Een en ander. Qnze Vierde Man. i> de meetingva"zon,,a"11 Stedelijke Schouwburg Rechtskundig Tijdschrift Van onzen stadsgenoot Mr A. Van Durme Godsdienstig Nieuws. i De Breidelszonen Allerhande Nieuws. v De drukpers van gansch 't Land en vooral de liberale houdt zich onledig met het verbod door Z. H. Mgr Stillemans aan Onzen Vierden Man gegeven van nog meetingen te geven en zich nog al» can- didaat voor te stellen. Klokke Roeland zegt tweezakkig weg dat er tol hiertoe geen openbaar bevel bestaat en deukt ook - dat er geen komen sal. 't Is ook niet noodïg, denken wij, Klokke n dat er een openbaar bevel zij Docb moest het gebeuren, gaat De Klokke voort dat de Kerk aan Onzen Vierde verbiedt van zich nog voor te stellen, dan zal hij, De Klokke is er zeker van, zich aan dat bevel onder- werpen, 't Zal eeu pijnelijk gevoel zijn in ons land, doch hij zal zijnen plicht vervullen. Des te beter, Klokke, Onze Vierde zal dan slecht» getrouw blijven aan ziine ge- zworne belofte en ook niets opofferen... Wat dat pijnelijk gevoel betreft, het zal alleen bestaan bij de Aemmocraten, bij dezen die door dat spel voor hun moeders kindje zorgen en ook bij de liberalen die in het Daensism al hunne hoop stellen om eens terug aau 't scbotelken te geraken. Maar, zeg eens Klokke uwe Ant- werpsche correspondent Jef van H Scheld schijnt wat beter ingelicht te wezen. Sprekende over bedoeld verbod, schrijft Jef u - Het nieuws hoe onwaarschijnelijk ook, is ons te Antwerpen uit de beste bron als officieel verzekerd. Dê Bisschop van Gent (hoe eerbiedig) heeft sedert 't begin der maand Decern- ber schriftelijk verbod gezonden naar priester Daens om nog zijne candida- tuur te stellen in Aalst bij de aan- staande kiezing. Eu voegt Jef er bij Priester Daens moet dat nieuws zorgvuldig verborgen gehouden hebben, want zijne meest intieme vrienden schijnen het fel te betwijfelen. Jef jongen, ge zijt er niet. Zijne intieme vrienden, Land van Aelst en Klokke Roelandbetwijfelen 't verbod niet, ze loochenen zelfs niet dat het bestaat, alleenlijk zeggen dat het niet openbaar bestaat, in andere woorden, dat het niet officieel is afgekondigd geworden door De Godsdienstige ~Week van Oost- Vlaanderen, gelijk de Bisschoppelijke Nota door de welke de partij-Daens, hare leiders, en hare drukpers als scheurma kers zijn veroordeeld geworden. Maar laat ons wat geduld hebben Klokke Roeland gaat ons uit onze nieuws gierigheid trekken zij gaat deze week eeus vooral trachten de zaak op te hel deren. Onze merteleer Daens komt door ver scheidene liberale schrijvelaars geïnter viewd te worden, 't is te zeggen, men is bij hem eens gaan hooren wat hij zoo al zegt over 't verbod van Z. H. den Bis schop. Aan de correspondent der liberale Indépendance Bplge spraak hij van 't ver bod niet van nog candidaat te zijn, maar verklaarde dat er hem uitdrukkelijk ont- «egd is geworden van nog meetingen te houden, dus van tot de kiezers te spre ken en dat het hem, in die omstandig heid, onmogelyk is eene candidatuur te aauveerdeu. Onze vierde loochende dus 't verbod niet van 't begin van December dat, vol gens Jef van 't Scheld, bestaat. Onze vierde bekloeg zich ook bij hoo- eer gemelden correspondent over Dender- bode die de groenen met smaad bejegent en over den broodroof waarvan zijne fa milie 't slachtoffer is... Zoo, zoo, Merteleer, de catholieken die gij in uw Land van Aelst conserva tieve smeerlappen heet en welke gij wekelijks met ganscho wagenvrachten schandalige beleedigingen naar 't hoofd slingert, zouden dat alles zoo maar ge dwee moeten verduren en bovendien nog hunne genegenheid aan u en aan uwe verwanten toonen met hun den penning te jonnen Maar hola kadééééé om naar wensch van Onzen Vierde te handelen, zou men het laatste