't Is waarlijk fl0O6b0w(<j°d*;r™ DE WATERRATTEN bood van sir Polydcre De Keyser. Volkskamer.jenKd^™ Jongelingen - Congregatie. De Iweinszonen. Allerhande Nieuws. r r i .H Roode gelijkheid. Pepin, dienst doende burgemeester van Paturages en roode Jeider, doet nu eene straf van vier maanden uit in het gevang wegens smaad aan de policie der gemeente welke bij bestuurt. De ratatoe van het gevang ging hem niet en bij beeft de toelatiüg gevraagd aan den minister van Justicie, zijn voed sel van buiten het gevang te doen komen. Hij heeft die toelating bekomen, ver mits bij betale. En 't is juist iu 't betalen dat de knoop zit. Pepin kan betalen, want als bestuur der der roode samenwerking van Patu- rages, trekt bij 25 fr. per week. Maar da arme drommels, die in den bak geraken, om te veel naar de roode leiders geluis terd te hebben,die moeten maar tevreden zijn met ratatoe. Belgische nijverheid. Een Duitsch dagblad, do Keelnische Zeitung, sprtekt met veel lof van de Belgische nijverheid nn zegt dat er nooit iu België gewrocht cn werk afgedaan en wierd gelijk in 't verleden jaar 1897. Men klaagt in Engeland, zegt hel blad, over de mededinging van den Duitschen handel en nyverheid. De Belgische nijverheid doet voel grooter vooruitgang als men rekening b houdt van de bevolking en de grootte - van het grondgebied. Bijna al de groote - steden van Europa zijn hunne tram- b lijnen aan den geest van onderneming der Belgen verschuldigd. Het waren voren echte huisduiven - en nu zen- don ze ingenieurs en honderde werk- lieden naar al de deeleu van de wereld. b Iu Rusland alleen zijn door de Belgen meer dan drij honderd millioeu fr. allerhande ondernemingen geplaatst. Wie zou er dat verwachten van de Petits Beiges Franskiljons. Wat zijn dio frans kiljons toch een... geestig ras 1 In het Italiaansch heet een rijwiel velocifero. Iu het Duitsch farbrad. In Rusland velo. In Engelacd cycle. In Amerika wheel. Maar in 't Hollandscb, beweeren de franskiljons, is het aewielsnelrijvoet- irapperneusbrekersgestel. En na die ozelarij gezegd te hebben, het bewezen dat het Neerlandsch eene onmogelijke, eene niet uit te spreken taal is 1 Oeff 1 Wij zeggen een franskiljon is de. geestigste gaper van de wereld 1 Meester De Backer, kondigt iu Klokke Roeland aan dat de groene socia listen in de aanst. Kamorkiezingen met volledigen lijst zullen strijden te Gent. to Audenaarde, to Dendermonde en na tuurlijk ook te Aalst. En wat Dendermonde betreft, schrijft meester De Backer Minister De Bruyn, zegt hij, zal 'nen ring in zijn oor krijgen en een medalie aan den hals. M moester man, Bruintjeis nog niet geveld, en ge verkoopt reeds zijn vel Onvoorzichtig, Meester, want 't lot dat go aan Minister De Bruyn voorspelt zou u en uwe Kliekjannen veel eer kunnen beschoren zijn, want men is hier te Aalst de vliegers aan 't bereiden waarmee men de steerten der groene candidaten zal versieren bij de oplating van 3 Juli aanst. En weest er van verzekerd 't zal eene oplating met klank zijn I.... De heer De Coster, burgemeester van Assche, is veroordeeld tot 26 fr. boet, voorwaardelijk,-om oenen persoon dio als vrijdenker gestorven is op 't onge wijde gedeelte de kerkhof te laten begra ven. Dat gebeurt nu nog, na bijna 14 jaren katholtek bestuur. Wanneer zal eens de wet gemaakt worden die waarborgt dat de katholieken in hunne innigste gevoelens niet meer kunnen gekrenkt worden, door het schen den van hunne gewijde kerkhoven door burgerlijke begrafenissen Waarom willen de vrijdenkers nu toch ondanks alles, bij de katholieken liggen! met wie zij, vóór hunne dood, niets ge meens wilden hebben Louter om de katholieken te tergen De kadastrale verdeeling. Er zijn nog belastingbetalers die vreezen dat de nieuwe kadastrale verdeeling eeüe vermeerdering van lasten voor gevolg zal hebben. Wij "achtten het dus nuttig terug te komen op zekero verklaringen, door M. de Smet de