Zondag 50 Januari 1808. 5 centiemen per nummer. 53ste Jaar 8232 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Soeialia. De Moordenaar? Melkerij. Wat aardige priester toch 1 - Open antwoord Onze Woeste. VEEMERKING. ZONDAGRUST.^ia Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemail ter week Yoor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantië» door de Post ont- vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cu que guum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen e? 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deo dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bvreete van dit blad. Aalst, 29 Januari 1898. Wie ziju bond slaan wil, heeft ras den stok gevonden, zegt het spreekwoord. Dit moeten wij toepassen op onze Roelanders. Men zal zich herinneren wat lawijd, getier en geschreeuw zij in ons Arrondis sement gemaakt hebben voor den alge meenenpoll, dien zij nochtans er leelijk doorgetrokken hebben als het er op aan kwam hun program in praktijk te stellen voor hun eigene candidaten Nu ter gelegenheid der gedeeltelijke kiezing van Dendermonde heefteen alge- meene poll op iedere gemeente plaats gehad. Waarom hebben onze schismo's zich niet aangeboden Ah zij vonden hot gemakkelijker dien zetel zonder strijd voor hun te eischen Hij kwam hun toeWant buiten onze schismo's is er niemand meer om de volks gezinde strekking te vertegenwoordigen Welke verwaandheid I Zij willen het volk niet laten kiezen zij willen zich opdringen De algemeen© poll stond hun niet aan. Hij was ingericht door de katholieken en de liberalen, de goede vrienden onzer schismo's konden er geen aan deelnemen en de buis zou te lang geweest zijn. Zij zal nu nog een myriameter en half zijn 1 Arme Ducatillon brave jongen, die zich opoffert voor anderen die hunne in gebeelde populariteit niet durven bloot stellen en wachteü op gunstigere omstan digheden. De advocaten bij de schismo's zijn de slimste. Zij kennen de fabel van den vos die druiven hangen zag en uitriep: Ze zijn te groen I Advocaat De Backer is aan bet uitleg gen boe men socialisten kweekt. Wij ken nen nog eene andere manier van socia listen te maken. Het is deze Immer tot bet volk gaan om zijne drif ten op te jagen zijn hoofd vullen met dwaze, ouuitvoerbare ten minste oogenblikkelijk beloften, de uitvoering ervan doen afhangen van hunne persoon lijke verkiezing en .verheffing de werk lieden opjagen tegen hunne patroons, de boeren tegen de eigenaars, de kleinen tegen de groot en de rijken immer voor stellen als gevoellooze, onmeedoogende menschen die den arme misprijzen eu verachten, zie dat is socialisten werk en dat moet Vooruiters en Bebellisten kwee ken. Wanneer terzelfder tijd die arme opge hitste menschen hunne hemelbelovers met geuzen en godloochenaars zien om gaan en den besten vriend spelen, dan moeten zij allicht gelooi hechten aan de geïnteresseerde leugens der roode afge zanten, die hun komen wijs maken dat de Godsdienst in de maatschappelijke vraag niets heeft te zien. Die ongelukkige men- W I E IS NAAR HET HOOGDU1TSCH van EDUARD WAGNER. 11"" "VERVOLG. Het is moeilijk te zeggen, welk van de drie harten op dit oogenblik hot moeste leed. De graaf besehouwde met ontroering liet bleeko gelaat van het meiBjo, en zich zacht van haar losmakende, bracht hij hare bovendo hand aan zijne lippen en snelde de kamer uit. Sofie maakte eene beweging om te vluchten, ten einde haar leed aan ieder menschelijk oog te onttrekken en hare smart in stilte en een zaamheid uit te weenen. Eeu zwak zuchten van haren vader, deed haar hart trillen. Zij snelde op hem toe, kustehem teeder en duis terde Erger u niet om