Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Zondag 4 December 1808. o centiemen per nummer. 549te Jaar 5319, GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Wie inschrijft voor 1899 zal Den Denderbode van heden af tot Nieuw jaar gratis ontvangen. Weinig woorden, veel daden. De Moordenaar? Hollandsch Vee. GELDKLOPPERIJ Sint Eloi. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week vaor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique auuni. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisae op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bure«le van dit blad. Aalst, 3 December 1898. Ik lees ia een Brusselsch dagblad het volgende De raad der werkmansrust- gelden gaat zijne werkingen hernemen, welke door den verloftijd onderbroken zijn geweest. Hij is «aamgeroepen voor aanstaanden dijmdag om het onderzoek voort le zet ten der voorstellen van M. Beco, alge- meene schrijver in het ministerie van landbouw. Die voorstellen «trekken om de vraag op te lossen bij middel van aanmoedigin gen door het openbaar Bestuur vrijgevig toegestaan aan de werklieden die zieh vrijwillig bij de lijfrentka» onder waar borg van den Staat inlijven. De raad heeft in zijne vorige zittingen het stelsel der verplichte verzekering verworpen. Laat ona hopen dat uit de besprekin- Sen van dien raad iets ernstig en voor- eelig voor den werkman zal voort spruiten. Terwijl de geuzen, M. Bara aan eet hoofd, net bestaan de maatschappelijke vraag betwisten, zijn de catboliaken stout en bond den weg der sociale hervormin gen opgegaan. Reeds ook hebben zij de hand gestoken naar het zoo moeilijk pro bleem der rustgelden. Zij hebben toelagen gestemd voor de gene die zich bij de lijfreatkas inschre ven. Tot hiertoe echter bleven die toe lagen enkel ten gunste der erkende maat schappijen van onderlingen bijstand welke als doel hebben aan hare leden een pen sioen te verzekeren tegen den avond van het leven, wanneer men onbekwaam tot winstgevenden arbeid zijn geworden. Dit gedacht is edel en menscblievend, weerdig van de partij welke nu reeds veertien volle jaren de bestemming van ons lanaeken in handen heeft Nochtans vele werklieden zijn tot hier toe van die voordeelen beroofd. Bestaau er maatschappijen van onderlingen bij stand in de steden, op al onze dorpen zijn zij nog niet doorgedrongen. Waarom Wij willen al de oorzaken er niet van opzoeken, maar er slechts eene van vast stellen. Eene maatschappij van dien aard is dikwijls het werk van een man vau hart en hoofd en er lijn vele dorpeD waar zy ontbreken, of te wel, waar zij tot hier- Jtoe nog niet zijn opgestaan. Een werk man, hoe begaafd hij ook zij, beeft goen ?ezag genoeg om er eene tot stand te Jrengen 1 De niet gesyndikeerde werklieden en onder ben zijn er vele met lijfrente boekjeblijven dus van alle gunsten, zoo mild door de Staatskas uitgedeeld, beroofd. Wij hopen dat de raad, waarvan hoo- ger kwestie, het middel vinden zal om die ongelijkheid te doen ophouden. Wij herinneren ons dat een onzer, oud-volksvertegenwoordigers, M. Diericx van Geerardsbergen, eens in de kolom men van den Bien public, een goed en weldoordacht stelsel heeft uiteengezet. De uitvoering ervan was uiterst gemak kelijk, want bij elke storting vau een frank zou de postontvaoger of de dienst doende persoon er van ambstwege een tweede van wege den Staat bijvoegen, tot dat het rustgeld een zeker bedrag be reikte; die toelage zou later verminde ren, zelfs geheel ophouden. Op zekor oogenblik zelfs zou de Staat terug nemen wat bij gegeven heeft. In den tijd deed Denderbode opmerken dat op die wijze de rijken van die voor deelen zouden kunnen