Naeyer in den Se naat over die zaak afgelegd! De achtbare minister van finanties zeg de onder ander dat de nieuwe schattin gen voor de kadastrale verdeeling moeten overeenstemmen met de gewone tegen woordige huurweerde der eigendommen, mits afrekening van een vierde voor ver val, onderhoud en herstellingen. De schatting gebeurt bij middel der ingang zijnde pachten, en door vergelijking met andere bebouwde eigendommeu, iu de zelfde gemeente gelegen en in gewone voorwaarden verhuurd. Er wordt reke ning gehouden van de ligging, het belang, de uitgestrektheid en de inwendige in richting der gebouwen, alsook van de hoedanigheid en don staat der bouwstof fen, Dè eigenaars of hunne lasthebbers zul len het recht hebben tegen do schatting in beroep te gaan gedurende het eerste jaar dat de grondbelasting zal berekend zijn volgens de nieuwe verdeeling. Deze heeft voor doel een# rechtveerdiger ver- deeliug der belasting. Indien het bedrag van het belastbaar inkomen door de nieu we verdeeling vermeerderd wordt, dan zal de regeering voorstellen de taks der grondbelasting, die thans 7 t. h. bedraagt, te verminderen. Zij zal ook voorstellen de belasting op deuren en vensters af te schaffen. De ontlasting, welko «I# werk- manshuizerf^thans genieten, zal boven dien uitgebreid worden tot andere ge ringe woningen. Statistiek van misdaden. In de zitting van den Rijksdag, donderdag, heeft M. Spahn, een der meest onder scheiden leden van den Rijksdag, een droevig tooneel opgehangen van den alge- meenen staat der zedelijkheid in Duitsch- land. Iu 46jaren tijd, zegt M. Spahn, is het getal echtscheidingen verdubbeld en het bereikt thaus het ontzaggelijke cijfer van 1 op 1000 huwelijken. In Mecklemburg is het cijfer der onwettige geboorten 30 p. c. Te Berlijn worden do souteneurs zoo talrijk, dat zij een wezenlyk gevaar ople veren, en men zal eene bijzondere wet tegen hen moeten maken. In de gevangenhuizen ontmoet men 24,000 personen, voor misdaden de zeden betrekkelijk. Men ziet dat wij vreeselijk vooruitgaan m beschaving Bevolking der aarde. Op elke 1000 bewoners van den aardbol, wonen er 588 in Azia, 342 iu Europa, 111 iu Afrika, 82 in Amerika, 5 op de Zuidzee- Eilanden en de Poolstreken, en maar 2 in Australian. Azia beeft over den helft van geheel de bevolking der aarde, en Europa Bijna eon vierde. de en groene socialisten 't accoord zijn. Iu zij beoordeeling over den uitslag der kiezing te Dendermonde trekt de roode Vooruit partij voor de groene socialisten en, zeer natuurlijk, tegen de catholieken. Vooruit maakt de woorden van M. Daens tot de zijne en dit zonder dat er eenig protest wordt tegen aange- teekend.... Met M. Daens, in 't Land van Aelst, zegt Vooruit De christens volkspartij strijdt met b edele wapens Zij verfoeit leugen en a laster en alle oneerlijke dwang- en b sluiptniddelen. - 't Bloed trekt, dus broeders staan broe ders voor.... De christens volkspartij verfoeit, leu- gen en laster en alle oneerlijke dwang- en tluipmiddelen Dat durven de maunen schrijven die aan t hoofd eener kliek staan welker bestaan op leugen en bedrog is gesteund, eener kliek die tot hiertoe slechts van valsche beloften heeft geleefd. En hunne tegenstrevers beleedigen en lasteren dat doen die eerlijke groene hei den niet. Néén Neen f... De talrijke veroordeelingen die Het Land van Aelst en Klokke Roeland reeds hebbec ondergaan, bewijzen juist het tegendeel. Op 't oogenblik heelt 't Land van Aelst nog te verantwoorden wegens lasterlijke beschuldigingen van diefstal tegen eenen deftigen fabrikant in tabak van Aalst uitgespuwen. Maar komen wij tot de zaak terug. MetM. Daens zegt Vooruit verder b Wat zullen wij zeggen van de be- treurlijke drukking op de gewetens der geloovigen gepleegd. Vooruit, de godverloochenaar, de vrij- deuker, de hater van Kerk en Geestelijk heid die de rcchtgeloovige katholieken verdedigt 1.... Maar Vooruit drijft