Invloed van den alcool op de J nieren. Burgerwacht. Een en nmler. Vlaamsche wet. °"af. De Volksfopperij ZLt Onpartijdige openbare meeting. Stedelijke Schouwburg Belgische Bedevaart LOUR DES Heilig Hart van Montmartre Bedevaart naar Rome. De Breidelszonen. Allerhande Nieuws. LA PROVIDENCE Na het brein eu (le lever, blijft de al cool bijzonderlijk nog haperen in de nieren. De nieren zijn twee lichaamsdeeleu, gelegen in den buik, de eene rechts, de audere links, dicht tegen den ruggraat, op de hoogte der twaalfde ribbe. Iedere nier heeft den vorm van eene snijboon (haricot), is ongeveer tien centi meters lang op vijf breed en drie dik, draagt eene nierenmuts (capsule surré- nale) en is in verband met do blaas door eenen darm of watealeider (aretère). Het binnenste der nier is zeer werk- weerdig. De nier is immers de volmaak- ste filtre die er bestaat. Zij is samen gesteld van eene groote hoeveelheid nicr- cellen eu kleine vaten, alwaar het bloed van alle slechte nadeelige stoffen wordt gescheiden en dan klaarder, zuiverder dan ooit zijnen loop voortzet in het men- scbelijk lichaam. De sloehte, nadeelige stoffen, gelijk van welken aard. blijven dus achter iu de Dier; van daar worden zij voortgedre ven langs den waterleider tot in de blaas die ze dan voor goed wegdrijft uit het lichaam. Hieruit volgt dat de goede werking dor nier van het grootste belang is voor de gezondheid van denmenscb. De alcool heeft eene bijzondere neiging voor de nier; zijne tegenwoordigheid is er zeer nadeelig. Inderdaad, dc alcool, zijnde een vergift gerangschikt onder de bijtende Stoffen, brengt weldra de nier in ontsteking; dit is zeer dikwijls de oor- "zaak c-cner nierziekte, namenlijk de eiwit- pis (albuminuric), zeer gemeen bij de al- cooldrinkers. Deze ontsteking belet de Diervaten en niercollen goed hunne werking te ver richten. Gansch het nicrgeweefsel inte- geudeel verandert langzamerhand in vet en-de nier wordt een nutteloos lichaams deel. Het gevolg daarvan de slechte na deelige stoffen des liehaams verliezen hierdoor eenen grooten uitweg en vergif tigen dus samen cnet den alcool immer voortgedronkon, 't bloed van denmenscb Zenuwaanvallen, ongesteldheden van allen aard komen weldra te voorschijn 's Liehaams filtre, de nier, in eene vet bol herschapen, laat bijna ook het water niet meer door. De bloedloöp is dus ge hinderd de zieke, opgezwollen van 't water, krijgt dikke handen en dikke voeten. Zijue longen, zijn hert, zijne maag, zijne ingewonden, piles ligt ron dom in water. Deze toestaud kan niet lang duren. Het hert of het brein is geraakt eu de dood komt den alcooldrinker weldra haastig uedervelleu. D' Joz. De Vos. Onze medeburgers aan welke het is beteeksud gewor den dat zo voor den werke- lijken dienst der Burgerwacht azijn aangewezen en reden heb ben tot vrijstelling moeteu hun reklaam of bezwaar indienen,'t zij schrif telijk,'t zij mondelings, binnen de vijftien dagen te rekenen van den dag der b$tee- kening bij den Secretaris-verslaggever, den heer Alfred Manieudeurwaarder, Lange Zoutatraat, 56, en dit op pene van verval, 't is te zeggen, dat ze voor 't oogenblik, voor den werkelijken dienst aangewezeu blijven. De bewijsstukken mooten aan 't be zwaar gehecht worden. Bij voorbeeld, zij die een vol ledigen termijn persoonlijk bij 't leger hebben uitgediend, moeteu er hunne verlofpas bijvoegen. Voor lichaamsgebreken gelden geene certificaten van geneesheeren, daar alwie uit dien hoofde een bezwaar indient, door de geneesheeren van den Revisiè- raad moet onderzocht.worden. Het art. 142 bepaalt dat bij afwijking van bet art. 9 der wet, op hunne aan vraag zullen vrij blijven van den dienst de burgers die meer dan 35 jaren oud zijn op 't oogenblik