genieten, Welko rijken zou dit doen, vroeg M. Dierickx, zooveel te meer dat na zekeren tijd de Staat het geleende terug neemt, zoodra het pensioen 2,50 fr. per dag WIE IS HAAR HET HOOGDUITSCH van EDUARD W[AGNER. Het voorstel van den oud-volksverte genwoordiger heeft ten anderen nog een ander voordeel. Er zijne vele lieden die nu moeilijk zijn om te klasseeren. Zij zijn geene eigenlijke werklieden, zij zijn ook geene burgers en velen onder hun kun nen met moeite de twee einden van het jaar aaneen knoopen. De oude dag baart hun ook veel zorg eo kommer. Welnu die belangwekkende klasse van lieden zouden op die wijze aan een ap peltje voor don dorst geraken I Wij zijn overtuigd dat geen enkele kant der vraag aan bet doorzicht der Commissie zal qntsnappen en dat er het bedoelde voorstel aau ernstige bespre kingen onderworpen zal worden. In dit geval zou het wel door hen aangenomen worden. Wij wenschen het van herto voor den werkman zoowel als voor den kleinen bur ger. Visschen met de lijn De taks of 't recht om te visscheu met de lijn, zooals het vastgesteld is door 't wetsontwerp dat kortelings bij de Volkskamer zal ingediend worden, is bepaald op 2 fr. s'jaars en zal verkrijgbaar zijn in alle postkantoren. Het zal toelating geven te visschen in alle openbare waterloopen, behalve gedu rende het tijdstip, door de regeering als verbodtijdstip aan te duiden. De taks zal niet moeten betaald wor- don door personen beueden de 16 jaar en zal niet geeïscht worden op zondagen eu wettig# feestdagen wanneer de werkende klas zich hoofdzakelijk aan dit vermaak kan wijden. 52,u VERVOLG. De gaBten waren buiten, alleen mevronw Bien jour bevond zich in de kamer. Deze viel het plotseling in, dat zij, aan een der afwe zige damen ieta te zeggen had en zy verzocht hare lieve Sofie deze dame op te zoeken en hare boodschap over te brengen, hetgeen juf vrouw Lepage zeer bereidwillig deed. Me vrouw Hienjour haastte zich van deze afwe zigheid gebruik te maken. Zij was met mev. Mixtome, den markies en graaf Beancourt alleen in de kamer. Is juffrouw Lepage niet een lief meisje vroeg zij, toen Sofie nauwelijks de deur uit was. En zy is zoo geheel en al eene Fransche, ofschoon zij tot heden altijd in Griekenland heeft gewoond. Gy hebt haar daar leeren kennen, niet waar, graaf Beaucourt De graaf aarzelde. Sofie bad hem verzocht hunne vroegere konmanmlfing geheim te hou den en hij wilde haar niet verraden. Mevrouw Mixtome bemerkte zijne verlegenheid en kwam hem ter hulp. Jufvrouw Lepage vertelde mij graaf Beaucourt in Griekenland gekend te hebben, zegde zij kalm. Hij lag in het huis baars va ders langen tijd ziek en werd er gastvrij ver pleegd. Is het waar riep de markies verwon derd. Gy hebt mij daar nooit ieta van verteld, Beanconrt. Ik dacht dat gij in het hois van eenen wijngaardenier verbleeft. Dat heb ik niet gezegd, antwoordde de graaf. Ik heb den naam van mijnen vriende lijken gastheer niet genoemd. Het is zonderling, dat jufvrouw Lepage bijna gelijktydig met uiu Frankrijk kwam, zegde de markies met belangstelling. Dat is volstrekt niet zonderling, ver klaarde de graaf. De roover Leondari had haar huis verwoest en zy was gedwongen ergens een onderkomen te zoeken. Zij gevoelde zich in Griekenland tegen de vervolging van den bandiet niet meer veilig en wat was na tuurlijker dan dat zij naar Frankrijk, haren geboortegrond, week. Er schuilt iets raadselachtigs in dit meisje, zegde mevrouw Bienjonr. Is haar vader geen gewoon mensch, graaf Beaucourt? Zekor niet. Hij is de edelste man dien ik ken, riep de graaf. Hij is een echt edelman op wien Frankrijk trotseh zyn kan en voor Onze Belgische