Aalst. Kieskronijk. De vergadering Uit Geerardsbergen schrijfl 't Kartel te Aalst. v°.or?il De Walen KUNNEN geen Vlaamsch leeren. Een en ander. Komt te verschijnen 31 ARIA'S LUSTHOF De Breidelszonen. VERGADERING Belgische Bedevaart LOUR DES Heilig Hart van Montmartre Allerhande Nieuws. De organen der groene socialisterij deelen ons meè dat de groene chefs, 0]> Palmenzondag te Gent vergaderden en er onder andereu de volgende beslissingen hebben genomen A. Dat met de aanst. biezingen de Chr. Volkspartij I. Niet mag en onder geen voor wendsel ten strijde trékken in bondge nootschap met de vasthouderspartijom rede van de vervolgingen on schandige handelwijze der vasthouders tegen onze partij, namelijk in 't Arrondissement Aalst, en dal die beslissing onveranderlijk eal blijven zoolang onze moedige vólks priester Pastoor Lacns !f??!f) in zijne vroegere eer niet hersteld is. II. Geen verbond mag sluiten met andere politieke partijen, cn dat dus al onze candidaten moeten strijden onder de groene vlag. III. Dat er evenwel gedeeltelijke lijs ten mogen voorgesteld worden. B. Dat er dit jaar moet gestreden wor den voor do Kamers te Aalst, te Gent en te Dendermonde. C. Dat bet wenschelijk is den strijd aan te gaan to Eecloo, te Sint-Nicolaas en te Oudenaarde indien mogelijk zonder de krachten te veel verspreiden. Onder geen voorwendsel dus mogen de groene volksfoppers met ons, catbolieken, in bondgenootschap treden zoolang onzen vierde niet in zijne vroegere eer is her steid. Weêr eens een duidelijk dreigementie tot Z. H. Mgr. Stillemans gericht Wij zullen ons niet onderworpeu zoolaug de maatregelen door U tegen priester Daens genomen niet zullen ingetrokken zijn. Wat de beslissing betreft van met ons, catbolieken, in geen bondgenootschap te mogen treden die is meer dan belachelijk. De groene chefs weten immers genoeg zaam door eigene ondervinding dat een bondgenootschap tusschcn ons, catbolie- keu, eu zij zoo onmogelijk is als de maan met de handen te grijpen. Wij zouden den liefhebber eens willen zien optredcD, die aan de catholieken van 't Arrondissement van Aalst zou durven komen voorstellen van priester Daens, de held der kanaljenstreek van de omge kochte Jesabel, als candidaat in de aanst. Kamerkiezingen te aanveerden om hem aldus in zijne vroegere eer terug te her stellen. Eu ten andere de handelwijze der groene chefs is van aard niet om vrede tc stichten maar wel om de tweedracht meer en meer te versterken. Zaterdag II verscheen het eerste ma nifest der cbristene volkspartij onder haudteekening van Pieter Daens, en dit schotschrift is weêr doorspekt met platte cn gemeeno beleedigingen tegen onzen Woeste. Ziehier een staaltje - M. Woeste, Pruis en Lutheraan van afkomstWaal van opvoeding; Auto- n kraal in de ziel, koppig als 'ne pinhtlm - in zijne gedachten van Alleenheer- n aching.... - Wat vischwij ventaai Neen, neen, met azijn vangt men geen vliegen Als priester Daens door do catholieken van't arrondissement van Aalst in zijne vroegere politieke eer moet hersteld wor den dan zal hij in der eeuwigheid mogen blijven naar wachten. Geen verraders in ons kamp die blij ven maar daar waar ze onze partij, uit zucht naar de zilverlingen, hebben ge leverd. De groenen mogen ook geen verbond sluiten met andere politieke partijen maar er mogen evenwel gedeeltelijke lijsten voorgesteld worden. Dus ze willen van bet openbare kartel niet, maar wel van een beschaamd ver bond. En dit beschaamd verbond hebben de groeue cbefs met de liberalen gesloten op Goeden Vrijdag om 3 uren 's namiddvgs, dus juist op 't uur dat onzo Goddelijke Zaligmaker over 1898 jaren, aan 't Kruis is gestorven door 't verraad van Judas