HO 01 GR AS HOOIGRAS HOOIGRAS WOONHUIZEN HOOIGRAS HOFSTEDE Frankrijk. Holland. Italië. ZEEVISCHHANDEL H. ARYS- DE PAEPE. HOOI EN NAGRAS HUIZEN MEERSCHGRAS percee I LAND, behuisd Hofstedeken, Grasvenditiën. HOOI EN NAGRAS EEN IIUIS en LAND geweer nog menigvuldige slagen toe op zijn slachtoffer. Vervolgens nam hij de vlucht in de richting van Ooien en Gheel. Het slachtoÖer werd in deerniswek- kenden toestand opgenomen. Men legde hem op zijnen kruiwagen en voerde hem naar de woning zijner ouders te Ooien. M. Dupont, geneesheer te Herent hals, werd in allerhaast geroepen. Hij diende het slachtoffer de beste zorgen toe. Deze mochten evenwel niet meer baten, waitt rond 9 uren 's avonds overleed Voets. Het parket van Turnhout werd Vrijdag laat in den avond nog per telegram ver wittigd. Samengesteld uit MM. de Fier- lant, procureur des konings Boone, onderzoeksrechter Hannoset, griffier, en Vermeirsch, wetsdokter, vertrok zaterdag voormiddag naar Hereuthals, om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Het bezocht de plaats der misdaad en bracht ook een bezoek aan de woning der ouders van het slachtoffer. Verscheidene personen werden ondervraagd. M. Ver meirsch deed de lijkschouwing. Zooals wij hooger zegden, heeft de dader de vlucht genomen. Het is evenwel waarschijnlijk dat hij spoedig zal aange houden zijn, want heden hebben sommige personen hem reeds te Herentbals terug gezien. Het zou niet verwonderen, indien hij zich vrijwillig gevangen gaf. Zooals licht te begrijpen is, heeft dit ijselijk familiedrama le Herenthals en omstreken veel ontroering verwekt. Later. De vreeselijke moord, te Hercuthals gepleegd, heeft een licht te begrijpen ontroering verwekt. Te Heren thals was men algemeen van gedacht dat de dader August Verstrepen zich naar Turnhout had begeven en zich in de han den van het gerecht zou overgeven. Zon dag avond was dit evenwel nog niet gebeurd. Toen het gerucht der misdaad vrijdag namiddag zich te Herenthals verspreidde, begaven MM. de vrederechter R&edts, de politiecommissaris vergezeld van de veld wachters zich naar het gehucht Gcr- heze en bevonden daar de ijzenwek- kende wezenlijkheid. Wij hebben hooger de meeste bijzon derheden over het drama meegedeeld.De dader moet door eene ware razernij zijn aangetast geweest, want toen hij het slachtoffer had neêrgeveld heeft hij op den ongelukkige zijn geweer nog in stukken geslagen. Hot slachtoffer Frans Voets had twee kinderen en is slechts 28 jaar oud. De dader telt nauwelijks 18 jaren. M. Heuze, volksvertegenwoordiger nan Luik, is gevaarlijk ziek. Men voor ziet zijn spoedig afsterven. Daar M. Heuze niet aan het ernstige zijner ziekte geloof de, hadden zijne vrienden, om hem niet te ontmoedigen, zijnen naSm op de candi- datenlijst behouden, doch daardoor zullen de kiezers van Luik deukelijk binnen kort opnieuw lastig gevallen wordeu. Reeds van nu af bespreekt men de candidatureu voor zijne plaatsvervanging. M. Janson zal als candidaat voor de progressisten optreden. Zekere C.,van Couillet.bij Charleroi, opgesloten in de gevangenis van Gent, werd over eenigej dagen naar Chatelet gebracht, om eene getuigenis af te leggen voor den vrederechter dier gemeente. Hij vroeg in 't