Een en ander. Blankenberghe. Allerhande Nieuws. tegen het lot dat de goede God hun op legt, 't leger malkou tenten en oproer makers niet zullen vergrooten, en mis schien eens medehelpen om de maat schappij hot onderste boven te werpen,en ons land te bedekken met puinen en bloed. Ouders, weest dus nooit te toegevend voor uwe kindereu. Beter een w< inig te streng dan te toegevend. Ik weet wel, dat de vriendelijkheid der ouders de koesterende zon is, waarbij de kinderen hunne deugden en hoedanig heden moeten ontwikkelen maar die liefde mag niet lafhartig zijn, en de ouders, die hunne kinderen beminnen, hebbeu steeds do toekomst van bun broost voor oogen. Zij zorgen dat hunne kinderen goone karakterlooze dwinge landen worden, die later eens de nagels hunner doodkist zullen zijn. Zij brengen ze op iu de strenge tucbt der kristelijke plicht. Hondsche philosophic. De libre pensée heeft te Antworpen een congres gehouden, waarin zij op do meest onbeschaamde manier hare denkbeelden over vaderland, christendom, zedelijk gevoel en familie heeft uiteen gezet. Socialism ma anarchism zijn de broerkes van de vrijdenkerij allen leiden tot het zelfde doel, tot het in voego brengen van hondsche philosophie. Geen vaderland, geen godsdienst, geen zedelijk gevoel, geen huwelijk, geen familieleven meer 1 ziedaar ae grond beginsels, waarin men de jeugd wil opge kweekt zien. Het huwelijk is voor ons, zeggen de libre penseurs, - geeu ideaal meer de vrije liefde is het ideaal voor morgen. Kan or iets gedrochtelijker dan dit alles gevonden worden Men zou dus eene samenleving willen doen ontstaan, gelijk aan het bijeenzijn van honden, die enkel gehoor geveu aan hun boosaardig instinct, die grijpen wat zij grijpen kunnen, ver scheuren wat huu weerstaat, zonder hart verlaten wat zij hebben aangekleefd I Een schoon samenlevingske I Erger dan de hondon verlaten zij hunne kinderen, en het zou de Staat zijn, die deze ouderlooze ongelukkigen moet op- kwoeken vader- en moederliefde, fami lieleven, godsdienstig gevoel dat alles komt in hunne hondenplilosophie niet te pas. Wat hen hindort, schudden de libre- penscurs of beter libres-viveurs van zich af. En dat zou het ideaal dor toekomst zijn? Wel bedankt, Mijnkeeren denkers,maar wij dalen met u niet af tot beneden het ras der honden... Handelsblad Versleten «eltl. De Pa- triote maakt eene goede opmerking. Het publiek mag geen versleten of be schadigd geld naar de bank brengen. Dit blijkt uit omzendbrieven, door den minis ter herhaaldelijk openbaar gemaakt. Maar om dit aan het publiek te belet ten moest de Staat dit geld zelf niet in omloop brengen. Immers, dikwijls ziet men in de post- bureelen en aan de bureelraamkens van den spoorwegdienst door de staatsbedien den geld weêrgeven, dat op de bank onge nadig geweigerd wordt. Met die bureelen te gelasten dit slecht geld in te houden,zou het des te spoediger verdwijnen. Men zou zelf het publiek moeten aan zetten, hij voorkeur met zulk versleten geld zijne postzegels on spoorwegkaartjes te betalen en wanneer er geld weêr te goven is, dit doen met goed, nieuw geld. Alcohol is een groote bijdrage tot voe ding van de vlam der sociale ontevreden heid. Bijgevoegde bureelen. Ziehier welk het werk zal zijn der bijgevoegde postbureelen, die het gouvernement voor nemens isiu te richten. Verkoop van postzegels, kaarten, enz. Neerlegging