Escariotes, eenen schijnheiligen deugniet die ook altijd zijn hand op het hert hield. De liberale organen wijzen reeds de blauwe en groeue candidaten aan en voegen er bij dat.men met afzonderlijke lijst zal strijden maar dat men elkander wederzijdscii zal ondersteunen, 't is te zeggen.de blauwen zullen voor do groenen stemmen en de groenen voor de blauwen. En dat moot zoo zijn zegt La Reforme want, zonder de hulp der liberalen ,zou- deu de groenen toch zoo deerlijk verplet terd worden. Wij voegen erbij zonder de hulp der groenen zouden de blauwen nog erbarm- lijker geklopt wordeD. 't Verbond dus van den blinde en deu kreupele Heilige man van Cbipka, waar zijt ge verdwaald.... Waar is de tijd dat ge scbreeft Het liberalismus is een opstand tegen God, bijgevolg voor de liberalen stemmen is tegen den almachtigen God opstaan. Eu gij, heilige man, gij gaat voor de liberalen stemmen dus tegen God opslaan en anderen aanzetten om ook voor de li beralen te stemmen dus tegen God op te staan. Ge gaat dan, groene chefs, judassen en anderen ook doen judassen 1... Tot welken vérachtelijken rol zijt gij gedaald, vervallen, gij, groene chefs Vier jaren lang hebt gij beweerd dat de meerderheid des kiezerskorps van ons Arrondissement uwe politieke dwaashe den genegen is en nu heden u moeten ver baasten of liever bidden dat de liberalen u op sleeptouw zouden willen nemen om 't onbeduidend getal uwer volgelingen te kunnen verbergen 1... Waarlijk wat ver achtelijke rol Als candidaten voor de groenen spreken de liberale gazetten van MM. Picter Daens te Aalst en Aloïsins De Backer advocaat tc Denderhautcm Voor de liberalen geven ze op MM. Albert Galle, advocaat te Aalst, Rens burgemeester van Geerardsbergen eu Fontaine, cartonfabrikant te Goeffer- dinge, Van Impe te Ninove.... Wie nu de candidaten der liberalen zijn zullen dat zullen wij afwachten. Wat wij weten 't is dat M. Galle, maandag een uitstapje deed naar Geerardsbergen, er eene samenkomst had met M. Fon taine in 't hotel De Vos, Statieplem, en dat toen zo van elkander afscheid namen M. Galle hem zegde Dus tot Woensdag I Als 't niet echt is, men mag reklame- ren, lijk 't Land van Aeltt schrijft. De roode socialisten zijn meer dan ooit vol duivels gestampt. De liberalen, roepen zij hebben ons gefopt en bedro gen z'hebben ons eenen kostelijken tijd doen verliezen voor de propaganda. Eeu of twee liberale advocaatjes hebben ons aan de catbolieken verkocht.... Ge zijl er, roodo Jauneu, 't is de pure en zuivere waarheid z'hebben u aan de catholieken verkocht, die verraders Wie kan dat beter weten dan Bender- bode En het loon van hun verraad is te be zorgen aan eiken verrader, 1013 ellen saucissen en trippen en 13pond gerookten juju.... Als ge eens wilt gaan kijken Tonen in de Kerkstraat is er dag en nacht aan 't maken.... Ge zult gc hem nu op zijnen velo Diet zien rijden dagelijks immers moet hij er 600, 800 ellen leveren. De twee liberale Pourbaix willen im mers dapper gediend zij». En daarbij er wordt hier dagelijks een sauciesken binnengespeeld.... 't Is een plezier om zien hoe men er liberalen en socialisten meè in de muiten krijgt, zoo happig zijn ze er naar.... Go moogt u dan, wij voorzeggen het u, op 22 Mei aan uwe davering verwachten die niet van de poes zal zijn. Ge hebt u ontmaskerd, groene chefs.... Uw doel is niet van te werken tot verbe tering van 't lot van werkman, boeren kleiueu burger, voor 't eerlijk broodgewin gelijk gij hew. ertgij wordt aangedreven door persoonlijke verheffing, door zucht naar eer en geld en door wraak tegen al wie zich tegen dien zucht verzetten durft Heden is het gansch ons Arroddisse- meut door gekend en geweten en