LANDBOUW. Een en ander. In den beesten i; tijd dat de spraken. Rechtskundig Tijdschrift De Breidels%onen. Allerhande Nieuws. Amerikaan- sche peerden. Ongegron de vrees. Reeds meerma len hebben wij er g op gewezen hoe de invoer amerikaansche p e e r d e n onze kweekers verontrust, zoodat hot ministe rie er zelfs toegekomen is, M. Van Schelle als afgoveerdigde met een onderzoek in Amerika te gelasten. Om echter die ongerustheid wat te ma tigen, deelt de Landbode het volgende uittreksel meê uit the Texas Stock and Farm Journal, van Dallas De secretaris van het Amorikaansch Verbond der kweekers van percheronsche peerden verzekert dat de peerdenmarkt, in de Vereenigde-Staten, uiterst levendig is, voor het oogcublik, zooals zij het niet meer was sedert de tentoonstelling van Chicago de goede peerden worden sedert eenigen tijd sterk gevraagd en de prijzen stijgen. De postpeorden, de lichte en zware werkpeerden worden schaarsch en de fok kers, die geduldig genoeg waren om te wachten, schijnen weldra groote winsten te zullen doen. De goede trekpeerden. bij voorbeeld, die over een jaar gemak kelijk tegen 150 a 200 dollars per koppel konden gekocht worden, zijn er thans 300 a 600 weerd en het aanbod is zeer be perkt. De. pracht- en koetspeerdeu zijn buiten prijs. De toekomst ziot er dus gunstig uit voor de amerikaansche fokkers en is 't waarschijnlijk dat de prijzen, voor goede teelhengsten, ten minste gedurende vier a vijf jaar zoo hoog zullen blijven staan als die welke in de jaren 1880 a 1893 be dongen werden er wordt zelfs voorzien dat het getal der amerikaansche hengsten beneden het cijfer der vraag zal blijven en dat er, toekomende jaar, een nog al groot getal uit Frankrijk, Engelaud en elgië zal moeten getrokken worden Zulks luidt veel aangenamer in onze ooren, laat de Landbode er op volgen. Laat ons verhopen, dat het verslag van M. Van Sehelle deze inlichtingen, waar van de bron overigens als ernstig voor komt, zal komen bekrachtigen. Peerdenziekte. Te Thuin en in verscheidene andere gemeenten van He negauw heerscht thans eene erge besmet telijke peerdenziekte. In eenen stal van 18 peerden zijn er gestorven. De overheden dienden te zorgen dat de afgemaakte zieko dieren niet aan ver minderden prijs verkocht worden. Het schijnt dal de waakzaamheid nog al te wenschon laat. Kolonel Fisch, die binnen kort op pensioen wordt gesteld, heeft het ambt van brigade-generaal over de burger wacht van Brussel aangenomen. De wacht van Brussel zal in twee regi menten verdeeld zijn een met de wach ten van den eersten en een met de wach ten van den tweeden ban. Nauwelijks waren de twee stekel var keus terug van hunne reis van Aalst of de jongste der beide riep al lachende Wel, wol, dat is ginder nen hutsenpot op Chipka verdriet, teleurstelling en lawijt zijn daar baas. De bedienden 't hoofd neèr gebogen, tranen biggelende op hunne wangen, kwamen open doen. Maar zie een oogslag van nijd is onzen welkom en al dravende huilen zij De stekelvarkens van Overmeire zijn daar al Wat wat zei hun meester.... Betotterd en tevens gram zijne armen in de hoogte zwierende en zijne knie optrekkende schreeuwde hij Wat komen die lawijtmakers zonder onderwijs, die ruziestokers, die ekster- oogen hier op ons Chipka doen Genoeg, zei zachtjes de oudste dor beestjes. Wij zouden bier nooit in Aalst ons gewaagd hebben, haddet gij ons nooit uitgedaagd en uitgemaakt. Nu zijn wij bier en tevens fier stekelverkens voor uwe partij te zijn, en weet wel dat is ons eerste bezoek, want in politieke strijd zult gij nog vele van die stekende wonden krijgen waarvan eene enkele doodelijk is. Kom, jongen, terug naar Overmeiro en vermits de Trompettersclub van Aalst ons vraagt aanvaarden wij het, daar ten minsten zullen wij niet verbasteren en nevens de deur van den baas van Cliipki zullen