mijnent wil, lieve va der, gij hebt mij in mijne liefde getreden, maar ik heb toch nog altijd u. Wij willen nog meer dan vroeger alles voor elkander in de wereld zijn en ik zal voor n leven. Niet in staat iets meer te verdragen, vei- liet zij haastig de kamer. schen denken dan alras dat de flauwe praat van Vooruit waarheid is eu zij wor den allengskens overtuigd dat katholiek, liberaal eli socialist maar een uithang bord zijn lijk wij groene kaporaals op meetiugeu hebben hooren uitkramen 1 Dat is het gedrag van onze schismo's en dat heeft oneindig ai socialisten ge kweekt Dat M. Dc Backer dat-overdenkc Die meester is heeft veel te zeggen Onder dit opschrift kondigt meestor Van Schuyleuberg een artikel af om aan de kiezers te zeggen dat allen slaveu ziju en nietweerds die voor de schismo's niet stemmen. Een mensch zonder zenuwen is eene vod, een spuwbak, de spot van ieder- een Eu de groene schismo's alleen zijn mannen, die zenuwen bobben. Neeii, die hebben bet vaandel opgeheven tegen al wat hun in hunne dolle vaart naar een kamerzetel of hooge bediening tegen houdt Of men zijne lezers toch zoo naïef kon houden zoo goedsmoeds, zonder tegen stribbeling eene pil te slikken van zoo'u grootte. Kiezers van Aalst, denkt eens op het volgende Gij zijt in de oogeu van onze groene scliisrno's een luidde slaven, die uit eigen beweging liun kop in het juli sle- ken, hunne handen op den run tuten hinden! Vrienden, Klokke Roeland scheldt u uit als lafhertige" slaven Ont houdt die hoon en wreekt u in de aan- staando kiezing. A. B. De samenwer king in zake van melkerij neemt meer en meer uitbreiding in onze omstreken. Verledeue week "zijn Hofstade, Lede eu Afflighem in gang gegaan eu bewerken te zameu de melk van ruim 1200 koeien. Wij weten dat die inrichtingen eeneu schade lijken invloed hebben op onzo wokelijk- sche botermerktde cijfers zijn daar om dit te bevestigen Evenwel is er daar verloren tegen gewerkt of geschreven of gestreden De bewijzen zijn daar dat bet voor landbouwer eu vérbruiker eeneu grooteu stap is op den weg van vooruit gang, die noodzakelijk en onvermijdelijk moet ingeslagen worden. Er is thans ernstig spraak van in Aalst eene merkt van Roomboter iu te richten wij mogen verzekeren dat ons Gemeente bestuur deze inrichting volkomen bij treedt. Verkoop op merk 1 dus geene vrees voor magai ine meer De deuntjes die er gezongen worden tegen de Roomboter zullen niet lang méé gaan, en rijmen uitnemend slecht. Ze komen doorgaans van lieden die intrest hebben om goede zaken te bestrijden, om oproer telstokcu, en die er even goed over redeneren als nou blinden over de kleu ren. Soms politiek, tot in de boterkuip toe De prijzen die betaald worden zijn 't beste bewijs-dat de ware deugt: Do melkerijen kunnen nauwelijks hunne klanten gerieven aan 2,70 tot 3,00 fr., De melkerij S' Cornelius te Hofstade zou kunnen wekelijks 500 kilos leveren en brengt er thans slechts 150 op. Ook Haeltert, Meire, Schoouaerde moeten klanten weigeren. Verders voor dezen die de zaken van nabij beschouwen en de manier vau be werken eens bijgewoond hebben, is het zonneklaar dat er wezenlijk voordeel be staat in het gebruik der afioomers, even voor den laudbouwer als voor den ver bruiker. Enkel ouder opzicht van reiu- beid beschouwd, is de Roomboter hemel hoog boven de gewone boter te verheffcu, i De minste onreinheden worden met de afroomers uit de melk verdreven. Of er, ondanks alle voorzorgenonreinheden in 5 de melk te vinden zijn, zal men u in de I melkerij bewijzen. lieze stoffen gaan bij j gewooe bewerking in de boter over. Moest men het vuil uit 100 kilos melk, door den zuiversten laudbouwer aangebracht, vermengen