Een en under. De christene yolks- VOLLEN AFLAAT Onze Premie. Mp»™»™ Allerhande Nieuws. LA PROVIDENCE Aanslag op het leven Voor de onderwijzers. In de Conservatieve Vereenigiug van Antwer pen, werd eene algemeeue vergadering gehouden, om den toestand te bespraken der aangenomen onderwijzers van 1879. De volgende dagorde werd gestemd - De Conservatieve Vereeniging van Aantwerpen. Overwegende dat de toestand der onderwijzers van aangenomen en aan- neembare scholen de ondersteuning verdient van de wet en hare spoedige en doelmatige tusschenkomst uit reden der bekomen rechten en der diensten aan 't land bewezen Verzoekt de Antwerpsche afvaardi- ging in Senaat en Kamer opnieuw aan te dringen in den zin der gelijkheid der aangenomen en aanneembare gemeen- tescholen tegenover de toelagen en pensioenen van Staat, Provinciën en Gemeenten Drukt den wensch uit dat de wetge- ving desaangaande ten spoedigste be- n raadslage,om recht te doen wedervaren aan de onderwijzers ontslaggevers van 1879. - De heer Biart heeft den steun der volksvertegenwoordigers en senateurs van Antwerpeu beloofd. fnnnprii 8aat zoodag eene vergade- 1 Jr J l ing houden te Brussel om te beslissen wat houding zij aannemen zal in de aanst. kamerkiezing. Le Soirdeelt meê dat onze vierde, onze merteleer, die wij, catholieken, heb ben willen doen bekoren door eene Zezabel om hem in't verderf te storten, dat onzo vierde, volgens de geestelijke reglementen is in beroep gegaan tegen 't verbod van Mgr. Stillemans nog als candidaat op te treden. Men bemerke dat Le Soir het orgaan is van ouzen vierde. Klokke Roeland en zekere familie leden van onzen merteleer zouden dus slecht ingelicht zijn als zo neggen dat hij zich onderwerpt. Een duur peerd. Te Rotterdam is uit Engeland een hengst aangevoerd, genaamd Balmoral, die aangekocht is voor rekening van het ministerie van landbouw in Hougarië, voor de som van 16,000 p. st. 400,000 fr. Vroege lente.—Terwijl het in Italië nog ferm wintert, verwacht men in ons land alle dagen de lente. Wel hebben wij sedert cenige dagen koud en nat weer, doch niettegenstaande, zijn de voorboden der schoouo dagen, de lieve zwaluwen reeds te Brussel verschenen. Te Laekeu hebben meikevers zich vertoond, en te Ath heeft men asperges gestoken. Zwa luwen,meikevers en asperges in Februari 1 zegt schuddebollend een ongeloovige zouden die zich dozen keer niet vergist hebben Iedereen beseft tegenwoordig het nut der aankondigingen in de dagbladen.Wie zijne waar aan den man wil brengen, wie iets voordeelig zoekt te koopen, wio eene plaats verlangt, wie er een aanbiedt,allen wenden zich tot de dagbladen om hun doel te bereiken. Neen, het nut van een veel verspreid blad, wordt door niemand in twijfel getrokken. Eu zelfs voor die geen rechtstreeksch belang hebben in de aankondigingen, is het lezen er van heel leerrijk. Aankondi gingen ziju soms welsprekender dan lange dagbladartikels of voordrachten zij zijn als een heldere spiegel die het getrouw afbeeldsel der maatschappij weergeeft. Zoo lazen wij onlangs in een groot dag blad de volgende aankondigingen Men vraagt voor buitenland een be- kwamen, ernstigen, katholieken ouder- wijzer kunnende het programma der middelbare scholen en den handel ouderwijzen. De voorkeur wordt gege- s ven aan die gediplomeerd is en muziek kent: 1,000 franks 's jaars, kosten inwoning. In de volgende kolom, wat lager, stond deze tweede aankondiging - Ellegoederen en gemaakte kleede- ren. (Dringend) Men vraagt eene zeer ervaren eerste verkoopster kost, in- woning en 1,200 tot 1,800 franks jaar- wedde, volgens bekwaamheid. Is dat klaar genoeg en moet het de ouders niet eens doen nadenken, die maar droomen van hunne kinderen ge leorden te maken 1,000 franks 's jaars voor eenen leeraar, voorzien van heel een vracht titels I Daarentegen 1,200 frauks voor eene eerste