K I E Z I N G te Dendermonde. Een en ander. Nationale Militie. SYNDÏKAAT Reizigers, Klerken en Paeroons. Rechterlijk Kroncjk. f Sterfgeval Allerhande Nieuws. Kanton Dendermsnde. DuCatilloD, 4419 Beerblock, 942 Tibbaut. 6546. Kanton Wetter en. Du Catillon, 2374 Beerblock, 1314 Tibbaut, 5879. Er waren meer dau 500 witte brioven. Kanten Eamrne.Du Catillon,1444 Beerblock, 273 Tibbaut 4275. Kanton Zele. Du Catillon, 1451 Beerblock, 174 Tibbaut 5173. OFFICIEELE UITSLAG DER KIEZING: Geldige stemmen 34,503 Volstrekte meerderheid 17,252 Witte en nietige stembrieven 2130 Du Catillon, 9692 stemmen. Beerblock, 2903 Tibbaut, 21909 Dus eene meerderheid voor M. Thibaut van 9404 stemmen op de groene en roode candidates te samen. De schitterende uitslag was te voorzien. Wie met de toestanden in 't Arrondis sement van Dendermonde eenigzins be kend is, kon voorzeggen dat de politieke booswichten der groene socialisterij eene verpletterende nederlaag zouden lijden. En verpletterend, ja, is de nederlaag dier booswichten die zich als de verdedi gers der belangen van de wei kerstanden voorstellen, maar die geen ander doelwit hebben dan 't volk ondor den dekmantel van den Godsdienst te misleiden en aldus hunne eer- en baatzucht te voldoen. Die verpletterende nederlaag hebben de verraders geleden ondanks de hulpen bijstand der liberalen, van geuzen en godverloocheuaars. Maar ook geuzen en godvorloochenaars zijn,volgons Pie Daens, goedo christenen van 't oogenblik dat zij de christene democraten ter hulp komen.... Hulde dus aan onze catholieke vrien den van Dendermonde, welke moedig zijn in de bres gesprongen om de aanvallen der groene, roode en liberale machten af to weren Men betwiste nu niet meer dat de libe ralen als eeu man voor den groenen can- didaat Dueatilion gewerkt en er als een man voor hem gestemd hebben, 't ware immer» te dwaas die opeubare medewer king nog te durven loochenen. De geuzen stonden Dueatilion voor op de meetiugen, in hunne dag- en week bladen en zelfs lieten zij een bijzonder bladje verschijnen getiteld Licht immer Lieht. Nu, zonder de hulp der liberalen wat zou het goweest ziju Men trekke de 8000 stemmen der liberalen af van de 9692 stemmen bekomen door den groe nen socialist Dueatilion en wat blijft er over Eon onbeduidend getal van misleide lieden, van misnoegden en greeven, van kerels die op de schachten hunner leerzen loopen.van visschers in troebel waterken. En zoo was het bier ook te Aalst in 1894 tonder de hulp dsr liberalen en socialisten geraakte onze vierde man in de Volkskamer niet. De groene socialisten te Aalst waren om zoo te zeggen van de zegepraal van Dueatilion verzekerd. Immers de groote chef Pie Daens, 't orakel der kliek, had hun verzekerd dat er in 't Dendermond- sche op 10 kiezers er 8 christene demo craat waren. Geen wonder dus dat te met lange smoelen de klopping van Dueatilion ver namen. Doch om hun wat nieuwen moed in te pompen, sprak Pie weêr eens van kolos saal kiesbedrog, van drukking, geweld en omkooperij die niet belet hebben dat zy, in weinige dagen, eeu groot getal stemmen voor Dueatilion wonnen. Veertien dagen lang 't Arrondiiseraent van Dendermonde doorkruisen overal liegen en bedriegen, de catholieke partij ourechtveerdig beschuldigen en lasteren, de voornameuo catholieken beleedigen, hoonen en versmaden, het cathotiek mi nisterie aanvallen, den klassenstrijd aan vuren, door de armen tegen do ;rijken op te hitsen, in een woord, handeion gelijk helsche Judassen en dan nog niettegen staande de hulp en bijstand der liberalen en geuzen zulk eenen mageren uitslag be- l^pnien, dat levert, volgeus ons, 't bewijs op dat de groeue scheurmakers door alle klaarziende deftige lieden gewikt en ge wogen zijn geworden en te licht bevon den Eu tot