het nog verder Na geschreven te hebben dat een pas toor dorst prediken dat men zondigt m®t voor Ducatillon te stemm®n, schrijft de roode gentscbe vod Dat schreeuwend misbruik der hei- - ligste zaken is hoogst te betreuren en kan niet anders te weeg brengen dan veel kwaad aan Onzen godsdienst. De mannen van Vooruit die zich nu bekommeren met de belangen met tie toe komst van den R. K. Godsdienst !?1? Dat doet de deur toe I... MAATSCHAPPIJ Vergadering Zaterdag 22 Januari om 8 uren 's avonds. Afdeeling B. Ter herberg van Coene Emile en nadien bij Lenss®us Casimier, beide Varkensmarkt. Afdeeling C. Ter herberg 7an Eügel- bert D'Haeseleer en nadien bij Jean Wailly, beide Groenstraat. Vergadering, Zaterdag 29 Januari om 8 l/t uren 's avonds. Afdeeling A Ter herberg van Jean au Der Hulst en nadien bij Jeau Spaens, beide Moleudries. Afdeeling D. Ter herberg van Van G«®rt Polydoor en nadien bij Fongée Jozef, beide Hovenierstraat. Wij vernemen met deelneming het overlijden van sir Polydbre De Keyser, oud lord-Mayor van Londen, geboren te Dendermonde in 1836. Reeds jong had hij iijne geboortestad verlaten met zijnen vader, die zich te Londen ging vestigen. Hij stichtte er het gekend Royal Hotel, over Blackfriars brug en bracht het op zulke hoogte, dat sir Polydor het over eenige maauden verkocht voor 10 mil- lioen, waarvan 8 millioen comptaut. De Keyser was getrouwd mei eene Mej. Picrou, dochter van den eigenaar van het Hotel del'Univers, te Brussel, een# vrouw van bijzondere begaafdheid en goede manieren, onlangs ten gevolgo van maagkanker overleden. Sir Polydore zelf leed sedert lang aan eenen kanker aan de keel en zijn geneesr heer had h#m voorspeld hoe lang hij no» te leven had. Het was een man van groot# verdien sten en zijne Londensehe medeburgers hadden hem hun vertrouwen betoond, door hem eerst tot aldermandaarna tot sheriff ia benoemen. In 1887 werd hij tot lord-mayor ver kozen en onze lezers herinneren zich nog de schitterende feesten zijner instelling. De Keyser had talrijke vrienden uit België uitgenoodigd, om die feesten bij te woucn eu op het groot banket in Guild Hall bemerkte men, tusschen de bloem der engclsche uitgenoodigden, onze land genoten MM. Leon De Bruyn, toen nog geen minister, maar nog burgemeester van Dendermonde Buis eu d'Audrimont, burgemeesters van Brussel eu Luik generaal David, bevelhebber der burger wacht van Antwerpen Bon SadtfffTe, enz. Burgemeester Buis hield eene engel- sche redevoering in naam der Belgische genoodigden en bij het begin van het banket was den lord-mayor een telegram van gelukwenschingen toegekomen van Koning Leopold II. Eenigen tijd nadien noodigde De Key ser de burgemeesters der Belgische ste den te Londen en zy genoten zijne gast vrijheid in het Royal Hotel. In augusti 1888 brachten de lord mayor en de lady mayoress officieel een bezoek aan de stad Dendermonde en Het Han delsblad gaf destijds eene volledige be schrijving der schitterende feesten, die aldaar plaats hadden ter eere van dit hooge bezoek. Het was in 't Vlaamsch dat M. Do Bruyn den hoogen gast verwelkomde en in 't vlaamsch dat de lord-mayor van Lon den antwoordde,zeggende Ik bon verheugd dat de eerste klan ken, die bij mijn bezoek aan mijne - geboortestad in mijne ooren klinken, - vlaamsche klanken zijn, dat het de taal i» van Prudens Van Duyse. Eene schilderij van Jan Verbas heeft het bezoek van De Keyser aau zijne ge boortestad voor het nageslacht bewaard. Ter gelegenheid van dit bezoek werd de lord-mayor door Koning Leopold be noemd tot officic-r der Leopoldsorde en toen zijn diensttijd uit was, kreeg bij van Koningin Victoria den titel van ridder en heette hij voortaan sir Polydore De Key ser. In do laatste jaren gaf hij ontzaglyke sommen weg voor liefdadige doeleinden en stichtte, op eigen kosttn, eon conser vatorium van muziek en een godshuis. I Hij laat geen kinderen na, doch zijne fortuin