Prins Albert in Amerika. Vlamingen en Walen.- Een en ander MEN WÉÊTfè,^* Rood Congres. UrKi'. Belgische Bedevaart LOUR DES Heilig Hari van Montmartre Wij lezen in Onze Standaard van 16 meert de eerste inlichtingen over het verblijf van prins Albert in Amerika. Dinsdag is Prins /Albert, kroonprins van België, te Ncw-York aangekomen. Graaf de Lichtervelde, Belgisch gezant te Washington, was den prins tot op het schip Kaiser Wilhelm der Grosse te ge- moet gegaan en na aan wal te zijn go- stapt, vergezelde hij hem en zijn gevolg onmiddelijk naar het hotel Waldorf. Donderdag kwam de prins te Washing ton en werd den president voorgesteld. Vrijdag morgend vergezelde president Mac Kinley den prins op eene wandeling por rijtuig door Washington. Daarna deed de prius vergezeld van zijn aide-de-camp, kolonel Jungblutb, een wandeling te voet in het Lafayette park, langs Pennsyl vania avenue en rond de gebouwen van het departemeut van oorlog. Vrijdag avond werd door president Mac Kinley, in het White Iiouse, den hoogen bezoeker eene feestelijke out- vaugst aangeboden. Het diner begon ten 8 uren en werd in den grooten corridor gediend, daar do staatsiezaal niet ruim genoeg was, om de talrijke geuoodigde gasten te plaatsen. Do corridor was getooid met orchideëu cn La France-roiea. De heerschende kleuren waren rood cn wit. Muziek werd geleverd door het marinekorps, welke iu het conservatorium had plaats genomen. De draperijen, waarin veelkleurige eleo trisehe gloeilampen waren aangebracht, door den electrician van het White House, brachten oen prachtig c-ffect teweeg. Prins Albert leidde Mevr. Mac Kinley op en de president volgde met Mevr. 'Hobart, echtgenooto van den onder- presidefït. De overige gasten die waren gekomen om den prins eer aan te doen waren onder-president Hobart; Sherman, mi nister van buitcnlaudsche zaken; minister van financiën Gage en eebtgenoote; Alger minister van oorlog en vrouw Griggs, minister van justitie en Mrs. Griggs postmeester-generaal Gary en dociiter; minister van marine. Long en dochter; do minister van binnenlaudsche zaken, Bliss en dochter de minister van land bouw, Wilson on dochter; graaf de Lich- terveldo, gezant vau België en de gravin de Lichtervelde; kol. Jungblutb; Dr Nelis en Maurice Jocitos; de gezanten van En geland, Duitschland, Frankrijk, enz. Na het diner uoodigdo presideut Mac- Kinley het gezelschap in de prachtig met keurige planten gedecoreerde Oost-Zaal van hot White House, waar een muzi kaal program werd uitgovoerd. Prins Albert is in het geheel niet ver legen en schijnt zich met do republi- knansche gastvrijheid der Amerikanen allerbest te kunnen vereenigen. Op de boot, aldus zegt een correspon dent van de Associated Press, bevonden er zich ook verscheidene jouge dames die nogal aandacht op hem maakten. Onder andere wns er een uit Wiscousin, de dochter van een voornaam geneesheer. Zij had hare oogen gedureud een langen tijd op een grooten ring aan een zijner vingeren gevestigd. I Eindelijk zegde de prinsMiss, gij schijnt nogal veel van dien ring te hou den, zulk een kost nog al veel geld, maar de menschen zijn nu slimmer dan vroeger; men kan zulke ringeu soo zuiver numa- keu dat ge den echten haast niet van den onechton onderscheiden kunt. Zie maar bij haalde een anderen ring uit zijn vestzak die zuiver op dien aan zijn vinger geleek zegde hij, dit is een nagemaak- ten. Op hetzelfde oogenblik trok bij den anderen van zijn vinger, rolde beiden in de palmen zijner handen heen en weer sn vervolgde dan, nadat hij lachend had gezegd Zie, ze zijn even schoon dien welken gij kiest, moogt gij hebben, de echte is oen duren, de nagemaakte is bij ons maar 10 frank en bij u maar 1,89 doll, weerd. Zij koos en vatte den na- gemaakten. Geed, zegde de prins, uu steek ik dezen maar weer aan mijne hand. Door dat woordje weer wist zij dat ze den nagemaakteu bad, maar ze was toch zeer blij een souvenir van den prins to hebben, dien zij very pleasant company noemde, maar... 