terugkeeren aan de gendarmen die hem vergezelden, om eenen bloever want te mogen bezoeken. Onder weg wist hij het hazenpad te kiezen. De gendarmen vonden hem echter spoedig terug in de woning zijner zuster, waar hy meende buiten schot te zijn. Te Lovcrval, bij Charleroi, werd een man stervend in een bosch gevonden; hij had zich eerst door den kop willen schieten, doeh, om zijne familie geene schande aan te doen, liever van honger wilde sterven. Dagen lang doolde hij in de bosschen rond, tot men hem eindelijk uitgeput en als een geraamte vond liggen Tegenspoed in zijne zaken hadden hem tot dit besluit gebracht. Men weet niet waar zijne familie moet gezocht worden. Dubbele misdaad. Een man, naar men denkt Albert P. genaamd, heeft zon dag namiddag eene dame Bert rand, wo nende te Charenton, en haar 7jarig neefje vermoord. M. Bertrand, de man van het slacht offer, had zijne woning verlaten rond den middag, zijne vrouw, zijn neefje en Albert P., 't huis latende. Deze laatste had in de streek een zeer slechten naam, maar de Bertrands stelden belang in hem we gens zijne familie. Toen m. Bertrand 's avonds 't huis kwam, Tond hij alles gesloten. Verrast brak hij de deur open en hij vond zijne vrouw vermoord liggen in de keuken. Het lijk was reeds koud. In de naburige kamer lag het kind te bed met verbrijzeld hoofd. Een portemonnaie met G00 fr. en een pak titels van 7 tot 8000 fr. weerde wa ren Verdwenen. Van den moordenaar weet men niets. Moord te Dordrecht. Men schrijft uit Dordrecht aan de N. R. C Een droevig tooneel had zaterdag avond rond half zeven plaats in de Heerhey- manssuisstraat, eene dichtbevolkte volks buurt alhier. Tot voor korten tijd woonden in die straat Piet Plezier, een man van omtrent 52 jaren, opkooper van beroep, met zijn tweede vrouw en zeven kinderen, waar van er drie stiefkinderen van Plezier wa ren. Naar men vertelt, was hij eeu slecht stiefvader en vooral zijn nu 28jarige stiefzoon Toon Dejel, van beroep stoker en sedert een maand of twee getrouwd, moet veel van hem te lijden hebben ge had. Nu was in den laatsten tijd ook de ech telijke vredo verstoord. De vrouw liep, acht dagen geleden, uit de woning aan de Pottenkade hunne tegenwoordige verblijfplaats om er niet meer in terug te keeren. Zij verbleef nu bij haren zoon Dejel, in de Heerheymanssuisstraat wo nend, dan weêr bij eene zuster of kennis in dezelfde buurt. Plezier wilde zijne vrouw terug hebben. Onophoudelijk doolde hij in de Heerhey manssuisstraat rond. Zaterdagavond ont moette hij zijne vrouw met zijnen stief zoon Antoon Dejel en diens jongeren broe- der Hein. Plezier voegde zich bij hen. Aan de woning van Antoon gekomen, wilde hij deze binnengaan evenals zijne vrouw reeds deed. Maar Toon wilde dit niet. «Mijne moeder mag boven komen, gij niet zegde hij. De vader ontdeed zich hierop van zijn frak en vest en wilde den zoon te lijf, maar plotseling haalde deze een mes te voorschijn en gaf Plezier daarmeê een 6toot links in den buik, onder de korte rib. Doodelijk getroffen zonk Plezier neêr. Hij werd door toegeloopen gtburen in eene woning binnengedragen en onmid- dolijk werd geneeskundige hulp ingeroe pen. De toestand van den gekwetste werd te gevaarlijk geoordeeld