LANDBOUW. Een en ander. Kieskronijk. Burgerwacht. Belgische Bedevaart LOUR DES Heilig Hart van Montmartre Allerhande Nieuws. Het bemesten der aardappels. Door ondervinding weten alle landbou wers, dat goed verteerd stalmest 't beste mest is dat zij aan hunne aardappelvolden kunnen geven. Eene sterke stalbemesting verzek rt eenen overvloedigen oogst en geeft knollen van de beste hoedanigheid. Ook in de dorpen rond Antwerpen, waar de landbouwers goede gelegenheid vinden om in de groote handelsstad slalmest aan voordeelige prijzen to bekomen, wordt er op de aardappelvelden geen stalmest ge spaard. Doch niet alle landbouwers kunnen dit voordeel genieten en de meesten zijn ver- E licht hunne toevlucht te nemen tot het ijkoopen van beir, guano of kunstmest. Bcir is Diet best voor aardappels hij veroorzaakt slechte, zeepachtige knollen en bevoordeelt de verwoestingen der ge vreesde aardappelplaag. Peru-guano is voor de provincie altijd geprezen geworden voor den aardappel eu heden nog is het eene der beste hulp- vetten die wij kennen, doch de prijs is wel wat te hoog, in verhouding met het gehalte aan voedende stoffen. Kunstmest voor aardappels is zelden doelmatig samengesteld en gewoonlijk te duur. Inderdaad meest altijd bevat het chloorpotasch en plaaster, twee stoffen welke voor den aardappel zelden voor- deelig zijn. Wij hebben ons altijd best bevonden met ongeveer 400 kgr. superfosfaat en £00 kgr. sodanitraat per hectare te ge bruiken. De superfosfaat wordt mede onderge- ploegd of teu minste op den pas omge- ploegdou grond uitgestrooid. De soda-nitraat zaait men tijdens het uitkomen der planten. Het spreekt van zelf dat men niet over al juist zon veel kunstmest zal moeten gebruiken. Bij voorbeeld op gronden die eeno zeer sterke stalmest-bemesting ont vangen hebben, zal men het kunstmest mogen daarlaten, terwijl men elders de hoeveelheid daarvan met voordeel zal kuuueu vermeerderen. De hooger aangehaalde cijfers gelden voor eeuon grond, welke maar eene ge wone bemesting gekregen heeft. In ieder geval is het mengsel van super fosfaat met nitraat, in de verhouding van 2 op 1, het goedkoopste kunstmest dat de handel ons hedendaags leveren kan. HET BESTUUR der landbouwschool voor meisjes te Bouchout. Wetgevende Kamers. Het Senaat heeft de beraadslaging aan- f evangen over het wetsontwerp betrekke ijk de gelijkstelling der beide landstalen ten gevolge van een voorstel des hoeren Cogols, 't welk met 40 stemmen tegen 35 werd aangenomen. Het wetsontwerp werd hevig bestreden door de liberalen, socia listen en waalsche catholieken. De Volkskamer hield zich onledig met de beraadslaging over de provinciale kies wet. Een amendement werd door de voorstaanders der E. V. voorgesteld, strekkende om die chineezcrij in de pro vinciale kieziugen toe te passen. Ónze vertegenwoordiger, M. Woeste, deed uit schijnen dat het amendement niet aan nemelijk is daar men eerst zou dienen over te gaan tot de verdeeliiig der pro vinciën in kiesomschrijvingen welke ten minste 3 raadsleden zouden aanwijzen. Er zijn in België 216 cantons waaronder 106 slechts een of twee raadsheeren be noemen. Als men de E. V. overal wil toe passen, moet men de cantons omwerken en daaraan hebben de voorstellers van 't amendement niet gedacht, dus die hecreu hebben vergeten hun lanteernken te aansteken. In zitting van gister dijnsdag sprak M. Beernaert, voorzitter, ten voordeele der E. V. doch hij moest bekennen dat er tot hiertoe geen uitvoerbaar stelsel werd ontdekt. a Het kartel te Aalst zal naar alle waarschijnlijkheid eene flut zei Mey zijn, waut Vooruil die alle nieuwsjes over 't kartel nn êdeelt, heeft over de Yoigaderii g va» zondag 11. te Aalst (Graaf van Egmont) nog geen enkel woordje ge rept..! Wij zullen dus 't verslag van