Een en ander. Het volkshuis. LOUR DES Gelogen en gelasterd. LeSoir van Brussel, 't orgaan van onzen vierdeschrijft dat de Priesters van Aalst, in andere woor.leu van St. Mar- tiuuskerk, moeten vermijden van door de straten te gaan waar de twee Daensen wonen wanneer zij het Allerheiligste aan eenen zieke gaan dragen. Dat is eenvoudig de herhaling van de schandalige leugens en lasteringen die onze vierde in't Land van Aelst reeds meermaals heeft uitgespuwen tegen de EE. HH. Ouderpastoors vaD St.Martinus- kerk en bijzonderlijk tegen den E. H, Ponnet. 't*Ware dwaasheid aan eenen Aalste- naar te willen bewijzen dat de bedoelde EE. I1H. Onderpastoors, als zo het Aller heiligste aan eenen zieke te Mijlbeek gaan dragen noodzakelijk voor eeu der twee huizen waar een Daens woont moe ten voorbijgaan ten ware zij eenen groo- ten omweg deden en dat doen ze niet. Deze enkele bemerking zal voldoende zijn om aau onze geëerde lezers buiten Aalst de dwaasheid en schandelijkheid aan te toonen vau de lasterende beschul diging die Le Soir, het orgaan van onsen vierde, heeft verspreid I CONGO. Missies. De plauta- gies der paters jezuieten, te Kisantu, besloegen verleden jaar eene oppervlakte vau 35 hectaren, waarvan 11 door rijst werden ingenomen. De missionuaiissen zullen er cene steenen kerk oprichten. De paters jezuieten, te Dembo geves tigd, gaan huune missie ten zuiden uit breiden en de Inkissi opvaren tot Tumba Maui. Vandaar oostwaarts den karava- vanenweg volgende zullen zij Popokabaka bereiken om dan «le Kwango af te zakken. Sedert november hebben zij eenen post opgericht op twee dagmarschen van Tumba Mani. Bij decreet van 31 januari 1898 wordt de burgerlijke verpersoonlijking verleend aan de missie der paters Trappisten, wier zetel gevestigd is to Bamania. Brussel aau 't oprichten van een groot gebouw 't welk bestemd is om tot volks huis te dienen. Onze rooden hebben de spreuk uit het oog verloren. Eerst gedaan en dan bedacht Heeft er velen in druk gebracht. Die gebouwen zouden geen half miljoen hebben gekost, maar in Augusti lest toen de bestierders den bilan opmaakten, warcu er reeds 800 duizend franks gaan vliegen. En volgons La Bataille zal men tot 1 miljoen, 200 duizend franks moeten gaan om alles te voltrekken. Ih het niet dwaas aldus met do gelden der werklieden te handelen, van ze aldus te verkwisten Een zeer onaangenaam voorval is verledene week aan een koopman in koeien van Schaarbeek overgekomen. Overeonigo dagen ontdekte men in zijne stallen zeven gefraudeerde koeien, dra gende ieder een reeds gebruikt merk. Ondanks het verbod van circulatie had de gast toch drie beesten verkocht Op bevel van hooger band is de afmaking bevolen geworden niet alleen van do gefraudeerde koeien, die zich nog in den stal van don koopman bevonden, maar ook van dezo welko hij reeds uan den man gebracht had! ZBDEiiEER Landbouwers, koopt enke- lijk vee aan eerlijke kooplieden t-n wacht u wel inkoopon te doen aan kooplieden die bekend staan als fraudeurs. -¥■ Datum der Kamerkiezingen M. Ligy heeft zijn verslag neergelegd over het voorstei van omen vierde en consoorten. De regeering verzet zich togen de ver schuiving tot in October. Eens in 't bezit van voldoende statistieken over de afwe zigheid van kiezers, zal de regeering nadere voorstellen doen. Belgische boter in Turkije. Volgens ons meegedeeld wordt heeft zich ecu Belgisch landbouwkundige naar Cou- stantinopel begeven om er de zoo belaug- ryke kwestie van boter en kaas ter plaats te onderzoeken on zich rekenschap te geren van de praktische middelen die aan te wenden lijn om uit België aldaar na tuurboter in te voeren, welke hier ter lande iu overmaat