gaat over op zijnen aangenomen soon en neef zijner vrouw, die van het engelsche gouvernement het recht ont vangen heeft, zich voortaan De Keyser te heeten. Eene bijzonderheid over 't bezoek van sir Polydore De Keyser. Men weet dat Aalst en Dendermonde malkaar niet in 't hart dragen.De roem van Dendermonde maakte in 1888 de Aalstenaars hevig jaloersch. Zij richtten later eenen carica- tuurstoct in en de rcuzeufamilie van Aalst gipg vooraf onder den naam van Poly door, Polydora en Polydoorken, welken naam zij zijn blyven dragen. Handelsbl hoofd te bieden cn ze af te weren. Zij hadden onze hulp niet noodig maar toch staken eenige onzer Aalstersche jonge lingen een handje toe. Wat nu de caricatuur stoet betreft, deze werd door de Aalstersche liberalen ingericht ten spot van 't catholiek stede lijk Bestuur van Dendermonde ou der familie des heeren Ministers. De Bruyn. Dat is gekend en geweten. Toen de libe rale caricatuurstoet voor de eerste maal uitgang, kwamen de Deudermondsche liberalen in talrijke sehaar hem hier be wonderen... en ze schepten er toch zoo veel vermaak in. De catholieken van Aalst zijn aan dien caricatuurstoet gansch vreemd en onver schillig gebleven en keurden het af.... Van tijd tot tijd komen de liberalen inet hunnen caricatuurstoet nog eens uit. En in vooruitzicht dat, in do gemeentekiezing van 1895, dank zij het verraad rau de Daenspartij, de evenredige vertegen woordiging bier bare toepassing vimlen zou, werd de liberale caricatuurfamilie gansch in 't nieuw gestoken. Ziedaar wat wij willen doen bemerken. De Volkskamer heeft gister hare werk zaamheden hernomen. Na de vraag om inlichtingen door den heer Lorand over de benoeming van den heer A. Eeman tot rechter te Monsourah in Egypte en eene korte beraadslaging over een wetsontwerp van onderlingen bijstand, ging men over tot de vorkieziug van Dendermonde. Men weet hot, als de liberalen en Daensisten geklopt zijn gewordeD, dan is er onbe twistbaar kolosaal kiesbedrog gepleegd. Dat kan immers niet anders, waDt, vol gens priester Daens, op 10 kiezers zijn er 8 groene socialisten en liberalen. Tijd en plaats ontbreken ons om do zoo gezegde feiten van bedrog en druk king aan te halen die werden ingebracht. Bestatigen wij dat de roode socialist Vamler Velde met de groene socialist, priester Daens, ten veile 't aecoord was. Maar, vogels van eender veeren, vliegen samen geerne. Waarlijk men moet met uiterste onbe schaamdheid behebtziju om, gelijk pries ter Daens, in volle Kamer, te durven beweren dat hij geen deel nam aan dien kiesstrijd en dat hij' als eenvoudig toe schouwer van de strijd, iu volle onpartij digheid kan spreken. Waarlijk wat onbeschaamdheid Denkt priester Daens dan toch dat bot vergeten is dat Lij het Arrondissement van Dendermonde van noord naar zuid, van oost naar west, als een rustelooze heeft doorloopen om de hulp der liberalen te gaan vragen te Dendermonde, te Wet- teren eu meer andere plaatsen dat bij het is, priester Daens, die in persoon de lijst van voorstelling der candidatiiur Ducatillon ter handteekoning is gaan aanbieden te Calcken en elders? Priester Daens is de leider, do ziel geweest van den laatsten kiesstrijd te Dendermonde. De redetwist over de zaak zal hede; woensdag in de Kamer worden voortge zot en wij twijfelen er niet aau of er zal nog wel 't een of 't ander op 't tapijt ko men cm de verregaande onbeschaamd heid van onzen groenen vierden man te bewijzen. Onze geachto groote confrater is aan gaande 't laatste gedeelte van zijn schrij ven in dwaling gebracht. In deze zaak dienen er onderscheidingen to worden gemaakt. Aalst en Dendermonde, beweert men dragen malkaar in 't hart niet. De roem van Dendermonde maakte in 1888 de Aalstenaars hevig jaloersch. n Zij richtten later eenen caricatuur stoet in en do rcuzeufamilie van Aalst ging vooraf onder den naam van Poly door, Polydora en Polydoorken welken naam