sprankeitje eergevoel moeten verloren hebben. Klopt u op de borst, helden van Chipka, en roept Mea culpa Mea maxima culpa De liberale en socialistische bladen geven genoeg te verstaan dat ze niet beter wenschen dan dat priester Daens liever de kap zou over de haag werpen dan zijnen Bisschop te gehoorzamen. Alleen de liberale Gazette - van Brussel raadt hem aan zich te onderwer pen aan 't bevel zijner Overheid en den raad niet te volgen van degenen die hem aanzetten van zijn kleed uit te spelen. La Gazette herinnert dat ze eenen priester kent die vertrouwende op de liberalen zich uit de Kerk verwijderde maar die nu van honger kreveert. Men kent de Aalstersche Correspon dent van - La Gazette en die zou wel de ingever van dien raad kunnen wezen. Dat ventje weet zeer wel dat onze Aalstersche liberalen zich nog bitter wei nig met onzen merteleer zouden bekom- meren.dat als de onderstand van den libe- raleu kant zou moeten komen, men dik werf over den pot zou moeten springen. Bovendien ware onze merteleer regennat aan de Kerk, dan zou de liberale kliek geen briezelken politiek voordeel in hem meer aantreffen. Ge begrijpt, niet waar, geachte lezers, die raad van La Gazette heeft zijnen waarom.... De correspondent der Independence vroeg onder anderen aan Onzen Vierde Gelooft gij M. Daens, dat de Paus de nieuwe maatregel goedkeurt door Mgr Stillemans genomen. Ik weet niet. Indien de maatregel is goedge keurd, zult gij u onderwerpen In alle geval, ja 1 Ik zal mij onder werpen ondanks 't vurig aandringen mij uer vrienden. Aardige christenen, zij die een priester aanzetten om tegen zijnen Bisschop, ja zelfs' tegen den Paus op te staan... Aar dige, ja, zeer aardige christenen... Gasthuisnonnen. De meerder heid der middensectie heeft den wensch uitgedrukt dat er in de krijgshospitalen nevens de infirmiers ook gasthuisnonnen geplaatst wordeu. Het is stellig dat, ondanks al hunnen iever en hunne toewijding, de infirmiers in zekere gevallen de gasthuisnonnen niet zouden kunnen vervangen bij de zie- keD, Om eenen goeden dienst te hebben moeten de eenen de anderen ondersteu nen. In zes krijgshospitalen, waar tot hiertoe de gasthuisnonnen ontbraken, zullen zij binnen kort door de zorgen der regeering worden aangesteld. Deze hospitalen zijn die van Brugge, Ic-peren, Aarlen, Oosten de, Vilvoorde, Aalst en de infirmerie van Vlaamsche Volksraad. De zitdag welke belegd was op den 6 Febru ari jl. zal gehouden worden den 13 Maart a. s. Tusschen het 4e en het 5e punt der dagorde is het volgende gelascht 4bis. Inrichting van het koninklijk Vlaamsch Conservatorium van Antwer pen. O) heeft de heer Alex. Van de Velde op de klaarste en duidelijkste wijze bewezen datVan Schuy- lenbergenP Daens hem op de laf her- tigste wijze hebben bedrogen. Het is dus andermaal bewezen dat de leiders der groene socialisterij met niets anders dan logentaal en bedrog omgaan Pie Daens werd bijzonderlijk duchtig afge borsteld.... Kadastrale schatting. De schat- tingsbrieven ziju in onze Stad van Aalst gedeeltelijk uitgezonden. Ziehier eene inlichting, die van aard is om vele lieden, welke klagen zonder geslagen te zijn, zal gerust stellen. De tegenwoordige taks dor belasting is 7 0/0. Maar, daar de schatting in gevoelige wijze de huurweerde verhoogt en daar de minister geen nieuwe hulpmiddelen uit die schatting verlangt, zoo zal de belastingtaks in verhouding ver minderd tot 6 en tot 4, misschien wel tot 3 1/2 per cent verminderd worden. Die eigenaarswier eigendom op eene dubbele huurweerde is geschat, zullen bij gevolg niets meer betalen dan vroeger. In Brussel heeft men op de nieuwe schattingsbrieven de nota bijgevoegd De taks der belasting zal afelaan. Hier over meer later. Hardyns, van Vooruit, heeft zijn proces tegen