IMTOO^ID Oostcnrijk's Keizerin. s Opening der Grenzen. Vredegerecht van Aalst. STERFGEVAL. Josephina-Hubertina ELIAERT, Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. OP Zaterdag avond verspreide de telegraaf een bericht door de wereld, 't welk al degenen die het vernamen, met afschuw vervulde. Keizerin Elisabeth van Oostenrijk Hon- garië was te Geneve, in Zwitserland, op 't. pogen blik dat zij zich naar eene stoom boot begaf, door een anarchist vermoord. Het eerste wat bij dit bericht trof, was het nuttelooze en lafhartige van derge lijke misdaad. En werkelijk, de keizerin van Oostenrijk had zich sedert lang aan het openbaar leven onttrokken. Vooral sedert de tragische dood van haren zoon, kroonprins Rudolf, zwierf zij rusteloos rond, steeds in rouw en treurnis gedom peld, want nooit heeft doze arme moeder zich van dien zwareu slag kunnen hor stellen. Het'eersto bericht over die vreeselijke misdaad luide als volgt Onder alle voorbehoud en zonder eeni- gen waarborg van echtheid wordt uit Geneve het volgende gemeld, waarvan de bevestiging gevraagd is De keizerin van Oostenrijk had om 12 uren 40 het hotel Beau Rivage ver laten om zich naar do landingplaats der stoombooteu te begeven, toen zij eens klaps en onverwacht op eene brutale manier dooreenen man werd aangevallen. De keizerin viel doch kon weer spoedig opstaan en de boot bereiken, waar zij buiten kennis viel. Op uitdrukkelijk verlangen der perso nen van het gevolg der keizerin, gaf de kapitein der boot het teeken om te ver trekken, maar al spoedig kwam do boot terug aan de kaai, daar de keizerin niet meer tot zich zelve kwam. Men bracht haar op eene herrie naar het hotel Beau Rivage, waar zij weldra den geest gaf. Men heeft bestatigd dat zij eenen dolk steek had bekomen in de richting van het hart. De moordenaar is aangehouden. Het is een Italiaansch anarchist. Kort daarna volgde een telegram uit Geneve dat het vreeselijk nieuws be vestigde. De moord is gepleegd, zoo seinde men, bij het Brunswijk-monument, tusscheu het hotel Beau Rivage en de aanlegplaats van de stoombooten. De moordenaar, die gevolgd werd door een grijsaard, snelde op de keizerin toe en bracht haar een krachtigon stoot toe. De keizerin stond met de hulp van eene dame van haar gevolg en een paar omstanders op. Zij kon de aanlegplaats nog bereiken en stapte io eene boot. Weldra verloor H.M. het bewustziju; zij werd naar haar hotel overgebracht en gaf om drie uren den geest. De moordenaar bediende zich van een driekantig geslepen wapen. Nadat hij den stoot had toegebracht nam hij de vlucht, doch werd weldra gegrepen door twee koetsiers. De kerel ging gewillig mee en zong zelfs. Aan het politiebureel ver klaarde hij anarchist te zijn en broode loos. Hij zegde niet de werklieden maar de rijken een kwaad hart toe te dragen. Hij werd naar het paleis van justicie overgebracht, waar hij aan den onder zoeksrechter en een lid van de Bondsre- geering verklaarde geen fransch te Ter- staau. Hij weigerde te antwoorden, maar gaf ten slotte eenigo inlichtingen. Hij verklaarde dat hij te Genevo was gekomen om een hooggeplaatst persoon te vermoorden. Hij kon zijn plan niet vol voeren, maar had bij toeval gehoord dat de keizerin zou voorbijkomen. De moordenaar heet Luccheni, hij is afkomstig uit Parma maar geboren te Parijs. Uit het geneeskundig onderzoek bleek dat de keizerin getroffen was met een scherp driekantig wapen. De moordenaar poogde in zijne vlucht de Alpenstraat te bereikeD, van waar hij gemakkelijk zich in de groote Square der Alpen had kun nen verbergen, maar de koetsiers Victor Vuellemin en Louis Chamartin, die op de kaai stonden en den aanslag gezien had den, grepen hem vast. Zij gaven hem over aan don schipper Fiaux en den gen- daim Kaiser, die hem naar den post van het pakhuis