van aanbevolen stukken, van expresvoorwerpen, enz Uitgiftoen betaling van postmandaten en betaling van vreemde mandalen, be neden de 300 fr. Uitgifte en betaling van postbons. Niettegenstaande al de hindernissen die, in Duilschland aan bet Gatbolicismc worden in den weg gelegd, maakt het daar groote vorderingen. In Pruisen zijn tegenwoordig 4,719 catholieke parochies, met ruim 11 niillioen leden. In Beieren, in 800 parochies en ruim 4 milioen catbo- lieken. Het getal catholieken in Wurtem- berg bedraagt 620,000 dat in Baden ruim oen millioem in Saksen 140,000 in Hessen 300,000 in Oldenburg 70,000; in Elzas-Lotharingen bijna een en een half millioc-n. Volgens de optelling van 1890, werd liet getal catholieken in het Duit- sche Rijk op 17,671,929 aangegeven, nu wordt dit op 20 millioen geschat. En deze belangrijke wasdom van het Catholicisme in Duitschland, is niet aan de regeering te danken, maar, na den zegen van Hier boven, aan den arbeid van een uitmun tend episcopaat, van ijverige priesters, en aan eene werlcdadige en vlijtige onder steuning der catholieke pers, en de werk zaamheid der catholieke vereenigingen. Veracht nooit een kleine wond, een geringen vijand of een armen bloedver want. Roode en groene socialisten. Langs om meer blijkt het dat de zoogezegde christen democraten enkel en alleen werken ten voordoele der roode socialisten. Kortolings gaan de groenen te Moscroon voordrachten houden, waarschijnelijk om er geheime bondon te stichten zooals het op hun armzalig mislukt congres van Brugge werd voorgesteld. Le Peuple drukt zijne tevredenheid uit over die wer king der groene socialisten, omdat eens dat zij de boerenworklieden zullen hebben omgeklapt zij gemakkelijk voor 't roode socialism zullen te vangen zijn. Le Peuple verklaart het onbewim peld do christene democraten banen den weg voor de roode socialisten. Zullen de lieden welke zich door de groene chefs bobben laten om den tuin leiden uu de oogen openen Vruchtbaarmaking der Kempen. Tusschen de stad Brussel en het spoor- wegbesiuur is eene overeenkomst gesloten voor het vervoer van het straatmest der hoofdstad naar de Kempen, tot vrucht- baarmaking dier streek. De Staat moot op bare kosten eene statie maken, voor het laden der wagons, en hot vormen der treinen. De vader der leugen is altijd bezig zijn onkruid ondor de tarwe te zaaien. dentie vau Blankenberghe aan 't Handels blad, knippen wij de volgende regelen die ons eens te meer bewijzen dat alles geen goud is wat blinkt Kunt go begrijpen dat er gezinnen zijn, die hier gedurende eenige dagen paradee ren en hunne rekeningen slechts later altijd later, vereffenen Dat is echter zóó. De zucht om to komen bluf verkoo- peu aan zee, is zóó onweerstaanbaar, dat zij er zich tot over de ooren in de schuld steken. Teeken des tijd 1 Schuld in de woon stad, schuld in de badstad, schuld overal maarrr... de prachtlievende vrouwen hebben zich toch geamuseerd. Nu, dat is zooen't zal waarschijnlijk nog orger worden de luxe is de kanker, die aan het hart van zekere familiën knaagt. Do omnibussen van de hotels rijden weg met valiezen en koffers, doch bron gen geen nieuwe bezoekers meer aaD. De koffers schijnen oprechte doodkisten te zijn zij bevatten al de pracht en weelde, die bier in de heldere zon en bij de ver- frisschende zeebries werd ten toon ge spreid, en die velen deed schijnen wat ze niet zijn; die, kortom eene aantrekkelijke maskerade uitmaakten. - Voor de Rechtbank. De heer Adrien Flamentnijveraar te Geerardsbergen, heeft Het Verbond 't orgaan van 'i blauw- rood- groen stede lijk Bestuur dezer stad, voor den Rechter gedaagd wegens smadende boleedigende en eerkrenkende artikels. 