Pol De Witte en de nieuws bladen die De Wittc's schrijven over drukten, verloren. De man is verwezen tot al de onkosten die rond de 2000 fr, beloopen. Wie zal er dat keersken uitblazen 2 O die Maandag! In den loop van het jaar 1896 hebben in België omtrent 30,000 min of meer erge werkongevallen plaats gehad, en, 'tis droevig het te moe ten bestatigen, dc meeste ongevallen ge beuren altijd op den Maandag, den week dag waarop er het minst gewerkt maar het meest gedronken wordt. Volgens eene .officieele statistiek gebeuren er in België den Maandag, gemiddeld 20 t h. onge vallen meer dan op de andere weekdagen Figaro zegt dat onmiddellijk, na de algemeene kiezingen, het Belgisch gou vernement een ontwerp van wet voordra gen zal over de militaire hervorming. De dienst zou van 28 op 24 maanden ver minderd worden; een aantal nieuwe regi menten zou worden ingericht en het bud- jet met 6 millioenen verhoogd. Die tijding, zegt de Courrier, is van aHen grond ontbloothet gouverne ment heeft geen ontwerp van dien aard gereed. De fransche munt, die tot hiertoe op het randschrift de woorden droeg Dien protege la France (God bescherm© Frankrijk) en tijdens het koningschap Domine, salvum 'fac Regum (God,behoed den Koning zal die bede bij den nieu wen muntslag verliezen. In de plaats daarvan komt een olijftak met de letters R. F. (Republigue frangaise). Op het oogenblik dat de republiek Gods bescherming het meest noodig heeft want ze staat waarlijk niet heel vast meer op de beenen verloochenen zij de Godheid. Dat gebeurt meer... bij den laatsten tuimelaar 1 van Aalst. Zondag 11. 6en dezer, opende 't Konink lijk Zang-, Tooueel- en Letterkundig Gezelschap H Land van Riem op eene schitterende wijze het nieuwe tooneelj aar. 't Is immers wel de eerste maal dat we zoo iets als het tooneelspel De Goud- boer te zien kregen en 't viel in den smaak, iets wat de aanhoudende toejui chingen hebben bewezen. Gij die er tegenwoordig waart, hebt ge alles wel bemerkt De verbliude heb zucht van den hartvochtigen Goudboer M.H.Arystegenover de edelste onder werping van Tony, (M. J. Quintyn) want Ruppert, niet tegenstaande de harde be proevingen des armen jongelings deed hem gedurig het ongeluk gevoelen waarin het noodlot hem gedompeld had.En Vroni (Mad. Govers), hoe vastberaden offerde zij haar leven, toen haar onbewegelijke vader met de bijl Tony ging'treffen, voor wien zij eene verborgene, toch oprechte liefde koesterde. Afra Leuthaleriu, (Mej. De Lanche) medelijdend voor den onge- lukkigen Tony, maar trotsch tegen over den Goudboer. Yf al\i,(Mad.Fret) grenze- looze genegenheid voor beide kinderen, Vroni en Afra, altijd bezorgd voor haar huisgezin. Madai, (Mad. Tormyn) al was het reeds lang geleden dat hare dochter het slachtoffer was van uitzinnige lands gebruiken, namelijk dat eene Ramsauer meid nooit een jongeling van over 't ge bergte huwen zou toch was do rouw nog steeds in haar hert gegrift. Zacharius, (31. C. De Kegelhoe terneergeslagen, 't was alsof 't ongeluk dat hij op de Goudhoeve den onwrikbaren Ruppert meêdeelde, hem zelf getroffen had Doch genoeg, wij zouden over Wilibald Baron van Hellebron, (M. L. Hermans), en alzoo ook over al de overige tooneel- spelers met evenveel lof moeten spreken, maar ongelukkiglijk den tijd laat ons zulks niet toe, allen kweten zich wel van hunnen plicht en gaven hunnen rol even natuurlijk en ongedwongen terug. Het blijspel Blauwe Schenen liep zeer wel van stapel, onnoodig te zeggen dat de tooneelspelers aller verwachting hebben beantwoord en wij hopen dat 't Land van Riem het nu ingeslagen pad zal blijven bewandelen en het Aal- stersch publiek nogmaals op zulk eeu avondstond vergasten zal. Dus een woord van dank aan de tooneel- spelers en speelsters en ook aan