Een en ander. Priester Daens. Paljassen. Jubilee van den Boerenkrijg, Rechterlijk Kronijk. Allerhande Nieuws. LA PROVIDENCE ZE ËVÏSCHHAiVDEL H. ARYS- DEPAEPE. Vastenavonddagen. VERKOOPUVG deelt liet volgende onderhoud meè die de Paljas der Brusselsche christene demo craten met onzen vierden man heeft gehad M. de volksvertegenwoordiger, wij - zouden u iets willen vragen. Bestaat het verbod van Mgr. Stillemans Ja, het bestaat. Moogt gij geene meeting meer geven b Neen, ik mag niet. - En u niet meer voorstellen - Neen. En Rome Gaat gij niet in be- roep bij den Paus b Op die vraag gaf Priester Daens geen bepaald antwoord. Dus 'tis waarheid onze vierde man heeft van zijne geestelijke Overheid ver bod gekregen van ergens als candidaat in de aanst. kiezingen op te treden. 't Feit is dus echt, maar dat belet niet dat onze broeder Pie tot heden toe heeft beweerd dat het verbod niet bestond maar dat de oübewaarders sterk werkten om het te verkrijgeu. Jef van Scheldde zoo gezegde Ant- wernsche correspondent van Klokke Boe- land die te Ninove huist, was beter inge licht en deelde meê dat het verbod dag- teekende van 't begin van December, 't gene waarheid is. Wij herhalen het dat nieuws zal door de catholiekeu van 't Arrondissement van Aalst met spijt vernomen worden zij hadden gezworen onzen Woeste te zul len wreken over al dsn smaad waarmeè U Land van Aelst, het orgaan van onzen vierden man, hem wekelijks bejegent en nu ontneemt Z. H. Mgr. Stillemans er ons de gelegedheid toe. Ja, Mgr. Stille mans ontneemt ons ook de gelegenheid de eer té herstellen van ons zoo catholiek Arrondissement, 't welk door de verkie zing van priester Daens bezoedeld is ge worden, omdat zyne verkiezing de uitdruk king is geweest van den wil eener menigte bedrogen door laster, beleedigingeu en valsche beloften en gesteund door onze eeuwige vijanden de liberalen en socia listen. Hierover meer later. Het eeuwfeest van den meter. Toen wij onlangs over de eeuwfeesten spraken welke binnen kort worden ge vierd, hebben wij vergeten te spreken van het eeuwfeest van den meter. Inderdaad, op 22 juni 1899, werd door eene commissio van geleerden aan de Frauscho Kamer den staudaard van den meter en den kilogram voorgelegd. België is het eerste land na Frankrijk, dat den meter en den kilo invoerde, eu zelfs waren de Belgen de Franschen voor, want eerst in 1840 werd het metriek stelsel iu Frankrijk verplichtend. Land voor land trad sedert dien het stelsel bij, zoodat het nu bijna in heel de wereld is ingevoerd, hetzij verplichtend, hetzij facultatief. Alleen Engeland houdt tot hiertoe mor dicus aan zijne oude maten en gewichten. in zijn Becht van Zondag 11. houdt staande dat de Brusselsche christene de mocraten, de mannen der Juttice sociale - aan Ducatillon, De Backer en hem, Plancquaert, 4 duizend franks, dus 12 duizend te samen, hebben beloofd, om in de omstandigheden die onze geachte lezers kennen, in West-Vlaandereu den Paljas te gaan spelen. Watbottik, niet waarP»#, man Maar zeg eens, Pie man, is er aan u niets beloofd geweest?... Ge waart tegen woordig op de vertooning te Vichte, en heeft men u daarvoor niets beloofd?.. Toe Pieman, antwoordt ons eens 1 Koophandelsrechtbanken. De Belgische Koopbandelsrechtbanken zul len op 3 October aanstaande de honderd sto verjaring hunner instelling vieren. "Mn cv «I non Advocaat Lebon PlUg 0,1 ccu' van Aantwerpen heeft zijn ontslag gegëven als Ondervoorzitter der christene volkspartij ofte fopperij uit hoofde der houding van 't Leeuwken Plancquaert tegenover salonsdemocraten der hoofdstad. M. Lcbon zal zich voorloopig slechts bemoeien met de volksfopperij in't Arron dissement van Antwerpen. Als 't schip aan 't zinken is, verhuizen de ratten. Dat is kostelijk. Minister Van doti Peereboom