elk eer lijk en deftig catholiek gemoed heeft slechts medelijden over voor dezen die op den Goeden Vrijdag van 't jaar 1898, een monsterachting verbond sloten om de Aalstersche Catholieke Partij, indien het mogelijk ware, te doen vallen 1 'l slot van Chipka M. Beeckman, hoofdonderwijzer te Ilerdersem.kwam ons dijnsdag verklaren dat hij de vergadering van Goeden Vrijdag te Chipka niet bij woonde, dat hij de helden van dit slot niet persoonlijk kent, nooit met ben in betrekkingen is geweest, dat hij op 't oogenblik der vergadering te Herdersem was en dat dit laatste door geloofbare ge tuigen kan bewezen worden, waarvan akte Vrienden, gij die ons verklaard hebt M. Beeckman de poorten vau Cbipka te heb ben zien binnentrekken en Chipka ver laten, 't woord is aan u.... Hebt ge u be drogen, bekent het maar rond uit men ods dat de strijd good is aangevangen en het algemeen gedacht aldaar is dat onze catholieke candidaten met groote meerderheid zullen zegepralen. Uit de Cantons van Ninove, Herzele en Sottegem luiden de berichten allerbest voor ons, catholieken. Wat de stad Aalst en de gemeenten van ons uitgestrekt canton betreft waait de wind zichtbaar in de eatholieke zeilen. Overal is men uitgerust zoohaast do groenen en blauwen of de rooden zich vertooneu, zullen ze met iever en moed en hardnekkiger dan ooit het hoofd ge boden worden.... Catholieke vrienden, opgepast dus vauheden woensdag handelt nogmaals over 't kartel te Aalst eu heet de handelwijze der Aalstersche liberalen eene slechte vaiile houding. 0|> 10 dezer werd er to Ninove, in het roo'.'e volkshuis, eene nieuwe vergadering gehouden tot Je welke de liboraleu van Aalst ondanks hunne slechte vuile hou ding uitgenoodigd werden. Maar M. Vau Hooghuyze, voorzitter van deu liberalen burgerskriug van Geerardsbergen die de vergadering voor zat, gaf lezing van eenen brief waardoor de liberalen van Aalst laten weten dat ze geen definitief besluit kunnen nemen dan na den 17 april, date op de welke deu li beralen werkmanskring van Aalst zal ge raadpleegd worden. Die handelwijze der Aalstersche libe ralen werd door MM. Van Hooghuyze en Van Impe van Niuove gelaakt en deze laatste voegde er bij dat de liberalen van Ninove niets weten van die koukclfoeserij. Men aanziet, zegt Vooruit, de liberalen van Aalst als plantrekkers De liberalen van Aalst, schrijft verder Vooruit, hebben maar vrijdag 8 april, (dus op Goeden Vrijdag te Chipka) be sloten afzonderlijk te strijden en hierdoor hebben de liberale chefs van Geerards bergen en Ninove, hunno leden niet kun nen raadplegen, maar ze zullen het he den woensdag doen eu ze zijn verzekerd dat al hunne leden, even als zij blauwe chefs, de handelwijze der liberalen van Aalst zullen afkeurenhen laten vlotten en met de socialisten het kartel zullen Morgen donderdag 14 april, nieuwe bijeenkomst te Niuove. in het roode volkshuis, om 5 en half uren om 'tcomi- teit formeel te vormen. De volgende punten zijn aangenomen geworden 1. Van te strijden met volledige lijst 2. Drie zetels aan de liberalen en 1 aan de socialisten; 3. In geval de democraten in balloteering moesten komen er niet voor stemmen (Er zal geen nood voor zijn). Willen do christene demooraten bij treden, zij zullen bereidwillig aanveerd wordeu, maar ze moeten strijden, als candidaten voor 't kartel,zooals de andere politieke groepen. Besluit do liberalen, de plantrekkers en de socialisten liggen over hoop... en, als gevolg, 't kartel eene flut zei Mei Dat is het oud, afgezaagd deuntje, waarmede men altijd voor den dag komt wanneer er kwestio is aan onze Moeder taal de rechten terug te schenken, die men haar sinds zoovele jaren heeft ge weigerd. M. Dupont