de hh. 11. der Symphonie en bijzonderlijk aan den heer Gustaaf Pape, die het hunne bijdroegen om den tooneelkundigen avondstond op te luisteren. Bij het ter pers leggen vernemen wij dat De Goudboer op algemeene aanvraag den Zondag 13 Maart aanst nogmaals zal opgevoerd worden. Volkskamer. M. Demblon is geld opnieuw willen uitgeven, zeggende: ter Volksfeamer ben er ook meê bedrogen geweest. teruggekeeri zonder voel beslag. De Welnu h t Brussel zal es roode lawydmakers wisten immers dat Inhoud van nummer 11. I. Odilon Périer. Eenige be denkingen over rechterlijke toestanden II. Het ouderlijk gezag III. Rechtspraak. Strafrecht, Bur gerlijk recht IV. Berichten en Mededeelinge'n, I. Vlaamsch-België.a) Felix Roden- bach, Belangrijk Belgisch wetsontwerp, Fiscaal recht, verdeeling. b) Ch. Van den Borre, De nieuwste school is het strafrecht. c) Vlaamsche conferentie der Balie van Gent. d) Mr. Camiel Siffer. e) Hooger onderwijs voor bet volk, te Gent. II. Nederland. III. Zwitserland. Het Rechtskundig Tijdschrift verschijnt sinds 15 Maart 1897, in afleveringen van 32 bladzijden. De inschrijvingsprijs bedraagt 10 fr, 's jaars. De inschrijvingen worden genomen bij de Belgische Boekhandelmaatschappij (Bestuurder Oscar Schepens) 16,Treuren- berg, Brussel. Steamer Léopoldville, 12 Januari 1898. Heer Opsteller van Dsnderbode, Tot hiertoe liep alles wel vau stapel, met regenachtig weder vertrokken, had den wij er na 24 uren goed, toen den der den dag, bij het uitvaren van den Golf van Gasconiën, ons een tempeest over viel, alles liep, God zij dank, goed af en wij hebben niet één ongeluk te betreuren gehad. Dit tempeest, had in den geest van velen van ons het gedacht docu ont staan een feest te geven ten voordeele der weduwen en weezen der verongelukte zeelieden. Een troep reizeude Engelsche tooneelspelers welke naar Las Palmas een jaargetijde gaan overbrengen, leende welwillend zijne hulp eu gister avond had het feest plaats. De verkoop der program- mas en de gedane omhaling brachten het rond sommetje op van Frs. 703, welke voor de helft zal worden gestort in de hulpkas der Weduwen en Weezen,en voor do andere in de kas, ingericht voor het stichten ooner Villa Colonialo waar de zieke agenten bij het verlaten van den Congo, zullen kunnen rusten, vooralleer de terugreis naar hot Vaderland te onder nemen. Wilt gij deze regels, in uw blad plaats verleenen, het zal mij eene eer zijn. Aanvaard intusschen, besto Heer, mijne oprechtste groeten. A. VAN DUERME. er maatregelen waren genomen om, 't is gelijk welke betooging, te dempen. Men bad zich dus bepaald eenige knapen op zijnen weg naar de Kamer te plaatsen aan wien het opgelegd was van te schreeu wen Leve Demblon 1... En de Luiksche blaffer toonde er zich zoo verheugd over dat hij gedurig 't publiek salueerde maar 't publiek lachte hem uit. Ziedaar alles LOURDE8. 21* Belgische bedevaart der Meimaand naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Bede vaart vergezellende de arme zieken met de goedkeuring van den Kardinaal-Aarts bisschop van Mechelen en onder het eerevoorzitterschap van Mgr Mercier. Datum Van 26 April tot 4 Mei 1898, Drie bijzondere rechtstreéksche treinen. 1. Van Luik, laDgs Namen en Charleroi. II. Van Antwerpen, langs Brussel en Bergen.III. Van Gent, langs Kortrijk. Prijzen Van Antwerpen, in le klas, 150 fr. in 2e, 98 fr. in 3e, 65 fr. —Van Luik in le, 148 fr. in 2e, 96 fr. in 3°, 64 fr. Van Brussel en van Gent in 1*, 146 fr. in 2% 96 fr. in 3", 63 fr. Van Namen in le, 144 fr. iu 2a, 93 fr.; iu 5°, 62 fr. Van Charleroi, van Ber gen en van Kortrijk, 1", 140 fr. in 2% 90 fr. in 3e, 60 fr. Verhooging van 5 frank voor dezen die na den 3e April 's middags,zullen inschryven. Definitieve sluiting der lijsten, den 12* April. Arme zieken.'Men wordt verzocht de aalmoezen voor 't werk der arme sieken en de aanvragen ter aanveerding van zieken bij de bedevaartjvóór 15 Meert te verzenden aan den eerw. heer Thiéry, leeraar ter Katholieke Hooge- school, Vleminckx, 1, Leuven. Voor omstandige prespectussen, inlich tingen en inschrijvingen, te schrijven naar den voorzitter van het komiteit, M. Rosman,Fabriekstraat, 13, te Brus sel, of naar de briefwisselaars der pro vincie Oost- Vlaanderen.