brachten. Ja, zegde de moordenaar, ik heb ze goed getroffen,zij moet nu reeds dood zijn. Hij werd later naar het paleis van justicie gebracht en daar ondervraagd door den onderzoeksrechter Lechet, in 't bijwezen van drie leden der bondsre- geeriug, den algemeen kantonalen in specteur, den secretaris van het departe ment van politie en den commissaris van politie. Hij weigerde eerst, zooals hooger ge zegd. te antwoorden, enkel erkennende dat hij Luigi Luccheni heete, geboren te Paiijs, op 23 apiil 1873. Later gaf hij eenige inlichtingen. Het noodlot schijnt dc familie der Habsburgers te vervolgen. Men heeft de tragische dood van aartshertog Rudolf, echtgenoot van prinses Stephanie van België niet vergeten; de vreeselijke dood van de hertogin van Alencon, zuster van keizerin Elisabeth, in den brand van den Baear de la Chariti te Parijs. Herinne ren wij ook de moordpoging in 1852, op keizer Frans-Jozef, alsdan 22 jaar oud, die een dolksteek ontviDg van den Hon gaar Libergi. Het vreeselijk nieuws uit Geneve ver spreidde zich te Weenen tusschen vyf en zes uren zaterdag avond als een loopend vuur, deed do tijding de ronde, overal verslagenheid on smart en hevige veront- weerdiging opwekkend. Duizcnde en duizende mcnschen ver drongen zich woldra in de straten, zoodat op sommige plaatsen het verkeer onmo gelijk werd. De bijzondere uitgaven der dagbladen bevestigden het schrikbarend nieuws. Alle deden den adel van hart en geest bij de overleden keizerin uitschijnen. De schouwburgvoorstellingen, de ten- toonstelliug van hot jubileum, 4>nz. wer den onmiddelijk afgezegd en gesloten. Do rouw is onbeschrijflijk. De aartshertogen, die zich te Weenen bevinden, graaf Gulochowsky en graaf Tbnn, begaven zich, onmiddelijk na de aankomst van het nieuws uit Geneve,naar Schönbrunn, bij den keizer. Het vertrek van Z M. naar Mancevern en Zips, dat op 's avonds bepaald was, heeft goeu plaats gehad. In al de steden van het rijk zijn de schouwburgenen concerthuizen gesloten. De Wiener Abendpost, half officieel orgaan, verscheen met een rouwband en drukte in aangrijpeude woorden de smart uit, die allen gevoelen bij de de dood der edele keizerin, wiens leven eene roozen- kroon van weldaden is geweost van men- schenliefde. Het artikel eindigt met eene uitdrukking van innige sympathie voor den grijzen keizer, wiens bemind hoofd in dit jaar, dat een jubeljaar moest zijn, meer rouw en lijden heeft moeten torsou, dan een geheel volk zou kunnen dragen. Overal is de verslagenheid groot. Het nieuws heeft gewerkt als een vernielende donderslag. De dagbladen deelden ihunne bijzondere oplagen onder do volksmassa uit. Eene samenzweering. Volgens latere inlichtingen zou het wel de genaamde Nicaise Luccheni zijn, een kerel die door de kwestuur van Bologna vervolgd werd wegens ophitsing tot op roer, die den moord gepleegd heeft, en die misdaad zou het gevolg zijn "van eene samenzweering tusschen de anarchisten van Italië. Luccheni was in de onlusten van Milaan betrokken geweest en uit Italië gejaagd. Hij behoorde tot eene groep anarchisten van Lugano. Over omtrent twee maanden heeft er te Zurich in den keiden eener herberg eene vergadering van Italiaausche anarchisten plaats gehad, waar ook Luccheni aanwe zig was. Zeven anarchisten, waaronder weór Luccheni, zouden daar zijn aangeduid om een der groote souvereinen van Europa te vermoorden, vooral koning Humbert. Een agent van de Franscho veiligheid, die de vergadering bijwoonde, verwittigde den Frauschen minister van buitenlaudsche zaken. De minister verwittigde op zijne beurt de Italiaausche regeering, die eene bijzondere bewaking rond den koning inrichtte, wat ook gebeurde in Frankrijk voor den president der Republiek. Over acht dagen nieuwe vergadering tc Zurich van dezelfde anarcbisteu.De zeven aangeduide kerels, die niets gedaan had den, werden uitgekreten als lafaards en verkochten aan de policie. Eb wel zegde Luccheni, als het zoo is zult ge spoedig zien dat ik geen lafaard bon, ik moet een slag wagen, welken ook. Dan vertrok hij van Zurich naar Basel op zoek naar een slachtoffer. Van daar ging hij naar Geneve waar hij zijne mis daad pleegde. M. Audró, overste van de derde opzoe kingsbrigade. verwittigde onmiddellijk zijnon overste, M. Puybaraud, van het te Zurich gesmeede complot. M. Puybarand verwittigde het gouvernement. 