Merk/prijzen. HOOIGRAS ÏIOOIGRAS Holland. Oostenrijk. Italië. Koophandelsrechtbank TE KOOP MEUBELS Nieuwe Koopwaren, u O O I «i R v S VERZEKERINGEN Een dienstknecht ™ardcd;; perceel LAAI), HOOIGR AS JIEERSCHGRAS H O O I G It S Vendilie van Hooigras Grasverkoopingen HTTIZEF HOUT en BERD, HUISMEUBELEN behuisd Hofstedeken, Grasvenditiën. HOOI EN NAGRAS EEN HUIS cn LAND vè?S: J•,u°i i898^ Moedige knapen. Twee leerlin gen der oefenschool te Gent, de kleinen Holevoet on Willems zagen, terwijl ze op wandeling waren, in de Heirnis, twee kinderen waaronder een van drie en een van tien jaar, in het water vallen. De kleine Holevoet sprong vastberaden in 't water om de kinderen te redden. Hij werd evenwel eensklaps in zijne bewe gingen verlamd en moest door zijnen makker Willems uit hot water getrokken worden. Willems redde ook de twee kinderen die op 't punt waren, te verdrinken. Geholpen door zijnen makker, trachtte de jonge Willems, 13 jaar oud, de twee kinderen tot bet bewustzijn te brengen. Hij gelukte er in, de modder uit den mond der kleinen t,e verwijderen, blies hen met een papieren zakje versche lucht in, en paste door wrijvingen op de borst de kunstmatige ademhaling toe. De twee knapen gelukten er in, de twee drenkelingen terug tot het leven te brengen. Zij brachten hen vervolgens te rug bij hunne ouders. Wanneer de hoofdonderwijzer der school deze moedige daad vernam, vergaderde hij al de leerlingen en wenschte bij de moedige jongens hartelijk geluk. Messengevecht. Een vreesclijk messengevecht heeft maandag nacht te Roussclaere plaats gehad. De genaamde Karei Verhelle, baas der herberg De Voerman, heeft in een gevecht met een gemeene kerel, waarmeê hij huiswaarts kwam, zulke geweldige messteken beko men, dat zijn leven in gevaar is. De dader, die gevlucht was, is aange houden. Men kent de oorzaak van het drama niet. Tegen 26 dezer, wordt te Verviers eene groote catholieke betooging op touw gezet. Deze betooging zal een volkska rakter hebben, opdat elke kiezer er deel aan kunne nemen. Drama tt Roux. Uit de Maas te Houx werd het lijk opgehaald van eene dame, naar schatting 45 a 50 jaar oud. Het slachtoffer was fijn gekleed en hare deftige trekken verraden eene goede af komst. Sporen van geweld waren op het lijk niet merkbaar. Men had eenige uren te voren te Bou- vignes een pak gevonden, bestaande uit dameskleeren en eene flesch, die waar schijnlijk vergif bevatte. Het is dus bijna zeker dat hier eene zelfmoord heeft plaats gehad. Het gerecht van Dinant heeft reeds een onderzoek in- Ongeluk te Lillo. Casimir Rocroy, 18 jaar, wonende op den Ouden Steenweg te Antwerpen, was een bezoek gaan bren gen aan zijnen vader, brigadier der doua nen, in dienst op het wachtschip te Lillo. Toen hij weèr aan boord ging en in de roeisloep wilde plaats nemen, trapte hij mis cn viel in de Schelde. Men wierp hem koorden toe, doch de ongelukkige werd door den stroom meegesleept, onder de oogen des vaders, zonder dat het iemand gelukte hem te helpen. Oasimir was een bravo jongen, die bin nen kort zijn exaam zou afleggen om in den douanendienst te komen. Wanneer de liberale gazetten ge durig wijzen op de messengevechten en kloppartijen, die bij gelegenheid van ker missen in onze Vlaamsche dorpen plaats hebben, halen wij de schouders op, omdat wij weten dat deze bladen altijd gereed zijn om de zaken te overdrijven. Wat wij hier echter uit de liberale Chronique overnemen is gebeurd in een Waalsch dorp, te midden van het libe rale arrondissement Charleroi. Te Chapelle-lez-Herlaimont woonde een daglooner in een afgelegen houten hui zeken. Gedurende den nacht zijn kerels geko men, die het huis rondom met petrool besproten en toen in brand staken. Twee werklieden, die daar passeerden konden mot groote moeite de vlammen uitdooven en zoo den bewoner met zijne