Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Zondag 10 April 1808. .1 centiemen per nummer. 358le Jaar 52S2. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Leest en Kiest. De Moordenaar? LANDBOUW. De Strijd. w Het Kartel. DE DENDERBODE. Llit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Culque iuuiu. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnissen cp 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 9 April 1898. 5,Do kiezingen naderen en leugen en laster tegen de catholieke Partij altijd de onverzoenbare vijand van geus eu socialist komen aan het orde van den dag. Reeds 14 jaren heeft Zij de lotsbestem mingen van ons land in handen en nog niet eene enkele ernstige beknibbeling kan op hare werking worden gedaan. Dat neemt echter niet weg dat Zij niet veel van leugen en laster heeft te verduren gehad. Hare beste werkingen wierden ver laagd, hare edelste inzichten verdraaid en belogen 1 En toch onwrikbaar staat Zij daar, onversaagd en met hoop en betrouwen de uitspraak afwachtend van zijnen opper sten Rechter, van het Volk, dat de bewe- zene diensten zal erkennen en kaf en goed koren van elkander zal scheiden. Met een gevoel van zelfvoldoening mag de catholieke Meerderheid terugblikken op den loop van haar bestaan Wat al hervormingen zyn er op maat schappelijk als politiek gebied in 't leven teroepen De geuzen zelf moeten het be- ennen en ook in eene vlaag van recht zinnigheid schrijven zij het rechtaf eu vlakaf - De Catholieken schreef het liberale Journal de Mons, die vastberaden het b maatschappelijk vraagstuk beginnen op te lossen, hebben België op den eersten - rang der volkeren geplaatst. Die her- - vormingen zijn door de groote Wester- - sche Mogendheden aangenomen geweest als bijna volmaakte toonbeelden. Alle onpartijdige mannen, die zonder vooroordeel, onbewimpeld eu onbeneveld, den toestand inzien en nagaan, zullen die woorden bijstemmen zij zullen in den grond van hun hert zeggen Dat is de waarheid De vooruitgang op sociaal gebied is zqo waar dat, over eenige dagen, in den loop van Meert, de roode socialist, M. Picarü, het in volle Senaat moest bekennen. Wy geven hier zijne woorden zij zijn beteekenisvol en wij vragen dat iedereen ze leze met de aandacht welke zij ver dienen. Wij mogen niet vergeten dat het een vijand is die spreekt, een vijand gedwon gen door de duidelijkheid der in het oog springende waarheid. Het is stellig, riep hij uit, dat do a Catholieken op maatschappelijk gebied reeds veel gedaan hebben. Voorzeker er zou sneller op dien weg kunnen WIE IS NAAR RET HOOGDÜITSCH van EDUARD WAGNER. 21-* VERVOLG. Mijn kind, iedereen, die met mynen broeder in aanraking kwam, had bepaald geene genegenheid voor hem. Gedurende de laatste maanden van zijn leven was hij slechts wantrouwend, twistziek en morrende, en ia de laatste dagen beleedigde hij iedereen, die hem in den weg kwam. Sofie zag op de lijst. Beleedigde hij ook Charles Blanchite, zynen secretaris Ja en hij mishandelde hem Bmadelijk. Blanchite had de luimen van zijnen meester gedurende langen tijd verdragen, maar op dien dag overschreed de markies alle maat. Hy raasde en beleedigde zijneu secretaris zoo grof mogelijk hij liet hem eenen brief wel een dozijn malen overschrijven en noemde hem een ellendeling. Eindolyk verloor Blan chite het geduld en betaalde den markies met zijne eigene munt terug. Het einde van den twist was, dat Blanchite den volgenden mor- gend het huiB zou verlaten. Dan had hy ook redenen om den mar- voortgegaan worden ('t is een socialist - die spreekt) maar dit belet niet, dat wij moeten bekennen dat de huidige Regee- b ring