zij zijn blyven dragen. Waarlijk wij begrijpen niet waarom Aalst nu zou moeten jaloersch zijn van Dendermonde. De Stad van Aalst is op 't punt van, door 't getal barer bevolking, 3 2* stad van Oost-Vlaanderen te wor den en onder opzicht van handel en nij verheid enz., is zij het reeds sedert laug.. Waarom dan jaloersch ziju 't Is eene dwaling te beweren dat wij, catholieken van Aalst, onze Dendermoud- scho partijgenoten in het hart niet dra gen. De beste verstandhouding heeft altijd op politiek terrein tusschen de catholie ken van Aalst en Dendermonde ge- heerscht. Als de catholieken van Dender monde de hulp der cath. Aalstenaars zullen noodig hebben mogen zij er op rekenen even als wij,Aalstenaars, de over tuiging hebben dat onze Dendermondsche partijgenoten, ons, in het uur des ge- vaars, hunnen steun zullen verleenen In den laatsten kiesstrijd van 2 januari waren onze Dendermondsche vrienden sterk genoeg om aan oaz# vyandea het Zondag 23 Jan. Feestdag der H. Familie. Algemeene Communie. H. Mis om 6 */i uren iü de Kapel der Eerw. Damen, Mo! lenstraat. Om 11 uren plechtige openbare Opdracht van 23 Aspiranten. Volle aflaat, MAATSCHAPPIJ De heeren Leden worden uitgenoodigd tot de algemeene vergadering welke zal plaats op Zaterdag 22 Januari aanst., om 8 V* uren 's avonds, ter estaminet van deu heer Pieter De Smet, Molenstraat, N* 62. Dagorde 1° Aanvaarding van nieuwe leden 2° Bijzondere mededee- lingen. CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. A. D. C. te Ninove, fr. 6,00 over 1898. Aalst. Wij vernemen dat het Koninklijk zaug- tooneel- ou letterkundig gezelschap 't Land van Riem, op Zondag 6 Februari aanst., het prachtig tooneel- spel in 4 bedrijven De Goudboer gevolgd door eeu blijspel Blauwe Schenen opvoeren zal. Naar men ons verzekerd zal deze too- neelkundige avondstond overheerlijk we zen. Het programma later. Burgerwacht. M. Baron Felix Bethuue is bij Koninklijk besluit bevel hebber van de Burgerwacht vau Aalst, be.iloemd met den graad van majoor. Meire. Men beeft hier het gerucht verspreid dat te Meire twee Franschmans die het geld dat ze ia Frankrijk hadden ;ewonnen aan 't verbrassen waren, ruzie hadden gekregen en dat, gedurende eene vechtpartij, de eene met eene bijl het hoofd van den anderen had gekloven.... Eeu Aalsteuaur, die zegde van Meire te korneu, had de ongelukkige met eene berrie zien wegdragen, ens., enz. Ziehier wat er volgens genomene in lichtingen is gebeurd Twee personen waren op zwier en kwa men rond den middag in eeno herberg, dronken gelijk Polakken. De bazin wei gerde bun nog drank te gev6n en daar ze wat van hunnen jan maakten, stak de schoonzoon ze buiten. De eene was zoo dronken dat bij viel en in 't modder bleef liggen tot dat meu hem op eene berrie naar huis voerde. Men beweerde dat hij oenen slag op bet hoofd had ontvangen en zijnen schedel gebroken was, doch de heer Crommelinckx, geneesheer, ver- j klaarde na onderzoek dat er geen schijn van schedelbraak is. Gent. Cath. Werkmanskring tvan O.-L. Vrouw. (St-Pieters). Op Zondag 6 Februari aanst. om 6 uren 's avonds, Luisterrijk Avondfeest en VOOR DRACHT, door den E. H. PONNET, Bestuurder van don Cath. Werkmanskring van Aalst. Eeu inwoner van Schaarbeek ver loor over eenigen tijd zijnen portemonnaie met 100 frank. Het voorwerp werd ge vonden door een braven werkman, die bet in't policieburcel bracht, tor beschik- I king van deu verliezer. Daar kwam nu zondag morgend eeno jonge dame, heel netjes gekleed, zeggen dat zij den portemonnaie verloren had. De commissaris geloofde haar en over- haudigde haar den portemonnaie. Men oordeele over zijne verwondering als, eenige minuten later, do ware eigenaar zich aanbood. Iu de Fortstraat te Brussel, woont oen brave werkraau, Karei R., eu zijn buisgezin, bestaande uit vrouw en vier kinderen. De oudste, Hypoliet, een 18jarige jon gen, is een luiaard, die door zijnen vader