LANDBOUW. Jacht. Stedelijke Muziekschool Gemeente van Erpe. KERMISFEESTEN 1898. IKZETJÏ^I DfcTG- Rechterlijke kronijk. DE WATERRATTEN - n Allerhande Nieuws. Duivenvluchten. Iets over kalverkweek Onmiddelijk na de geboorte moet ..het kalf dat ia rde vrije natuur door de moeder wordt afgelikt en gekoes terd met een strooiwiscb droog gewreven worden. Het vochtige, haar maakt het koud, omdat de verdamping van liet vocht veel warmte aan het jonge lichaam onttrekt. De veehouders hebben de gewoonte de pasgeboren kalveren een handvol keuken zout in de muil te wrijven om, zooals zij zeggen, hel lichaam to zuiveren. Dit eeuwenoud gebruik is nochtans ver keerd, daar do natuur zelf voor het zui- eeringsmiddel zorgt. Inderdaad, de eerste biestmelk werkt losmakend op het darm gestel van het jonge dier en is voldoende om het darmpek uit te drijven. Aannemelijk zou het zijn dat men de dieren een vingerhoedje zout opgave, om zo tot het drinken der biestmelk aan to zetten. De eerste biestmelk is uitieimate voed zaam en deze alleen mag men.eenige uren na de geboorte aan het kalf toedienen Het pasgeboren kalf mag men in geene koude plaats en vooral in geene lucht- tochten brengen in den koestal zelf is het lo warm eu do lucht niet zuiver go- noeg. Best van al brengt men het kalf in een afzonderlijk stalletje waar ruim ver- scho lucht voorhanden is. Dergelijk stal letje kan men desnoods in de schuur afmaken en bij winterdag langs alle zijden met strooi afzetten. Het kalf moet eene drooge en zachte ligging hebben en daarom bezigo men dagelijks genoeg versch en droog strooisel. Niet alleen de verblijfplaats, maar ook het kalf zelf moet verzorgd en gereinigd worden, iets wat bij sommigen altijd ver geten wordt. Door het reinigen der huid bevordert men de uitwassemiogen die eenen krach tigen invloed op de spijsvertering en op den groei van het dier uitoefenen. Prijzenswaardig is het de kalveren in eene ruime plaats te laten losloopen om de spieren te ontwikkelen. In het goede jaargetijde is eene weide voor kalvers onmisbaar, voor iedereen die geene kreu pele dieren verlangt te kweekeu. De kalveren moeten daarenboven dc boste weide hebben en eenen grooten loop. Elk kalf heeft zijne bezoudere behoeften, die meu moet loeren kennen, hetgeen maar mogelijk is. wanneer dezelfde per soon met hot voeder eu hot verzorgen der kalveren gelast wordt. De noodige belangstelling en liefde voor de dieren zal ontbreken, wanneer nu deze dan gene met het voeden en het verzorgen gelast is. Eindelijk moet men de kalveren die men wil opkweeken weten uit te kiezen eu niet 't eersto het beste opzetten. Alleen de kalveren van puike ouders en met volmaakten lichaamsbouw zijn de zorgen van den fokker waardig.Do andere brengen niets dan verlies. Brandnetelzaad voor paarden. Het schijnt dat men in Denemarken brandnetelzaad verzameld en droogt om er 's morgens en 's avonds een handvol van bij de haver voor de paarden te men gen. De paarden zouden daardoor beter groeien, vleezig en glad worden in de huid. Driemaal per week bij voederen van netelzaad zou voldoende zijn om gansch onverwachte uitslagen te verkrijgen. En zoo eenvoudig en gemakkelijk te verkrijgen hulpmiddel is te beproeven. Het Parijzer-Congres over pok ziekte onder het rundvee, heeft in zake der bestrijdingsmiddelen dezer ziekte