reeds goede maatschappelijke b wetten maakte. - Bij die bekentenissen zouden wij nog dio van Herm. Pergameni voegen kunnen, een verstokte progressist, die eens in een artikel schreef dat men de Catholieken in boet moest slaan, of in 't gevang wer pen of verbannen I Reeds lang verweet hij zijne vrienden dat zij niets voor den Werkman hadden gedaan terwijl deCatholieken vastberaden den weg van sociale hervormingen waren opgetogeu en zich den kleine, den nede rige tot vriend hadden gemaakt. En nu wat ijselijk kluchtspel zien wij gebeuren De socialisten, do zoogezegde vrienden van den werkman, loopen saam met de discipelen van Bara, die heden nog het bestaan van eene maatschappelijke kwes tie loochent. Zonderling zonderling I De catholieke Regcering wordt belogen en belasterd door degeneu die altijd met de maatschappelijke kwestie hebben den spot gedreven en met hen heulen de roode socialisten die overal luide verkon den dat zij den werkman zijn genegen 1 Aardige géoegenheid die uitkomt op eene vereeniging met des werkmans erg ste vijanden tegenover hen die zich jegens don arbeider recht verdienstelijk hebben gemaakt Tegenover die kostelijke bekentenissen van onze tegenstrevers zouden wij hunne aardige menschenliefde kunnen stellen. Bijna al do roode chefs hebben in af schrikkende bewoordiugou hunno liefde voor den werkman lucht gegeven. Laat de wonde van den zwoeger blooden, riep Alfred Defuisseaux te Parijs op een congres uit, de werkman zal te eor een revolutionnair worden. Eu die Alfred Defuisseaux is thans afgevaardigde van Bergen. Wij zullen de reeks nu niet verder drijven maar op dit punt eens terug komen opdat onze lezers met besef der waarheid en wezenlijkheid voor hunne eigenlijke vrienden kiezen. Wij zullen daarna de werken der Catho lieken tegenover de handelingen onzer groenen plaatsen en men zal zien dat de schaal naar den kant der Regeeriug ten gronde overweegt. De slechte gewoonte, om bloedende wonden met spinneweb te bedekken, heeft eenen bewoner uit Emmerik het leven gekost. Hij had zich aan de hand verwond en spinneweb op de woud ge legd. De hand zwol op en eer dat genees kundige hulp met vrucht kon worden aangewend, overleed hij. kies te vermoorden hoe stond het met Jozef Bute, den rentmeester De markies bescheidde hem in de biblio theek tot een onderhoud, dat juist geëindigd was toen ik geroepen werd. Hij verlangde afrekening van Bute. Wegens eene vermeende tegenspraak geraakte de markies in hevige woede, beschuldigde Bute dat hij hem besto len had, bedreigde hem met de gevangenis. Hij kon zulke beschuldigingen niet rustig aanhooren en uitte bedreigingen. Dus bestond er voor Bute reden om zich te wreken. En nu die Engelschman, Philip Piron, de kamerdienaar. De arme kerel had meer dan iemand, van «le hevigheid van den markies te lijden. Hij was zoo ongelukkig des morgens vroeg reeds den toorn van zijnen meester op te wekken eu deze kwelde hem den heelen dag. Na het tooneel in de bibliotheek, waarin ik ook eene groote rol speelde, ergerde de mar kies zich opnieuw over hem en joeg hem oogenblikkelijk weg. Een paar uren later vond de markies zijnen omslagen kamerdie naar bezig in zijne kamer dit maakte hem zoo woedend, dat hij Filip eenen hevigen slag op den rug gaf, hem bij de kraag greep, de deur uitstoof eu den trap afwierp. De onge lukkige viel tegen een bronzen standbeeld in de kleedkamer, waarvan hij het lidteeken wel altijd zal behouden hebben. l'kiiip had dus ook reden zijnen meester te dooden. Waarom werden deze monneu niet in de zaak betrokken Waarom werden zij niet verdacht en hunne schreden nagegaan Teelt der Haver. Reeks D. Bepaling