den bitteren hoofdopsteller van Dender galm, do ziel van 't kartel, afwachten. Nieuwe munt. Er zullen nieuwe vormen voor onze pasmuDt geslagen worden. M. Delbeke- kondigt het aan in het gunstig verslag, door hem opgemaakt over het voorstel tot het bijmaken van nieuwe munt. In zijn verslag spaart M. Delbeko geen spotten nijeu voor de oude munt, waarvan het type geen de minste kunstweerde heeft. Ik lyke zen d geloof niet dat het mensebdom eenen arlijkeren vijand heeft dan de alcool. :r een bekoorlijk voorkomen, berooft ziin slachtoffer van gezondheid, en L;i"nd. De huishoudkundigen hebben itoffelijko verliezen berekend, die de d in de wereld to weeg brengt, de esbceien alleen ke nnen de lichame- eu zedelijke erwoestiugeo door de- ank veroorzaakt. Dr Deneffe, hoogleeraar te Gent. fhpfe der christone democra- ten zijn tegen ons, zoo schrijven de socialisten, ze weigeren het kartel bij te treden, maar hunne soldaten zijn met ous en zullen voor onze candida- ten stemmen en dat is voldoende. Mogen de socialisten aldus spreken Onbetwistbaar, immers bijna al de soldaten der groene chefs zijn mannen die geen voet in de kerk zetten, die op 7, 8, 9, 10 en meer paascheiers zitten. Hier te Aalst wijst men ze met den vinger aan en op den buiten is 't niet beter. En daarbij die groene soldaten na eentje gepakt te hebben in Nr 13 der Achterstraat, trekken zonder omzien 't lokaal der roode socialisten binnen dat in de buurt is gestaan en gelegen. Wij hebben het reeds meer dan eens doen bemerken de groene socialisterij is de voorbereiding of de proeftijd om in de roode te treden. En ten andere gezel Van der Meirsch, de chef onzer Aalstersche rooden, zegde dat het Daensism voordeelig is aan de ontwikkeling van 't roode socialism, dat al de groene soldaten eindelijk het roode uniform zullen aantrekken. En zeggen dat zekere lieden zoo zeer verblind en dwaas zijn dat ze dat niet zien en begrijpen kunnen I Het vangen van Meikevers of Mulders. In België werden verleden jaar de leerlingeu der lagere scholen uit- genoodigd, meikevers te vangen en te dooden. Daar in vele scholen aan do leerlingen, die de meeste dezer schadelijke insecten vingen, premiën van een frank op hun spaarboekje werden ingeschreven, beie- verdeu de scholieren zich zooveel moge lijk meikevers in te leveren. Het gevolg was, dat door de leerlingen der lagere scholen 40 millioen meikevers werden gevangen eu gedood, die anders" groote schade aan boomen en andere ge wassen zouden aangericht hebben. De gedoode insecten werden gedroogd en gemalen en verschaften 17,000 kilogr. vette mest, welke, verkocht tegen 20 cen tiemen den kilo; de ronde som van 8,400 fr. opgebracht hebben 2350 meikevers leverden 1 kilo van die meststof. Zoo werd het schadelijke in het nuttige omgezet. Aangemoedigd door dezen guu- stigen. uitslag, heeft Minister De Bruyn besloten, dè schoolpremiën op het vangen van meikevers algemeen te maken. Naar de dagbladen melden, zou met dat doel door Minister Schollaert beslist zijn, eene som van 100 frank toe te kennen voor ieder schoolkanton om onder de j onge meikoversvangers verdeeld te worden. Bilans van "Vooruit. Benoni Van Haffel geeft de bilans uit van Vooruit. Heeft Vooruit dan meer dan 66n bilau? Ja, niet miuder dan drie 1. Zooals Lij is afgeschreven in de bu- reelen van Vooruit 1896 2. Zooals de bilan is neergelegd op de handelsrechtbank te Geut 1897 3. Zooals de leden deu bilau ontvangen iu brochüur 1897. De eerste verschijnt iu le Musée Social en daaruit blijkt dat einde 1896, de toe stand was als volgt Actief fr. 1,476,223.