vrouw en vijf kinderen van eenen ver- schrikkelijken dood redden. Te Heistal had een duivenwedstrijd Elaats. Doch het was slecht weer en het estuur der uitschrijvende maatschappij, kreeg eene depeche, meldende, dat de oplating om die reden geen plaats zou hobben. Niettemin kwam een deelnemer, die van de depeche niets wist, korts na dien met eene prijswinnende duif aangesneld. Toen men hem van bedrog beschuldigde en aan het verstand bracht dat de duiven niet eens opgelaten waren, zegde hij, dat de zijne dan denkelijk on der weg uit de kevie ontsnapt was. Ein delijk bekende hij zijne oneerlijkheid, doch er bij voegende, dat hij aan zyne verloofde beloofd had den eersten prijs, een schouwgarnituur, to zullen winnen. Doodslag te Gr at hem. In de her berg van Th. Kessels te Grathem (Lim burg) ontstond maandag avond twist tus- schen de jongelingen J. Koniugs en A. B...., die zich naar buiten begaven. Een oogenblik later kwam Konings binnenge- loopen roepende Ik ben gewond en toonde een diepe snede over borst en arm. Zekere A. Koenen, eveneens in die herberg aanwezig, begaf zich hierop naar buiten, ten einde den dader te ontdekken: nauwelijks buitengekomen, kreeg hij een geweldigen slag op het hoofd eu viel neer. De woesteling, hiermee nog niet te vreden, baaldo een mes te voorschijn en bracht zijn slachtoffer daarmee eeu steek uaby het hart toe, waarvan bij op de plaats dood bleef. Men vreesde eerst ook voor het leven van Koniugs, maar nu is zijn toestand verbeterd en men hoopt hem te redden. De dader A. B., landbouwer onder Grathem, is aangehouden. Het parket van Roermond heeft zich derwaarts be geven om een onderzoek in te stellen. Paniek in eene kerk. Talrijke doo- den en getoonden. Te Koscielce, in Galicië is verleden zondag namiddag in de kerk eene ontzettende paniek ont staan. Vijf personen werden door den blik sem, die in den toren en vandaar in do kerk sloeg, getroffen en op den slag gedood. 17 personen werden door den bliksem zwaar, 8 andere licht gewond. De toren raakte in brand en de geloo- vigeu. die de kerk tot op het kleinste plaatsken vulden, werden door een onbe- schrijflijken schrik bevangeu. In wilden angst viuchtto ieder de uit gangen en in het gedrang werden nog verscheidene personen min of meer erg wond. Het duurde 8 minuten eer alleman buiten was. Van de 17 zwaar gewonden zullen er minstens de helft het leven bij laten. De geestelijke, die het lof celebreerde, trachtte vruchteloos de menschen tot be daren te brengen; hij zelve legde veel koelbloedigheid en moed aan den dag. Het heilig doodkleed. Onder den titel Eene wonderbare gebeurtenis deelt de Osservatore eenen brief uit Turijn meê, meldende dat eene fotografie van het heilig doodkleed,waarin de Zalig maker werd gehuld toen hij ten grave gelegd werd, eene overheerlijke repro ductie van het lichaam Onzes Heereu gegeven heeft. De photografio werd bij elektriek licht genomen. Het heilig doodkleed was onlangs ter vereering uitgesteld en koning Humbert, die erfelijk bewaker der reliek is, wei gerde eerst de toelating tot photogra- fieereu te geven, in de vrees dat de pho- tografie te koop zou worden gesteld. Ten slotte, gaf Z. M. de toelating aan den advocaat Secuudo Pia, lid der com missie van gewijde kunst, die voorstelde hot heilig kleed alleen in het belang van godsdienst eu geschiedenis in lichtteeke- ning te brengen. Hij maakte voor zijne platen eene bij zondere bereidiug om ze, bij middel van elektrische lichtstralen,gevoelig te maken voor de geele kleur van hot kleed. Vroeger gaf do aanblik van het heilig kleed slechts een gedacht van de vorming van het lichaam ouzes Hoeren. Toen de lichtteekening nu ontwikkeld werd, gaf zij eeno wonderbare afbeelding van het aanschijn, de handen eu de leden van Christus, en men zou gezegd hebben eene afbeelding van den