van het invoego stellen der wet. Dus men moet den ouder dom van 35 jaren bereikt hebben vóór den 18 September 1897. Zullen op hunne aanvraag ontslagen zijn van den dienst in den eersten ban, zij die op 't zelfde tijdstip den ouderdom van 28 jaren bereikt hebben. ■Een schrijven van den heer Miuister van inwendige en openbaar ouderwijs aan den heer Gouverneur vau Brabant, stelt vast dat die vrijstellingen mogen gevraagd worden door alle personen -voor den dienst aangewezen of ze vau de Bur gerwacht reeds deel uitmaken of er geen deel van uitmaken. Dus al wie den vereischten ouderdom bereikt heeft late dus niet na zonder verwijl zijn bezwaar in te dienen. Wetenswaardig. Er zijn tal van vischsoorten reptiliën en insecten die nooit slapen Van de visschen is bet al gemeen bekend, dat de snoeken, zalmen goud visschen nooit slapen. Dan kent men verschillende visschen, die gedu rende een maand niet meer dan vijf mi nuten slapen Verder zijn er ongeveer ten dozijn vliegensoorten, die nooit sla pen en ten slotte drie tot vier soorten van slangen, die door natuuronderzoekers nog nooit in hun slaap overvallen zijn. Volksvertegenwoordiger, M. Woeste, lokte vrijdag 11. eene afdoende verklaring uit aangaande het wetsvoorstel Coremans- De Vriendt. Blijft hot nu verstaan, vroeg onze Woeste dat de Vlaamsche Wet in be spreking zal komen onmiddelijk na de twee kleine wetsontwerpen betreffende de rechtbanken van Mechelen en Luik. Do heer Voorzitter antwoordde Geen enkel voorstel in tegenstrijdigen zin werd godaan. Dus in den loop dezer week zal de Vlaamsche wet in bespreking komen. Onze Woeste toonde dus andermaal zijue genegenheid voor de rechten der Vlamingen;nu dat belet, niet dat de helden van Chipka hem logenachtig blijven voor stellen als vijandig aan do Vlaamsche zaak. Eu zoo is het ook met al de andere logenachtigo, beleedigende en lasterende beschuldigingen die de helden van Chipka wekelijks in hunne afgeleefde organen tegen hem uitkramen.... Volgens dr Burton Wend zou er een onfeilbaar middel bestaau, om op het eerste gezicht te onderscheiden, of een persoon gezond van geestvermogens is of niet. Het is bekend, dat dit dikwijls zeer moeilijk is en dat vele krankzinni gen menigmaal gedurende langen tijd twijfel doen ontstaan eu voortduren aan gaande hun toestaud door zeer verstandig over een aantal onderwerpen te rede- neereu. Er is alleenlijk dit onderscheid, dat, terwijl menschen met gezonde geest vermogens ouder het spreken min of meer hunne duimen bewegen, krankzin nigen daarentegen huuue duimen werke loos of onbewegelijk houden. Dr Wend beeft bovendien opgemerkt, dat zenuw lijders zelden gebruik maken van hunne duimen, wanneer zij schrijven, teekonen en in het algemeen bij alle bewegingen hunner handen; het waargenomen onder scheidend kenmerk zou dus slechts voort vloeien uit de machteloosheid van een afzonderlijken spierbundel in verband met een gebrekkige werkzaamheid der hersenen. Verwittigd. Het is gelijk Baeke- land bij den Schout vau Roosebeke de socialisten kondigen op voorhand zekere hunner rooverijen aan. Hun senator Lafontainc zegde in den Senaat, den 23 december 1897 Er wordt zoo veel geleend dat men onvermijdelijk do ban kroet te gemoet gaat. Eu wij zijn daar zoer tevreden over, waut het zijn de rij ken die Staatsreuten bezetten de armen dragen hun geld naar de spaarkas, eu alzoo komt het toch ook iu de handen van den Staat. De socialisten zullen aan al die bezitters van Staatspapieren zeg gen Wij zullen u intrest betalen tot aan uwe dood, een soort van pensioen of wachtgeld waar wij zelve het bedrag van vaststellen. Gij zult dat trekken zoo lang gij leeft, en daarna is het uit Dat is de diefstal cn roof van nu reeds aangemeld, en de