verkoopster En wie weet koevele kandidaten zich hebben aangeboden voor die plaats van leeraar, hoevelen er nog naar zulke plaats zoeken en snakken, boevele, wier diplomas maar al te dikwijls een droe vige gedenkenis ziju aan 't zweet en de ontberingen der ouders I Onvaderlandsch. Iets heeft ons altijd verwonderd, namelijk dat die mis dadige werking onzer vaderlandsloozen, de oogen niet doet opengaan van sommige onzer politieke mannen, die in hunne ingenomenheid met den persoonlijken dienstplicht, meer of min de onbewuste helpers zijn van het socialism. Volgens hen is ons leger niets weerd het is bedorven door de aanwezigheid der remplaeanten het zal enkel iets weerd kijn, wanneer iedereen voor zichzelven soldaat moet worden. Hoort men zulks niet in alle militaris tische kringen Wordt dat niet dagelijks gedrukt in alle liberale gazetten Poogt men zulks niet in den geest der massa te doen doordringen door duizende artikels en redevoeringen En aldus discrediteert men het leger, men geeft het een brevet van minderheid, men doet twijfel ontstaan over den moed en vaderlandsliefde onzer soldaten. Wat is dat anders dan in de kaart spelen der socialisten Handelsblad De socialisten van de Bataille richten eene volksstemming in ten gunste van den anarchist Moineau men wil hem lid van de Kamer maken 1 Citoyen Berloz zou zijne plaats inrui men voor bovengenoemden. Citoyen Moineau is betrokken geweest in de dynamiet-ontploffingen, waardoor te Luik zooveel schade is toegebracht en waarin de ongelukkige dokter Renson zoo brutaal is verminkt geworden 1... Wij hopen dat Luik ten minste nu zeg gen zal tot dien kandidaat tot hiertoe en niet verder. G Z. J. C. A. J. M. J. F. C C. «o» in de kerk der Arme Claren Coletinnen. o Zondag 6 Maart, Feestdag van de 11. Coleta. De diensten zullen geschieden als volgt Om 6 uren de eerste Mis, met uitstel ling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om kwaart na 3 uren het Sermoen, door den E. H. Roegiers, pastoor van het gasthuis. Daarna net Lof. die nog van gedacht zijn van onze Premie gebruik te maken, 9 frank in plaats van fr. 12,50, moeten zich haasten. Zendt het te ver- grooten portret en de som van 9 fr. met uw adres direct toe aau M. Palat sky, Photograaf, 16, Albreeht-Liénartstraaï. Deze vermindering is enkel nog deze maand geldig. /de notaricole Annoncen op de 4lie Bladzijde. AALST. Koninklijke Maat schappij 't Land van Kiem Zondag 6 Maart aanstaande zal op alge meen verzoek en voor de laatste maal nog eens «Dk Goudboek toonoelspel in 4 bedrijven, opgevoerd worden. Wij raden ouzo talrijke en geëerde lezers aan van do gelegenheid gebruik te maken. De vertoouing zal eindigen voor hot vertrek der treinen van 10 uren. BOR8TLIJDER8, leest 4e blad, WIT KRUIS. Moord te Schaarbeek. De ge meente Schaarbeek is zaterdag avond het tooueel geweest van een barbaarsch feit. In het huis nummer 34 der Jolystraat wonen de echtelingen Gyselinck, herber giers, stille rustige menschen, die kos>- gasten houden en, ter oorzake van de daar nabij gevestigde peerdenposterij, goede zaken deden. Natuurlijk hadden zij vele bedienden van deze posterij tot klant. Een dezer was de 60jarige Jos.Pigneur, zadelmaker, een Parijzeuaar, die zonder middelen hier was aaugekomen en, zoo dra hij hier in dienst kwam, bij de echte lingen Gyselinck zijnen kost kocht. Iu bqgin betaalde hij regelmatig, doch gedurende de laatste weken had hij schuld gemaakt en deze tot 38 fr. laten opklimmen. Zaterdag terwijl do herbergier mot eenige vrienden kaart speelde, zegde een dezer laatstcu Ge weet, Gyselinck, dat het van daag betaaldag is er is misschien middel om van Pigneur geld los te krijgen. Inderdaad, zegde de baas, want er is van zijnen kant kwaden wil bij. Ik ga hem afwachten en'mijn geld ëischen. Het spel werd onderbroken cn Gyse linck wachtte zijnen kalant afaanrleu