mmMinciiooL ZAAILANDEN Botermerkt. Heeren Kiezers, stemt onder Nr 1. HERDEBSEM. fn°s°; scbrijft HOFSTADE. VAN WOONHUIZEN Holland. Jaarlijksclie Bedevaart Allerhande Nieuws. ZEEVISCH HANDEL e lETTJIZlIEÏsr LAND en MEERSCH Rechtbank f Koophandel Groot Magazijn ZAAILANDEN en lleerschen, Slechle markt roept H Land van Aelst.... Ten 9 uren staat - er nog veel Boter veel blyft onver- kocht,.... 't Is de schuld der Margarina 't is de schuld dei- oübewaardors hadden ze gedaan wat Pastoor Daeus vroeg in 1895 en later de Margarina zou gedempt geweest zijn.... En verder Ten 9 ure kwamen ze tot 5 fr. bieden voor die boter.... Die nu nog voor de oü Bewaarders kiest verdient hij nog den naam van landbouwer Dus, volgens H Land van Aelsf is het de schuld der catholieke candidaten dat - de Boter zaterdag 11., op de merkt van Aalst wat afgeslagen is en dit omdat men niet heeft gedaan wat pastoor Dacns vroeg in 1895. En wat heeft priester Daens gedaan om de botervervalsching te bevechten Heeft hij een wetsvoorstel ingediend om tie botervervalsching te beteugelen Neeu, en wij dagen hem en 't Land van Aelst uit te kunnen bewijzeu dat hij ooit iets voorstelde tot beteugeling der botervervalschiug Heeft priester Daeus dan over de bo- tervalsching gesproken V Ja, in zijne eerste redevoering ter Volkskamer in 1895 heeft hij onze def tige en eerlijke landbouwers voor botervervalschers, voor bedriegers en dieven uitgescholden. Te Moorsel, te Burst worden wekelijks 6000 kilogr. margarina verkocht, riep priester Daens ter Volkskamer uit, en natuurlijk om de boter te vervalschen. En wie beeft er geschreven dat do botermerkten vau Aalst, Niuove, Dender leeuw, Sottegem, Herzele euz. vervielen omdat er veel vervalschte boter wordt te koop gesteld Ja, wie schreef dat Wel 'iLand van Aelst. En die groeneschrijvelaars zijn schaam teloos genoeg van dan nog te schrijven dat de boter hier op de merkt is afgesla gen door de schuld onzer catholieke can didaten Zelfs heeft 't Land van Aelst geschre ven dat de samenwerkende Melkerijeu hare boter vervalschen. Een wetsontwerp tot beteugeling der botei vervalschiug is onlangs bij de Volkskamer iuee iiend door MM. De Sa- deleer, Woeste en cousoorten en dit wetsontwerp zal, hoopt men, een einde stellen aan de botervervalsching bij mid del van margarina. Als ge, heeren Kiezers, Landbouwers, wilt stemmen voor dezen die U als boter vervalschers, bedriegers en dieven heb ben uitgescholden kiest dan voor de groenen en blauwen,.... maar dat zult ge niet doen, ge zult als een man voor de gansche catholieke lijst stem men Rravn Lberalen en socia- d' listen van Geerardsbergen hebbeD de pakken manifesten geweigerd en met klank terug gezonden, omdat 't Aalstersch liberaal kliekje,in die mani festen, aan de liberale kiezers oplegt van ook voor de Donchisten te stemmen. Wij kiezen voor dien schijnhei- n ligen groenen bucht niet roepen n de Geersbergenaars... Wat kaaksmeet voor onze liberale Moentjcs I Aalst-Mijlbeek. Meeting. De liberale meeting ter herberg In den dobbelen Arend, van zondag 11., maakto fiasco.... Buiten de liberale p..broeken die met de sprekers waren meègetrokken, bestond de vergadering uit 2 socialisten, 2 zatterikken, 3 geburen, te samen diep in de zeven. 