onder het rundvee de volgende wenschen uitgedrukt. Er bestaat dringende noodwendigheid de zieke dieren van de gezonde af te scheiden de verkoop der tuberculeus erkende dieren moet verboden worden de koeien waarvan de uier tuberculeus is moeten worden afgemaakt; de onder-pro ducten van de fabrikatie van boter, kaas dient men te steriliseeren het onderzoek van het vleescb moet algemeen ingevoerd worden, zooals dit in België geschiedt het gebruik der tuberculine zal worden VAN AALST. Bestuurder M. F.-L. Van dkn Bouakrde. Uitslag der Prijskampen van 1898. Muziekleer, Jufvrouwen. Leeraree Jufvrouw L. Van Dinter- 1° Afdeeliog.1" Prijs: De Lattre Albina; 2* Prijs met ouderscheiding Van der Linden Margaretha. 2' Afdeeling. 1* Prijs Pauuemans Julia, Haven Lucia, Bruyndonckx Julia, .1:. Oo Tl-::- I T-T Ziehier het koninklijk besluit, rege lende de opening eu sluiting dor jacht Art. 1. De opening der jacht is vast gesteld, in 1898, op de hierna aangeduide tijdstippen, te weten Op 1 september, in de provinciën Ant werpen, Brabant, West- en Oost-Vlaan- deren, Limburg, alsook in de deelen der provinciën Henegouwen, Luik en Namen, gelegen langs den linkeroever van de Samber en do Maas, er inbegrepen het grondgebied der steden Charleroi, Luik, Hoei en Namen Op 8 september, in de provincie Luxem burg en de deelem der provinciën Henc gouwen. Luik en Namen, gelegen tusschen de Samber en de Maas en langs den rech ter oever der Maas. Nochtans is de jacht, bij middel van den loophond of van den hazewind,slechts toegelaten to rekenen met 15 september en deze op de fezanten alsook op het groot wild (herten, damherten, reebok ken), te rekenen met 1 October. Art. 2. Het is verboden bij sneeuw, in onen veld te jagen, welke ook de hoe veelheid sneeuw zij die den grond be dekt de jacht blijft echter toegelaten in de bosschen, alsook op het waterwild, laDgs de zeekust, in de moorassen en op de stroomen en rivieren. Art. 3. Do patrijzenjacht en die op de Schotse (grouse) is gesloten na den 15 november aaustaande alle soort van jacht, er bij begrepen de jacht met loop honden, is verboden na den 31 december 1898. Art. 4. Bij afwijking van voorgaand artikel, is de klopjacht op 't groot wild tot 31 januari 1899 toegelaten de konij nenjacht, bij middel vau klopjachten of staande honden, in de bosschen alsook in de duinen en de konijnenjacht, bij mid del van beurzen en fretten, zijn geheel het jaar toegelaten de jacht op 't water wild langs den oever der zee, in do moe rassen, alsook op de stroomen en rivieren, blijft open tot en met 15 april aansl. Art. 5. De jacht met meuten en zon der vuurwapens houdt op toegelaten te zijn ua 15 april 1899 in de provinciën Antwerpen, Brabant, West- en Oost- Vlaanderon, Henegouw (het kanton Chi- may uitgezonderd), Luik, Limburg en Namen (het kanton Gedinne uitgezonderd) en na de St^derzelfde maand in de pro vincie Luxemburg en in de kantons Cbi- may eu Gedinne. Art. 6. De gouverneurs der provin ciën zijn gelast met de uitvoering van het tegenwoordig besluit. Zóoals men ziet, terwijl zij nog op de lijst der wenschen van do vakkundige congressen voorkomen, zijn al deze maat regelen, in België, reeds ingevoerd. De Belgische Regeering, en onder zijne leden, de Minister vau landbouw, ver- dieut dan ook allen lof voor de aanhou dende zorg die