De Kiezingen. VERLOREN EER DeZondagrusl. Schandalige betooging. Een en ander Do kiezingcn van zondag 11. zijn, wat bijzonderlijk het arrondissement van Aalst betreft eeno schitterende zegepraal geweest voor onze catholieko Partij. Wij, catholieken, hadden hier te strij den tegen do vereenigde machten onzer gezwortu blauwe, roode tegenstrevers en van de groene verraders, welke gt^ne andere wapens gebruikten dan laster, logentaal en bedrog. De eene logen, do eene lastering werd na do andere verspreid en geen dag ver liep in de laatste veertien dagen of oene nieuwe lastering werd vooral door de groenen verzonnen. Over den Congo werd er 't meest gelo- §en. Vooral werd de logen uitgebazuind at, zoo ons land den Congo overneemt, het zwarte land eene Belgische Provincie zal worden eu onze soldaten, onze volks jongens, er zullen naartoe gezonden wor den gelijk naar't kamp van Beverloo en er met duizenden door Pietje de Dood gullen weggemaaid worden. Over die leugens komen wij later terug. Dit was het thema onzer tegenstrevers; zij brachten liet tafereel voor do oogeu der aanhoorders van Belgische soldaten stervende, na schromelijke pijnen en tor turen te hebben uitgestaan,langsbosschen en kanten, om dan eindelijk opgegeten te worden door de zwarten. Een ridder van anker, zon en maan, een kerel zonder religie, die nooit den voet in eene kerk zet ging zelfs zoo verre van uit te roepen Mensehen en uwe zonen zullen dan ereveeren zonder hunne heilige rechten Wat scheiuheiligheid 1 En daags voor de kiezing werd in al de gemeente n van 't arrondissement ver spreid dat priester Daens den zelfden morgend op de merktdag te Aalst, werd aangevallen door de catholieken hier zegde men dat bij wreedelijke slagen had ontvangen en daar dat hij verscheidene messteken bekwam. De waarheid is dat priester Daens za terdag lest des voot middagsdn uitdagende houding de merktplaatsen onzer Stad doorliep, hier en daar stilhoudende om af te luisteren wat er gezegd werd en er dan tusscben te komen, 't gene dan ook gebeurde. Maar niemand hief de hand op om priester Daens aan te raken, 't volk bleef onverschillig. Ware iemand zoo dwaas geweest hem maar nauwelijks aau te raken, dan zou men bekomen wat men zocht en dadelijk zouJcn vliegende bladjes die de gruwel daad - Priester Daens die mishan deld werddoor de catholieken bij dui zenden overal vorsproid worden. Ja, duizenden dezer vliegende bladjes wareu op voorhaud gedrukt en alle maat regelen genomc'U om ze spoedig aan den man te brengen. Men hoopte dr denzelfdcn uitslag meé te bekomen als mot de kanaljestreek van de omgekochte Jesabel die priester Daens moest bekoren om voor eeuwig eene vlek op zijnen naam te prenten. Doch dit maal is 't mislukt tot schande van hem die deze snoodheid verzon. En den heer Woeste P Wat al leu gens, wat hatelijke lasteringen ziju er door de groenen vooral, zes jaren lang tegen dezen zoo verdienstlijken man uit gebraakt Geen nummers van 't Land van Aelst en Klokke lioeland zijn verschonen zon der dat er eene leugen en lastering tegen onzen Woeste in te vinden is. Nu deze twee laatste maanden is het nog in hevigheid toegenomen, 't Is onge looflijk welke leugen en lasteringen er rondgestrooid werden Maar dat alles heeft niet gebaat. De bevolkingen van 't Arrondissement van Aalst hebben villen bewijzen dat ze Vlamingen ziju. getrouw aau den voor vaderlijke Godsdienst, aan Vaderland en aan Koningdom I Het kiezerskorps heeft begrepen dat de vlek moest worden uitgewischt die den catholieken standaard om zoo te zeggen een verhaal naar het hoogduitscb. 