voortgebracht wordt door de talrijke pachthoven en model- melkerijen des lands. Wij weten niej, of bedoelde landbouw kundige, M. Demeuve. een ambtelijke J ■onding vervult of wel voor bijzondere jj rekening handelt. Nochtans doen zijne f talrijke omreizen binnenlands, zijno be-a zoeken naar de voornaamst'» melkcrijeti, onz., veronderstellen dat hij deze zending 5 vervult voor rekening van den Staat f welke hem, naar alle waarschijnlijkheid, ij heeft moeten gelasten eon uitweg voor do 5 Belgische producten te zoekon. Wat er ook van zij, stellig is het dat de 9 stalen dio aan het adres van M. Demeuvo opgezonden werden van zulke kwaliteit zijn, dat zij onder oogpunt van zuiver heid, vei staan hoven al wat te Pera ge bruikt wordt en volstrekt goone mededin ging hoeven te vreezen. Misschien zal hot echter zoo niet gelegen staan met dan prye. flet ware te wenschen, in het belang «Ier openbare gezondheid aldaar, dat de poging der Belgische melknijverheid ge- iukke, opdat er zuivere waar verbruikt worde, iu plaats van vervalschte produc ten die zouden in den vuilbak moeten terecht komen. Vele liefdadige menschen houden zich hedendaags bezig met het verza melen van oude postzegels en andere nietige voorwerpen, die eertijds wegge smeten wierden als gansch onnuttig. Het laatste verschenen verslag van het wérk der kleine Congoleezen deelt ons over die inzamelingen het Volgende mede Het bijzonderste doelwit is de stichting van kristene dorpen en de kristelijke opvoeding van arme vrijgemaakte slaafjes uit Congo. Er zijn verleden jaar, te weten van November 1896 tot November 1897, ver zameld geweest Oude postzegels, drij millioen. Oude registers, 2 duizend 3 honderd kilos. Papiervodden, zesduizend kilos. Dagbladen, 340 kilos. Kapsulen van flesschen, 64 kilos. Stalen pennen, 65 kilos. Cigarentopjes, 65 kilos en half. Oude boeken, 130 kilos. Annalen, 65 kilos. Adreskaartjes, 60 kilos. Eindelijk, eene groote hoeveelheid beddekens, kruiskens, medalies, oude munt, enz. Van den os op den ezel. Van een wispelturig raensch of van iemand, die nu eens bet een en dan weder het ander bij de hand neemt, zonder er beter van te worden, is men gewoon te zeggen, dat hij van den os op den ezel springt. Wil men hiermede zeggen, dat het nog altijd verkieslijker is op een ezel dan op een os to zitten Maar wie kreeg het ooit in zijn hoofd om een os als rijdier te ge bruiken De zaak is deze, dat de aloude zegs wijze niet spreekt van eenen os, maar van eenen ors, het oude Germaansche woord voor paard, welk ors ons dadelijk aan het Engelsche horse doet denken. Ieder zal zeker terstond begrijpen, dat op deze wijze het spreekwoord eeu gezonden zin heeft» Konijnenkweek. In de Neder Betuwe (Holland) neemt de konijnen- kweek sterk toe. Vele vau dezo dieren worden thans geslacht naar Eugeland verzonden tegen 70 a 80 cents per ldlogr. - Op de Maaudagsche markt vanTiel, worden sinds jaren duizenden konijnen verkocht tegen gewone prijzen. In deu laatsten tijd zijn de prijzen daarvan ver bazend gestegen. De afnemer is steeds Engeland. Werden aldaar vroeger prijzen besteed van 80 cents tot een gulden per konijn, thans betalon de Engelsche agen ten tot 75 cents per kilogr. Motorwagens, hoe moeten wij die dingen nu gaan noemen in goed en deug delijk Vlaamseh Wy zullen er later eens op peinzen maar, dat zijn voertuigen dio gaan zonder peerden. Edison, de vermaarden Amerikaner, heeft reeds veel uitgevonden in zake van voerkracht en licht. Eu die wonderbare man onzer eeuw, hij studeert, en probeert, en zoekt maar altijd voort. Wat wonders dio wonderman nog al zal vinden I Zijn werkhuis is hot achtste wonder van de wereld. Edison is nu onlangs