om hem naar het ziekenhuis te vervoeren. Na een goed half uur stierf Plezier, on ophoudelijk roepend O mijn vrouw, mijn vrouw I Het lijk van den versla- gene werd naar het ziekenhuis vervoerd. De policie, die spoedig ter plaats was, nam Toon en Hein Dejel meê naar het bureel, waar Toon bekende den steek te hebben toegebracht. Het mes waarmeè de daad is gepleegd, is verloren. Het is door Hein aan zijnen broeder ontrukt en weggeworpen. Allen bewetren dat de verwonde eerst met een mes heeft gedreigd. Wat hiervan zij, een feit schijnt het dat Plezier den vorigen avond aan een of meer bewoners der Heerheymanssuisstraat een mes met een wit heft heeft vertoond, zeggende als mijne vrouw niet wil doa ik een moord. Toon Dejel is in echtenis gehouden. Hij staat zeer gunstig bekend en algemeen wordt zijn lot in de buurt betreurd. Strenge straffen. Volgens een tele gram uit Lugano aan de Petite Républi- que, zijn de Italiaansche afgeveerdigden Costa en Andreis, benevens de reporters van de Secoio en de Italia del Popula te Turijn aangehouden tijdens de laatste onlusten, tot gevangenisstraffen veroor deeld van 10 tot 18 jaar, wegens het op hitsen van het volk tot burgeroorlog. Prijzen voor 9, 10 en 11 Juni. Zalm de l/t kilogr. fr. 3,00 Tarbot fr. 1,75 Heilbot fr. 1,50 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen (koppel)fr. 0,70, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,50 Rog fr. 1.00 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 HoUandsche Schelvisch fr. 1,00 tot 1,50 Groote Vloot fr. 3,00 tot 4,00 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk fr. 0,35 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,25 Dagelijksche aankomst van verschen Zalm VEN Dl TIE VAN en te wassen Nagras, 8 te Aalst-Schaarbeke en Aalst-Mijlbeke. Dc Notaris LIMPENS, t« Aalst, zul op Donderdag 23 Juni 1898. opeubaarlijk verkoopen AOm 10 uren voormiddag Namens Mijnheer Eugènc Moens, te Aalst5 koopsn .sai|Hooigr«s en ökoopca foemaat.te Aalst-Schaar- bake, aan de Ltdebaan, rechtover de Bsroeste Pan. B. Om 2 uren nanoen. 1' Namens Mijnheer Max Moens, te Aalst8 koopen Hooigras. gestaan op een peroecl mcersch, te Aalst- Mijlbeke, op 't Hoogveld, aan de Breedestraat. 5C En namens D ime Wed. Van Breugol, te Aalst 16 koopen Hooigras en to wassen Nagras, op ecu perceel meersch te Aalst-Mijlbeke, op de Beek, nabij de herberg Het Appelken. Men zal vergaderen te Aalst-Mijlbeke, aan den meersch van Mijnbeer Max Moens,aan de Breedestraat. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en op lijd van betaling, mits door de koopers seffens te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeek en Herdersem. Deurwaarder Jozzr UK VOS, te Aalst, zal ep Vrijdag 17 Juni 18'.l8. openbaarlijk verkoopen Te Aalst-Mijtbeekom 1 ure nanoen. Namens den heer Charles De Vis, grondeigenaar te Aalsl3 koopen allerbeste hooigras en 3 koopen nagras, op eenen meersch rechtover de herberg van C.harlcs-Louis Van Ket, Ouden Dcndermondschen Steenweg. Te Herdersem, om 2 uren. Namens jufvrouw Marie Van de Maele.te Herdersem: 10 koopen zwaar hooigras en 10 koopen nagras, aan den Dender. Namens den beer Charles De Vis voornoemd. 