5® VERVOLG. SI et ons Zoudt gij hare verwijten ge duldig kunnen verdragen Zondt gij ons allen kunnen onderhonden Willem, het is niet anders, sinds gij van den rechten weg afgeweken zijt, zijn wij gescheiden wij moe ten denken dat de-lieve God het zoo gewild heeft. Ik bemin den mulder niet, maar ik zal eene trouwe en brave huisvrouw zijn en mij over mijn verloren geljik daarmeó troosten, dat ik mijne moeder tot aan haar dood toe een gohoorzame dochter geweest ben. Bet is niet anders, Willem, en gij kunt het aan nie mand wijten, gij zijt er zelf schold aan. Do jonge man beet zich op de lippen en stampte hevig met den voet op den grond. Een verteerend vuur flikkerde in zijne oogen, eu deze wil ie, duivelachtige gloed werd nog sterker, toen zijn blik op den molen viel. Er naderde van dien kant een ruiter langs den v.-. i - uaar het dorp voerde. Dora ont- st- 1de '.oen zij hem herkende. IIij ia bet...Ilagen, sprak zij op den toon van angstige bezorgdheid, ga in het hout. tot hij voorbij is. Denkt gij dat ik bevreesd voor hem ben bij verrassing, over 4 jaren kwam be zoedelen. Het kiezerskorps beeft begrepen dat het zijne plicht was onze candidaten.onze vier verdienstelijke manneu,' en vooral onzen Woeste te wieken over don smaad, de beleedigiugen en den laster hun naar 't hoofd geslingerd. En gewroken zijn ze, maar bijzonderlijk weerdiglijk gewroken is onze Woeste Om te eindigen dus een woord van dank moet Denderbode toesturen aan al de kiezers groot en klein welke het hunne hebben bijgebracht om onze zoo schitte rende zegepraal van zondag 11. te verze keren. Heb dus dank Werklieden, Landbou wers en Burgers I Blijven wij onwankelbaar den strijd voortzetten en nieuwe zegepralen zullen ons voorbereid zijn... Wij hebben wel is waar onze tegenstrevers verpletterd maar gedenkt u dat het onkruid, spoedig terug opschiet en er een oog in 't zeil hoeft gehouden te worden opdat hot, de goede vruchten niet ovcrlommere. Daarom gewaakt, vrienden En nu: Leve de catholieke partij Leve Bethune Leve De Sadeleer Leve Vander Linden Leve Woeste I Wat de algemeeno uitslag der kiezin gen betreft, bij bewijst oos dat de roode revolutionnaire partij geenen vooruitgaug beeft gedaau. Op eigene krachten steu nende kan zij slechts de arrondissementen Charleroi en Bergen bemachtigen. Inde overige arrondissementen overwint zij alleenlijk dank zij de hulp der liberalen. Wat ook den uitslag der ballotteerin- gen wezou moge, ons catholick ministerie wordt gesteund door eene sterke meer derheid 't welk zal toelaten maatschap pelijke hervormingen op vredelievende wijze tot stand te brengen. 't Is 't Vlaamsche catholieke land 't welk liet bolwerk is dat ons onafhan kelijkheid als volk rechthoudt. Te Charleroi hebben do socialisten onze nationale driekleurige vlag bet sym bool onzer nationaliteit openbaarlijk ver brand en dit zegt ons genoeg 4<»Lt l>e manifestatie. Onze catholieke zege praal is zondag avond door onze ganscho catholieko bevolking met vreugde verno men geworden 't was als eene algemeeno ontlasting want de vlek van 1894 drukte zwaar op 't gemoed van alle ware catho lieken er. ook men had nu de verzekering dat de verraders van Cbipka hunne te lang welverdiende straf kwamen te ont vangen. Op Cbipka integendeel was het ver- wenscbingen, tandengeknars en geween 't spookte er geweldig, ja vreeslijk. En in de lokalen der Judassen zaten de dun- gezaaide groenen als door de hand Gods geslagen. Onze Pie had hun immers wijs gemaakt dat hij zou triomfeeren. lu de catholieke lokalen was Let inte gendeel vreugde, gejubel. Het Leve onze catholieke Candiaaten eu Leve Woeste weêrgalmden bijna onafgebroken. In alle catholieke familiën, groot en klein, werd onze zegepraal gevierd. Buiten eeuige onbeduidende botsingen door de-groenen eu zekere liberalen vaau- tjes-broeken verwekt, zijn er geene vecht partijen geweest. Maandag namiddag had er eene ontzag wekkende manifestatie plaats ter eere onzer achtbare gekozenen. Verscheidene duizenden manifestanten, allen deeluit makende onzer catholieke Maatschap pijen en Kringen, doorwandelden met vlaggen en kartels aau 't hoofd onze be- vlagde straten en verzamelden ter Groote Merkt alwaar eene geestdriftige ovatie werd gebracht aau onze gekozen Sena- teurs, MM. Van Vreckem, on de Keic- hove en onze