't Is om er de galle van te krijgen 1 lit ©ene meeting. Socia listische spreker. Burgers 't algemeen stemrecht, elke kiezer maar één stem, dus allen gelijk voor de wet dat is de rechtveerdigheid.... en ik beu voor rechtveerdigheid voor.... Een toehoorder. Luister eens I als ge zoo zeer voor de rechtveerdigheid zijt, begin dus maar met mij uwe schuld te betalen(Tableau). Waai' zijn nu de stooflers? - H Wordt al christen democraat 't volk komt naar ons gestroomd. Dat las men op alle bladzijden der groene gazetten. En wat zien wij nu Uit vrees van op 22 mei met een hoogst belachelijk getal stemmcu uit do stembussen te komen, moeten do groene volksfoppers met de liberalen en socia listen samenspannen. Wij, en wij alleen, christene demo craten kunnen hel Land redden van het goddeloos socialism. Dit schreef de schijnheilige zeeveraar van Chipka nog onlangs. Eu wat gebeurt er Do groenu volksfoppers moeten te samen mot de liberalen voor den socialist Spitaels, alias Peeboer, werken Wat blijft er nu nog over van al dien groenen bluf?... Niets ten zij de verachting welke de verraderij aan allo eerlijke en recht schapen lieden van allo denkwijzen in boezemt Denderbode. Pie Daens is hier wederom, met zijn recht van antwoord op uw Nr van 8 Mei 1898, 3* bladz. 1* kol., en al zijn recht van antwoord op ander artikels voorbe houdende. Judas, zegt gij, verrader Wie kun nen wij verraden, nademaal wij een nieuwe Partij hebben helpen stichten, een Volkspartij, een Christene Volks partij. Denderbode, te Pisa, in 't Campo Sancto, te Roornen in 't Vatikaan hebben wij do meesterstukken gezien die 't Laat ste Avondmaal verbeelden. Judas zit daar aan tafel, met zijn ongeruste vergramde oogen, met zijn scherpe bijtende lippen, en met een geldbeurs in zijn hand ze rammelde van de goudstukken. (1) Hebben wij de geldbeurs gezocht of gevonden Bij een Volkspartij geld en eer zoeken, 't ware zotter dan zot geweest. Wat mij te wachten stond, wist ik Ver volging, haat, bespottiug, broodroof 1.... maar dat het zoo erg, zoo wreed zou ge- gaau zijn, kon niemand vermoeden. InOjods naam, Denderbode die wel doeETrnoet niet vreezen. Die voor de Waarheid en 't Recht strijdt, is altijd overwinnaar. Maar zeg toch eens Wie heeft do geldbeurs gezocht en gevonden Wie zit er meê in zijn handen (2) Uwe Lezers zullen antwoorden, uw Lezers die hier do vriendelijke groetenis ontvangen vaD P. Daens. Aalst, 11 Mei 1898. (1) Iemand welke dat meesterstuk ook gezien Heeft verzekert ons dat de J udas die daar aan tafel zit aan u gelijkt gelijk twee druppels water.... Wie zou dat ook kunnen bedenken hebben, Pie (2) Gij, Pie, zit er meê in handen, ge zit met de geldbeurs in hinden der liberale, francmagons, joodschc geldwolven die U in den strijd tegen de catholieke Partij en bijzon derlijk tegen onzen Woeste ondersteunen Ziedaar, Pie, ge weet bet nu Donderdag 11. hielden ouzo catholieke candidaten ecne vergadering hier te Her zele in 't klooster. Veel volk was er opgekomen, waaron der verscheidene kiezers welke zicbvroc- ioor de schijnheiligheid en valsche leloflon der Daensisterij hadden laten beetuemeo. Onze Eerw. Heer Pastoor heeft daar, op welsprekende wijze, de groene, roode. blauwe samenzweeriug afggschilderd en de verdiensten van onze vier catholieke candidaten in harttreffende woorden uit een gedaan. Die overheerlijke redevoe ring verwekte bij de vergadering den besten indruk. De redevoeringen onzer heeren candi daten werdeu ook geestdriftig toegejuicht. Een smale slinger, een soort van leng uit de wateren vau Chipka, kajevan der groene judasserij, was ook tusscheu de beenon in dc zaal biuuengeslopen.eu toen de vergadering geëindigd was zag men hem zoo bleek als of hij uitgehongerd ware, in haast al drupneuzend er vau ondertrekken 't was als of hij den duivel ontmoet had. Hij zal aan zijn moester op Chipka over die merkweerdige vergadering wel verslag gedaan hebben Maar hoe komt het dat t Land van Aelst er geen gebenedijd woordje over gewaagt 't Riekt hier te Herdersem ook al aan gebrand niet waar, Pie Vindex. Donder- lag der verledeno week bad to Hofstade in de catholieke school eene meeting plaats, waar onze catholieke candidaten elk op zijne beurt het woord zouden voeren. Ongeveer