meerder bewijs hoe schaamte loos men op Chipka liegen durft willen wij hier het opschrift laten volgen van een transparant aan de kroeg De Nieuwe Wereld n lokaal der groene socialisterij uitgehangen DE WAARHEID. Tibbaut is gekozen met 4000 stemmen meerderheid. Meer dau de helft der kie zers heeft voor hem niet gestemd. TRIOMF 1 1 op drij dagen hebben de christene demo craten 10,000 stemmen behaald en met nieuwen moed vooruit voor God en volk De strijd der groenen te Dendermonde wordt ook door La Justice sociale, het orgaan van MM. Renkin en Carton de Wiart, afgekeurd. Die strijd is alleenlijk uitte leggeu, dan wanneer dezen die hem hebben aangevangen de cath. partij in twee willen verscheuren. Indien zij eene vertegenwoordiging aan de democraten -wilden verzekeren, moest de candida- tuur van M. Thibbaut voldoende ziju. MM. Renkin en Carton worden gewaar met welke hoogmoedige en koppige vogels zy te scheep zijn en werpen ze dus maar mot klank over boord. Wij, catholieken van 't Arrondissement van Aalst, verheugden ons in dien strijd omdat wij verzekerd waren dat hij de christene scheurmaker gausch 't land doorjuog beter zoudoen kennen eu aldus de onrechtveerdige beschuldigingen van oii- toegevendheid, baat en wrok zouden wor den te niet gedaan die tegen ons, catho lieken van Aalst, werden uitgebracht door lieden die tot dan toe met onze toe standen onbekend gebleven waren. Voor ons, is de strijd van zondag 11., het Sedan der zoogezegde christene volks partij ofte foppery. Er blijft aaü de chefs en hunne mannen niets meer over dan zich in 't blauwe of 't roode Uger te scharen... Daar zullen zij op hunne ware plaats zijn, want Dueatilion verklaarde openbaarlijk dat zij, catholiek geweest zijn. Wie het meest getroffen is, door de nederlaag van Dueatilion i» onbetwist baar priester Daens die de ziel geweest is van den strijd. De nederlaag van zijnen luitenaat Du- catiilou treft hem vlak in de borst en ver oorzaakt er eene woude die onbetwist baar een einde moet stellen aan zijnen politieken levensloop. De zegepraal onzer catholieke vrienden is hier te Aalst eu in gansch ons Arron dissement met vreugde vernomen en ge vierd geworden. Het volgende telegram werd aan onze Dendermondscbe vrienden gezonden - Katholieke Kring, Kerkstraat, Dendermonde. Aalst brengt hulde aan Dendermonde - over verpletterende zegepraal behaald op de groene verraderskliek - Burgemeester, Gheeraerdts. - Eene talrijke menigte bevondt zich zondag avond op ons Statieplein om de aankomst van den laatsten trein uit Den dermonde en ook 't laatste nieuw» af te wachten. Een honderdtal groenen, mannen en vrouwen, waren er gekomen om M. Du eatilion en P. Daens toe te juichen. Maar toen de groene vogels een vijftig tal catholieke jongelingen juichend en tingeud op 't Statieplein zagen verschij nen, schoten zij in dolle gramschap en begonnen te beleedigen en te schelden. Zekere groene wisselaar dreef het zelfs zoo verre van, verdoken achter eenen pilaar, de catholieken smeerlappen I toe te roepeu.... maar men had compas sie mot den sukkelaar eu onzen vrienden gingen hunnen weg voort Hier en daar ontstond er eenen woor dentwist, doch daarbij bleof het dan ook. Do roode socialisten zijn ook verplet terd geworden. Eens te meer hebben zij ondervonden dat de Vlaamsehe buiten nog verre is van in huune macht te zijn. Vooruit bekende dat de oude catholieke blok nog weinig aangeroerd is. Bij 't uitgaan der statie had de vol gende samenspraak plaats Geus. Meuheer Henri, ge moet het toch bekennen, de catholieken van Den dermonde zitten op 't schip van zeven jaar. M. Henri. Vóór uw huwelijk met die rijke madame, waart ge ook op 't schip van zeven jaar.... Tableau(Historiek). De dagbladen melden dat dé Aalster- scho jongelingen, welke