Zaligmaker zelf, in plaats van het doodkleed, dat Hem overdekte. Zulk leven, zulke dood. Ceneri was indertijd seminarist en een leerling van den uitmuntenden Don Todeschi. Maar hij dwaalde van den rechten weg af, ging in de wereld, werd zeer liberaal en lid der Loge, en werd voor zijnen afval beloond met een professorszetel aan de Universiteit van Bologna en eeu Senaats zetel te Rome. Daarna werd Ceueri ziek hy bleef lang bedlegerig. Dezer dagen voelde hij zijn einde naderen en... riep om eenen priester. Maar zijne vrienden vonden dat niet noodig. En prof. Ceneri is de vorige week be graven als een heiden. De joodsche groot- mr¥*¥ Ernest Nathan, benevens Josué Carducci, de dichter der Hymne aan Satandie den joodschen oud-grootmees ter Adriano Lemmi vertegenwoordigde, hebben speeches aan zijn graf gehouden en getrourd over het verlies, dat geledeu was door de - wetenschap de bescha ving en door alle groote dingen,waarvan de zonen der Weduwe het monopool meenen te hebben. (Maasbode) VAN AALST. De Rechtbank; Gehoord in zijn verslag M. Eugène Moens, Rechter-plaatsvervanger bij de Rechtbank, Rechter-commissaris der Bankbreuk van den heer Louis Beukens, haudelaar te Aalst. Verklaart dat de Bankbreuk van voor noemden Louis Beukens, sedert den 16 November 1897, tijdstip va i de staking der betalingen,geopend is met voorbehou ding der rechten van de belanghebbende partijen. Aldus gevonnisd in openb'are zitting der Rechtbank van don 16 Juni 1898. Voor gelijkvormig uittreksel. De Greffitr, Edm. scheerlinckx. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Mannelijk geslacht 10 0. Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. A. LeCompte, handelsr. met AI. Van Nuffel, z. b. A.Daelman, landb. met E. Steenhout, z. b. OVERLIJDENS. M. De Coster, vr. Boelaert, z. b. 49 j. Groenstr. M. Van Cauwenbergh, we D'Haese, z. b. 84 j. Gentschesteenw. C. Van de Velde, m. Heyvaert, tw. 62 j. Zonnestr. J. Arys, vr. De Koek, z. b. 76 j. Lange Riddorstr.I. VanCuyck, vr. Bombeeck, z. b. 76j. Vrouwenstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. 29 aren goed GRAS, wassende op eenen meersch gelegen aan het Walzijp of Wij water, nabjj de oude pastorij te Erpe. Zich te bevragen bij Leonard Stalpaert, Zaakwaarnemer, Gentschestraat, 19, te Aalst. Zaterdag 18 Juni 1897. Tarwe fr. 24,00 a 26.00 Masteluin 16.00 a 20.00 Rogge1 14.00 a 15,00 Garst 00,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 20,00 a 20,50 Aardap. roode de 100 kil. 0.C0 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 8 50 a 9,50 Boter per 3 kil 6,03 a 7,11 Ëiers de 25, 1,64 a 1,71 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per koppel r. 45.00 a 65,00 Ajuin, 100 kil. fr. 20 a 00 volg. kwal. GENT, 17 Juni. Tarwe (per 100 kilos) Ir. 26,00 a 27,00 Rogge 16,00 a 17,00 Haver 19,00 a 20,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,00 a 2,35 Eiers per 25, 1,80 a 2,00 ANTWERPEN, 17 Juni. Ziellier de prijzen der granen op de merkt in liet Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. Ir. 22,00 a 23,00 Rogge, i 14,25 a 14.75 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 20,00 a 20,50 Haver, 18,25 a 18,75 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 16,50 a 00,00 Bitterpeën, 16,00 a 16,25 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,10 a 2.30. De ponden of halve kilogr. betaalde mèn volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 7,00 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,90. VEEMARKTEN, GENT, 17 Juni. Getalte koopgestelde hoorenbeesten 746 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 73 Vette koeien 105 8 Slieren 130 148 Magere beesten 129 153 6 Varkens 6 Loopers 157 Viggens l« kw. 0.18 kw. 0.10 0.65 310 19 375 J Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN bestaande in IJzer-. Koper-Blikwerk, verlakt KeukengeriefLandbouwalem, Porcelein- en Gleiswerkene., te Aalst, Damkaai, 2, aan de S#-Annabrug. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal teo ver zoeke en lor woonst van den heer Jozef Wailly. win kelier, Damkaai, N° 2. nabij de S'-Annahrug, op DONDERDAG 23 JUNI 1898 en desnoods de volgende dagen, telkens om 8 uren voormiddag, overgaan tot de openbare verkooping van Meubels, als talels, stoelen, kassen, kaders, spiegels, horlogie, glazen kassen, keukengerief, brandhout, enz. Nieuwe Koopwaren, bestaande in ijzerwerk, zooals. groote ijzeren ketels, petten, kasscrollcn, braad pannen, strijkijzers, broodplaten, stoofroosters en ringen, kettingen, platinnen. houilleschuppen, stoven, zeisen, zagen, ziften, spanen. Blikken maten, drink kannen, koffijnotten, siroopketels, raspen, herberg- schotels, kollijdoozeu. peperbussen, petrol-ril melk- kanncn. Verlakte kasserollen, kannen, emmer», kullijpotten, marmieten, malkkannen, melkpinten, bouilloukctels en waterkannen. Heiligenbeelden onder bokalen, dejeunertassen, wijwatervaten, stek- bakken, porcclemen lellooren, soepkommen, pelrol- lauipcn, tobhens, pintglazen, karaffen, suikerpotten, enz. enz. van zijnen handel nog deelmakende en breedvoeriger in eenen Staat bsschreven, dit achter- volgens de toelating verleend door de Gemeentelijke Overheid bij besluit van 27 Mei 18Ï8, overeenkomstig met de wet van 20 Mei 1810. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden. Koopen onder de 10 franken moeteu dade lijk betaald worden. OPENBARE VERKOOPING VAN en te wassen Nagras, TE AALST-MIJLBEEK, Brusselschen Steenweg ABergemeertchen). Deurwaarder Jozef DE VOS. te Aalst,zal op Donder dag 23 Juni 1898. om 4 uren slipt namiddag, ter, ver zoeke van den heer Achilles Eeman. Nyveraar te Aalst, overgaan tot de openbare vrkoopii.g van onge veer 20 koopen alleibeste Uooigras en te wassen Nagras, gestaan in de Bergemeerschen (voorheen de lynwaadblcckenj), tegenover den Uzcrenweg, aau den Dmsselschcn Steenweg, te Aalst. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, wits te "Stellen goede en gekende borg. 0.80 0.10 Varken» 0.90 0.80 0.00 Kalvers 1.35 1.00 0.00 UuidenmerktOssen kuei- en vaar- zenvellen 0,80; Stierenvellen 0,67; Kalfs vellen 1,10. BRUSSEL, 17 Juni. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 640. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,00 58 lammeren van Ir. 15,00 tot 25,00. nuidenmerkt Ossen, 0,75 a 0,95 Stieren, 0,60 a 0,65; Koeien en veerzen 0,70 a 0,80 Kalveren 0,80 a 1,05. GUREGHEM-ANDERLECHT, 16 Juni. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 583 I Koeien en Veerzen Slieren 317 633 Men betaalde per kilogram op voet Ossen" 0,70 a 0,84; Stieren 0,55 a 0,68: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.68. PARIJS-La Villette. 16 Juni. Ter markt verk. lek. 2fk.3*kil. Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 19741 1896 1-45 1-32 1-15 557 543 1-40 1-26 1-10 204: 189 1-00 0-90 0-80 1973! 1579 1-70 1-50 16216,15716 1-90 1-70 4457; 4457 1-05 1-60 Belgische Maatschappij van ONDERLINGE COMMERCIALE 95, Anspachlaan, 95, Brussel. (Statuten neêrgelcgd bij M. Van Halteren, Notaris te Brussel). Terugbetaling dor jaarlijksche verlie zen van den koophandel, in de voorwaar den bepaald door de aard van iederen koophandelaar. IIpii VPaio-t eene S°ed(! dienst- xtieu i ddgi meid voor al)e huise_ lijke werken van 25 tol 35 jaren oud. Zich te bevragen ten bureele dezer. omkunnende en de tafel dienen wordt ge vraagd. Huur 60 franks ter maand. Goede getuigschriften worden geeischt. Vragen ten Bureele van Denderbode te zenden. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Erondegem, op H Kauterken. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Land, gelegen te Eronde gem. op 't Kauterken, groot 13 aren, 86 centiaren, palende oost Karei Peerlinck, zuid het Bureel van Weldadigheid van Erondegem, west de weduwe De Brau- wer en Camille Flaming eu ten noorde Burgemeester Van den Eeckhout. Gebruikt door den eigenaar Domieu Van den Eeckhout, te Erondegem. TWEEDE ZITDAG Donderdag 30 Juni 1898, om 4 uren van den avond, ter herberg De Klok, bij de kinderen Van den Eeckhout, te Erondegem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te Hofstade, ter plaatsen genaamd Baardebrug Bekeling, Kerkmeerschen, Droogen- meerschBocht, Denderland en Beek- dijken Op Maandag 20 Juni 1898, om 2 uren namiddag, door hei ambt van Deur waarder DE VOS, en onder het bestuur van Fran» Crick, gemeente-secretaris van Hofstade. OPENBARE VERKOOPING van schoon en goed te Oordegem, Smellede, Vlicrzele en Massemen, De Zaakwaarnemer MATTHYS, te Oordegem, zal door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, op WOENSDAG 22 JUNI 1898, om «Ven slipt 's middags, namens Mevrouwen tie Gravin tie Renesse-Maelcsmp, te Brussel; Limpens-IJHondt, te Gent Uytteuhovr. te Girdegem; Juffrouw Barbara De Paepe, te SmetledeMynheeren de Smet-de Nayer, Gardmi-Kramp, heiden te Gent Vrederechter de la llayc. te Beveren-Waes Burgemeester De Schaep- meester, Petrus-Frans Van Gyscgem, Alphonse De Corle, Jeau Baptist.' De Graeve, allen te Oordegem Eduard Matthvs, Ie Weiteren; Burpemeaster Merlens. te St-Lievens-üssche; Th. De Keyser, te Sottegem en Rcyntens, te Vlierzelr, Dinner, boven gezeida gemeen ten, in het openbaar te koop aanbieden 12 hectaren allerbeste en schoon Hooigras, in koo pen telks gerief verdeeld. Onmiddelijk na de verkooping van het Gras, op eiken meersch, zal het Nagras of Tonmaat ook ver kocht worden. VERK00P1NGS0RDE Begin A.VIierzele, Bussegem. bosch van M. Matthys. B. idem. bosch van M. de Suiet-de Naey. r. C idem. Slrymearach, bosch van gezeiden beer de Smet-de Naeyer. 1). idem. Rompland, meersch van zelfden heer. E. idem. meersch der huren Reyntens. F. Oordegem, Rompland, 2 meerschen en deel schoone Klavers, van den heer J.-B. De Graeve. G. Smetlede, Gruoten Eist, meersch en bosch van den heer Van Gysegem. II. idem. Wcllebeek, van M. den Vrederechter de la Have. I. idem. Ovenmeersch, meersen van mevrouw Gravin de Renesse. J. idem. Schildekeustraai, nagras van vrouw Pevenage. K idem wccrscli en boomgaard van juff. De Paepe. L. Oor legem, Kauter, meerschen dei heeren Mor tens, De Keyser en vrouw weduwe Uvttenhove. M. Massemen. Kortenbosch, meersch van M. deu Burgemeester De Schaepuieestcr, deu toewijs zal op bet grondgebied vat) Oordegem geschieden, N. Oordegem, in het beluik van hel kasteel. O. idem. buitengoed van M. Cardnn. Einde en P. idem. meerschen van den hoer Alpb. De Corle, beneden het Dorp. Al de koopurs voorzien zich van goede borgen en degenen die hunne iiikoooen van het verleden jaar nog te kwijten hebben zijn verzocht dezelfde zonderuitstel aan genoemden MATTHYS te gaan voldoen. Ffco voiliixr van het HOOIGRAS UL NL1I1I1Ö in de Lange Dag- wanden, te Denderleeuw, op verzoek van M. J. Vaerman, zal met ander Hooi gras op verzoek van Mevrouw Sonck- T'Kint, plaats hebben op Maandag 20 Juni 1898, in den namiddag 3 en 4 uren. OPENBARE VERKOOPING VAN TE MESPELAEEE. Deurwaarder Willem VAN MUYLEM, te Aalst, z-1 op Dijnsdag 21 Juni 1898, om II uren stipt, in hot openbaar verkoopen Namens juffrouw De Meyer, te Mespelaere 4 koopen extra Hooigras, in deu Beekracersch 0 koo pen goed Hooigras, in den Stecmaninccrsch3 koopen goed Hooigras, cp don Bosch 3 koopen goed Hooigras, op T Rol en 1 koop goed Hooigras, aau de Beneden- straat 2" Namens juffrouwen Rosseels, leZelc: 4 koopen Hooigras, iu de Paardenmee.rschen. Men zal vergaderen ter herberg Den Jager, bij deu beer Leo Verbeeren, te Mespelaere, nabij het Dorp TE AALST-SCHAARBEEK. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Dijnsdag 21 Juni 1898, ton 3 uren namiddag, in het openbaar verkoopen 1° Namens den heer Frans Van Neck, te Erpe het Hooigras wassende op zijne meersch te Aalst-Schaarbeek, in de Lin destraat. 2° En namens den heer Gustaaf Van de Meersch, te Aalst: het Hooigras wassende op zijnen meersch te Aalst-Schaarbeek, aan de Ledekassei, nabij de Mot. Het Nagras van dezen meersch zal ook verkocht worden om te laten afweiden. Gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits borgstelling. door he; ambt van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke. 1° Te Borsbeke,op Donderdag 23 Juni 1898, om 9 uren voormiddag. 2° Te Herzele, op Dijnsdag 28 Juni 1898, om 9 uren voormiddag. Ziet plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING te Aalst E IV E A IV D te Erpe. Dc Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal mei gewin van palmslag en gelagen, opeubaarlijk ta koop aanbieden Stad Aalst. Eerslo koop. Een Huis, met afhankelijkheden en tuin, gestaan en gelegen aan dc Koolslraat, bekend bij kad ster sectie C, deel van nummer 872c, groot volgens meting li aren, palende oost koop twee en ■uffrouw Marie De Somer, zuid de Koolslraat, west mijnbeer A.D'Hondl en noord mijnbeer J.Hoewlinck. Tweede koop.De naakte Eigendom van een huis. gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, bekend bij kadaster sectie C, desl van nummer 272. groot vol gens meling 1 aar, palende oost juffiouw Marie De Somer, zuid de Koolstraat, west en noord koop een. Gemeente Erpe. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe. op het Heissinck, groo! 8 aren, 50 centiaren, palende oost Egidius Lelung, zuid den los, west dc Hospiciön van Genten noord dc Beek. Zl TDA GEN: Instel, MAaNDAG 20 ..ii-i jong Verblijf, MAANDAG 27 JÜW lö telkens om 4 uren namiddag, ter herberg t In den Trap op, i bij den heer Camiel De 8uller, Koolslraat, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van gezaagd te Aalst. De Notaris DE I' A U W te Aalst, zal tea ver zoeke van wien liet brhoort, opeubaarlijk verkoopen op Maandag 20 Juni 18'8, om 3 uren stipt namid dag, ter afspanning i In den Meiboom, bij den besr Thsophile Wauters, te Aalst, aan de Geerardsberg- schcstraat, de hieronder aangeduide gezaagde Hout waren van extra goede en zuivere hoedanigheid, te weten 1000 meters Populierenberd, van 0.01 cent. dikte 1000 meters Popuiicrenberd, van 0,01 1/2 cent. dikte tO' O meters Populiereuberd, van 0.02 1/2 cent. dikte 1000 meters Populierenberd, van 0.04 cent. dikte 2000 meters Abeeltnberd, van t tot 4 cent. dikte 20O0 meiers Beukenhout, van t tot 9 cent. dikte 4000 meters Olmenhout, van i tot 12 «ent. dikte 1000 meters Essehcnhout, van 5 tot 12 cent. dikte 2000 meters Eikenhout, van 1 tot 9 cent. dikte Alles zeer gedienstig voor timmermans, schrijn werkers, meubelmakers, rijtuig- en wagenmakers, stoeldraaiers, kuipers cn andere ambachtslieden on geschikt iu koopen t'rlks gerief. Gewone voorwaarden cn tjjd van betaling mits goedgekeude borgstelling en comptante betaling der onkosten. Do Notaris DE PAUW, te Aalit, zal openbaarlijk verkoopen Op Donderdag 23 Juni 1898, om 2 ure namiddag 40 koopen Hooigras, op den Klooster meersch, te Wanzelo. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal ten huize van Adolf en Coleta De Winne. te Schoonaarde, Hoeksken, op Dijnsdag 28 Juni 1898, om 8 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen Huismeubelen en Boerenalem, Hooi, Strooi Berd, Betteraven,gedorschen Gra nen, Tarwe, Meel, enz., verders 3 Melk koeien, eene Vaars, eenen Mutten, eenen Os, 3 Varkens en 6 Kiekens. J VENDITIE VAN en te wassen Nagras, te Erpe en Aalst-Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van de volgende eigenaars op Donderdag 23 Juki 1898, op nagemelde uren en plaatsen, openbaarljjk verkoopen Gemeente Erpe, om 8 uren stipt 's morgens. t Namens het Armbestuur van ErpeA. 