—Aalst: M.R.Moyer- soen, adrokaat Eerw. heer Willems, pastoor van St Jozef. Audenaerde Eerw. heer Heyvaebt, onderpastoor. MAATSCHAPPIJ VERGADERING op Zaterdag 12 Februari, om 8 ljt uren avonds Voor S' Job, ter herberg van Prosper Van der Meersche. Voor de Zoutstraatpoort en Postweg, ter herberg van Prosper Eeckhout. HET BESTUUR. SiEïe notariëele Annoncen op de 4de Bladzijde. A alcf Katholieke Werk- Actlöt. manskring.— Luisterrijk AVONDFEEST te geven door den Tooneelkring van St. Pieters-Jette, ten voordeele der Afdeeling van Ouderlingen Bijstand,op Maandag 14Februari 1898, om 4 ljt uren. Gordij om 5 uren. Het programma meldt de uitvoering van verscheidene arias, kluchtliederen en de opvoering van het blijspel Dokter Pillemans. Als voornaamste stuk bemerken wij De viool van den duivel bespeeld door den Neger Groning. Wie dat niet gehoord of gezien heeft, heeft nog niets dergelijks bijgewoond. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene plaats fr. 2 le plaats fr. 1,00 tweede plaats, fr. 0,50. Kaarten zullen ten huize worden aangeboden. Aalst Diefstal In den avond van 7 Februari 11, is een onbekende bij mid del van beklimming ten huize van de echtgenooten Monsieur-De Smedt, wonen de Binnestraat,|nr 2 alhier, ingedrongen en heeft er enkelijk eene som van 9 fr. ontvreemd. Congo. Op Zondag 6 Maart aanst. zal er alhier te Aalst een vdor- dracht met af beeldingen gehouden wor den over Congoland en de Missie van den Kwango. Lokaal en uur later aan te duiden, DORSTLIJDERS, 4e blad, WIT KRUIS. De nieuwe reiswagon van den graaf van Vlaanderen is vrijdag beproefd met een bijzonderen trein. Het is een pracht stuk bestaande uit eene toiletkamer in ;ebrocheerde zijde, eene salon in stijl jouis XVI, een compartiment voor het gevolg, iu italiaanscho notelaar, een com partiment voor het verwarmingstoestel, waterleiding, enz. Al de vertrekken zijn electrisch verlicht. Men heeft gezegd, dat het rijtuig honderd duizend frank had gekost. De Etoile verzekert dat de prijs niet hooger loopt dan 65,000 fr. ValschmunterijEr gaat geen dag om of men ziet te Brussel en omtrek valsch geld, dat men in betaling krijgt, of dat men soms, zonder het te weten, zelf wilde uitgeven. Wij hebben meer dan eens gewezen op het gevaar, waaraan sommige personen zich blootstellen, die, niet onwetend, dit dertigtal personen vervolgen, die meet den, anderen temogen bedriegen, omda zij zelf bedrogen werden Het feit wonlt voorzien door het straS wetboek, art. 170 dat zegt Degene die voor goed geld, nagel maakte stukken ontviDg eu deze, na daail van kennis genomen te hebben of doej nemen, terug in omloop heeft gebracht; zal gestraft worden met eene boete vaj 26 tot 1000 fr. Slimme zakkenroller. Maandaj wierd er melding gemaakt van een avond, tuur, dat eeneu Antwerpenaar te Brussd overkwam. Ziehier hoe de zaak gebeurde. M. K., vau Antwerpen, kwam uit di statie en werd aangesproken door eenej persoon, die hem hot geld terug vroe§j die hij hem geleend had. Ik ben u niets schuldig, wash® antwoord van M. K. Laat mij gerust. Betaal mij of ik zal overal rondver! tellen dat gij een slechte betaler zijt. j M. K. dreigde een agent te zullen ros pen, waarop de vreemdeling hem bij des kraag greep, hem schudde en nogmaal' riep Dief, gij zult mij betalen. Ik