Zondag J 8 September 1898. centiemen per nummer. 53sle Jaar 3297 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. J VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. MISLUKT De Moordenaar? Nogmaals mislukt. Alles mislukt. Bedenkelijke toestand. In Den Werkmantan 9 ^p- Z0NDAGRUST. Van s I,liddags Catholieke Jonge Wacht. Nieuw Hospitaal. i™j8h*b" DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Guique auum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 17 September 1898. Om te bewijzen dat de socialistische leerstelsels geene loutere droombeelden zijn, iets wat men dikwijls te rechte opwerpt, hebben onze roodjes hier en daar een proefneming gedaan.In de roode bladen is daar weinig over to vinden. Dit verwonderde ons en daarom waren wij gelukkig dat het toeval ons een boekje in de hand stopte uitgaande van de S1" Willi- brordus-vereeniging. Het is getiteld Socialistische proefnemingen» en geschre ven door L. Coremans, gedrukt bij Bern. Claessens, Sittard, Nederland. Wij gaan, heel in 't kort de lotgevallen van een hunner grootste proeven uit eene doen. Dat is waarlijk de moeite woerd en wij bevelen het aan de welwillende aandacht van den Aalsterschen meêwerker van Vooruit, aan gezel Nestor. Stephen Cabel was een socialist van grooten naam, in 1848 zelfs candidaat- voorzitter van het Fransch gemeenebest. Die man, schrijver van Voyage en Icarie wilde eens eene socialis tische wereld in 't kleine maken. Hij wilde op praktischen grond bewijzen hoe gemakkelijk het socialism in werkelijk heid kon doorgevoerd worden. Eene inschrijving deed het geld van alle kanton toestroomen; die nieuwigheid wekte immers belangstelling op. Zijne volgelingen vertrokken den 3 Fe bruari 1848hij zelf don 15 December naar den Texas in Amerika waar het Paradijs zou ingericht worden. De eerst vertrokkenen vonden ginder den grond onvruchtbaar en ongelukkig en de ellende deed er velen omkomen de overgeblevenen voegden zich bij Cabel, en gingen in de verlaten stad Nauvos wonen. Geld stroomde in overvloed toe 't zou Er wierd eene grondwet gemaakt, zij duurde 5 jaren, maar ook zij was niet zuiver socialist het huwelijk bleef be staan, de godsdienst vrij, het gezag was er niet verbannen want Cabel was voor zitter van den Staat. Van den anderen kant was gemeen schappelijke eigendom en opvoeding en gedwongen schoolgaan ingevoerd. Tevreden was men er niet. Men mur mureerde. Nu vroeg voorzitter Cabel meer macht en 't spel ging aan gang 1 Er was twist en 't vechten was hot dagelijkscbe leven. Als gemeene bandieten schoten die edele Paradijsbewoners op malkander en zou- den"het wellicht tot do volle uitmoording hebben gedreven, hadden de Voreenigde Staten het niet belet. Te rechte bedroefd vertrok Cabol en stierf plotselings. Zijne getrouwe volgelingen welke het paradijs ODtvlucht waren, bleven te Clet- waar voortdurend nog geld uit WIE IS NAAR HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER 41*" VERVOLG. Zeker, JFilip kent mijne gewoonten en eigenaardigheden, en is voor mij onmisbaar geworden. Doch laat ons op de zaak terug komen zult gij het kasteel dezen avond met uwe tegenwoordigheid vereeren Mevrouw Mixtome aarzelde. Zij schrikte terng voor het bezoek maar zij had ook redenen wellicht die welke de markies ge bruikte om haar over te halen, misschien het verlangen om de kamer weêr te zien en het speelgoed te bezitten redenen welke haar deden besluiten de uitnoodiging aan te ne men. Ik zal komen zegde zij, op eenen toon die bewees dat de strijd haar zwaar was ge vallen. De markies nam daarna spoedig afscheid en reed weg, zich in de handen wrijvende over de