't Is niet zonder moeite dat men te weten kwam wat er te Zurich gebeurd was. Daar was sedert lang eene geheime maatschappij van anarchisten ingericht, 't Was deze maatschappij die de aansla gen tegen president Carnot en M. Cano- vas inrichtte- Aangehouden verraden de leden dezer bende nooit hunne meêplichtigen. Agen ten zijn in de maatschappij doorgedron gen, maar nooit anders dan als postulcc- rend lid. Zoodra de misdaad te Parijs bekend werd, zocht men op de lijsten der anar chisten, men vond den naam Luccesi, en men begreep dat Luccheni een valschen naam was, die de moordenaar bij zijne aanhouding had opgegeven. De Tribune de Genève bevat een inter view met eenen handelaar van Clermont- Ferrand, M. Teisset, die zich op de boot bevond. Hij zag do keizerin gekwetst aan komen en diende haar de eerste zorgen toe. Hij liep den dokter halen en hielp ook het slachtoffer naar het hotel dragen. Hij heeft de wonde gezien, die nauwelijks bloedde. Een priester diende haar de laatste H. Sacramenten toe en de keizerin stierf in de armen van M. Teisset, op 't oogen- blik dat de geneesheeren toekwamen. Het Fremdenblait meldt dat de keizer, toen hij hot bericht ontving, uitriep Dit is het vreeselijkste uur mijns levens I Tot Prins Liehtenstein, groot-maarschalk van 't hof, zegde de keizer't Is onbegrijpelijk dat een mensch die vrouw heeft kunnen dooden, die gedurende heel haar leven niemand kwaad heeft gedaan en anders niets deed dan goed. Volgens de Neue Freie Presse zegde de keizer tegen zyn aide-do-camp Paar, toen deze hem ue nootlottige tyding meêdeel- de Niets zal mij dus in deze wereld ge spaard blijven. De verslagenheid te Weenen bij hot vernemen van den aanslag was zoo groot, dat een bediende van het hof zinneloos is geworden. Hij begon te schreeuwen Waar is de moordenaar der keizerin Hij wilde op de plaats voor het kasteel iodcrcen te lijf. Volgens de Weener bladen is do naam van den moordenaar geheel onbekend aan de policie. De houding van Luccheni blijft altijd even cyuiek. Aan den gezant van Oosten rijk en aan den secretaris van den procu reur-generaal van den Bondsraad, is mee- deeling gedaan van zijne ondervraging. Uit Rome wordt gemeld dat Luccheni in Afrika gediend heeft in 1896. Hij was korporaal, maar is wegens zijn slecht ge drag afgesteld. Het stadje Borgosandon- nino is een socialistisch nestje, waar do eerste Italiaausche socialistische afge- veerdigde gekozen werd. De Oostenrijksche Keizerin was nauwelijks 16 jaar oud toen zij, in i853, verloofd werd aan Frans-Josef, Keizor-Koning van Oosten rij k-Hongarië, alsdan 23 jaren oud. Zij was te dien tijde gansch Europa door beroemd om hare schoonheid en verre dan ook van een huwelijk aan te gaan door de diplomatie gemaakt, liet zij haar hert spreken en gaf gehoor aan de liefde. Den 24 april 1854 werd dit liefde-huwe lijk te Weenen gesloten. Haar leven. Alhoewel zoo genotvol ingegaan, is het leven van de keizerin eene aaneenschake ling van geheimzinnige en sombere dra mas geweest. Men mag zeggen dat die vrouw slechts een gelukkig jaar heeft beleefd, dit van hare verloving. Weldra trok de jonge prinses zich uit het wereldsch gerucht terug eu 't was met moeite dat men haar aan 't hof in 't openbaar zag. Do Minister van Landbouw schijnt ge neigd