TENTOONSTELLING VAN PLUIMGEDIERTE. Bezoek van den Heer Minister van Landbouwder Aalstersche Senators en Volksvertegenwoordigers en van het Aalstersche Magistraal. Onze tentoonstelling van pluimgedierte heelt overal een buitengewonen bijval nekomen. Duizende bezoe kers hebben haar zaterdag en zondag doorwandeld, en geen twijfel of de kweek van onze Brakelsche kiekens, onzer Meohelsche koekoeks en van de Ring- slagers zal dezer dagen, nieuwe partijgangers aan geworven hebben. Zondag heeft de tentoonstelling het bezoek ontvan gen van M. De Bruyn Minister van Landbouw, van den Heer Staatsminister Woeste, van de Heeren Sena tors Van Vreckem en de Kerchove, van de Heeren Volksvertegenwoordigers De Sadcleer, Bethune en Vander Linden, van den Heer Gouverneur van Oost- vlaanderen en talrijke Overheden. Ons stedelijk Bestuur met M. Burgemeester' Ghee- raerdts aan 't hoofd begaf zich ter static om 2 u.50 in., om die verschillige Overheden te verwelkomen. Na eene welgepaste Vlaamsche aanspraak van onzen Bur» gemeester, die M. De Bruyn en het Ministerie bedankte over hunne genegenheid' voor ons katholiek Stadsbe stuur, antwoordde Minister De Bruyn in dezelfde taal en beloofde in hartelijke woorden de voortdurende welwillendheid van het Ministerie voor onze Stad. Ter tentoonstelling was het Ridder Leo Schellekenè Voorzitter van het Inrichtings-Comiteit, vergezeld van zyne medeleden MM. F. Callebaut, Ferd. De Clercq, Henri De Clercq, Willem Van Muylem, Pias, Felix Callebaut, Moens-De Coen, Fritz De Wolf, enz enz., die de Overheden ontving. In korte doch hartelijke woorden stuurde M. Schellekens den welkomgroet toe aan den Heer Minister De Bruyn, aan de versehilligë Overheden en aan de Heeren Burgemeester en Sche penen van Aalst, die zooveel gedaan hadden voor liet welgelukken der tentoonstelling, waarna twee prachtige bloemruikers den Heeren Minister en Bur- gemeester aangeboden werden namens de inrichtende ommissie door twee allerliefste dochtertjes. Het bezoek der tentoonstelling duurde ongeveer twee uren. De meeste exposanten waren tegenwoordig en menige belangwekkende bemerking werd gowis- seld. Iedereen stond verwonderd over de puike ten toonstelling onzer inlandsche rassen, en was het eens om M Schellekens en het Comiteit geluk te wenschen over hun voortreffelijk gedacht, en het welgelukken hunner pogingen. Rond 5 uren verlieten de Overheden de tentoon stelling om een half uur door te brengen ten huize van den Heer Volksvertegenwoordiger Bethunewaarna zij om 5 l/t uren een bezoek gingen brengen naar het lokaal van den katholieken Werkmanskring. De talrijke aanwezige leden waren zeer te vreden over deze onverwachte verrassing en de namen van de Heeren Minister De Bruyn en Woeste werden me nigmaal toegejuicht. Om 6 uren ving het banket aan in de groote zaal van het Stadhuis aangeboden door de Maatschappij van Vogelteelt van het Land van Aalst, aan de Heeren Minister De Bruyn, Burgemeester Gheeraerdts, Schepenen Meert, Bon Leo Bethune, De Gheest en De Clippele. Ongeveer 125 dischgenoten vervulden de prachtige zaal. De eeretafel was voorgezeten door M. Ridder Leo Schellekens hebbende ter zijner rechterzijde Minister De Bruyn, Burgemeester Gheeraerdts, Sena tor Van Vreckem, Volksvertegenwoordiger De Sade- leer, Monfils Voorzitter van 't Cornice, Volksver tegenwoordiger Vander Linden, Beco, algemeen Se cretaris van 'I Ministerie van Landbouw, De Clippele, Arrondissements-commissaris, Nypels, Voorzitter der Nationale Maatschappij van Pluimgedierte, Van der Snickt, Opsteller van 't weekblad Chasse et Pêche R. Eeman, Lid der bestendige Afvaardiging, F. Cal lebaut, Apotheker. Ter linkerzijde van den Voorzitter waren gezeten Staatsminister Woeste, Bon P. Bethune, Ondervoor zitter des Senaals, Senator de Kerchove, Volksver tegenwoordiger Bon Leo Bethune, Schepene Meert, Gartuyvels algemeen Bestuurder in 't Ministerie van Landbouw, Brouwer Vanderschueren, Schepene De Gheest, B°" Felix Bethune, Capitein De Ridder, Sche pene De Clippele, Ferd. De Clercq. Voorts in de zaal een groot getal notabelen en kenners van stad en omliggende, waaronder wij ter loops opsommen de volgende H.H. Notaris Breckpot, Hend. De Clercq, Notaris De Pauw, Douterligne. Cyr. De Coen, De Wolf Eug., De Bruyn Felix, De Blieck Jos.,.De Clippele Benj., Burgemeester van Vleckem, Notaris De Sadeleer, Burgemeester De Cock en Mollaert van Erembodegem, De Somer, Gemeen teraadslid te Aalst, Leo De Coen, Stany Gheeraerdts, Is. Leclerq, Moens-De Coen, Arth. Plas, Cap. Roger, Roilier, Reyniers, Renneboog, N. Schaltin, Sonntag, Charles Schuermans, Van Muylem, Van Damme, H. Van de Putte, Leonce Van Vaerenberg, Priester Van der Schueren, Dr en Phon Van Londerzele, van Haeltert, Vernieuwen, enz., enz. Het banket bereid door M Temmerman, was aller voortreffelijkst. De meeste vriendschap en welgezind heid kenmerkte overigens het leest welks inrichting ter eere strekt van de Heeren II. en F. De Clercq, die er zich met de meesten iever hadden mee gelast. Vergeten wij niet dat de Maatschappij van Sym phonic gevestigd in onzen Katholieken Kring, Groote Markt, het feest door de kunstvolle uitvoering van een welgekozen programma vervroolijkte. De uanses Espagnoles Aubade en Valse de Sybilles zijn bijzonder bemerkt en toegejuicht. Aan het nagerecht stelt M. Schellekens de gezond heid voor van Z. M. den Koning. (Toejuichingen). M. Leo Schellekens voert opnieuw het woord en stelt eenen heildronk voor aan de Heeren De Bruyn, Minister van Landbouw, Karei Woeste, Staatsminister, de HH. Senators en Volks ver t. van Aalst, den H. Burgemeester Gheeraerdts en Stadsbestuur. Wij zijn gelukkig hier deze welgepaste aanspraak te mogen overnemen

De Denderbode | 1898 | | pagina 3