— Passief 876,461.57 Winst fr. 699,751,43. De tweede eu derde leereu ons niemen dal actief en passief sluiten op 1,417,234 fr. 73 eu we vinden alleen dat de winst- en verliesrekening sluit met een batig saldo vau 10,882 fr. 63. Als de leden daarmeê ingelicht moeten zijn, zullen ze waarachtig niet veel voort vertellen. Een voorstel tot herziening van de Grondwet is woensdag op het bureel der Kamer nedergelegd. Hot voorstel strekt tot wijziging van art. 47 in den zin van het bloot algemeen stemrecht en de .evenredige vertegen woordiging. Het voorstel is getee^end door de hee- ren Leo en Alfred Defuisseaux, Vander- velde, Flechet, Smeets en Berloz. Rundvee. De Moniteur bevat het volgende koninklijk besluit Te rekenen raet"l juni 1898, zal het verboden zijn, in geheel het land, rund- diereu meer dan zes maanden oud, die niet regelmatig zouden gemerkt zijn vol gens de voorschriften van hooger aauge haald reglement van 15 juli 1896 en van de ministcrieele besluiten vau 17 der- zclfde maand en 30 januari 1897, te hou den, to verkoopen, te koop te stellen, te verruilen of te laten rondloopen. Te Luik werd eene meeting gehouden tegen de wet De Vriendt-Coremans. Na de meeting heeft een stoet de stad door kruist. De voorzitter der meeting heeft uitge roepen dat de Waalsche volksvertegen woordigers, die de wet stemden, niet meer weerdig zijn, nog volksvertegen woordigers te blijven 111 Hij, die meester is gebleven, Van de driften van zijn hart, Heeft aireen het ware leven, Dat des levens stormen tart. Waar 't ook, dat Lij steeds moest Is een hut van strooen slijk, [wonen, Steviger zal hij daar tronen Dan een Koning in zyn rijk. Al de partijen maken reeds huDue kandidatenlijsten gereed voor de kiezing ▼au den 22 mei. De socialisten zij u er ook haastig mee, en men merkt op dat zij iu de arrondissementen, die hen toe-; behooren, algemeen de herkiezing in blok van hunne afgeveerdigden voor stellen. Er is zelfs kwestie van het afschaffen der poll, ouder voorwendsel dat die for maliteit een kostbaren tijd zou doen ver liezen, weikeu zy voor de propagaude noodig hebben. Te Luik zullen de progressisten voor de Kamer gedwongen zijn zich met twee kandidaten op de elf tevreden te stellen. De 9 andere zetels vormeu het «leeuwen aandeel dat de socialistische partij voor zich houdt. Daar de socialisten integendeel geen kandidaten hebben voor den Senaat, heb ben zij, in afwachting dat men die in stelling afschaffe, aac de progressisten, hunne knechten, toegestaan eene lijst van candidaten voor den Senaat te vormen. Indien de progressisten van die toela ting gebruik maken, zooals men verwacht, loopen de Luiksche doctrinaire sena- teurs groot gevaar te tuimelen, zooals in 1894 hunne makkers der Kamer hebben gedaan. M, Van den Steen, welke sedert 27 jaren, bet Arrondissement van Dender- monde ter Volkskamer vertegenwoordigt ziet uit hoofde van ziekelijkheid van de vernieuwing zijns mandaats af. De liberalen van Luik hebben alle overkomst met de socialisten verworpen. Te Hoei heeft men de overeenkomst lieken mogén gezonden worden aan den eerw. S heer Wai.ravkks, Aalmoezenier van het Werk mansbuis te Brussel, Kiekenmarkt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart verge- aellen. Al de zieke of gebrekkelijke personen die 1 zich laten inschrijven, worden verzocht ons tea minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer laten toekomen. Voor de inlichtingen/van inschrijvingen wende men zich tot C. VAN DE PUTTE- GOOSSENS, Uitgever van DenDenderbode. Te Zoningen telt men tusschen de katholieke caadidaten M. Herman De Bacts, advocaat te Gent en M. Leo Mabille, hoogleeraar te Leuven. jBf Het art. 142 der wet bepaalt dat hij afwijking van art. 9, op hunne aanvraag, van eiken dienst ont slagen worden, de burgers meer dan 35 jaar oud op 't oogeublik van het van kracht worden der wet. Zullen op hunne aanvraag ontslagen worden van den dienst in den eersten ban, de burgers die op het zelfde