der vruchlbaarmakende kracht van soda-nitraat, kaïniet en metaalslak ken op haver, in zandigen grond. Ia 1896-1897, beperkten wij op eenen zandigen grond van kleine vruchtbaar heid, 7 naasteenliggeude perceelen vau 5 aren ieder, zij werden in de lente 1897. met inlandsche uitgekozen haver bezaaid. Ziehier het verslag der proefnemingen: Gebruikte meststof ten op Perceel I of getuige perceel: geene; Perceel 11 10 kg. soda-uitraat; Perceel III: 25 kg. metaalslakkeu iuhoudende 16,02 p. h. phosphoor/.uren en van 75 p. h fijnheid; Perceel IV 25 kg. kaïniet; Perceel V 25 kg. kaïniet en 25 kg. metaalslakken; Perceel VI: 25 kg. metaalslakkeu eu 10 kg. soda-nitraat; Perceel VII25 kg. metaalslakken, 25 kg. kaïniet en 10 kg. soda-uitraat. Wijze waarop de vetten gebruikt wier den. Kaïniet eu metaalslakkeu werdeu gemengd eu met eene lichte ploegiug on dergedoken in herfst 1896. De soda- nitraat werd in helften toegediend; de eene na het schieten der haver, de andere ongeveer acht weken later. Beltomenc opbrengsten. Tot de hec tare herleid waren de opbrengsten de volgende Perceel 11210 kg. graan en 1825 kg. strooi Perceel II: 1440 kg. graau en 2650 kg. strooi; Perceel III: 1530 k». graan en 1990 kg. strooi; Perceel IV 1305 kg. graan eu 2060 kg. strooi; Per ceel V: 1825 kg. graan en 2240 kg. strooi; Perceel VI: 1980 kg. graan en 2940 kg strooi; Perceel VII: 2360 kg. graan en 3540 kg. strooi. Gevolgtrekking. Uit de vergelijking der bekomen uitslagen op de verschil- leudo perceeleu volgt er dat de zandige grond, waar wij onze proeven namen ge brek heeft aan stikstof, phosphoorzuur en pótast. (Vele zandige gronden zijn in het zelfde geval). Deze drie vruchtbaarma- kende elementen moeten den grond toe gediend worden zoo men zijne vrucht baarheid gevoelig wil vermeerdereu en tot den meest winstgevende uitslag komen. Practisch besluit. Op zandigen grond en voor de teelt der huver, zonder stal mest. zal men in 't algemeen eenen uit muntenden opbrengst bekomen met per hectare te gebruiken. A. 500 a 1000 kg. vau een mengsel van gelijke deelen metaalslakken en kaïniet ondiep ondergodolven voor den winter. B. 200 kg. soda-nitraat, waarvan de eerste helft uitgestrooid wordt na het schieten en de tweede omtrent acht we ken later. L. Van den Berck, landbou w-ingenieur. Dewijl alles samenliep om mij als den moordenaar aan te wijzen. Ik heb u reeds ge zegd, dat ik eene poging deed, om den wer- kelijken schuldigen te ontdekken maar nie mand hielp mij daarin. Ik zat in de gevange nis, zonder hulp, door iedereen verlaten. Ik gaf al mijn geld uit voor dat onderzoek, maar hethadgeenen uitslag. De bewijzen tegen my waren te verpletterend. Zou het niet mogelyk kunnen zijn, dat de misdaad toch geschied is om roof te plegen Onmogelijk is dit niet-, maar niemand geloofde er aan. Mijn broeder had eene groote voorliefde voor losse edelgesteenten, waarvan hij eene verzameling van groote waarde be zat. Na den moord werden deze steenen ver mist. Dus was de moordenaar tegelijk een dief? vroeg Salie I Hoor verder, zegde mijnheer Lepage. Ik wil u het schandelijk weefsel, waarmede een onbekende vijand mij omwikkelde, ge heel onthullen. Arm kiud, gij zult moeten iuzieu, dat het bijna onmogelijk zal zijn den schuldige te ontmaskeren. Het ontbreken dor diamanten word op verschillende wijze verklaard. Bartiueux go- tuigde, dat do markies hem gezegd had, dat de diamanten door hom verkocht waren. De dienaar verklaarde hetzelfde. De juweelen werdeu nergens gevonden ook geene groote som gelds was voorhanden, waaruit de ver koop kou worden opgemaakt. I-lenigen ge loofden dat hy ze oau zijue bruid geschonken