wijze op wolke zij zullen uitgevoerd worden, erbij. Valsche veemerken. Wij hebben gemold dat er in het oormerken vau het rundvee, smokkelarij gebruikt wordt, De middenafdeeling, gelast met het onderzoek der begrooting van landbouw, vraagt nu aan den minister of een brand merk op de horen niet beter zou zijn. Belgen in Engeland. De Daily Mail deelt een artikel meê over de sterkte der vreemdelingen in Engeland en bet door hen uitgeoefend beroep. Wij leeren daaruit dat men Belgen ontmoet teu getalle van 39 als werklieden in de weefnijverheid 30 iu den verkoop van wollen en zijde-: stoffen; 3 iu de mijn- nijverheid; 2 pachters, 23 als landbou wers, 24 in den veekweek, 4 in de spoor- wegbesturen, 5 in ilö gascompagnios. Er ziju 158 Belgen, metsers, schilders, timmerlieden en 210 schrijnwerkers. 67 Belgen zijn koks, 320 dienstboden, 198 professors, 139 matrozen, 70 kleer- maketseull2 modisteii, 78 Belgen zijn in den tabakshandel, 75 in eene der vak ken der voedingsartikels. Ten slotte 43 Belgische coiffeurs. Schoolstatistiek voor het jaar 1896 in de lagere scholen des lands 475,158 leerlingen in de gemeentescholen; 167,937 iu de aangenomen en 108,967 iu de ondersteunde privaatscholen totaal 752,002 leerlingen. Monument Volders. Le Ptuple meldt dat het monument van Jan Volders gereed zal zijn tegen den 15 der maand mei. Men zegt dat het een echt kunstwerk is, doch men meldt niet vvat het kost. Men boweert altijd dat de socialistische partij arm is en dat al hare leden gelijk zijn. Dat belet echter niet dat de hoofd mannen zich laten vergoden in paleizen en na hunnen dood aanspraak maken op grafkelders en monumenten. Napoleon I had Europa overwonnen. Het was een tweede Alexander de Groote. Maar Napoleon, iu zijn hoogmoed legde de hand op den Paus, en noemde zijnen zoon koning van Rome. Eu ziet, Napoleon de Groote gaat als een banneling sterven op eene rots te midden van den oceaan, en ziju zoon sterft in den bloei zijner jaren. Brussel eene nationale betooging ie houden ten einde verschuiving van den datum der kamerkieziugen, de E. V. en het algemeen stemrecht voor de provin ciale kiczingen te verkrijgen. Het comiteit van werking of initiatief welk zich zal verstaan met de partijen die deze oischen bijtreden is samenge steld uit 't leouwken Plaucquaert, MM. Lebou, De Backer en Ducatillon. Zoodan 't was maar voor den frim dat M. Lebon beeft geschreven dat hij zich nimmer wilde bemoeien met de christene volksfopperij dan in zijn arrondissement, du# te Antwerpen ?...Wat kluchtspelers 1 Een woordj* op het einde van •en banket. Daar waren vele heil dronken uitgebracht. Eindelijk stond de voorzitter recht, ou vroeg of nog iemand een woordje ver langde te spreken. Toen stond een van de gasten op, en sprak Hoeren, met uw verlof, ik ver langde nog oen enkel woord te spreken. Ja, ja, spreek, riepen ze te allen kant. En hij sprak: In den naam des Vaders, en des Zoons en des Heiligen Geestes. Amen. Almachtige God, wij danken u voor al de weldaden die uwe milde hand ons schenkt, o gij die leeft en heerst in alle eeuwen der eeuwen amen. De woorden van dien moedigen chris ten, die God voor zijne weldaden durfde danken, werd met algemeen handgeklap begroet Zelfs de goddelooze is gedwongen den christen te eerbiedigen die zich christen durft toouen. Onverdachte getuigen. Bebel de leider der Duitsche socialisten zegde het volgende op eene meeting le Cottbus (Silesië) Luther koos partij voor de vorsten en koningen; van zijnen tijd af tot beden heeft het protestantism zich steeds ten dienste gesteld aan de grooten der aarde. Gansch anders handelt de katholieke Kerk. Leo XIII vraagt een billijk loon voor den werkmaD. Ten gevolge van den invloed der ka tholieke geestelijken, die gedurig met den werkman in betrekking zijn, is het socia lism ver van vooruit te gaan in de katho lieke districten, terwijl het met den dag machtiger wordt in de protestantsche streken. Laat de protestantsche ministers maar zaaien; het zijn de sociaal-demo- kraten die zullen maaien. Congoleesche orders.