ondervraagd ge worden over motoren, dat is, over voer tuigen zonder poerden. c< Ja, zei hij, ik heb «ver zoo'n voer- tuigen soms wel eens gedachtmaar dat is toch te eenvoudig om or veel tijd aan te besteden. Ik heb zoo een ding gemaakt waar ik meê van mijn werk- huis naar mijn huis rijd, den heuvel op. - Maar dat is voor mijn persoonlijk ge- rief. Daar ik moot klimmen, heb ik natuurlijk eenen motor verveerdigd die veel kracht heeft. Ik bedien mij daartoe van electriciteit. Edison gaf verderen uitleg over dien motor maar weet ge wel, lezer, dat wij het bij lozing niet genoeg begrijpen om het u uiteen te doen. In alle geval gaf Edison over de motoren zijn gedacht te kennen Ja, er zullen goedkoope motoren n komen, waarmee iedereen zal kunnen -.rijden. Men zal de drijvoudige kracht er voor kunnen bezigen, gaze, petrool of electriciteit. Deze laatste is de beste. Ik geloof voorzeker dat het peerd uit onze straten zal verdwijnen. Vraeht- - wagens, karren, omnibussen en andere rijtuigen, kunnen zoowel door eene electrisehe batterij bewogen, als door -een peerd getrokken worden. De bat- terij moet daartoe nog verbetering on- - dergaan, en dat zal zeer zeker gebeu- ren. Rijtuigen zonder peerden goedkoop - ook, zullen ten dienste zijn van armen en rijken, om op wandel uit te rijden. - Het is eene soorte van omwenteling die voorzeker komen zal, en misschien wel - binnen kort. Herbergreglementen.— De burge meester van Beveren, bij Harlebeke, heeft met het oog op deu grooten aan groei der herbergen en de weinige waar borgen van gezondheid die sommige aan bieden, in nieuw reglement in voege gesteld. Hij verbiedt namelijk dat er nog her berg gehouden wordt in elk gebouw, waarvan «le kamer waar de toog staat of waar «le drank besteld wordt, niet eene grondoppervlakte van ten minste 25 vier kante meters beslaat, met een minimum van 4 meters diepte en 3 meters hoogte. Volkskamer-1';; heeft de beraad slaging over de Vlaamsche wet voortgezet. Minister Begerem verdedigde het wets ontwerp. De Vlamingen hebben maar al te lang geleden, zegde hij, van de tegen- woordige ongelijkheid, om ze van kwaad willigheid jegens de Walen te mogen ver denken. Er is hoegenaamd geen kwestie van aan do Walen de studie der Vlaamsche taal op te dringeiv By drukte de hoop uit dat do Volkskametde wet zal stemmen. M. Woeste sprak in den zelfden zin en teekende protest aan tegen de woorden van socialist Anseele, die het Vlaamseh zou willen verplichtend maken voor al de Waleu. Verder bestreedt hij de beweering dat de wet practische bezwaren zal ople veren bij de uitvoering. M. Baron Snoy viel bem in de rede zeggende Ze bestaan niet te min. M. Woeste stelde hem de vraag Wat zoudt ge zeggen als de Vlamingen, uw voorbeeld volgende, eens eischten dat alleen de Vlaamsche tekst zou wettelijk zijn? M. Woeste verwierp ook 't amende ment 't welk voorstelt dat de wetten ook in 't Duitsch zullen vertaald en gestemd wordeu. M. de Montpellier van Dinant bevocht de wet. Al de zieke of gebrokkelijke personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer laten toekomen. \oor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot C. VAN DE PUTTE- GOOSSENS, Uitgever van Den Dtnderbode. Schouwburg van Aalst. Zondag aanstaande, 20 Maart (Half vasten,) zal de Rederijkkamer «De Catha- riuisten het beroemd drama Henry Masterton of De Verdrukking van Iorland. opvoeren. Dat stuk bekwam te Antwer pen en overal, waar het reeds gespeeld werd, eenen ongemeenen bijval. Het is zeker, dat zulks ook te Aalst het geval zal zijn. Dat wij ons aan iets puiks mogen verwachten, daarvoor is het verleden der Rederijkkamer borg. Zij zal hare verworven faam voorzeker