grenzen zijn open voor den invoer van Hollandsch ve#, docb onder zekere bepaalde voorwaarden. Die voorwaarden zijn voor de Hollan ders moeilijk en lastig om te volbrengen en daarbij er vallen onkosten. Onze noor derburen ziju daar lastig om en eiscbcu dat de invoer in België gansch vrij zou wezen. Eene beweging is nu, in verscheidene Hollandsche plaatselijkheden, over dit vraagstuk outstaan. Aau de Hollandsche Regeering wordt gevraagd die kwestie van invoer eens ernstig te behandelen. Zelfs wordt er voorgesteld maatregels van weêrwraak t# nemeu. En die maatregels dienen spoedig genomou en scherp door gedreven te worden. De weêrwraak zdu zoolang duren dat België zijne grenzen niet wagenwijd zal openzetten voor den invoer van Hol landsch vee. Docb alle Hollanders treden die eischen niet bij. Het Nederlandsch Landbouw-Week blad deelt over de zaak een schrijven meê, dat veler oogen zal doen opengaan, veler gramschap bedaren en veler zucht naar wraakneming matigen Wij ook, zegt dit blad, wij ook zou- den wenschen dat het Nederlandsche vee alle dageu, zonder eenig oponthoud en zonder aan eenig nader onderzoek te worden onderworpen, in België werd toegelaten maar weet men ook aan welke wettelijke bepalingen de Belgi- sche Regeering te dien opzichte ge- houden is Vervolgens herinnert de schrijver wat er in België, sedert 1896, beproefd en gedaan werd om de tuberculose onder het rundvee te bestrijden, en hoeveel millioenen er uitgegeven zijn om het ver lies of afmakeu vau dierun, door pok ziekte aangetast, te vergoeden. Verder schryft het blad - Mag rneu nu verwachten, dat een - laud, hetwelk de gevreesde tuberculose met zooveel moeite eu kosten bestrijdt, zoo maar vreemd vee zal ontvangen zonder eenigen voorzorgsmaatregel Dat kau of mag immers niet - Wat hebben wij, Nederlanders, ter s bestrijding der tuberculose gedaau Eenvoudig niets. Het is bekend dat die ziekte, vooral iu sommige gedeelten van ons land, bij het rundvee vrij sterk voorkomt. Wat is er door onze Regee- ring gedaan om dio ziekte ook bij ons te weren Niets. Een verplichte vleeschkeur, in het belang der volksgezondheid zoo drin gend noodig, hebben wij zelfs niet. Maatregelen tot bestrijding der tu berculose worden thans door eene Staatscommissie voorbereid, maar zij wien het een ongeluk is naar den vreemde te zijn getrokken. Mevrouw Mixtome lachte te vreden. Uwe beschrijving komt met mijne voor stelling van Sofie's vader overeen, zegde zij. Maar waarom verblijft zulk een man in het buitenland vroeg mevrouw Bienjonr. Waarom zondert hij zich af Dat weet ik niet, antwoordde de graaf koel. Ik vermoed dat een ongeluk, of eene bittere ontgoocheling de oorzaak zijner afzon dering is. Eens toen ik eene toespeling maakte op zijne echtgenoote het was bij eene der eerste gesprekken die ik met hem had veranderde plotseling zijn gelaat en nam het eene nitdrnkking aan, waarnit ik meende te mogen opmaken dat zij jong gestorven was. Hij bezit grootestaatsmanslalenten en als hij ooit naar Frankrijk terugkeerde, zou hij een groote rol in de politiek Bpelen. Maar hij zal niet terogkeeren. Een geheimzinnig kluizenaar, zegde de markies met eenen honenden trek op zijn vriendelijk gelaat. Een man zonder karakter, verbitterd om eene ontgoooheling. Gij dwaalt, markies, viel graaf Bean court hem in de rede. Mijnheer Lepage heeft een zeer vast karakter. Uy is een man die eerbied inboezemt. Ik begrijp hem niet geheel en al, maar hij is een der beste menschen, die ik er ooit gekend heb. Weet gij ieta meer van hem, graaf Bean- bestaan voor 't oogenblik bij ons nog niet. Wat redenen hadden wij dus, om de Belgische Regeering te