over den gezondheidstoe stand van het vee in België wordt uitge oefend. Indien België eens vrij wordt van deze veel vergende veekwaal, van dezen geesel onzer stallen, die men de pokziekte of tuberculose heet,dan zal dit te danken zijn aan deze verstandige, onverpoosde bemoeienissen. Tegen muizen. Een groot graan handelaar te Laar in Bohemeu deelt meê, dat hij als eenvoudig middel tegen de muizen in zijn korenpakhuizen en op zijn korenzolders slechts eenige struiken wilde kamillen (matricaria chamomilla) werpt, liij verzekert nooit eenigen last van mui zen te hobbeD gehad, sedert hij dit een voudige en goedkoops middel toepast. van het HOORNVEE toebehoorende aan de Leden der Maat- MJSiAZSMkfek schappij van Onderlinge Veeverzekering S' Martinus, gevestigd te Erpo, op Kermis Donderdag, 8 September ten 8 uren 's morgends, ter wijk DORP en KAT De Btieren der gemeente en omliggende ge meenten worden ook ter keuring toegelaten. De feesten sullen door het muziek opge luisterd worden. De oorlog. Hoeveel de oorlog gekost heeft aan Spanje financieel ge sproken is nog niet gekond. Men schat dat hij tot hiertoe aan de Unie gekost heeft 150 millioen dollars zegge 750 millioen fr. Het verlies aan dooden en gewonden van beide zyden is nog niet officieel ge kend. Doch Spanje verliest al zijne koloniën in West-Indië Cuba en Porto-Rico zijd voor altoos verloren. Wanneer do asch van Cbristoffel Colum bus uit Havana naar Spanje zal overge bracht zijn, zal ook de laatste band ver broken zijn, welken Spanje aan America hechtte. Wat de toekomst der Filippijnen be treft, dat is nog eene zware wolk aan den politieken hemel. In Spanje zelf zijn de vooruitzichten erg somber en de -carlistische beweging wordt er fel gevreesd. Onder handelsoogpunt kan enkel deze spoedige afloop van den oorlog met vreug de begroet worden zooals men gezien heeft zijn de havens van Cuba en Porto Rico reeds opeu voor den wereldhandel en werkt reeds de kabel op West-Indië. Dat is zeer gelukkig... voor ons maar met dit alles hebben de Spanjaards, tot eenen onrechtveerdigen oorlog gedwon gen, niet alleen hun koloniaal rijk ver loren, maar zijn zij letterlijk geruïneerd. Heel vleiend voor onze diplomatie zal het nageslacht dezen oorlog niet beoor- deelen. Wanneer men lezen zal dat, op het einde der XIX* eeuw, de mogendheden oogluikend de verplettering eeüer uitge putte natie door een oppermachtig, op buit loerend volk toelieten, zal men zich van onzen tyd geen gunstig gedacht maken. En men zal laat ons hopen dat de menschen dan wijzer zullen geworden I het militarism vervloeken,dat zulke hate lijkheden toeliet en mogelyk maakte. Praet Julia 2° Prijs met onderscheiding Delpierre HoDorine 2' Prijs Do Laet PauliDa, Callebaut Jeannette Accesit Crickx Adela, Uytdebroeckx Paula, De Loose Philomena. 3" Afdeeling. 1* Melding met onder scheiding Bruyndonckx Flora 1° Melding Van Brautegem Albertina, Van den Bossche Rachel, Haven Adelina, De Wolf Irène2" Melding De Temmerman Madeleine, Quin- tyn Maria, De Lattre Amandina, Steleman Clara, Schonppe Alice, Vnës Maria 3" Mel ding De Neve Maria, Schollaert Valentina, Callebaut Hortense, De Loose Isabelle. Muziekleer, Jongelingen. Leeraar M. de Bestuurder. 1" Afdeeling. 