gestand doen, veroverd bij de schitte rende vertooningon van De Priester, De Lichttoren, Oudejaarsavond, Simon Turchi enz. enz. Onze geachte Medebur gers ook zullen voorzeker de gelegenheid niet laten voorbijgaan om eenen genot vollen avond door to brengen. Prachtig orkest onder hot bestuur van M. Karei De Motte. Prijzen der Plaatsen Voorbeboudene, 2 fr. 1® Rang, fr. 1,50 2° Rang, 1 fr. 3® Rang, 50 centiemon. Deuren open om 5 uren. Begin om 5 i/s uren. Nieuwe tooneelschilderingen. Belgische Bedevaart naar ONZE LIEVE VROUW van en naar het Heilig Hart van Montmartr» te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni 1898, met de goedkeuring van Z. Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en onder geestelijke leiding van «Ion Z Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal der Minderbroeders Capucienen, te Bergen en van den Z.Eerw. Pater Robert, der zelfde orde, Overste van het Klooster te Brussel. o V ■itTREK.. Den 6 Juni uit Brussel en Gent binst den morgen% Aankomst te PART.TS omstreeks 5 uren '8 avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te huren 's avonds. Aankomst te LOURDES op 8 Juni te 4 uren 's namiddags. Terugkeer. Vertrek uit LOUJBDE8 don 13 Juni 'b morgens, om terug te keeren naar België omtrent den middag, den 14 Juni. De terugreis zal geschieden «onder veran dering van trein. Prijzen der kaarten. Uit Brussel 1* klas 140 frs. 2- klas 90 frs. S* klas 63 frs. Uit Gent 1« klas 147 frs. 2- klas 96 frs. 3« klas 63 frs. Boven de vorengenoemde prijzen PrIJZBN VOOR VERBLIJF EN VERDRRIi KOSTEN 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. Do personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste klas nemen. Inschrijving. De lijsten zullen den 20,a Mei gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voomle personen die zich na l*n Mei laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering aal streng ge- eiseht en in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken zullen kosteloos volgens de ontvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme zieken mogen gezonden worden aan den eerw. heer Wai-ravens, Aalmoezenier van het Werk mansbuis te Brussel, Kiekenmarkt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart verge zellen. Jongelingen-Congregatie. Zondag, 20 Maart, Algemeeno Com munie ter eere van den H. Jozef. H. Mis om 6 uren in do kapel der Eerw. Damen, Molenstraat. MAATSCHAPPIJ DE WATERRATTEN Vergadering op Zaterdag 19 Maart, om 8 en half uren 's avonds. Afdeeling C, ter herberg van Louis Van de Voorde en nadien bij Frans Franck, Binnenstraat. Afdeeling D, ter heiberg van David Wuytens en nadien bij Louis Morgan, Hovenierstraat. Op Zaterdag 26 Maart. Aldeeling A, ter herberg van Joseph Van Mosselveldc, Dam en nadien bij Pie- ter Mattbieu, Hoogevesten. Afdeeling B, ter herberg van Beuoit Michiels, Violettestraat en nadien bij Theophile Paolinck, Ouden Dendermond- schen Steenweg. Onze Premie, -dopotmm die nog van gedacht zijn van onze Premie gebruik te maken, 9 frank in plaats van fr. 12,50, moeten zich haasten. Zendt het te ver- grooten portret en de som van 9 fr. met uw adres direct toe aau M. Palatzlty Photograaf, 16, Albreaht-Liénartstraat. Deze vermindering is enkel nog deze maand geldig. Allerhande Nieuws. AALST. Ongevallen. Maandag 11. was de genaamde Snel Jan, oud 50 jaren, wonende Lange Ridderstraat, 82, aan 't werk boven den grooten trap in 't Gesticht der Eerw. Dames van Maria. Daar hij do ladder die hij gebruikte niet goed bad vastgemaakt kantelde zij om en Snel viel van eene hoogte van ongeveer 4 meters naar beneden en rolde verder den trap af., De ongelukkige bekwam ernstige