wij beter zijne werktuigen zien Wij weten wel dat zijne partij in Aalst versleten is, maar mocht hij zijne kop in een ander Arrondissement steken dan zijn wij op de bres. Dag baas en tot weêrziens Opgedragen aan de helden van Chipka Overmeire, 8 Januari 1898. A. B, De wil van 't volk. Pie van Chipka schrijft De wil van 't volk! Och menschen, hij is zoo uitdrukkelijk 1 't Is overal de christeue volkspartij. Dolf, Pie en C18 hebben te Dender- monde ondervonden hoe zeer het overal de christene volkspartij isDe buis waarmeê heerschap Ducatillon is begif tigd geworden, geeft er ons een gedacht 'an. Men t rekke de liberale slem men af an deze door den groenen socialist be komen en de buis heeft de lengte van Aalst naar Dendermonde... Och menschen, hij was zoo uitdrukke lijk den wil van 't volk om den luite nant van priester Daens naar den duivel te verwenschen 1 Versleten geld. Het personeel der post- en telegraafdiensten heeft be richt ontvangen, dat volgens de onder richtingen van den minister van finan ciën, de volgende regelen moeten nage komen worden voor het aannemen der muntstukken door het gebruik versleten: A) Zilverstukken. Welk het gewicht der zilverstukken zij, zijn zij in de schat kist aanneembaar als de vermindering van het gewicht te wijten is aan het slij ten door het gebruik, en de indrukken er op niet verdwenen zijn. B) Goudstukken, De goudstukken van den Muntbond,* houden op aanneem baar te zijn in de openbare kassen, als hun gewicht gedaald is op 32 gr. 064, voor de stukken yan 100 fr. 16 gr. 032 voor die van 50 fr. 6 gr. 406, voor die van 20 fr. 3 gr. 203, voor die van 10 fr. en 1 gr. 300 voor die van 5 fr. Geene nicotien meer. D< Médicale Allemande meldt dat de hoog leeraar Gerold, van Halle, het zoolang gezocht middel gevonden heeft om de werking der nicotten in de sigaar te ver nietigen. Vóór de bewerking worden de tabakbladeren in een afkooksel gedom peld, waarvan het hoofddeel bestaat uit witte marjolein (origanom vulgare). Dit stelsel neemt het schadelijke van den tabak weg, zonder iets aan zijne hoeda nigheid of aan zijnen aaugenamen geur te schaden. VOORUIT van zaterdag deelt meè dat een fabrikant van tabak onzer Stad van Aalst, die nog al schijnt democrati sche gedachten te hebben, aan zijne werklieden bevolen heeft hun ontslag te nemen als lid der democratische tabak- vereeniging. Dit is nog al zonderling, zegt Vooruil, als men bedenkt dat hij zijne werklie- den aanspoorde voor de democraten te stemmen en zelfs zijne gasten toeliet, in groep, een ruiker als geschenk aan pastoor Daens te dragon bij zijne ver- kiezing als Kamerlid. Voor al de democratische gedachten van den heer in kwestie geven wij geene roode duit die heer, is eenvoudig een verstokte liberaal, wat zijn recht is, en lijk alle liberalen heeft hij de candidatuur van Priester Daens uit vijandschap tegen de catholieken en uit haat tegen de ca- lieke leerstelsels voorgestaan en zich dan natuurlijk in de zegepraal van onzen vie zen pastoor uitbundig verheugd.... Maar andere tijden, andere zeden. Onze liberalen hebben uit hunne ondersteu ning van priester Daens de voordeelen niet genoten voor hunne partij die. zij verhoopten en bij velen volgde er onver schilligheid... Maar voor den heer in kwestie is het wat anders Priester Daens heeft met zijne samenwerkende tabakfabriek der Achterstraat netten gespannen en inde irce, van daar de gramschap Dieren, die rooken. Men zegt, dat dromedarissen bijzonder veel van tabaksrook houden en dat men onder den invloed daarvun alles gedaaD kan krijgen, 't Is beweerd, dat reizigers in Egypie, om macht over die groote dieren te heb ben, meer op tabaksrook dan op iets anders vertrouwen. Op lange reizen moe ten do dromedarissen in vele gevallen nacht en dagdoorloopen zonder te rusten, en dan worden zij op de beenen