beduiden, - dat zij ons vee gerust iu baar laud kan doen binnengaan Geen enkele. - Iu plaats van te luisteren naar het - vruchteloos geschrijf van zoogezegde alweters, moeten onze landbouwers bij do Regeering aandringen op het instel- len van de vleeschkeur eu op het in- voeren vau strenge maatregelen tot bestrijding van de tuberculose; daaren- boven moeten zij daarin alle mogelijke medewerking beloven en verleunen. Als dat gedaau is, en niet eerder, - mogen wij van de Belgische Regeering verlapgen, dat zij ons vee zonder qua- rantaine en zonder tuberculine-proef late invoeren. Het ware moeielijk in beter bewoordin gen de gezondheids-maatregelen door Minister De Bruyn ingevoerd te verrecht vaardigen. Wij denken echter dat het nog jaren en jaren zal aauloopen, voordat Holland gezegde maatregeleu toepasse. Wellicht ook zullen daar, ter oorzake van do vochtige weilanden, die maatregelen minder uitwerken dan in België. In Hol land heeft do pokziekte haren zetel opge slagen; daar is zij thuis, gelijk de malaria iu Rome, de gewle koorts in China, de cholera in Indië. Daarom ook zijn wij overtuigd, dat de vrije invoer van vee uit Holland, zooals vroeger, binnen dit en vele jaren nog niet zal toegestaan worden. Zoolang het gevaar dreigt (en wie weet of het ooit zal verdwijnen?) zal deBeligsche Regeering den invoer van vreemd vee bemoeilijken; dat is haar recht tegenover onze Noor derburen; dat is haar plicht tegenover do Belgische landbouwers en veefokkers. \fifiHIII T beeft meer dan V VVKL/l M eeus geschreven dat de loouen door zekere ODzer fabrieken betaald te gering zijn. Wij beweren het tegenstrijdige niet en wij zeggen dat het hoogst wenschelijk is dat de daghuren zouden vermeerderd worden. Maar dat doel zal men niet bereiken met ile werkgevers eene wagenvracht be- leedigingen naar 't hoofd te slingeren en de werklieden tot opstand aan te hitsen, gelijk de socialisten doen met azijn vangt men immers geene vliegen. Onzes dunkens zouden vredelievende vertoogen tot betere uitslagen leidon. Nu, wat ons hoogst verwondert, 't is dat onze Aalstersche socialisten, ondanks hunne bewering dat het loon hier te Aalst te karig is, vinden dat de werk lieden toch nog wat moeten over hebben om in 't roode lokaal aau drank te gaan •ourt vroeg plotseling mevrouw Bienjour van zijne familie, zijne vroegere welvaart, de familie zijner vrouw Ik waagde het niet hem met znlke vra gen lastig te vallen, antwoorddo de graaf. Hy is er de man niet naar-, om ongewenschte vertrouwelijkheid toe te staan. - Ik heb 't dadelijk gezegd, hernam me vrouw Bienjour, dat zij iets geheims met zich omdraagt. Gij zult het oudervinden, zij is niet wat zij schijnt. Ik moet mevrouw Bienjour gelijk geven, zegde de markies. Het verwondert mij, me vronw Mixtome, dat gij u door het fraaie geziehtje van het meisje zoo hebt laten ver blinden. Gy zoudt goed handelen mot haar weg te zenden. Dat doe ik niet, zegde mevrouw Mixtome beslist. Zij heeft met bare wondervolle oogeu mijn hart gewonnen en ik kan niet geloovcn dat zij slecht is. Zy is rein en onschuldig en om baren 't wil geloof ik ook dat haar vader gelijk heeft. Graaf Beaucourt wierp op mevrouw Mix tome eeuen dankbaren blik. Beiden wisselden eeu veelbeteekenend knipoogje, en graaf Beaucourt gevoelde dat de trotsche mevronw van zijne verhouding tot het meisjo wist en deze billijkte. Op dezen oogenblik keerde de gezelschaps juffer terug en men moest dus over iets an ders spreken. De markies eu de graaf nazuen Immers in Vooruit van zondag 27 No vember leest men - In alle lokalen der coöperatieven zouden op ile zondagen dat er geene feesten gehouden worden