1* Prijs met onderschei ding Van den Hauwo Leo 8" Prijs met onderscheiding Palsterman Jan 2' Prijs Barret Jan, De Geiseleer Alfons Accessit Breynaert Alexander, Breynaert Gustaaf, Barret Polydoor, Monsieur Petrus. 2° Afdeeling. 2° Prijs Van den Hauwe Lodewyk, Haven Edgard, Meganck Frans, D'Hondt Valery AccessitDe Haeve Poly door, Spaens Rudolf. 3' Afdeeling. 1° Melding met onder scheiding De Pauw Polydoor 1" Melding Temmerman Jozef, Paelinck Theofiel 2* Melding Bruyndonckx Robertus, Huyle- broeck Jozef 3° Melding Mertens Alfons, Corael Fritz, Van Bleyenberg Prosper, De Schryver Jan. Muziekleer, Volwassenen. Leeraar M. de Bestuurder. 1° Afdeeling. 2* Prijs met onderschei ding Van Cauwenberg Paulua,Van Cauwen- berg Jozef Accessit met onderscheiding De Nil Desideer, De Stobbeleir Valery. 2C Afdeeling. 1° Prijs met onderschei ding De Vos Frans 2* Prijs De Benl Jozef, Corael Richard, Meert Philemon, De Gelder Alfons Accessit: De Koninck Hector, De Vos Zenon. 3" Afdeeling. 1° Melding met onder scheiding Vids Alfons 1° Melding Van den Bossche Karei, D'Haens Richan Melding Van Cauwenbergh Alfons, De Vos Jozef, De Loose Jozef 3° Melding Lenain Frans. van zang. Leeraar M. R. Den Haerynck. 2* Afdeeling. 1* Melding Van der Lin den Margaretha, Meganck Josine. Klas van Vioolcel. Leeraar M. P. De Mol. 3' Afdeeling. 1* Melding Barrez Jan. 3* Afdeeling. 1* Melding Schelfhout Robertas. Klas van viool en alto-viool. Leeraar M. J. Drabbel. Alto-viool. 2' Afdeeling. 1* Melding Eemans ïheodoor, Viool. 1° Afdeeling. 2' Prijs met onderschei ding De Meersman Odilon.Moortgat Gnstaaf. 2' Afdeeling.2* Melding met de grootste onderscheiding De Vos Frans, Barrez Poly door. Klas van piano, Jongelingen. Leeraar M. R. Den Haerynok. 2' Afdeeling. 1* Melding met onder scheiding De Stobbeleir Valery; 1° Melding Pruvost Ernest. Klas van piano. Jufvrouwen Leerares Mej. E. Tan den Bogaerde. 3" Afdeeling. 1* Melding met onder scheiding Van den Bnssche Rachel, Panne mans Julia; 2* MeldingCallebaut Jeannette. Klas van piano, Jufvrouwen. Leerares Mevr. Laurent. Volmaking. Gouden Eermetaal De Bergh Irèna. 1* Afdeeling. 1* Prijs Meert Irma. 2* Afdeeling. 1* Melding Van der Lin den Margaret 3* Afdeeling. 1* Melding met onder scheiding Meert Jeanne lc Melding Vaës Maria. Klas van koperen blaasspeeltuigen. Leeraar M. G. Pape. Bazuin. 3* Afdeeling. 1* Melding Meert Phile mon, Bugel. 1* Afdeeling. 1* Prijs met onderschei ding Van den Hanwe Leo. j 3' Afdeeling. 1* Melding D'Haens Richard 3* Melding De Gelder Alfons. Klas van houten blaasspeeltuigen, Leeraar M. L. Walpot. Obo. 1* Afdeeling. 1" Pry's De Mette Pros per. Fluit. 2' Afdeeling. 1* Melding De Geiseleer Alfons, Breynaert Alexander 2* Melding Monsieur Petrus. Klarinet. 2* Afdeeling. 1* Melding Breynaert Gustaaf2* Melding Corael De inschrijvingen voor het schooljaar 1896-1890 zullen plaats hebben Voor de jufvrouwen, Maandag 20 Septem ber, van 5 tot 7 uren. Voor de jongelingen en volwassenen, Dyns- dag 27 September, van tot 7 uren. In bet onderwijs. 