met de 4 kilos boter die er van voortkomen,iemand die de bewerking zien zou, zou zeker allen lust verliezen om nog ooit van die boter te proeven. Dat ze voor dón opleg en het gebruik in de keuken beter geschikt is dan andere boter, bewijzen wij in een volgend artikel en desnoods metterdaad en op wedspel, voor al wie 't begeert. Wedden of zwij gen 1 Neen, daar is geen pariassanten aan Waar is de liefhebber die nog te voet van Aalst naar Brussel gaat, of nog absoluut hemden dragen wil vau handgespin en eigen geweefsel Dat menschen uit de stad, uit intrest of onwetendheid die zake bestrijden dat is te verstaan 1 maar dat er landbouwers, dom weg, daar tegen uitvallen, als het hunne intresten geldt, en dat ze niet verre moeten gaan om te zien eu zich te overtuigen dat gaat over zijn hout 1 Lacxantiüs. Minister De Bruyn deed ter Volkskamer opmerken dat pater Daeus, na dat hij met de kopstukken der geuzerij vau Den dermonde had beraadslaagd om den cath. candidaat te bestrijden, op den kruisweg was gaan bidden om aldus zand iu de oogeu der menschen te werpen 1 En pater Daens, hij eeu priester, snauwde den heer Minister toe Gij n zijt naar Lourdes gegaan om uwe gene- n zing te bekomen. Wat zegt gij daarvan gij, christone menschen Maar zeg ons eens, pater Daens, is dat niet zoo wat willen spotten met de catho- lieken die, iu den nood, hunne toevlucht nemen tot de H. Maagd Maria de Moedor Gods, iu haar heiligdom te Lourdes?.... Man, man, ge doet aardigi... aardig I... zou M. Louis u zeggen.... LEPAGE VERLAAT ZIJN LANDGOED. Den volgenden morgen, bij het krieken van den dageraad was Sara, dé oude dienst maagd, reeds bij de hand en bezig het ontbijt gereed te zetten voor den gast, die het lmis van haren heer giug verlaten. Graaf Boaucourt kwam een weinig latei- van zijne kamer en begaf zich naar de eet zaal waar Sofie's vader hem wachtte. Zij drukten elkander innig de liaud, en zotten zich aan tafel. Onder het maal was men stilzwijgend, beide mannon waren bleek en ten prooi aan geweldige aandoening. Nu eu dan luisterde Alfred, als verwachtte hij nog eene laatste maal haar te zien verschijnen, haar die al zijne gedachten eu geheel zijn hart had inge nomen. Uw paard zal aanstonds gereed zijn, mijnheer de graaf, zei mijnheer Lepage Philippe ontbijt in de keuken en ik heb een zestal werklieden last gegeven u tot Athene te vergezellen. Die mannen zullen op muil ezels rijden, gij neemt mijn paard en uw be diende Philippe, zal vau de poney mijner dochter gebruik maken. AlvorcuB wij elkander vorlaten, mijnheer Lepage, wensch ik u mijne geheele dankbaar heid te betuigen voor de gastvrijheid, welko gij mij zoo edelmoedig hebt gegeven, alsmede voor de liefderijke zorgen, welke ik in uw huis heb genoten. Hetzelfde zou ik voor den eersten den besten gedaan hebben, mijnheer, maar ik had wel gewenscht, dat de Voorzienigheid u een ander huis had aangewezen. Ik beu diep be proefd als ik aan mijne lieve Sofia denk, voor wia liet leven voortaan geene bekoorlijkheid meer hebben kan. En nochtans, mijnheer Lepage, 't is alleen aan u, haar gelukkig te doen ziju. Is die afgrond dan zoo groot, die zoo noodlottig twee zielen van elkander scheidt Spreken wij er niet van, spreken wij er nooit over sprak mijnheer Lepage met holle stem, ik begrijp, mijn jou&e vriend, dat uwe teleurstelling wreed is, maar de tijd zal uw verdriet lenigen. Gij zult later eene bruid vinden, van hooge geboorte, wier naam den uwen, nieuwen luister zal bijzetten gij stamt af van een groot geslacht, en nooit hebben de Boaucourt8 zich door een ongelijk huwelijk onteerd. Kent gij dan mijne familie Ik heb over haar hooren spreken, ant