tijdstip den ouderdom van 28 jaar bereikt hebben. Welke is de datum of 't oogenblik van het van kracht worden der wet Ziehier hoe de heer Schollaert, Minister van binueulandsche zaken, die vraag vol gens 't beknopt verslag beantwoordde 't Is de datum van 1 Januari 1898 die beschouwd moet worden als zijnde die waarop de wet van 9 September 1897 van kraebt werd. Trouwens artikel 140 van die wet heeft de regeering gemachtigd het tijdstip te bepalen voor do eerste uitvoe ring. Maatregelen en ecu koninklijk be sluit van 15 October 1897 heeft dit tijd stip op 1 Januari 1898 bepaald. Advies aau den Heer ende Meester hoofdopsteller van Dendergalm. naar ONZE LIEVE VROUW van en naar het te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni 1898, met de goedkeuring van Z. Etn. den Kardinaal Aartsbisschop van Meehelen eu onder geestelijke leiding van den Z. Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal dor Minderbroeders Capucienen, te Bergen on van den Z. Eerw. Pater Robert, der zelfde orde, Overste van het Klooster te Brussel. Vbrtrek. Den 6 Juni uit Brussel en Gent binst den morgen. Aankomst te PARIJS omstreeks 5 uren 'a avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te 6 uren 'a avonds. Aankomst te LOURDEB op 8 Juni te 4 nren 's namiddags. Terugkeer. Vertrek uit LOUBDES den 13 Juni 's morgens, om terug te keeren naar Belgë omtrent den middag, den 14 Juni. De terugreis zal geschieden zonder verani dering van trein. Prijzen der kaarten. Uit Brussel 1* klas 140 frs. 2 - klas 90 frs. 3« klas 63 Uit Gent 1- klas 147 frs. 2' klas 96 frs. 3« klas 63 frs. Boven de vorengenoemde prijzen Prijzbn VOOR VERBLIJF en verders kosten 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste klas nemen. Inschrijving. De lijsten znllen den 20" Mei gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na lcn Mei laten iuschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng ge- eiseht eu in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken zullen kosteloos volgens de outvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het werk der arme Moordpoging te Watermaal. Sinds eenige dagen heerschte cr twist tusschen twee houtakkers. Zaterdag ouder het werken waren zij opnieuw iu ruzie geraakt en eindelijk ont stond een gevecht, in hetwelk een der twee zijne bijl nam en er zijnen tegen strever eenen slag meê op den arm toe bracht. De gekwetste viel huilend ten gronde en zijn liukerarm viel los naast hem. De pleger is gevlucht. In de Schaarbeekstraat te Brussel,in eenen gang woonden de 40jarige weduwe D. en haar neef August, zoon van haren schoonbroeder te samen. Beiden dronken genever gelijk water en hot natuurlijk gevolg hiervan was, dat er dagelijks twist en nu en dan een gevecht tusschen hen plaats had. Dit was zaterdag avond weer het geval August wierp de vrouw op den grond, stampte haar met de hielen en bracht haar met een strijkijzer, slagen in het gezicht en op het hoofd toe. De jongste zoon der weduwe, die door het gerucht wakker was geworden, kwam juist de kamer binnen, toen de beul be zig was het bloed vau het strijkijzer te vagen en het te verbergen. De plichtige wierp hem omverre, liep de deur uit en eene herberg binnen, waar de late klanten, die er nog waren, zagen dat hij bloed aan zijne kleederen had Zonder den bestelden drank uit te drin ken liep hij weer do deur uit. Do politie werd verwittigd en deze, in de woning gekomen, vond daar oen af schuwelijk tooneel. De vrouw werd naar het gasthuis gebracht, doch kon niet on dervraagd worden. Haar leven hangt aan een zijden draad. Middelerwijl ging men op zoek naar den moordenaar, dio niet meer te vinden was. August D., slech* s 25 jaar oud, is stool binder van stiel. Een tweede moord bracht de volking van Cureghem-Anderlecht