't Is voor de derde maal, op 2 '/s jaren bestaan, dat 't Verbond voor de Recht bank verschijnen moet. Bij de blauw- rood- groen schrij velaars gebeurt immers alles altijd in en ppydijpp Het baat nooit schoenen to maken voor de ganzen. Hoelang zal men nog de steenkool kunnen uit den grond trekken, tot dat deze uitgeput zij Ernstige kwestie, waar dient aan gedacht te worden.... ze hebben het toch reeds uitgerekend. Als meu regelmatig voortgaat mot de kolen te ver bruiken zooals nu, zal het menschdom daar slechts van beroofd wezen binnen vier honderd jaar. Wij mogen verzekerd zijn dat vóór dien tyd de electriciteit zal gezegepraald hebben over de brandstof, en in dien tijd zal men lachen met onze ouderwotscho steenkolen. Nu, wij mogen toch gerust slapen Spreek wat waar, eet wat gaar, drinkt wat klaar is. De hitte. -=» Uit Engeland wordt ge meld, dat er weêr talrijke slachtoffers zijn, door de laatste heete dagen. Ze zijn niet by honderden, maar bij duizenden, die zonnesteken krijgen en steendood of erg ziek vallen. In het gasthuis S' Bartbolomeus te Londen, werden er in óénen dag, 61 on gevallen door de hitte behandeld. In de andere hospitalen was het getal even grootbovendien worden er veel lijken binnengedragen. In het oosten van London, is die too- stand nog veel verergerd, doordien or daar gebrek aan water is. De beter bedeelde wijken, zenden ge durig hunne waterkanen naar Hackney, Whitechapel en elders. Dit gebrek aan water, is voor do arme lieden uit die volkrijke wijken eene waro ramp. Nu reeds zijn veel sterfgevallen, on men vreest dat er erge ziekten zouden kunnen uitrijzen. AnarchistenjachtItalië zit fel achter de anarchisten. Het is spijtig dat bet or zoo laat meê begonnen is. Dat ware een boter werk geweest dan de ver volging der catholieken door het uiteen jagen hunner genootschappen ea het op- schorsen hunner dagbladen. Wat er van zij, men verwacht er zich s aau andere gouvernementen insgelijks strenge maatregcleu te zien nemen, tegen de moordenaarspartij Bij ons zal er ook een gozoudheidscor- don dienen gemaakt te wordeD, anders zouden al die schurken, dolk- en bom- ridders, naar ousland komen. Het bestuur der veiligheid heeft onge twijfeld zijne voorzorgen genomen tegen dit gevaar. Veeziekte. I)e veeziekte neemt groote uitbreiding te Petit Rechain, Lam- bermont en Ensival, in het Luiksche. Het fruit van M. Vandenpeere- boom. De liberale Gazette brengt dc volgende hulde aan M.Vaudenpeereboom: Wij moeten zoo dikwijls slecht spreken van M. Vandenpeereboom dat wij niet kwaad zijn, iets tot zijno oer aan to balen. Achter zijn kasteel van Anderlecht ligt een prachtig park, waarvan do fruit oogst, overgroot is. Welnu, 't schijnt dat er van dit fruit niets naar de markt gaat en do vrienden van den minister er moeielijk een korf van krijgoD Alles gaat naar de kinderen en de ouderlingen uit de huurt. Anarchisten. Volgens een tele gram van St-Petersburg zou de moorde naar der keizerin van Oostenrijk tot eene bende anarchisten behooren, die voor doel beeft de gekroonde hoofden te