woordde mijnbeer Lepage verlogen. Sedert eeuwen zijn de graven Beaucourt bekend door hunnen rijkdom, hunne fierheid. Gij hebt dus iu Frankrijk gewoond viel Alfred hem in de rede. van Confrater Dendei' en Schelde te Dendermonde, aan PKIESTER DAEN». Priester Daens 1 Gij hebt in volle Kamer gezegd dat gij iu de kiezing van Dendermonde niet zijt tusscbengekomeu, dat gij u gausch buiten dezelve hebtgehoudeu dat gij de stómmen der liberaleu niet hebt gevergd. Welnu, Priester Daens, gij hebt in volle Kamer met spek gescho ten En wij gaan het u bewijzen Den 18 December zijt gij M. De Meyer, den hoofdman der liberalen, gewezen liberalen candidaat in de Kamerkiezing van 1894, te Wetteren gaan bezoeken, terwijl uw luitenant Ducatillon den hoofd man der socialisten en andere liberalen ging vinden. Den 18 December, ten 4 l/z ifren, zijt gij te Dendermonde afgestapt bij M. Mar tens, hoofdman der radikale partij te Dendermonde, vandaar zijt ge getrokken naar het Café Ertel, gehouden door den schoonzoon van dame wed® Van Ranst, in wier zaal 's anderdaags de meeting der Daensiston moest plaats hebben. Den 30 December, 's middags, zijt ge to Wieze geweest, en hebt u vandaar per rijtuig laten naar de statie van Dender monde voeren, om er den trein te nemen naar Iiamme. InMeze gemeente gekomen, zijt ge na half 5 uren naar het liberaal lokaal la Libcrtè getrokken en, de gelagzaal waar eenige verbruikers zaten recht doorgaan- do, zijt ge in ecu kabinet getreden waar vier, vijf liberale kopstukken op u zaten te wachten. Tot bier Dender en Schelde en wij voegen er. bij Den 31 December, 's Vrij daags dus, zijt ge to Zele, rond 10 uren 's voormid dags aangekomen drager van een groot pak papieren, kiesmauifesten voorzeker. Aan de tramstatie werd gij opgewacht eu ontvangen door den baas vau den Café chantant «In den Vogelenzangeen bevig< n liberaal die, iu den schoolstrijd ouder de wet van 1879, de voornaamste werker was om kindereu aan te werven voor de officiealc geuzenscholen. Die baas beeft u naar zijnen Vogelenzang n ge leid alwaar 6 of zeven der voornaamste liberale heeren vau Zele u, priester Daens, zaten af te wachten. Al 't volk die u, priester Daens, in Den Vogcleneang met den baas zag binnen trekken, was zeer verwonderd eu allen zegden dat moet de priester, dat vies man van Aalst zijn, want nooit beeft men eeuen anderen priester dat geuzenlokaal zien binnengaan. Toon gij in den liberalen Café chantant waart aangekomen, gevoelde gij u wat te flauw, om zoo dadelijk iu redekaveling te treden met die geuscke herren eu gij hebt eerst twee eiers en eene pint bier binnen gelapt. Dan bobt ge met diegeusche heeren onder de welko wij tellen; een oudveroor- deelde, de gewezene liberale candidaat Heirman, do archiliheraal De Bus, enz., I beraadslaagd over de maatregelen die ten voordeele der progaganda van de groene socialisten, dienden genomen te worden. (Ook hebt ge verscheidene personen als getuigen op de kiesbureelen aangewezen. Om 11 V* uren held ge Dm Vogelcn- zang verlaten en uwe stappen gericht in de richting van Overmeire tot aan de i; Tramstatie In den Barred," om er don fj trein van 12 ureu af te wachten.... Hier j- hebt ge de gelegenheid waargenomen om ij aan de reizigers uw gewoon gezeever over uw groen luilekkerland te vorkoopen. Waar ge, priester Daens, verder in den idag verbleven hebt, hebben wij niet kun nen opspeuren, alleenlijk vinden wij u des avonds terug te Calcken, alwaar gij gelogeerd hebt iu 't hotel wij f weten hot niet en wij zullen eons onze informeerkazak aantrekken. Maar zeg eens, priester Daens, wat is jj er van, is 't waarheid of leugentaal, heeft f men u te Calcken met eene serenade li vereerd?.... Ge verstaat, man, wij weten geerne alles, maar de waarheid. 