't komt uit Amerika, dus, Amerikaansch nieuws. Handelblad. QïTiVA 4T Het wetsontwerp! betrekkelijk do hepa- I ling van den Gag der karaerkiezingen op; y 61*001*06611 Hü Zondag 22 Mei, werd gister aangenomen met 58 stemmen tegen 14. De heer Schollaert, minister, bewees dat al de cijfers door onzen vierde eu coDSOorten opgegeven, in de lucht zijn gegrepen. De terugkeer der werklieden, zegde de heer minister,waarvan men een zoo heilzaam uitwerksel verwacht to Aalst,doet zich meer voor in West-Vlaan- doren dan in dat Arrondissement. Voor bet Arrondissement van Aalst ontbreken er in de maancbMei 1535 stemmen en in ilo maand October zouden er 8000 ont breken. De maand Mei is dus 't best ge schikt. In den loop der toekomende week zal de beraadslaging volgen over 't wetsont werp van de gelijkstelling der beide volkstalen. De Militielichting van dezen jare 1898, bewijst eens te meer dat de Vlamingen in België de meerderheid des volks uit maken. De 5 VlaamscLie provintiëD leveren 8178 manschappen en de 4 Waalscho provintiëu 5122 manschappen. Men mag Brabant als Vlaamsch rekenen want de 160,000 Walen van 't arrondis sement van Nijvel en de 40,000 Fiansch sprekenden van Brussel cu voorsteden worden dubbel vergoed door du talrijke Vlamingen die de Walcnstreken bevol- koD de Luxemburgers die Duitsch spre ken laten wij nu nog ter zijde. Men telt dus op 100 Belgen 64 Vla mingen en 36 Walen. Het getal Walen vermindert in stede van te klimmen de Fransche zeden eh gedachten die onder hen heerscheu, ge paard aan de verzwakking van den gods dienstzin zijn daar de oorzaak van. Do verhouding der nieuw geborenen iu 't Walenland die 'i leven behouden is 20 per 1000, terwijl in dil getal iu 't Vlaamscho tot 36 per 1000 stijgt. De hoogmoed op een dwaalspoor brengen kaD. Eeu weinig hoogmoed (of ambitie) is er noodig, maar te veel of te weinig 't deugt niet, de te is er bij. Wanneer de hoogmoed gebruikt wordt tot het goede, boezemt hij iever en werk- zaamheidbeid in en brengt de beste vruchteu voort vooral wanneer hij onder worpen is aan 't belang zelf van het goede. Wie dus, gelijk de groenen, de belan gen der katholieke partij stelt onder zijne persoonlijke ambitie of hoogmoed, verraadt eenvoudig de katholieke partij. Burgerwacht. Do minister van biunenlandscbe zaken heeft by omzend brief den gemeentebesturen herinnerd, dat geen enkel staat-, provinciaal- of ge meenteambt zal kunnen worden gegeven aan personen, die niet voldaan hebben aan de wet op de burgerwacht. De bevoegde overheden zijn verzocht te waken op do toepassing dezer bepaling. Zij moeten van eiken postulant naar eene plaats de noodigo bewijzen vragen. allen deesem er op uit zijn om Onzen Woeste te doen vallen. Onze "Woeste is immers voor de liberalen de stei k to duchten tegenstever. Wij weten hoe ihon 'l hier te Aalst in 1894 gespeeld heeft met hot duimkruid van liberalen en vooral a van de vergulde smousen om hem in |i 't stof te doeu bijten. Wat zal het dees jaar zijn, nu dat de roodeu en blauwen het persoonlijk gaan wagen Zij die op belofte vau 4000 ballekeus naar West-Vlaanderen den bandworst gingen vertoonen, zullen wellicht ook de joodsche beloften niet verwerpen. Vorgeefsche pogingen, mannen De Etoile Beige, zij die 't luidruchtigst aan den val van Onzen Woeste zou toe juichen,zegt dat de leider der catb. Partij altijd eenen zetel voor de Volkskamer vinden zal. Zie, daar twijfelt nu toch niemand aan. Maar men weze er van