hoofdingang der bureelen, waar hij Pig neur ontmoette. Gij zult mij nu plezier doen, te be talen wat gij me nu schuldig zijt, zegdo hij. Kuut gij het niet in eens, geef mij dan wat op rekening. Gij kunt mij dat plezier wel doen, mits gij uwe veertien dagen hebt getrokken. Ik heb niets getrokken, was het antwoord De twee mannen stonden tegenover elkander. Pigneur wilde uitgaan, maar Gyselinck hield hem tegen. Op dit oogenblik haalde dc Franschman oenen langen, driekantigen en zeer scher pen dolk te voorschijn, eu bracht er den herbergier eeu geweldigen steek in den buik meê toe, zoodat deze uitriep Pigneur vermoordt mij De schoonbroeder van Gyselinck en een vriend zagen daarop eeueu persoon vluch ten eu snelden hem achterua. Middelerwijl was Gyselinck in zijne herberg, stroomen bloed stortende, in elkaar gezakt, roepende Ik ga sterven, ik ga sterven 1 j Policieagenten en geneesheereu snel den toe het was te laatzij vonden niets dan een bebloed lijk en eene weenende weduwe. De plichtige was weldra aangehouden. Hij bekent zijne misdaad Als men mij kwaad maakt... zegt hij, word ik moordenaar, zonder het te willen. De moordenaar is in de gevangenis van S' Gilles opgesloten. Dit drama heeft in Schaarbeek eene droevige ontroering te weeg gebracht. De brusselscbo dieven doen niet ouder voor die vau Antwerpeu. Te Etter- beeck was een bejaard man alleen 't huis. Daar Lij doof is, hoorde hij niet dat een dief op de achterplaats eene leer tegen den muur zette, eeue ruit vau de le ver dieping verbrijzelde, binnenkwam en uit de slaapkamer eeno som van 1000 fr. in klinkende munt stool. Do eenigo zwaluwen, die men ver leden week te Brussel had gezien, zijn geeno voorboden van goed weer geweest; integendeelnooit heeft een carnaval hier smeeriger wéér gehad dan zondag. Ook is de toer een volledig fiasco geweest. In de Passage en in de koffiehuizen niets dan natte kleeren, druipende paraplues en zure gezichten. De schouwburgen en balzalen deden goede zaken. Een inwoner van den Ninoofschen steenweg te Brussel, was onlangs tot acht dagen gevaugeuis veroordeeld. De vrees voor de gevangenis had zijn hoofd op hol gejaagd, zoo zeer dat hij zaterdagavond, onder het avondeten plot seling opsprong en onder het geroep daar zijn de gendarmen 1 naar boven snelde. Hij klouterdeop het dak en begon met pannen op straat te werpen. Eindelijk sprong hij zelf naar beneden. Gelukkig is het huis zeer laag, zoodat hij slechts lichte kwetsuren bekwam. Hij werd daags nadien naar het zinne- loozongesticht gebracht. Het parket van Brussel heeft per telegraaf bericht ontvangen van de aan houding te Marseille vau eeuen Italiaan, Carsenio genaamd, voor uitgifte van val- sche Belgische bankbiljetten van 100 fr. Er is spraak te Geut eenen wedstrijd van tooneelstukken te houden. Er schijnt besloten van dramas, en treurspelen, al hoewel zij de hoogste en edelste uitdruk king zijn in het tooueelvak,geen rekening te houden. Een prijs van 500 fr. zal uit geloofd worden voor een echt degelijk tooneelspel of hoog blijspel (comedie), zooals onze Noorderbroeders zeggen eu ecu ander van 300 fr. voor een verdien stelijk kluchtspel (vaudeville). Ei wordt niet gezegd uitgeloofd wordeu voor het beste blijspel en het beste kluchtspel, - immers kan of mag er geen spraak zijn van de bestejonder slechte te bekronen. Valse he papieren. Waarlijk, men heeft het tegenwoordig ferm op onze goudsmeden en juweliers gemunt. Nu weer is M. Govers, uit de Lange Nieuwstraat, te Antwerpen, het slacht offer geweest van eenen slimmen bedrie ger, die hem op deerlijke wijzo heeft be drogen. Over eenige dagen kwam een persoon, die beweerde een zeekapitein te zijn, in zijnen winkel, om eenige juweeleu te koopen. Hij betaalde met een bankbiljet van 100 fr. en, ziende dat men geld zocht om hem weer te geven, zegde hij Het is niet noodig lang