gehouden door sigaren te rooken. De drijver heeft een driehoekig stuk hout, dat aan het eene einde doorboord is als een sigaren pijpje. Dit wordt het dier in den bok ge stoken, waarna de sigaar aangestoken en in do opening gezet wordt. De dromeda ris knijpt onmiddelijk zijne oogen dicht en blaast door zijne neusgaten, totdat de sigaar opgerookt is. Dat genot schijnt hem te verkwikken en do drijver heeft geen moeite om het dier zonder verder rusten tot voortloopen te bewegen. IVpninü wie kan het gelooven lllimia, onze vie/e pastoor schrijft nu aan Le Bien public dat de benaming van Daensist, schismocraat enz. platte beleedigiugeu zijn.,.. En Le Bien public antwoordt hem Een oogenblikje a. u. b. I Er zijn daar noch gro70 woorden, noch belee- n digingen in te vinden. Indien wij, gelijk iedereen, daensis- ten partij geheeten hebben de partij waarvan gij de zeer werkzame en zeer in 't oog springende leider zijt, wat overdrevenheid, wat beleediging is er daarin gelegen?... Gij gelooft zekerlijk u niet temoeten schamen noch over uwen naam, noch over uwe werken B Waarom, van dan af, er u gekwetst doorgevoelen Dus iemand Daensist hceten is eene beleediging, is eene schande, volgens Priester Daens. Weet onze vierde man wellicht bij ondervinding dat de Daensisterij bij alle eerlijke lieden tot onder O is gedaald en dat zij bijna allen die voor priester Daens stemden, beschaamd zijn geworden open baarlijk te zeggen dat zij tot zijne partij gangers hebben behoord Daar komen wy eens op terug, hoor je 1 Volksvertegenwoordiger onder rechterlijke voogdijWij nemen het volgende over uit het blad l'lndiea- teur van Ath Het is niet waar dat een volksverte genwoordiger op de*vlucht is. De afge- veerdigde, door den Soir bedoeld, is op jacht bij eenigo vrienden en heeft geen reden om de vlucht te nemen. Het is niet waar dat hij de fortuin zijner moeder en de zijne zou verkwist hebben. Alias bepaalt zich bij eenig groot ver teer zonder erge gevolgen, waaraan do familie een einde wilde stellen. De inkomsten der familie zijn niet bedreigd, zelfs niet verminderd. n Eenige beperkingen in de levenswijze zullen alles op korten tijd in regel bren gen. De Soir zegt dat de onpartijdigheid hem dwingt die terechtwijzing op te nemen. Waarom is het jaar 12 maanden lang. Dat komt alles door de plan tenwereld. Had de natuur hare zaken anders ge schikt, dan kon het wel langer of korter geweest zijn; zooals de dingen thans be staan zou een andere schikking teene- maal ten onpas komen. In eene ruimte van twaalf maanden wordt de kring van do uiterlijke invloe den die op de planten inwerken volledigd Moest de aarde een achtste dichter bij de zon komen, dan zou hetjaar eene maand korter worden. Inden loop vaneen jaar hebben fruitboomen, bij voorbeeld, juist tijd ge noeg om al hunne werkingen uit te voe ren. Moest het jaar tweemaal zoo lang zijn als het is, dan zouden ze niet in staat zijn twee hoogsten voort te brengen, om redee dat ze geen winter zouden hebben om te rusten. Het stijgen van het sap, het botten van de bladeren, het bloeien en fruitdragen allen zijn juist op do lengten der jaarge tijden berekend. Om die reden moet hun jaar juist twaalf maanden lang zijn. Het is berekend dat er minstens tien duizend van die plant-horloges bestaan, die zoo nauwkeurig als chronometers ge regeld zijn om hun werk te doen in den loop van het zonnejaar. scijnen gezondheidstoestand, voornemen* mormanBruggeling, te Oostende wonende, iy,. met de toekomende kiezing de ver§ j Ej0k geworden was cn de H. Sacramonten nieuwing van zijn mandaat niet meer te f ontvangen had. aanveerden. Wij zijn gelukkig te vernemen dat M. Van den Steen, om zoo te zeggen, gansch hersteld is en, zooals vroeger, zijne tal rijke bezigheden heeft hernomen; Nimmer of nooit heeft hij er aan ge dacht, aan het