Een andermaal hebben de demokraten aan de katholieke partij den oorlog ver klaard. Iu verschillige arrondissementen van het Vlaamsche land zullen de schismos opstaan en een onverbiddelijkeo kamp leveren, een strijd op leven eu dood tegen degenen wiens helpers, vol gons recht eu plicht, .zij zouden moeten zijn. Maar de hoogmoed is tegen «le plicht opgestaan. De zucht naar zelfverheffing sprak luider dan bet geweten en de onge lukkige verdwaalde, die zich in hunne neerschzucht gedwarsboomd zagen, zwoe ren zich te wreken. Men vraagt ons wat wij willen, a schreef over heel korten tijd de aan- voerder der schismokraten, Plaucquaert van Somergem, wat wij willen, is do s catholieke Partij verscheuren niet al- - leen te Aalst eu te Geut maar binnen 2 jaar in Autwerpeu ook. Meermalen heeft Klokke Roeland het zelfde gedacht geuit zooniet iu dezelfde woorden dan toch bleef de grond dezelfde. Meer dan eeus heeft het blad van M. De Backer gezegd en herhaald - Wij zullen een strijd aanvangen op loven eu doodl Die dure eed hebben wij gezworen. R Reeds de ondervinding beeft ons ge leerd tot wat hatelijke middelen onze demokraten buune toevlucht nemen. Wij zullen van zekere jammerlijke historie niet gewagen; het walgt te zeer aan ieder christen hart aan zoo iets te moeten den ken, wij willen bijzender gewagen en de aandacht roepen op het hatelijke hunner polemiek. Gedachten worden vervrongen, raee- ningon worden verdraaid en verkeerd en men strijkt zijne tegenstrevers woorden op den rug die dikwijls iu hunne eigene rangen zijn uitgesproken. Het doelwit dat zij najagen is de kaudidalen der tegen partij hatelijk te maken bij het volk zelfs <loor leugen eu laster. Twee onzer mannen MM. Woeste eu Betbune hebben de eer tot hiertoe het mikpunt te zijn dor schandige aanvallen vau onze nieuwsoortige en gansch aardige chrislene demokraten. De groote heo- ren van Klokke Roeland heeldenzich in dat zij de kandidatuur dier twee heereu aan het afbreken zijn Och arme I.. Zij maken er propaganda voor en de uitslag der kiezingen zal het hun bewijzen hoe vermetel zij in hunne droomerijen zijn geweost. Onze vier man nen moeten met gelijke stemmen uit de bus komen, want als een man moet de catholieke Partij opstaan om de scherpe en hatelijke dingen te wreken waarmede Klokke Roeland en 't Land van Aelst wekelijks zijn opgevuld. Voor ouze waarheidsminneudo jonge kerels vervoerd,lijk zij schrijven,voor het bad doze echter verzekerde het tegendeel. Anderen meenden, dat ik ze ergens had ver borgen, oui aan mijne daad het aanzien van eenen diefstal met moord te geven en weer anderen spraken van inbrekers, totdat de bewijzen tegen mij grooter werden en hen tot zwijgen brachten. Wat van de juweelen ge worden is, die miustons eene waarde van honderd duizend franks vertegenwoordigden, is een geheim gebleven tot op den buidigeu En vertel mij nu iets van de bewijzen tegen u vader, vroeg Sofie. - Ten eerste was het uitgemaakt, dat ik tot 's morgens twee uren niet in mijne kamer was geweestten tweede, dat ik op dat uur door den bottelier, voor de deur van de kamer mijns broeders was gezien ten derde, de wonde aan mijne band en het bloed oau mijne kleedereu ten vierde, de bedreigingen van wraak tegeuover mijn broeder ten vijfde, de redenen welke ik had om eenen moord te begaan mijns broeders huwelijk dreef mij uit zijne woning, verstoorde mijne hoop op do erfenis, vernietigde mijne toekomst eu stelde paal en perk auu mijne eerzucht. Hij bad mij eu mijne echtgeuoote beleedigd hare bloedverwanten zouden ontevreden zijn over mijne vernedering. Het lot vau mijn kind werd geheel anders. Dit alles vereeuigd, gaf