te zoeken ik moet toch, eer ik vertrek, nog andere juweelen komen koopen behoudt dus die 28 fr. maar wij zullen later de zaak wel verrekenen. Gevleid door het groot vertrouwen dat deze vreemdeling in hen stelde, voldeden de lieden aan ziju wensch en tevreden zagen zij hem zaterdag terug keeren. Ditmaal deed hij eenen aankoop van 480 fr. en betaalde met een amerikaansch bankbiljet vaD 100 dollars (500 fr.) Hier was dus 20 fr. op weer te geven, wat met I de vorige 28 fr. te sameu 48 uitmaakte, j Men gaf hem die terug eu bedankte den I jovialen kooper vriendelijk. Maar toen zij bij den wisselaar kwamen om het amerikaansch biljet om te wisse len, bleek het dat het ontmunt stuk zon der weerde was. De policie zoekt den bedrieger op. f Een schrikkelijk ongeluk bracht maandag avond oen gedeelte der Lange Beeldekenstraat te Antwerpen in op schudding. Eene vrouw, wonende in het nummer 210 dezer straat, had, om eene boodschap in de buurt te doen, hare drie kinderen van 2, 4 en 6 jaren een oogenblik alleen gelaten. Terwijl zij in den winkel was, zag zij hare kamer in brand staan. Vermoedende wat er gebeurd was, snelde zij naar huis, gevolgd door andere vrouwen uit de buurt, die haar hielpeu de kinderen van een ze keren dood redden. Toen bluschten zij den brand, die in de kamer ontstaan was. Alle drie do kin deren hadden brandwonden bekomen, de twee jongste zelfs zeer gevaarlijke. Het oudste, alsook do moedor, zijn erg gekwetst. De kinderen zijn in het Stuivenberg- gasthuis veriorgd.De wonden der moeder werden ér ook vermaakt, doch zij be hoefde er niet te blijven. De arme vrouw was zoo zeer ontroerd dat zij, uit vrees voor haren man, niet naar huis durfde terugkeeren. Zij wordt nu bij eeue buurvrouw ver zorgd. August Degnuque, de oudermoor- der van R'ibaix, blijft, in zijne bekente nissen volharden, doch blijft ook staande houden, dat hij zijne misdaad niet vooraf beraamd had. Dit komt echter niet over een met de bedreigingen, die hij reeds vroeger tegen zijne ouders geuit had, en met ziju voornemen om op zulke geheim zinnige manier hun geld te komen stelen. Bloedige vechtpartij. Te Olmen had eene bloedige vechtpartij plaats, waar van de oorzaak te vinden is in de weinige vriendschappelijke betrekkingen, die weieens tusscbcn inwoners van ver- schilligo dorpen bestaat. Ter gelegenheid der veemarkt, waren er meuigvuldige inwoners van Baelen naar Olmen gekomen. Een troep van 18 a 20 jongelingen van Baelen trok door de straat al zingende Baelen boven 1 Denkelijk hebben sommige inwoners van Olmen dit niet goedschiks opgeno men, want weldra ontstond er eene vecht partij in regel. Verscheidene personen werden gekwetstdeze door een bierglas, geeue door een snijdend voorwerp, mis schien wel een mes. een derde wei d tegen den muur en venster geworpen, zoodat iu eenen winkel daardoor eene ruit verbrij zeld werd, enz. Verscheidene personen hadden verwondingen bekomen, de eene al erger dan de andere, doch geen enkele wonde leverde eenig gevaar op, alhoewel sommige personen tamelijk veel bloed verloren. Er is een ernstig onderzoek ingesteld door de gendarmen van Moll. Tegen ver scheidene personeu werd proces-verbaal opgemaakt. Opstand. Zooals er gemeld wordt, had er tijdeus den vastenavond op den Autwerpschen steenweg, te Turn hout, cone vechtpartij plaats tusschen gemaskerde personeu. Eenen persoon werd bij middel van eenen ijzeren klepper eene erge wonde toegebracht boven het linker oog. Dc dader is zekere Willem C..., een soldaat, die sedert eenigo dagen zonder toelating zijn regiment had verlaten. De gendar men hadden hier kennis vau, en zoudag gingen zij naar zijne woning iu dc Otter- straat, om hem naar zijn regiment te doen weerkeeren. Zij werden er echter alles behalve vriendelijk onthaald Ik veeg mijne botten aau u, zegde hij, en al moest gij mij dooden dan ga ik nog niet