7 koopen goed hooigras en 4 koopen nagras, aan het Sas van Wieze, achter de herberg van Frans Cool. D.' verkoepingzal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling mits ieder het ongeld gereed te betalen «n gosde en gekende borg ts stellen. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeek, Moorselsohebaan. Deurwaarder Joseph DE VOS. te Aaljt, zal ten ver zoekt van het Collegvan Burgemeester en Schepenes der Stad van Aalst, opeubaarlijk verkoopen Op Zaterdag 18 Juni 1898, om 2 uren 's namiddags, 17 koopen allerbeste Hooigras, van omtrent 13 aren ieder, wassende op eenen meersch, gelegen aan de Moorselschebann, nabij de herberg Het Appelken. Op tijd van betaling, uiits borgstelling, betaling vau het engeld en goedkeuring door de bevoegde overheid. OPENBARE VERKOOPING te Aalst E UI LAND, le Erpe. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal met gewin van palmslag en gelagen, spenbaarljjk ts koop aanbieden Stad Aalst. Eerste koop. Een Huis, met afhankelijkheden en tuin, gestaan en gelegen aan de Koolstraat, bekend bij kad-ster sectie C, deel van nummer 572c, groot volgens meting (i aren, palende oost ksop twee en juffrouw Marie De Ssmer, zuid de Koolslraat, west mijnheer A.D'Hondt en noord mjjnheer J.Hoevelinck. Tweede koop.De naakte Eigendom van een buis, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, bekend bij kadaster sectic C, deel van nummer 272. groot vol gens meting 1 aar, palende oost juffrouw Marie De Somcr, zuid de Koolstraat, wrest en noord koop een. Gemeente Erpe. Derde koop. Een perceel Land. gelegen te Erpe, op het Heissinck, groot 8 aren, 50centiaren, palende oost Egidius Irtlonj, zuid den los, west de Hospicién van Genten noord de Beek. ZITDAGEN: Instel, MAaNDAG 20 ,aQa Verblijf, MAANDAG 17 ,888' telkens ern 4 uron namiddag, ter herberg i In den Trap op, bij den heer Camiel De Sutter, Keolstraat, (e Aalst. OPENBARE VERKOOPING vau schoon en goed te Oordegem, Smetlede, Vlierzele en Massemen. De Zaakwaarnemer MATTHYS, te Oordegem, zal onder behoorlijke ambtsbediening, op WOENSDAG 22 JUNI 1898. om 12 uren stipt 's middags, namens Mevrouwen de Gravin de Renesse-Muelcamp, te Brussel; l.impens-D'Hnndt, te Gent Uyttenhove. te. Oordegem; Juffrouw Barbara De Paepe, te Smetlede Mljnheeren de Smet-de Naycr. Cardon-Kiamp, beiden le Gent Vredereenter de la Haye. te Beveren-Waes Burgemeester De Bchacpmeester, Petrus-Frans Van Gysegem, Alphonse De Corte, Jeaa-Baptitte De Graeve, allen te Oordegem; Eduard Matthye, te Wei teren; Burgemeester Mertens. le St-Lievens-Essche; Th. Keyser, te Sotlegcm ee Reyntens, te Vlierzele, mnnen boven gezeide gemeenten, in bet openbaar le koop aanbieden 12 hectaren allerbeste en seheon Hooigras, in koo pen tclke gerief verdeeld. imiddelijk na de verkooping van bot Gras, op eiken meersch, zal het Nagras ofToemaat ook ver kocht worden VERKOOPINGSORDK Begin A. Vlierzele, Dussegein, besch van M. Matlhys. B. idem. bosch van M de Smet-de Naeyer. C idem Strymeerach, bosch van gezeiden heer de Smet-de Naeyer. D. idem. Rompland, moerssh van zelfden heer. E. idem. meersch der heeren Reyntens. F. Oordegem, Rompland, 2 meerschen en deel schoone Klavers, van den heer J.