overwinning, die hij heden behaald had. Frankrijk aankwam, in 1857 nog 50,000 frank I Tweedracht en oproer echter deden er velen weêr vertrekken, tot het ten laatste niet meer mogelijk was voort te gaan en in 1864 werd de kolonie ontbonden. Hoe ging het nu te Nauvos nadat Cabel vertrokken was Volstrekt niet beter, want het was er ruzie in 't huishonden volop. Daarna vermindering der inkomsten en ten slotte men vertrok naar den Staat Jowa. Het en lukte daar ook weeral niot in 1863 waren er nog 35 personen 1 Daar kwam hun echter een groot geluk Toegevlogen door den oorlog tusschen Noord en Zuid Amerika wonnen zij geld in overvloed, geld met do macht. Rijk dom is een grooter beest dan armoede, zegt men veel in 't Land van Aalst, en dit moest zich nogmaals voordoen met onze Icariërs. De tweedracht borst weêr los. Tot hiertoe had ieder een stukje grond in eigendom, de jongeren wilden dat afschaffen want, tierden zij, dat is geen zuiver socialism en nog eens weêr was 't revolutie. De behouders gingen vluch ten en te Nieuw Icarie wonen en bleven er samen tot Maart 1895. Zij waren nog met 4, en gingen dan uiteen. Nog maals mislukt. Hoe ging het met die welke in Jowa gebleven waren Daar wierd men alle dagen gewaar dat dat de grondwet niet docht en alle dagen wierd ze veranderd. In 1877, wierden er alle ambten afge schaft zelfs dat van den voorzitter. De tweedracht was nu grooter dan te voren du men zonder hoofd was 't was nog eens scheuring. Het ding moede vertrokken vele naar Californië en maakten er eene grondwet door de ondervinding geleerd, maar in die grondwet was van geen socialism meer spraak. a Aan 't socialism is geen uitkomen of te wel de grootste bandeloosheid of te wel de hatelijkste dwang, de wereld eene kazerne volgens 't woord van eenen ont goochelden socialist, Pol De Witte. Aan 't zeestrand. La Bataille van Namen, die hare vroegere vrienden der roodo kliek gaarne eens bij de ooren trekt, zegt dat de roode volksvertegen woordigers op geweerd vier of vijf zich in de badsteden bevinden* De chefs der groene socialisterij zijn ook naar de badsteden getrokken en loven, er gelijk een gemecno capitalist, in weelde en vermaken. Intusschen gaan Vooruit, Le Peuple, De Werkman, Klokke Roeland, 't Land. van Aelst voort met af te geven op de burgers die zich voeden met 't zweet van den arbeider. XVIII. MEVROUW MIXTOME BEZOEKT CHARLEMONT. Het kasteel Charlemont was helder ver licht door de groote vensters wierpen de talrijke kandelaars hunnen helderen gloed naar bniten. De terrassen, pleinen en grotten, waren eveneens verlicht en aan de boomen, die den steilen, slingerenden weg naar boven omzoomden hingen bonte lantaarns. Binnen in het kasteel ontbrak het evenmin aan pracht. Alle kamera waren opgesierd. Langs de wanden der groote zaal hingen wapenen, vaandels en oorlogstrofeën uit vroegere ceuweu. Aan weerzijden dezer zaal lagen de gezelschapskamers. De eerste was het salon, dat met alle denkbare weelde ge meubeld, door eene vleugeldeur toegang ver leende tot eenen wintertuiu, waarin de zeld zaamste bloemen en planten prykten, afge wisseld door fonteinen en watervallen. In het salon bevond zich alleen de markies van Charlemont, die onrustig op en neêr liep. Zijne oogen blonken helderder dan naar ge woonte, terwijl op zijn gelaat eene innerlijke vreugde te lezen was. Het wordt tijd dat zij komen, zegde hij bij zich zelve, nadat hij de gordijuen vau een raam weggeschoven en een blik op deu ver lichten weg had geworpen. Ik hoor geen ge ratel van rijtuigen Zij heeft het mij nochr Zaterdag namiddag werd uit Geneve eene afschuwelijke mare overgeseind, die in alle