zal in de garnizoensteden cenen leergnag van godsdienst, voor de kinderen der officieren en militairen van minderen rang, inrichten. Wij hopen, zegt de Chroniquedat geen enkel officier er zijn kroost zal heen zenden, want indien hij dat deed, het ware eene bcleediging voor de officieren die geenen bepaalden godsdienst aankle ven. De Chronique heeft gelijk, maar tjjij van ouzen kant hopen dat al de officieren hunne kinderen naar die scholen zullen zenden. Degene die dat niet doet, immers, beleedigt Mijne wapenmakkers, die ml een en bepaalden godsdienst aankleven. Provinciale kiezingen. liet wets ontwerp waarbij de provinciale kiezingen geregeld wordeD, zal waarschijnlijk na de paaschvacantie in bespreking komen. De nieuwe schikking, die het getal kiescollegies gelijk stelt met dat der rechterlijke kantons, is bij het onderzoek in de secties, door de leden der rechter zijde ten hoogste goedgekeurd. Daarentegen is zij bestreden door de christene democraten, die weer hun voor beur lieten blijken voor de E. V. Zij hebben tegen het ontwerp gestemd, dat door de socialisten «veneens verworpen wordt. Te Verviers zijn de socialisten aan 't woelen met het oog op de kiezingen van Juni. Zij willen de-uittredende candidates lijst veranderen en willen van geen man nen buiten het arrondissement weten. De vreemde candidaat, door de partij opgelegd, zal zich aan den poll moeten onderwerpen. De onafhankelijke socialisten ofte anarchisten komen te Verviers op,met candidaten die voor misdaden van gemeen recht in de gevangenis zitten. Ah qh zouden de kiezers van Verviers niet al die truters kunnen aan de deur zetten, zoowel de lichtroode als de bloed- roodo socialisten 1 Handelend over de gedenkfeesten deelt het jaarboek van hot Davidsfonds dena men der gemeenten mee, waar tijdens den Boerenkrijg gevochten werd of die er bijzonder door geleden hebben. Wij laten hieronder de lijst volgen, en dringen er andermaal op aan, dat de ge- meenteu, waar geene steenen of bronzen gedenktcekens worden opgericht, ten minste cenen boom ditmaal een ware vrijheidsboom zouden planton. Ziehier de namen dier gemeenten Aalst, Aarschot, S' Amands, Bazel, S* Bernards, Bcauvechain, Bettekom, Beveren (Waas), Blaasveld, Boom, Bom bent, Burght, Diest, Duffel, Edingen, Gheel, Haasdonk, Hal, Hasselt, Helissen, Herenthals, Hiugene, Isegern, Kapellen (Hageland), Kapellen-ten-Bosch, Kem- seke, Kruibeke, Leuven, Leuze, Lier, Lippeloo, Londerzeel, Meehelen, Meer hout, Melsele, Merchtem, Moll, Neer- Yssche, Nevele, Sl Nicolaas, Overmeire, Oudenaarde, S' Pauwels, Rupelmonde, Scherpenheuvel, Sichem, Stavelot, Ton- gerloo, Waanrode, Waarschoot, Wille broek, Wilsele, Zele, Zeveneecke, Zwiju- drecht. Socialistische volksvertegenwoordigers voor de rechtbank. Groote toeloop maandag morgend vóór bet justiciepaleis van Bergen. De citoyens Breuez en Roger moesten verschijnen voor geweldpleging op den burgemeester van eene gemeente, waar zij wilden meeting houden. Een groot getal gendarmen was opge roepen om de orde le handhaven, daar meer dan twee honderd mijnwerkers, als aan een ordewoord gehoorzamende, hun werk hadden verlaten, om naar de recht bank te komen. De betichten, die aan den onderzoeks rechter geene uitleggingen wilden geven, bekennen de feiten voor de rechtbank. Roger bekent, den burgemeester van Hautcrages eene» kaakslag te hebben toegediend, om de reden, dat deze laatste gezegd had, met zoo 'tien smeerigen type niets te doen te willen hebben. Het is gebleken dat de burgemeester zijnen sjerp aan had, toen Roger hem sloeg. De laatste beweert echter, de bur gemeester niet gekend te hebben. Brenez, die beticht is, de gendarmen beleedigd te hebben, zegt dat hij door hen zelf hiertoe was uitgedaagd. Daarop volgen hevige pleidooien. Do