-B. De Graeve. G Smetlede, Groolen Eist, meeraeh en boscb van den heer Van Gysegem. H. idem. Wellebeek, van M. den Vrederechter de la Haye. I. idem Ovenmeersch, meeraeh van mevrouw 6ravin de Renesse. J. idem. Schildekenstraai, nagras van vrouw Pevanage. K idem meersch en boomgaard vanjuff. De Paepe. L. Oor legem, Kauter, ineerschen der hceron Mer tens, De Keyser en vrouw weduwe Uylleiihovo. M. Massemen. Kortenboseh, meersch van M. den Burgemeester De Scluepmcester, den toewijs zal op het grondgebied vau Oordegem geschieden. N. Oordegem, in bel beluik van het kasteel. 0. idem. buitengoed van M. Garden. Einde en P. idem. ineerschen vau den heer Alph. De Corte, beneden het Dorp. Al de koopers voorzien zich van gotde borgen en degenen die bunn* inkoopon van het verleden jaar nog te kwijten hebben zijn verzocht dezelfde zonder uitatel aan genoemden MATTHYS te gaan voldoen. OPENBARE VERKOOPING van TE ERPE, in den OPENBARE VERKOOPING van twee schoone en welgelegene TE LEDE, Rosseslraat, nabij het Dorp. De Notaris MOENS. te Lede, zal, ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, op de hierna gestelde zitdagen openbaar te koop aan bieden de voigende goederen Eerste Koop. Een welgelegen en gerieflijk Woonhuis, hebbende beneden: de plaats dienende voor winkel, de corridor, eetzaal, keuken, kool tot, verdere aanboorigheden en kelder, op het eersle verdiep drij slaapkamers, ge staan en gelegen te Lede, iu dc Rossestraal, n* 70, nabij het Dorp, groot met ouderbebouwden grond en aehterliggenden tuin, 4 aren, 28 centiaren, gekend ten kadaster sectie E, nummer 259i en ex nummer 259l, palende noord d<-n heer Louis Van Bieseu, oost den tweeden koop, zuid den steenweg naar Wanzele en west vrouw weduwe Alois De Cuyper. Verhuurd aan mijnheer Domien Triest, mits 300 fr. 'sjaars. Tweede Koop. Een schoon en welgeschikt Woonhuis, met bene den: corridor, spreekplaats, salon, eetzaal, keuken, waschbui», koolkot, verdere aanhoorigheden en kel der; op bet eerste verdiep vier slaapkamers; geslaan en gelegeu nevens hel voorgaande te Lede, in de Rosseslraat, n« 70bis, groot iu onderbcbouden groud en aehterliggenden tuin, 4 aren, 13 centiaren, ge kend ten kadaster sectie E. nummer 2i>9n en ex num mer 2'iliL, palende noord den heer Louis Van Biesen, oost vrouw weduwe Domien Smekeus, zuid den Steenweg naar Wanzele en west koop een. Verhuurd aan mijnheer Remi De Hovrc. mits 300 fr. 'sjaars hoven de contributie met recht van pacht tot t Juni 1901. In genottreding met bet betalen der koopsom. De koopen zijn afgemeten eu uilgepaald door den beer Landmeter De Craecker, tc Lede. Het plan welk er is van opgemaakt, wordt gehouden ter inzage der liefhebbers eu zal aan bel proces-verbaal van ver kooping gehecht worden. ZITDAGE N: Instel, DONDERDAG 18 .aoa Verblijf. DONDERDAG 23 ,unl löyö' telkens om 2 uren namiddag ter herberg e De halve Maan, bewoond door de kinderen Saey, te Lede, Dorp. Voor alle nadere inlichtingen wende men zich ten kantoore van deu Notaris MOENS, te Lede. Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente trpr, zal op Maandag 27 Jum 1898, om 4 uren namiddag, té Erpe, in den Hoonegenimeerseh, in het openbaar verkoopen 4 hectaren hooigras, te wassen staande op de meer- schen aan de Gemeente Erpe teebeboorende. Op langen tijd van betaling. De koopers zullen moeten voerzien zijn van solvabele medekoopers en gewoon ongeld. Op Bevel De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, R. BOGAERT. G. DE VOS. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Erondegem, opt Kauter ken. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens wien het behoort, met het houden van eenen enkelen Zitdag, in het open baar verkoopen Eenige Koop, Een perceel Land, gelegen te Eronde gem, op 't Xauterken, groot 13 aren, 86 centiaren, palende oost Karei Peerlinck, zuid het Bureel van Weldadigheid van Erondegem, west de weduwe De Brau- wer en Camille Flaming en ten noorde Burgemeester Van den Eeckhout. Gebruikt door den eigenaar Domien Van den Eeckhout, te Erondegem. ZITDAG Donderdag 16 Juni 1898, om 4 uren van den avond, ter herberg De Klok, bij de kinderen Van den Eeckhout, te Erondegem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING le ERPE, Hoonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe. zal namens wien het behoort, iu het openbaar v.-rkuopen Eenige Koop. Een behuisd Hofstedeken, met Schuur en Stallin gen en andere aanhoorigheden, geslaan en gelegen te Erpe, Hoonegem. groot 6 aren, palende ten ooste aan den Arme van Erpe, ie» zuide aan Rosalie Huy- lebroeck, ten weste aan de veMbaan leidende van de Kalelinneslraat naar S*-Apolonia en tea noorde aan de heeren Paerewyck en Meuleman. Laast bewoond geweest doee den eigenaar M. Jan D'Haese. OnmiddeUjk ingebruiktreding. Boomprys 50 fr. ENKELE ZITDAG Maandag 20 Juni 1898, om 4 uren van den avond ter herberg gehouden door 'uffrouw weduwe Crockarrt, to Erpe, Vjjf Huizen. VENDITIE VAN en te wassen Nagras, te Erpe en Aalet-Schaarbeek. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van dc volgende eigenaars op Donderdag 23 Juki 1898, op nagemeldc uren eu plaatsen, openbaarljjk verkoopen Gemeente Erpe, om 8 uren stipt 's morgens. 1. Namens het Armbestuur van ErpeA. 5 koopen Hooi - en te wassen Nagras, aan den Ledeschensteen- weg, nabij de StcenebrugB. 5 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerschen C. 2 koopen Hooi-en Nagras aan de Koos. 2. Namens jufvrouw weduwe Veldeman-Russchaert, te Erpe: A. 2 k< open Hooi en te wassen Nagras, aan de Stcenebrug K. 2 koopen Hooi- en Nagias inde Zurebosschen. 3. Namens den heer Remel Van Droogrnhrocck, te Erpea. 10 koopen hooi- en nagras in de Molenmeer- schenb. 2 konpen hooi- en nagras, nabij den Kleinen Steenweg. 4. Namens mijnheer ArnandD'Hondt, te Aalst: 10 koopen hooigras in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen. 5. Namens jufvrouw weduwe Auguste Van Moorter tc Erpe 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen. 6. Namens deu heer Charles Schockaert t« Erpe6 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. 7. Namens den E.H. Gustaaf de Saedeleer.te Olsene: 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen. 8. Namens jufvrouw wedu«e Theodoor Sonck, te Nicuwerkerken: 2 koopen hooigras in de Molen meerschen. 'J. Namens de erven De Boeck, toHofstaJc: A. 4 koopen hooigras, in de Molenmeerschen; B. 6 koopen hooigras in dc Hoonegemmeerschen. 