in op schudding. Een slachter, dio betrekkingen had met een meisje van Cureghem, meende reden te hebben om jaloers te zijn. Het meisje poogde hem te overtuigen dat hij dwaalde en hieruit ontstond een verkoeling en hevige ruzie. Zondag nacht ten 2 uren, zich in hare kamer bevin dende, raakte hij weer met haar aan het twisten en de slachter, woedend gewor den nam een me» en bracht er het meisje een geweldigen steek meê in de borst toe. Eenen smartkreet slakende, viel de on gelukkige neer en eenige oogenblikkeu nadien gaf zij den geest. De moordenaar liet zich zonder verzet aanhouden. In de magazijnen van eenen ver voerdienst te Brussel zijn, ten nadeele van verschillige suikerfabrieken des lands, belangrijke diefstallen gepleegd. De dieven even als de verhelors zijn ge kend. Zij vormen eene wel ingerichte bende. Bij eeuen der verheelers, een lekkerbakker, heeft men 2000 kilos sui- ker en talrijke leege zakken gevonden, welke de merken der bestolen firmas dra gen. Het Fondsenblad meldt dat M. Raymond de Kerchove d'Exaerde, Gou verneur onzer Provincie, door Z. M. den Koning tot baron verheven is. De lord-mayor van Londen heeft de burgemeesters der voornaamste Belgische steden op een banket genoodigd, dat hij op 14 Mei, te hunner eer, in Mansion- House geeft. M. Buis is gelast met do uitnoodigingen eu de regeling der reis. Dit feest is een gevolg vau het bezoek dat sir Polydor De Keyser over een jaar of tien in België bracht. De tegenwoor dige lord-mayor was er toen bij en hij was zoo zeer getroffen door de hartelijk heid der Belgische magistraten, dat hij zich voornam, hen, wanneer, hij ooit lord-mayor werd, aan zijne tafel te noo- digen. Groote Wedstrijd voor Zamenzang van 17 en 18 Juli le Gent. De koninklijke maatschappij de Melomanen heeft do eer de Zangvereenigingen te verwittigen, dat luidens art. 1 van het reglement, de inschrijvingen voorgezegde wedstrijd uiterst den 15" dezer moeten geschieden. Gravenkasteel. Het Gravenkasteel te Gent, op den hoek der Geldmunt, Veerleplaats en Burcbtstraat, dat zoo lange jaren als fabriek dienst deed, en verborgen lag achter herbergjes en win keltjes van twee tot drie meters diep, rijst langzamerhand uit zijne puinen op. Verleden jaar word de groote poort en een deel van den ringmuur rechts en links van de poort hersteld nu is men volop aan het werk om den ringmuur langs den kant der Lieve in zijnen oor- spronkelijkcn staat terug te brengen. Tusschen deze beek eu den ringmuur stonden vroeger ook verscheidene ge bouwen en er bestoud twijfel of de beek wel ooit den voet van den ringmuur be- spoeld had. Gedane opgravingen hebben bewezen dat dit wel wezenlijk het geval is. Grootschcr overblijfsel van de bouw kunde van vroegere eeuwen zal wel niet in België en waarschijnlijk niet in gansch Europa te vinden zijn. En zeggen dat er hier in Gent kunstenaars gevonden wer den die het er voor bielden, dat de af brokkelende muren en vermolmde balken een veel grootscher er. indrukwekkender uitzicht hadden dan het thans ten deele herstelde gebouw. De vreemdelingen uit alle oorden der wereld, welke ter gele genheid der bloemententoonstelling bin nen eenige weken de stad Gent zullen bezoeken, zullen voorzeker met bewonde ring en verwondering opzien, naar het groote werk dat onze bestuurders hebbeu Geen groot werk werd overigens met moer sympathie begroet ieder Gente naar is fier op het Gravenkasteel en wijst het den vreemdeling aan als eenig in zijn slaeh. Slechts eene klacht hoort men soms opgaan. Waarom werkt men niet dapperder doorwaarom wordt ieder jaar slechts een klein deel afgemaakt Ieder wenscht zoo gauw mogelijk de vol tooiing van die machtige burcht te mogen huldigen. En nochtans, die langzame vooruitgang heeft ook zijne goede zijde. Dagelijks