verzekerd 't zal niet noodig zijn, dat men er elders veor zorge de katholieken van 't Arrondisse ment van Aalst zullen den achtbaren heer Woeste, de leider der eatholieke Partij, eu zijne drij medekandidaten, als hunne vertegenwoordigers naar de Volks kamer zenden en dit spijts al de baleedi- giug en lasteringen, spijts al de listen en kuiperijen die 'k verbond of kartel van rood, groen en blauw zal verspreiden en op touw zetten. Cathoheken blijven wij getrouw aan ons verledeue en eensgezind en de schit terendste zegepraal zal de onze wezon I Aan't werk dus, overal Een reuzenbloem. Tijdens een ontdekkingsreis op het eiland Mindauao (Filippijnsche eilanden) moet een Duitsch plantenkenner eene vreemde bloem ODt- lekt hebben, die de inboorliugeu bolo noemen. Die bloem heeft met haar vijf bloembladen eenen omtrek van 3,50 m. De kleine knop is zoo groot als een kin derhoofd; de stengel heeft eene dikte van 4 a 5 centimeters. Eigenaardig is het dat de bolo aangetroffen wordt bij de toppen der hoogste bergen van de Pilip- pijnen, en voornamelijk op do berg Apo, opeen hoogte vru 1000 a 1200 meters. Zij vertoont zich in den vorm van een groot bloembed van eene oppervlakte vau ongeveer 140 vierk. voet. De Duit- sche geleerde verzekert dat bij een dier bloemen heeft afgeplukt, eu dat die een gewicht had van 10 kilos. Volgens hem is dat de grootste bloem van de schep ping. Zij behoort, vermoedt hij, tot de rafflecia een reusachtige plantensoort, onlangs op Sumatra ontdekt. Als de 1 april maar zoo dicht niet was De schoonste dag des levens. Een der hovelingen van Napoleon den Eersten vroeg eens aan zijnen roemzuch- tigen meester welk de schoonste dag van ziju leven geweest was. Al de omstanders hielden het voor zeker dat de groote veldheer eeu zijner schilferende overwinningen ofwel den dag z\ halen. Napoleon echter antwoordde De da; mijner Eerste Commuuie. Alles in eerlijkheid en deftig II heid nooit liegen, nooit bedriegen, nooit belccdigen, nooit lasteren, ziedaar onze leus roept H Land van Aelst. Do Rechtbank van Dender monde komt uitspraak te doen in de zaak ingespannen door duu heer 0. Borreman-Mally, fabri kant van tabak, Lange Zoutstr.iat, te Aalst' tegen de gebroeders Daens, wegens laster. 'I Land van Aelst en De Werkman hebben den beer Borreman beschuldigd van zijne werklieden bedrogen bestolen te hebben. De bestuurlijke en rechterlijke onder zooken die plaatsgrepen, bewezen, dat er hoegenaamd goen bedrog of diefstal door den heer Borreman-Mally werd gepleegd. Zaterdag heeft de Rechtbank uitspraak gedaan. De Rechtbank verklaart de artikels van H Land van Aelst eu van den Werk man, lasterlijk en schadelijk. Onze vierde wordt buiten zaak ge steld. Do Rechtbank veroordeelt P. Daens- Mayart, uitgever van Land van Aelst en van Den Werkman 1° Tot de betaling van 1000 franks schadeloosstelling aun den heer Borre- mau-Mally 2° Tot twee afkondigingen von 't vonnis in H Land san Aelst en in Den Werk man 3* Tot twou afkondigingen van 't von nis in andere bladen, tot concurrentie van 200 fr. 4° Tot al de kosten er in begrepen de onkosten van vertaliug des vonnis in 't Vlaamsch. Alles in eerlijkheid en deftigheid Zondag aanstaande zullen wij de zaak breedvoeriger toelichten. Uit- en invoer van peerden. Gedurende de maanden januari en fe bruari was de invoer uit vreemde landen als volgt in 1898 in 1897 in 1896 Uit Duitschland 68 64 281 Engeland 4491 2884 2372 Ver.