allen 't portret van onzen Woeste op den hoed droe gen, P. Daens-Mayart en smid Lam- brecht, tor Groote Merkt van jDendor- monde, de verwijten van Judassen! Ver raders enz. naar 't hoofd hebben ge- lingerd.... Onze jeugdige vrienden spraken een voudig waarheid, want grootere judassen, grootere verraders bestaan er niet dan die politieke booswichten gelijk Lo Bien public ze heet. Iu eeno herberg nabij de statie werden de bollekens van Dueatilion en der groene chefs, andermaal door de Aalsteaaars duchtig gewasschen.... Om aan ouze cath. jongelingen te ont snappen waren P. Daens en zijnen lakei, Monsieur Payez, te Dendermonde met hun reiskaartje van 3* klas, in een rijtuig vau tweede klas gaan zitten. Nu dit was bemerkt en te Aalst aangekomen zegde men tot Pie en zijn gezel Geeft aan Cesar en ook aan Vandenp eereboom - wat hen toekomt en onze twee groene vogels die dachten voor de negen in tweo- do klas te hebbeu gereden, wierden naar 't winket geleid en moesten 't verschil of de differentie betalen. Pie grommelde wel, maar 't was van betalen of.... proces-verbaal.... Onze viei*d© man, die zondag 11. in den persoon van zijnen luitenant Dueatilion deerlijk is geklopt geworden, kan die klopping moeilijk verkroppen en heeft dus weêr een monumentje zijner proza naar Le Bien public gezouden in de welke hij het Dendermondsche kiezers korps verwenscht en derde personen aan randt. Onze Gentsche Confrater weigert dus die proza af te kondigen en verzond onzen vierden man naar zijue organen 'f Land van Aelst eu Klokke Roeland om er zich van zijne bittere gal te ontlasten. Nieuwjaar aan 't Hof.—De nieuw jaarsontvangsten aan het Hof zijn zater dag namiddag ten 12 uren begonnen en hebben tot 4 en halfuren geduurd.De koniug, de koningin, de graaf en gravin van Vlaanderen, prins Albert en prinses Clementine ontvingen vooreerst de leden v^n het diplomatiek, korps en de afge- veerdigden van Kamor en Senaat; onge veer 70 volksvertegenwoordigers en se nators waren aanwezig. Verder werden ontvangen de gerechtshoven en rechtban ken, de geestelijkheden, de burgerlijke eu militaire overheden, enz. M. Beernaert, voorzitter van de Kamer, bestatigde in zijne aanspraak tot den ko ning, dat het land rustig is, dat de be trekkingen tusschen den arbeid én het kapitaal verbeteren, de voorspood.aan groeit en de werkloonen vermeerderen. Hij sprak insgelijks over den bijval door de tentoonstelling van Brussel bekomen, die de buitengewone ontwikkeling der Belgische nijverheid aan de vreemde lau den getoond heeft in zijn antwoord verklaarde de koning verheugd te ziju, omdat hij aan de Kamer een goed nieuws mocht aankondigen dank aan den voorspoed de financies, heeft de régeering een boni verwezenlijkt, die zal toelaten de lasten te vorminderen, vooral ten gunste der lagere klassen. Hij maakte vervolgens eene zinspeling op de militaire kwestie hij zegde namelyk dat het land zijne onafhankelijkheid moet versterken, dat het moet oppassen, wil het zich later niet berouwen. M. Baron T'Kiut deRoodenbeke sprak over de arbeidswetgeving. Mgr Jacobs, pastoor-deken van Sinte Gudula, be tuigde vau de groote bezorgdheid die de Geestelijkheid toont, niet alleen voor de godsdienstige en zedelijke, maar ook voor de stoffelijke belangen des volks. (Zphnint ^nze geëerde lezers ixvnnifji. zullea zich heriQaereu dat, eenigen tijd geleden, zekere Leopold De Neef, bijgenaamd Polle De Laber, gewezen verkooper des zondags aan onze S' Martenskerk van H Land van Aelst en De Werkman, door de boetstraffelijke Rechtbank van Dendermonde, tot eene zware gevangenisstraf werd veroordeeld wegens O feest van 't Lindeken wat zijt ge rein en zoet!.... Om aan die stral te ontsnappen verbleef Polle te Rijssel. Nu op Nieuwjaarsdag bevondt