uitspraak zal den 17 plaats hebben. Land van Kiem, De Goudboer. Wij hebben aangekondigd dat De Goud- boer voor de tweede maal zal opgevoerd worden op 13.Maart, nu dat is mis, 't is op 6 Maart. Wij vernemen dat de heereu van 'tLand van Riem zullen zorgen dat deze tweede opvoering nog luisterrijker zal wezen dan de eerste. Nu, dat ze ook zorgen dat de vertooningen wat vroeger zouden eindigen en de toehoorders nimmer tot iu den nacht ten schouwburge gehouden worden. Ziedaar de algemeene wensch. Leopoldsorde. De hoer P. Mer- tens, Geneesheer, Oudburgemeester van Gijsegem, gewezen provinciaal Raadslid van hot Kanton van Aalst is, bij konink lijk besluit, Ridder der Leopoldsorde benoemd. Onze beste gelukwenschen. - DORSTLIJDERS, leest 4e blad, WIT KRUIS. Drama van Borsbeeck. Een drama beeft in den nacht van donderdag op vrijdag, in de gemeente Borsbeeck (Antwerpen) plaats gehad. Een oude pachter, Vloeberg, woont daar met zijne twee kinderen en een knecht. Deze laatste, dronken t' huis gekomen zijnde, was begonnen met tegen den ouden man uit te varen en verder hem te mis handelen. Hij bracht hem verscheidene messteken toe, waarop dc kinderen de straat oplie pen en om hulp riepen. De veldwachter kwam spoedig ter plaats en gelukte er in, den dronkaard met medehulp van anderen, aan te hou den. Hij was zoo woedend dat men hem moest binden. Do toestand van Yloeberghs is zeer zorgwekkend. Nadere bijsonderheden. De oude Vlamiuckx (en niet Vloeberg), 92 jaar tellende, was donderdag avond te bed, toen hij plotseling wakker schrikte. Hij was vastgegrepen aoor eenen persoon, die in zijne kamer was gekomen, doch welken hij iu de duisternis niet kóu herkennen. Daar de man doof is, kon hij ook aan do stem niet hooren wie de aanvaller was, die hij dacht eenen dief te zijn. Deze laatste sleepte hem uit het bed, en bracht hem hevige slagen en talrijke messteken toe. Vlaminckx riep luid om hulp, terwijl de aanvaller voortging met slaan en ste- ke», tot de dochter des ouderlings, vrouw Hoeybergs binnenkwam en do ouden man ontzette. Deze wist echter wel dat hier geen spraak van dieven was. Zij had namelijk den knecht, V., hooren t' huis komeD, mompelend de eerste, die ik zie, moet er aan, entevens iets gehoord, als het afspringen der veer van een knipmes, dat geopend werd. En daarna haren vader om hulp hoo- rende roepen, snelde zij naar boven en gelukte er iu, geholpen door de meid, den aanrander op zij te rukken, juist op het oogenblik dat deze den man met het mes eenen steek iu do keel wilde toe brengen. Nu dreigde hij deze twee vrouwen aan te vallen en te steken, en vluchtte toen de kamer uit om zich in deu stal op te sluiten. De schoonzoon had middelerwijl den veldwachter verwittigd deze stootte met geweld do deur open en nam den knecht gevangen. Een dokter werd geroepen om den ge kwetste te verzorgen. De toestand van den laatste is zeer erg maar toch heeft hij daags nadien eene duidelijke verklaring kunnen afleggen, van wat er was voorge vallen. V. beweert niet te weten wat er ge beurd is. De dochter en de meid echter, die hem gezien hebben, beweeren dat hij, alhoewel een weinig dronken, toch genoegzaam bij zijn verstand was, om te weten wat hij deed. Hij is naar Antwerpen gedaan en in de gevangenis opgesloten. Men denkt dat hij het feit gepleegd heeft in eenen aanval von dronkenmans- waanzin. Wat op den spoorweg verloren wordt. De Moniteur bevatte dezer dagen weêr de lijst der voorwerpen, op de spoorbanen en in de statiën van den Belgischen Staatsspoor weg gevonden, van 1 Januari tot 30 Juni 1897. Deze voorwerpen zullen op 14 Meert toekomende in de verkoopzaal der domeinen, te Curegem openbaar ver kocht worden. De lijst beslaat twee bladzijden in kleine letter van deu Moniteurzij is verdeeld