Volksvertegenwoordigers MM. Betbune, De Sadeleer, Van der Linden en Woeste welke van op het bal- con van ons Stadhuis het défilé van den stoet bijwoonden. De toejuichingen der menigte waren ten grooteren deele be stemd voor den verdienstrijken Staats minister Woeste, de moedige kampioen vraagde Willem opbruisend. Dat ik terugge keerd ben, zal hij wel weten, het kan hem dus niet verwonderen, dat hij mij ontmoet. Doet het om mijnentwille, smeekte het meisje. Wat doet gij om mijnent willle. Zijn toom zou mij treffen I Des te beter wellicht vindt gij dan den moed, met hem te breken Dat zal nooit gebeuren NooitZie, als ik de rijkaard was en hij de arme slokker dan zondt gij u geen oogenblik bedenken knarsetandde Willem, wiens aangezicht zich met een gloeienden blos van toorn overgoot, ik blijf hier allen mogen mij uit den weggaan, ik doe het niet, eu wie mij vijandig in den weg treedt, dien stoot ik neêr Het ware echter toch reeds te laat geweest om den gehaten mededinger te ontwijken. De mulder*had, waarschijnlijk door de ont dekking der beide personen daartoe bewogen, zijn paard de sporen in de zijde gestooten hij pareerde het dier vlak voor den jongen man zoo scherp, dat het recht op do achtcrpooten ging staan en bijkans achterover sloeg. Het was een lange, magere man met scherp- geteekende trekken en donkere doordringende oogen, welker loerenden blik een onaangena- men indruk maakte. Hij was als een stadbe woner naar de mode gekleed, en de zware gondan horlogieketting opzyn vest zoowel der catholieke zaak, die gedurende deze leste 6 jaren bet bijzonderste mikpunt is geweesi van de venijnige schichten der groene en blauwe drukpersen voorname lijk, iu dezen laatstcn kiesstrijd, 't meest aan de beleedigiugen en lasteringen beeft blootgestaan. Het monsterverbond door onze drie anti-catholieko^tcgenstrevers beeft niets vermocht tegen den gezonden zin dea, bevolkingen onzes Arrondissements en togen bare onwankelbare gehechtheid aan de catholieke leerstelsels, aan 't Va derland en Koniugkom. Ook de zegepraal van onzen Woeste is schitterend hij overwint met meer dan 6000 stemmen den meest bevoordeeligdc zijner tegenstrevers. Onze Woeste was zeer bewogen door de warme ovatie welke hem door do geestdriftige menigto werd gébracht en voorzeker zal de dag van maandag 11., voor hem cone vergoeding wezen voor al de moedwillige beleedigiugen en beschim pingen die hij te verduren heeft gehad van wege dezen die hem de meeste er kentelijkheid verschuldigd zijn. De dag van maandag zou zonder eenige verstooring der orde, op de vredelievend- ste wijze zijn afgeloopen, want liberalen en socialisten dachten er Diet aan oulus- ten te verwekkeu. Maar ongelukkiglijk Priester Daens en zijn broeder, de ge buisde candidaat, leefden het voorbeeld hunner bondgenooten niet na. Gansch den dag hebben ze post gevat voor de deuren hunner woniugen, en riepen het volk tot hun, om opruiende toespraken te kunnen houdeu.Ze hielden zelfs vliegende meetingskeus voor knapen van 10 en 12 jaren die uit de school huiswaarts keerden. De gebroeders Daens handelden als ware opruiers cn verwekten gedurige on lusten rond Cbipka. I)e heer Burgemees ter Gheeraerdts en de heer Commissaris van politie moesten er verscheidene ma len tusschenkomen en eindelijk was men verplicht de gendarmerie te peerd te re- kwireeren om den menigte die dreigde handgemeen te wordeD uit een te verdrij ven. Eindelijk bij 't vallen van don avond na dat de heer Burgemeester uitdrukke lijk aau de gebroeders Daens bad ver klaard dat zoo zij aan zijuo bevelen niet gehoorzaamden, hij hun door de Politie naar de permanentie zou doeu leiden, zijn onze twee triestige volksoprniers al knorrende de poorten van Cbipka biunon getrokken. Dit was voldoende cm de me nigto doeD uit een te gaau en een einde te stellen aan do beweging die gansch den dag in dees kwartier had geheerscht. Pieter Daens is naar 't schijnt, verbit tert over de