meê. Daarop volgde een geweldig tooneel. C., trok de koorden der gendarmen in stukken, beet en stampte als een razende. Zoo beet hij den brigadier in .handen en armen. Niettemin gelukte men er in, den kerel aau te houden. Op straat liet hij zich meermaals ten gronde vallen. De woestaard werd naar den amigo gebracht en is zondag nog naar Antwer pen gevoerd, om ter beschikkiug van den krijgsauditeur le worden gesteld. Dit avontuurtje zou hem wol eens duur kun nen kosten. Moordpoging te Turnhout. Zul len do misdadige aanslagen in het arron dissement Turnhout dan geen einde heb ben liet schijnt wel, want andermaal wordt er medegedeeld dat er maandag nacht eene moordpoging gepleegd werd op den baanwachter Jan Aaps, die dienst doet op den ijzerenweg Turnhout-Lier. Zijn baanhuisje is op nagenoeg 30 a 40 minuten van de stad tusschen Papen- brugge en Kruisberg gelegen. Maandag avond, was hij met zijne vrouw bij eenen buurman geweest en beiden hadden daar onder het houden van eeu gezellig praatje, den avond doorgebracht. Omstreeks 11 uren keerden de echtge- nooten huiswaarts laugs de spoorbaan. Toen zij op korten afstand van hun baan huisje gekomen waren, weerklonk er eensklaps in de onmiddelijke nabijheid een schot. Wat is dat zegde de vrouw, en terzelfder tijd slaakte de man eenen smartkreet, zeggende Ik heb het vastInderdaad, hij was door den kogel getroffen. Verder hoorde men niets meer. Met behulp zijner vrouw sukkelde het slachtoffer naar huis. Daar bevond men dat de kogel te midden van den rug, tus schen do twee schouders in het lichaam was gedrongen. Het was dus een laffe, verradelyke aan slag. Want heel waarschijnlijk had de dader naast de baan post gevat, en Je komst van Aaps daar afgewacht. Verra derlijk heeft hy hem dan langs achter getroffen Klaarblijkelijk is de moordaanslag met eenen revolver gepleegd. Het slachtoffer verloor tamelijk veel bloed uit de wonde. De policie werd deu- zelfden nacht nog verwittigd. Do agenten Jacobs en Van Gompel begaven zich da delijk ter plaatse om een eerste onder zoek in te stellen. De kleeren van het slachtoffer werden in beslag genomen. Frak, vest en onder vest bebben een gaatje in het kruis vau den rug, waar de kogel is doorgedrongen. Rond dit gat zijn de kleeren gansch met bloed doorwoekt. De geneesheer Verraeirsch werd ver wittigd. Deze heeft het slachtoffer maan dag nacht nog bezocht eü de wonde ver zorgd. Naar het schijnt zou de toestand wel erg, doch voor het oogenblik niet levensgevaarlijk zijn. De laffe dader van deze hatelijke aan randing is niet gekend en niemand wordt ook bepaald verdacht. Er is een ioverig onderzoek ingesteld en wij twijfelen niet of men zal den plichtige wel ontdekken. Het slachtoffer Aaps was voornemens een dezer dagen naar een ander baan huisje te gaan wonen. Dc kleine C.., te Namen, beging over eenige dagen de onvoorzichtigheid, oen nickelstuk vhd 5 centiemen in te slikken. Een dokter heeft bij middel der X-straleu dejui.-ae plaats vastgesteld en het kind, dat zelfs geen drinken meer kan iuzwelgeu, zal eeue grooto operatie moe ten ondergaan. In een koffiehuis, te Namen, had in den nacht van zondag op maandag een moordtooneel plaats. De twist was ont staan over twee gebroken fiesschen. Do herbergier en een beenhouwer raakten aan 't vechten. De eerste werd tegen den grond geslagen, doch hij sprong op, liep iu eene zijkamer en kwam terug, gewa pend met eenen revolver, met welken hij twee schoten op zijnen tegenstrever loste. Het tweede schot doorboorde den rech terschouder vau den beenhouwer, van wien daarenboven in den loop van het gevecht vijf ribben werden gebroken.Zijn toestand is zeer erg. Drie personen kwamen eenigo dagen geleden iu eene herberg der rue Grélry te Luik, om voor eenige dagen logement en kost te vragen. Zij zegden bedienden der douanen en accijiisen te zijn, bijzonder