moeten prijs- b kampen ingericht worden ten roordeele a van den strijdpenning van Vooruit. b Ziehior op welke wijze De besturen der coöperatieven zou- - den voor eon zeker getal franken prij- zen koopen, die ze met de kaarten, n teerlingen en op den billard zouden - laten verspelen. De speler zou een inleggeld betalen, wat voor den strijdpenning van Vooruit zou dienen. b Ik neem Aalst als voorbeeld, omdat ik overtuigd ben dat Aalst toch het voorbeeld zal geven, zooals het het voorbeeld gaf tot het houden van een feest voor den strijdpenning. Aangenomen dat het bestuur te b Aalst 15 fr. stemt tot het koopen van voorwerpen die als prijzen zullen ver- speeld worden. Een derde met de kaar- teu, een derde met de teerlingen en een derde op den billard. Zoo doende was elk in de gelegenheid mede te spelon en niemand zou zich - ook onttrekken wanneer men weet dat het ten voordeele is van den strijdpen- ning. Dit zou dan ten minste toch wel oen rond sommekeu opbrengen. Zijn die 15 fr. die het bestuur nu - gratis zou geven, totaal verloren, zon- der er beneficie van te hebben Geenszins,waut niets is aanlokkender dan een lokaal waar men zich amu- seert, en door het inrichten van derge- lij ko prijskampen zal er meer volk naar 't lokaal stroomen dus er zal eene pint meer getapt wor- - den n en daar de lokaalhouder zeker gedeelte aau de coöperatie van de gedane winst moet afstaan, zoo za! het bestuur op 't einde van het spel b ingewonneu hebben en de strijdpenning van Vooruit zal met een rond somme- ken ziju vermeerderd. Ziedaar onze werklieden winnen, vol gens de socialisten, te weinig, maar ze winueu toch nog genoeg om ze naar 't roode lokaal te lokken, opdat er meer pinten zouden getapt worden en aldus de winsten vau den lokaalhouder en 't profijt voor den strijdponoing te ver meerderen. Wat geldklopperii Alles voor 't oordje Andreas schuifelt sekcr nog geen schoou weder geuoeg Wat uitbuiting Waarom aan den werkman ziju centen uit den zak geklopt voor den strijdpenning als er aan 't hoofd der roode partij manneD staau miljoenen rijk die er gemakkelijk kunnen voor zorgen Wat meer is, 't zijn zij die in Kamer en Senaat zetelen en al de eer eu 't profijt inoogsten Maar DeeG, ze laten de zorgen en den last aan dezen die dwaas genoeg ziju zich te laten uitbuiten I... Hoe lang zal het nog duren afscheid en mevrouw Bienjonr begaf zieh naar hare kamer, met de zekerheid in den markies van Charlemont eenen bondgenoot tegen So fie gevonden te hebben. De markies van Charlemont vertrouwt haar ook niet, dacht «y, hij zal niet dulden dat jufvrouw Lepage de gezelschapsjuffer van zijne echtgenoote blijft. Zoo spoedig mogelijk moet ik hem over de zaak spreken. Met zijne hulp zal ik mevrouw Mixtome tegen dese avonturierster in hut harnas jagen en hare plannen verijdelen. Boven het hoofd van Sofia trokken zich donkere wolken samen. Wat kon zij doen tegen zulke machtige vijanden, die haar listeu en lagen spanden Zij had niets dan haar geloof aan den gelukkigen uitslag barer zen ding. Drie weken waren verloopen sedert Sofie naar Montfagon kwam en gezelschapsjuffer van mevrouw Mixtome werd, en in dien tijd was haro liefde voor hare mooder toegenomen. Beiden waren door een even heiligen als on verbreekbaren band omsnoerd. De donkers oogen van Eugenie blonken van innige teederheid als zy op het gelaat van het meisje maten. Het hart der trotsche vrouw beefde als ay den klauk barer stem hoorde. Hare wonderbare oogen, die haar aan een ander herinnerden, wekte zonderlinge denk beelden in mevrouw op en tooverde opnieuw De Gilde van St-Niklaas van Tollentyn, Maatschappij van Veevorzekeriug en Veo- verbeteriug, gevestigd in het lokaal - Den Posthoorn, heeft donderdag, ter gele genheid van het St-Eloifeest, hare gewone patroonmis gevierd in St-Jozofkerk, ten 10 uren. Al onze brave landbouwers van Schaerbeek waren tegenwoordig. 