ver moorden. Deze bende zou nu 2 j aar geleden naar Noord-Amerika vertrokken zijn, eenige gezellen in Europa achterlatend, 't Is uit Amerika dat de bevelen gezonden worden, 't Is ook daar dat het laatste zou gesmeed zyn. Maandag zijn al do lo den der bende, uitgenomen de leiders, die te New-York zijn, in Europa terugge keerd, om hunne ontwerpen uitte voeren. Uit Weenen Wordt aan Daily Telegraph bevestigd, dat het Italiaansch gouverne ment het initiatief zou nemen tot eenen bond der mogendheden tegen de anar chisten. Petrol. Sedert eenigen tijd gebeur den op verschillige plaatsen in ons land buitengewoon veel ongevallen door het gebruiken van petrol bij hot aanstekeD van vuren. Te Brussel waren deze onge vallen bijzonder talrijk. Men heeft zich afgevraagd of do ont ploffingen soms niet de slechte hoedanig heid van den petrol voor oorzaak heb ben. Goed gezuiverde petrol ontvlamt op 40 graden, terwijl de miudor zuivere reeds op 25 ontvlamt Dedd. burgemooster van Brussel, M. de Potter, hoeft eoD onderzoek doen in stellen naar de oorzaken der ongelukkon voortkomende van den petrol. Zou het Staatsbestuur er soms niet mouten tusschenkomon, zooals in Duitsch land, en den verkoop van slecht gezui verde» petrol verbieifeu De vruchten van den boom. Hoe meer bet ongodsdienstig ouderwijs verspreid is, hoe meer er gestolen en go- moord wordt. Het onderwijs doet er niets aan, integendeel alleen de godsdien stige opvoeding kan de misdaden beletten. In Frankrijk zijn er nu 3000 geletterde misdadigers tegen 1000 ongeletterde. Se dert God uit do scholen gebannen is, is het getal misdadigers op 100,000 zielen van 227 tot 552 aangegroeid, en het ziju meest de jorige lieden dor officieële scho len die dat cijfer leveren omtrent alle de jongste schelmstukken werden bedre ven door kereltjes van 16 tot 20 jaren 1 Buurtspoorweg Een onderzoek is geopend nopens de plans, beschrij vingen en lastenkohioren» betrekkelijk den ontworpen" Buurtspoorweg. Deze stukkeu liggen ter inzage van het publiek op het stadssecre- tariaat gedurende vijfrieu dagou. Academie van schoone Kunsten. Zondag aanstaand!, 25" September, zal geschieden ter Stadsschouwburgzaal, om 11 l/t uren voormiddag de plechtige prijs uitreiking aan de leerlingen der Acade mie. AALST. Brandramp. Dijns dag avond, iets voor 8 uren, is er brand ontstaan ter pastei- en suikerbakkerij vau M Vincent Straetmans, Korte Zout- straat. Al het alem is door 't vuur ver slonden of erg beschadigd geworden. Ons vrijwillig Pompierskorps snelde toe en op weinige minuten was de brand uitgedoofd. Vele koopwaren, suiker,kronton,rozijnen, enz. enz., zijn, 't zij door 't vuur,'t zij door 't water der brandspuiten, gesmolten of beschadigd geworden. Do oorzaak is onbekend. De schade is nog al aanzien lijk. Het gebouw is bevrijd gebleven. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden door de Ko ninklijke Maatschappij van Harmonie. Donderdag 22 September, om 8 en half uren 's avonds, op het kiosk ter Groote Markt, ouder do leiding van M. F.