twee tot drij honderd kiezers woonden de meeting bij. Na eeno welgepaste aanspraak van den heer Burgemeester der Gemeente, werd de mcctiug geopend. Beurtelings namen de heeren Van Vrec- kera en de Kerchove, Senators; de heeren De Sadoleer, Woeste eu Bethuue, Volks vertegenwoordigers, het woord. In die verschillige redevoeringen werd er een blik terug geworpen op deu toe stand dér vier laatste jaren. Daarbij werd ook nog eens deu sluier opgelicht om aan do kiezers te laten zien wat die man nen gedaan hebben, die ons over 4 jaren gouden bergen beloofden. Eene levendige aandoening beneveus eeno uiterste tevredenheid stond op elks aangezicht te lezen. De salvo's van toe juichingen verbeiddeu elkauder niet vooral wanneer M. Woeste zijne aan spraak geëiudigd had, daverde de zaal van het handgeklap en den kreet van Leve Woeste Leve onze Candidaten Het is een troostend, aandoenlijk en hertroerend schouwspel te zien, hoe in stille gelatenheid en met eene vaste overtuiging, eerlijke en deftige kiezers do taal hunner candidaten komen hooren. De dubbele brandstichting is 't werk van eene half onnoozele, inwoner der stad. Hij slenterde in de nabijheid der verbrande hoeve rond en had tot Soens gezegd dat het aardig weer was, maar dat er nog wel iets anders zou gebeurd zijn. De landbouwer had er echter geen acht op geslagen, eenige minuten later brak het vuur uit. OPENBARE VERKOOPIN'G TE AALST. ü.- Notaris LIMPENS, te Aalst, en de Notaris MOENS, te Led.-, zullen ten verzoeke van wie het behoort, niet gewin van palmslag en gelagen, open baar te koop aanbieden Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis met zijne Erve, De schade, een duizentd franks, IS ge gesta;-.. en gelegen te Aalst, achter de Wert kapel, in pltpliik Hnnr vorzftkprint? fffldekt. hot Molenstraatje, uitmakend den hoek dezer met de Achterstraat, gekend bij kadaster sectie A, nummer deeltelijk door verzekering gedekt. Baldadigheden. Met het feest van St-Job, dat in de parochie Puyvelde gevierd wordt,gaat er altijd veel volk van St-Nikolaas henen. In de Plaisant- en Daalstraat, langs den kant van den bede- weg, is het dan kermis. Inde herberg van Petrus Stuerin de Daalstraat, kreeg zondag een soldaat in verlof, woorden met een burger, die ook soldaat was geweest over den dienst. De baas zette den soldaat aan de deur, die, om zich te wreken de ramen uitsloeg, met glazen en houtwerk; bij had zich zoo erg bezeerd, dat hem een vinger door het glas afgesneden is, uit wclkej wonde hij veel bloed verloor. Agent De Bleyzer, ter plaats geroepen, heeft proces-vertaal opgemaakt. Noodlottige brand. Op het Zui- dereind van 's Graveland is zondag nacht de groote bloekerij van Hendrik Stuivers afgebrand. Kort nadat de bowoners zich Het is stichtend te zien,hoe vreedzaam ruste hadden gelegd, brak de brand uit in de drogerij, naar men vermoedt door hetdrogeu van het waschgoed, dat geheel verloren giug. Ook het woonhuis is uitgebrand, doch de inboedel grooteu- deels gered, evenals de juist aangekomen wasschen. Eene dienstbode, Trijntje Veltmeyer, is bij de ramp omgekomen. De blet-ker Hendrik Halkamp, die op korten afstand woonde, werd van schrik ongesteld en stierf kort daarna. elk vau hun, do vertroosting in hot hert eu de blijdschap op het wezeu, terug huiswaarts keert, voldaan als hij is, ecus de waarheid gehoord te hebben. Anders is bet gesteld op de meetinaen, waar verleidelijke kwakzalvers bunnen eigen lof en de weerde hunner niets be duidende hulpmiddelen komen uitba zuinen. Het is al roepende eu tierende, dat eenige straatjongens er henCG trekken en al brieschendo en brullende dat zij vandaar terug weggaan. S T AD'A A L S T NAAR SCHERPEN HEUVEL, op Zondag 29 Mei 189S, 18 Sitixendag). Inschrijving