datgene, wat de menscheD verpletterende bewijzen noemen. Bezwarend werkte vooral de verklaring van eenen mun, don eerwaarden heer Duchampet, die, door mijnen broeder uitgenoodigd om Let huwelijk bij te wonen, ware, het scbooue cn het goede, zijn alle middelen goed. Beide genoemde bladen in ons arron dissement betwisten zich den prijs van het hatelijk iu de polemiek. M. Woeste heeft den Vlaming ver neukt, schrijft men, eu het is dank aan zijue welwillende tusschcnkomst dat de wet over 't Vlaamsch in de Kamers is be sproken eu gestemd geworden. Zonder M. Woeste zouden de Vlamingen nog geen voldooniug hebbeu bekomen eu men moet waarlijk half dul eu stekeblind zijn om dien verdienstrijken Staatsminister te durven verwijten de Vlamiugeu te heb ben verneukt. In zake vau de pensioenkas is het al weer hetzelfde. M. Woeste heeft gezegd dat die vraag der pensioenen nog veel studie vraagt en dat men er ver van weg is iets bepaald te kuuneu vooruitzetten, «in vast te weten waar men naartoe gaat. Die woorden ook, hoe wijs eu verstandig en matig zij op zich zeiven ook zijn, wor den tegen «lieu geleerden schrijver en machtigen denker uitgebuit; men stelt hem voor als zou hij «le vijand «Ier pen sioenkassen voorde oude werklieden zijn. Welnu dat is eene hatelijke leugen. M. Woeste is tegen de pensioenen niet maar vraagt niet te dul vooruit te loopeu zouder to weteu waar men uit komen zal. M. Leo Betlume ook word hevig aan gevallen men zou haast zeggeu dat er persoonlijke wrok iu steekt. Als men zelf niet hoog kan klimmen dan wil men de an-leren vernederen. Als men die rocke- loozo artikels van M. De Backer leest mag men zich toch afvragen wat voor oen bietje dien heer a.lvocaat heeft gestokeu. Geene gelegenheid laat hij voorbij gaan om zijnen haat te koelen te pas of te onpas schiet hij wekelijks die zelfde pijlen af. Die beer advocaat is geen groote ziel kundige; bij kent bet incnschelijke bert niet want auders zou hij begoocheling hebben over «len uitslag van zijne arti kels. Hij herhaalt immer hetzelfdo en zijue hatelijke beschuldigingen zijn voor den getrouwsteu der lezers vau de Klokke eene onverdragelijke zaag gewordeu. Zij gelijken aan het oorverdooveud lawijd van den scheerslijper dat alle aauboor- ders vlucbteu doet. Soms komt toch eens het besef terug cu alsdan overdenkt die groote advocaat wiens eerzucht grooter is «Jan die van eenen Alexander, do davering, zoo ko lossaal groot die hem in Mei te wachten staat en die hem reeds door zijne vrien den van weleer is voorspeld. Ah wat moet er alsilan in dat ver bitterd hert ommegaau Hij heeft toch bloed eu water gezweept om in zijue Klokke te schrijven dat zij in Mei eene borsteling vau eerste klas gin gen krijgen. eerst laat in den avond te Charlemont was aangekomen. Hij zou den volgenden morgend met mijnen broeder naur do kerk rijden, die twee mijlen ver eu bet meest nabij de woning vau de bruid stond. Hij sliep iu eene kamer, tegenover die van mijnon broeder. Gedurende den nacht vau den moord ontwaakte bij, richtte zich op en zag op zijne horlogie. Het wus tien miunten voor tweeën. Hij luisterde hij begreep dat or eene woordenwisseling iu de kamer van mijnen broeder plaats had,'er werd luid en heftig gesproken, vooral door den markies hij hoorde eene stem antwoorden, die hij ver meende de mijne te zijn. Toen werd het stil. llij geloofde dat ik op dit opgewoou uur naar mijnen broeder was gegaan, om tot eeue betere verstandhouding te komen en dat alles iu orde was. Hij legde zich neder en Bliep weder iu. Neemt nu deze omstandigheden te samen De bepaalde verklaring vau den eer waarden beer Duchampet, dut hij