10. Namens den heer Jan-Baptisle Van Impe, te Krpe: 8 koepen hooigras in de Molenmeerschen. H. Namens den heer Franciscus Van der Eist, te Erpe. a. 6 koopen hooigras, op het Hof-ter-Vacrent 8 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 12. Namens den heer Bernard Lopus. te Krpe: 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 13. Namens deu heer Donatus Schockaert, te Erpe 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen (Beek- meersch). 14. Namens de gebroeders De Boeck, te Aals: Schaarbeek 4 koopen hooigras in de Hoonegem meerschen. 18. Namens den heer David Paerewyck, te Erpe 8 koopen hooigras in de Hoonegemmeerschen. 16.Namens den heer Pielt r Jau Mertens, te Lede: 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeek. 17. Namens den heer Dominique Van den Keckbaut- De Boeck, te Erpe: 2 koopen hooigras iu de Hoone gemmeerschen. Nog gemeente Erpe, om 1 uur nanoen. 18. Namens mijnheer René Van den Bossche-De Windt, le Aalst: 2 koopen hooigras in het Foot. 19. Namens den heer August De Soruer, te Erpe1 koop Imoigras aan het Gentbrugsken. 20. Namens jufvrouw wed» »v Cbarles De Lantsheer- De Smet, te Erpe 3 koopen hooi- en nagras, in het Foot. 21. Namens deu heer Jan-Baptisle Bogaeit, te Erpe: 3 koopen hooi- en nagras in de Koeihrugmeerschen. 22. Namens den heer Frans Van Wezemaal.te Krpe: 3 koopen hooigras op deu Nerenbroeck. 23. Namens mijnheer Muylacrl, te Haeltert: 3 koo pen hooi- en nagras, op den Nerenbroeck. 24. Namens den beer Alois De Swacf, te Erpe: 4 koopen hooigras in dc Kruiskcns. 23. Namens dea heer Burgemeester De Vos, te Erpe: 8 soope» hooigras en te wassen nagras, san deu Watermolen, nabij IDorp. 2<i. Namens den heer Pastoor Van de Putte, te Erpe: 20 keopen goed hooigras en te wassen nagras, op zijnen meersch aan het Dsrp. ORDE DEK VERKOOPING Men zal vergaderen te Erpe, aan den Ledeschen- sternweg (Steenobrug). aan den meersch vin 'I Arm bestuur, alwaar de verknoping zal aanvang nemen. Het volgende orde zal gevolgd worden Dm 8 uren stipt 's morgens, te Erpe aan dea Ledcsehensteenw('g,Melenmerrscbeo,Hof-tor-Vaerent Hoonegemmeerschen, en Aslst-Schaarbeek, Hoone gemmeerschen. Urn 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Roos, Bossche- straat. Foot, Zurebosschen.' Koeibrugmeersehen, Nerenbroeck, Zevecoot, Kruiskens en Watermolen. En om 4 uren nanoen, aan bet Dorp. Op gewone voorwaarden en tijd van betalsn mits stellende goede eD gekends borg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i8 Op Donderdag 16 Juni 1898, A. om 3 uren namiddag 8 hectaren 50 centiaren schoon Hooigras, op de Vette Weide, aan de grensscheiding van Aalst met Hofstade, komende aan den trekwég van den Dender, en aan den Dendermond- schen Steenwegb. om 4 uren namiddag 4 hectaren schoon Hooigras, op da Vette Weide, genaamd de Pant, te Aalst-Mijl beke, Verbrandhof, achter de stokerij Le Lion d'Or. 2® Op Vrijdag 17 Juni 1898, om 1 uur namiddag, door bevoegd ambt 81 koopen Hooigras en 37 koopen Nagras, op meerschen gelegen te Erembodegem, Langenmeersch, Krommeersch, Droogen- meersch, Burghtstraat en aan den Nach tegaal en te Welle, Wellemeerschen, 6 en 10 dag wanden, en oud Kerkhof en ter herberg van J. Strickx, te Erembode- degem, 4 koopen Hooigras, op eenen meersch achter het Kapelleken Termuren. Te beginnen te Erembodegem, Teijo- den aan den Langenmeersch. 