in 184 nummers, waaronder er zijn van meer dan 600 voorwerpen van dezelfde soort. In deze lijst bemerken wij 253 hoeden van allen aard, 190 mutsen, 32 broeken, 73 moffels, 564 paar hand schoenen, 344 onpare handschoenen, 150 zakdoeken, 90 paar galochen, 3 ouder rokken, 1267 paraplues, 570 wandelstok ken, 610 pakken, 3 photographie-toestel- leu, 90 sleutelbossen, 276 boeken en vlugschriften, 36 paternosters, 133 porte- monuaies, 2 valsche gebitten, 127 pijpen, 53 neusnijpers, 3 luchtbanden van rij wielen en 7 toebehoorten, 14 uurwerken, 300 fransche postzegels. Het getal regenschermen en hand schoenen is bijzonder talrijk deze voor werpen verliest men zoo gemakkelijk maar eene broek of een valsch gobit iu den trein verliezen, dit is nog al aardig Vrijmetselaars feest. De vrijmet selaarstempel van de Peterseliestraat, is in feest. Alen viert er de 100° verjaring der inrichting te Brussel van de loge der Amis philantrophes. Hare instelling tee kent uit de kwade dagen toen de Fransche overheersching op onze provinciëD drukte en men weet dat het bij de vrijmetselaars was dat dit verafschuwd regiem de iove- rigste aanhangers vond. De Belgische vrijmetselarij is altijd ge trouw gebleven aan die overlevering en al de invloed, dien zij heeft kunnen be komen, op politiek gebied, in het onder wijs en iu de pers, werd gebruikt om ons do denkbeelden en de zeden van Frankrijk in te pompen. De Amis philanthropes zullen hun jubelfeest vieren door een banket men zal er ook vrijraetselaressen zien eu wel- jen, 'tis zeggen kinderen van vrijmetse- aars. Het zou mij straf verwonderen indien men de namen der deelnemers bekend maakte. {Handelsblad). Poging tot aftruggelarij. Over eenige maanden werd bij eenen hande laar te Brussel een aanzienlijken diefstal gepleegd en door den bestolene M. N. by dc policie aangeklaagd. Hij gaf de beschrijving van de gestolen voorwerpen, hebbende ecue gezamelijke weerde van 72,000 fr. en de heele Brus selsche policie was te heen om de verht-e- lers te zoeker, en op die manier ook de dieven te vinden. Maar vruchteloos werd er gezocht cn de maatschappij van verzekering tegen diefstal, met welke de bestolene gecon tracteerd had, was op het paut de gele- dene schade uit te betalen, toen de beheerders op het gedacht kwamen, eerst den uitslag vau het rechterlijk onderzoek af to wachten en middelerwijl zelf nog een bijgevoegd onderzoek to doen. Een bediende van den bestolene die, omdat hij eenige opmerkingen had ge maakt aangaande den diefstal, doorge zonden was, werd door de verzekerings maatschappij ondervraagd en deze bracht nu dingen aan het licht, die de zaak onder een geheel ander daglicht stelden. N. werd opnieuw door het parket ou- dervraagd en nu was het bewezen dat hij het er op aan had gelegd om do verzeke ringsmaatschappij eenen kolossalen tand te trekken. De onderzoeksrechter zond hem naar huis met de bemerking, dat hij van geluk mocht spreken, niet in Frankrijk te wonen, waar dergelijke poging met ver scheidene jaren gevangeuis gestraft wordt. In ons land bevat het wetboek hiervoor nog geene strafbepalingen. (Chronique). De policie valsch beschuldigd. Te Brussel werd een dronkaard op deu openbaren weg opgepakt en in den amigo gestoken. Toen hij ontnuchterd was en op het punt stond doorgezondsu te worden, be weerde hij, dat men hem in den amigo gedurende zijnen slaap had heroofd van zijn horlogie, ketting, porte-monnaie,enz. En niemand anders kon de plichtige zijn dan een der dienstdoende agenten. De adjunkt begon een onderzoek. De aangehoudene zelf werd onderzocht. In de zakken van zijne kleeren vond men niets. Maar eindelijk gelastte officier hem, den zijden foulard van zijnen hals los te maken eu dau rolden de ontstolen voorwerpen uit. Hij zal nu vervolgd