bij Rom. Barrez, Binnen Straat, 39. Brusselsch tooneellje. Wan neer op den bniten eene kloppartij of iets dergelijks plaats heeft, zijn do Brussel- sche gazetten steeds gereed orn te wijzen op de boerenzeden, op de onbeschaafde dorpbewoners. Maar dat men er te Brussel ook een handje van heeft, bewijst het volgende dat wij uit de Chronique zelf overnemen. Twee jongelieden werden met slijk be vuild door een klein meisje. I)e jongeling gaf aan de kleine feeks een welverdiende oorvaag. Daarop liep deze laatste naar huis en vertelde dat een heer haar geslegen had. De ouders maakten hierover een groot alarm, zetten heel de straat overhoop en weldra kwamen meer dan honderd man nen en vrouwen te voorschijn, voorzien van stokken, ijzeren staven, messen, stee- nen, enz. De twee beleedigde jongelieden vlucht ten het huis binnen, aan welks deur zij stonded en dit werd letterlijk belegerd.De deur vloog in splinsters,een tiental kerels ijldeu naar binnen, en de jongeling, die hen poogde tegen te houden, kreeg eenen messteek in de wang. Dan vielen zij de juffer aan, alsook hare moeder, welke het aangevallen huis bewoont. Do oude vrouw werd met de haren over den grond gesleept en zoo ge slegen dat zij het bewustzijn verloor. H. ARYS- DEPAEPE. Prijzen voor 19, 20 en 21 Mei Zalm de V* kilogr. fr. 2,00 tot 3,50 Tarbot fr. 2,00 Heilbot fr. 1,50 Kabeljauw fr. 0,70 Tongen(koppel)fr.0,70, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 2,50 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Nieuwe Hollandsche Schelviscli fr. 1,00, 1,50 tot 2,00 Groote Vloot fr. 3,00 tot 4,00 Volle haring 0,20 Melkers 0,30 Schotsche haring 0,10 Dagelijkscbe aankomst van verschen Zalm Landbouwcomice Herzele. TIJDELIJKE voor Jongelingen XE BOR8BEKE. Het Cornice heeft de eer de belangheb benden te verwittigen dat er in de eerste daaeu van Juni 1898, eene tijdelijke Melkerijschool voor manspers snen zal geopend worden te Borsbeke. De leergang duurt vier maanden en is gansch kosteloos. Om aangenomen te worden moei men ten minste 15 jaar oud zijn. Er worden ten hoogste maar 12 leer lingen aanveerd. Op het einde van den leergang Heeft er een examen plaats, voor eenen Jury door het Staatsbestuur aangesteld. Voorzien van dit diploma kunnen de jongelingen MEI 1808, komende aan de Achterstraat, aan gezegd Mo lenstraatje en aan den heer P. De Paepe. Verhuurd per maand tegen 17 franks. Tweede koop. Een Woonhuis met zijne Eire, gestaan en se legen te Aalst in de Keyzcrstraat, al waar het pi-eekend is N° 20, gekadastreerd sectie A, uuinuier 72. mei eenen inhoud tan een aar. hou- ndede van den eenen kant aan de erven Louis Hurny- Antheunis. van den anderen aan De Smet-Simons en achter aan den eigendom van den heer Moyersoeu- Liénart. Verhuurd tegen 15 franks per maand. ZITDAGEN: Instel, MAANDAG Verblijf, MAANDAG 23 ten 3 uren namiddag, ter herberg«'t Land van Riem,» bij den heer Victor Keppens. OPENBARE VERKOOPING VAN te AALST, inde St-Jobstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin vau palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen: Stad Aalst. Zes Huizen en Grond nevens elkander, ten voor hoofde in de St-Jobstraat, ge tee-end N-1, 3, 5, 7, 9, 11 en gekadastreerd wijk A. nummers 31706, 2176r. 2176k, 2176d, 2176c, 2176b. te zamen met eene grootte van 5 aren, 2 centiaren, Terdteld in 0 loten, alsvol/t Het Huis n. 1, bewoond door Eduard van Cutsem, aan 5.00 fr. per week. Het Huis ii. 3. bewoond door Benoit De Saedeleer, aau 2 SO fr per week. liet Huis li. 5, bewoond door Frans Bombeeck, aan fr 2,SO per «eek. Het Huis n. 7, bewoond door Frans Bicqué, aan 2,50 per week. Het Huis n. 9, bewoond door Gustaaf Van de Meerssche. aan 2,50 per werk. :.ii het nuis n. II, bewoond door Jossina van Geertruy, aan 3,00 per week. ZITDAGEN: Instel, D1JNSDAG 10 uPI 4Rns Verblijf, DIJNSDAG 24 MEI 1898, (en 4 uren namiddag, ter berberg van den beer Odilon Lievens, te Aalst, in de Nazarethslraat. 