gelast met het meten van schepen en het bewaken van brouwerijen: Zij speelden hunne rol zeer ernstig, giugen \s morgens vroeg uit, schroven 3 brieven naar sommige kooplieden of fa- brikaaten om voorwerpeu te vragen, die zij voor het uitoefenen van hun ambt i noodig hadden, en... brachten dezó dan1 :l naar den berg vau bermhertigheid. j Eindelijk, daar zij hun verteer niet' jj betaalden en bun tecren eu smeeren te f veel in 't oog liep, legde de hospes eene' f klacht tegen hen ueêr, zoodat zij aange- I houden werden. jj In de spoorwegstatie van Trazegniea j werd maandag nacht een brutale diefstal gepleegdDe statieoverste hoorde gedu- j rende den nacht gerucht en, opstaande j om te gaan zien, bemerkte hij «lat dieven l zijne deur gesloten hadden.Enidelijk tochj buiten komende, zag hij iu de verte de; dieven zijne brandkas op een handwa-; genfjo wegvoeren. Zich ontdekt ziende,j lieten zij hunne vracht in den brand en namen de vlucht. si Zoo leven, zoo dood. Te Theux, jj bij Vervicrs, woonde zekere Bonivor,zoon i van rijke landbouwers, die na een woelig en losbandig leveD, met een braaf meisje; trouwde, dat bij zeer ongelukkig maakte. Herhaalde malen werd hij veroordeeld voor slagen en wonden, wildstrooperij, enz., en nu de laatste maal onderging bij een vonnis van twee jaren gevaugenis, voor geweerschoten op eenen gebuur. Gedureudo zijns gevangenschap nare de vrouw het besluit met hem af te bre ken en vertrok naar Luik, na eerst har< kindereu in veiligheid te hebben ge bracht. Toen Boniver uit de gevangenis kwam, vond hij haar niet. Vernemende wat er gebeurd was, nam hij eeueu revolver eu losto zich eeu schot iu den buik. Langsheuen geheel de duitsch-bel- gische grens klaagt raeu over zware j sneeuwstormen. Op alle punten is de ,i telefoongemeenschap met Duitschland y gestoord. Ook uit de duilsche steden ko- t! men dergelijke tijdingen. Te Aken alleen 3 zijn duizend telefoondraden gebroken. De koude is zeer hevig en de gemeenschap i tusschen vele dorpen gestremd. KREDIET AAN ALLEN Meubels in alle slag en in alle stijlen Slaapkamers. Eetzalen volledig, in accajou, nolelaar, sikenhoatenz. Garnituren voor salons in sae arabe, Louis X V, enz. Kleer kasten, SpiegelkassenLijnwaadkassen, Lavabos, Tafels, Schrijftafels, Stoelen, Keuktnmenbelen, manneren Tafels, enz. Bijzondere toog voer Tapijten, Spiegels, Lus- Iers, Hanglampen, Sloven, Jachlkomfooren, enz 71, Hoogpoort, GENT, AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIEN voor Heeren cn Kinderen. Kleedoren op maat voor Heeren, Damen& Hinders Grooto keus van Darmstoffen, Laken. Wit goederen, Zijden, Fluweel, Flaneel, Matrassen- goede ren, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, enz. Schoeisels in alle slag, Regenschermen, Uurwerken, Penduien, Kinderrijiutgen, enz. Hel Huis eclast aich VOORWAARDEN: SOfr.bclaaltmen Sfr.T 100 8 e 500 20 1000 !j0 Strenge geheim houding. van den KONING van GRIEKENLAND. Twee geweerschoten. Zaterdag werd er nabii Athene een! aanslag gepleegd op het leven van den: Kouing vau Griekenland, in den namid-: dag. De Koniug zat in eenen landau, in gezelschap vau princes Maria en keerde I terug naar Phalère. Langs de baan die het koninklijk rijtuig \olgde, liep eene diepe gracht. Eens- klaps rezen er twee kérels op. Een hun ner riep in het Grieksch Houd op majesteit Een geweerschot werd gelost en een kogel fioot langs de ooren van den vorst. Een tweede schot volgde oogenblikke- lijk en den koninklijke pikeur werd in den voet getroffen.Daarna reed het rijtuig been in volle vaart. Wat kouing Georges betrert deze toonde eeno grooto koelbloedigheid. Hij stond recht iu het open rijtuig om mot ziju lichaam princes Maria te bescher men. Hij bleef zoo staan en zich tot do moordenaars wendend, riep hij terwijl hij zijn stok zwaaide Gaat heen 1

De Denderbode | 1898 | | pagina 2