te zijn de grenzen voor het vreemd vee te openen, in de voorwaarden door ljet blad De Landbouw voorgesteld 1° Slachting van het vet vee, bestemd voor het verbruik, aan de grenzen 2° Quarantaine en tnberculinesatie van het vee tot den kweek en het vetten be stemd. Daar geene bijzondere ziekten in Nederland heerschen, aldus dringt de opening der grenzen zich op, wordt be weerd, uit reden der bestaande handels betrekkingen. Wanneer do Minister inderdaad ge dwongen is de grenzen te openen dat hij het doe mits de beloofde waarborgen, die de Hollandsche Regeering zelve als billijk aanziet. Onze landbouwers mogen zich dus voor binnen kort verwachten aan de opening der grenzenmits ernstige quarantaine voor het mager vee en slachting aan de grenzen van het vet vee. Zitting van 14 September 1898. Rechter M' O. Vanderhaegen, Rech- terplaatsvervanger. Griffier Mr V. De Winter, Commies. Twee zaken van landlooperij worden opgeroepen. 1° Baudewyn Andreas-Joseph, gebo ren te Brussel, aangehouden te Erpe, beschuldigd van te Erondegom eene broek gestolen te hebben. Baudewyn werd reeds meermalen veroordeeld wegens diefstal, landloopery, enz. Daar hij geen vaste woonst heeft en geene middelen van bestaan, wordt hy voor 2 jaren ter beschikking des gonver- nements te gesteld. 2° Een onbekende, schijnende oud van 30 tot 35 jaren, sprekende Vlaamsch, Fransch en Duitsch, werd hier maandag avond door den agent Kindermans aange houden, op 't oogenblik dat hij poogde te stelen in den winkel van Het Molenhuis, Eiland Chipka. Do kerel die slechts papieren bezit die zijne identiteit niet aanwijzen, weigert hardnekkig zijn familienaam, geboorte- en verblijfplaats op te geven. De heer Vrederechter zet hem aan do gevraagde inlichtingen te geven, dat hij dan de zaak zal uitstellen om een ondor- 2oek in te spannen, 't Is te vorgeefs, de kerel blijft weigeren. Eindelijk wordt hij ook voor 2 jaren ter beschikking gesteld des gouverne- ments. De hoppe. De hoppepluk te Poperingbo zal in den loop van de week geëindigd ziju. De hoppe is goed en ge zond, maar de prijzen zyn nog beter de hoppe van 1898 staat aan 145 fr. de 50 kilos. Verleden vrijdag was de hitte zoo groot dat verscheidene hoppeplukkers van hunnen stoel gevallen ziju. Door de grootte hitte waarschijnlijk ziju de hoppe plukkers dit jaar zoo kalm dat men niet weet dat het pluktijd is. Zondag moest men maar een half dozijn dronkaards den bak insteken. Maandag trokken do' zes ontnuchterde mannen terug naar hun werk. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 boekbinder, leerjongen 1 schoen maker (vollo gast) eu 1 (leerjongen)1 smeder (halve gast) een jongen van 16 tot 17 jaren voor een werkwinkel. Vragen werk 1 brouwersgastdagloo- ners en fabriekwerkers. De achtbare heer Leo LEIRENS, Oud-senateur van ons Arrondissement en zyne achtbare Familie komen pijnelijk getroffen te worden in den persoon van hunne Echtgeuoote, Moeder, Schoonmoe der en Grootmoeder, DAME godvruehtiglijk overleden, te Aalst, den 14 September 1898, in haar 73* jaar. Lijkdienst gevolgd van de Begrafenis, zal gecelebreerd worden, Zaterdag 17 September, om 10 uren ter Sl Martinus- kerk. Priesterlijke benoeming. De E. H. Th. Frangois, Principaal van 't Col- legie te Eecloo is Pastoor-Deken van Ninove benoemd. Indien wy het ons goed geheugen was de E. H. Frangois vroeger i'aren ook Principaal van 't Collegio te ïinove. Ten bureele van den Denderbode kan men van heden af HET KRO NINGSNUMMER der Nieuwe Belgi sche Illustratie bekomen aanO.SJO franco per post O,^55. Vraag het aan onze gazetverkoopers. AALST. Doctor A. Ver- haegen, Albert-Liénartstraat, 4 alhier, zal kostelooze raadplegingen houden voor oog- en uitwendige ziekten den Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 1 tot 3 uren namiddag. Jaohtartikels Jaak