schuldelooze transparanten welke voor de vensters van het Café Iliche, estaminct Au Pavilion en 't lo kaal des Catholieken Krings zijn geplaatst Maar als hij de welverdiende spotternijen van zijne tegenstrevers niet slikken kan, waarom dan het politiek strijdperk be treden. Ten anderen na zijnen zesjarigen strijd van logen, laster eu bedrog mocht bij zich aan nog wat verwachten. Maar men heeft dan nog compassie met den snul En nu wij van de transparanten gewa gen, zeggen wat dat ze wonder wel zijn gelukt. Wij raden onze vrienden van den buiten aan ze eens to komen bezichtigenI Hij lacht het best, die 't laatste lacht. De Chronique, hoewel zij 't hert iu is, om 's koniugs handteeken, dat officiëol iu hot Staatsblad onder de wet-Coremans De Vriendt geplaatst werd, poogt toch nog te lachen. Maar groen dat ze lachteene kervelsoep heeft or geen rieken aan. Voor deze maal gebruikt zij Vlaamsch, lees liever Groote nevel. De Moniteur publieert cenen boterham. Op het manier van employeeren der moedertaal in d'offi- cieelen publication. M. Coremans zal illuraineeren, 't is zeker. Proficiat. Zeker is deze daadzaak wel het verlich ten waard. Maar laat uwen gevel maar in duisternis, Chroniqueen benuttig de 24 uren die de wet verleent om uwe rech ters te vervloeken, want gij hebt tegen onze moedertaal uw proces met schade en schande verloren. als de fonkelende brillanten ring aan zijn vinger lieten in hem den vermogenden man erkennen. Zijn oog vest igde zich doorborend op den jonkman, daarna bespiedde hij loerend het bleeke gelaat van Dora, die schuw naar hem opzag. Het past u niet, Dora, dat gij met dezen man op een andere plaats een bijeenkomst hebt dan in liet huis uwer moeder, sprak bij met eene scherpe, harde stem. Gij zijt mijne bruid en deze is Een ontslagen misdadiger viel Willem hem met dezelfde scherpte in de rede. Een dief, die hout gestolen heeft, om zijne moeder iu haar laatsten stond een warme kamer fe verschaffenJa, het is een vreeselijke misdaad, maar ik zou die vandaag nogmaals begaan indiende omstandigheden mij ertoe dwongen. Wie echter zijt gij Een rijk man, die zijn rijkdom daartoe gebruikt heeftom den arme vau het laatste te berooven, wat hem op aarde nog bleef Ja, gij zijt een rijk man en een ellendige schurk bovendien De mulder hief met een vloek zijn rijzweep op, maar Dora plaatsto zich tusschen hem en zijn tegenstander. Hij weet niet wat hij zegtriep zij. Hij zal nadenken en inzien, dat ik niet anders handelen kon nu vervoert hem nog de wrok om ons harde woorden toe te voegen. Hij heeft ze ook mij toegevoegd, maar ik vergeef hem, Over dat onderwerp, onopgelost 'vraag stuk, viudeu wij in een onzer dagbladen de volgende goede beschouwingen. Het is een beknopt verslag eener verhande ling over dit belangrijk punt door den heer A. Vebiiajegen gehouden te Gent. 1) Is de zondagrust noodzake lijk a) onder oogpunt van gezondheid voor geest en lichaam De boog mag niet altijd gespannen worden. Er ligt iets wonder iu dat de mensch niet altijd kan werken. Neemt hij de rust des Zondags niet, hij neemt ze 's Maandags geest en lichaam zijn twee bestanddeelen aan hetzelfde onderwerp verbonden. b) onder oogpunt van familieleven hert. Hoe ware 't mogelijk een echt familie leven te hebben als men altijd buiten huis moet wezen Is er iets dat de mensch meer veredelt dan de familie banden tusschen man, vrouw en kin dereu c) onder oogpunt van geestelijk leven ziel. Het geestelijk leven is het leven der ziel. Hebben wij geen tijd noodig om onze ziel toe te laten ook hare plichten te vervullen Eu hebben wij dat niet, zal de Gods dienst al gauw niet van kant gesteld worden Ziet men tegenwoordig geene nijverheidsstreken, waar geen enkele werkman naar de mis gaat? Aandien toestand dieut bijgevolg verandering ge bracht te worden. 