nog worden opgravingen gedaan die zaken aau het licht breugeu, welke den bouw kundige den rechten weg wijzeD en hem zullen in staat stellen iets voort te bron gen, dal niet alleen de algemeene be wondering zal opwekken, maar ook, zelfs aan den meest oningewijde, een gedacht zal geven van den bouwtrant en de krijgs kunde van vroegere eeuwen. De oude spreuk Haast u langzaam, moet hier hare toepassing vinden. Handelsblad Een persoon van Aalst zoo melden de dagbladen, is het slachtoffer van eenen slimmen bedrieger geweest. Hij was, met iemand, die zich Vandenabeole noemde, in onderhandeling over eene plaats van boekhouder to Gent, waarvoor 5000 fr., waarborg noodig waren. De Aalstenaar begaf zich, na een onderhoud met Van- denabeele, naar eene Bank, waar hij het geld moest storten. Maar eer hij daar was, ontmoette hij eenen vriend aan wien hij de historie vertelde, en toonde hem den met vijf lakken verzegelden omslag, waar de vijf bankbriefkens in staken. De vriend, die mistrouwen koesterde, raadde hem aan, de envelop nog eens te openen en nu vond hij er niets in dan eeu paar witte papierkens en een prentje, voor stellende eenen aprilvisch. De aftrugge- laar had op slimme wijze de envelop met geld, door eene andere vervangen. Eene vreeselijke moord die zaterdag in den vroegen morgend is gepleegd tus schen Schilde en Oeleghem, heeft eene overgroote opschudding te weeg gebracht, te meer door het slachtoffer, Tist Hertogs algemeen gekend is. Hertogs wa3, als naar gewoonte, zater dag morgend, ten 3 ure, met zijne honden kar uit Schilde vertrokken, om kalveren te gaan koopen op de markt van Lier. Hertogs zat op zijne kar, met vijf honden bespannen. Op den weg naar Oeleghem, ter plaats het Blijkhof gekomen, werd de man door kwaaddoeners aangevallen. Langsheen de baan bevinden zich daar kleine mutsaardmijten, waarachter do moordenaars zich verscholen en hunne geweeron geladen hebben, want achter eene mijt. heeft men kleine stukskens papier gevonden. Een eerste schot miste ziju doel, want men heeft loodkorrels in de wielen en de kar gevonden. Bij het tweede schot werd Hertoga getroffen in het hoofd, naast oog en oor. Daarna heeft men het slachtoffer met geweerkolven voort afgemaakt, want zijn hoofd was slechts ééne wonde.De hersenen lagen bloot, hij had ook eenen messteek in den rug bekomen. Een ring van het geweer en eene hor- logiekas zijn ter plaats gevonden. Het slachtoffer lag in eene gracht met de voeten in 't water. De kar met de honden stond op 6 meters van hem. Hertogs leefde nog, doch heeft niets meer kunnen zeggen. Men heeft hem op zijne hondenkar naar zijne woning te Schilde gebracht. Hij had 350 frank op zak om kalveren le gaan koopen. Zijne zakken waren om gekeerd en met bloed besmeurd, waaruit blijkt dat de moordenaars met hunne bebloede vingers zijne zakken hebben geledigd. Een persoon heeft de honden hooren blaffen en zijne smartkreten gehoord hij verwittigde eenen jachtwachter, dio ter plaats ging en den moord bestatigde. Het slachtoffer heeft zonder nog te kunnen spreken, ten 11 ure den geest gegeven. Tist Hertogs was 49 jaar oud, voor de tweede maai getrouwd en vader van ver scheidene kinderen. Zaterdag namiddag is het parket van Antwerpen,bestaande uit M. Jolie, onder zoeksrechter, Eeman, subsistuut en Van der Oruyssen, greffier, te Schilde gekomen en heeft het slachtoffer en de plaats van de ramp bezocht. Het eerste onderzoek heeft geen bijzon deren uitslag. Wel heeft men hooren schieten, eenmaal, doch men dacht aan stroopers, die daar niet vreemd zijn. Do gendarmen van Santhoven eu Ranst doen alle moeite om den plichtige op te sporen. Maandag hebben de wetsdoctors Bail- leux en Vau Vyve, de lijkschouwing ge daan.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2