5 koopen Hooi - en te wassen Nagras, aan den Ledeschensteen- weg, nabij de SteenebrugB. 8 koopen nooigras in de HoonegemmeerschenC. 2 koopen Hooi- en Nagras aan de Roos. 2. Namens jufvrouw weduwe Yeldeman-Rasscbaert, te Erpe: A. 2 knopen Hooi eu te wassen Nagras, aan de Steenebrug; B. 2 koopen Hooi- en Nagias in de Zurebosschen. 3. Namens den heer Remel Van Droogenbroeck, te Erpe a. 10 koopen hooi- en nagras in de Molenmeer schen n. 2 koopen hooi- en nagras, nabij den Kleinen Steenweg. 4. Namens mijnheer Amand D'Hondt, te Aalst: 10 koopen hooigras in dc Molenmeerschen, nabij den Watermolen. 8. Namens jufvrouw weduwe Augusta Van Moorter te Erpe 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen, nabij den Watermolen. 0. Namens den heer Charles Schockaert te Erpe6 koopen hooigras. in de Molenmeerschen. 7. Namens den E.H. Gustaaf de Ssedeleer.te Olseue: 2 koopen hooigras in de Molenmeerschen. 8. Namens jufvrouw weduwe Theodoor Sonck, te Nieuwcrkerken2 koopen hooigras in de Molen meerschen. 9. Namens de erven De Hoeck. te Hofstade: a. 4 koopen hooigras. in de Molenmeerschen; B. koopen booigrasiu de Hoonegemmeerschen. 10. Namens den heer Jan-Üaptiste Van Impe, te Erpe: 8 kocpen hooigras in d« Molenmaerschen. 11. Namens den heer Franciscus Van der Eist, te Erpe: .v. 0 koopen hooigras, op bet Hof-ter-Vaerent b. 8 koopen hooigras, in de Hoouegemmeerschen. 12. Namens den heer Bernard Lopus. te Erpe: 2 koopen h oógras, in de Hoouegemmeerschen. 13. Namens den heer Üonatus Schockaert, te Erpe 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen (Beek- meersch). 14. Namens de gebroeders De Boeck, te Aalst Schaarbeek 4 koopen hooigras in de Hoonegem meerschen. 15. Nament den heer David Paerewyck, te Erpe8 koopen hooigras in dc Hoonegemmeerschen. 16.Namens den heer Pieter Jan Merlons, te Lede: 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeek. 17. Namens den heer Dominique Van den Keckhaut- I)e Boeck, te Erpe: 2 koopen hooigras iu de Hoone gemmeerschen. Nog gemeente Erpe, om 1 uur nanoen. 18. Namens mijnheer René Van den Bossehe-De Windt, te Aalst: 2 koopen hooigras in het Foot. 19. Namens den heer August De Souier, te Erpe1 koop hooigras aau het Geutbrugskeu. 20. Namens jufvrouw weduwe Charles De Lantsheer- De Smet, te Erpe: 3 koopen hooi- en nagras, in het Foot. 21. Namens den heer Jan-Baptiste Bogaett, te Erpe 3 koopen hooi- en nagras in de Koelbrugmecrscheo. 22. Namens den heer Frans Van Wezemaal.te Erpe; 3 knopen hooigras op den Nerenbroeck. 23. Namens mijnheer Muylaert, te Haeltcrt: 3 koo pen hooi- en nagras, op den Nerenbroeck. 24. Namens den heer Alois De Swaef, te Erpe: 4 koopen hooigras in de Kruiskens. 28. Namens den heer Burgemeester De Vos, te Erpe: 8 koopen hooigras cn te wassen nagras, aan den Watermolen, naby 'tDorp. 2'i- Namens den heer Pastoor Van de Putte, te Erpe: 20 koopen goed hooigras en te wassen Dagras, op zijuen meersch aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING Men zal vergaderen te Erpe, aan den Ledexrhen- steenweg (Steenebrug), aan den meersch van 't Arm bestuur, alwaar dc verkooping zal aanvang nemen. Het volgende orde zal gevolgd worden Om 8 uren stipt 's morgens, te Erpe aan den Ledeschensteenweg,Molenmeerschen,Hof-ter-Vaerent, Hoonegemmeerschen, en Aaist-Schaarbeek, Hoone gemmeerschen. Oin 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Roos. Bossche- straat, Foot, Zurebosschen, Koeibrugmeerschen, Nerenbroeck. Zevecoot, Kruiskens eu Watermolen. En om 4 uren nanoen, aan het Dorp. Op gewone voorwaarden en lijd van betalen mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van TE ERPE, in den Hoonegemmeersch. Het College van Burgemeester en Schcpenon der Gemeente Erpe, zal op Maandag 27 Juni 1898, om 4 