2. Hooger hebben wij uiteengezet waarom de Zondagrust noodzakelijk is. Thans vragen wij ons af Kan iederoen nu de Zondagrust genieten Deze vraag kan best beantwoord wor den door de verslagen uitgegeven in de boekou van het ministerie vau nijverheid en ai beid. Deze boeken zijn dik en be vatten vele statistieken. Het algemeen onderzoek over de Zondagrust heeft geloopeo op 1459 nijverheidsgestichten, welke 268 nijverheden vertegenwoordigen en die 119477 werklieden bezigeu. Op die 1439 nijverheidsgestichten ziju er 513 of 25 ten honderd waar men des Zondags nooit werkt en 946 of 54 ten honderd waar meu werkt. Op die 946 gestichteu waar men werkt, treft men er 183 of 19 ten honderd aau, waar men regélmaiij des Zondags werkt. Voegen wij er cciiter bij dat er nijver heden soms aauleiding too geven. In 516 gestichten werkt men onregelmatig en in 247 werkt men gedeeltelijk regelmatig en gedeeltelijk onregelmatig. Er ziju meer nijverheidsgestichten die des Zondags werken dan die niet werken. Vau de 119477 werklieden, gebezigd in 1459 nijverheidsgestichtcu, zijn er 77798 of 65 ten honderd dio nooit des Zondags werken. De twee derden van het getal werk lieden werken niet des Zondags een der de werkt alle Zondagen of ten minste op zekere Zondagen. 3. Na beschouwing dezer statistiek, komt de vraag Is de toepassing van het persoonlijk initiatief voldoen de om de Zondagrust te verzekeren? Overal heeft'men reeds de hand aan 't werk geslagen om maatschappijen ten voordeele der Zondagrust tot stand te brengen. Te Gent was eene vereeniging tot stand gekomen, samengesteld uit leden van verschillige politieke denkwijze en waar van als voorzitters werden aangesteld, de heer en Arthur Verbaegen, voorzitter van den Belgischen Volksbond en De Ridder, oud-liberaal volksvertegenwoordiger en schepen van onderwijs. In het eerst was alles wel: de patroons, bijeengeroepen, stemden too, b. v. de makers, om hunne magazijnen des Zon dags 's namiddags, om 12 */4 of 1 uur te sluiten, doch de beloften bleven niet duren. Uit de verslagen, afgekondigd door den Bond der Zondagrust, blijkt dat het ik weet wel dat ik niet goed met hem gehan deld heb, maar het is geschied en kan niet veranderd wordenhij zal er zich ook in schikken. Gij hadt hem uit den weg moeten gaan j bulderde de mulder, een verachtende blik op den jonkman werpende. Ik moest met hem spreken, ik was bet hem schuldig, ging het meisje voortgij kunt mij vertrouwen, ik zal niets doen, wat mij schande zou kunnen berokkenen. Het is schande, als men met iemand verkeert die zijne eer verloren heeftbracht Hagen in. Als hij zich op myn grond of erf durft vertoonen laat ik mijne honden op hem los. Een kreet van woede ontsnapte aan de vast opeengeklemde lippen des jonkmans. Had hij zijn tegenstander slechts kunnen bereiken, hij aon terstond wraak genomen hebben over deze beleediging. Over het harde gelaat van den mulder gleed een honende glimlach. Hebt gij een andere ontvangst in uwe geboorteplaats verwacht vraagde hij spot tend. Den ontslagen dief betrouwt niemand verder dan hij bom ziet met welk recht wilt gij protesteeren als men zijne deur voor u gesloten houdt Ik weet wel, dat gij op wraak zint en menig boos plan ontwerpen zult, want die eenmaal den voet op de slibberige baan der misdaad gezet heeft, kan die niet meer komiteit. niettegenstaande al zijne pogin- geD, in zyn doel mislukt is. Het bijzonder initiaiief is niet vol- p doende, do wet moet tusschenkomen. B. V. voor wat do dagbladen betreft, alhoewel de stoffelijke belangen dezelfde zijn, is men er nog uiet in gelukt... de Zondagrust le verzekeren aan al deze aersonen, daarvan afhangende opstel- Iers, letterzetters, drukkers, beambten, verzenders, enz. Daarom, wij horhalen het is het bijzonder initiatief niet voldoende, dan moet er eene wet komen. G. v. A. De Belgische vlag verbrand te Charleroi. Een depeche aan de Etoile meldt dat de socialisten zich aan eeDe betooging heb ben plichtig gemaakt, die een waar schandaal mag genoemd worden. Het denkbeeld daaraan kan slechts voortko men uit den