beschaafde landen eenen kreet van verbazing en van diepe verontwaar diging deed opgaan. Zoo afgrijselijk was de gepleegde mis daad, dat, in den beginne, niemand er geloof aan hechten kon, doch weldra kwamen latere berichten, de droevige tijding bevestigen. H. K. H. Elisabeth, Keizerin van Oos tenrijk, kwam te Geneve,door eenen Itali- aauscheu anarchist vermoord te worden. Deze edele Keizerin welke nooit iemand kwaad deed, wolke haar ganscho levon doorbracht met goed te stichten, boezem de aan de ganscbe beschaafde wereld slechts een deelnemend medelijden in door de lange reeks van onheilen die haar en hare familie sinds jaren kwamen treffen. Keizerin Elisabeth bemoeide zich hoe genaamd niet met de politiekzelfs schuwde zij de praalbetoogingen van het Hof en vond alleen haar geuoegen in het beoefenen van kunsten en wetenschappen. Het ongelukkig einde van haar zoon Prins Rodolf, gemaal van onze Belgische Prinses Stéphanie, heeft haar gemoed vreeselijk geschokt. Zij verliet Oostenrijk eu was jaar in jaar uit op reis en meestal op zee, om dan eens eenigen tijd in Griekenland waar ze con prachtig paleis had laten bouwen, dan in Frankrijk en Zwitserland te ver blijven, en 't is iu dat laatste land dat ze Zaterdag onder den dolk van eenen Italiaanschen sluipmoordenaar is ge vallen. Deze hoogstbetreurlijke moorderij valt voor juist op 't oogen blik dat de Oosten- rijksche en Hongaarsche volkeren zich voorbereiden om de vijftigste verjaring vreugdevol te vieren der troonsbeklim ming van hunnen beminden Keizer Frans- Joseph. Treurige tegenslag De geschiedenis der laatste vijftig jaren wijst ons talrijke aanslagen aan gepleegd op het leven van gekroonde hoofden en van volksbestierders. Nog versch liggen in ons geheugen de akelige moorden begaan op Alexander II, Keizer van Rusland op den President der V. S. van America Garfield op don Voorzitter der Fransche Republiek Car- not op den eersten Spaanscucn Minister Canovas... en de afschuwelijke moord op de Keizerin van Oostenrijk komt die bloe dige lijst aanvullen. Luchennihet moster die deze wange- drochtelijke misdaad pleegde is hij krank zinnig of onbewust van de afgrijselijkheid zijner handeling Do roode organen willen hem als eenen krankzinnige doen doorgaan, doch hij is het niet. tana beloofd, en Eugenie behoort niet tot degenen die iets beloven en hun woord niet houden. Neen, zoo grillig ia zij niet, dat zij op het laatste oogenblik van gedachte zal veranderen. Hij verschrikte voor zijne eigen woorden, want hij dacht er aan, dat Mevrouw Mixtome wel eens zoo grillig kon zijn. Hij ging opnieuw naar het raam, schoof het gordijn weg en keek naar bniten, luisterde scherp of bij het geratel van een rijtuig hoorde, maar er was niets te hooren of te zien. Zij heeft, mompelde hij, mij nooit een teeken harer gunst geschonken, ofschoon ik er jaren lang als het ware om gebedeld heb. Op mijn verzoek kwam zij, wel is waar, naar Montfa9on, maar dat is ook alles. Wanneer zij heden avond verschijnt, zal iedereen dit als eene verloving tusschen ons beschouwen. Hare komBt is een bewijs dat zij in mijn aan zoek ge willigt en eene onrechtstreeksche toe stemming om mijne vrouw te worden. Als zij komt, dan komt zij als toekomstige burcht vrouw, en dat weet zij zoo goed als ik. Opnienw luisterde hij, doch niet het min* ste gerucht verstoorde de stilte van den avond. De markies begon onrnstiger te worden. Zijne schreden werden sneller en elke minuut bleef hy staan om te luisteren. Dit is het keerpunt in mijn leven, zegde hij fluisterende. Wanneer zij niet komt, moet ik haar wegbly ven als eene openbure afwijzing Is het de armoede die