't Is gewoon lijk tijdens dfi vacantie dat de benoemin gen en bevordoriugen in het onderwijzend personeel plaats hebben. M. de minister Schollaert wordt dan tegenwoordig ook door vragen overstelpt. Nooit waren de aanvragers zoo talrijk, en deze worden nn verdubbeld door een bijna evengroot legioen vraagsters. Want de jonge meisjes, die men io zooveel nor maalscholen opleidt en die haar diploma bekomen hebbon, verlangen ook onder wijzeres of regentes te worden in eene middelbare school, en zoodra er een plaatsje open is, stelldt zij allen moge- lijken invloed iu 't werk, en verdringen elkander in de voorkamers des ministers Al die pogingeD, bij welke dikwijls hevig wordt aaugedrongen, die gesteund zijn door mondelinge of schriftelijke aan bevelingen van Senateurs of Afgeveerdig- den, zijn zooveel te pijnlijker voor den minister als het getal plaatsen, die to ver geven zijn, beperkt is voor elke benoe ming, die hij te doen heeft, moet hij vijf tien, twintig andere, soms meer terzij stellen, en hunne beschermers ontevre den maken. Er waren dit jaar vier of vijf plaatsen te geven om de vragers nuttelooze po gingen te besparen, heeft men hun doen weten dat do benoemingen gedaan zijn, eu ik geloof inderdaad dat zij nog slechts op het handteoken des Konings wachten, De afgewezon vragers zullen toeko mendejaar terugkeeren, met minder kans misschieü, want een stroom uieuwo ge diplomeerden zal hun de gunst des mi nisters komen betwisten. Ik ken aspiranten leeraars die sedert zes jaar en meer hunne studiën gedaan hebben en nog niet geplaatst zijn. Zou het in 't belang der jonge lieden niet zijn, zo dergelijke overkropte beroepen te ontra den CorrespHandelsblad). Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder, leerjongen 1 schoen maker (volle gast) en 1 (leerjongen). Vragen werk 1 brouwersgastdagloo- ners en fabriekwerkers. "Valscbe postontvanger. Een Eersoon die, iu de omstreken van Brussel uik, Antwerpen, enz., zich voor post ontvanger uitgevend, bij vele personen geld wist af te truggelen, verschoen voor de rechtbank van Brussel. Hij wist bij voorkeur de personen op te zoeken, die do eeno of andero benoe ming verwachtten. Hij bracht ben een papier, dat hij voor de aanzegging dier benoeming deed doorgaan en deed daD sommen van 10 of 12 fr. betalen. Hij pleegde alzoo oen 40tal feiten, die hem eene straf van 3 jaar en 7 maanden gevangenis op den hals haalden. Al die aftruggelarijen hadden hem ge zamenlijk 476 fr. opgebracht. MAATSCHAPPIJ VERGADERING Zaterdag 27 Oogst 1898, om 8 V* uren 's avonds. Afdeeliug A, ter herberg van Philemon Buys on nadien van Pieter Mathieu, bei den Hoogcvesten. Aldeding B, ter herberg van Coene Emile en nadion bij Casimier Lensseus, beiden Verkensmarkt, Afdeeling C, ter herberg van Petrus Vau den Braudo en nadien bij Camiel Van de Wielo, beiden Groenstraat. Afdeeling D, ter herberg van Camiel Van der Spiegel en nadien bij Alois Van Royen, beido Moorselbaan. Do lijn Oostende-Tilbury zal tegon fr. 1000 kilogr. vau Chatolioeau naar Londen verzenden en de kostelooze over vaart zal toegestaan worden aan de ge leiders eener verzending van 1000 kilogr, ergezellende. Eene misdaad, die in gruwelijkheid overtreft al wat wij tot hiertoe Ie melden hadden, heeft het parket van Brussel naar Sint Pieters-Jette geroepen. Eene 27jarigo vrouw heeft haar kind, een meisje van twee jaar oud, gewurgd. Dan moet zij het kind bij de voeten hebben vastgenomen en zoo het hoofdje tegen den muur te pletteren geslagen. Deze afschuwelijke moeder is vervol-, gensnaar de statie gegaan, waar zij eene reiskaart heeft genomen voor Mechelen, het verblijf barer ouders. Hopen wij dat de moordenares niet in het volle