— De koning- souverein van Congo heeft benoemd tot ridders der Orde van den Leeuw: Mgr Vau Ronslé, Pater Cambier, Pater Vau Hencxthoveu, S.J., Mgr Roelens en Pater Joseph, trappist. De gouden medalie der Orde van den Leeuw is verleend aan den ecrw. heer D'IIooge en aan de eerw. zusters Amelia en Josepha te Matadi. M. do kanunnik Roelandts, overste dar Zusters vau Liefde te Gent, ftl.de Kanun nik Leioy, voorzitter van het groot semi narie van Luik en Mgr Gauthier, zijn be noemd tot ridders van het orde der Kroon s bewijzen van talent en tooneelkunde heb- J p ben gegeven, en daarom mogen zij ook vfllZC "FCIÏI1C. De personen i i die nog van op eene welverdiende hulde aanspraak g gedacht zijn van onze Premie gebruik te maken, 9 frank iu plaats van fr. 12,50, Zondag werd door de donchisten, socia listen en liberalen eene onpartijdige open bare meeting gehouden, ten lokale van Ruelens, Groote Merkt. De Voorzitter der antisocialistische Bouwnijverheid en de Secretaris der anti socialistische Houtbewerkers trokken er heen, doch nauwelijks waren ze in de zaal of ze werden aangevallen en moesten voor 't geweld wijkon. In alle geval 't zal ont houden worden. O groene, roode en blauwe onpartijdigheid 1... Waren de kluchtspelers soms bevreesd dat deze beide mannen die wel juist op hunne tong niet gevallen zijn, zouden hebben doen zien waar dc koordjes hangen van den groeneD, rooden en blauwen poesje nellenkelder Wij verwachten nadere bijzonderheden. VAN AALST. Wij achten het bijua overbodig te zeggen dat, nog ditmaal ons koniuklijk ..zang- tooneel en letterkundiggezelschap 7 Land van Riem, zich, van zijn glorierijken eeretitel gewaardigd heeftwant bij de alreeds geplukte lauwers wist het nieuwe te veroveren, bij de menigvuldige parels die reeds zijne kroon versieren, wist het nieuwe aau te zelteu.... Eu hoewel De Goudboer, hoewel dit booiend tooneel- spel nogmaals aan 't orde van 't pro gramma stond, toch was het voor 7 Land van Riem eene nieuwe baan naar roem en'zi'ge. Doch daar wij in een vorig nummer de zin van 't tooneelspel breedvoerig heb ben beschreven, ware het eene noodelooze herhaling, maar het zij gezegd, zonder boffen dat den H. Bocx die den heer H. Arys.door onpasselijkheid belet, in iu den rol van - De Goudboer verving heel meesterlijk zijnen rol weergaf..,, en Toni (M. J. Quiutyn), Vroni (Mevr. Govers), Madaï (Mevr. Tormyu), Afra Leuthalerin (Mej. De Langhe), Walli (Mevr. Fret), Marcus (M. K. Jacobs), Za- cliarius (M. De Kegel), Xaverius (M. L. Teirlinck), Wilibald (M, L. Hermans), Wolfgang (M. L. Van Branteghem).... dit zijn al oude kennissen die ons weer maken. De overige rollen, hoe gering zij ook waren, werden door Cajetau (J. Arys), Bastiaan (G. Grégoire) en Killiaan Brau- ween (G. Van de Maele) kunstig weerge geven. Ook hebben de prachtige kleedij van j het huis De Lou van Brussel, de welge paste versieringen van den heer M. De Mette veel bijgebracht tot het weiukken van den tooneelkundigen avondstond. Wat 't muzikaal gedeelte betreft, wij mogen zeggen dat de muziekliefhebbers te samen met MM. G. Pape en J. Cam- maert noch moeite noch iever hebben ge spaard, om'tpublik op 't puikste huns repertoriums te vergasten want Die beiden kleinen Fineken, Concert-Polka, Valse du JBonheur, enz.' enz. viel in ieders smaak. Eere dank zij de Heeren Leden van 7 Land van Riem, en wij hoopen dat zij het ingeslagen pad zullen