wou den hij klaagt van pijnen aau de rib benkast, doch tot hiertoe heeft de heer geneesheer niet kunnen bestatigen of er eene rib of ribben zijn gebroken. Zijn toestand is betrekkelijk goed heden Woensdag morgend was er eenige verlichting. Dijnsdag was do genaamde Prosper Mergan, werkman ter fabriek spinnery en werverij, Keizerlijke plaats, oud 30 jaren, wonende Moorselschebaau, aan 't smeeren der mecanieken en viel van do ladder. In den val klampte hij zich vast aan eenen haak die zich in den muur bevondt, doch deze begaf, Mergan viel ten gronde en werd met zeer ernstige wonden opgenomen. Zijn toestand is zorg wekkend. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand Februari laatst, iu de landstreek Aalst, bedragen een gezamenlyk gewicht van 120511 kilogr. De boekhouder van eeDe aanzien lijke nijverheidszaak, uit den omtrek van de Beurs, te Brussel, is verdwenen en met bem eenige brandbriefkens vau 1000 fr. Hij heeft zijne patroons eenen brief gezonden, meldende, dat hij zich te Athene gaat vestigen. Men heeft ten nadeele van eenen foorkramer te Laken, uit zijnen reiswagen eene som van 10,000 fr. gestolen. De die ven hadden, om de opzoekingen te be- moeielykeu, den hoed van eenen anderen foorkramer gestolen en dien ter plaatse achter gelaten. Zelfs hadden zij eenige stukken van het gestolen geld rondom diens reiswagen gestrooid. To Schaarbeek heeft zondag eene kiezing voor leden van den goedemannon- raad plaats gehad. Er waren twee lijsten; christen-democraten en socialisten. De laatsten hebben 400 stemmen meerder heid behaald. Zekere N die mot een meisje van Schaarbeek op trouwen stond, had van de bruid vijf stadsloten ontvangen om meubelen te gaan koopen. Hy heeft zich niet meer laten zien. Brutale diefstal.— M. Van Walle, oudhedenverkooper en juwelier in de Maalderijstraat te Antwerpen, is voor de derde maal in weinig tijd het slachtoffer van eenen diefstal geweest. Men zal zich herinneren dat over een jaar of vier zijne vitrien werd openge broken en men toen voor eene weerde van 1200 fr. stool. De tweede maal had een kerel, die in zijnen winkel kwam om iets te koopen, op een gegeven oogeublik oene greep gedaan in een mandje met ringen en andere kleine kostbaarheden. Het was Mej. Van Herck, van de Meir, die eenigen tijd later deu dief knipte, op het oogeublik dat bij in haren winkel een der gestolen ringen wilde komen ver- koopen. Nu is eon derde diefstal ten zijaen na deele gepleegd, en wel met de ongehoord- stè brutaliteit, in den nacht van zaterdag op zondag. Rond 2.1/4 uren hoordeMad. Van Walle jerucht, doch zij meende dat het straat- awijd was. Doch ton half 3 kwam de po litie aan de dour bellen, om te zeggen dat de vitrien opengebroken was. Inderdaad, de afrollende venstei blinde van ©ene der vitiienen was opgelicht en in den spiegel was een gat geslagen, groot genoeg om er den arm d««or te ste- i ken eu met cene paraplueveer, al wat j bereikbaar was, bij te scharrelen od mee f te nemen. 't Is onbegrijpelijk de politiepost van het stadhuis is gelegen rechtover het huig vau M. Van Walle op de Groote Markt bevindt zich, evenals op do Oude Koorn- markt en in Je Hoogstraat bestendig een politieagent en eeu nachtwaker. Tegenover het huis is op den hoek van de Groote Markt het Café du Nord, waar een vriendengezelschap gesoupeerd had, en waar men op dit uur aau den koffie was. En ondanks dat alles hebben de dieven ongestoord hun werk kunnen verrichten. Ziehier do opgave der gestolen voor wei pen Eene diamanten broche versierd met echten peerl, weerde 210 fr. Eene diamanten broche, eene bloem voorstellende weerde 175 fr. 30 gouden ringen versierd met peerlen, robijnen en saphiren, weerde tusschen 15 en 75 fr. ieder. 