besef van hare daad heeft ge handeld. Over eenige jaren reeds is zij als zinneloos in het gesticht van Evere opgesloten geweest. Het lijkje vau het slachtoffer werd, na onderzoek en een kort verblijf in het doo- denhuis, uit oorzaak van spoedige ont binding, begraven. Heel de bevolking van Jetto is door dit schrikkelijk feit ten diepste ontroerd. Men heeft te Gent het gedacht opge vat, do jonge onderwyzers en onderwijze ressen ,oon paar jaren na hunne io dienst- treding te onderwerpen aan een nieuw exaam. In sommige Belgische steden wordt dit reeds gedaan ook in Pruisen geschiedt zulks. M. De Ridder, schepon van openbaar onderwijs, heeft nopens de kwestio een verslag opgemaakt en ver klaart zich voor het inrichten van het exaam. Het zal een praktisch karakter hebben en bestaan uit hot geven eenei les, eon huiswerk, eene ondervraging over het thuis opgestelde werk. De candidaten zullen de getuigschriften on diploomi mogen voorleggen, welke zij zullen beko men hebben voor bijzondere studiën, et er zal door de jury nota van gehoudei' worden. Zullen ontslagen zijn van dit exaam, diegenen, welke het diplooffi zullen bekomen hebben van regent voorj den hoogerên graad van het middelbaar! onderwijs. Onweder, Een hevig onwoderi heeft iu den nacht van maandag totdijns- dag en ook dijnsdag morgend gewoed vat Kortrijk tot Geut en verder. Te Evergem-Kerkbrugge hoeft de blik-i sem dc hofstede van M. De Wispelaere in brand gestoken schuur en stallinget met den oogst en 't laudbouwalem zijn vernield. De peerden en 't hoornvee be halve drij koppen zijn gered geworden. Zoven graanoppers zijn insgelijks opge brand. De stallingen van M. Jan Vercruyset te Oostacker zyn ook afgebrand de twee peerden werden gered. Te Wortegem is de landbouwer Jat Teirlinck terwijl hij klavers maaide doo: den kliksem dood geslagen. Te Ousselgem viel de bliksem op de; kerktoren en veroorzaakte schade aan dt orgel. Te Deinze violen er groote hagelstee ncn ca duizenden vensterglazen W8rdet verbrijzeld. Bandielerij Aanhouding door dt loeren. Het grootste der zes h uizet die op den steenweg van Verviers naa* de Duitsche grens het gehucht Quatrfr Chemins uitmaken is bewoond door di weduwe Leloux, die hier eenen bloem- luikscb geweldi regen e en de c eene 70 is. TeD den blii bediend gen. Te PI Olne tv dood. I kens. In hu laudsch afgebra omgewc In de het onv To I gestien tot 6 ur Te hoeve t en een vee we Te I vrouw i om niet brande Kerkdiefstal. Dieven zijn in de kerk van Baerdegem binnen gebroken langs eeno deur en drongen verder met braak ia de saeristij. Zij roofden alleenlijk den offerblok der H. Margareta. St. Lievens-Hautem. Een kleine jongen moest alhier eene boodschap doen bij den molenaar. Hij naderde te bij don draaienden molen eu werd ongelukkiglijk door oen der wieken ge troffen. Onnoodig bijna er bij te voegen dat de ongelukkige knaap op don slag dood bleef. Men gaat in Henegauw, eene proefneming herbe ginnen dio dezer laatsto tijden te Brussel werd gemaakt. Er is kwestie van eenen uationalen kampstrijd voor reisduiven, met loslatiög te Londen op zondag 4 september aanst. De inkor- ving zal gebeuren to Cbatelet, ten lokale dor Maatschappij Guios, op donder dag 1 september van 7 uren 's morgéns tot 2 uren 's namiddags. Iudien, gelijk alles toelaat het te be vestigen, deze