-Stat. N. Amerika 556 290 91 Franrijk 1807 1381 1365 n Groot-Hertogd. Lux. 388 254 169 b Nederland 4-10 328 634 Andere landen 161 13 7911 5319 4954 De toevoer uit Engeland neemt gesta dig toe. doch men weet dat dit land vooral slachtpeerden verzendt. Onze uitvoer beliep in dezelfde twee maanden van dit jaar 5623 peerden tegen 5908 in 1897 en 5125 in 1896. Wat wülen de groene socialisten Plancquaert zegde het ons in zijn Hecht Wij willon, zegt hij, onverzoenelijke verdeeldheid onder de eatholieke be- volkiugeu der Vlaanderen, verplette- riug der catholieken te Gent en binnen n twee jaar te Antwerpen. Eu waarom Is het om den toestand van burger, boer en werkman te verbeteren Neen, duizend maal neen, want 't is eenvoudig om hunne baatzucht te vol doen. Z. M. Leopold II zal, als koning der Belgen, bij de inhuldiging van den Congo- spoorweg, vertegenwoordigd zijn door generaal Bocquet. iioest men de leugens van 't Land ill van Aelst gelooven dan zou Onze Woeste aan Z. H. Mgr. Stillemans den maatregel hebben ingeblazen of voorge schreven, die tegen onxe vierde werd ge nomen. Er is daar geen schijn van Onze Woeste verklaarde dat hij, in geen vijf jaren, een onderhoud heeft gehad, of in briefwisseling is geweest met Z. H. Mgr. den Bisschop van Gent. Ik heb mij die houding voorgeschre- ven, zegt M. Woeste, opdat men niet 'i ernstig zou kunnen onderstellen, dat ik aan de geestelijke Overheid, welkda- nigen maatregel ook zou gevraagd hebben. Mgr. Stillemans heeft niemands raad noodig meer dan eens heeft hij kunnen bestatigen dat de maatregel tegen onsen vierde, iu 't belang van den Godsdienst, dringend noodzakelijk was geworden. Maar bij de helden van Chipka is Onze Woeste de schuld van alles... Moest de lucht morgen invallen 't zou ook al zijne schuld ziju I Uet Rechtskundig Tij dschrift voor Vlaamsch België sluit met het nummer 12 zijn eersten jaargang. De noodzakelijkheid van dit tijdschrift zal zich meer en meer doen gevoelen ten gevolge der nieuwe wet over het gebruik der Vlaamsche Taal, onlangs in de ka mers gestemd. Als belangrijk artikel vin den wij in dit nummor 1° De Pelsmae- ker. De werklieden-steenbakkers op rechtsgebied. 2" Eene verhandeling over het Burgerlijk recht, enz. Na den bladwijzer van 1897-1898, komt de tijd- f'register der opgenomen, gemelde of be- sproken wetten, besluiten, decreten, enz. j liet Bechtskundig Tijdschrift vcr- En Napoleon had gelijk. De dag der 1 schijnt muaudelijks bij de Belgische Boek- Eerste Uumhiuuio is de schoonste in hndelsmaatschuppij, Treurenberg, 16, 's mensohen leven. Brussel, en kost per jaar 10 fr. nove, in 't lokaal der socialisten eeu Congres gehouden tot stichting van een kartel of verbond, tusschen de antikleri kalen van ons Arrondissement. Al de socialistische vereenigingen, de liberale burgerskring eD de liberale werk manskring van Aalst, de christene volks fopperij van Nieuwerkerken, DeDderhau- tem eu vardèr afgeveerdigdeu der volks fopperij zonder mandaat van Oultre, Sl Antelinckx, Aspelaere, Aygem en Meer- beke, waren vertegenwoordigd. De generaals der Daensistenkliek wa ren ook uitgenoodigd maar ze zijn niet Het Congres was voorgezeten door gezel J'an Marcel, oudgevangenbewaker, te Aalst. M. Pattyn, koopman te Nevele, deed de noodzakelijkheid van 't kartel uit schijnen. In de naam van den liberalen werk manskring en ook van den liberalen bur gerskring van Aalst trad op zekere heer P. Van Styvendael. Wij veronderstellen dat die heer P. Van Styvendael, niemand anders is dan de persoon beter gekend onder de naam vau Mon Mocntje, viseh- verkooper, wonende in de Lange Zout- straatAls 't zoo niet is, zegt Pic Daens, men kan reklameeren. M. P. Van Styvendael zegde dus in den naam van al de liberalen van Aalst, van groot en klein, dat zij het, kartel aankle ven, maar dat ze zich niet officieel mogen aansluiten. De liberale vereenigingen vergaderen op dit oogenblik te Geerards- bergen en hij, Móentje, twijfelt niet aan hare bijtrediog. De kartel is de zege en de rust