worden voor val- schen aanklacht. Het schijnt dat de brusselsche hon den veel meer aan razernij onderhevig zijn dan die van andere steden, want elk oogenblik leest men in de dagbladen dat er gevallen voorkomen. De fox-terrier van eenen bakker was razend geworden en beet zijnen gezel, den trekhond eu vervolgens de kat. Toen was het de beurt aan een anderen hond, die met een kalant in den winkel kwam, tot eindelijk •en agent hot razende dier met revolver schoten doodde. Ook de andere dieren werden afgemaakt. Een inwoner van Molenbeek had, meeneude dat hij eene flesch cognac vast had, eene flesch met phenisch zuur aan den mond gezet. Hij liep naar eenen drogist om een togenvergif te vragen en deze gaf hem den raad, niets dan water te drinken. Lachend om de goede grap, ging hij naar huis Doch het vergif werkte spoediger dau hij dit verwachtte en een uur later was de man dood. Moord te Waterloo. Zondag nacht bevond do genaamde J. B. B., 60 jaar oud, zich in eene herberg te Water loo. Er ontstond op een gegeven oogenblik twist tusschen een lOtal jongelingen. B. wilde de vechters scheiden, doch ontving eenen stomp op de borst, die hem deeJ neervallen. Hij keerde niet meer tot het bewustzijn weêr eu stierf eenige uren later. Het parket is ter plaatse geweest. De dader is onbekend. Vrijdag nacht zijn dieven in het koffiehuis van Vooruit, Garenplaats, ge drongen en hebben er den inhoud eenor bus, ongeveer een 65tal franks, alsook eene nog al belangrijk som niet gangbare muntstukken gestolen. Do dieven zijn binnen gedrongen door een ruit langs de straat uit te slaan en zoo het venster te openen. De dieven, die met twee waren, namen de vlucht op de aankomst van den poortier. De diefstal is gepleegd in de duisternis, dus dcnkelyk door personen, die met de plaats bekend zijn. Eene ontdekking. Onder dien titel lezen wij in het Fondsenblad M. De C., groot liefhebber van oude voorwerpeu te Gent, heeft eene oorspron kelijke schilderij ontdekt, welke zeer be langwekkend is onder geschiedkundig en oudheidskundig oogpunt. Het opschrift dat zich bevindt rond de lijst, die zeer wel bewaard is, zegt wat de schilderij beduidt, namelijk De afbeelding van de stad Jerusalem, mede gebracht door Jan Qodin, ridder van ge- segd Jeruzalem, hier afgebeeld in H jaar 1465. - Op het voorplan, links, i3 de Hemel vaart van Christus afgebeeld; aan zijne voeten liggen de wachten ingeslapen, bedekt met hunne wapenen van ver schillende en seer typieke vormen. Rechts zit ridder Godin op de knieën, bedekt met zijnon mantel, versierd met het kruis van Jeruzalem; achter hem zit ten zijne zonen. Nevens hem zit zijne vrouw, in do kleedij van den tijd, en ge volgd van vele dochters. De achtergrond der schilderij is een zicht vau Jeruzalem in vogelvlucht. Men onderscheidt den Calvarieberg, met de drie kruisen, den tempel enz, Doodslag te Nazareth. Zaterdag namiddag bevond zich de genaamde Jan- Baptist D'Hondt met andere personen in de herberg Den Vogelzang, tuwchen Nazareth en Asper gelegen. Een twist ontstond om eene nietige reden eensklaps werd D'Hondt door eenen messteek getroffen hij viel ten gronde en bleef ter plaats dood. De dader nam de vlucht doch hij werd weldra aangehouden door de gen darmen van Nazareth,die van de misdaad verwittigd werden. Het is «en persoon van Nazareth. Wanneer zal dat onntenschelijk mes- senspel toch eens ophouden Waar schijnlijk eerst wanneer dat als moord zal gestraft worden 1 KREDIE T A AN "ALLEN Meubels iu alle slag eu in alle stijlen Slaapkamers, Eetzalen volledig, in accajou, nolelaar, aikenhoal. em. Garnituren i tor salons in sac arabe. Louis 1V', enz. Kleer kasten, Spiegelkassen. Iajuw atd kassenLavabos, Tafels. Schrijftafels, Steeltn, KeukenmenbeUn, marmeren Tafels, enz. Bijzondere