hij zich om 2 uren 's namiddags ter onzer reizigerstatie, doch hij werd herkend en dadelijk greep de politieagent Gits hem bij den kraag. Met trein van 0 uren word Polle naar de Staatskostschool van Den dermonde overgevoerd. Wat mag Polle aangezet Lebben om zijue schuilplaats vau Rijssel te verla ten De eenen beweren dat hij Lier op visiet was gekomen om te gelegenheid van Nieuwjaar de groeue vrienden eens de hand te drukken. De anderen houden staan dat hij was gekomen om de meetingen der groene socialisterij op te luisteren en aantrekke lijk te maken, in andere woorden, om tot de zegepraal der groene socialistery meè te werken. Welke de reden zijn die Polle naar Aalst voerden, weten wij niet stellig in alle geval iets wat zeker is, 't is dat hij zich aan die aardige avontuur niet ver wacht heelt Wij denkon het niet onge past te herinneren, dat de jongelingen, gehouden deel te nemen aan do vormiDg van het contingent der aanstaande lichting,krachtens de wet van 28 Juni 1896, voor eenen mi litietermijn, eene dienstne ming mogen aangaan als vrijwilligers van het contingent. Eene maandelijksche vergelding van 30 frank wordt toegekend aan deze soort vrijwilligers, zoo hunne ouders of zij zolven uiet meer dan 50 frank recht- streeksche belastingen aan den Staat be talen. Deze vergelding wordt in tweeën ver deeld eene helft wordt den vrijwilliger toegekend en, in zijnen naam gestort in de Spaar- en Lijfreutkas de andere helft wordt om de drie maanden behandigd aan zijnen vader en zijne moeder of aan den overlevende bij ontstentenis van den vader en van do moeder, aan zijne groot ouders of aan den overlevende. Is de vrijwilliger gehuwd, dan wordt de ver goeding aan zijue vrouw betaald. De vrijwilligers vau het contingent wordeD, in opzicht der rechten en der verplichtingen bepaald door de militie, gelijk gesteld met de miliciens der lich ting in welker contingent zij begrepen werden. De dienstnemingen worden ontvangen Tan den leQ October van ieder jaar tot en met den dag voor de loting. De candidaat wendt zich, hetzij tot den bevelhebber der provincie in welke zijne inschrijving voor de militie gevorderd moet worden, hetzij tot den hevelhebber van eene der plaatsen van dezelfde pro vincie. Evenwel, hij die zich den dag of twee dagen voor den dag der loting aanbiedt moet zich rechtstroeksch begeven naar den bevelhebber der provincie. Hij vertoont 1° Eeno verklaring van nationaliteit, af te leveren door het Schepenencollege van de plaats zijner inschrijving voor de militie 2° Een uittreksel vau geboorteakte 3° Ecu militiegetuigschrift model u' 59 of 59liis, naar»olgens hij reeds of nog niet ingeschreven is 4° Een certificaat van goed gedrag mo - del nr 32 5° Eenen inlichtingsstaat aanduidende de veroordeelingen welke hij reeds zou beloopen hebben 6° Een getuigschrift betreffendo de ongeschondenheid van het zenuwstelsel, af te leveren door den behandelenden geneesheer. De minderjarige candidaat legt daar enboven over 7° De toestemming van den vader, van de moeder of van den voogd, zoo deze toestemming niet gegeven is geworden op den rand van zedelijkheid 8° Indien hij vader- en moederloos is, de beraadslaging waarbij de familieraad den voogd heeft gemachtigd toe te stem men in de dienstneming van zijuen pleeg zoon. De stukken, vermeld onder nrs 1 tot 7, mogen niet van vroeger dan twee maan den voor hunne overlegging uagteekeneu. V «0» Donderdag 6 Januari, om F urerf, in het gewoon lokaal Bewe r j Hop luisterrijk toonkundig Avoudféest, voor de Ledenen hunne Familie. Koning Leopold beieedigd.. De rijks- rechtbank te Leizig verwioj^p het beroep van den redacteur Stenzei, un de Ham- borger Echo, tegen het vonnis, Jat hem op 11 oct. 1897 veroordeelde- t.yt- 8 maan den