'j Geëerde menschen wat denkt gij er f van En dan durft onze merteleer. nog stout- f weg beweren dat bij zich met de kiezing van Dendermonde niet heeft bekom- 5 merd Wht schaamteloosheid toch De kluizenaar liet het hoofd zakken. Ik geloof dat gij Franscbman zijt riop de graaf. Is het lang geleden, dat gij niet in uw geboorteland geweest zijt Mijnheer Lepage deed een teeken, dat iu geenorlei zin kon worden uitgelogd. Er is niemand van wien gij gaarne be lichten zondt hebben Bij 't hooren dezer woorden, werd Solie's vader doodsbleek, eene plotselinge ontroering overviel hem eu hij wendde het hoofd af om ziju betrokken gelaat voor de oogeu van zijnen ondervrager te verbergen. Er is geen enkel persoon, in wien ik belang stel, antwoordde hijnoch in Frank rijk, noch in heel de wereld. - Zoudt gij ooit mijnen vader gekend hebben vroeg Alfred opnieuw. Ik heb hem menigmaal gezien. liij is sedert zes jaren dood en mijne -moeder is hem van nabij gevolgd. Een vreemd gevoel overmeesterde den rampzaligo bij liet hooren van die taal. Sedert zestien jaren had hij niets meer uit zijn land vernomen, hii wist niet of de wezens dio hij had liefgehad, dood of levend waren. O neen 1 hij wilde de eenige gelegenheid niet laten omsuappeu, die' zich voor hem opdeed om narichten te hebben, welke hij nu verlaugde te kennen. Toen ik in Frankrijk was, zegde hi, op 't Land van Aelst schroef onlangs dat M. Woeste een verbazend man is, daar hij, ondanks zijne menig vuldige bozigheden eu zijn onverpoosd werken, nog den tijd vindt om zich met alles wat er iu zijn Arrondissement ge schiedt, bezig te houden. Ja,geen plaats ken hoe gering ook wordt er hier verge ven, zegde 't orgaan der Daensisterij, of M. Woeste bemoeit er zich meê. Zulk eene bekentenis van wege de nijdige en haatdragende knoeiers die ge durig onzen Woeste door hunnen vui- len droesem pogen te bezwadderen, zulk eene bekentenis, zeggen wij, is goud, ja, zelfs diamant weord. Ja, en dat is onbetwistbaar, de dienst willigheid van onzen govierden Woeste en van zijne verdieustrijke cath.collegas, MM. De Sadeleer en Diericx is onuitput baar. Niemand wendt zich tot hen zonder antwoord te ontvangen en, indien het eenigzins mogelijk is, voldoening te beko men. En de nederigste werkman wordt door hen zoo goed onthaald als de rijkste edelman. Zoo verhaalde ons onlangs geleden een werkman ter statie van Aalst, dat hij bij M. Woeste was gegaan om eene verbete ring in zijnen toestand te bekomen, en dat hij,gedurende meer dan ééne uur,met hem had gesproken over alles wat de belangen der statiebedienden betreft. eenen toon, welken hij onverschillig wilde doen zijn, heb ik vele groote mannen hooren noemen.... Welke zijn tegenwoordig de ge slachten, wier lcdon zich 't meest werkdadig met de staatkunde bezig houden, of hooge ambten bekleeden De graaf noemde verscheidene namen, welke bij zijnen gastheer geen belang schenen op te wekken, toen hij onverhoeds ook den naam noemde van den heer Alexander Char- lemont. Ik meen dat mijn voogd als een der toon aangevende persoonlijkheden kan worden aangewezen, merkte de graaf op. Het spreekt van zelf, dat hij thans mijn voogd niet meer is, maar hij Was het na den dood van mijnen vader, gedurende den tijd van mijne minder jarigheid. Mijnheer Lepage rilde van 't hoofd tot de voeten. Zoo, mijnheer Alexander Charleinont is uw voogd geweest vroeg hij met beklemde stem. Is hij getrouwd Neen, hoewel hij een der schoonste mannen is, die men kan ontmoeten. Het schijnt dat hij sedert verscheidene jaren eene vrouw zoekt die zijne vereering