tot beternis aangezet word, maar waarvan hij hoegenaamd geene rekening hield, zoodat R., dreigde, hem aan de deur te zetten. Zondag nacht, ten 3 uren kwam hij dronken 't huis en, daar zijne moedor niet spoedig genoeg de deur opende, trapte hij die iu. Toen begon hij zij no ouders te beleedigen. De vader, teu uiterste verontweerdigd, sprong in woode op en wilde den deugniet j met een mes te lijve, doch de zoon zag wat er ging gebeuren en wierp den man met eenen vuistslag overhoop. De vader viel op eeu bed waar twee kleine kinde ren lagen te slapen een dezer, een elf- jarig meisje, werd per ongeluk door het mes getroffen, dat de vader in de hand had. Terwijl nu de goburen toesnelden om hulp te bieden, verwittigde de moeder de policie, welke den slechterik aanhield, en tegen den vader proces-verbaal op- stelde. De wijk van den Dam, namelijk de Bredastraat, te Antwerpen,werd zaterdag avond in opschudding gebracht door een gruwelijk drama, dat plaats had in de woninf van eenen politieagent. Iu gezegde straat woonde de genaamde Pieter Rogiers, geboren te Calcken, 40 jaar oud, politieagent vau eerste klas, in dienst in de zevendo wijk. Hij had voor echtgenoote Catharina Renty, 36 jaar. Er zijn vijf kinderen. Het oudste, een jongske is 13 jaar en bot jöüg3te 8 jjtrca oud. Jaren kwamen man en vrouw betrek kelijk good overeen. Wel bad de vrouw in vroegere jaren kennis gehad met een an deren politiebeambten, doch dezo had over eenige jaren den dienst en zelfs de stad verlaten, en sindsdien heerschte de vrede in bet huisgezin. Doch dezer dagen vernam Rogiers dat die betrekkingen nog niet geheel en al hadden opgehouden of herbegonnen wa ren, terwijl de andere, dio middelerwijl ook getrouwd was, reeds weer van zijne vrouw gescheiden leefde. Dit gaf in bet huisgezin natuurlijk aan leiding tot nieuwe twisttooneelen, die met den dag erger werden. Zatordag avond was dit andermaal het ■eval. Rogier* was rond 6 uren th^S" ««komen, om tegen 11 uren weer in di-ost te gaan. Kort voor dit uur, toen hy reeds zijn uni form en wapens aau had, raakten de echtgenooteu weer aau het twisten, in tegenwoordigheid van hun oudste zoontje De twist liep ditmaal zoo hoog dat de agent, ten toppunt van woede, zijnen dienstrevolver trok eu een schot op de vrouw loste. Hij trof haar in de hersens en de ongelukkige viel morsdood neer. Rogiers wilde nu het wapen op zich- zelven richten. Zijn zoontje, dit ziende, sprong toe om het hem te beletten, doch hij duwde het kind weg, Een tweede schot klonk en een tweede lijk stortte bloedend naast dat van de vrouw. Onnoodig te zeggen dat het gerucht van deu twist, vervolgens de schoten en het f eschreeuw van het kind, de bewoners der bovenverdieping en andere geburen hadden te been gebracht. Zij snelden toe; de een riep eenen ge neesheer, de andere de politie en iu een omzien was de straat vol volk. Commis sarissen Bekaort van de T en Van Oete- reu der 5° wijk, noord, waren spoedig ter plaats, alsook doktor Bauwers. De hulp vau den laatste was overbodig; de beiden getroffenen waren op den sla» gedood. Du twee lijkeu werden naar Stuyven- berggasthuis gebracht. De vijf kinderen zeilen, indien zij door do familie niet worden aangetrokken, in een gesticht worden geplaatst. Rogiers was, naar wij later vernemen, op de hoogte gebracht van de betrekkin gen zijner vrouw, door eenc andere vrouw, met wien de andere ook nog in kennis was. dok ger in De zate toei lam toff I hui ger; moe de i inde klee dat tem hen teri ligh li de t woo onge gen D aan deui dere knei Ji van den lich' C men wist slag' de ti gelu te m Leo] zien dit sche i dat M uit het i - ken schr de o i ginn In een bran moei J spel j kleii brac In ren raak bran ven heef weri moei koop ders voer deze eene ste t half' Toei nam eene nen van herb vielc bij z gen. bijg* dood van beu§ Zi van door omd gemi zich kwa: van Dier

De Denderbode | 1898 | | pagina 2