van 't land riep bij uit en men juichte Bloentje toe. Wij vreezen, man, dat uw kartel water pladijs achter staak zal zijn. MM. Van Impe vau Ninove en advo caat Possemier vanGeerardsbergen, spra ken in naam van de liberalen dezer twee steden. Een telegram den wensch uitdrukkende dat de liberalen te Geerardsbergen iu 't congres vereenigd het besluit zouden nemen het kartel bij te treden, werd ge zonden. Eene vergadering werd belegd op Zon dag 3 April om 9 uren 's morgens in den Comte a'Egmont, te Aalst, Groote Merkt, om een definitief bestuur te vormeu, 't welk zal gelast z ja de buizen te slijpen der blauw- rood- groen candidatën. Het groot liberaal congres te Geerardsbergen, na eene belangrijke re devoering van den grooten redenaar M. Galle, heeft het kartel bijgetredeu. En zoo vindt de voorzegging van gezel Anseele hier ook hare toepassing Ge zult gij, liberalen, de roode vlag volgen of ge suit niets meer wezen Maar of onze gematigde liberalen ach ter de roode vlay gedragen door gezellen Nestor, Van der Meirsch, Nichels of Marcel zullen willen marcheeren dat is eene andere kwestie I... De roode vlag is immers het symbolum van moord, brandstichting en rooverij Eu de Daensisten, zij, die zich voorgeven als de beste voorstaanders onzer katho lieke Religie, zullen zij de godverlooche naars, de vijanden van God en Kerk, die bespotten van de ceremonie van onzen Godsdienst, mannen die nooit den voet in Kerk of Kapel zetten, ondersteunen en hen hunne stemmen schenken Dat zal de toekomst ons leeren.... 't Pakt niet. Wij lezen in het Fondsensenblad Eenige generaals hebben het denk beeld opgevat, in geheel het land eene inschrijving te openen, ten voordeele der progagande voor den persoonlijken dienst. Deze inschrijving moest bewijzen hoezeer de bevolking die hervorming genegen is. Wij hebben reeds doen zien hoe ma ger tot hiertoe de inschrijvingen zijn. De officiereu en nog niet allen riskee- ren een half franksken en een kolonel een belanghebbende heeft 2 frank gegeven Doch, nu is het vaderland gered. De francmagonsloge la Flandre, van Brugge, heeft ingeschreven voor... 20 frank! Als het spel nu niet gaat, dan is't verloren moeite 1 Wcrkgtaking. Eene werk staking is ontstaan ter tabakfabtiek van M. Evariste De Bruyu, Nicuwstraat, ten l einde vermeerdering van loon tc beko men, Zeventien werklieden hebben het werk verlaten en trokken maandag om raad naar Chipka. Maar eerst gingen ze eentje pakken - In de nieuwe Wereld. De werkstakers blijven rustig. Doen wij bemerken dat M. De Bruyn, als liberaal haantje-vooruit, in 1894, eeu der grootste voorstaanders was van pries ter Daens. Boontje komt hierom zijn loontje. A li/in fi een socialistisch cn U I3.VUIM, godsdiensthatend or gaan te Rome, schrijft Le Courrier heet onze eatholieke ministers canalje- volk omdat zij het voorstel van onzen vierde betrekkelijk de date der kiezing niet zijn bijgetreden. Onze vierde moet I fier zijn over den lof dien dit roode orgaan hem van tijd tot tijd toezwaait en de on dersteuning die het hom in alle omstan digheden verleent. Waaruit spruit het voort dat die socialisten en godsdienst haters van Rome die geeue gelegenheid laten ontsnappen <>m modder en vuilnis te werpen naarZ. H den Paus, HH. de Cardinalen en do gansche Geestelijkheid, eene zoo buitengewone genegenheid koes- tereu voor eenen priester gelijk onzen vierde Wel roode cu groene socialisten zijn ogels van eender veeren. 