blijven bewan delen. (Medegedeeld.) Overlijden. Pietcr Daens, bijgenaamd Pietje Snot, is to Brussel, in St. Pietershospitaal, na een verschrikke lijk lijden, overleden aan de gevolgen der wonden veroorzaakt door de vitriool dio zij no wederhelft hem over het lichaam goot. Pietje had zijne dagen van beroemdheid tijdens het proces Courtois Al de Brus- selsche ketjes van 't Marollenkwartier brachten eene laatste hulde aau de nage dachtenis van hunnen vriend. naar LIEVE van VROUW en naar het te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni 1898, met de goedkeuring van Z. Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en onder geestelijke leiding van den Z. Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal der Minderbroeders Capucienen, te Bergen en van den Z. Eerw. Pater Robert, der zolfde orde, Overste van het Klooster le Brussel. Vbrtrek. Den 6 Juni uit Brussel Gent binst den morgen. Aankomst te PARIJS omstreeks 5 uren 's avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te 6 uren 's avonds. Aankomst te LOURDES op 8 Juni te 4 uren 's namiddags. Terugkeer. Vertrek uit LOUIDES den 13 Juni 's morgens, om terug te keeren naar België omtrent den middag, den 14 Jnni. De terugreis zal geschieden zonder ve dering van trein. Prijzen der kaarten. Uit Brussel 1" klas 140 frs. 2' klas 90 frs. 3' klas 63 frs. Uit Gent 1' klas 147 frs. 2» klas 96 frs 3» klas 63 frs. Boven de vorengenoemde prijzen Prijzen voor yerblijp en verder» kosten 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste klas nemen. Inschrijving. De lijsten «uilen den Mei gesloten worden. In geval van wettig beletsel «al het gestorte geld ternggeg worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na lcn Mei laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng ge- eisebt en in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken zullen kosteloos volgens de ontvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme zieken mogen gezonden worden aan den eerw. heer Walraykns, Aalmoezenier van het Werk mansbuis te Brussel, Kiekenmarkt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart verge zellen. Al de zieke of gebrekkelijk® personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot C. VAN DE PUTTE- GOOSSENS, Uitgever van Den.Dsnderbode. De personen welke zouden willen te Rome zijn te zelfdertijde als de groote nationale Bedevaart en eene omreis in Italio doen, worden verzocht zich te wen den tot den heer M. Casiee, 29, glacht- huislaan, te Brussel, welke hun een vol ledig programma zal sturen. Vertrek uit Brussel 17 April om 6 u. 36 m. 's avonds terugreis 2 Mei om 7 u. 44 m. 's morgens. Verblijf te Milanen, Florencie, Rome, Ancona, Lorette, Ve- uise, Padoua.. Prijs alles begrepe», reiskaart, eten, slapen, rijtuigen, enz. 1* klas, fr. 510 2* klas, fr. 410. MAATSCHAPPIJ Vergadering Zaterdag 12 Maart, om 8 en half uren 's avonds, voor St-Job en Beekstraat bij den heer Charles Van Hoever en voor de Zoutstraatpoort en Postweg bij den heer Jeau De Brauwer. Met Bestuur. moeten zich haasten. Zendt het te ver- grooten portret en de som vau 9 fr. met uw adres direct toe aau M Palatzky, Photograaf, 16, Alhreaht-Liéaartstraat. Deze vermindering is enkel nog deze maand geldig. Prinses Stephanie. Men seint uit Brussel De laatste tijdingen uit Weenen ziju allergeruststellend. Prin ses Stephanie zal iu 't korte geheel en al genezen zijn. Het is niet waar, zooals ge meld wierd, dat de Koning en Koningin van zins zijn naar Weenen to vertrekken, DORSTLIJDERS, leest 4e blad, WIT KRUIS. Op de peerdenkoersen van Sint- Amandsberg, Gent, die zondag plaats hadden, gebeurden verscheidene onge lukken, waarvan een wel een mensehen- leven zou kunnen kosten. Bij de