gevangenisstraf, wegens; bejeediging jegens don Koning dar Belgen. Met innige deelneming ■vernemen wij uit Antwerpen het godvruchtig overlijden van Mevrouw Franciscut* L idovicus CNOOPS, geboren Mario Toanna VAN GYSEGHEM, ge.bore, ie Aalst den 15 Juli 1834, wonendOude Waag, n. 5. De Begrafenis heeft htisdeE woensdag plaats gehad te Deurne. Stad Aalst. Gesticht der Eerw Dames van Maria.HET- KRIBBEK EN zal te zien zijn op de voigihnde, dajsu ao. uren De 6 en 8 jan,, ook van 9 u. tot's dags en van 2 tot 4 uren. Op 9 Januari van 9 u. tot 's middags. Burgelijke Stand. Het ge tal geboorten in onze Stad v an Aalst, ge durende 't jaar 1897, doodgeboren niet bijbegrepen, beloopt tot 1125, waarvan 594 van het mannelijk geslacht en 531 van het vrouwelijk geslacht. Het getal overlijden» van personen der beide geslachten beloopt tot 547. Dus 579 geboorten meer dan overlij den*. Da totale bevolking overtreft heden naar men ons verzekert', de 29 duizend inwoners. In een volgend nummer zullen wij de volledige beweging vau den Burgerlijken Stand en der bevolking meêdoelen. Een harmonicaspeler die op nieuw jaarsdag ter onzer reizigersstatie op zij uen poot speelde in plaats van op zijne harmonica, werd door den Commissaris der statie tot de orde geroepen. De kerel schoot iu gramschap, trok zijn mos en bedreigde den Commissaris maar hij werd ontwapend en dadelijk iu de doos ge draaid." ItOnSTLIJDEIlS, leest 4" blad. WIT KRUIS. Drama te Brussel. Vrouw Z. opeudo vrijdag eeneu drankwinkel in de Vlaanderanstraat. Dinsdag werd zij be zocht, eerstens door hare vrinden, vrouw B., van Erps-Querbs en vervolgeus door haren man, van wien zij gescheiden leeft. Deze had eerst eenige borrels gedron ken en kwam vervolgens binnen iu da nevenkamer, waar hij kort achtereen niet minder dan vijf revolverschoten loste. De vrouw B. werd aau de hand getrof fen. De audero kogels vlogeu verloren. B. is aaugehouden. De toestand der vrouw is niet gevaarlijk. Bij eenen rentenier van Sint- Joost- ten-Noode, hebben dieven eene zware brandkas met 13.000 fr. gestolen. Blinde moodenaar. De gemeente Coobegem, bij Zeilick, twee mijlen van Brussel gelegen, is nog onder den indruk van eeue vreeselijke misdaad. Pieter Crabbe, rijke landbouwer, die blind is, leefde sinds lange jaren in twist met' zijnen schoonbroer Knop, die be weerde in de vsderlijke nalatenschap misdeeld te zijn. Zaterdag avond kwam Knop ten huize van Crabbe. Wat er tusschen de twee schoonbroers voorviel, weet men niet, maar altijd is het zeker, dat rond 9 uren de blinde bij den burgemeester kwam, zeggende dat bij Knop vermoord had. De burgemeester ging zien en vond in derdaad het lijk met verbrijzeld hoofd en daar naast een zwaar stuk brandhout met bloed bevlekt was. De onderzoeksmagistraten vaa Bri die ter plaats werden geroepen, v. derstellen dal. bij den moom nn i; ai gepleegd beeft, ofschoon bij K t. teg deel beweert. Het schijnt dat de vrouw van Kuo ten gevolge der ruzie tusschen du twei schoonbroers, bij den. blinde was gate inwonen. Korts nadien berstte er bra; nit ..e zijne woning en Crabbe verdat:j:i schoonbroer, do hand hierin gehad hebben. Knop geraakte aan den drank, verviel in armoe en de haat tusschen de 'dioon broers werd van dag tot dag gn er, om tot de bloedige ontknooping ty komen, die den dood van Knop en de aanhouding van Crabbe ten gevolge had. Een blad meldt dat de vrouw Kuop ook aangehouden werd. Maandag morgeud, ten 3 uren, werden, te Geul, de pompiers verwittigd, dat het vuur uitgeborsten was in de brouwerij'van M. Bauters.op den Brussol- schonsteenweg. Zo snelden er dadelyk heen met de stoompomp. De eest der mouterij was in brand geraakt. De zolde ring van het gebouw is ingestort, doch de pompiers hebbeu al spoedig het vuur kunnen beperken,en de