3° Op Maandag 20 Juni 1898, a. om 10 uren voormiddag 10 koopen Hooigras. op eenen meersch te AaUt- Schaarbeek, St-Apolonia b. om 2 uren namiddag 1 hectaar 10 aren Hooigra», te Nieuwerkerken, Sint-Job, genaamd Van der Heydenmeersch, en aan de i dreef van het kasteel, genaamd Van Mollen- meersch c. en om 3 uren namiddag 10 koopen Hooigras, te Nieuwerkerken, Pypenbeek, genaamd Cottembosch. 4° Op Dijnsdag 21 Juni 1898, om 2 uren namiddag 62 koopen Hooi gras en 27 koopen Nagras, te Meldert, Weimeersch, Klooster Aflligem, Faluint- jesmeerschen en Hoogemeerschen. 5° Op Woensdag 22 Juni 1898, om 2 uron namiddag, door bevoegd ambt: 31 koopen Hooigras, op eene vetweide, genaamd den Lessenberg, gelegen onder Liedekerke en Denderleeuw, aan de Den- derbrug van Denderleeuw. 6° Op Donderdag 23 Juni 1898, om 3 uren namiddag a. 8 koopen Hooi gras, op eenen meersch te Aalst-Mijlbeek, in de Bergemeerschen, nabij den IJzeren Weg; om 4 uren namiddag: b. 14 koopen Hooigras en 14 koopen Nagras, te Aalst- Mijlbeek, in de Lambrechtmeersehen, aan de Moorselschebaan. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING BOOMGAARD LANDEN en MEERSOH, TE HAELTERT. De Notaris DE SADELEER le Erembodegem, tal ten verzoeke van de erven C isimier en Livinus De Pril, openbaar verkoopen GEMEENTE HAELTERT. Koop 1. Eene behuisde Hotstede, gestaan en gelegen wijk 's Gravenkerselaar, groot in oppervlakte 3 aren, 85 centiaren, palende aan dc erven Frans De Graeve en aan dc StraatBoomprijs 200 fr. Knop 2. Een perceel Boomgaard, gelegen in den Eede, gekadastreerd sectie A, nummer 310a, met eene grootte vau 8 aren, 10 centiaren, palende oost de erven Arents, zuid Frans Allaer, west de Straat en noord oost de erven Arents. Boomprijs 180 fr Koop 3. Eene partij Land, gelegen op den Grootkauter, gekadastreerd sectie A, nummer 813, met eene grootte van 12 aren. IC ceuliaren, palende oost Dom. Roelamtt. zuid dc kinderen Bern. Bogaert, west en noord de Straat. Koop 1. Een perceel Land, gelegen op den Aardbeziênbarm, gekadastreerd sectie C, nummers 313 en 313bis. samen groot 15 aren, 60 centiaren. Koop 3. Een perceel Meersch, gelegen in den Veninck, gekadastreerd sectie C, nummer 318, met eene grootte van 2 areu,30 centiaren.Boompr. 140 fr. telkens om 2 uren namiddag, ter herberg De drij Linden, bij Eduard Van Damme.te Haeltert,Eekent. OPENBARE VERKOOPINGEN van 1® Te Kerkxken op Maandag 13 Juni 1898, om 1 ure na niddag. 2® Te Haeltert en Erembodegem, Ter joden op Dijnsdag 14 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 3® Te Welle en Erembodegem.Osbroeck, op Woensdag 15 Juni 1898, om 8 ure 's morgens. 4® Te Erembodegem, op Dijnsdag 21 Juni 1898, (zynde 3d* kermisdag,) om 8 uren 's morgens. VERKOOPING VAN te Erembodegem. Ten verzoeke der kinderen Emmanuel Van Holsbeeck I. Eene Hofstede, te Erembodegem, Bergestraat, groot 2 aren, 30 centiaren. II. Eene partij Land. te Erembode gem, Denderland, groot 12 areu, 70 cen tiaren. Instel, 8 jun: joqo Verblijf, 22 Juni löy8' telkens Woensdag, om 2 uren namiddag, ter herberg van Joseph Verleysen, te Erembodegen, Koppeetreat.

De Denderbode | 1898 | | pagina 3