verschillige wedloopen waren reeds drie peerden gevallen. Eindelijk, bij den laatsten toer der baan was hei peerd, bereden door baron Lunden, bijna aan den laatsten hinderpaal, ook ge vallen. De slag was zoo hevig «lat het dier dood bleef liggen. De ruiter viel onder het peerd en werd erg gewond opgenomen. Een militaire geneesheer, die zich ter plaatse bevond, bracht hem de eerste zorgen toe. Het gerucht was maandag morgend te Gent verspreid dat baron Lunden over leden was. KREDIET AAN ALLEnT" Meubels in alle slag en in alle stijlen Slaapkamers, Behalen volledig, in accsjou, notelaar, eikenhout, ens. Garnituren toor selont in sat arabe, Louis X V, enz. Kleer kasten, Spiegelkassen, lijnwaad kassen. Lavabos, Tafels. Schrijftafels, Stoelen, Keuktnmenbelen, marmeren Tafels, enx. Bijzondere toog voer Tapijten, Spiegels, Lus ters, Hanglampen, Stoven, Jachtkomfoorenens 71, Hoogpoort, GENT, AANZIENLIJK ASSORTIMENT van CONFECTIBN voor Meer en en Kinderen. Kleederen op maat voor Heeren, Damen&Kinders Groote keus van Dameslofftn, Laken, Wit goederen. Zijden, Fluweel, Flaneel. Matrassen- goederen, Dekens, Bedspreien, Gordijnen, ent. Schoeisels in alle slag. Regenschermen, Uurwerken, Pendulen, Kinderrijtuigen, ent. VOORWAARDEN: 50 fr.betaalt men 5fr. 7 ien" Tui„; hot.i., her bergen em. Strenge geheim houding. Zondag avond was een soldaat ia garnizoen op het fort te Mortsel, te laat in Brussel blijven plakken, om nog den laatsten gewonen trein te hebben, die hem voor middernacht te Mortsel kon brengen. De jongen nam de expres en aan de militaire baan gekomen, vond hij niets beters dan van den trein, die in snelle vaart was, af te springen. Hij werd in erbarmelijken toestand door den baanwachter gevonden. Hij moet op het aangezicht terecht gekomen zijn, want de neus is totaal weggeslagen, tal rijke tanden zijn weg en de tong is ge kwetst. Eerlijke daad. I)o ontvanger n. 4 van den kavéntram te Antwerpen, vond zondag in zijn rijtuig oenen geld beugel met 500 fr. De tweo personen die het laatst afge stapt waren, had hij de Vlaamsche statie zien binnengaan. Dadelijk reed hij met eenen anderen tram terug en was geluk kig genoeg, hen nog te vinden. Zij waren het inderdaad, die den klei nen sebat verloren hadden. Ten toppunt van blijdschap en dankbaarheid gaven zij hemde milde bclooning van... 50 cen tiemen. Kinderen verbrand. Tijdens de afwezigheid der moeder hadden twee kinderen, een vau vier en een van twee jaar, in hunne woning St-Andriesplaats, te Antwerpen, de stoof geopend om pa- pierkens te branden. Het oudste stak bij ongeluk zyne kleer- kens in brand. Op zijn geschreeuw kwa- meu de buurvrouwen en de moeder toe gesneld, doch het oudste had zulke brandwonden bekomen, dat het naar het kiudergasthuis Louise-Marie moest wor den gebracht, waar het maandag mor gend overleed. Op den Koraalberg viel een ander kind in eenen pot heet water en bekwam even eens erge brandwonden. Het werd eerst in Sinte-Elisabethgast- huis versorgd eu toen naar dat van Stuivenberg overgebracht. Een 18jarige werkman wandelde met zijne verloofde langs het gehucht Zueu, te Ruysbroeck, toen drie kerels op hein toesprongen, eD hem een messteek: in den hals toebrachten. De jongeling viel, terwijl het meisje, dat hem vergezelfde, om hnlp liep. Toen deze opdaagde was het laat. Men vond niets meer dan een lijk. De gendarmerie heeft op aanduiding van het meisje den vermoedelijkeu dader aangehouden, die echter van zijnen kant het feit loochent; de aanklaagster houdt echter hare beschuldiging stellig staande. Het parket doet een nauwkeurig on derzoek. Dat men haar, die men eeuwige trouw wil zweeren, alle soorten van schoone beloften doet, geschenken aan-

De Denderbode | 1898 | | pagina 2