's Avonds werd ten lokale der Maat schappij eene hulde van dankbaarheid gebracht aan deu achtbaren Voorzitter der Maatschappij,M.Domion De Sadeleer, die sedert jaren, bij dag als bij nacht, ten dienste is van zijne medeburgers en zjjne wyze ondervinding bijbrengt in de menig vuldige ongevallen die in net landbouw bedrijf kunnen voorkomen. De verdienstelijke man werd dit jaar vereerd met het nieuw eerokruis van 2® klas voor Onderlingen bijstand in Land bouw, de Gilde van St-Niklaai wilde hare hulde voegen bij deze van het Hooger Bestuur.... In naam der Maatscbappy werden hem verschillige geschenken be steld waaronder een Regulateur en Weèr- meter. Onze Gemeenteraadsheer, M. Eug. Claes, een der ieverige bestuurleden der Gilde, bracht in goede bewoording eene erkentenis-hulde aan den Heer Voorzitter en herdacht al de diensten door M. De Sadeleer aan de landbouwers van Schaer beek bewezen. E. H. Vanderschueren sprak daarna over hetgeen M. De Sadeleer voor de jeugdige en bloeiende Gilde gedaan heeft, die, God dank, op Schaerbeek veel goed sticht en veel voldoening geeft Op voorstel van M. Jan Van Nuffel, de vlytigeVoorsitter van St-Ambrosius Gilde, worden de grondslagen gelegd van eene Spaar- en Lijfreatkas, onder de Leden van den Veebond en hunne huisgezinnen. Daar er nu op de gezondheid van den Voorzitter De Sadeleer nog eens moest gedronken worden, is de inrichting der Pensioenkas verschoven tot eene aan staande zitting. In den loop dezer zitting heeft Priester Vanderschueren breedvoerig gesproken van eene nieuwe ontdekking in Duitech- land gedaan namelijk eene inenting tegen muil- en pootplaag die de beste uitslagen geeft. Die geduchte plaag die hoewel niet doodelijk toch groote schade verwekt, is hier bijna verdwenen. Ver schillige stallen uit het omliggende zyn besmet gewoest. Het is hier nogmaals bewezen dat Hollandsch gesmokkeld vee onze omstreken heeft besmet. SOHA.KBBEIUXAAB. Stedelijke Werkbeurs ran Aalst. Worden gevraagd 3 schrijnwerkers leerjongens van 14 tot 15 jaren voor allo werk. Vragen werk Een jongeling van zeer goed gedrag, kennende de Vlaamscho en Fransche talen, vraag» plaats als bediende in werk huis of fabriek 1 koetsier 1 voerman dagloonera en fabriekwerkers. in haar hart harmonisch* akkoorden vaa geluk, die door verloop van tyd waren inge sluimerd. Met klimmende jaloertheid en beeorgdheid sloeg mevrouw Bienjonr den invloed gad*, dien Sofie op hare meesteres verkregen had. Daar zij het meisje voor eene huiohelaartUr hield, die een geheim plan najoeg, h«d ajj slechts een doel Sofie te verdryven, en zfj liet geene enkele gelegenheid voorby gaan om hare strikken te spannen. De eerste gast«n van Montfagon waren ver trokken en andere gekomen ook deae deelde mevronw Bienjonr mede, dat Sofie een avon turierster en haar vader uit Frankryk ge vlucht was. Dit had tengevolge, dat de gasteu Sofie links lieten liggen, en men beklaagde me vrouw Mixtome dat zy zich door zulk een meisje liet begoochelen. Al de goedheid en zorgen van mevronw Mixtome om Sofie's leven op Montfagon to veraangenamen, baatten niet. Deze had al haren moed noodig om de kleine aanvallen te verdragen waaraan ay, by de afweeighaid van mevronw, bloot atond. Doch noowel om haren vader ale om de haar dierbaar gewor den moeder, verdroeg zy allee met eene waar digheid welke hare vyandin dikwyla be schaamde. (WORDT VOORTGEZET).

De Denderbode | 1898 | | pagina 1