-L. Van den Bogaerde Marche Lorraine Ganne Ouverture do Si j'étais Roi Adam Seréuado pour flute et cor, exé- cutée par MM. De Naeycr ot V. Keppens. Till Thérésen-Walzer Strauss RhapsodieHongroise, N° 2 Lists Cartouches Dachmann J. Van den Bergh-Jouret. Wielrijders-smokkelaars. Een gentsch blad signaleert het volgende feit: Slimme wielrijders bobben het middel gevonden om dit jaar de provinciale taks niet te moeten betalen. Het bedrog was zeer gemakkelijk. Elke provincie heeft eene onderscheidene plaat, waarvan de vorm en soms ook de kleur alle jaren ver anderd wordt. Het is aau de policie on mogelijk, al die soorten van platen te kennen. Wielrijders hebben dus hunne plaat van verleden jaar verwisseld met die van 1896 of 97 ecuer audero provincie. Het rijwiel bezat zijne plaat en daar het model er van onbekend was, moest het rijwiel aan eenen persoon van eene an dere provincie toebehooren. Zooals men ziet, was de toer niet moei lijk. De verschillige provinciën zullen zich onderling fnoetcn verstaan om eene gelijkvormige plaat aau te nomen, ten einde dit bedrog te kunnen to keer gaan. Twee welgekleede heeren, met het lintje der Leopoldsorde aan het knopsgat, boden zich aau bij M. De D., rentenier, Waterloosschensteenweg to Brussel. Zij nameD de schilderijen in oogenscliouw, welke M. De D., te koop stelde en zegden, binnen een paar dagen te zullen weêrkeo- ren. 's Anderendaags bemerkte M, De D., dat m<'n 's nachts zes schoone schil derijen had ontstolen, ter weerde van 80,000 fr. De policie heeft onmiddelijk do beschrijving der gostolene doeken in alle richtingen gezonden, vooral op de grenzen. To Laekeu heeft men het 2-jaiig kind der eehtgenooten W., over eene maand gestorven, doen ontgraven de openbare meening beschuldigde de ouders van mishandeling eu de wetsdokters heb ben inderdaad over heel het lijkje sporen daarvan gevonden. De ontaarde ouders worden zaterdag in het kabinet van don onderzoeksrechter ontboden. Een kerel van Laken, landloopèr, die door de policie te Brussel werd opge zocht, ontmoette op den oever der vaart eenen agent, welke hem wilde aanhouden. Maar de landloopèr, die kon zwemmen als een viscb, sprong in do vaart, gevolgd door den agent, die echter niet kan zwem men. Do laatste was op het punt, zijnon al to grooten dienstievor met zijn leven te boeten. De vluchteling, die dit zag, zwom er naartoe, redde zijnen vervolger, en trok er opnieuw van door. Het gerucht loopt dat de moorde naars van pachter Van den Abeele, te Heerne, eindelijk gevat ziju. De eene zou van Nedorbrakel en de tweede van Nieu- wenhove ziju. Een derde, wiens woon plaats onbekend is, zou de voornaamste plichtigo zijn. Een hevige brand heeft donderdag namiddag gewoed te Edelare, bij Oude naarde, in hot huis van don koster dezer parochie. In een oogenblik deelde het vuur zich aau de nevonstaando woning meê,zoodat weldra de tweewoonst in laaie vlammen stond. Aan blusschen viel niet te denken,daar mon op den Edelareuberg aan geen water kon. Kwaadwilligheid moet hier in het spel ziju, want men had des avonds nog niet gedaan met wegruimen, of opeens ver klaarde zich een brand in de hofstede van zokoren De Meulenaere, die eenige honderde meters van daar woont. Ook daar moest meu alles tot den grond zieu afbranden, zonder iets te kunnen redden. Het parket is tor plaats geweest. Moord te Keerbergen. Het onder zoek over de moord, verleden week te Putte gepleegd, is nog uiet geëindigd, of, eeno nieuwe misdaad komt oene stille gemeente, in opschudding brengen. Ver loden zaterdag was het gerucht verspreid, dat eene nieuwe misdaad de gemeente Keerbergen iu opschudding bracht. Een man, de genaamde Fr. Pallemaerts 40 jaar oud, werd vrijdag morgend