parlementair leven vaar wel te zeggen en altijd zullen liberale scheurmakers en alwie onze dierbare katholieke partij willen bevechten,in hem de kloeke en koene strijder vinden van weleer. Wij weten waarlijk niet, waar voormeld blad deze nieuwe kwakkel heeft opge vangen. DORSTLIJDERS, leest blad, WIT KRUIS. Een hotelbediende te Brussel, zag op eene bank, aan de tafel waar een paar heeren hadden gedineerd, eenen porte- monnaie liggen. Zooals 't zijn plicht was, bracht hij het voorwerp naar het buffet. Eene dame, die aan dezelfde tafel zat, tastte eensklaps in den zak en met al de teekeneu van spijt riep zij uit dat zij haar geld verloren had. Do bediende toonde haar den gevonden portemounaie en zij herkende dien dadelijk. Zij bedankte en beloonde don bediende en, groote haast veinzende, ging zij weg. Tien minuten later kwam een der heeren, die daar ge zeten had, terug om naar den verloren portemonnaie te vragen. Hij was het, die hem verloren had. Maar de dame, eene slimme diefegge, was reeds met den buit weg. Men heeft haar signalement aan de politie doen kennen. Wij hebben gemeld dat twee kinde ren van Sint-Gilles, bij Brussel, een meisje van 16 en haar broerke van 13 jaar, spoorloos verdwenen waren, na voor hunnen vader een postmandaat van 1500 fr. te hebben ontvangen De politie van Parijs van het feit onderricht, deed ook opzoekingen en vond in een hotel der rue Saint- Vincent, de jonge vluchtelingen, die zich onder den naam Warnier hadden laten inschrijven Juist op het oogenblik der ontdekkiug maakten zij zich gereed om met hunne Op de Maasforten neemt men te genwoordig proeven met electrieklicht van buitengewono sterkte, ten einde de punten te observeren, van waarde vijand een nachtelijke aanval zou kunnen wagen. Als nu de Pruisen komen, Dan is 't er meê zegt het liêken. voor Vlaamsch Balgië. Nummer 10 van het Rechtskundig Tijd schrift is verschenen en bevat zeer merk- warrdige studiën over 1° De werklieden steenbakkers op rechtskundig gebied 2° Rechtspraak. Strafrecht. Fiscaal recht. Bevoegd heid, enz. Ook beoordeelingen over nieuw ver schenen Nederlandsche Rechtswerken, Berichten en Mededeelingen van zeer groot belang en eenige wenken over het Jurissen-Duitsch Burgerlijk Wetboek. Het Rechtskundig Tijdschrift verschijnt in maandelijkscho afleveringen van 32 bladzijden, den 15aen van iedere maand. DE INSCHRIJVING KOST Voor België fr. 10,00 Voor bet Buitenland fr. 12,00 De inschrijvingen worden genomen bij de Belgische Boekhandelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brussel. MAATSCHAPPIJ Vergadering op Zaterdag 15 Januari 1898, om 8 uren 's avonds Voor de Zoutstraatpoort en Postweg, bij de kinderen De Gendt, (Haring). Voor S* Job. bij den heer Leo De Wolf. Het Bestuur. AALST. Het Bureel van Po- Htie en de Politiewacht zijn, sedert 't begin dezer week, gevestigd ten Stad- huize, ter lokalen vroeger betrokken door de Rechtbank van Koophandel. Deze ver andering was dringend noodzakelijk ge worden, want ons Bareel van Politie was waarlijk gevestigd in een lokaal dat te klein was geworden. De nieuwe lokalen zijn van gepaste ruimte, in een woord, men heeft de oude lokalen der Rechtbank van Koophandel der wijze weten te vervormen dat zij voor den dienst der Politie ten beste geschikt zijn en allo gemak opleveren. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand December lest, in de landstreek Aalst, bedragen een geza- j mentlijk gewicht van 287895 kilogram» j men. Men schrijft uit Dendermonde, aan Hei Handelsblad 10 Jaunari M. Van den Steen. Wij lezen zooeven in een blad van Antwerpen dat onze geachte Volksvertegenwoordiger, M. Gustaaf Vanden Steen, uit hoofde van De herbergierster was verwonderd, dit nog niet te weten, daar dn zuster van Timmerman daar dagelijks melk bracht. Kort nadien kwam de zuster op de deur kloppen, men riep haar binnen en vroeg naar den toestand van haren broeder. Het meisje, geweldig verschietende, berstte in tranen los en verklaarde van J niets te weten, doch zij spoedde zich naar huis. Hare moeder wist ook van niets en men begon to |hopen dat het een valsch gerucht was. Het moederhart had geen rust meer Zij moest naar Oostende om daar te ver nemen wat er van haren zoon gewordeu is. Gansch bezweet kwam zij te Oostende aan-,ijlde naar de woning van haren zoon, doch in hare ontroering klopte zij neven» de deur; de buurman deed open cn thans eerst bemerkte de vrouw haren misslag. Vriend, hoe is het met mijnen zoon, leeft hij nog was alles wat de arme vrouw nog kon uitbrengen. De buurman, gansch verwonderd, zegde dat haar zoon wel te pas en op zijn werk was. O I zegde moeder Timmerman, wat ben ik gelukkig dit te vernemen, men is te Brugge komen vertellen dat hij berecht was. De ongelukkige vrouw liet zich op eenen stoel vallen en was een lijk. Wij willen niet pogen de tooneelen te beschrijven die later in dit huisgezin plaats grepen. De' schoondochter en de buurman liggen te bed, tengevolge van den uitgestanen schrik. Fondsenblad. Uit Oostende Onze visschersvloo t bestond op SI december uit 129 schepen, waaronder 14 stoomsloepen. Bij dit getal moet men nog voegen 137 garnaalbooton die zich in de wateren der kust ophouden. In 1897 zijn 10 sloepen omgekomen, eeue afgebroken en eene overgebracht naar de haven van Blankenberghe. Inte gendeel hebben twee andere sloepen de nationaliteit onzer haven bekomen. Er worden geene nieuwe sloepen meer gebouwd en de 10 bovengemelde zullen I dus niet vervangen worden. Men is inte- t>" u gendecl' bezig met een tiental nieuwe retoerkaart naar Brussel terug te koeren, stoom5loepen te bouwc die in tort daar al het geld verteerd was. Daar er nMa v]nn{ ^nrnan geen klacht tegen hen te doen was, hoeft men de jonge avonturiers ongehinderd laten loopen. De ouders waren middelerwijl per telegraaf verwittigd. Moordpoging. Een inwoner van 8' Gilles die van zijne vrouw geseheiden leefde en haar reeds meer dan eens met den dood had bedreigd, ingeval zij niet opnieuw in gezamenlijk leven wilde toe stemmen, ontmoette haar op de Zuider laan. Hij greep haar vast, trok een mes uit den zak en bracht haar drie steken in het gelaat toe. Hare hulpkreten riep de aandacht der voorbijgangers op het bloedig tooneel en deze joegen den aanrander op de vlucht. Het slachtoffer is met erge, doch niet doodelijke wonden naar het gasthuis ge bracht. De policie zoekt den pliebtige op. De policie van Brussel ontdekte dezer dugen in de woniDg van eenen aan gehoudene eene menigte voorwerpen, die hij gestolen had bij zijnen patroon. Deze laatste herkende zijn goed, maar weigerde eene klacht in te dienen, om niet bloot gesteld te zijn aan het gevaar, verschei dene dagen uren en uren in het paleis van justicie door te brengen voor de noodige verhooreu en de rechtszittingen. Het is eene spaarmaatschappij van Brussel, l'Espoir, die bij de trekking van Brussel-zeehaven het lot van 150,000 fr. gewonnen heeft. Die maatschappij telt 32 leden. Een hevige brand heeft gewoed bij M. Reys, costuumbezorger van den fran- schen schouwburg te Gent. De schade is 25,000 fr. Gelukkig waren de costumen, die denzelfden avond moesten dienen voor de vertooning van les Mailres Chanteurs reeds naar den schouwburg gebracht. Vooruit zond negen werklieden door, bij gebrek aan zaken, maar stemde 2000 fr. voor den socialistischen grafkel der op de begraafplaats, 't Schijnt dat dit contrast nog al door de leden besproken wordt. Een honderjarige. Gister dijns- dag beeft men te Lier plecktiglijk ge vierd het honderdjarig jubelfeest van Anna-Cathabina HAERTS, geboren te Lier den 11 Januari 1798. (22 der Sneeuwmaand jaar VI der Fransche Republiek, blijkens