't i-; slechts de kleur die ze onderscheiden doet. De Kamer zal slechts eone korte Paaschvakantie hebben van 6 tot 14 April. De provinciale kiezingen zullen, iudieu 't voorstel van de midden- afdeeling der Volkskamer aangenomen wordt, plaats hebben op den tweeden zondag der maand juni. De mandaten der provinciale Raads leden van on» arrondissement moeten niet vernieuwd worden, dus moeten er hier geene provinciale kiezingen gehouden worden. Maar dat belet niet dat Klokke Boe land schrijft Daarom na de gebeurlijke onderlaag n in Mei, hoofd omhoog en propaganda voor de kiezingen der provincie. Gebeurtelijke onderlaagM. De Backer voorziet dus dat de blauwen, groeuen en rooden zullen geklopt worden op 22 mei. Immers hij treedt het kartel bij, want alleen, schreef hij, zijn da groene volksfoppers onbekwaam hun pro gramma door "to voeren. M. De Backer moet dus wel zien en gevoelen dat het rijk der groene volks bedriegers uit is, ja voor goed uit is Wel bekome het hun 4 Het laatste en echte portret van Z. H. Leo XIII. Wie zou er niéï verlangen, het ware portret te bezitten van den grooten Paus, den Vader der katholieke wereld, die thans op Petrus' stoel is gezeten een J portret, dat hem zeker het ware afbeeld- sel geeft van den edelen grijsaard,die ons zoo wonderlijk wordt bewaard en die door I zijne blijvende gezondheid, maar meer nog, door zijne krachtige zielsvermogens, ziju werkzainen iever en zijne vruchtbare werkzaamheden iedereen verwondert. Wie zou er niet hot portret willen bezitten Van den Vader der werklieden, j den maker der Encycliek Rerum Nova-1 rum, den vereeniger der Oostersche Kar- ken, den bekeerder van Engeland en Brazilië, dpn Missionaris door zijne Mis sionarissen van Congo, Afrika, Azië en Australië Vele afbeeldsels van Z. fl. Leo XIII zijn er in den handel doch vele hunner geven zeer ontrouw den grooten Paus weder. Andere geven hem slechts gelijk hij was in het begin van zijn Pausdom, dat zich reeds door de bijzondere Voor zienigheid Gods over de twintig jaar heeft uitgestrekt. In September laatstleden heeft Z. H. toegelaten, aan den bijzouderen photo- graaf van het Vatieaan, den heer De Federicis, opnieuw zijn portret te nemen. Wilde Z. H. het als een testament laten aan zijne kiudereu, hij, die iu al zijne omzendbrieven laat doorschemeren, dat hij den avond van zijn leven gekomen voelt De gelegenheid is nu bijzonder gunstig bij de 20e verjaring zijner roem rijke regeering, en tracht zulk een portret aan te schaffen. Van dit laatste portret zegt de Civïlta Gatholica, dat het egregiamente riuscito, buitengewoon gelukt is, en al wie ooit het geluk gehad heeft, bij den Paus in gehoor te zijn ontvangen, voelt zich bij deu aanblik van dit afbeeldsel als voor zijne voeten nedergeworpen. M. Do Federicis heeft deu heer J. van der Linden,drukker te Averbode (Sichom- bij Diest), aangesteld, als eenig depot houder voor België, en deze kan de por tretten leveren, aan don zelfden prijs, als ze te Rome verkocht worden, te weten Levensgrootte d. i.70 centimeters hoog (het portret is in borstbeeld) en 60 centi meters breed, 40 fr. Die van 60 centime ters hoog en 50 breed, aan 30 fr. Die van 40 op 30 centimeters, aan 12 fr. Kleiner formaat, 24 x 31, aan 8 fr. 18 x 24, aan 6 fr 15 X 20, aan 4 fr. 15 x 10, aan fr. 2,50. Allen op carton, doch de carton is niet de maat begrepen. De verzending geschiedt franco en wel verzorgd. naar ONZE LIEVE VROUW van en naar het te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni 1898, met de goedkeuring van Z. Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen eu onder geestelijke leiding van den Z. Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal der Minderbroeders Capucienen, te Bergen en van den Z. Eerw. Pater Robert, der zelfde orde, Overste van het Klooster te Brussel. Vbktrkk.. Den 6 Juni uit Brussel en Gent binst den morgen. Aankomst te PARIJS omstreeks 5 uren 's avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te

De Denderbode | 1898 | | pagina 2