andore gebouwen van bet gesticht behouden. De mouterij paalt aau de peerdenstallen van do kazerne der kanonniers men heeft de peerden uit de stallen gehaald en zo naar de rijschool overgebracht. Twee peerden waren ontsnapt en reeds tot aan de Kei- zerpoort geloopen, waar men ze kon inha len. De schade m de mouterij is nog groot. Beerden o\ Dö twee peer den van brouwer Van lamperncUe. van Evergem.st ouden te Wondelgem op o :de- jaarsavond rond 10 uren, een minuutje onbewaakt en. gingen met hunnen bier wagen op hol. Zij stormden voorbij hun-; nen stal, liepen door het dorp, dooi. Sleydinge, Lembeke tot Kapryke, (4 uren ver) en schijnen, zouder dat er iemand tusschen is gekomen, daar terug gekeerd te ziju. Ge ziet hoe de knechten er achter geloopen zijn, en hoe zij moe en blij waren hunne peerden terug te vinden. Gelukkig zijn er geene ongelukken voor gevallen. De voerman zal in alle geval zijr oudejaarsnacht wel onthouden. Konings-Hoyckt. Eeo boerin- neke van Koningsjut verscheen voor de correct, rechtbank onder betichting op de markt boter te koop gesteld te heb ben die 85 °/o vreemde stoffen inhield. Reeds vroeger was betichte veroor deeld. Het openbaar ministerie vraagt daarom strenge toepassing der wet. De rechtbank veroordeelde, dn betfchfco tot lüO fr. boete. Het vonnis zal daarbij aangeplakt- worden te Konings-Hoyckt en on te Antwéiya- eri'" .--ia.uittreksel ervan geplaatst iu bet Handelsblad "an Antwer pen en in de Gazette van Mechden. Diefstallen. Als men de-walle- bakkerijen op Nieuwjaardag (en ook op de gewone dagen) nagaat, deukt men dik wijls Waar halen.de dieven het geld vandaan In de Sint Janskerk te Borgerhout zijn dieven door de opening van den koolkel der in de sacristy en in de kerk gekomen hebben er de offerblokken open gebroken en geledigd, eveneens den spaarpot van de misdienaars, die met nieuwjaar moest gedeeld worden. Ook hebben" zij gepoogd de brandkast te openen, doch hierin zijn zij niet gelukt. Op de Nijverheidslei werd ten huizo vaü M. Lecomte binuen gebroken, De dieven doorzochten alle meubelen et stolen voor 1300 fr. juweelen, voor 20C fr. zilverwerk, voor 500 fr. kleergoed er 100 fr. in geld. Geheimzinnige zaak ie Leuven. De Leuvensche briefwisselaar van den Courrier de Bruxelles schrijft het vol gende Eene erge en geheimzinnige zaak houdt hier iedereen bezig. Men spreekt van vergiftiging. Eene vrouw, die haren eersten man ongelukkig had gemaakt, had een tweede huwelijk aaugegaau met eenen jongeling; van 25 jaar, bediende te Leuven. Deze was een knappe, sterke jongen in al de kracht dor jareu, terwijl dt vrouw rond de 50 jaren oud was eu zooals het spreekwoord zegt, te leelijk was om dood te doen. Het huwelijk had plaats iu Sinte Ger- trudiskerk eu de echtgenooten gingen wonen op den Diestschen boulevard. Hot duurde niet lang of de twisttoonee- len, die het ee-ste huwelijk vyrgii'Ggden herbegonnen en werden zoo erg dat d* man de echtelijke wo mag verat tan eerst eene maand nadien terugkeerde, op d< vaste belofte der vrouw, haar-gedrag toi zijnen opzichte te beteren. Niettemin werd het leven er niets beter om eü een paar maanden geleden zag men den man ziekelijk worden, ver mageren, eeno geelachtige kleur krijgen, zoodat zijn oude vader, hiervan verwit tigd, hem aanraadde, meè uaarOirbeek een dorp by Thienen, torug te keeren. De zoon voldeed hieraan, ondanks het smeekeu zijner vrouw maar nauwelijks was hij eeuige dagen iu het dorp, 0f zijn toestaud verslechte zoo zeer, dat j,jj jQ den nacht vau zondag op maandag stierf De dorpsdokter weigerde, de toelating tot do begrafenis af te leveren de onder zoeksrechter en twee geueeshceren bega ven zich naar Oirbeek en de lijkschou wing werd bevolen.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2