herhaalde het opnieuw in de Senaatszitting van verleden dinsdag. Ehwel, juist op datzelfde oogenblik gaf een geboren Luikenaar te Brussel, op eenige stappen afstand van het Paleis der Natie, eene klinkende logenstraffing aan dat gezegde. M. de advokaat Angenot, Waal van geboorte en van opvoeding, student, der Luiker Hoogeschool, legde het Vlaamseh examen af over strafrecht en strafrechts pleging, vereischt voor het bekomen eener plaats van rechter in het Vlaamsche land. De schriftelijke en mondelinge proe ven werden door Al. Angenot met zooveel glans onderstaan, dat de leden van den Iceurraad er verbaasd over waren en de Voorzitter hem met gelukwenschen over laadde. Bravo, M. Angenot, hartelijk proficiat! O tempus, o mores In 't jaar 30 telden wij 4,000,000 Bedgen eu 4 echt scheidingen werden dit jaar uitgespro ken, niet mede gerekend de groote poli tieke echtscheiding van het Iiollandsch leeuwiuneken en den Belgischen leeuw. In 't jaar Ons Heere 1897 kwamen wij tot een totaalken van 548 echtscheidin gen En 't ergste van al, hoe meer er ge scheiden wordt hoe minder getrouwd 't is de moeite niet, zeggen de jongmaus, het houdt niet. Och, hoeveel beter was het onder dat oogpunt ten tijde dat de wereld zoo ver licht niet was, en wij nog op de vleuge led des stooms met den vooruitgang niet medevlogen. Ziet hoe wij verflauwd zijn sinds 67 jaar Dan waren er maar 8 Bel gen die den last des huwelijks niet dra gen konden, nu zijn er 1096 die begeven onder zijn gewicht. Hoppekweek in Rusland. In de laatste jaren mocht men beginnen vree zen, dat de Belgische hoppekweek een nieuwen mededinger ging krijgen. Van 1880 tot 1890 hadden een aantal Bo- heemsche uitwijkelingen zich in Zuid- Rusland gevestigd en er de beste Bo- heemsche hopsoorten ingevoerd. De hop- pebouw ontwikkelde zich zeer spoedig: in 1893 waren reeds 2000 hectaren met hop bezet. In 1897 was dit getal echter reeds gedaald tot 800 hectaren, ten ge volge van de verlaging der invoerrechten ap do vreemde, vooral Duitsche hop. De Russische minister, tot wien de boppe- kweekers zich hadden gewend om hooge beschermende rechten, heeft hua verzoek niet kunnen inwilligen, maar hun voor gesteld te trachten rechtstreeksch in het buitenland te verkoopen, waartoe veel kans zou bestaan, daar de zuid-russiscbe hop beter schijnt te zijn dan de Ameri- kaansche, die nochtans wel verkocht wordt. Nu gaat de meeste Russische hop naar Nureuberg (Duitschland), vanwaar zij dan veeltijds onder vreemden naam naar andere landen en o. a. naar Rusland gezonden wordt, juist zooals meer dan eens met de Belgische hop gebeurt. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. WORDEN GEVRAAGD Eenige marmerhewerkers Een kuiper voor Brussel, 4 fr. daags 1 smid halve gast en 1 leerjongen. Wat koppigaards I Een proces tusscheu twee inwoners van Aubel (Ver- viers) dat drie jaren heeft geduurd, is dezer dagen geëindigd met do veroordee ling van eene der partijen. Daar is niets in, dat niet zeer natuur lijk is, doch wat zonderlinger klinkt, is dat het bedrag, waaróver de betwisting liep, geschat wordt op vier frank en half ee dat dit proces aan de partijen meer dan vijf duizend frank zal gekost hebben. En men verzekert dan nog dat de party, die verloren heeft van zin is in beroep te §aan 1 Er zijn toch koppige menschen in e wereld In Frankrijk zijn in de drie laatste jaren namens de regeeriug vele huizen en goederen van kloosters aangeslagen en verkocht. Nu heeft het hooger gerechtshof van Parijs verklaard, dat al die daden der regeering onwettig zijn, en de aangesla gene goederen terug moeten gegeven wor- Bij de rooden. Vooruit durft het volgende schrijven Wij hebben