kems. gij zijt X... Wel neen, ik ben K... Gij bedrieg u dus 1 en laat mij met rust. De andere scheen^jiu inderdaad zijtj dwaling te erkennen en verdween, oi eenige woorden van verontschuldiging j hebben geuit. M. K... gelukkig van den kerel verloj te zijn, vertelde zijn avontuur aau ij omstaandors en bemerkte eerst toen di degene die hem voor dief had uitgeschol den, zelf een dief was. Zijn horlogieë ketting waren verdwenen. kredJItTanallen Meubels in alle slag en in alle stijlen! Slaapkamers, Eetzalen volledig, in accajoui notelaar, eikenhout, enz. Garnituren voor, salons in sac arabe, Louis .1 V, enz. Kleeri kassen. Spiegelkassen, Lijnwaadkassen, Lavabos Tafels, Schrijftafels, Stoelen, Keukenmenbeletii marmeren Tafels, enz. Bijzondere toog voor Tapijten, Spiegels, Lus\ ttrs, Hanglampen, Stoven, Jaclitkomfooren, ent LA PROVIDENCE 71, Hoogpoort, GENT, AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN voor Heer en en Kinderen. Kleederen op maat voor Heeren,Damen& Kinden Groote keus van Damestoffen, Laken, Wit goederen, Zijden, Fluweel, Flaneel. Matrassen- goederen, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, em Schoeisels in alle slag. Regenschermt Uurwerken, Pendulen, Kinderrijtuigen, VOORWAARDEN: ëOfr.betaaltmen Sfr.t 2 100 8 S00 20 l ïooo üo Het Huis gelast met de volledige in lingvau bijsondere zeu, villas, hotels, ba bergen ens. Strenge gehein houding. Erfdeeleaak. 100,000 fr. on vreemd. Wij lezen in La Gazette j M. Willemaers, procureur des koningj heeft eene klacht ontvangen van eet dame D..., van Laken, die eenen zaa| waarnemer te Antwerpen beschuldigt ej erfdeel van 106,000 fr. ontvreemd j hebben. Ziehier de feiten In 1885 stierfin es klooster in Holland eene non, Mej. Mar; S..., die eene fortuin van 100,000 fr. m liet. Die som werd. in gelijke deeleni dus ieder van 50,000 fr. verdeeld, laatst in twee kloosters, het eene [ollaud, het andere in de Kempen. Het vruchtgebruik dezer sommen moea volgens het testament der overledenj komen gedurende heel hun leven as haren broeder Cornelis en hare zustó Dorothea, en by hunne dood moestJ naakte eigendom komen aan Mad. D, hare nicht. Nu, bij de dood van haren oom tante, die over een paar jaren voorviej deed Mad. D., die toen nog niet getrouw) was, zich het testament der non overhan' digen, door een Kempischen notaris, di het had opgemaakt en er de bewaards van was. Eens in het bezit van dit kostbaai papier, ging zij den zaakwaarnemer Z opzoeken, die aan overigens reeds aai zeer voordeelige voorwaarden zijne dien sten had aangeboden. Zij vertrouwde heD het testament toe eu overhandigde hen tevens eene volmacht in goeden en be hoorlijken vorm, om de goederen vai Mad. D., die toen nog Mej. S. was,ii outvangst te nemen, te betalen of te ver; koopen volgens omstandigheden. Z. begaf zich onmiddellijk aan 't werl en regelde de zaken van zijnen lastgeef ster. De kloosters, die de fortuinen ii bewaring hadden, gaven die terug en Zi gaf, krachtens zijne volmacht, kwittanci? in uaam van Mej. S. Maar in plaats van rekening te geveni deed hij aan Mej. S. gelooven dat er eefl paar jaren tijds noodig was om dergelijki zaken te regelen en, om geen vermoeden! te wekken, betaalde hij gedurende ander-I halfjaar de intresten van het kapitaal. Eensklaps verdween Z. en het betalen der intresten hield op. Na eenige weken wachtens, nam dei dame inliehtingen in de kloosters en ver-, nam hoe de zaak in elkaar zat. Zij verJ nam ook dal Z. nooit zaakwaarnemer gewee.st was. Er is reeds veel gesproken over hen prachtige yacht dat de Koning in Araeri-I ka heeft gekocht, even als over den; prachtwagon, die het spoorwegbestuurj heeft laten verveerdigen voor den graat van Vlaanderen.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2