16. OPENBARE VERKOOPING van te Wanzele en Smetlede. De Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal met gewin van palmslag eu gelagen m het openbaar verkoopen, dè volgende goederen, gebruikt door den heer Domi- nicus Govacrt Gemeente Wanzele. Een perceel Land, op Wanzelekauter,gekadastreerd wijk A, nummer 729, met eene grootte van 25 aren 50 centiaren; palende ten ooste aan de Godshuizen van Gent, ten zuide aau den heer Hippolyte Blancquaert, ten weste aan de Straat, en ten noorde aan den heer Franciscus Blondcel. Gemeente Smetlede. Een perceel Mcersch, in de Overmeerscben, geka- kastreerd wijk Anummer 814. met eene grootte van 13 aren 40 centiaren; palende ten ooste aan de beek, ten zuide aan de kinderen Blondeel, ten weste aan den Ktaarbosch, en ten noorde ook aau de kinderen Blondeel. ZITDAGEN: Instel Ü(jnsdag 1 Verblijf 3 ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd St-Anna bij don heer Frans Govaerl, te Wanzele, aan de Brecdcstraat. Mei 1898, Denderbode, !n antwoord op uw nr vau 8 mei 1898, 3C bladz. 1" kol.; Hier is Pie Donchc, waar gij een duivelken zet, en al mijn recht van autwoord op ander artikels voorbehoudende. Ja, ja, hier is Pie Donche. Lezers vau Denderbode, wie steekt schuit van kaut, ik die Deuderbode uit daag op een openbare meeting overal waar hij wil en waar ons vrienden met ons mogen komen, of hij die ons nog maals toeroept Gemec-ne lafaard 1 eu die dan wegloopt?... Hij wil zich aan ons niet vuil maken Zou men niet zeggeu: Hij is de blankheid der lelie, de geur der roos; 't is een duif zonder galle. (1) Maar alle lachen op een einde, Den derbode, ge spreekt van ons voor de Rochtbauk te brengen. Hebt ge dan het vonnis vergeten vau 't Hof van Beroep uit Geut Weet ge uict dat, wie 'ne put maakt voor een ander, er dikwijls den eersten invalt. (2) Invidia non erit particeps saprentite, hetgeen wil zeggeu: Hoe hooger gespron gen, hoe eerder gevallen, en geen dag hoe lang of er komt eenen avond aau. Verstaat ge dat Fransch niet, velen van uw lezers zulleu het des te beter vatten, waarmeó ik allen vriendelijk groet. P. Daens. Aalst 11 Mei 1898 (1) Wij herhalen nogmaals dat ge, in de zaak die aanleiding heeft gegeven tot 't schrij ven van uw epistel, de schuit van kant hebt gestoken gelijk eenen veracklelijhen gemeenen lafaard, (2) Neen, dat hebben wij niet vergeten dat arrest bestatigt dat ge den uitgever van Denderbode lasterlijk beschuldigd liebt van sckrii'tvervnlscliing en dat zullen wij u korte lings bewijzen. Eeno sterke policiewacht was er noo- gemakkelijk aan het hoofd eener Melkerij s geplaatst worden. Do aanvragen moeten schriftelijk ge daan worden aan Af. Vcrsnick, bestuur der der Electrische Melkerij van Bors beke, tot wien men zich ook kan wenden voor het bekomen van alle verdere in lichtingen. Namens het Comice .- De Secretaris, De Voorzitter L. Versnick. S. Van Bever. dig om de kerels uiteen te drijven. Dat zijn nu Brusselsche zeden, de zeden van cceur el cerveau. Sedert eenige dagen werd eene 27- jarige dienstmeid Marie N. te Brussel, die keunis had met eenen soldaat, van Leuven, vermist. Een dezer laatste dagen had men haar 's avonds in de duisternis met dt-zeü jongen langs de vaart van Charleroi zien wandelen. En maandag morgend werd iiet meisje dood uit het water opgehaald. Do soldaat zal onder vraagd worden. Acht vlasmijten werden zondag avond op do grensscheiding van Kortrijk en Cuerne, op de boorden der Leie door eenen brand vernield. Het vlas hoorde toe aan MM. Vaadenberghe, van Heule. De schade