gebruiker Frans De Wilde. Gebracht op fr. 1280. 24 aren, 50 centiaren land op Willekensborre, sectie C, nummer 894. Gebruiker Petrus De Pelsmaeker. Ingesteld fr. 360. 34° 27 aren, 20 centiaren land op Holbeekveld, sectie C, nummer 1118. Gebruiker Modest Scheerlingk. Ingesteld fr. 540. 35° 31 aren, 80 centiaren land en meersch op Holbeekveld, sectie C, numm™ 1125 en 1126. Gebruikster wed* Marti- nus De Smet. Ingesteld fr. 700. 36° 11 aren, 70 centiaren land op Fierensveld, sectie C, nummer 1156bis. Gebruiker Frans De Jaegher. Gebracht op fr. 240. 37° 32 aren, 30 centiaren land, Drooge- weide, sectieC, nummer 1216. Gebrui ker Ch. De Schrijver. Gebracht op fr. 700. 38° 12 aren, 70 centiaren land op Nederlareveld, sectie A, nummer 424a. Gebruiker Frans Van Cauwenbergh. Ingesteld fr. 800. Gemeente Aygem. 39° 23 aren, 80 centiaren meersch in den Volckaort, sectie A, nummer 1404. Gebruikster wede J.-B. Van der Stockt. Gebracht op fr. 240. Gemeente Steenhuffel. 40° 74 aren, 20 centiaren land en meersch, Holsbosschen, sectie B, nummor 308. Verdeeld in 3 deelen. Ingesteld fr. 850. 4i* 55 aren, 60 centiaren op den Peertsberg, sectie B, nummer 294e. Ver deeld in 2 deelen. Deze twee laatste koopen gebruikt door de wed® Verstraeten. Gebracht op fr. 1400. LAATSTE ZITDAG: Maandag 26 October 1896, om 9 uren voormiddag, voor de goederen gelegen te Aalst, en voor de andere goederen om 2 uren namiddag, te Aalst in St-Lieven bij M. Victor Van den Eynde, aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3