mijne stem lien minuten voor tweeën iu de woordenwis seling met mijnen broeder herkend had de onder eed afgelegde verklaring van den bot telier, dat bij mij om 2 uren voor de deur van mijnen broeder zag, dan hot oordeel der geueesbeereu, dat mijn broeder dien nacht om twee uren vermoord werd de toestand van het lijk gaf hiertoe aanleiding. Maar dat was nog niet alles, wat tegen mij getuigde. In de hand van den vermoorde lievond zich een stukje lijnwaad de uitge rukte hoek van eenen zakdoek dat by in den doodstrijd waarschijnlijk gegrepen eu Zangwijze De Groote K.... 1. Vrienden, 'k zal u gaan verkonden Daar is weer iets nieuws in 't land 't Werd maar onlangs uitgevonden! Daar te Deinze, aan 't Leiestraud Een machien otn meè te liegen Eu do kiezers to bedriegen. Eu hoe heeten zij dat spel 't Is het Kartel i (bis) 2. Taaie kerels zijn die tjeven Riep een kopstuk van Vooruit Neen, wij krijgen van ons leven, Ze de Kamers uiet meer uit, Of wij moeten hulp gaan halen Bij Doktrieu eu radikalen Maar hoe spelen wij dat spel Met het Kartel 1 (bis). 3. Ja, die tjeveu dat zijn reuzeu, Zei ecu hoofdmau der Doktrioo, Wij eu zulleu, arme geuzeu, Vau huu rijk het eind uiet zieu Of die goê socialisten, Communards en anarchisten Moeten inoédoon in dat spel Van het Kartel I (bis) Daar kwam een der radikalen Eu hij zei wij zijn 't akkt Wij gaan met de socialeu Eu de doktrioairen voort. Maar hoe dat nu uitgevonden, En iu eeneu boud gebonden Wees gerust, dat is het spol Van het Kartel I (bis) 5. Maar, hoe staat hot met den buiten Want dat spel eu is niet pluis. Dat de boer ons eens liet fluiten Met dat sociaal gespuis Laat maar gaan, gij droeve klager Loop algauw eens bij «len zager Eu verklaar hem eens dat spel Van het Kartel 1 bis. 6. Zagcmans en ander gasten Werden dan gekonsulteerd, Eu, als echte vieze kwasten, Hebben zij gejubileerd, Met de roö 't akkoord gekloukeu En daarop eeu glas gedronken 't Zal er op ziju met dat spel Van het Kartel I (bis). 7. Catholieken, wakkre mannen. Nu do mouwen opgesloofd. Kiezers, al te saam gespannen, En dat vuurken uitgedoofd. Wie ziju vlag niet durft ontvouwen) Dien eu kunt gij niet vertrouwen Daarom weg met heel dat spel Van het Kartel 1 (bis). Jan KwixsTEiBT. afgescheurd bad. Dit droeg mijn naamcijfer. Het andere gedeelte van don zakdoek, werd later door eenen policiebeambte in de kachel van mijno kamer gevonden, goed verborgen en half verbrand het gedeelte met «len afge- schenrden hoek was ongeschonden gebleveu. De zakdoek behoorde mij, Sofie, maar hoe hy op deze plaats of het stuk iu de band van mijnen broeder kwam, is mij een raadsel. Nog meer. De moord was met een dolk uitgevoerd. Iemand herinnerde zich, dat ik zulk een soort vau wapen bezeten en als kuriositeit bewaard bad. Er werd uaar gezocht eu een policiebe ambte vond den dolk in de holte van eenen grooten eik, die nabij bet venster van mijnen broeder stond. De kling paste iu de wond. Da moordenaar had mijn wapen tot zijnen dood gebruikt en toen uit bet open veuster in den boom geworpen. Gij ziet het Sofie, de keten der bewijsstukken werd volmaakt. Doch tot overmaat van alles, zei nog een arbeider, dat bij des nachts een meisje nit het dorp naar bet slot had gebracht en de klok juist twee oren sloeg, toe hij afscheid van haar nam. Hy snelde naar zijn huis terug, maar bleef den hoek van bet park staan, om nog een» eenen blik naar bet slot te werpen. Daar zag hij, bij het zwakke schijnsel van eeu nacht licht in de slaapkamer van den markies eenen man aan bot venster treden, die echter op hetzelfde oogenblik weêr verdween. (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1