in eene gracht vermoord gevonden. Pallemaerts was weduwenaar en voor de tweede maal getrouwd mot de dochter Van Eyken, van Keerbergen. Dit huwelijk was ver van gelukkig te zijn er ontstond zeer dikwijls twist. Over acht jaar beslo ten de eehtgenooten zich te Gosselies- Courcelles te gaan vestigen, alwaar Frans in de koolmijnen werkzaam werd, doch ook aldaar word de huiselijke vrede gedu rig gestoord en wel zoodanig, dat vrouw Pallemaerts haren man verliet en terug bij hare ouders te Keerbergen kwam, die haar innamen. Dit had plaats over een veertiental dagen. Frans Pallemaerts kwam spoedig naar Keerbergen en deed stellige beloften van in vrede met zijne vrouw te leven. De ouders Van Eycken deden hun bost om alles in der minne by te leggen en Frans te overtuigen dat het zijn grootste geluk zou wezen de vrede iu zijn huishouden te doen heerschen met zijne vrouw te eer biedigen. Vrouw Pallemaerts nam dan ook het besluit met haren man terug'te keeren en hoopte dat een tijdvak van vrede zou aanbreken. Dit was eilaas van korten duur want verleden woensdag kwam do vrouw op nieuw bij hare ouders aaukloppen, ver zekerende dat hot huiselijk leven onmo gelijk was geworden en zij de mishande lingen van haren man niet meer kon ver dragen. Frans volgde weldra zijne vrouw op en kwam haar opnieuw verzoeken terug naar Gosselies meê te gaan. Er ontstond hier over een hovigen twist, waarin de echt- genoote haren man de zoogezegde mis handelingen verweet, die zij had moeten onderstaan en het stellig besluit te ken nen gaf, niet meer in gemeenschap met hem te willen leven. Wat hierna gebeurde kan niemand be vestigen en zal, hopen wij, door hel gerecht ontsluierd worden doch vrijdag morgend, rond 6 uren bemerkte de ge naamde Van Win op de baan niet ver van het huis Van Eycken een groote plas bloed. Eetiig" t ippen verder lag in de gracht het lijk uitgestrekt van Frans Pal- lemaerts. Een geweer lag nevens hot lijk. Hij had een schot bekomen in de borst en was aan do wangen gekwetst. Groot was de oploop dio bij deze ont dekking ontstond. De burgemeester en veldwachter wer den aanstonds verwittigd on deze waren spoedig ter plaatse om do noodige besta- tigingen te doen. Het lijk werd naar de school gebracht terwijl de gendarmerie van Haecht en het parket van Leuven verwittigd werden. Om half tien kwam de gendarmerie ter plaats en begon onmiddelijk eon onder zoek. Personen beweeren vrijdag morgend ecuen twist te hebben gehoord, aan den kant waar men liet lijk van het slacht offer beeft gevonden. Deze twist word gevolgd door een schot. Men weet niet ol de vermoorde, vooraloor hij stierf, ziek iu de gracht heeft kannon slijpen ofwel oi hij er ingedrongen word. De tweede ver- ouderstelling is de waarschijnlijkste, aan gezien de moordenaar het geweer nevens zijn slachtoffer hoeft gelegd. Zaterdag namiddag is het parket van Leuven tor plaats gokoraeu. Het was vergezeld van een wetsdokter, die tot de: lijkschouwing is overgegaan. De magi straten hebben de plaats dor misdaad be zocht eu talrijke getuigen oudervraagd. Deze zaak is tot hiertoe met een ge heim omringd, dat, hopen wij, spoedig.:, door het gerecht zal ontsluierd worden. Zeggen wij voor het oogeublik dat er ver moedens ^p oenen persoon van het dorp wegen. Onze lezers zullen op do hoogte dezer zaak gehouden worden. Jaobtartikels Jaak Van den