niet beantwoordt. Evenwel sprak men veel over dio vereering, j. voor mijn vertrek «aar Griekenland. En wie is die vrouw Eene dougdzamo, hoewel zij niet meer En die nederige werkman die geen woord Fransch kent was er niet van uit gesproken, omdat M. Woeste (een Waal met pruisisch hert, gelijk de helden van Chipka zeggen), met het meeste gemak der wereld met hem over alles in de Vlaamscbe taal had gesproken En dat Jambonus van Chipka daarover meesmuilt, niet te verwonderen 1 Eerst eu vooralhij die onlangs nog met den leider der roode socialisten, in de Volkskamer, de cath. partij aanviel en op de verachteliikste wijze uitscheldt, hij heeft te Brussel niets te vertellen 't is overal liever zijne hielen dan zijne tee- nen Van don anderen kant do kerel is gedu rig op reis gelijk eeu wandelenden jood. En men vraagt zich af wanneer hij zich met de zaken van zijn ambt onledig houdt hij is nooit thuis te vinden 1 Jambonus gaat liever mot de kopstuk ken der geuzerij plannen trekken, gelyk hij onlangs deed te Wetteren, te Dender monde, te Zele, enz., om de cath. Partij in den grond te boren. Te Brussel vindt meu hem in de meest befaamde restauraties, wel smullende, café en fijne cognacskens drinkende en lekkere sigaren rookende gelijk de rijken van dewelke hij, bij gelegenheid, alle mogelijke kwaad spreekt. Eu dat heet die vent werken voor den armen werkman en voor den ongelukkigen boer I I En dan wilt hij zich by de arme dutsen als een martelaar doen doorgaan 1.... Vieze volksredder I... Vieze martelaar, niet waar Onder dagteekening 18 Januari, heeft de heer De Bruyn, minister van land bouw, een besluit genomen, luidende als volgt Art. 1. Te rekenen met 1 Maart 1898, zal het verboden zijn, in geheel het land, runddieren meer dan zes maanden oud, die niet zouden gemerkt zijn volgens de voorschriften van net bestaande regle ment en vau de rainisterieële besluiten van 19 Juli 1896 en 30 Jan. 1897, te houden, to vorkoopen, te koop te stellen, te verruilen of te laten rondloopen. Art. 2. Voorgaande schikking is niet van toepassing op de runddieren, meer dan zes maanden oud, zich bevin dende in het gedeelte des lands gelegen op eenen afstand van 10 kilometers en minder van do Hollandsche grens. In die omtrek is het, sedert 15 December 1897, verboden dieren, meer dan zes maanden oud te houden, te verkoopen, te koop te stellen, te verruilen of te laten rondloo pen die niet regelmatig gemerkt zijn. Zondag S0 Januari 1898, dienstdoende Apotheker Mr Callebaut, Botermarkt. in haar lentejaren is. Zij heet mevrouw Euge nie Mixtome, dochter van de Montfa^or. Een diepe zucht ontsnapte de lippen van mijnheer Lepage en zijne gelaatstrekken worden bleek als een lijk. Op dit oogenblik trok het paardengetrap pel de aandacht van graaf Beaucourt, waar door hij de ontroering van zfjnen gastheer niet bemerkte. Gij moet die namen hebben hooren noe men, mijnheer Lepage, hervatte de graaf, want het is omtrent achttien jaren geladen, dat door geheel Europa de mare vau ean bloedig treurspel de ronde deed, waarin die personen voorkwamen. De gidsen naderden, luid sprekende, de warande. Mijuhedr Lepage stond op en was genood zaakt zich aan eenen pilaar vast te hondea, zijne knieën knikten onder hem weg. Vertrek Mijnheer de graaf 1 zegde hy met heesche stem. Het eenigste wat ik u smeek, is dat gij met niemand ter wereld over mij of Sofie spreekt. Vaarwel, dat de Hemel u zegeno Met deze woorden drukte hy den jonker de hand, en ging stompelend naar binnen. Philippe bracht het paard voor zijnen heer en graaf Beaucourt zette zich in den zadel. (WORDT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1898 | | pagina 1