noch Paus uoch Bisschop aan wier willekeurig gezag wij onderworpen ziju. Onze leiders hebben juist zooveel te zeggen dan gelijk welk lid, of hun gezag komt van deleden en wordt hen ontnomen zoodra zij het vertrouwen hunner partijgenooteu ver liezen. n Wij zouden het gedacht der bedienden en werklieden van Vooruit en Maison du Peuple daarover eens willen keunen. In alle geval, Paul de Witte en Alice Bron, die lang genoeg mot de rooden verkeerd hebben om te weten hoe het er gaat en staat, hebben in hunne schriften onweer legbaar bewezen dat er nergens meer dwang en willekeur beerscht dan in de socialistische partij. YVat is de lust Een spook. Wat is oneerlijk minnen Een helle voor de ziol, een duivel voor de zinnen, Een gruwel in het land, een adder in het huis. Bewaar, o reine Geest, ons hart en zinnen kuisch. Cats. bij gelegenheid der Meimaand OF 31 Bloempjes ter eer van Maria geplukt door Als. Van Loo. Boekdeel in 12° van 164 blz. met ker kelijke goedkeuring. Prijs fr. 0,75 brocheerd fr. 0,85 gekartonneerd. Dit werk op kloek papier en met veel- kleurigen omslag versierd is derwijze geschikt dat bet terzelfder tijd voor maand- en voor prijsboek kan dienen. Voorwaarden volgens getallen. Op aanvraag worden stalen gezonden. To be-' komen ter pastorij van Knesselare. MAATSCHAPPIJ Zaterdag 16 April 1898, om 8 uren 's avonds, bij den heer Eippolyte Verbeeren, voor de Zoutstraatpoort en Postweg, bij den heer Leo Be Nil, voor S' Job en Beekstraat. HET BESTUUR. naar ONZE LIEVE VROUW en naar het te Parijs, van den 6 tot den 14 Juni 1898, met de goedkeuring van Z. Em. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en onder geestelijke leiding van don Z Eerw. Pater Gonzalve, minister-provin ciaal der Minderbroeders Capucienen, te Bergen en van den Z. Eerw. Pater Robert, der zelfde orde, Overste van het Klooster te Brussel. Vertrek. Den 6 Juni uit Brussel Gent binst den morgen. Aankomst te PARIJS omstreeks 5 uren 's avonds. Vertrek uit PARIJS den 7 Juni te 6 uren 's avonds. Aankomst te LOURDES op 8 Jnni te 4 uren 's namiddags. Terugkeer. Vertrek uit LOURDES den 13 Juni 's morgens, om terug te keeren naar Belgë omtrent den middag, oen 14 Jnni. De terugreis zal geschieden zonder verani dering van trein. Prijzen der kaarten. Uit Brussel 1» klas 140 frs. 2- klas 90 frs. 3° klas 63 Uit Gent 1° klas 147 frs. 2- klas 96 frs. 3° klas 63 frs. Boven de vorengenoemde prijzen Prijzen voor verblijf en verdere kosten 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste klas nemen. Inschrijving. De lijsten zullen den 20®' Mei gesloten worden. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na l<n Mei laten insehrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng ge- eischt en in de kas der arme zieken gestort worden. Zieken. De arme zieken znllen kosteloos volgens de ontvangene aalmoezen aanvaard worden. De giften voor het Werk der arme zieken mógen gezonden worden aan den eerw. heer Walravens, Aalmoezenier van het Werk mansbuis te Brussel, Kiekenmarkt, 18. Een geneesheer zal de bedevaart verga llen. Al de zieke of gebrekkelijko personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot O. VAN DE PUTTE- GOOSSENS, Uitgever van DenVendcrbotU. Aalst-Schaarbeek. Gentsche Steenweg. Op dit oogenblik wordt er erg geklaagd over de straatschenderijen die er vooral des zondags 's nachts ge pleegd worden. In den nacht van den 2den Paaschdag heeft het er bijzonderlijk geweldig toege gaan 't getier en 't gevloek duurde tot 3 '/«uren 's morgens. Verscheidene hui zen, waaronder een pas geschilderd, wer den met vuilnis beworpen. Onzes dun- kens zou onze Policie op die wijk eene meer waakzame oog dienon te