Van den Bergh- Jouret. De 25jarige B., te Brussel, die ver keerde met het «neisje Celine X., drinkt nogal veel. En Celine, die er niet erg op 'gesteld was, eenen dronkaard tot echtge noot te deinen, gaf hem zijn afscheid. Hij bad en smeekte haar, schreef baar ver scheidene brieven, opdat zij toch op dit besluit zou terugkomen, doch vruchte loos. Tot wanhoop gebracht, wilde hij zich wreken. En hij wierp het meisje een fleschke vitriool naar het hoofd. Daarop sprong hij in de vaart om zich te ver drinken. Hij werd op het droge gebracht en aangehouden. Celine is slechts licht aan den arm gekwetst. Cartouches sans fumée J. Van den Bergh-Jouret. Eene velomaatschappij te Brussel heeft een muziekkorps gesticht, dat zich voorstelt, niets anders dan oude stukken op ouderwetsche instrumenten (te spelen. Er zal binnen kort te Brussel een dienst van automobielen ingericht wor den, voor het vervoer van reizigers en koopwaren, welke zich zal uitstrekken over verschillige steden en gemeenten van België. Cartouches Bachmann J. Van den Bergh-Jouret. Te Brussel is eene schipperin, die petrool in do stoof goot, met doodsgc- vaarlijke wonden naar het gasthuis ge bracht. Eene strijkster, die dezelfde onvoor zichtigheid had begaan, was eveneens het slachtoffer van hare onvoorzichtig heid. Zij liep brandend de straat op, waar de vlammende kleeren uitgedoofd werden. Schiet zij er het leven niet bij in, dan zal men toch eenen barer armen moeten afzetten. De ongelukkige is weduwe en moeder van 10 kinderen. In de veeartsenijschool van Cure- ghem waren jonge fruitdieven over den muur geklommen en begonnen den hof van den bestuurder te plunderen. De huisbewaarder greep eenen der die ven vast, doch de anderen namen nu eene dreigende houding aan, hierin nagevolgd door de geburendie het den maD zoo benauwd gaven, dat hij zich verplicht zag, tot lijfsverdediging, eene carabijn ter hand te nemen. Hij schoot en trof eenen beenhouwer in den bil. Daarop kwam de policie, die weldra een einde aan den oploop stelde. Proces-verbaal is tegen den huisbe waarder opgemaakt. Diefstallen worden sedert eeuigen tijd gepleegd op het kerkhof van Evere, waar de grafzerken geplunderd worden. Kronen, kostbare marmeren medaillons, bronzen sieraden werden geroofd. De po licie zoekt de heiligschenners op. Op Zondag 9 October, ten 3 uren namiddag, zal te Gent do plechtige inhul diging der werken en het leggen van den eersten steen der tentoonstelling ^plaats hebben, in het bijzijn der vertegenwoor digers der hooge besturen van het land. De eerste-klasrijtuigen zullen wel dra afgeschaft zijn op de lijnen van Ant werpen, Luik, Oostende, Geut, waar bin nen kort de prachtrijtuigen in gebruik zullen worden gesteld. Zondag namiddag, was de trein 2325 van La Louvière naar Manage vertrokken in aansluiting met den reizigerstrein 2129 voor Brussel. - Aan het vertakkingsspoor van Manage werd hij gericht op den weg, langs waar een trein van Piétou kwam. De wisselwachter bemerkte te laat zijne dwaling. Hij liet opnieuw don hef boom vallen, en dit veroorzaakte eene botsing van de locomotief en den foorgon met dun trein van Piéton. RDo rijtuigen die volgden ontriggeldeji. do machinist van den treiu van La Lo; vière en een klein twintigtal reizigJ werden gekwetst. Het schijnt dat peen enkele dor befe meue wonden doodelijk is. Donderdag was het in de gemeo* Klein-Sinaai kermis. Omtrent 5 ni? heeft daar eene bloedige vechtpartij pias- gehad. Do Maasschalk, beambte der douai» te Sint-Nicolaas, welke daar voor 8 dage in verlof is, werd aangevallen door p# Bonen van Stekene. De Maasschalk heeft verscheidene me steken ontvangen, waaronder eon gevaarlijke in de zijde en welke zijn lev in gevaar brengt. Men denkt dat hier eene wraaknemii in het spel is nopens bet in beslag nem» van eene