de moordenaar naar deu dolk deed grijpen, gelijk de roode drukpers beweert Geenszins, hij Luchenni, logenstraft openbaarlijk die leugen, die volksbodrie- gerij als hij aan Don Marzio, schrijft, dat het geenszins de armoede is, die - zijne hand geivapend heeft 't geen, voegt hij er bij, het werk zou toeeen van eenen zitmelooze. Wij staan hier dus, gelijk overigens vroeger, voor een wel beraamd schelm stuk, met koelen bloede ten uitvoer ge bracht. Wat verwondering baart, 't is dat de openbare macht sinds geruimen tijd op de hoogte gebracht van 't besluit door de anarchisten genomen,namelijk,den moord op een der gekroonde hoofden van Eu ropa, geene maatregelen nam om het te verijdelen. Ja, waarom dit komplot niet verij deld?... Was het dan uiet mogelijk de anarchisten te beletten hun helsche plan ten uitvoer te brengen Waarom ze niet opgesloten gelijk wilde bloeddorstige ticgers Immers die lieden, blakend van haat tegen alle gezag, suakend naar moord en roof, zijn aan wilde dieren gelijk. Wij zeggen, do onbeperkte vrijheid wordt een kwaad wanneer men de baan- stroopers en sluipmoordenaars in vrijheid laat handelen en zo niet onschadelijk maakt en dat vooral wanneer men hunne moorddadige bedoelingen kent. Hot is voor alle beschaafde volkeren een plicht geworden in 't belang van de veiligheid van vorsten en onderdanen, eene wederlandsche wetgeving in levon te roepen, om de euveldaden der anar chisten zooveel mogelijk te voorkomen en te beteugelen. Do socialistische drukpers is weêr eens aan 't huichelen, doch door en door hare verklaringen van afkeer voor den moord en van medelijden voor het slacht offer straalt het dat zo aan de euveldaad vau Luchenni zou toejuichen, vreesde men de algemeene verontweerdiging niet die noodlottig wezen zou voor de roode kliek. Maar toch pleiten de roode schrijve- laars de verzachtende omstandigheden, 't Is do ellende die deze ongelukkigen tot den moord drijft. Onze samenleving wei gert hun onbarmhartig 't bestaan, ze lijdon gebrek en eindelijk, in vertwijfe ling en wanhoop, wapenen zij zich met den moordenden dolk. Maar gelijk wij het hooger doen bemer ken, Luchenni goeft aan die leugen eene openbare logenstraffing iu zijnen brief aan Don Marzio. Nu, do waarheid is dat do rooden, de anarchisten, moorden om to moorden, dat ze onze huidige samenleving willen vernietigeu, verdelgen, om gedurende do woelingen der moorderijen en brand stichtingen te langviugoren al wat waarde heeft gelijk do Fransche Communards het deden in 1870-71... 't Gene deze bovenstaande regelen be vestigt, 't is dat die bloedhonden gelijk Palaz, Angiolilo, Caserio, Luchenni en meer anderen dan later door de rooden als martelaars worden vereerd, omdat zij het hunno hebben bijgedragen om het doel der roode partij te bereiken,de alge- raeeuG revolutie, de algemeone anarchie beschouwen. En ik kan haar niet opgeven, ik wil haar niet opgeven Komt zij echter, dan weet ik dat ik gewonnen heb Ware ik maar uit deze onzekerheid. De deur werd geopend en eene oude dame trad binnen Het was mevrouw Bartineux, de wednwe van den oudsten broeder van den markies van Charlemont. Zij trad tegenovor de gasten als gastvrouw op, en was, om bet zoo uit te drukken, de meesteres van bet huis. In weer wil van hare grijze baren, zag zij er goed uit, was gezet, langzaam in hare bewegingen en nog langzamer in haar spreken. Het scheen als woog zij elk woord, alvorens hot nit te spreken. Zij geloofde dat zij aan eene onge neeslijke ziekte leed en bezat gelukkig een eigen inkomen, voldoende om hare persoon lijke uitgaven te bestrijden. Ha Zijt gij het Maria zegde de mar kies, terwijl hij