toog voer Tapijten, Spiegels, Lus- Iers, Hanglampen, Sloven, Jachtkomfooren, enz 71, Hoogpoort, GENT, AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTI1N voor Hear en $n Kinderen. Kleederon op maat voor Heeron, Damon A Kinder» Grooto keus van Damestoffen, Laken. Wit goederen, Zijden, Fluweel, Flaneel. Matrassen- goederen, bekent, Bedspreien, Gordijnen, enz. Schoeisels in alle slag. Regenschermen, Uurwerken, Pendulen, Ktnderrijtuigtn, enz. VOORWAARDEN: 80 fr. betaalt men 5fr.7 Het Hui» gelast xich met de volledigs instel lingvan bijzonders hui zen. villas, hotel», her bergen enz. Streng» geheim- hoading. Drama te Ledeberg. Een veer tiental dagen geleden hadden eenige jou- gelingen van Ledeberg twist gekregen op Heusden, met de jeugd van die laatste gemeente. Ledeberg werd daar nog al duchtig afgeranseld. Zaterdag nu was het loting te Ledeberg, en daar Heusden daar ook moet komen loten, vreesde men algemeen voor moei lijkheden. De policie had echter zoo goed hare maatregelen genomen, dat alles binnen Ledeberg rustig afliep. Op de grenzen tusschen Ledeberg en Heusden ging het echter zoo goed niet. Rond den middag ontmoetten eenige lote- liugen van Ledeberg eene melkkar waar op een loteling van Heusden zat. Zij hielden de kar tegen en zochten moeilijk heden. Weldra ontaardde do twist in een gevecht. Het peerd van den melkboer kreeg een messteek in de zijde zoodat het weldra in eenen stroom bloed neerstorte. Het moest in den namiddag afgemaakt worden. De kar werd gedeeltelijk verbrijzeld en al de melkkannen plat gestampt. De boer werd tamelijk erg gekwetst ineen naburig huis binnengeleid en door eenen geneesheer verzorgd. In de gemeente Wellen, bij Tonge ren, werd zaterdag «ene bruiloft gevierd, die op treurige wijze moest eindigen. Zooals altijd in dergelijke gelegenheid werden er vreugdeschoten gelost, tor eere der jonggetrouwden. Een der sehutters richtte door onbehendigheid of onbe dachtzaamheid zijn wapen in de richting der plaats, waar de bruidegom stond. De prop en de lading had bal gemaakt en deze trof den jonggetrouwde, die op den slag dood bleef. Do stad Waver heeft een ouden watermolen gekocht, die zal worden aan gewend om de voortbrengende kracht te leveren voor het electrieke licht, dat zal geplaatst worden. Prijzen voor 17, 18 en 19 Feb. Zalm de V* kilogr. fr. 3,60 tot 0,00 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,60 Kabeljauw fr. 0,90 Tongen(koppel)fr. 0,70, 1,00 tot 4,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 100 tot 4,00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Nieuwe HoUandsche Schelvisch. fr. 1,00, 1,60 tot 2,00 Volle haring 0,20 Melkers 0,30 Schotsche haring 0,10 Zeeuwsche Oosters aan 4, 7, en tot 10 fr. Groote vermindering bij hoeveelheid. Gedurende da vastenavonddagen zullen 1 er hoegenaamd geene gemaskerde perso- nen toegelaten worden, ter 1° Borze van Amsterdam, Groote Merkt, by M. Corn. Van den Bossche- Cobbaut. 2° In de Gouden Laars, by 4e W® Frans Wotilff, Nazarethstraat. 3° In de Groene Wandeling, bij Gustaaf De Buck, Sl Janstraat. 4® St-Eloi, bij U. Jan Meert, Bspla- nadeplein. 5° St-Rochus, bij M. Raspoet-Longê, nabij St-Martinuskerk. G° Het gouden Tonneken, hij Henri Luycx, Brussclsehestraat. 7° Au bon Coin, bij J. Huylebroeck, Statieplein. 8° Den Nieuwen Welkom, bij Emiel Van de Veorde, Vrouwenstraat. Au café Albert, bij Joseph Van Vaerenberghe-De Waegeneer.Boudewijns- kaai. van 40,000 kilos beo ten, ten hove van Frans De Cock, te Aalst-Mijlbeek, Breê- straat en beeten, loof, hooi, strooi en alern, te Herdersem en Aalst-Mijlbeek; te vergaderen ten hove van Jan Van Eeck- hooren, te Herdersem, aan dc Kerk, op Donderdag 24 Februari 1898, om 8 uren 's morgens.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2