overmoed, die hen moet bezielen bij het zien der slaafsche onder werping, die de liberale partij ten hunnen opzichte aan den dag legt. De socialisten, zoo luidt de depeche» hebben hunne zegepraal bezoedeld met eeno daad, «lie in geheel het land de grootste afkeuring zal verwekken. De nationale vlag werd verbrand voor hun lokaal Le Temple de la Science, bij het vertrek van eenen stoet, dien zij hadden ingericht. Als bezetenen hebben zij gedanst rond dien verfoeielijken brand stapel. "Voorteekens van on weder. Wanneer meu 's zomers, bij N. tot N. 0. wind die reeds verscheidene dagen duurt, en bij een volkomen zuiveren hemel, bij den ondergang der zon, boven den ge zichteinder in het Z., een lichten grijzen band of een kleine wolk met bultigen top bemerkt, dan de wind 's anderendaags in den morgend naar het Z. omslaan en het onweer volgt tegen den avond ziet men hetzelfde verschijnsel bij het opkomen der zon, dan zal het onweder 's avonds of 's anderendaags plaats hebben. Wanneer 's morgens, bij een Z. wind cn ecu schitterende zod, aan het punt vau den gezichteinder, vanwaar de wind blaast eenige lichte, bultvorinigo wolken to zien zijn, dau zullen onWeders 's na middags losbarsten. Op een gestapelde wolken, met zwar- teu voet, die boven den Z. gezichteinder opstijgen, zijn een onfeilbaar voorteeken van onweder.. Nooit ontstaat onweder bij N. wind. Voorjaarsbuitn zijn soms van eenigo don derslagen vergezeld. Onweders, die bij W. winden plaats hebben, worden in onze streken door een tijdperk van regen gevolgd. Kunst-melk. Men heeft reeds lang getracht door indamping van de melk en door verdu"uing, of door vermenging van verschillende melksoorten, eene melk te verkrijgen, die aan allerlei eischen van samenstelling, ten behoeve van kinderen vooral van zieken, voldeed. Dr Rose is nu uog een stap verder gegaan door de melk geheel kunstmatig te vervaardigen. Hij is erin geslaagd door vermenging van de eiwitstoffen uit do melk met botervet, melksuiker, zouten en water een produkt te verkrijgen fiat uitstekend smaakt, goed te steriliseeren is en in iedere verhouding, volgens recept, bereid kan worden, de proeven die ermeê genomen zijn op de kliniek van prof. Van Noorden te Franc fort voldeden uitstekend. De hoogleeraar zelf liet, zeer tot zijn genoogeu, een melk bereiden voor lijders aan diabetes, met saccharine in plaats van melksuiker. De bereiding geschiedt thans in het groot in een fabriek te Keulen en indien het blijkt dat zij ook op deze wijze en niet alleen in het laboratorium, betrouw baar is en geeft wat ze belooft, kan er zeker van deze kunstmatige opbouwing van de melk uit haar grondstof!en, voor de melknij verheid veel verwacht worden. verlaten, maar pas op, want men zal de oogen open honden en korte metten met u maken, als gij gevaarlijk wordt. Ik rij naar de stad, Dora, en denk niet voor morgen terug te zijn. Als het niet dringend noodig was,bleef ik hier. Hij wierp bij deze woorden een veelbetee- kende oogslag op Willem, die in macbtelooze woede de vuist tegen hem balde. Mijn knecht is in verlof, ging hij voort, alleen de oude Brigitta is in den molen. Ga naar huis, Dora, kom, kom, ik zal u verge zellen. Het meisje schudde weigerend het hoofd. Ik kan den weg alleen vinden, zegde zij, en voor Willem ben ik niet bevreesd, hij is zoo slecht niet, als gij hem wilt doen voorko men Gij had hem niet moeten tergen, Peter, hij is er toch reeds genoeg aan toe De mulder baalde minachtig zijne schouders open herhaaldo zijn verzoek, hetwelk Dora andermaal vast en beslist van de hand wees. Hola vergeet niet wat ik u gezegd heb! riep de mulder den jonkman toe. Gij kunt niets verstandiger doen dan uwe geboorte plaats voor altijd verlaten bier vindt gij brood noch werk Dit gezegd hebbende gaf hij zijn paard de sporen en was binnen weinige seconden op den wog door liet boBch ver dwenen. (WORDT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1898 | | pagina 2