zich omkeerde. Gij ziet heden avond buitengewoon goed uit. Ik zie er beter uit dan ik werkelyk ben, antwoordde zij op haren slependen toon. De drukte is mij te zwaar geweest, ik ben uitge put- Na het schrijven van een tiental brieven, heb ik de huishoudster mijne bevelen gege ven, en beu meer geneigd mij ter rust te leggen dan hier gasten te ontvangen. De markies beklaagde haar met eenige vriendelijke woorden. Ja, zegde Maria Bartineux, ik heb tembcr 11. leest men - Vermoeid, uitgeput door dit lastig kiezingsjaar eu door de tropikaansche hitte we (PieterDaeus) zijn eenige dagen aan de Noordzee gaan overbrengen 't Was noodig ofHo poerd, de kerre breekt 1.... Welke pracht aan do zeo 1.. Wat wordt er daar geld verteerd!... Van den morgend tot den avond, ge ziet - niets dan weelde en rijkdom. Men put 't verstand uit, om die Villa's aauge- naam en rijkelijk te maken.... Stokeu wij op uit nijdigheid Neen,do weelde doet leven.... Maar is 't niet afgrijselijk, afgrijselijk iu T zelfde land, nevens dien rijkdom zijn werkmenscheu, neerstige brave werkmonschen, die 12 uren daags - werken eu die geen hemde aau hun lijf hebben die 's zondags iu hun bod blijven, terwijl hun vrouw hun óén hemdeke wascht. Door de armoede moet de vrouw den dag des Heeren schenden, - terwijl de armoede in veel huishoudens voor gevolg heeft dat men de kinderen - niet zedig kan hun nachtrust verschaf- - feu.... Afgrijselijke toestand. Indien die afgrijselijke toestand, O Pio, u zoo zeer het hort doorboordt, waarom dan niet te Aalst gebleven, in plaats van naar de Noordzee te trekken waar er geld met de macht wordt verteerd en waar men in weelde en rijkdom leeft Om immers uit te rusten vay uw liegen en bedriegen in kiezingstijd, had gij hoe genaamd niet noodig u naar 't zeestrand te begeven. De boorden van den Dender konden u ook de gezochte rust verschaf fen gelijk zij ze aan zoovele anderen ver schaffen die het dagelijks veel lastiger hebben dan gij. Waart ge te Aalst gebleven, wie weet hoeveel stukken van 5 franks ge zoudt gespaard hebben. En dan met die gespaar- do 5 frankstukken hemden gekocht en ze uitgedeeld. En wie weet ook hoevele werkmenscbon er dan nimmer zouden ver plicht zijn in hun bed te blijven terwijl hun vrouw hun één hemdeke wascht. En dan zou die vrouw nimmer den zondag moeten schenden Maar onze Pio verstaat het zoo niet, hij is van 't princiep dat men vooral eerst goed voor zijn moederskindje zorgen moet en zijQ evennaaste in den nood met woor den paaienWoorden kosten immers geen oorden I zjvivxjn.UAi.uoi. lot mi,idernaoht ZONDAG 18 SEPTEMBER 189S, dienstdoende Apotheker Mr De Val keneer, Esplanade. deelnemingen hulp noodig. Sedert ons bezoek op Montfagon eergisteren avond, beu ik zeer verdrietig. Eugenie Mixtome is nog jong, gezond en krachtig en heeft behalve hare kamenier en mevrouw Bienjour, nog een jong meisje, dat zich alleen bezighoudt met bare brieven te schrijven, haar voor te lezen, voor haar te ziugen en in het algemeen haar te vermaken als zij zich verveelt. Ik weet na- tuurlyk wel dat ik geene hertogsdochter hen. zelfs niet de zaster van eenen hertog, geene eigen goederen bezit, noch een groot inkomen heb, dat mij in staat stelt al mijne wenschen te bevredigen maar ik hou toch van adelijke geboorte. Zij begon zacht te weenen eu hield den zakdoek voor hare oogen. Dat kau nie mand ontkennen, al hen ik dan ook eene weduwe en onbemiddeld. Ik geloof dat niemand ooit aan adelijke geboorte getwijfeld heeft, Maria, zegde de markies, met een fijn lachje. Neen ik geloof dat iedereen my dit armzalig voorrecht gunt, hornam mevrouw Bartineux bitter. Maar Eugenie