proefneming gelukt, zullen al de Duivenmaatschappijon van Hene gauw definitively k de directie van Zuid- West verlaten die te duur kost. Proefnemingen zyn reeds gedaan ge weest duiven zijn opgelaten geweest in Engeland op 720 kilometers en de terug komst gebeurde in 10 uren. Eon kamp strijd werd gegeven op 1100 kilom. Noord- West en 's anderdaags der loslating, in de vroegste uren, is de aankomst van ver scheidene duiven bestatigd geworden. Indien mon de regelmatighoid der terugkomsten en den uitersten goedkoop iu acht neemt, mogen wij voorzeggen dat, iu 1899, al de duiven naar Engeland zullen gezonden worden handel drijft. Op O.-L.-V.-Hemelvaart kwam een velorijder daar voorbij, die zijn wielband- had gebroken. Hij wilde hij de weduwe; aankloppen, doch daar de vrouw van dei overkaut zegde dat zy naar de mis waa ging de cyclist door. Maar nadien werd de aandacht den buurvrouw, Robert geheeten, getrokket' door een vreemd geraas in huis. Zij ver-, wittigde haren man en deze ging vat eenen revolver voorzien, naar het huil van vrouw Leloux. Hy zag door het venster en bemerkte nu een ganscho dievenbende, bezig met de brandkast open te breken. M. Robert dreigde, den eerste, die ziek nog verroerde, neër te schioten, terwijl zijne vrouw om hulp riep bij de andere goburen. Dezen, zoo vrouwen als mannen, omsingelden het huis. Eensklaps sprongen drie kerels eene zijdeur uit, die slechts door twee vrouwen bewaakt was. Deze laatsten grepen eenen der dieven vast. Een gebuur pakte er een tweede, terwijl de derde de vlucht kon nemen. De dappere geburen brachten de aan gehoudenen naar den veldwachter van Andrimout, drio kilometers van daar. Deze zegde nu, het recht niet to hebben, proces-verbaal op te makon. Zij zouden dus naar Henri-Chapelle moeten. Dat was te veel voor de moedige men schen. Zij bewaakten hunne gevangenen dus in eene herberg, terwijl een cyclist de gendarmen ging roepen. Drij kinders die in de schuur der afspanning 't Commerciehuis» te Steen- hunel speelden, hebben het vuur aan hel strooi gestoken en zijn in den brand om gekomen. De moeder der kinders is waan zinnig geworden van vordriet. Houillekolen, Lagen van houillekolen komen ontdekt te worden in de Limburgsche Kempen. Reeds hebben er boringen plaats gehad in de gemeente Lanaoken, eene uur van Maestricht gele gen, die goede uitslagen hebbon geleverd. Maandag avond was te Luik 17jarige jongeling op het punt van te ver drinken. M. Hugon, vader van 9 kinde ren, sproDg hem tor hulp. De jongeling greep zijnen roddor vast derwijze, dat deze geene beweging meer kon doon en beiden verdronken. Franse eene re zijn ove Ziehi Op 1' dernact rijtuig, de la F oud, eu Eens moedei het bei uit het het bee peerd s in galo] Wat van de onderzc Page w Het eerste pistolei werd, jongeli een me zijne fa hevig i Voor verzout stelligs onschu Paga d renden Na galeiën genade om er onderg; staan, hij dee hij in c ontscln millioe Zijnt broede Een denis r tière I familie onder zijne ft bedroe schonk onderz Page h veroor In I ci-gali zijne een pa men, stellen land d Een zijn ze Het in maar hebbe testan Ziet moeili Dez Loire De d een bi vaD F een h en ha schat Bel munt Indisi vader ropije goud genot Dii tijdig lin m menl koek ten ten te bracl digdc scho' ropy daar opbr zou vorsi twee

De Denderbode | 1898 | | pagina 2