veers, te Stekene, door de» beambte. Nog de petrol. M. Van de Puft bakker, Nieuwe Markt, te Rousselaeri wilde donderdag het vuur in zijnen ot; aanwakkeren bij middel van petroleet ontploffing had plaats en de kleeren n den bakker schoten in brand. De oi» lukkige liep huilend de straat op, voorbijgangers de vlammen konden c dooven, niet zonder zelf eenige liet brandwonden te bekomen. Van de Put was schrikkelijk gewond. Hospitaal aan de zee voor zieke ti daten. Men schrijft uit Oostende Sedert een paar dagen worden* hier, aan den westkant der stad, rondi fort Napoleon, door een tweetal officii' daartoe uit Brussel overgekomen, opt tingen gedaan. Die werkzaamheden sta in verband, zegt men, met het voornea dor regeering, om aldaar eene gr« kazerne en een ziekenhuis voor krijgd den te bouwen. Laffe daden te BlanJcenberght. De visschersvaartuigen in de haven nogmaals het ontwerp geweest van lr beschadigingen waarvan de dader dik vinden is do vcrledene week nog wer: verschillige bootzeilen doorkorven, wa door de visschers belet wierden in u>. steken toen het tij gunstig was. Dergel; booze daden berokkeneu groote schi aan reeders en visscherij. Zaterdag namiddag, rond 4 ur; werd in het benodengedeplte der s Namen, eene hevige ontploffing gehoc In een huis waar eenige herstellij verricht werden en waar drie salons prachtige decoratieschilderingen «r versierd, had een gaswerker eene bt die door het plafond liep, gestopt. Zaterdag kwam hij in de kamer bo* een dier salons en werd eon sterken p jeuk gewaar. Hij sloot den gasometer begon de buizen af te lichten om te t of ergens een lek ontstaan was. Met zijn waslicht langs den plank vloer komend, ter plaatse waar de naar beneden liep, ontstond eensklaps.: ontploffing. De gas moest zich in de drie salous benedenverdieping hebben opgehoopt,! door de opening, waar de buis doorlii vuur gevat hebben. Do luchtverplaatsing was zoo hevijl de gaswerker en een timmerman met wejd tegen den grond gesliogerd werè In de salons werd voor 10,000 fr.Ki de aangerichtmeubelen, schildering venetiaansche spiegels, alles word r hryzeld. Gelukkig is er slechts stoffelyke scfci. de werklieden kwamen er met den sok van af. Emile Degrève en J. B. Wayenbs werklieden te Gilly, zullen in Novem aanstaande vóór het assisenhof van He gouwen moeten verschijnen. Zij zijn; schuldigd den 23 Mei 1898, voor i Tempte de la Science, te Charleroi, nationale vlag verbrand te hebben. ID Picard eu Destrée zullen de beticht verdedigen. Roekeloos spel. Een zeer drof ongeluk is te Wollsberg, bij Hartk gebeurd. Eenige knapen speelden roo» tje en hingen daarbij een der hun' voor de grap aan een tuinhek op den iever van het spel vergaten zij eet hun kameraad en toen men naar h omzag was hij inderdaad dood. Misdaad of zelfmoord. Een gehe zii.i.i loilis gebeurd iu de wijk flingé bij Hinges, waar Virgiuie Bredouw, duwe Héringuel, op eene kleine kot woonde, nabij het kanaal van Aire, u* Bassée. Bij haar woonde een van hi twee zonen met zijne vrouw en drieki deren. De familie was welstellend en good f zien. Zij was daarenboven zeer sp» zaam. In den nacht van maandag tot dijnsi kwam de zoon, Pierre Héringuel, 40j» oud, 'thuis en vond zijne 8 lj arige dj» der aan de deur harer slaapkamer off hangen. Ilij liep aanstonds zijn naasten gebo van het gebeurdo verwittigen. Het nieo' van den zelfmoord verspreidde zich dos hot dorp en werd veel besproken. 1 mengden zich evenwel spoedig zondorliif geruchten tusschen, die ook aan de ooi) van den maire.kwamen. Deze, zooals g plicht hem voorschreef, verwittigde k parket. Woensdag der verledene wéék heeft bi gerecht ter plaats geweest. Er werd e« zorgvuldige lijkschouwing gedaan ea: zoon Héringuel is teu slotte meêgenomi en in de gevangenis van Bethune op? sloten.

De Denderbode | 1898 | | pagina 2