Mixtome is steeds door een groot gezelschap omringd - waartoe heeft zij dan eene gezelschapsjuffer noodig Als onze gasten 't kasteel verlaten ben ik alleen, zonder eenig gezelschapslechts bezoeken eenige familieleden uit den omtrek my eens per week. Ik heb meer behoefte aan oone gezelschapsjuffer dan mevrouw Mix tome. Inhuldiging van haar Vaandel, op 18 September 1898. o Om 10 uren. Plechtige Mis ter Sint Martenskerk eu wijding van het Vaandel door den Zeer Eerweeraen Heer Doken. Al de Catholieken zonder onderscheid worden tot deze plechtigheid uitgenoodigd. Om 11 uren. Vergadering der Jonge Wachten in de groote zaal van den Catho lieken Kring «i/Union Aanspraak door don Heer Karei Woeste, Eerevoorzitter der Jonge Wacht. Om 3 uren. Groote Betooging van al de Catholieko Maatschappijen der Stad en Jonge Wachten der omliggende Ge meenten. Men zal vergaderen aan den Catholieken Kring «l'Union, Groote Markt, om 2 uren. Om 5 uren. Feestmaal in de groote zaal van den CatboliekenWerkmanskring. De Ileeren Senators en Volksvertegen woordigers van ons Arrondissoment, en de verschillige Overheden dezer Stad, zullen dit schoon Feest met hunne tegen woordigheid vereeren. Maandag 19 September, om 7 uren *s avonds, Grooten Lichtstoet. Ton einde dit Feest meer luister by te zetten, en aan de vreejndelingen de eens gezindheid van het Catholieke Aalst te toonon, worden onze vrienden dringend verzocht Zondag aaustaande het nationaal ïdel aan hunno huizen te laten wap peren. week een bezoek gebracht aan 't Nieuw Hospitaal in de Hertshage. Metsers, PI jkkersen Schrijnwerkers hebben hunne werkzaamheden geëindigd. Nog eenige schilderwerken, 't aanleggen van hovin gen tusschen de ziekenzalen enz. en alles is voltrokken. Juist was men bozig de af metingen te doen voor 't gebouw bestemd voor do electrischo verlichting. Het kwartier voor ongoneesbarou is gausch voltrokkou en binnen een tiental dagen zal gansch hot personeel aldaar verblij ven. Roeds zijn tal van voorwerpen van huishouding enz. van de Leopoldstraat naar 't uieuw lokaal verhuisd. Het Nieuw Hospitaal onzer Stad zal on betwistbaar onder alle opzichten zijn een der best ingerichte gestichten van dien aard onzes lands. Lucht, licht in over vloed en gemak voor den dienst eaz. enz. Ons Hospitaal strekt tot eer van den heer Goethals, Stadsbouwmeester en der heeren Ondernemers Rudolf Hormans, meeatormetser on Jan Somers, meoster- schrijn werker. Wel, dan neem er eene, zegde de markies. Ik heb u nooit iets geweigerd en zal u ook dit niet weigeren. Wilt gij eene juffer van gezolschap hebben, dan zal ik haar gaarue onderhouden. Het gelaat van mevrouw Bartineux klaarde op en zij antwoordde Ik mag de gezelschapsjuffer van Eugenie gaarne lijden. Het is wellicht slecht van my doch ik zou juffrouw Lepage wel willen in dienst nemen. De markies antwoordde niet. Hij waa zoo zeer met zijne eigene beschouwiug bezig, dat hij hare woorden niet hoorde. Dus gij meent dat het niet slecht zou zijn, August? Ik weet dat gy mij ook het tegendeel zoudt zeggen, als gij er anders over oordeeldet. Misschien kan ik heden avond met juffrouw Lepage over de zaak spreken. Maar August, gelooft gij dat mevrouw Mix tome heden avond werkelijk zal komen Deze laatste woorden verstond de markies duidelijk, omdat zij in zijne gedachten grepen. Zeker, zegde hij, zy heeft het mij be loofd. Zij is niet meer hier geweest sedert den moord, vervolgde Maria. Het moet haar een moeilijke gang zijn. Hoe kan zij het doen Zij schijnt u wel zeer genegen te wezen, August, waut als zy komt is dut een teeken uwer verloving. (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1