houden en 't reglement op 't sluiten der herbergen en drankhuizen stiptclijk moeten uitge voerd worden. Een maalder, te Geerardsbergen,die j tusschen het raderwerk van zijnen molen was geraakt, bekwam zulke zware wonden, dat hij stierf onder de handen van don dokter, die hem verzorgde. -- Bierdieven in den kelder. Een bierhandelaar van Brussel had te Sint- Jans-Molenbeek een groot magazijn, waar hij reeds sedert langen tijd de verdwijning van flesschen geuze'lambic gewaar werd. Een policieagent werd op den loer ge steld eu deze zag zaterdag drie mannen in den kelder komen, langs eene lage deur, waar zij eene plank uitnamen. Zij staken door het keldergat de flesschen, die dan door eenen meêplichtige werden aange nomen en in eene mand geplaatst. Eensklaps kwam de agent to voor schijn, doch de dieven, die met drie waren, overmanden hem, zoodat hij zich met zijnen sabel verdedigen moest. Een der dieven kreeg eeneu kap en viel bloedend op den vloer. Andere agenten, aandachtig gemaakt door het geruolit, snelden nu toe en kon den de dieven aanhouden. De dief, die aan de deur'de flesschen aannam, had de vlucht genomen, de manden en een stoot- wagentje in den brand latende. De vluchteling is gekend. De wond van den gekwetste schijnt niet gevaarlijk. Verstikking te Sehaarbeek. M. Linster, policiecommissaris van Schaar beek was met zijne vrouw naar Ieperen gereisd om zijne moeder to bezoeken, die het slachtoffer van een ongeval was ge weest. Mad. Linster vergezelde haron echt genoot. Zij hadden de zorg voor hunne kinde ren toevertrouwd aan eene bejaarde werkvrouw, in wien zij volle vertrouwen hadden. Deze vrouw had vrijdag avond de kin deren rond 9 uren te bed gebracht en was een uur nadien, ook in dezelfde kamer ter ruste gegaan. Zaterdag middag verwonderde de dienst doende policieagent er zich over, dat noch de werkvrouw, noch de kiuderen beneden waren gekomen. Hij ging naar boven, klopte op hunne kamer, maar kreeg geen antwoord. Toen brak bij de deur open ea werd op hetzelfde oogenblik eenen sterken gaz- reuk gewaar de vrouw eu de drie kinde ren gaven geen teeken van leven meer. De agent riep om hulp en terwijl men van links eD rechts toesnelde,opende deze de vensters, terwijl gene eenen dokter riep. De werkvrouw had reeds opgehouden te loven en ondanks alle zorgen der ge- ueesheeren,zyn deze er slechts in gelukt, twee kinderen in hot leven te houden. Het derde is gestorven. Dc werkvrouw was moeder van vier kinderen. Toen M. Linster, die men per telegram had teruggeroepen, met zijne vrouw terugkeerde, werd hij aan de statie opge wacht door den schepene Gillisquet, die hem met het ongeluk bekend maakte. Volgens de Réforme is nog een der kin deren gestorven. Het ongeluk maakt dus drio slachtoffers de weduwe Van den Wyngaert, werkvrouw, het zoontje Ro- maiu en het dochterke Bertha van den eommissaris. De gazontsnappiug, die de kamer met de verstikkende lucht vervulde, is teweeg gebracht door de volgende oorzaak De bek heeft eeu regulateur, die toe liet de gaz als nachtlicht te laten bran den. Maar daarenboven is aan denzelf- den bek een rapport, dat is eene opening, waarop eone caoutchouc buis kon wor den vastgemaakt om er, hetzij eeno ver plaatsbare lamp, hetzij een stookvuurke of comfoor meè te verbinden. Van dit rapport was de kraan uiet gesloten. Het heeft den agent, die de treurige ontdekking deed, red moeite gekost om de deur te openen, daar deze niet alleen op slot was, maar er stond zelf eon bed voor, waarin een der kinderen sliep. Er blijven van de weduwe vijf on uiet vier weezen over. De gemeenteover- heid zal zich hun lot aantrekken.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2