Bergh- Jouret. Wildstroopersdrama. Vrijdag nacht, fond 3 uren, waren 5 geudarmei van Brugge op ronde, op het jachtgoeïi van M. den graaf Ernest Visart, te Vijve- Kapelle, toen zij 3 wildstroopers ont moetten, die met een lichtbak op jacht waren. Toen de gendarmen op" eenige meten afstaud van de stroopers gekomen waren, gaven doze laatste alle drie te gelijk vuur, Do gendarmen werden niet getroffen. Zij beantwoordden onmiddellijk dit schoten, gaven vuur en een der stroopen werd in den bil getroffen. Deze viel néér eu stierf onmiddellijk daarna. Do gendarmen achtervolgden de twee anderen en konden er nog eenen van _aauhouden. Het slachtoffer is een genaamde Venna- mau, oud 32 jaar, werkman te Vijve- Kapelle zijn lijk is naar het doodenhuir van St-Kruis overgebracht. Het parket van Brugge is ter plaats, men verwacht de aanhouding van dot derden wildstrooper. De lijkschouwing van den gedooden wildstrooper Venneman heeft zondag mor gend om 9 uren plaats gehad. De kogel zat diep iu den buik en heeft 'eene groote inwendige bloedstorting veroorzaakt. Een zijner twoo makkers, de genaamde Vla- mynck, jougeling, is aangehouden on in de gevangenis van Brugge opgesloten. De andere is nog niet ontdekt. Vla- mynck weigert hem te verraden. Cartouches sans fumée J. Van des Bergh-Jouret. Erg ongeluk op de Schelde. Zeil koersen op de Schelde. Ommekeer var, 't weer. Een yacht geeonken. Dooi van M. L. Retsin. Zondag had de Sociélé Royale Nantique Anversoise m Autwerpcn, zeilkoersen op de rivier inge richt. Men zou, als naar gewoonte, tot Bath opvaren en dan terugkeeren. Om 8 uren hadden een 15tal yachten met een heerlijk weer de garage verlaten, Alles ging goed, heel den voormiddag, doch rond 2 uren, bij den terugkeer, rezen de rukwiuden op die hier, allerwege verblindende stofwolken veroorzaakten. De vloot was zoowat het fort van Lillo genaderd, dozo wat voorbij, gene wat naar achter,toen het centerboard-yacht Eureh den wind van achtor het fort plots mot gewo! ]\o,- Kracht in de zeilen kreeg en het onderste boven sloeg. Het scheepje zonk, tengevolge van zijn ballast, bijna onmiddelijk met den kop omboog. De Eureka, yacht vau een ton, was bemand door den eigenaar, M. Louis Retsiu, 36 jaar, makelaar in verzekerin gen, Milisstraat, en door den schippers knecht George Cornelissen, 17 jaar, wonende op St-Anueke. Daar zij beiden goed konden zwemmen, waren zij bij 't eerste gevaar in 't water gesprongen, hopende dat de andere yach ten spoedig zouden bijdraaien maar met het weer haddeD deze werk genoog mot huu zeil gaê te slaan, zoodat eenigen tijd verliep eer de Lorelei, van MM. Karcher en Reiss, op de plaats der ramp kwam. Do Lorelei vond nog alleen den schip persknecht, die van uitputting op den rug was gaan liggen eu die ging wegzinken, toen men hem bij zijn trui pikte en op haalde. Retsiu, aan het zwemmen met kleeren in niet gewoon, was echter spoediger in de diepte verdwenen en men vond nog alleen zijne klak boven water drijven. Alle pogingen om zijn lijk terug te vinden waren nutteloos. De boord flip g< Hei verwe len v worde M. haveu Ma, van t naar - to zi( schee spoor Stedi Vai schrij gelscl mans, VE besta? Aai t op zal oj 16 Erom dastr- oost voetv kaert den C In De M den f Steer Stud 0; 1° Oosti 2° dege: 3° derh; mer 4° derh mer 5° derh 6° derh B. n 7° Lam veldi 8° derv num 9° Lam secti

De Denderbode | 1898 | | pagina 2