uren namiddag, té Erpe, in deu Hoonegemmeersch, in het openbaar verkoopen 4 hectaren hooigras, te wassen staande op de meer schen aan de Gemeente Erpe toebehoorende. Op langen tijd van heta'ing. De koopers zullen moeten voorzien zijn van solvabele medekoopers rn gewoon or.geld. Op Bevel De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, R. BOGAERT. G. DE VOS OPENBARE VERKOOPING van allerlei 2000 kilogrammen STROOI en andere Voorwerpen, te MEIRE, Dorp. De Notaris EEMAN, t.' Erpe, zal op MAANDAG 27 JUNI 189S. om 2 uren stipt nanoen, namens mijn heer Gustaaf De Troyer, lo zijnen huize aan het Dorp, te Meire. opeubaarlijk verkoopen de volgende huismeubelen cn andere voorwerpen, te weten 3 ronde en vierkante tafels, 24 srhoune stoelen, 2 opene vuren met toebehonrten stoof, jachtconfnor, 3 kommodekassen, schoone heiligenbeelden, printen en schilderijen- koperen moor en koffijpot, gleisen lellooren en scholels. ijzeren kasserollen en potten, ijzeren marmiet en balance, eene ladder en meer andere voorwerpen, 2000 kilogrammen rogge strooi, 10 koopen brand hout en oene goede geit, enz. enz. De verkooping geschiedt met gereed geld voor de koopen tot en met vijf franken en uitstel van betaling voor degene boven de vijf franken, mits stellende goede cn gekende borg. Verders op gewone OPENBARE VERKOOPING vsn een te ERPE, Hoonegem. I)e Notaiis EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openhaar verkoopen Eenige Koop. Een behuisd Hofstedeken, met Schuur en Stallin gen en andere aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Erpe, Hoonegem. groot 6 aren, 'palende ten ooste aan den Arme van Erpe, ten zuide aan Rosalia Huy- lebroeck, ten weste aau de vc'dbaau leidende van de Katrlinnrslraat naar S*-Arolonia en ten noorde aan de heeren Paerewyck en Meuleman. Laast bewoond geweest dooe den eigenaar M. Jan D'Haese. Onmiddelijk ingebruiktiediug. Boom prijs 30 ff. ENKELE ZITDAG Maandag 20 Juni 1898, om 4 uren vau den avond ter herberg gehouden do0r juffrouw weduwe Lrockaert.U irpe, Vyf Huizen. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen i° Op Maandag 20 Juni 1898, a. om 10 uren voormiddag 10 koopen Hooigras. op «enen meersch te Aalst- Schaarbeek. St-Apoloniab. om 2 uren namiddag 1 hectaar 10 aren Hooigras, te Nieuwerkerkon, Sint-Job, genaamd Van der Heydenmfcersch, en aan den dreef van het kasteel, genaamd Van Mollen- meersch c. en om 3 uren namiddag 10 koopen Hooigras, te Nieuwerkerken, Pypenbeek, genaamd Cottemboach. 2° Op Dijnsdag 21 Juni 1898, om 2 uren namiddag 62 koopen Hooi» gras en 27 koopen Nagras, te Meldert, Weimeersoh, Klooster Atliigem, Faluint- jesmeerschen en Hoogomeerschen. 3° Op Woensdag 22 Juni 1898, om 2 uren namiddag, door bevoegd ambt: 31 koopen Hooigras, op eene vetweide, genaamd den Lessenberg, gelegen onder Liedekerke en Denderleeuw, aan de Den- derbrug van Denderleeuw. 4° Op Donderdag 23 Juni 1898, om 2 uren namiddag 31 koopen Hooi- gras.op eenen meersch, te Aalst-Mijlbeke, in de Bergemeerschen, aan den Brussel schen Steenweg; om 3 uren namiddag a. 8 koopen Hooi gras, op eenen meersch te Aalst-Mijlbeek, in de Bergemeerschen, nabij den IJzeren Weg; om 4 uren namiddag: b. 14 koopen Hooigras en 14 koopen Nagras, te Aalst- Mijlbeek, in de Lambrechtmeeriehen, aan de Moorselschebaan. Studie van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van Te Erembodegem, op Dijnsdag 21 Juni 1898, (zijnde 3d' kermisdag,) om 8 uren 's morgens. VERKOOPING VAN te Erembodegem. Ten verzoeke der kinderen Emmanuel Van Holsbeeck I. Eene Hofstede, te Erembodegem, Bergestraat, groot 2 aren, 30 centiaren. II. Eene partij Land. te Erembode gem, Denderland, groot 12 aren, 70cen tiaren. telkens Woensdag, om 2 uren namiddag, ter herberg van Joseph Verleysen, ta Erembodeftn, KeppeatwuU.

De Denderbode | 1898 | | pagina 5