bedraagt 40,000 fr. Men denkt aan kwaadwilligheid. Een persoon Constant Seys, van Heule, bewaker van het vlas der gebroeders Vandenberghe, die de Leie in bootje wilde oversteken, was 's middags ver dronken. Brandstichting. Zondag namid dag is op twee verschillige plaatsen, langsheen den Ottergetnscheu steenweg, te Geut, brand ont3taan. Rond 4 uren zagen de geburen dat een hooischelf toehooreude aan Gustaaf De Vt ease in brand stond. De pompiers wer den onmiddellijk verwittigd, doch toen zij ter plaats kwamen, was het vuur reeds door de omstauders gebluscht. De schelf is bijna gansch vernield. Een half uur later ontstond er brand bij den landbouwer Soens. De stallingen vau den landbouwer stonden op eenige minuten tijds in volle vlam. Toen de pom piers aankwamen, bleven nog enkele muren rechtstaan. Gelukkig had men de beesten in tijds kunnen rt ddeu. VAN AELST. Bij vonnis van 14 Mei 1898, heeft de Rechtbank de homologatie geweigerd van het voorkomend concordaat der bank breuk van sieur Lodewijk Buekens, han delaar, Korte Zoutstraat, te Aalst. Dc Griffier. EDM SCHEERUNCKX. bieding onder letters D. II. aau 't Bureel van dil blad. Studie van den Notaris Limpens, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN 1° perceel Meersch, te Meire, Oostdorp, groot 17 aren. Ingesteld fr. 800. 2° perceel Land, to Meire. Oosidorp, sectie C, nummer 217, groot 11 aren, 8C ceutiaren. Ingesteld fr. 400. 3° de zuidhelft eenor behuisde Hofstede, te Meire, Oostdorp, groot in het geheel 37 aren, 74 centiaren. Ingesteld fr. iOOO. ZITDAGEN Instel 14, Verblijf 21 Mei 1898, om 3 uren namiddag, ie esiaminet gehouden door den heer G. D'Haese, te Aalst, Statiestraat, 24. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Erembodegem. De Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal met gewin van palmslag en (•••lagen, in hel openbaar verkoopen, de volgende goede Zaailanden, gelegen te Erembode gem, te weten Eerste koop. Het perceel Land gelegen op den Molenkauter. gekadastreerd wijk B, nummer 201, met eene grootte van 23 aren, Ë0 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Uytteuhove, ten zuide aan de erven Abbeloos. ten weste aan de Hospiciên van Gent ëii ten noorde aan het Osbroekstraatje. Gebruikt door Joseph De Smet. Tweede koop. Het perceel Land gelegen op den Hoogen Vosholle, aan Boekhoutherc, gekadastreerd wijk A. nummer 775. met eene grootte van 27 aren. 80 centiaren, palende ten ooste aan de erven Sche pers en Joanius Van de Velde, ten zuide aan den lieer Adrianus De Gendt, ten weste aan Leonardus Go- vaert en ten noorde aan M. Leonardus Verleysen. Gebruikt duor Petrus Van Vaerenbergh. Derde koop. Het perceel Land, gelegen op den Lcrgen Vosholle, nabij voorgaande, gekadastreerd wijk A, nummer 792, met eene grootte van 23 aren, 6o ceiiliareu, palende leu ooste aan Carolus De Wildé, ten zuide aau Jacobus Van Holsbeeck, ten Ie ook aan Jacobus Van Holsbeeck en aan de erven De Coninck en ten noorde aan de familie De Loose. Gebruikt door Franciscus D'Haeu. ZITDAGEN: Instel, WOENSDAG 18 Verblijf, WOENSDAG 25 (en 4 uren i amiddag. l.-r l erberg genaamd liet Land van Riem, hij den heer Victor Keppens, te Aalst, Nicuwstra.it. nabij de Gruote Markt. MEI 1898, De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ter tusscbenkomst vau zijnen ambtgenoot Meester Englebert, Notaris te Brussel, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen ÏO hectaren, 34 uren gelegen te Aalst, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Erpe, Haaltert en Herdersem. Alles breedvoerig bij plakbrieven aan geduid. Instel, Dijnsdag 24 Mei .fiQa Verblijf, Dijnsdag 7 Juni om 2 uren namiddag, ter estaminet van den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3