een akt ingeschreven ter registers van den burgerlijken stand.) Een ouderling, te Leuven, gewezen gendarm, heeft zich op zonderlinge wijze gezelfmoord. Hij had zich verhangen en toen een pistoolschot in het hoofd gelost. Naast het lijk stond eene doodskist, die hij overeen jaar of vier zelf had gereed Lot van 1000 fr. Zondag was het prachtige lokaal van de Gilde der Ambachten te Brugge tot proppens toe vol, het was immers koniugtrekking en den bezitter vau het gelukkig nummer, ge noot eene premie van 1000 fr., als eerste storting tot bouwen van een werkmans huis. Het was nummer 358, toebehoorende aan Camiel Bogaert, schoonmakersknecht, wonende St-Gilles, Koorstraat, n. 7 die als winnend werd uitgeroepen. Verleden week kwamen twee Oos- teudenaars in eene herberg op de Statie- plaats te Brugge eu vertelden aan de herbergierster dat de treinwachter Tim- onze vloot zullen komen vervoegen. Nieuwjaardag, voor allen dag van vreugde, is een ware rouwdag geweest voor den landbouwer Van den Abeele Cyrille, wonende Bruggepoort te Meenen. In den namiddag, tijdens een bezoek, speelde het zoontje, 3 jaar oud, buiten op de koer der hofstede. Het kind speelde voor het venster en werd van daar door zijn vader in 't oog gehouden. Op eens vermiste Van den Abeele zijn kind. Ongerust sprong hij buiten, en zag den knaap spartelend in een mestput liggen. Hij leefde nog, doch is dinsdag om 7 en half uren gestorven. Verleden donderdag, zijnde drij ko ningen dag, kwam eene netgekleede viouw bij den heer Constant Heyteus te Thielt om er eeuen frak te koopen. Men was reeds ten volle t'akkoord over den prijs toen men bestatigde dat de verkochte frak verdwenen was. Wie had hem gestolen: vermoedens had men op de vrouw, eu eigenlijk het was zoo. Aan eenen haak in den mantel genaaid hing den frak. Sef fens ging men de politie verwittigen die de diefegge naar het politie bureel leidde. Het is zekere X., geboortig van Zweve- zeele. Op zich had zij maar 30 centiemen. In het poltiiebureel van Verviers kwam zich in den nacht van 1 op 2 jan., een jonge zwerver aanbieden om verblijf te vragen. Zijn naam is Emiel Berghoè. Hij vertelde de volgende zonderlinge historie Over 2 jaar was hij als brouwer in dienst by eene kostschool te Buenos- Avres. Zekeren nacht, na eenigen uren bij eenen vriend doorgebracht te hebben, werd hij in het naar huisgaan aange vallen door eenen Italiaan, die hem de beurs of het leven vroeg. Berghoff, die zeer sterk is, kon den aanrander afweeren en daar hij in staat van wettige verdediging was, doorstak hij met eenen dolk den aanrander.Hij sleepte het lijk naar de Plata-rivier en wierp het in den stroom. Daags nadien werd het lijk gevonden en Berghoff, eene vervolging vreezende, verzamelde zijn spaargeld, stak den Oceaan over eu kwam naar Frankrijk, dat hij geheel doordwaalde om ten slotto bij de policie van Verviers aan te landen. De zaak is onderworpen aan het par ket dat zich met het gerecht van Argen tinië zal moeten verstaan. Te Mettet zat een lamme grijsaard in eenen stoel bij liet vuur. Zijne kleeren vatten vlam en de geburen, opmerkzaam gemaakt door den rook. sneldon too en vonden den sukkelaar verkoold op den vloer liggen. Charleroi, 11 januari. Behalve de gewone maaudaghouders was iedereen aan 't werk. De politio van Charleroi heeft eenen handelaar der rue du Grand Central, die verleden jaar failliet had gemaakt en nu verdacht werd, een nieuwen winkel te opencD mot de koopwaren, die hij bij het failliet had achtergehouden. Eene me nigte koopwaren werd in beslag genomen eu de handelaar aangehouden. Een per soon van Dampremy is ook aangehouden. Een jonge steenkoolwerker van Erameries, nog niet lang getrouwd, had aijne vrouw verlaten en deze laatste wilde zich wreken. Toen hij zaterdag dronken van zijn

De Denderbode | 1898 | | pagina 2