30 gouden ringen allen met diamanten, de middelsteenen allen in echten robijn, sapbir, smaragd en peerlen, weerde ieder; tusschen 40 on llOfr. ieder. 2 gouden heeren-savonetten met 8 gou-1 den biiiDeDkassen, weerde van 175 en. 210 fr. ieder. 6 gouden dames-borlogiën, zeer zware, weerde 35 tot 60 fr. ieder. Verscheidene brochen iu goud met verschillig werk, waartusschen 2 met dia manten. 4 paar diamanten dormeusen (eutourage) 1 paar brillaoten dormeusen (solitaire), zuiver blauw-wilte steenen. 4 paar gouden dormeusen met pressu- ren versierd met simili-diamauten. De diamantsteenen zijn meest allen1 d jour gezet en zijn eerste kwaliteit. Een gouden halsketting met diamanten broche. Er is te «amen voor 6000 fr. gestolen,1 Er werd voor 600 fr. teruggevonden,1 namelijk In de vitrien: Een ecrin met 7 diaman ten dasspelden. Op de straatEen gouden mansket ting; twee gouden brochen; 8 gouden ringen twee diamanten brochen een diamanten dormeuse. Nadere lij zonderheden. Het is hoogst waarschijnlijk dat de dief, often minstdeeu der dieven, die de vitrien van den juwelier Van Walle leeg plunderden, reeds in handen der poli tie is. Ditmaal heeft men de vermoedelijke daders, zoo dief als verhelers, in het Schipperskwartier gevonden. Ziehier wat er gebeurd is Maandag voormiddag, eer de juwelieri der stad door de politie verwittigd waren, kwam een 20jarig meisje in deu goud- wiukel vau M. Schampaert, Sint-Paulus- plaats, om eene met saffiren versierde oorbel te verkoopen. Mad. Schampaert zegde dat zy geen oud goud kocht. Hoeveel zou het kosten om eene dergelijke oorbel bij te maken vroeg het meisje. Daar kon de vrouw niet op antwoorden, omdat haar man'niet thuis was. Zij ver zocht dus het meisje, terug te komen. Toen Mad. Schampaert het meisje niet zag weerkomen, en vau den diefstal hoorde, vertelde zy het gebeurde aan M. Van Walle, die in de oorbel waarvan de vrouw hem het signalement gaf dadelyk een zijner juweelen herkende. Nu maandag kwamen tweo jonge meis jes op de Groote Markt, in den juweelen winkel van M. Vermeulen, bijna neven» de deur vau M. Van Walle, vragen wat het zou kosten om aan eene broche, die zij toonden, eene nieuwe speld of slot te zetten. Mad. Vermeulen gaf den prijs op an zag gedurende de samenspraak ook nog eenen ring in het bezit der meisjes. Een kwaad vermoeden kwam bij haar op, en eer ze weg waren, zond zij M. Van Walle roepen. Deze was echter niet thui». Middelerwijl hadden de meisjes gezegd vau maar een koperen slotje aan de broche te zetten en gingen henen. Dijnsdag morgend kwamen zij terug om te zeggen, dat het slotje toch in goud moest zijn. Weèr werd M. Van Walle verwittigd. Hij volgde de meisjes op, tot hij ze ein delijk door don eersten den besten agent, dien bij ontmoette, deed aanhouden. Bij ondervraging zegden de meiBjes dat zij iu het Schipperskwartier woonden en de voorwerpen in kwestie gekregen had den van eenen Italiaanschen of Griek- sehen zeeman, logeerende iu de Schip persstraat nabij de Zwarte Kat. Hij had gezegd dat hij de juweelen in deu nacht van zaterdag op zondag, toen hij op den zwier was gebleven, had ge kocht vaD eenen onbekende, de ring voor 16 en de broche voor 10 fr. Hij werd ook aangehouden, ondervraagd cn met de meisjes geconfronteerd. Hy beweerde nu, den ring, die voor zijne moeder bestemd was, reeds lang in zyu bezit te hebben gehad. Het schijnt dat men den man na den diefstal nog in de nabijheid heeft zien dwalen. Indien dit waar is eu hij werke lijk de dief is, was dit zeker om do ju weelen, die hij in de vlucht verloren had, te komen zoeken.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2